Kimi Ga Nozomu Eien

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Takayukinak kit kellett volna választania?

Haruka
10
36%
Mitsuki
18
64%
 
Szavazatok száma: 28

Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

üdv a klubban :D

én is végigsírtam kb. a rész felétől, főleg azért, mert nem akartam elhinni, hogy tényleg az a vége. ^^""
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Megnéztem még1x.Két nap alatt kétszer.A vége ugyan olyan szomoró volt és ugyan úgy hatott.Ha valaki tud ehez hasonló animét,az szóljon(bár ennél szomorúbbat és siratósabbat nem nagyon tudok elképzelni)
Kép
Kép
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem tudom miert de en nem nagyon sirtam..pedig nagyon siros vagyok, de vmiert ez nem utott..csak inkabb nagy letargiaba estem, es napokig olyan uresnek ereztem magam..
@Kuresz: ide is leirom ha meg nem lattad volna, akkor a Grave of the Firefliest nezd meg, es a Hoshi no Koe-t..mindketto nagyon megrazo..
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Kuresz!
a szomorú/siratós/megrázó/megható kategória (nálam) abszolút győztese a "Rurouni Kenshin: Meiji kenkaku romantan: tsuioku hen", vagyis népszerűbb nevén kenshin ova 1. A sorozat ismerete nélkül is tökéletesen élvezhető, és garantáltan üt. Viszont ez nem (igazán) romantikus anime, inkább történelmi-dráma, és NAGYON véres, de ennek ellenére, és nem ezért jó. mindenképp nézd meg, ha érzelmi hatást akarsz!
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Kimiga engem is meghatott, de azért nem annyira mint a Chrno Crusade és a Scrapped Princess, ami nálam a két legjobb animének számít.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Hát nem tudom. Abban nem értenék egyet, hogy feltétlenül egy felnőtteknek szóló dráma, hiszen a felnőtt kategóriába én magam sem tartozom bele, mégis meg tudtam érteni a történetet. Bár ami azt illeti, én végig Haruka-nak szurkoltam annak ellenére, hogy nyilvánvaló volt, hogy nem őt fogja a végén Takayuki választani.
Ami pedig az Akane Maniax-ot illeti, én láttam és szerintem nagyon jól sikerült. Akane egy nagyon jó karakter volt végig a Kimiga-ban is... :)
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Az Akane Maniax nekem is nagyon bejött, annak ellenére hogy sokan szídják, az egyik kedvenc vígjátékom. Valahogy hihetetlenül eltalálták az átlag tizenpár éves srác gondolokodását és fantáziálásának mikéntjét, én hihetetlen jókat derűltem a srác képzelgésein....és Seki Tomokazu egyszerűen telitalálat erre a szerepre....
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Akane Maniax nem egy komoly anime, de mindenképp szerintem nagyon aranyos^^
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Végignéztem a Kimigát. Jó anime. Vége is nagyon megható volt. De
azért pár dolog hiányzott belőle, de így is a 3. helyen áll most. 8,5
pontot adnék rá. Mivel Mitsukit és Harukát is bírtam, így tudtam
Takayuki választása jó és rossz is lesz.
Ayut és Mayut viszont nem bírtam.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Rogue
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2006.11.10. 10:56
Tartózkodási hely: mikor hol
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rogue »

Nekem vhogy nem a kedvencem---Továbbra sem .... H őszinzte legyek, továbbra sem veszem a lényeget.. Mmint érzelmileg, és olyan szempontból, h szörnyű nekem az egész.... Nekem kell a fantázia... H ilyen szappanoperába vki képes és jól, és bele tudja élni magát... No, comment. C'est genialé, lefektetve, h túl élethű... Nekem kell, h vmit továbbgondolhassak, h átélhessem... Éshogy, ám élethűség szempontjából c'est géniále, az egy külön dolog, de nem tudom átélni... Kezdek rájönni, h vhol kell az, h vmi kicsit túlmutasson a realitáson, és ne csak ezt a szürke valóságot mutassa... "Túl kell élni az életet"!
"Filozófusok" kíméljenek! Az élet élet kell hogy legyen, és a valós élet nem a tisztásra lépésben nyilvánul meg.
lokids
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2006.12.22. 12:02
Tartózkodási hely: Még nem dőlt el

