Hellsing

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd a Hellsing-ben?

Alucard
102
53%
Anderson
17
9%
Integra
13
7%
Victoria
39
20%
Walter
19
10%
Incognito
3
2%
 
Szavazatok száma: 193

Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Sephiroth

Teljességgel ajánlom, h nézd meg! :D A sajátos hangulat pedig végig ott van, sőt, késöbb lesz csak igazán élvezhető! :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

A Hellsing nálam abszolút a hangulata miatt volt nyerő. Általában nem kedvelem a vámpíros és hasonló történeteket, ahogy a Hellsing esetén sem ez fogott meg. Inkább az elborult karakterek, a néha már fájó humor és a végig nagyon sokat hozzáadó soundtrack. Ez utóbbit nagyon hiányolom az OVA-ból: a sorozat ebben a tekintetben fényévekkel veri.
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Ma bele is kezdek asszem! 13 rész (+ova hegyek, ahogy látom), általában napi 1 részt szoktam nézni mindenből, (ez az oka annak hogy 3 év alatt összesen eddig vagy 30 filmet/sorozatot néztem csak meg) szal türelem,kb. 2 hét és véleményezem a cuccot :)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

benji írta:A Hellsing nálam abszolút a hangulata ..
Jaja, telleg van egy nagyon elborult hangulata..nekem ez nagyon gyorsan "csuszott", bar en sem vagyok egy olyan tipus aki a Narutot lekuldi egy nap alatt..az OVA meg jo lenne, ha nem felevente jonne ki egy resz :(
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

OVA-kkal nem is foglalkoztam, azok már egy másik sztorihoz tartoznak...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Az OVA-ról lehet tudni, hogy hány részesre tervezik? :) Mert én foglalkoznék vele, csak nincs kedvem fél éveket várni az újabb részekre. :wink:
Kép
Avatar
atis
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.11.21. 22:43
Tartózkodási hely: Nagytétényi koli, vagy Söjtör... mikor hogy
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atis »

Én úgy tudom, hogy mivel követi teljese(majdnem teljesen) a manga eseményszálait, és úgy tervezik, hogy minden rész egy kötetet öleljen fel, ezért arra lehet számítani, hogy annyi részes lesz ahány kötetes a manga..
Ha jól emlékeszem 10. kötetenél lesz abbafejezve a manga, így énszerintem várhatóan 10 részes lesz...
Ha valamit rosszul mondtam akkor javítsatok ki
David, és Gunther XD
Avatar
Usagi-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2005.10.09. 12:45
Tartózkodási hely: Budapest-Szolnok
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Usagi-chan »

Sziaszok!

Tavaly láttam ezt z animét még a tavaszi filmklubbon :)
Nekem nagyon, de nagyon tetszett. Kedvenc részem mikor a Rendőrlány egy kiképzés során elhajlít egy fegyver... meg az a szöveg hozzá... :lol:

Az idei őszi filmkubbon meg az OVA első kér részét adták le... de... hát hogy is mondjam, pár dolgot elszúrtak benne... meg az nem is érti aki nem látta az eredetit...
=^.^=
Usagi-chan

"Shinjite Miyou! Ai Shite Miyou!"
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Usagi-chan írta: Az idei őszi filmkubbon meg az OVA első kér részét adták le... de... hát hogy is mondjam, pár dolgot elszúrtak benne... meg az nem is érti aki nem látta az eredetit...
Most miért, szerintem érthető, semmi új nem hangzik el benne. :) A mangát követi nagyon szorosan és ennyi; nekem néha kicsit unalmas is, mert szinte ugyanazt látom, amit már jó sokszor elolvastam. Amiért mégis megéri: a japán szinkron. :D Sajna a CG-s megoldások szerintem néha elég bénák, legalábbis voltak jelenetek, amik zavartak, pl. a szemek kinézete néha... Egyébként szerintem rendben van, a rajzstílusa is a mangáét követi, ezért szokatlan/ronda sok embernek a régi sorozat után (aminek meg igencsak hullámzó volt a látványa, ezt tegyük hozzá).

És igen, eddig úgy fest, 10 OVA lesz és a következőt február 9-re ígérik.
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
Usagi-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2005.10.09. 12:45
Tartózkodási hely: Budapest-Szolnok
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Usagi-chan »

Nos nekem egy kicsit összecsapottnak tűnt, a sorozat felének a részleteit belesűrítették az elsőbe... meg amikor a Rendőrlányt lelövi Alukard akkor sem kérdi meg tőle hogy csatlakozik-e, hogy vállalja-e az egészet, csak annyit kérdez hogy szűz-e... majd mikor lelőtte utána kérdez csak annyit hogy "igen vagy nem"... nekem ez tünt egy kicsit összecsapottnak, a konkrét kérdést nem teszi fel, csak rá a választási lehetőséget.
=^.^=
Usagi-chan

