NANA (TV)

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Sunyi Nyufi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2007.05.07. 08:11
Tartózkodási hely: Álom világ... vagyis izé, konkrétan ágy, mert alszom :P
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sunyi Nyufi »

Tény, hogy a mangának sincs még vége, de azért az már erősen közelít a vége felé, mert egyre több benne az utalás a jövőre ^^

Amúgy hát igen shearer-nek igaza van, majd a második sorozat vége lesz az érdekes :D
Avatar
Eper
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.04. 16:11

Hozzászólás Szerző: Eper »

Nanaaa (L) Hát én totálisan beleestem (mondjuk anno PKba is XD), szóval nagyon tetszik. Karakterek, rajzolása, zene, sztori, minden nagyon klappol. Most lestem meg a 36-ik részt nem akarok tovább menni, mert még nemtom leszedni a végét és félek akkor túl gyorsan ledarálnám a maradékot és várni kéne rá ^^"
Ha megyek Bécsbe biztos körülnézek lehet-e mangát venni, mert mindenképpen el akarom olvasni.
Avatar
shearer
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2006.05.31. 11:39
Tartózkodási hely: Arcadia parancsnoki hídja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shearer »

Meglepne ha pont Bécsben nem találnál Nana mangát :D
De amúgy nem kell átmenni a sógorékhoz érte, Pesten a KC-ban is volt múltkor egy raklapnyi Nana. PErsze ha mondjuk soproni vagy akkor nemszóltam XD
Avatar
Eper
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.04. 16:11

Hozzászólás Szerző: Eper »

Ha nem is soproni, de közelebb vagyok Bécshez, mint Pesthez :D Biztos van, az a gond, hogy egy helyre megyek csak, ha ott nincs nem lesz időm átmenni máshova =( De majd csütörtökön kiderül lesz-e Nana mangám vagy sem xD
'Twinkle, winkle little bat
How I wonder where you're at?
Up above the world so high
Like a tea tray in the sky'
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Remélem, lesz, abszolút megéri olvasni! :D Amúgy az szerinterm is közeledik a végéhez.
Az anime viszont annyira azért nincs lemaradva sztem, hogy egy hasonlóan mangához hű és hasonló hosszúságú 2. sorozatot kihozzanak belőle.. szal kíváncsi vagyok, hogy oldják meg. Mindjárt itt az 50. rész. =(
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Eper
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.04. 16:11

Hozzászólás Szerző: Eper »

Most akkor 50 részes lesz? ^-^

Ééés sikerült vennem, be is zsebeltem az első 5 kötetet *boldogságfelhőkbenúszik* :D
'Twinkle, winkle little bat
How I wonder where you're at?
Up above the world so high
Like a tea tray in the sky'
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Állítólag.. O.o De kicsit utánanéztem a címeknek, és az alapján eléggé másnak tűnik a végefele, mint a manga. O.o

**************

Hmm végignéztem 37-43-ig a részeket. Ilyenkor mindig kitör rajtam, mennyire szeretem ezt az animét (egyébként állandóan elfelejtem, mivel hetekig nincs új rész..). Most nézegetem újra a mangát is, és nagyon pontosan követi az anime. :)

Amúgy Shin és Yasu, a nagy kedvenceim, egyre jobbak. ^^ Meg Reira is cool továbbra is. Nagyon várom már az első sorozat végét (és azt is mondta az a nő, aki a részek végén szokott beszélni, hogy ez az első sorozat vége, szal ezek szerint tényleg lesz második.) Yay!

EDIT megint: és fenn van már a 44 is! ^^ Ami teljesen a 39. fejezet a mangában.
És 47 részes lesz (stílusosan) az első sorozat.. még 3 rész. O.o
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Eper
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.04. 16:11

Hozzászólás Szerző: Eper »

Én most 39-ig néztem meg, de már lekaptam gyorsan a 44-et is. Csak nem tudom milyen gyorsan jön tovább és most megint szüneteltetem, hogy több maradjon XDD De már csak 3 rész, akkor az szipp =(

Második szezooon? Yaaaayyy :cool:

Hehe, Shint és Yasut én is csípem, Reirat annyira nem, de lehet azért mert néha hasonlítunk..X'D Meg kicsit sajnálom, hogy Jun-chan és Kyosuke már nincsenek benne annyit, jókat röhögtem rajtuk XD
'Twinkle, winkle little bat
How I wonder where you're at?
Up above the world so high
Like a tea tray in the sky'
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Figyelem figyelem. PATA Nanát néz :dirr:

Én nem leltem sehol a 41. résztől a cuccot, lehet ideje utánanézni xD
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Ennyire gáz hogy én elkezdtem nanát nézni ? :dirr:

22. résznél járok. Nagyon tetszik =D
Kép
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Misu: lehet, bár az is lehet, hogy jobban jársz, ha megvárod, míg kijön végig (asszem 47). :D

Pata: OMG! dehogy gáz, csak a sok shounen után furi =)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

A 11. résznél tartok, de már most nagyon tetszik, úgy fel tudja dobni a hangulatomat. Ráadásul van egy barátnőm, akit már nagyon rá akartam venni, hogy animét nézzen, aztán végigülte velem a 10. részt és utánna rögtön az első kilencet, egymás után! Azóta nem tudom leállítani :D
A karakterek mind szerethetőek és igazán sokszínűek, a zene valami fantasztikus, egész nap azt hallgatom. A történet pedig hétköznapi, akár meg is történhetne és talán meg is történik. A szerelem, a karrier, a barátság és a világban való boldogulás minden ember életéhez hozzátartozik, a szereplők problémáival mi is nap mint nap szembekerülünk. Számomra ezért lesz az egész olyan valóságos és élvezhető.
Avatar
sakuya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.07.22. 23:46

