Első anime élmény

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

a Kimba az anime volt?! :shock:
és én csak most tudom meg...nemár.. tényleg anime volt? ésakkor nekem ezekszerint mangám volt? Imádtam... azt mindig megvette anyukám..
Na, ezekszerint ezis első anime élményem :mrgreen:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ja, Osamu Tezuka egyik leghíresebb animéje és mangája, amiből a Disney is merített az Oroszlánkirályhoz (ezt persze a végletekig tagadják...).
Kép
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

akkor ezért kevertem én kicsi koromba mindig Kimbát az oroszlánkirállyal
= )). igaz hogy kimba fehér volt... :vigyor:
Kép

life is pain, get over it
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A top első helyért a Barba papa a Csip Csup csodák és a Nils Holgerson versenyez. De ,hogy melyiket láttam elöszőr pasz.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

a barba papa is anime volt? >:) jou tudni.. azt én is szerettem.. sőt : )) egyszer kicsi koromba majdnem kiugrottam a kocsik eleé és azt kiabaltam hogy hup hup hup barba trük =)) :LOL:
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

A Barba Papa is anime? megáll az eszem... minnyá kiderül hogy csakis animéken nőttem fel :LOL:
-igen, aztán amikor megjelent az oroszlánkirály azt verték belém. De Kimba az örök.Szerintem is van abban vali hogy 'ötleltmodifikáció'.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Vszleg ezzel egyedul vagyok, de nekem nem tetszett Kimba egyaltalan :( Sem a tortenet,sem a rajzolas, sem maga a foszereplo..ellenben az Oroszlankiraly-t imadom, pedig Kimba-t tenyleg elobb lattam.. :roll:
Nalam a regi "klasszikusok" kozul marad a csucson a Nilss Holgersson, azt nem tudom megunni..de amugy ezek nem feltetlenuk animek, csak japanok is kozremukodtek, de nem csak ok rajzoltak meg csinaltak az egeszet, nem? Vagy aminel mar volt japan kozremukodes az mar alapbol anime?
Avatar
Yayoi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2007.01.21. 17:59

Hozzászólás Szerző: Yayoi »

Határozottan InuYasha! Első és örök!
Azóta nem is nagyon nézek mást, csak animéket! Persze néhány film belefér! :)
Kép
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

IloveRenji írta:Vszleg ezzel egyedul vagyok, de nekem nem tetszett Kimba egyaltalan :(
Nem vagy egyedül, én sem szerettem a Kimbát.
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Első anime amit láttam SM volt de fogalmam sem volt róla hogy anime aztán elkezdtem nézni de sajnos az rtl levette :roll: Utána az Inuyashát kezdtem el nézni ami először nem keltette fel érdeklődésem de aztán ahogy ment a történet minden este a képernyőre voltam tapadva nem hagytam volna ki egy részt sem :D
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Asszem '97 szeptemberében indult az RTL Klub, azon a télen kezdtem el nézni a Dragon Ball-t, utána jött a többi =)
Avatar
terika
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2007.06.27. 21:51
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: terika »

Próbálom időrendbe rakni magamba a dolgokat...szal talán a Maja a méhecskét láttam előbb, de A titokzatos aranyvárosokat is vetítették a tévében, nem tudom. Viszont az utóbbira jobban emlékszem, és nagyon szerettem. A klasszikusokon én is túlesetem. Illetve a Repülő ház és A könyvek könyve, ami szintén anime ugyebár, azokat kiskoromban mindig néztem, minden szombat reggel...ehhh...:P
És jajj de sokáig keresgéltem, hogy vajon hova lettek gyermekkorom kedvencei, A hosszú lábú apuról nem is beszélve...még mindig emlékszem az egész opjára...jajj :D és aztán felnőtt fejjel kezdtem el érdeklődni az animék iránt. Láss csodát hőn áhított, rejtegetett kis "szerelmeim" is megkerültek. Isten áldja az Internetet. :)
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Ez attól függ honnan nézzük. Első olyan anime, amiről tudtam is hogy mi, a Shaman King volt (természetesen magyarul 4Kids vágott verzióban).
Ha pedig ténylegesen az első találkozásom animével akkor vagy a Kimba, vagy a Dragon Ball, nem emlékszem pontosan. Az viszont kristálytisztán megvan, hogy a Kimbára még mondogattam, hogy az Oroszlánkirályról másolták... :lol:
Avatar
Sekai
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007.05.01. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sekai »

Hmm, nem is tudom, nekem talán a Kimba volt. Azt nagyon imádtam, mindig néztem. Ugyanakkor szerettem a Nils Horgelssont is.
Avatar
Yadana
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2006.08.22. 18:57
Tartózkodási hely: Kecsó

Hozzászólás Szerző: Yadana »

Hát nekem foglamam sincs,melyiket láthattam előszőr. :roll: A Kimbára határozottan emléxem,és a Mila a szupersztárra is. Na persze a Salior Moonra is,csak azt nem néztem,mert a suliban egy időben tömegcucc volt a Dragon Ballal együtt,és én azokat nem szeretem,ezért már dacból se néztem. :-P ^^"
Utána jött az InuYasha,ami egyből megtetszett,aztán világosítottak fel,hogy ez egy anime,és van még ilyenből bőven. :D Innentől nem volt megállás, anime fan lettem. :D
FOREVER FORNEVER

