NANA (TV)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Én is 29-is láttam, pedig már várom a folytatást... És tök jó, végre még vki, aki sajnálta Takumit xD ráadásul Hachi elég hülyén és szvsz nem túl egyértelműen tette lapátra.. Takuminak le se esett. mondjuk az más kérdés, hogy később makd annyira nem kell sajnálni Takumit.. de én akkor sem utálom annyira, mint a legtöbben, sőt. És sztem az egyik legrejtélyesebb karakter. :)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Végre sikerült lefordítva megszerezni a harmincadik részt, de nem kellett volna :neutral: mert most megint egy krízishelyzetnél, egy izgalmi tetőfoknál kell abbahagynom a sorozatot, ki tudja mennyi időre.. ráadásul most, hogy kiderül, hogy Hachi terhes, még az a kérdés, hogy kitől... Egyébként az egész sorozat narrációját nem nagyon értem, mármint a két Nana meséli el a sztorit, de már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi a szituáció, ami alatt/miatt mindezt megteszik. Remélem erre is van valami csattanó, mert nagyon megmozgatta már a fantáziámat, és baromi csalódott lennék, ha nem lenne rá semmi jó poén.
Kép
Avatar
shearer
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2006.05.31. 11:39
Tartózkodási hely: Arcadia parancsnoki hídja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shearer »

Van rá csattanó.

!SPOILER!
Az a lényeg, hogy az egész sorozat visszaemlékezés az néhány évvel ezelőtti eseményekre...
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

shearer írta: !SPOILER!
ennyi? én azért ennél többet várnék, mint egy egyszerű "na meséljük el a múltat" dolog...ami egyébként nekem meglehetősen egyértelmű, hiszen kb minden részt narrációja múlt időben van és úgy kezdik, hogy "emlészkel, amikor...?" legalább valami olyat vártam volna, hogy halálos ágyon van valamelyikük, vagy idő közben összejött a két Nana és elmesélik hogyan, vagy egyáltalán.. valami olyat, amire tényleg nem számítanék különben. kis csalódás :(
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nem, nem ennyiből áll az egész. ^^" Ha nagyon érdekel a spoiler, elárulhatom, hogy a jelenben, ahol a történetet mesélik, Nana eltűnt és senki se tudja, hol lehet. Csak néhány jelenetet láthattunk eddig a jelenből, de ami volt, az elég zavaros és érdekes. Nem mondok többet, nem tudom, meddig jutnak el a történetben az animében, de ha bővebb infó érdekel, olvasd a mangát.
Kép
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Amúgy ez már finoman az animéből is kiderült azért, mert elég sokszor mondja Hachi, hogy addig hívlak, amíg nem jön válasz, ilyesmi, szal az szvsz elég egyértelmű, hogy Nanáról senki nem tudja, hol van
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Ugyanakkor bizonyos részekben (lásd pl. a harmincadik ^^) Nana a narrátorunk.
Kép
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Ja, végre. :D :cool: És egyre többet lesz!

manga spoiler: amúgy a mangában arra is vannak utalások, hogy valahol énekelget, szal még él, csak nem tudják egyelőre a többiek, mi lehet vele; a lényeg az, hogy ő is vissza tud emlékezni :)

btw, egy barátnőm honlapjára írtam egy rövid kis NANA-ismertetőt, ha vkit érdekel:
http://made-in-japan.hu/terebi/nana.htm
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Rogue
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2006.11.10. 10:56
Tartózkodási hely: mikor hol
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rogue »

Sorry, h félbeszakítom a diskurzust ezzel a posttal (uh, remélem, nem lesz off-gyanús), de muszáj ellelkendeznem: a Nana film egyszerűen szuper!!!!! :D Mondjuk én a mangat is nagyon szeretem, de a film tényleg zseniális lett... Nem hittem volna, h ilyen jól meg fognak tudni filmesíteni egy mangát... De sikerült! Szerintem még jobb is lett, mint az anime, amitől elég hamar (kb. 10 perc után) el is ment a kedvem... Sztem nem véletlen, h Yazawa Ai sem lelkesedett érte a hírek szerint... :( Ellenben a film folytatását már nagyon várom... :D
"Filozófusok" kíméljenek! Az élet élet kell hogy legyen, és a valós élet nem a tisztásra lépésben nyilvánul meg.
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Hát ha a live action movie jobb mint az anime, akkor nagy baj van. Én ugyanis azért néztem meg, hogy eldöntsem, nézzem-e az animét. De olyan szinten 0 hatást gyakorolt rám az a film, mint a hétvégi amerikai tini sorozatok. Sem a vérszegény történetet, sem a karaktereket nem sikerült megkedvelnem. Az animéből azért megnéztem az 1. részt, aztán ejtettem is.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Akkor olvasd el a mangát, mindegyiknél sokkal jobb és bár mostanában sokaknak sok problémája van az aktuális fejezetekkel, de még mindig az egyik legjobb, legreálisabb manga a piacon.
Btw. semmi bajom az animével, a film spec. nekem is jobban tetszett.
Kép
Avatar
Rogue
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2006.11.10. 10:56
Tartózkodási hely: mikor hol
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rogue »

