Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

GTO - Great Teacher Onizuka

Már régóta meg akartam nézni, most végre sort tudtam keríteni rá.

Remek volt, tökéletesen ki lehet kapcsolni rajta. A sztori dióhéjban annyi, hogy egy hírhedt motoros banda vezére hogyan szerez tanári állást, és hogyan visz fényt és színeket egy rosszhírű osztály mindennapjaiba, és hogyan segít a diákoknak felállni a saját félelmeikből, kétségeikből, és továbblépni.

Sok debil jelenet, bohóság, néhol már igencsak bárgyú humor, itt-ott némi ecchivel fűszerezve. De az összképen semmit nem ront.


89%
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Nemrég néztem végig a Red Garden-t. Bár nekem nem tetszett a grafika, de meglehet szokni. Azt azért kiemelném, hogy itt az animálás a szinkron felvétele után zajlott, ellentétben a legtöbb anime-vel. Ez akkor a legszembetűnőbb, mikor a főszereplők eleinte énekelnek a sorozatban. Az már más kérdés, hogy olyan rossz hangon, hogy jobb lenne ha nem tennék... :knife: Nah de ezektől eltekintve, egy igazán izgalmas sorozatot kapunk, jól megformált karakterekkel és történettel (bár néhány dolog kérdéses maradt). Én úgy érzem a befejezéssel korántsem zárták le a történetet, ennek még folytatódnia kell. És fog is, ugyanis jön a Red Garden OVA augusztusban! :wink:
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Twelve Kingdoms

A sztori egy távoli fantáziavilágban játszódik, amelyben tizenkét királyság áll, tizenkét uralkodóval. Ebből a világból időnként átlép a mi világunkba egy-egy ember, vagy más, onnan származó lény, vagy éppen fordítva: a mi világunkból csöppennek át oda. A főszereplővel, Nakajima Youkoval is ugyanez történik, aki a tizenkét királyság egyikének trónját hivatott elfoglalni. Ami persze a kétségekkel, félelmekkel teli lánynak csöppet sincs ínyére.

Azonban a sorozat 45 része alatt nem csak Youkót ismerhetjük meg, hanem mindazokat, akikkel találkozik, kapcsolatba kerül, akik segítik őt, vagy éppen az életére törnek. És olyanokat is, akikről csak legendákban hall, amelyeket velünk együtt hallgat végig más szereplők szájából. És mire eljutunk a 45. részig, egy apró részletekben, mitológiai elemekben gazdag világ képe bontakozik ki előttünk.

Mindezek ellenére bennem végig kettős érzések támadtak, ahogy néztem az animét. Egyes részeknél nagyon eteti magát, máshol viszont annyira elveszett a lendület, mintha egy száraz törikönyvet olvasgatnék. Az időnként beszúrt összefoglaló-visszatekintő részeket sem tartottam túl jó ötletnek. A lezáratlan szálakból is van épp elég, a leghalványabb utalás nélkül a szereplőkre, akikről éppen szó van. Ez kissé zavart. A végével is hasonló érzésem volt, azon filóztam, hogy "mehetne még ez tovább gond nélkül". Belefért volna még jónéhány rész.

Az animáció jobbára szép, de néhol meg nagyon nem. A zene illik a körenyezethez, jó aláfestést nyújt a jeleneteknek.

Viszont, aki el tud tekinteni a fentebb felsorolt hiányosságoktól (meg el bírja viselni Youko angstolását az első 6-7 részben...), az remekül fog szórakozni a sorozaton. Egy szépen megalkotott világot ismerhet meg, érdekes szereplőkkel. Megbánni senki nem fogja, ha megnézi. :wink:


79%
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

már egy ideje bele akartam kezdeni ebbe az animébe, már csak azért is mert az egyik ismertetőben azt olvastam h olyan mint 1 japán gyürűk ura ::japhaha:: csak várom h vége legyen már ennek a hulye szesszionak :sobsob:
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