"Shinjite Miyou! Ai Shite Miyou!"
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Igen, mert a mangában tényleg csak ennyi volt, meg a "pap" kinyírása után közölte, hogy ha nem adja be a derekát, akkor úgyis meghal. :) A 13 részes sorozat meg amolyan új, független sztori, ami valamelyest követi a mangát, de tartalmaz ahhoz képest új/kitalált dolgokat és asszem kb. a 7 résztől már totálisan elkanyarodik a mangától és teljesen kitaláció. Pl. Incognito, akit ki nem állhatok, egyáltalán nincs is benne a mangában.
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
atis
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.11.21. 22:43
Tartózkodási hely: Nagytétényi koli, vagy Söjtör... mikor hogy
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atis »

Amúgy ha jól emlékszem a sorozatba se nagyon ad választási lehetőséget, csak ott előre közli hogy átlövi a tüdejét, hogy eltalálhassa a szennyvámpír szívét(homemade összerakás siklara hellsingfordításásból :cool: )
szóval nagyon ott se válogathat, csak ott előre tudja hogy mi fog történni
David, és Gunther XD
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

atis írta:(homemade összerakás siklara hellsingfordításásból :cool: )
Ne is elmékeztess rá, mert kardomba dőlök, életem első fordítása és bizony lenne rajta bőven javítanivaló, csak lusta vagyok... :hammer: Majd egyszer.
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Vgégignéztem a napokban, úgyhogy röviden véleményezem is.
Hangulat 100%, hihetetlen mértékű "coolness" faktor árad Mint Alucard-ból, mint néhány más szereplőből. Élvezet nézni még akkor is amikor nem igen történik semmi. A környezet, a háttér jól átgondolt, csak a sok angol szöveg nekem bántja a fülem, dehát ilyen is kell. Ami a szereplőket illeti, vegyes érzéseim vannak: Victoriából messze nm hozták ki azt amit lehetett volna (ezt egyébként minden szereplőnél leírhatnám...), és megmaradt ilyen aranyos sidekick szerepben (gonoszabbik énem most a "fanservice" szót kántálja vigyorogva), pedig a második rész után én azért vártam volna némi lelkizést egy kezdő vámpír viszontagságairól és érzéseiről, ez sajnos kimaradt. Integra az egyettlen, aki talán rendesen ki lett bontva, nagyon szerettem is, kicsit Lady Une-ra emlékeztetett a Gundam Wingből, örültem hogy végre lehet megint erős jellemű női karaktert látni valahol (nem angstos erőset (Asuka) hanem ténylegesen erőset). Andersontól szintén messze többet vártam, azt hittemő lesz majd az arch-enemy, ehelyett az őrült késes papból végül csak 2 filler-rész lett. Kár érte...
Incognitó-t én se szeretem, úgy néz ki mintha a függetlenség napja 3ból lépett volna elő, de útközben beugrott volna egy Mátrix-fegyverboltba. Semmi értelme nem volt, motivációk 0közeli....tévedés, na.
Alucard: igenigenigen :) asszem sok mindent nem kell mondanom, aki akár 1 rész is látott, tudja miről beszélek. A fickónak eszméletlenűl van stílusa, helyenként ezzel a hátán is elviszi a sorozatot.
Ja, a jó öreg Walter-t majdnem kkihagytam: bírtam a fickót, bár ilyen karakter azért sok helyen elő szokott fordúlni. Max kicsit meglepő volt a harci része, de a Kenshin mangájában mondjuk van egy tökugyanilyen.
Ami a történetet illeti: nem rossz, de ez tipikusan az a történet, amire én nem sajnáltam volna a 26 részt, ugyanis kissé összecsapottnak érzem. Rengeteg jó elem, ötlet, amik aztán nem kaptak teret. Mindezek miatt a Helsling nálam egy "Hangulat-anime" marad, ami nézés közben baromi jó élményt nyújt, de ezen felül sok tartalommal nem bír, legalábbis ebben a formában nem. Alapvetően tetszett, de sokkal jobb is lehetett volna, ha a történetre is annyira odafigyelnek, mint Alucard figurájára.
Asszem elolvasom a mangát, a jelek szerint az talán ebben a kérdésben jobb lehet.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
moRtiZ
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.01.03. 12:52

Hozzászólás Szerző: moRtiZ »

