Zero no Tsukaima

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Zero no Tsukaima

Hozzászólás Szerző: amcsi »

http://aoianime.hu/?anime=390

Ez egy tök aranyos 13 részes shounen anime, ami többnyire poén, de található benne kawaii romantika. Arról szól, hogy egy külön világban, ahol nemesek vannak és közemberek, van egy varázslósuli nemeseknek. Itt tanul a főhőscsaj, aki mellesleg a legrosszabb a suliban. Eljön majd a nagy ceremónia, ahol minden diáknak használnia kell az idéző igét, és idéznie magának egy segítő állatkát. Nem lehet sehogy se módosítani, hogy mit idézz, aszerint idéződik meg az állatkád, amilyen vér folyik benned. Mindenki rendesen idéz valami állatkát magának, mire a főhőscsaj sorra kerül. Mit idéz meg? Egy embert, méghozzá egy vele egyidős srácot egy másik dimenzióból, Tokyo-ból!
Ajánlom mindenkinek, szerintem nagyon jó^^
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Először is: Van magyar szó is erre a borzasztóan suta "segítő állatka" kifejezésre. Ezek a famulus és familiáris. Ennyit a szókincsbővítésről.

A sorozatot magát nem olyan régen néztem meg, és meglepően jónak találtam. Az S&M beütése a történetnek meg kifejezetten tetszett. Látszik, hogy a regény írója H-game sztorikat is szokott kreálni. :)
Kép
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

paTKany írta:Először is: Van magyar szó is erre a borzasztóan suta "segítő állatka" kifejezésre. Ezek a famulus és familiáris. Ennyit a szókincsbővítésről.
Tényleg? Ezek mióta magyar szavak? Nekem mindkettő latinnak tűnik, de nem szokták használni őket, inkább a magyar megfelelőiket - mert van nekik.
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Életemben nem hallottam azokat a szavakat, de elnézést
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Nem akarok off-olni és nagyon beleszólni, de ha jól emlékszem a familiárist (egyébként többnyire RPG-kben, azon belül az AD&D-ben olvastam először a kifejezést) egyszerűen követőknek szokták fordítani, amik többnyire állatok, de lehet például tündér is... OFF END! Sorry! Sorry!

ööö, H mint hentai? :D Green Green style? :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

ak írta:ööö, H mint hentai? :D Green Green style? :D
Mi, ez? Dehogy is. De nézd meg, mert jó.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

amcsi írta:
ak írta:ööö, H mint hentai? :D Green Green style? :D
Mi, ez? Dehogy is. De nézd meg, mert jó.
Röhögni fogsz, de pont a Green Green játék története a másik nagy főműve a Zero no Tsukaima regények írójának.
Yamaguchi Noboru

Igazából csak azt akartam érzékeltetni, hogy a Zero no Tsukaima bármennyire is egy fantasy azért látszik rajta az írójának a stílusa.
Kép
Avatar
Nurrik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2006.11.02. 11:40
Tartózkodási hely: Korriban

Hozzászólás Szerző: Nurrik »

Sikerült végignézem, egész jó kis anime. Jó karakterek meg alapstory, de sztem a szerelmi szál egy kicsit el lett hanyagolva, vagy csak túl kevés rész volt a tökéletesítéséhez. Amúgy egy kicsit D&D szagúnak éreztem a dolgot, dehát mind1 :-P
Kép
"I am that which grips the heart in fright,
Harkens night and silences the light."
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Egy kicsit tényleg el lett hanyagolva a szerelmi szál, de azért mégis átlagos fölé sikeredett, így ennek örülök.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

EMBEREK! Ez mi volt? :? :D

Annyi mindent akartam mondani, h majdnem el is felejtettem. :D
Kezdjük el az elejénél! :)

Eme animenek jó tuladjdonságai:
-szép grafika
-aranyos csajok
-ecchi
(-Ward of destruction, Kirche family treasure és a legendary dragon)

Pont.

Zavaróan sok benne a klisé, de tényleg! A story nagyon belátható. A másik ami zavart, h szinte az egész copy, 3 műre gondolok most: Those who hunt elves, Hanaukyo maid tai, He is my master. (Azokat nézzétek meg! :cool: ) Nem mondom van benne azért vicces rész, meg tényleg eltalálták Valiel személyiséget (tiszta labirintus :D) és naon aranyos tud lenni! :D Vannak benne egyedi ötletek, de sztem kevés ahhoz, h egy maradandó darab legyen... :( A 8-ik részig azért elvoltam vele, de a 12-ikig majdnem elaludtam. Utána mintha tényleg eszükbe jutott volna az, h ez másnak indult, de akkor már késő volt..., de mindezek ellenére nem bánom, h megnéztem, csak...

