Animék vs. nyugati rajzfilmek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

matsuo-chan írta: h minnél realisztikusabbak legyenek a filmek, ami nem rossz, de én jobban élvezem az animéket. ::jthrill::

és még azt is merem mondani h tübb tanulságos meg elgondolkodtató anime van mint ugyanilyen jellegű amcsi film.. bár lehet h tévedek :) aki jobban tudja az nyugodtan szoljon be :P
A moderntechnika vívmányai... Hát igen. Néha a realizmus távol áll az effektektől :) (pl. Gyűrűk Ura fantázia világa). Nah, ezért annyira nem húzom le az amerikai filmeket, vannak köztük jók, de nekem a "Megmentjük a Földet!" típusú filmek annyira, de annyira nem tetszenek, sőt már meg sem nézem őket. Egyszerűen nem tetszenek. (lsd a sokadik számú Pókembert :))
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

matsuo-chan írta:mindenesetre az is tény, hogy több japán rajzfilm készül felnőtteknek, mint amerikai.
Ezt azért én nem merném tényként kijelenteni, főleg annak fényében, hogy minden új szezonban induló animék kb. 90%-a bizony gyerekeknek szól (vagy otakuknak :dirr:), Amerikában pedig pl. ott van CN-en az Adult Swim, nevéből adódóan felnőtt tartalommal. Ez a mangákra is igaz, azok túlnyomó többsége ugyancsak a 13-16 éves korosztályt célozza meg. Nem azt mondom, hogy az USA-ban minden CUCC felnőtteknek íródik, de enyhe túlzásnak tartom az idézett mondatot.
(Akit egyébként érdekel egy "komolyabb" (azért az idézőjel, mert kinek mi a komoly) amerikai képregény, ajánlom figyelmébe a Watchmen című remekművet.)

Edit: Az amerikai filmekről meg annyit, hogy szerintem a japán filmek 99,99%-a a közelükbe sem ér (részben azok költségvetése, részben pedig a japánok általánosságban véve gyenge színészi képességei miatt).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nah jo nah... :P akkor nem tény.. csak én gondolom így (ezért is irtam oda h aki jobban ért hozzá az nyugodtan irjon :) )

amugy meg héééé!!! a gyűrük urát ne szidjátok, mert az mestermű OKAY??? sztem az egy olyan film ahol nélkülözhetetlenek voltak a speci effecteec ahhoz h egy profi film legyen belőle és hogy jol meg tudják valóstani az iro gondolatait és világát. mellékesen, a világmegmentős filmeket én is nagyon unom már, de a gyűrük ura más téma :D azt senki ne merje szidni nekem :P
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

egyetértek GYU téren. amúgymeg az regény alapján volt(angol, nemamcsi) és maga a film nemvoltolyannagyonjólkivitelezhető, de ez nemidetartozik....

világmegmentésről jutott eszembe... az űrlények, egyéb természeti katasztrófák MINDIG Washingtont támadják/érintik. Igen, van jónéhány anime amelyekben Tokyó -é a főszerep, de akkor sincs akkorára felfőjva a dolog mint az hogy az amerikai elnők kezében vagy egy rajzfilmsztár kezében van az emberiség jövője.

Az egész régi amerikai rajzfilmekkel nemsokbajom van... Scooby Doo és Tom and Jerry mindig is tetszeni fog. De a mai rajzfilmek ... kész agymosás. Értelmetlen szinte. Leültem a tv elé és mondom a tesómnak kapcsoljon át...nahmindegy azt a rajzfilmet végig kellett nézni. Mire vége lett már nememlékeztem miért is ültem én le a TV elé... agymosás.

szerintem az animék sokkal kifejezőbbek. És értelmetlen animével még eddig nemtalálkoztam. De mondhattok párat, ha van, nehogy szűklátókörű maradjak.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Ayumie írta:De a mai rajzfilmek ... kész agymosás.
Mert napjainkban már nem gyerekeknek gyártják a rajzfilmeket (vagyis egyre inkább már CG filmeket), hanem arra törekednek hogy a szülők is jól szórakozzanak a moziban. A TV-ben vetített rajzfilmek többsége szintén kérdéses hogy milyen korosztályt is céloz meg. :osgy: Az egy dolog hogy én jót nevettem anno egy Courage the cowardly dog-on, de nem hiszem hogy egy 6-7 éves is ugyanúgy értékelné...
Ayumie írta:És értelmetlen animével még eddig nemtalálkoztam.
Pedig van, nem is kevés. Pl. DiGi Charat és egyéb bárgyúságok. :roll:
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Pal-chan írta:Pedig van, nem is kevés. Pl. DiGi Charat és egyéb bárgyúságok. :roll:
Pedig az az anime zseniális, bárki bármit mond. :dirr: "Értelmetlen" anime mint olyan, kérdéseket vet fel, hogy egyáltalán létezik-e (az, hogy valami értelmetlen, eléggé relatív és szubjektív megítéléstől függő fogalom). Én inkább úgy fogalmaznék, hogy igenis vannak olyan animék, amik "nem érték el a céljukat" - vagyis nem azt a hatást okozták, amit a készítők szántak - ilyen például az Elfen Lied, vagy a Death Note, ami ugyan mérföldekkel jobb az előbbi sorozatnál, mégis "túl nagy akart lenni".
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Rage írta: ilyen például az Elfen Lied, vagy a Death Note, ami ugyan mérföldekkel jobb az előbbi sorozatnál, mégis "túl nagy akart lenni".
Ebben nem nagyon értek egyet. Ugyanis a Death Note páratlan alkotás, amire érdemes volt várni (az animére nem mondok egyenlőre semmit). Szerintem messze túl haladja az "átlagos" kifejezést, és eléri a célját. Mindenképpen elgondolkottat, és nagyon sok rajongót vonz az igényesen kialakított nyomozás, és a két zseni párharca XD. (Tudom, hogy erre lesz komment, nem úszom meg XD) Film valóban nem érte el a célját, csak sok pénzt bekaszáltak... ugyanaz, és még a technika sem jó (Ryuuk megalkotása ...). Csak L karaktere stimmel, legalábbis a színész igyekezett, amennyit láttam belőle...
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Nem szeretném, ha eltérnénk a témától, de erre azért röviden válaszolok. Nem azt mondtam, hogy ami nem érte el a célját, az áltagos - a Death Note egy "világrengető" manga akart lenni, de nagyon nem lett az; most tekintsünk el attól, hogy elmondjam, miért nem. Az Elfen Lied végignézése után pedig az embernek egyszerűen más "üzenet" jön le, mint az, amit eredetileg annak szántak a készítői (erről régebben írtam a megfelelő topicba), mindőssze ennyi az egész.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Írd meg privibe, kíváncsi vagyok Ho finito :)
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Pal-chan írta:Az egy dolog hogy én jót nevettem anno egy Courage the cowardly dog-on, de nem hiszem hogy egy 6-7 éves is ugyanúgy értékelné...
Egyetértek.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Bátor, a kutya? Ugye az a rózsaszín rühes korcs? x) Én meg se bírom nézni, gusztustalan és undorító...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Jaj, kicsit vártam, hogy összegyűljön az anyag XDDD LoL. Szóval, akkor a Gyűrűk Urát nem minősítem kritikán alulinak, mert én is nagy rajongója vagyok, mert szerintem kifogástalan az adaptáció (barátnőm szerint, aki vagy 3x elolvasta), de a könyvben nem jutottam sokra, mert elegem lett a részletes leírásokból, amelyek nem vitték előre a cselekményt, csak voltak, de legalább szépen megfogalmazva (köszönjük Gönz Árpád bácsi!).

Bátor? Az egyetlen, amit kicsi koromban utáltam, de most meg már klasszikusnak számít nálam, és ha tehetem, megnézem. Juj, szavaimból tükröződik, hogy milyen degenerált vagyok, mi? XD Hát nem érzem annak magam, és nem szippantották ki az agyamat sem, de valóban, KIS GYERMEKEK RÉSZÉRE NEM AJÁNLOTT (saját tapasztalatom XDD) Ma már szívesen megnézem, nincs bajom vele.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Narumi írta:Bátor, a kutya? Ugye az a rózsaszín rühes korcs? x) Én meg se bírom nézni, gusztustalan és undorító...
Nem is, a legtöbb részben nincsenek különösebben undorító dolgok. Nem a gusztustalanságra épül a sorozat. Tudom, mert már sok részt láttam. Biztos pont abba a részbe kapcsoltál bele, amikor az óriási gombás láb ki akarja rabolni a bankot. XD Az Ed, Edd és Eddy sokkal rosszabb. Egy részt sem tudtam még végignézni belőle.
Aiko írta:KIS GYERMEKEK RÉSZÉRE NEM AJÁNLOTT
De nem ám. Szerintem nem is nekik szánták.
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Narumi írta:Ugye az a rózsaszín rühes korcs? x)
Welcome to Katz Motel. I'm Katz. No dogs allowed! :dirr:

A GyU-ról annyit, hogy sztem. ez egy nagyon jó és igényes feldolgozás - izgalmas, látványos, jó színészek, stb. szóval majdnem 100%.
Tessék szépen összehasonlítani a pár évvel azelőtt készült rajzfilmes adaptációval, ami viszont pocsék, totális bukás lett.
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Yuriko-chan írta:Nem a gusztustalanságra épül a sorozat.
Szerintem sem arra, az csak egy elengedhetetlen kellék, ha jó horror-rajzfilm-szerűséget akarunk gyártani. :D (Mint a filmrendező zombik sztorija, hogy csak egy példát említsek.)
Yuriko-chan írta:Az Ed, Edd és Eddy sokkal rosszabb. Egy részt sem tudtam még végignézni belőle.
Ejnye, mi a baj azzal a sorozattal? Szerintem marha vicces, nekem a kedvencem volt 12 évesen is. XD Jó, Ed képes undorító dolgokra olykor, de vele kapcsolatban sem erre fektetik a hangsúlyt, hanem arra inkább hogy mekkora hülye. :hammer:
Mellesleg, ha kisgyerekeknek szánt rajzfilmekre kíváncsi valaki, arra ott van a Minimax. Bár ott is adnak 1-2 érdekes sorozatot, de mégis nyugodtabb szívvel ültetném elé a gyerekem, mint CN elé.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Pal-chan írta:
Yuriko-chan írta:Az Ed, Edd és Eddy sokkal rosszabb. Egy részt sem tudtam még végignézni belőle.
Ejnye, mi a baj azzal a sorozattal?
Nem tudom. Nem tetszik. Se a grafika, se az alaptörténet. (Ez inkább fiúknak való rajzfilm, nem?) Meglátom, és azonnal elkapcsolok.
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

Előre szólok, hogy nem olvastam el az előző postokat csak bele-bele olvasgattam.
De ez a téma egy baromság. Mi az, hogy "vs"? Vegyetek példát a PPG Z készítőiről, akik nem "vs"-nek, hanem "és"-nek fogták fel a dolgot. (Bár szerintem gagyi lett, de nem az a lényeg.)
KELL nyugati rajzfilm ÉS anime is.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