Hozzászólás Szerző: sakuya »

régóta várom már hogy lefordítsák végig. az utolsó rész végét megnéztem raw-ban, csakhogy elhelyezzem, meddig jut a mangában..

nagyon tetszik az egész hangulata; a belső monológok, megjegyzések és az egymásnak intézett üzenetek. bírom ezeket az aprócska "spoilereket", arra késztetnek, hogy az ep végén megnyomjam a next-et.. //márha rendesen fordítanák

ajánlottam egy haveromnak, de ő azt mondta, köszöni szépen; boldogabb lesz nélküle, merthogy shoujo, meg nem tetszik a karakterdizájn.. hát tényleg nem tudja, mit veszít..
"..ha egy történetben felbukkan egy puska, annak el kell sülnie." umibe no kafuka
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

A mangában egy fejezetig jutottam, de tervezem, hogy végigolvasom. A Live Action-be néztem bele és nagyon tetszik, de nem akarom végignézni az anime előtt.
Avatar
Eper
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.04. 16:11

Hozzászólás Szerző: Eper »

Váváváá, végignéztem ^^ Már igen várom a másodikat XDD

Vki aki olvassa a mangát és belekukkolt az animébe meg tudná mondani, h cselekményben hányadik kötetnél volt az anime vége fele a manga? Eh, bocsi, kicsit megerőszakolt lett a mondat.
'Twinkle, winkle little bat
How I wonder where you're at?
Up above the world so high
Like a tea tray in the sky'
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

A 46. rész egészen pontosan a manga 41. fejezete, ami a 11. kötet utolsó fejezete. Kíváncsi vagyok, hogy oldják meg a következő fejezetet, már ha továbbmennek!


EDIT: nem csalódtam! A 42. fejezet lett az utolsó rész, és waiwai... Jó helyen hagyták abba. O.o
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Eper
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.04. 16:11

Hozzászólás Szerző: Eper »

Köszíí ^-^
Elég elcsigázó, úgyhogy nagyon reménykedem a folytatásban =)
'Twinkle, winkle little bat
How I wonder where you're at?
Up above the world so high
Like a tea tray in the sky'
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

szóval akkor hány részes is az egész? :weh: én most 42. után vagyok, a felállás nem változott sokat, akciót akarok :lol: ha esetleg valakinek van ötlete, honnan szerezhetném meg a további részeket [term. angol felirattal kéne, szót se tudok japánul], akkor dobhatna esetleg egy pü-t, köszi
Kép
Avatar
Eper
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.04. 16:11

Hozzászólás Szerző: Eper »

47 ^^
'Twinkle, winkle little bat
How I wonder where you're at?
Up above the world so high
Like a tea tray in the sky'
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

köszi a segítséget, megnéztem az összeset. bevallom, kicsit csalódott vagyok. :( tulajdonképpen semmi jelentősége nem volt a narrációnak, és igazából a végkifejlet sem teljes, ennyi erővel akármelyik résznél befejezhették volna. tíz évet ugrottunk ugyan az időben hirtelen, de azt soha nem tudjuk meg, mi lett Nanával?

[ed.] ez most tulajdonképpen egy kvázi "évad" a Nanából? mert ugye még arra sem jöttünk rá, hogy nyoma veszett, holott ugye ez lenne a lényege a visszaemlékezésüknek.
Kép
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Igen, ez természetesen csak az első sorozat vége!!! Nem is kell még, hogy kiderüljön bármi, és sztem egy elég izgalmas helyen hagyták abba. Úgy értem, pont felvillantották, hogy mi lesz a jövőbeli szál.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Eper
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.04. 16:11

Hozzászólás Szerző: Eper »

Szívesen ^^
Mindenesetre én tűkön ülve várom, hogy mi lesz még. Befejezéshez csak annyit, hogy én egy kicsit több érzelemre számítottam ^^.
'Twinkle, winkle little bat
How I wonder where you're at?
Up above the world so high
Like a tea tray in the sky'
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Valami információ nincsen, hogy mikor lesz majd második évad?
Kép
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Én az animét végig néztem (47 rész +3) nagyon tetszet és még most is nagyon tetszik szerintem 100%-ig vissza adta a manga stílusát. A mangában a 18. kötetnél tartok és szvsz nagyon jó, bár van benne néhány érdekes "fordulatnak" alíg nevezhető izé amit talán nem kéne leírni és lelőni a "poént" szóval nem teszem csak ajánlani tudom :).

Sokan azt írták/mondták mindenfelé, hogy a mangában megáll egy idő után vagy lelassul a karakter fejlődés. Erről csak annyit, hogy ahogy öregszik az ember egyre kevesebbet változik, hogy várhatnánk el pl. Nanától, hogy egy teljes személyiség változáson menjen át, amikor szegény így is eleget változott.

Live: mit is mondhatnék róla, ha nemes egyszerűségel szeretném leírni így fogalmaznék: "Úgy szar ahogy van", de nem akarom mert nem igaz, vannak benne jó részek, de nem adja vissza a manga hangulatát, és a színészek játékával sem vagyok megelégedve. Egyszerűen néhány arckifejezésen annyira kellet röhögnöm, hogy nem tudtam koncentrálni a filmre. Vissza térve a történetre nagyon sok mindent kihagytak belőle vagy más a megvalósítás megminden, persze ezeket ellehet nézni és én meg is próbáltam kisebb nagyobb sikerrel. Végeredménykén nem is kiemelkedő alkotás, de nem is rossz. Egy ilyen kettő közötti dillemma lépet fel nálam. Igaz ami igaz elég nehéz lenne egy ilyen hosszú mangát teljesen vissza adni a közönségnek.
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Igen ehez a kérdéshez én is csatlakozok: Valaki tud valamit a második évadról???
Válasz küldése