Death Note

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Eddig bírtam, nem folytatom a mangát, mert kifolyik a szemem. Ellenben pár perccel ezelőtt megrendeltem. :cool: (Még mindíg a papír az igazi)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Megnéztem a 16. részt..najó, most már én sem értek sok mindent. :shock:
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Sztem nem oylan veszedelmesen nem érthető, meg később úgyis el lesz magyarázva :) (szerintem).

Az új OP-ot pedig nem tudom még mindig feldolgozni, és az ANN szerint is ez lesz : :?
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

jó, mondjuk én tudom a sztorit úgy nagyjából, hála CA-nak, úgyhogy én nagyjából értem is :D meg sztem is el lesz magyarázva... az a minimum, hiszen utólag Raito minden akcióját Ryuk orrára kötötte :3

neeeee.... szeretem a metált, de nem ennyire O.o" ez nekem már erős... mert ha mondjuk egy Kamelot stílusút tettek volna be... azért oda-vissza lettem volna... kiváncsi leszek...
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Kíváncsi vagyok, hány teljes csavar lesz még a történet során. :D Hátra van még 20 rész, szóval jöhet még meglepi.
Új OP és Ending rendesen mellbevágott, a jelenlegi a kedvencem, minden alkalommal végignézem, de ha tényleg ez lesz a végleges, akkor csak valami fergeteges animációval lehet majd rávenni, hogy végighallgassam. Pedig anno nagy Metal fan voltam...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

18. rész... jajj.

"- Yaaaaaaaaa! ... Bleeehh!? ... *ugh-ugh*
- Itai desu yo!"

XDDDD

(egyébként csak én látom úgy, hogy az art színvonala esett egy kicsit? A szereplők néha elég furcsán néznek ki...)
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Ep18: Nekem nem tetszett... Az eleje fun meg minden FIGHT RULZ , de második fele unalmas, meg sztem túl van húzva... Viszont az, hogy az ártatlan Raito ugyanúgy törtetlenül igazságot akar, az tetszik :D

Az arthoz meg - most néztem (nézettem meg valakivel) megint az eddigi 17 részt, és igen a legutóbbi részekben voltak igénytelenebb rajzolások... :(
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

igen... rajzolás picit igénytelenebb... de nekem nem volt ezzel a résszel is semmi bajom.
Viszont számolgattam... ugye 37 részesre tervezik... viszont nekem úgy rémlik, hogy a manga feléig (ahol valami nagy történik amit nem spoilolok el, mert úgy is mindenki tudja), történetileg h ilyen ütemben haladnak, akkor kb. 10 rész múlva sztem el kéne h jussanak.... mi lesz a további kb.10 részben? ha el akarnának térni a sztoritól, akkor azt sztem nagyon hamar meg kéne tenniük... ha nem akarják összecsapni
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Eddig azt hittem, hogy végig a mangát fogják megcsinálni. :weh:
Lehet, folytatnom kéne az olvasását...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Látni akarom a 18. részt...

Amúgy attól félek hogy el fogják kapkodni az animét *___* Remélem félelmem alaptalan...
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szerintem alaptalan. Eddig nagyon profin van felépítve az egész, viszont tény, hogy minnél jobban bonyolítasz egy történetet, annál valószínűbb, hogy előbb-utóbb hibát vétesz.
Azt hiszem, most is kibírom az Animandás megjelenésig.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

:( Annyi minden jót el lehet rontani, elég ha elfogy a pénz, kifárad a gárda, időközben belekezdenek egy másik fontosabbnak itélt projektbe, vagy csak simán nem tudják tartani a várt szinvonalat.
L az első jelenetekben nem is hasonlított önmagára. Rajzolni azért ne felejtsenek el...
A "verekedés" stílusos volt valamennyire, de ettől az animétől valami mást várok. Jó végülis elmegy, csak ne sokszor. Amúgy ez még szórakoztatott is.
Megértem, hogy a történet egész szerkezete át kell, hogy alakuljon Light felejtése miatt, de nem lehetne ezeket a kitöltő/fölvezető epizódokat úgy megírni, hogy legalábbis megközelítsék azt a színvonalat amit eddig kaptunk?
Ha a sorozat eljövendő színvonalát próbálnám megbecsülni akkor az elmúlt 2 epizód nagyon ijesztő képet vetít előre.
Utáljatok nyugodtan érte, de nekem ez így nem tetszik.
Ennek a "Nyolcunk közül az egyikünk Kira" vlááalati secretmeetinges baromkodásnak nagyon filler-arch szaga van ami meg mit keres egy 37 részes sorozatban?
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

A mangából egy oldalt sem olvastam, de ez nem filler (I CAN TELL FROM SOME OF THE PIXELS). Na de komolyan, tényleg nem az, ez nem Naruto... :p
Viszont amiket hallottam a mangával kapcsolatban, szerintem jobb is lenne, ha nem animálnák le végig - bár, én biztosan jókat mókáznék rajta. :dirr:

Btw, a "rajzolással" kapcsolatban: még egy olyan neves csapat, mint a Madhouse is követhet el hibákat, ahogyan teszi azt pl. az egyébként valószínűleg kifogyhatatlan pénzforrással rendelkező Bones, valamint az amerikaiaktól most elég jelentős összegeket bezsebelő Gonzo (a DN nem 1 millió dollár / rész költségvetéssel készül, legalábbis én így tudom). Amúgy meg tessék szépen megnézni egy random Naruto / Bleach filler részt, és panaszkodni a DN rossz "rajzolására".
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Sabroso
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.05.09. 07:40
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sabroso »