matsuo-chan írta:az egyik ismertetőben azt olvastam h olyan mint 1 japán gyürűk ura ::japhaha::
Ezt a hasonlatot sohasem értettem... a GyU-t láttam és olvastam, a Juuni Kokkit is láttam, és továbbra sem látok bennük semmi hasonlóságot azon kívül, hogy mindkettő fantasy (oké, és az egyik főszereplő leendő király, de Aragornt Youkóhoz hasonlítani kicsit meredek :dirr: ). Valaki világosítson föl.
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Szerintem is maximum az kötheti össze a kettőt, hogy fantasy-k. Mindegyik jól kidoogozott történettel és világgal rendelkezik. A gyűrűk urában van Sauron a gonosz és szövetségesei, meg Frodo és szövetségesei és ezek egymás ellen végigközdik középföldét. A Junni Kokki-ban meg van legalább 3 különböző történet, meg... na szal tök más.
Kép
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

szóval azt mondjátok, h nem is gyűrük urás :( oooohh... nah nem baj. attol még érdekel :P s ha lesz időm megnézem :D
Kép

life is pain, get over it
Avatar
mazsola
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2007.04.16. 10:45

Hozzászólás Szerző: mazsola »

Shisou írta: Ezt a hasonlatot sohasem értettem... a GyU-t láttam és olvastam, a Juuni Kokkit is láttam, és továbbra sem látok bennük semmi hasonlóságot azon kívül, hogy mindkettő fantasy (oké, és az egyik főszereplő leendő király, de Aragornt Youkóhoz hasonlítani kicsit meredek :dirr: ). Valaki világosítson föl.
Mind a kettőt szeretem... :lol: ! Ezen kívül hasonlóság szvsz nincs! (Talán a tökéletesen kidolgozott világ ::jhuh::?)

on topik is kéne lenni:

Nem nagyon szoktam ilyesmiket nézni, de nekiszaladtam a Tenjo Tengének és legnagyobb meglepetésemre tetszett! Az öniróniával nagyon meg lehet fogni és ez sokat poénkodik a saját túlkapásain. :shock: :mrgreen:
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

mazsola írta:(Talán a tökéletesen kidolgozott világ ::jhuh::?)
Sajnos annyira nem tökéletes :(
A Juuni Kokki remek cucc, de a tizenkét királyságnak jó, ha a felét többé-kevésbé megismerhetjük. Ez persze annak köszönhető, hogy a sorozatot majdnem kétszer ekkorára tervezték, aztán valamiért leállt a project.

Bocs, befejeztem az offot.
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Most kezdtem el a Nana-t. Még csak három részt láttam, de eddig tetszik, különösen a zene! Az egész filmtől olyan Paradise Kiss hangulatom van.
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Igen,mivel ugyanaz az alkotó, Yazawa Ai. ;)
A zenék nekem is tetszenek, Anna Tsuchiya és Olivia rulz *-*
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Edina-chan írta:Igen,mivel ugyanaz az alkotó, Yazawa Ai. ;)
A zenék nekem is tetszenek, Anna Tsuchiya és Olivia rulz *-*
Na, akkor elkezdem énis, hamár ugyanaz a mangaka. :D Vagy legalábbis a mangát biztos.
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Fushigi Yuugi- :3 naon tetszett, bár néha már az idegeimre ment a "körbe-körbe rohangálás" amit a főszereplő páros művelt. abszolút kedvenc Nuriko- nem hittem, hogy valaha egy meleg pasit ennyire meg fogok kedvelni ^^
Angel Sanctuary- hát... ha nem 3 részt csinálnak belőle akkor még jó is lehetett volna, de ez így elég gyenge
Pretear- úgy 2 éve olvastam a mangát, úgyhogy csak nagyvonalakban emlékeztem rá, de még így is értek jóó nagy meglepetések (pl Sasame... :shock: ) leeresztésnek jó volt, Himeno falási rohamai kisértetiesen emlékeztettek Miakára XD, jól szórakoztam
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Darker than Black-et..reg nem kattantam ra ennyire animere..a rajzolasa nagyon igenyes, a sztori is lekot, es Li..szeteses..
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Rii írta:
Edina-chan írta:Igen,mivel ugyanaz az alkotó, Yazawa Ai. ;)
A zenék nekem is tetszenek, Anna Tsuchiya és Olivia rulz *-*
Na, akkor elkezdem énis, hamár ugyanaz a mangaka. :D Vagy legalábbis a mangát biztos.
Itt az animét is érdemes nézni szerintem, nagyon pontosan követi a mangát, és a látványvilága is cool! ;) (A Paradise Kiss pl. nekem nagyon nem tetszett animében.)