lool de nagyon lemaradtam a témárol :P nah nem baj.. csak azt akartam még megmondani h a Tom és Jerry az nekem is nagyon tetszett. még most is meg tudnék nézni belőle akármennyit. scooby doo az nem olyan profi... a dexter laboratoriuma ::jthrill:: nah aaz jou : )) meg amit még naon szerettem az a Johnny bravo ::jhihi:: mennyit nevettem azon :D
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Renia írta:De ez a téma egy baromság. Mi az, hogy "vs"? Vegyetek példát a PPG Z készítőiről, akik nem "vs"-nek, hanem "és"-nek fogták fel a dolgot.
Ez a post is pont ugyanekkora baromság. Szerinted a (mellesleg bűnrossz) PPG Z a közös japán-amerikai rajzfilmkultúra rituális egyesülése? :D
Egyszerűen arról van szó, hogy egy hihetetlenül sikeres sorozatot hihetetlenül kifizetődő feldolgozni. Sok néző = sok lé.
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Renia írta:KELL nyugati rajzfilm ÉS anime is.
Ezt senki sem cáfolja, így igaz. Ez a topik a kettő különbségeiről/hasonlóságairól szól, illetve hogy egyesek melyiket részesítik előnyben.
Yuriko-chan írta:(Ez inkább fiúknak való rajzfilm, nem?)
Meglehet, de őszíntén szólva én sosem amiatt néztem (vagy nem néztem) meg egy sorozatot, mert fiúknak való inkább. ::jumph::
Yuriko-chan írta:Nem tetszik. Se a grafika, se az alaptörténet.
Az igaz, hogy grafikailag nem éppen az ember szépérzékét fejleszti a sorozat, de a történetről nem tudhatod hogy milyen ha még egy részt sem néztél végig. :-P
Kép
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

Shisou írta:
Renia írta:De ez a téma egy baromság. Mi az, hogy "vs"? Vegyetek példát a PPG Z készítőiről, akik nem "vs"-nek, hanem "és"-nek fogták fel a dolgot.
Ez a post is pont ugyanekkora baromság. Szerinted a (mellesleg bűnrossz) PPG Z a közös japán-amerikai rajzfilmkultúra rituális egyesülése? :D
Egyszerűen arról van szó, hogy egy hihetetlenül sikeres sorozatot hihetetlenül kifizetődő feldolgozni. Sok néző = sok lé.
Lehet, hogy baromság, de már nem bírtam harmadszorra és végignézni hozzászólás nélkül a topic címét.
Vagyis belátták a japánok, hogy nem csak az animék lehetnek jók, lehet egy amerikai rajzfilm is jó :P (És tényleg sz*r lett a PPG Z :D )
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

A japánok ezt eddig is nagyon jól tudták ^^" (inkább a nyugati fanok között van pár, akik görcsösen elutasítanak mindent, ami nem anime, de az már szélsőséges eset).
Kép
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Én úgy vagyok vele,hogy ami jó, azt úgyis megnézem, legyen az nyugati vagy anime.. :roll: Ugyanúgy van igénytelen nyugati rajzfilm,meg igénytelen anime is (bár én az előbbiből több olyat láttam ^^' )
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Stzem is mindkettot nezi mindenki.. en pl imadom a regi Disney rajzfilmeket, Oroszlankiraly, Aladdin, sztem ezek orokervenyuek.. az ujabb rajzfilmeket en mar anniyra nem birom, amik most mennek a Cartoon Networkon, de a minap belebotlottunk egy Wacky Race reszbe, es total szetzuhantunk..milyen jo is volt az :3
Amugy (erre nemreg lett felhvva a figyelmem) ha az ember belegondol akkor a Tom es Jerry is arrol szol, h minel brutalisabban egyfolytaban kiszurnak egymassal, csak be van csomagolva h meg nevessunk is rajta, ah szegeny Tom mindig megszivja..
En Courage-et, es Spongebob-ot is imadom/imadtam..sztem olyan jol kikapcsolja az embert..
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

A Spongebob imádnivaló! Hihetetlenül eredeti - a nyugati-kaptafás rajzfilmek között - és igazi ökörködés az egész. Nem akar több lenni, mint ami. Nem akar isteni igazságokat kinyilatkoztatni, csak azt hozza, amit ránézésre az ember várhat egy rajzfilmtől, aminek egy szivacs a főszereplője :lol: .
Amúgy meg, könyörgöm, az anime is rajzfilm, nem?... szerintem sem kéne itt összeugrasztani a kettőt. Szeressük őket, és kész.
(mondjuk akad keleti-kaptafa is :roll: )
Jessie: - Már megint övék a vár...
James: - És miénk a lekvár.
Válasz küldése