Hmmm, én csak a 17-est néztem meg, az jól meg volt csinálva szerintem, a végére már sok volt egy kicsit a poénkodás, lehet, hogy a 18-asban is folytatódik, de egyszer csak kifogy a muníció... :)

A "nyolcunk közül ki lehet Kira?" tényleg nem filler, viszont a rajzolás... hát, már a második-harmadik részben is volt, amikor elég érdekesen rajzolták meg Lightot, az otthoni jelenetekben szinte mindig. Nem láttam a 18-ast, de szerintem annyira csak nem rontották el...
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

nem filler ha úgy vesszük h a mangában is benne van... az más kérdés, hogy én a manga olvasása alatt is nyüglődtem vele, mert meg kellett szokni, hogy ennek az archnak teljesen más "szaga" van mint a korábbiaknak. Itt nincsenek L vs. Light über ötletek, itt most egy hihető jellegű nyomozás folyik. Magyarul kapunk egy normál krimit.
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nos az animehez csak érintőlegesen kapcsolódik, de tegnap olvastam Times magazint, és az ottan leírtak szerint a Lightot, apját és Misat érintő 50 plusz napos elzárás annyira nem is rugaszkodik el a modern Japán valóságtól, ugyanis a törvényeket kihasználva akár 23 napra is el lehet zárni egy gyanúsítottat úgy, hogy semmi kapcsolata ne legyen a külvilággal, még ügyvédet sem hívhat, családtagokkal sem kommunikálhat stb. És mind ez a szélsőséges nyomásgyakorlás csupán egyik eszköze, ugyanis Japánban még a kihallgatásokat sem kell jegyzőkönyvezni, így a rendőrök brutális fellépése is elég gyakori, bár az alkotmány tiltja a kínzással, és hasonló kényszerítő eszközökkel nyert vallomásokat. Érdekes, és számomra elgondolkodtató tények ezek ...
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Most tudtam meg, hogy az eredeti Death Note egy egykötetes manga. Gyorsan el is olvastam. :cool:
Jellegében teljesen más, a főszereplő egy kisgyerek (szerintem Light lehet) , viszont Ryuk benne van. :D
Úgy látszik, sikeres lehetett, ha csináltak belőle egy 12 kötetes történetet.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Na, végül csak kispoilereztem az egészet :D
spoiler (ep.18) írta:Remélem Light gyorsan visszarszerzi a Deth Note-ot, sokkal jobban tetszett mikor olyan kis sunyi tekintettel nézett mindenkire :D Meghát így nem is olyan izgalmas a történet, mint mikor maga ellen nyomozott - még L is elunta magát :D
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Matsuda no BAKA. Amikor megsárgul a haja meg a szeme az jó volt :D
Hát viszont azért elégedett messze nem vagyok.
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nah ez az epizód (19.) visszahozta a kedvemet a sorozathoz... most kicsit mintha ellaposodott volna, de ez a Matsuda action visszahozta a hangulat egy részét... Mindenesetre én is várom már hogy Light mikor lesz újra Kira.
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

NAH!!! Új opening/ending van. Kiváncsi vagyok a karaokére. Egyes helyeken még a nyelvét is nehéz beazonosítani a szövegnek, remélem a kuro-hanás srácok jobban tudnak japánul nálam :D

Előző intró jobban tetszett, mindazonáltal itt elég érdekes jelenetek vannak összemontázsolva. Mi után fut Ryuk? Aizawa shotgunnal. Sokan figyelik Lightot. Visszanyeri a memóriáját (gondolom ezt jelenti az előző intróból való hamisszines montázs) Light piros szemmel gyilkol. (?) ÉS a legjobb: Light a Shinigamik síkján!

Outró ennyire nem információdús (bár a zenéje ennek elviselhetőbb). Leginkább Light bedurvított Kira^3 dizájnját mutogatják meg ahogy begyorsul egy lift amiben utazik és "kilövi őt". Meg végig nagyon be van lassulva (tudatmódosítók? :D) A végén meg fetreng egy kicsit.

Remélem újra elkapja a sztori a Light = elborult Kira ékszíjat.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára SoonDead 2007.02.27. 23:22-kor.
Kép
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

ááááááááááá

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Most jövök rá,hogy ennek a mangaformáját ismerem!!!!:DEgy ismerősöm letöltötte a mangát,és kb 3 hete nála olvasgattam!!!!XD
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Új opening: ZOMG rohadt jó xD Misa fanszervíííííz *nyálcsorgat*, shotgun fanszervíz *nyálcsorgat* :dirr:
Near & Mello? nah ebből mi lesz O_o'

új ending: ömm... ez most a 2nd partbeli Light?


én még mindig nem értem hogy a hátralévő 17 részbe hogy akarják belezsúfolni a manga második felét, mikor még a felénél sem tartunk ^-^''''
Kép
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Én csak az új OP-ED párosért szedtem le a rawot, sztem ROTFLOL. NEm lehet komolyan venni egyszerűen XDDDDD
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Megnéztem új OP/ED párost és :tard:
Ezennel lőttek az egyetlen sorozatnak, aminél mindíg végignéztem az openinget/endinget. :cry: Szerintem valami katasztrófa. Remélem nem előrevítése a történetnek és valami fight animébe torzul az egész ?!
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése