RPG-k

PC vagy konzolos játékok témaköre.

Mi a véleményed az RPG-kről?

Imádom őket!!!
105
70%
Eljátszogatok velük.
33
22%
Hidegen hagynak.
6
4%
Mi az az RPG???
7
5%
 
Szavazatok száma: 151

Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Obsidain maradhatott volna az Oblivionnál, minek kellett nekik a NW2? Mindegy, ezen nem tudunk változtatni, SAJNOS... Annyira nem jött be a 2-ő, h az első chapter-t sem csináltam meg. Meg egyébként is ,szép volt az 1 is.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Móci
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2007.03.03. 11:07
Tartózkodási hely: Döbrököz
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Móci »

Valóban szép volt, anno csak néztünk, amikor elküldve a grafkót láttunk pár dx8-as effektet...
Kedvenc játékom, kétség nem fér hozzá.
Rengetegszer végigtoltam, s lehet előveszem majd megint.
Obsidian anno a Kotor2-vel sem csinált annyira rosszat, bár abban is volt pár hiba, na meg érdekes sztori elem. Viszont a NWN2 nem jött be. Se nekik, se nekem.
Ejj, miért nem a Bioware készítette az NWN2-t? Akkor már rég függők lennénk. :lol:
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Utóbbi időben gondolkozom azon, hogy kipróbáljak egy MMORPG-t, két lehetséges jelölt is van. Az egyik a Scions of Fate, másik az Anarchy Online. Ez utóbbi eredetileg fiztős volt, de jövő januárig most ingyen lehet játszani az alapjátékkal. Van valakinek tapasztalata, melyiket ajánlanátok?

Igazából ritkán szoktam játszani, csak szeretnék belekostólni, milyen egy MMORPG. (ezért is keresek ingyeneset)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Nem játszottam csak a wow-val és csak tört szerveren, de annyit mondhatok, ha belekóstolsz jó eséllyel rajta is maradsz. :P Durvák, tényleg :!:
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

Anarchy Online-nal sokat játszottam anno, ha nincs a WoW, valószínűleg most is azt nyomnám. Kifejezetten élvezetes, a világa jó, a térképe hatalmas, hamar megtanulható a kezelése, bár a mély részleteit tekintve kimondottan bonyolult is tud lenni. Én igencsak ajánlani tudom. Több szempontból szerintem veri az összes mostani MMORPG-t, sok más szempontból viszont vészesen elöregedett már. (Ezt most nem fejteném ki, ahhoz sajnos most túl fáradt vagyok, meg talán már egy kicsit rég voltam utoljára a világában, hogy minden fontos eszembe jusson.) A másik említetthez nem volt szerencsém, talán pont a WoW miatt, aminek megjelenése óta nem nézem sajnos az MMORPG piacot.
Viszont az előttem szólóhoz hasonlóan óva intelek attól, hogy elkezd, mert az esetek döntő többségében súlyos függőség alakul ki az MMORPGk iránt. Ez sajnos komoly probléma tud lenni hosszú távon, hidd el nekem, én benne vagyok, túl mélyen is talán.
"Hello Darkness my old friend..."
--Sound of Silence--
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Aha, én ezért tartom távol magam az mmoktól. Még a sima gémekbe is túlzottan bele tudok ragadni.
Piracy is charity.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: RPG-k

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mivel "Keresek egy játékot" című topichoz hasonlót sem láttam, ezért talán ennek a címe vág egybe leginkább a problémámmal. Szóval: Keresek egy játékot! XD RPG-paródia a 2000-res évekből (talán inkább a 2005-2010 közötti időből), sajnos a címére abszolút nem emlékszem, de a sztori/megvalósítás valami hatalmas. XD Random geek srác átkerül egy fantasy világba, eddig ugye semmi extra, de a készítők nem voltak százasok. XD Ilyen elemeket vittek bele, mint pl. az, hogy összeszednek egy fekete harcost társnak, de a fazon végigrinyálja a játékot, hogy ne küldjék csatába, ő nem megy közel egy veszélyes mobhoz, stb-stb., hiszen mindenki tudja, aki kettőnél több amcsi filmet látott, hogy mindig a feka sidekick hal meg elsőnek. XDDD Vagy másik nagy jelenet: mennek leölni egy bosst, mert abból esik egy item, ami kell nekik. Pechükre egy konkurens party (értitek, "konkurens party" egy single player RPG-ben... XD) épp előttük öli le a bosst, de hősünk nem jön zavarba, közli a csapatával, hogy "Semmi gond, csak meg kell várni, amíg respawnol." Ez sem lenne semmi, de az igazi poén akkor jön, amikor a boss valóban respawnol, de amint meglátja, hogy ezek már ott várják harcra készen, hozzájuk vágja az itemet harc nélkül és közli, hogy neki már a töke tele van ezzel, hogy egy nyamvadt kőért ma már a sokadik banda tör az életére és most már hagyja őt mindenki békén, majd elsétál. XD Zseniális. XD

Sajnos a cucc címére nem emlékszem, a fenti jeleneteket is csak onnan tudom, hogy a GameStarban olvastam róla anno egy cikket (tudom, ez a "jó hülye voltál, hogy akkor nem vetted meg, de még a címét sem írtad fel!" tipikus esete), de ha ennyitől bárkinek bevillanna, hogy ez melyik játék lehet, vagy akár csak tippjei vannak rá, az kérem ne fogja vissza magát, nagyon megköszönném! :D
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: RPG-k

Hozzászólás Szerző: Vree »

^Esetleg ha meglenne, hogy melyik platformra jött ki (PC/konzolok), illetve a műfaj és a kinézet (point & click, izometrikus,...? stb.) az segítene. : )
(Én sem hallottam még róla, de Google-ben elég jó vagyok, hogy némi eséllyel a nyoméra bukkanjak. :) )
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: RPG-k

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Vree írta: 2017.06.12. 21:13 ^Esetleg ha meglenne, hogy melyik platformra jött ki (PC/konzolok), illetve a műfaj és a kinézet (point & click, izometrikus,...? stb.) az segítene. : )
(Én sem hallottam még róla, de Google-ben elég jó vagyok, hogy némi eséllyel a nyoméra bukkanjak. :) )
PC-re volt és ha jól emlékszem, ilyen TPS-nézetű RPG volt, mint pl. a Witcher sorozat. :)
Kép
Avatar
Balus
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2016.03.15. 19:23
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Ankh-Morpork
Kapcsolat:

Re: RPG-k

Hozzászólás Szerző: Balus »

A játék pontos címére nem emlékszem, de arra igen, hogy a címe valamilyen formában tartalmazta a "Grotesque" szót (én is a GameStarban olvastam róla, majd ha lesz időm, talán előtúrom a kérdéses számot).

Amúgy először azt hittem, hogy a 2005-ös The Bard's Tale-re gondolsz. :D Az is egy jópofa RPG-paródia, ajánlom figyelmedbe, ha még nem játszottál vele.
"Soha ne feledd, ki vagy. Mert a világ nem fogja. Viseld páncélként, akkor nem árthatnak vele." (Tyrion Lannister)
~
Kritizátor/Twitter/MAL
Válasz küldése