Benji: Ízlések és pofonok... Lehet, h nekem azért is tetszett annyira a film, mert a mangaba belezúgtam... Egyébként meg én bírom az ilyet is, de nem kötelező, h a shojo műfaj ezen vállfaja mindenkire hatást gyakorolon - pozitív értelemben persze.
Sister Tenshi: Én épp lázasan olvasom a mangat, és imádom! :D Teljesen egyetértek veled, bár én még csak az 5. kötetnél tartok...
"Filozófusok" kíméljenek! Az élet élet kell hogy legyen, és a valós élet nem a tisztásra lépésben nyilvánul meg.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Hehe.. Benji, a film sztem szinte kizárt, h valakinek megtetszik a manga/anime nélkül, tényleg hihetetlenül vérszegény, és ha nem ismered a karaktereket a mangából, teljesen.. összecsapott és átélhetetlen, csapnivaló színészekkel, na. De hogy ne ismételjem magam:

"Végül egy film is készült a NANA-hoz. Erről sokat nem is szeretnék írni; a két Nanán kívül nem sok jó alakítás van benne: vagy túljátszottak a színészek, vagy meg sem próbálják játszani a szerepüket; mindenesetre egyik esetben sem túl reálisak. Mivel egy filmbe próbáltak hat kötetet beleszorítani, minden mellékszál kimaradt; nem érteni a mellékszereplők motivációit, és mivel nincs elég idő sem a karakterek megismerésére, sem a drámai feszültségek kibontakoztatására, maximum annak lehet élvezetes ez a film, aki az eredeti történetet ismeri, és így meg tudja nézni, hogyan is nézhetnének ki élőben kedvenc szereplői. Véleményem szerint a sikert is egyedül ennek köszönheti a film (meg persze a médiának, ahol jól beharangozták). Sajnos a konfliktusok is teljesen átélhetetlenek annak, aki nem hozza magával azokat a mangából vagy az animéből."
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
shearer
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2006.05.31. 11:39
Tartózkodási hely: Arcadia parancsnoki hídja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shearer »

Kaen írta:Hehe.. Benji, a film sztem szinte kizárt, h valakinek megtetszik a manga/anime nélkül
Csak a miheztartás végett: én a live action után kezdtem igazán érdeklődni a Nana jelenség után és az anime a kedvenceim közé tartozik (annak ellenére, hogy elég hullámzó a cselekmény szinvonala). Tény, hogy nem lett egy világmegváltás a Nana mozi, de egy biztos: a legjobb live action adaptáció amit eddig láttam (és elég sokat láttam). A zenéje meg isteni. Várom a második mozit is :)

Magát a mangát nem ismerem igazándiból (illetve csak annyira, hogy tudjam végig a történetet), de az anime zenéje és gyönyörű animációja meggyőzött arról, hogy felesleges elolvasni is ugyanezt. Aztán majd meglátjuk, hogy a vége felé mennyire térnek el egymástól a dolgok. Ha nem fog tetszeni az anime vége akkor el kell, hogy olvassam a mangát is XD
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Hmm köszi az infót, akkor majd beleírom, hogy kivéve, ha valaki szereti a live action-öket. :)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Rogue
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2006.11.10. 10:56
Tartózkodási hely: mikor hol
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rogue »

Akkor jön a meglepetés, Kaen: én NEM szeretem a live actionöket, és a japán filmművészetről sem vagyok igazán nagy véleménnyel idáig (tegyük hozzá, h még nem láttam eleget), ettől függetlenül nekem NAGYON tetszett a Nana - film, mint már említettem volt. Az rendben, h a színészi alakítás helyenként tényleg hagyott némi kívánni valót maga után, de szerintem igen erős túlzás azt állítani, h nem lehet érteni a mellékszereplők motívációit, v hogy a konfliktusok teljesen átélhetetlenek azoknak, akik nem ismerik a mangat. Én még csak a manga 2. kötetének félénél jártam, amikor megnéztem a filmet, ennek ellenére számomra minden tett világos és érthető volt... Elejétől végéig élveztem, és időnként majd szétszakadtam a röhögéstől (volt benne egy - két poén dolog: pl amikor a kedvenceim, Junko és Kyosuke a "rajtakapott" Shouji előtt megáll... Csak állnak, mozdulatlanul, faarccal, és Kyosuke cigijéből meg száll és száll a füst, Shouji arcáról meg gyönyörűen leolvad a vigyor... XD ). All in all, számomra tényleg szórakoztató darab volt, nem hiszem, h ennyire le kellene írni. Kellemes csalódás volt, és ha befejeztem mind a 15 kötet Nanat, ami a birtokomban van, megnézem majd még egyszer. Egyetlen egy dolog volt, ami annyira nem tetszett a filmben: a "punk" Nana "punk" együttesének "punk" száma, ami valójában popdalnak sikeredett... (Persze az ilyen műfaji eltévelyedéseken már nem akadok fenn, csak megmosolygom..)
"Filozófusok" kíméljenek! Az élet élet kell hogy legyen, és a valós élet nem a tisztásra lépésben nyilvánul meg.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Hát nézd, több olyan ember véleményét is hallottam, akik egyáltalán nem ismerték a sztorit és úgy látták (+a live actionöket sem szeretik:)), és mind kb. azt mondta, mint Benji fentebb. Már csak számukra is fontosnak tartottam hangsúlyozni, hogy azért jóóval összetettebb a manga..
Amúgy meg meghallgatnám egy film- vagy esztétika szakos bölcsész véleményét, mint "szakembert" a témában, ha már ennyire vitatott ez a film. :)

((A japán filmművészet pedig sztem zseniális, legalábbis amiket eddig láttam, főleg Kurosawától. :shock: ))
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Szóval, visszatérve a témához 31. rész ^^ és nekem Takumi egyre inkább szimpatikus. Akkor is, ha ő hívta fel Nobut Hachi telefonjáról, hogy a lány terhes, végül is azt mondta, hogyha rá hasonlít a gyerek akkor sajátjaként nevelné fel. Ezzel szembe Hachi kezd süllyedni a szememben, nem igazán értem, miért.
Kép
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Kaen írta:Amúgy meg meghallgatnám egy film- vagy esztétika szakos bölcsész véleményét, mint "szakembert" a témában, ha már ennyire vitatott ez a film. :)
Rogue esztétika szakos bölcsész :) De ő meg elfogult :D
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Kis pontosítással, egész egyszerűen annyit mondott, hogy mindenképpen hajlandó a nevére venni és felnevelni, ha Hachi meg akarja tartani. Én is amúgy egészen szeretem Takumit. De én már Shujit is bírtam, aki ellen szintén nagy volt az ellenszenv. :roll: Hachi meg talán azért lehet nem olyan szimpatikus (mondjuk én őt alapból nem szeretem), mert itt már aztán tényleg hagyja, hogy az történjen vele, amit a körülötte lévők akarnak, és nem igazán áll a sarkára.


EDIT, kis off: esztétikás, és nem értékeli a japán filmművészetet? hát mit tanítanak nekik esztétikán a szépről? :lol: :lol:
Btw Benji, az a tinisorozatokhoz való hasonlítás szvsz elég jó hasonlat a filmmel kapcsolatban. 13 évesen néztem néhány ilyen khmmm alkotást, és tényleg. :D

És szintén a filmről egy tök jó honlapról, ahol szerintem lehet egy-két filmszakos is, vagy legalább a filmek iránt komolyabban érdeklődő (http://www.eiga.hu/):

"Azonban a valóság illúzió-játékát a még konkrétabb játékfilm-képre vinni kockázatos vállalkozás, s bár Otani Kentaro[IMDB] munkája korrekt, a rajongóknak tucatszám eladott live actionök típusos hibáitól többnyire ment, mégis főként csak a belefektett energia miatt méltó az említésre. A szüzséből cenzori műgonddal lúgozták ki a természetes érzékiséget és feszültséget, pusztán a -valóban lélegzetelállító- másolást meghagyva, mintegy eye candynek. Ugyanez vonatkozik a túljátszatott színészek alakítására is; az egyetlen üdítő kivétel az Oosaki Nanát megjelenítő Nakashima Mika, aki a körülmények ellenére is szépen hozza a figurát, s aki mellett a valóban tehetséges Matsuda Ryuhei kiegyensúlyozatlan és látszólag meg sem próbálja értelmezni Ren karakterét. A film tehát csupán annyira szorítkozhat, hogy felvillantja a manga első 6 kötetének néhány pillanatát, mellékszereplők és mellékszálak, érzelmi dráma és konfliktus nélkül. Az, aminek indult: halovány vállalkozás, hátha termel a Toeinek egy kis profitot. De, mint a bevezetőben már említettük, a siker mindent elsöprő volt, köszönhetően az adaptált mű által felkeltett igénynek, miszerint a rajongók végre látni akarták "hogyan is néznek ki élőben kedvenceik".
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
shearer
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2006.05.31. 11:39
Tartózkodási hely: Arcadia parancsnoki hídja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shearer »

Takumi egy szemét állat, de valamiért én is kezdek szimpatizálni vele. Hachikót én már a kezdetek kezdetétől rühellem, néha ugyan sajnálom, de valahogy úgy vagyok vele, hogy "ilyen hülyéért kár könnyeket ejteni" (szivtelen vagyok, tudom :)). Bár azaz igazásg, hogy a szimpatikus szereplők száma vészesen fogy, kezdek mindenkit megutálni. Ren-t sosem birtam, Reirát sem igazán, Nobu alapből unszimpatikus (mondjuk őt tényleg tudom sajnálni), Nana meg kezd nagyon szemét lenni ahogy birtokolni akarja Hachikót. Szóval akiket birok az Yasu és Shin, valamint Jun-chan és a pasija. Meg mostanában Takumi... :cool:
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Takumi a kezdetektől tiszta lappal játszik szerintem. Nekem teljesen korrektnek tűnik, és szerintem azért nehéz neki érzelmeket kifejezni, ő ilyen, de mégis felajánlja Hachinak, hogy járjanak úgy igazán. Hachit pedig azért nem bírom, mert kis nyámnyila és tesze-tosza. Csinálja magának a gondot pl a Takumis kapcsolatával, holott pontosan tudja, hogy ez egy egyéjszakásnak indul, viszont Takumi utána még felkeresi meg minden, szóval igazából ez bármi lehet(ett volna). Ren és Nana számomra rendben vannak, aranyosak együtt, bár azért Yasut is szeretném boldognak látni ^^, Shin túl gyerekes szerintem (jó, hát még gyerek..), Yun-chan és a pasija összeillenek, bár nem sok vizet zavarnak a sztori szempontjából eddig. Nobu pedig kedvesaranyos meg minden, dehát mihez kezdjen Hachival?
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Azért azt hozzá tenném, hogy Takumi bizony csalja Hachit rendesen. Ez majd csak később kerül bele, de tény. Más kérdés, hogy Hachi úgy áll hozzá, hogy tudja ő, hogy ilyen és elfogadja... csakhogy a dolog nem derült ki, csak tudja, hogy ilyen pasi. Azt még nem tudni, mi lenne vagy mi lesz, ha tényleg kiderülnek dolgok. Az ember mond ezt-azt helyzetekről, de ha tényleg bele is kerül, másként szokott reagálni. (Ha azóta volt már vmi, akkor sorry, 4-5 scannelt fejezettel le vagyok maradva.)
Btw. nekem semmi bajom Hachival, megértem mindenki álláspontját, de ez van. Vagy változik majd, vagy a vesztébe rohan. Az életben is előfordulhat mindkét eset, úgyhogy majd meglátjuk. A jelenbeli jelenetek alapján mindenesetre nem úgy tűnt, mintha még együtt lett volna Takumival. De majd kiderül.
Kép
Avatar
Rogue
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2006.11.10. 10:56
Tartózkodási hely: mikor hol
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rogue »