Én is pont NANA-t néztem mostanság (36-44-ig ^___^ végre volt időm), meg egy kis Naruto új részeket (bár ne húznák annyira.. mint a DB régen O.o), és azt hiszem, a Death Note-ot is ideje folytatnom. ^^
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Record of Lodoss War

Jó kis fantasy sztori két részre osztva gyakorlatilag, mivel az sorozat első 8 része szinte egy kerek sztorit foglal magában.Aztán jön egy 9 éves ugrás és bár a fő szereplők maradtak de ezek a részek szerintem már unalmasabbak.Mindenesetre érdekel mi lessz a vége!Az openingje pedig a kedvencem.Aki szereti a fantasy környezetet szerintem vágjon bele. :wink:
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Boku wa imouto ni koi wo suru- na ilyenkor örülök hogy nővérem van :dirr:
valamint belekezdtem a Mermaid melody-ba is- aranyos, de asszem ez már nem nekem való ^^"
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára miyume 2007.07.02. 14:31-kor.
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

miyume írta:Boku wa imouto no koi wo suru- na ilyenkor örülök hogy nővérem van :dirr:
Az tökjó! De mangába jobb azért sztem.
Egenn nekem is nővérem van hálégnek :D (bár... :lol: )
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
moRtiZ
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.01.03. 12:52

Hozzászólás Szerző: moRtiZ »

Nagyon unatkoztam, ezert nekialltam megnezni Claymore-t, es most azert megy a post, mert szerintem egy remekmu, aki szereti az akcio-fantasy-horror story-kat az semmikepp se hagyja ki. A sorozat a 14. resznel jar (elmeletileg 26 reszes lesz), gyonyoruen van megrajzolva es animalva (Madhouse), es szerintem felelmetesen jo hangulata van.

A sorozat nalam 9.5/10
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

miyume írta:Boku wa imouto ni koi wo suru
Nekem is tetszett, bár elég rövid volt. De ebben a kevés időben is sikerült jól visszaadni azokat a reakciókat amiket egy annyi idős kamaszfiú- illetve lány mutatna azokban a szituációkban. Szívesebben néztem volna tovább is, az érdekes téma feldolgozás ellenére. :hee:
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En bontom az agyamat a Magical Shopping Arcade Abenobashi-val...eddig jol megy, elborulas ez az egesz, de nekem nagyon bejon, neha pont erre van szuksege az embernek.. :D mellette meg rajongok csendben tovabb a Darker than Black-ert..(ill idonkent nem is olyan csendben :P)
Nekem pont annyi volt eleg a Boku wa Imouto..bol, pont a tema miatt vhogy nem tudtam volna tovabb nezni..megis mondjuk a Koi Kaze tetszett 13 reszen keresztul..nem tudom..de abbol vhogy ennyi eleg volt..meg a rajzolas nem tetszett annyira..
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

Én tegnapelőtt fejeztem be a Fruits Basket-et - nagyszerű anime!!! Eleinte idegenkedtem tőle, mert a grafikája a képek alapján nem igazán nyerte el a tetszésemet, de inkább csak Thorué... Viszont egyáltalán nem bántam meg, hogy végignéztem, nagy hatással volt rám!

Most pedig feltett szánsékom elkezdeni a D.N. Angelt, valamint megnézni a Hoshizora Kiseki-t. :)
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Tohru-nak elég érdekes feje van, mit ne mondjak, de az teszi olyan kis esetlenné, meg aranyossá. ^^'

Otome wa Boku ni Koishiteru
Először amikor elolvastam a történet leírását, azt mondtam magamban, hogy omg, ezt lehet inkább kihagyom. :shock: Jó, mondjuk nem ez az első olyan animém, amiben az van hogy a fiúból lány lesz. Mindenesetre ahhoz képest egész élvezhető(biztosan végignézem), sok a fanservice(mit is várhattunk volna), sok a poén, az SD-k tényleg nagyon jók, és egyediek. ^^
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

én mindenkinek a "the girl who leapt through time"-ot ajánlom. szuper anime movie. akir érdekel h miről szol az nézze meg a topicját :)
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Toki wo kakeru shoujo? Nemrég töltöttem le, de windóz formázás miatt megint szedhetem. :dirr: Akkor úgytűnik megéri. ^^
Válasz küldése