Kurama, Ichimoku Ren,Tasuki és Kyo 4ever! :D no da! :wink:
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Hát nekem az első, amiről tudtam is, hogy anime, és direkt azért néztem, az a Vándorló palota volt. Egyből megtetszett Miyazaki varázslatos világa, azóta is szeretem. Meg még rátett egy lapáttal az a bizonyos romantikus hangulat is, hogy az - akkor még csak leendő, de már nagyon esélyes - barátommal néztük... ::daisuki::
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Régen én is láttam ezt-azt, de sosem voltam nagy mesés. Könyveken nőttem fel. Dragon Ballt néztem elsőnek, aztán elkezdett nagyon-nem érdekelni amikor minden reggel ugyanaz ment a suli előtt. Aztán tesóm mellett néha behuppantam Sailor Moonra, de az annyi is volt, utána pedig pár résznyi InuYasha, és megen pár év.
Narutot kezdtem el nézni, amikor egy haverommal beszéltem unalmamban és elmondta, hogy milyen egyszerű fellépni júsztímre. Felléptem, és mivel akkortályt ez volt az első ami ismerős is volt és meg is láttam a listában, töltögettem. Az volt a kezdet. Utána ebben az évben végig rá voltam gyógyulva a képernyőre.
Avatar
Kyra
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2006.04.11. 07:41

Hozzászólás Szerző: Kyra »

A Sailor Moon volt az első anime amit láttam.Nagyon megfogott.Lenyűgözőnek tartottam.
Néha elgondkodtató, hogy mi emberek miért gyűlölködnek.Még saját faj társaikat is megölik.
Én azért szerettem meg az animéket mert mind az a szépsé barátság, szeretet, hűség, szerelem, igazság él benne.
Ami a mai világban elég kevés.
Vagy pedig nem merik felfedni sokan, hogy ilyen érzéseik vannak mert szerintük a gyengeség jele.
Nekem nem.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

No, azt hiszem ide még nem írtam.
Életem első animéje, ha nem számoljuk Nils Holgerssont és a Csip-Csup csodákat, akkor azt hiszem a Sailor Moon volt. Legalábbis az SM volt az a pont, ahol már tudtam, hogy japán rajzfilmet nézek és, hogy szeretnék még több hasonló dolgot látni.
Kép
Avatar
Shizuka >AL<
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2007.10.21. 13:25
Tartózkodási hely: Siófok

Hozzászólás Szerző: Shizuka >AL< »

Én is a Sailor Moon-nal kezdtem az őrületet kiskoromban... de ahogy idősödtem ciki volt ha valaki szerette úgyhogy szüneteltetnem kellett.... aztán mikor megkaptuk az első UPC-nket este a tv kapcsolgatásával találtam rá az akkor mág A+ra és az őrület folytatódik :D asszem akkor a Slayers vagy a Full metal panic volt amit akkor láttam.......és akkor készült az első anime rajzom is :roll: :)
"Álmok, ábrándok... Nevezd, ahogy akarod, de csak ezek vannak nekem. Ha ezek elől is elmenekülök, nem marad semmim."- Keitaro /Love Hina/
Avatar
Sam Spayed
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2007.11.02. 08:24
Tartózkodási hely: Duel Academy

Hozzászólás Szerző: Sam Spayed »

Nekem is a Sailor Moon volt az első animém és egyből bele is szerettem.:)
Karamitsuku kaze ni sakarai, ushinatta kisetsu wo sagashiteiru.
Hyde: Season's Call (Blood+ Op2)
Avatar
Nausicaa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.11.02. 20:17
Tartózkodási hely: valahol , a világ egy távoli zugában , egy számítógép elött ...

Hozzászólás Szerző: Nausicaa »

nekem azthiszem a kimba volt az első , aztán másfél éves koromban a bátyám tévékapcsolgatása közben megakadtunk a dragon ballon és után néztem egy darbig , aztán már nem találtam meg
utána jötta s ailor moon amit sikeresen megvetettem apukámmal és fel is olvastattam vele ... :-P
utána nem sok animét láttam aztá kb 10 évesen elkeztem a vadmacskakommanót nézni itt ott , meg a narutot és természetesen az inuyashát
azán 12 évesen , nyár közepén magával sodort az egyik barátnőm és éktelen versengési vágyam támadt , hogy többet tudjak nála az animékről , hogy jobban rajzoljak nála és hogy több képem legyen :P
azóta tart az őrület
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Az olyan igazán első animéim nekem is a Minimaxos dolgok voltak. Aztán jött a Dragon Ball, és a Sailor Moon, majd a Pokemon, és a Digimon (itt már tudtam hogy japán rajzfilm :D), ezek mind nagyon tetszettek. Ezután egyszer az Rtl-en megláttam egy Inuyasha részt, de nem igazán kötött le. Az A+on szintén láttam pár részt ebből/abból, ezek sem kötöttek le (leszámítva néhány Trigun és Cowboy Bepop részt).
Az igazi áttörést nálam egy Evangelion amv okozta. :cool:
Kép
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sergyu »

Nekem a Nils Holgerson meghatározó élmény volt. Hát még amikor 15 évvel később megtudtam, hogy anime...
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

sergyu írta:Nekem a Nils Holgerson meghatározó élmény volt. Hát még amikor 15 évvel később megtudtam, hogy anime...
Hasonlóképp az én állam is esett :shock:

A "hőskorban" a tv-ben vetített dragonball és többi nem kötött le igazán - amire aztán odafigyeltem, és élveztem is, az a Chihiro volt, amit a szomszéd utcai tékából vettem ki próbaképp :)
Válasz küldése