Hozzászólás Szerző: lokids »

amcsi írta:Akane Maniax nem egy komoly anime, de mindenképp szerintem nagyon aranyos^^
Ez ebben a formában csak félig igaz. Nem mindenki látja meg az ökörködés mögött ugyanazt a mély érzelmi 'hullámot' mint ami a Kimi-t jellemezte.
De mikor Haruka a medencénél 'mesél' egy picit az pl ugyanolyan komoly, mint az eredeti sorozat. Nem felejtődött el mi történ annó, és érezni lehet itt is. (Bár én sajnáltam, hogy az ökörködés került túlsújba, elég nagy volt a kontraszt)
One mind, One tought.
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Jah Akane maniax-ot nem bírtam végignézni,mert az első rész után megharagudtam rá,hogy túl sok a poén,de lehet végignézem,mert írtok jókat is róla.Amúgy 3 részbe nem halok bele
Kép
Kép
Kép
Avatar
soragirl
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.02.23. 10:42
Tartózkodási hely: Varbó (de néha Miskolc is)

Hozzászólás Szerző: soragirl »

Sztem ez az anime eléggé +ható, a vége kicsit szomorú de közben is volt olyan mikor azt hittem, h mindjárt elsírom magam. :roll:
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Rogue: nem tudom, miért jó neked, hogy megint leírd lesújtó véleményedet, és párhuzamot vonj az anime egy a szappanoperák között. És spec rühellem a szappanoperákat és szeretem ezt az animét. És attól még, hogy te nem tudod továbbgondolni, lehet, h más igen, és elgondolkoztatja az anime (amit láthatsz is, ha elolvasod az eddigi hozzászólásokat). Egyébként meg szerintem ne erőltesd, ha nem tetszik, senki nem várja el tőled, hogy szeresd.

És szerintem ez éppen nem a szürke valóság animéje, bár nekem azzal sincs bajom. A vége pedig tulajdonképpen happy end, de mindenesetre nem tragikus, és élik az életüket tovább.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Nekem éppen ez tetszett meg ebben sorozatban, és ezért az egyik kedvencem, pedig romantikus filmeknek/animéknek a közelébe sem megyek (OFF: őőő, vagy az Amelie csodálatos élete annak számít?): a realitás győzelme a tündérmesék felett. Nekem nem volt egyáltalán depresszív a vége, és örültem hogy ez lett, még akkor is ha nem volt minden szempontból igazságos. Az élet se az, és bizonyos helyzeztekből nem lehet 100%-ban jól kijönni, tegyen bármit az ember.
Rouge: Nekem van deja vu-m, vagy majdnem szó szerint ezeket leírtad már egy korábbi postodban? Továbbra is csak azt tudom mondani hogy ha Neked nem jött be, ez van, izlések, viszont ez még nem az anime-t minősíti, hanem legjobb esetben is csak azt jelenti, hogy Téged nem fogott meg. Mások meg szeretik. Különbözőek vagyunk, ettől szép az élet.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

(Sephiroth: nem neked van deja vu-d, tényleg írta már, csak kicsit kevésbé lenézően..)