Hát ennyi asszem, tudom, h ez nem túl kívánatos vélemény, de ...én többre számítottam. A 10-ből én kb. 6.5-öt adnék neki (nem olyan rossz, ezt az értékelést viszonyítási alapon gondolom, mert a többinek kb. 8-at adnék) Még egyszer: Hanaukyo Maid Tai (fanservice), Those Who Hunt Elves(Tokyoból egy másik világba) és He is My Master(be my slave\fanservice))!
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Szerintem nagyon hasonlít a Shakigan no Shana c. animére. mind alaphelyzetben, mind karakterekben és még grafikában is. Mellette még nagyon kawaii is, szóval mindenkinek ajánlom én is! :)
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Szerintem ez az anime jó, Shakugan no Shana meg nem tetszett^^' túlságosan keverik a sci-fit a mindennapokkal
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

amcsi írta:Szerintem ez az anime jó, Shakugan no Shana meg nem tetszett^^' túlságosan keverik a sci-fit a mindennapokkal
Igen, történetvezetésben már merőben más a kettő, de nekem akkor is gyanus, hogy több köze van egymáshoz a semminél a két sorozatnak. :cool:
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Na elkezdtem nezni, ha nem "csuszik" a Mushi-shi akkor agykikapcsolasnak ez jo..es van egy olyan erzesem a 4.resz utan, h telleg erre lesz jo..kis artatlan poenkodos semmi extra dolog..mondjuk ez pont jol jon..es en anno lattam a Those who hunt elves cimu animet, es nekem abbol semmi sem jon le egyenlore, de ez jobb is, mert az nem nagyon nyerte meg a tetszesem :S A Shagukan no Shanara karakterdizajnilag hasonlit, de ebbol mar tobb reszt birtam :P
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

IloveRenji írta:Na elkezdtem nezni, ha nem "csuszik" a Mushi-shi akkor agykikapcsolasnak ez jo..es van egy olyan erzesem a 4.resz utan, h telleg erre lesz jo..kis artatlan poenkodos semmi extra dolog..mondjuk ez pont jol jon..es en anno lattam a Those who hunt elves cimu animet, es nekem abbol semmi sem jon le egyenlore, de ez jobb is, mert az nem nagyon nyerte meg a tetszesem :S A Shagukan no Shanara karakterdizajnilag hasonlit, de ebbol mar tobb reszt birtam :P
Ha nem zavarnak a klisék, akkor nincs vele semmi baj, mert aranyos és pihentető anime, aminek szép a grafikája is és jópofa a karakterdizájnja...

-----
Ha valaki tud japánul, meg tudná mondani, h itt tényleg arról van szó, h lesz 2. évad? http://www.zero-tsukaima.com/
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nna befejeztem, olyan kis aranyos klises dolog ez..a 7.resz atlagon felulien vicces volt mondjuk sztem, azert mar nekem megerte megnezni.. :D ja, meg azert amiert Belldandynak hivtak azt a vakondot..Azt hittem h dramaibb lesz a vege, aztan rajottem h tul sokat varok el a sorozattol..vhogy olyan mint mondjuk a Yonggary cimu film..elvarasok nelkul nezi az ember, es vhogy nem is csalodik a dologban..(azert azt hozzatennem h szegeny Siesta..a sorozat losere, o mar hiaba pattog a Saito utan..)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Szerintem sem rossz anime, kikapcsolódásnak elmegy, de nem átlagon felüli. Viszont a grafika tényleg szép és a zene is tetszik. Főleg az opening jó szerintem.
Amúgy szegény Saito-t sajnálom nagyon, ahogy Louise bánik vele néha... na és az összes csaj őt akarja. :D
Kép
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Végignéztem,jó volt.Kikapcsolódásnak mindenképp jó,aranyos anime és vannak benne nagyon nagy poénok.Nem túl drámai,könnyű mű,aki teheti nézze meg,ha nem tud mit nézni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Elvileg idén jön a második szezon.
Kép
Avatar
Nurrik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2006.11.02. 11:40
Tartózkodási hely: Korriban

Hozzászólás Szerző: Nurrik »

Lesz belőle még1 szezon? :shock:
Kép
"I am that which grips the heart in fright,
Harkens night and silences the light."
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

6 postal ezelött, betettem egy linket, h ha valaki tud japánul....
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Nem olvastam végig a részleteket, de igen, már eldöntötték, hogy elkészítik a második sorozatot is. Röviden ennyi.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Rage írta:Nem olvastam végig a részleteket, de igen, már eldöntötték, hogy elkészítik a második sorozatot is. Röviden ennyi.
Köszi! ^^
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Kíváncsian várom
Kép
Kép
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Es azt lehet tudni h mirol fog szolni? Marmint ez a sztorivonal megy tovabb?
Válasz küldése