Kérdésedre reagálva Kaen, h mit is tanítanak esztétikán (már filmes szempontból): művészfilmeket. A Nana pedig nem művészfilm, hanem populáris, szóval azt hiszem, ez itt out of question. DE senki nem mondta, h egy populáris film rossz. A populáris film lényege a szórakoztatás, és amennyiben teljesíti, betölti ezt a szerepkört, jó. Ez a film pedig tényleg szórakoztató. Aláírom, nem egy Kurosawa Akira - film (hozzáteszem, amikor kijelentettem, h a japán filmekért különösebben nem rajongok, a populáris alkotásokra gondoltam, lévén a Nana is az, és teljesen más, mint egy művészfilm), de ettől még lehet jó, ha szórakoztató. A Nana - film tipikusan az az alkotás, amit az ember egy nehéz nap után a tv elé lehuppanva amúgy lazításképp megnéz. Egy Kurosawa Akira - filmhez másképp áll hozzá. Az műalkotásnak nevezhető, a Nana nem. De hangsúlyozom: ettől még a Nana lehet jó! Az egyetemeken egyébként (legalábbis esztétika szakon, de nem tartom kizártnak, h a filmszakon is) szinte csak és kizárólag művészfilmekkel foglalkoznak, a populáris, szórakoztató alkotásokat tökéletesen ignorálják. A kettő szét lett választva, és szét is kell választani. Mindkettőben van jó és rossz, de mindkettőnek más a szerepe, más követelményeknek kell megfeleljen. Ismerek olyan embert, aki filmesztétának készül, és sajnos már az ő példáján is remekül látszik a csőlátás: csak a művészfilmekkel foglalkozik, pedig a film műfaja nem csak ebből áll. A szórakoztató filmek között is szelektálni kell, ez tény, köztük még nagyobb valószínűséggel fordul elő szemét, mint a művész -, v alkalmasint művészieskedő filmek esetében. De tényleg vannak köztük jók. Olyan bájos kis filmecskék, mint a Nana. Ahol nem az a lényeg, h mennyire jó a rendező v a színési alkotás (persze kell, h valami legyen, különben átmenne az egész irritálóba), hanem h hátradőlve a fotelben az embert esténként kikapcsolja. A szórakoztató film a befogadói oldalra, mint széles közönségre koncentrál. Ettől lesz/lehet populáris. A művészfilm egy kisebb közönségre próbál hatni és teljesen más eszközökkel: a némileg hozzáértő emberek figyelmét ragadja meg, elsősorban művészi bravúrokkal. De a közönség, aki erre vevő, lényegesen kisebb. (Ennek oka talán az is lehet, h lényegesen kevesebb ember próbál a filmmel, mint művészeti alkotással ténylegesen foglalkozni.) Remélem, érthető és elfogadható, amit mondtam. A Nana japán sikere számomra nem meglepő, hiszen élvezhető darab lett. Olyan KitKatesen - bekap, kikapcs... :P
"Filozófusok" kíméljenek! Az élet élet kell hogy legyen, és a valós élet nem a tisztásra lépésben nyilvánul meg.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Rogue: ez elég off lesz, előre gomen... ha kitörlik, így jártam. ^^" Szal nagyon érdekes, amit írsz, de nekem így elsőre furcsa. Lehet, h nálam is szakmai ártalom (angol&magyar, szal olvasni olvasok sokat), de én nem tudom így kettébontani a műalkotások élvezetét, vagy mi. Tehát ugyanúgy olvasok nemtom Dosztojevszkijt, mint egy harmadrangú romantikus regényt (amit ki is hajítok az ablakon :D ), és az, hogy hogy van megírva, egyformán fontos.
Filmeknél is, szórakozás = élvezet számomra, és mint ilyen, maradjunk Japánnál legalább, egy Kurosawa-film nagyobb élvezetet okoz, mint egy Nana-film (amit ki is kellett kapcsolnom, annyira idegesített: akivel néztem, kb 5 prcig azon nevettünk, hogy milyen szánalmas, aztán csak punnyadtunk rajta.) Ellenben ott van a NANA anime, amit ugyanezzel az önmagammal nézek, vagy mi, és nagyon szeretem.. szal azt hiszem, részemről a probléma mégsem az, hogy művészi szemszögből akarom nézni. Amit írtál, hogy átmegy egy idő után irritálóba: na nálam ez történt.
(Amúgy furcsa, hogy a művészfilmekre hozzáértőbbek kellene, hogy vevők legyenek.. nagyon kevés filmet nézek, és egyáltalán nem értek hozzájuk. O.o)

Animére vissza:

kawai neko: Jun-chanék nem is fognak sok vizet zavarni :( Shin pedig egyáltalán nem annyira gyerekes szerintem, mint amilyennek tűnik. :)
sheraer: én is Yasut és Shint szeretem a legjobban :cool: Takumi meg... szerinted miért szemét állat? Mármint, vannak hibái (khmm), de azért amennyire eddig lejött, asszem, gondja is volt rendesen neki is.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Válasz küldése