Most az OAV hol tart vagy mi van vele ? Én legutoljára valami dec. 16.-i relase-t (Ultimate Hellsing) láttam, ami egy 40 perces átrajzolt rész angolul, és kicsit megvariálva mondhatni az első 4-5 részt dolgozza fel, de a végén feltünik egy náci tiszt sziluettje. Azóta van valami ezzel?
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Sephiroth írta:.."Hangulat-anime"...
:goodpost: En is nagyon szeretem a Hellsinget, de nem mindig tudnam megnezni, mert hangulat kell hozza, amugy en Victoria lelkizos reszeit en is hianyoltam..es Alucard telleg maga a kúúúúl definicioja..bar lehet h nekem 26 reszen keresztul sok lett volna ebbol az egeszbol..
Az OVA a mangat koveti, es eddig 2 resz jott ki, kb felevente (ha nem is felevente, de ritkan..) fognak kijonni az ujabbak, vki feljebb mondta h 10 db lesz belole osszesen, ugyh azt mar unokainkkal fogjuk csak befejezni :dirr:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Tényleg jó volt, bár én nem bántam volna, ha egy kicsit jobban megszorongatják néha... Az a mindegy-mi-csinálsz-mert-úgyis-visszajövök annyira azért nem volt jó ötlet, csak hosszabb terjedelem esetén. Ehhez még hozzájön az is, hogy tényleg nem tudtak sokat kihozni a szereplőkből... Egyébként jó volt.
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

IloveRenji írta:(...) amugy en Victoria lelkizos reszeit en is hianyoltam. (...)
Én tökéletesen megvoltam nélküle,már amikor a vérívással kínlódott hát komolyan mondom idegesítő volt,pedig őt bírom a legjobban a sorozatból. :?
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Ha nagyobb összetettséget/részletességet akartok, akkor elő a mangát! Bár nem olvastam sokat belőle, de határozottan kiforrottabbnak tűnt...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

ak írta:Ha nagyobb összetettséget/részletességet akartok, akkor elő a mangát! Bár nem olvastam sokat belőle, de határozottan kiforrottabbnak tűnt...
De még mennyire! És mennyit lehet röhögni rajta, az a sok elborult karakter és agyhalott-kúl történet... Különösen bírom a filler-chaptereket, mint pl. azt, amelyikben Alucard a Jackal (igen, a pisztolya XD) lelkével álmodik, aki Bruce Willis képében szól hozzá és annyira felidegesíti, hogy Alucardo végülis pofánlövi. :dirr:
A mangában Walter is domborít rendesen, legalábbis momentán eléggé előtérben van az öreg, viszont ált. Alucardra megy rá Hirano bácsi is (bár volt a sztoriban olyan rész, mikor egy darabig nem szerepelt) és még lélekbúvárkodás akad, illetve hosszabb-rövidebb bemutatása a szereplőknek, amit nagyon szoktam szeretni. :) De azért többnyire a megakúl beszólások és a végtagok röpködése jellemzőek a mangára is :dirr:

Az animét meg tényleg Alucard és a hangulat viszi a hátán (bár a sajátos zene is sokat rádobott), eszméletlen hatást gyakorolt rám, mikor legelőször néztem az első részt és eleregette a fantasztikus hangján az alázós beszólásait. :-P Rettenetesen bírom még benne, hogy igazából elég ritkán tudni, mi is jár éppen a fejében, mit miért tesz és hogy mennyire áll a jó oldalon, mi köti oda. A mangából nekem az jött le, hogy Integra már fentebb is emlegetett erős személyisége kellően lenyűgözte ahhoz, hogy ne forduljon azonnal a Hellsing ellen, amint lehetősége nyílik rá. Igazi "gonosz-jó", belőhetetlen jellemű, önmagát komplett őrültnek tettető karakter, imádom az ilyen szereplőket!
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

ja igen, a zenéről majdnem el is flejtkeztem, pedig az sokat dobott a hangulaton. Főleg az opening (ami mindemelett letaszította a .hack//SIGN openingjét a "minden idők legértelmetlenebb szövegű openingje" cím nyerő helyezéséről), meg az ending. Az endingen meg is lepődtem. Mr. Big??? Mikor is volt utóljára ismert számuk errefelé? 95?
God's in his heaven, All's right with the world
Wolvie
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.01.19. 12:07

Hozzászólás Szerző: Wolvie »

Alucard sztem is Dracula. Legalább is igen meggyőző volt, h Incognitot a végén karóba húzta.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Wolvie írta:Alucard sztem is Dracula. Legalább is igen meggyőző volt, h Incognitot a végén karóba húzta.
Csak ez meg erőssen SPOILER, aki nem látta annak, hagy legyen még meglepetés a vége. Sztem még addig szerkezd át (vagy írd át fehérre), míg nem jön Rage, bár előbb utóbb biztos Te is megismerkedsz vele... :lol:
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Alucard ki, mi....tessék a nevét visszafelé elolvasni :)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

ak írta:a név és az utolsó képsorok, több mint meggyőzőek, h ő az igazi, de ez annyira nem is meglepő... :) ha azt vesszük, miket meg nem csinált...
Let's begin, de gozaimasu!
Válasz küldése