Amúgy a szürke realitás imho vagy az lenne, hogy fel sem ébred, vagy ha fel is ébred, ennyi év után az agya annyira rossz állapotba kerül.. hogy na. Meg szürke, átlagos karakterekkel pl. sztem nem várt volna rá egyáltalán annyit a pasi. Ettől függetlenül a végével egyetértek, hogy a realitás győzelme, csak azért a szürke hétköznapok animéjének nem nevezném, már az alapsztori sem egy hétköznapi esemény (hálistennek).
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akkor én leszek a "középtábor". :) Épp most néztem végig, az első két rész kedvencem volt (bár megmaradtak volna a "school life" hangulatnál... :(), aztán a baleset után ugranak 3 évet, itt kezdődik el az elnyújtott angtelés, és sokak által "szappanoperának" nevezett rész, majd az utolsó 2-3 részben ismét érdemi dolgok történnek, és ott már könnyeztem is 1-2 részen. A befejezés tényleg nagyon szomorú, én Harukát baromira sajnáltam. :( Amúgy a közepével sem lenne gondom, csak épp amit kb. 10 részig húztak (Takayuki döntése, "elmondjuk -e Harukának az igazat?" stb.), az szerintem 5 részbe is belefért volna, mert így a közepe eléggé leült, és sok üresjárat volt (minek kell pl. 3x mutatni, hogy Mtsuki a kocsmában iszogat?). Szóval kedvencem nem lett, de mindenképpen egyedi darabnak tartom, és várom a Haruka Route-t. :D (Addig meg ránézek majd az Akane Maniax-re is, én szeretem a vígjátékokat. :)) Ja, és természetesen Harukára szavaztam. :)
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Titkos: Érdekes, én pont azt szoktam mondani, hogy ennek az anime-nek a legnagyobb hibája az első 2 rész (12egytucat szkúllájfromensz), és hogy senki se itélje meg ez alapján, mert ennél sokkal jobb lesz :)
Ja, és kicsit önnmagamat megkövetve: mégis van egy scifi elem a sorozatban: mégpedig az, hogy 2 alapvetően "jó nő" (és most nem csak a külsőre gondolok) egy ilyen arcért "verseng" mint Takayuki. Oké, dating-simből csinálták, de akkor is :-P
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Haruka Route? Mi az?
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Az OVA sorozat, ami Haruka útvonalát dolgozza be a játékból. Még nem tudni, mikor jelenik meg, a KimiNozo radio oldala szerint már készül.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sephiroth írta:Érdekes, én pont azt szoktam mondani, hogy ennek az anime-nek a legnagyobb hibája az első 2 rész (12egytucat szkúllájfromensz), és hogy senki se itélje meg ez alapján, mert ennél sokkal jobb lesz :)
Én school life animéből még csak olyat láttam, ami vagy ecchi-vígjáték (ez nem feltétlenül baj, csak sokszor a romantikus részek rovására megy a dolog), vagy csak a legvégén vallanak egymásnak szerelmet, és happy end. De szívesen fogadok olyan anime címeket, amik a Kimi első két részére hasonlítanak. :D
Sephiroth írta:Ja, és kicsit önnmagamat megkövetve: mégis van egy scifi elem a sorozatban: mégpedig az, hogy 2 alapvetően "jó nő" (és most nem csak a külsőre gondolok) egy ilyen arcért "verseng" mint Takayuki. Oké, dating-simből csinálták, de akkor is :-P
Főleg, hogy a játékban még Akane is bele van zúgva, a szőke pincérnő pedig a tipikus tsundere lenne, aki azért zaklatja a srácot, mert szereti. XD
amcsi írta:Haruka Route? Mi az?
:arrow: http://www.aoianime.hu/?hir=240

Edit: Tenshi megelőzőtt. ^^" Nem baj, azért a cikket is megéri elolvasni. :)
Kép
Avatar
Zsinder
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2007.02.25. 21:06
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Zsinder »

Azt szeretném megtudni, hogy az Ayu Mayu Theater le lett fordítva angolra??
Mert leszedtem a DVD rip-jét, érdekessége, hogy egyben van az egész, 41 perces, és a japán feliratot nem nagyon értem meg ami hozzá van.......
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Nem lett még lefordítva.
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Itt a Haruka Route OVA!!! Rendes nevén "next season". Most mindenki abbahagyja amit éppen csinál és megnézi :D. A látvány lélegzetelállító (és ezt annak ellénére mondom, hogy az utóbbi időben el voltunk kényeztetve gyönyörű sorozatokkal a stíluson belül:Ef, Clannad), a hangulat a régi, az egész olyan jóleső nosztalgiával tölti el az embert (majdnem pont 2 éve láttam az alapsorozatot). Történetről nem igen érdemes beszélni, de nem is ez a lényeg (egyelőre....). A fél órás OVA egyszóval nagyon jó lett, és ezt Mitsuki-fanként mondom! Szegénynek, van 1 mondata az egész részben...
Az újrarajzolt dolgok jól mutatnak, csak ez a fény-effektezés nem tett jót mindenkinek, pl. Takayuki kifejezetten őszesnek hat néhány beállításban.
Köv. rész február, aztán befejezés április. Várom :)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Nekem annyira nem tetszett. A látvány meg úgy egyébként a megvalósítás az rendben van, de erre számítottam is. Viszont ezek a bárgyú párbeszédek annyira sablonosak, hogy izé .. nem izgultam rá na. Mondjuk a sorozat is így indult (idilli hangulat) de aztán hamar lenullázták :vigyor:
Szerencsére a záró jelenet sejtetni engedi, hogy lesz itt bonyodalom is, meg hát dramatudgiailag is megkerülhetetlen. Arra azért kíváncsi vagyok, hogy ez a pár rész milyen mélységű Haruka jellemábrázolásra lesz elég. Amit eddig mutattak, az csak megerősítette bennem a Mitsuki fanboyt.

Nagyon érdekelne, és az első rész igazából nem adta meg a választ: honnan kezdve tér el a sztori a sorozatétól? Hol van a vágás? Egész konkrétan: hogyan alakultak a dolgok onnantól, hogy Haruka felébredt? A sorozatban ez egy elég rázós időszak volt, de ezt itt szépen elsunnyogták.

Várom a folytatást...
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Válasz küldése