Death Note

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Nekem most ez a kedvenc animém , remek rajzok és a történet is magával ragadott. Annak ellenére hogy nem láttam még végig az animét kijelentem hogy ez az egyik legjobb amit eddig láttam :cool: Szintúgy remélem hogy nem lesz szinkronos hanem felirattal fogják vetíteni az Animaxon, valahogy a szinkron elvenné a varázsát :D
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Na, ez a sorozat is véget ért. Az összkép számomra meglehetősen vegyes. A sorozat első harmada egyszerűen zseniális, ha képes lett volna tartani a színvonalat, azt mondanám, hogy minden idők legjobb animéje. Sajnos ez nem így van, mert hirtelen színvonalbeli zuhanás állt be és csak az utolsó egyharmadnál kezdett ismét magához térni a sorozat, de még így is messze le volt maradva színvonalban az elejétől.


Pár dolog:

-Light überzseni. Akkor, ha egyszer 200 lépéssel előre képes gondolkodni, hogy követhet el egy olyan banális hibát, hogy a találkákon az ott található jegyzettömbökre ír?! :roll:

-Számomra szomorú volt látni, ahogy az utolsó részben az addig higgadt személyisége a vereség láttán darabokra hullik. Valamint a főpoén, hogy nem is miatta buktak le, nem ütött akkorát, hogy "főpoént" csináljanak belőle.

-Ahogy Near-t megláttal egy erőteljel L utánérzés fogott el. Meg is jelent előtem egy kép, ahogy Tsugumi Ôba-t egy kis szobában nagydarab kopasz emberek arra kényszerítik, hogy hétről hétre folytassa a mangát. The show most go on...


9/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Nem voltam benne biztos hogy ezt hova rakjam, de mivel Death Note témájú, ide szúrom be xD (Ha mégsem ide kellett volna, Modok, nyugodtan javítsatok ki...^^")
Nemrég elindult egy új (beteg) anime, Sayonara Zetsubou Sensei/ Goodbye Mr. Despair címmel, és haha xDDD Itt egy jelenet, ami érdekelheti a Death Note fanokat : Light-kun?? xDDD
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

a nyakamat rá ha ez nem Lighto-kun!
http://www.kepfeltoltes.hu/view/070815/ ... es.hu_.jpg
screenshot a fenti linkből...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Hahaha xDDD úgy ám ::japhaha:: Bár az L féle szembecsukás kegyetlen húzás volt *sipp*
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Why halo thar, Captain Obvious! :rozsaszintancoloelefant:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

:shock: Ez Light-kun ? Vagy csak nagyon hasonlít rá? Mert akárhogy néztem őt láttam a képen :shock:
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Nem, nem ő az, és az ominózus jelenet után még véletlenül sem az van a táblára írva, hogy "Death NEET".
Spoiler: A részben később látható "fusion dance" sem a DBZ-ből van természetesen, hiszen sosem láttunk még animében referenciát más animékre / mangákra. :)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Akkor csak én voltam vak :lol:
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Rage írta: hiszen sosem láttunk még animében referenciát más animékre / mangákra. :)

Ezt imádom úgy a komédia animékben xDD
Kép
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Nem tudja valaki honnan lehet letölteni az összes részt? Mert usteamen csak 28ig van fennt ::bawl::

szerk.:köszönöm szépen Ayumie már segített :wink:
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Én a Death Notet 25.-ig néztem, aztán úgy gondoltam hogy majd egyben nyomom le az egészet...ez azért lehetett mert 25-ig imádtam a Death Notet..
.
.
.
Miután kijött a 37.edik rész úgy alakult hogy valószinüleg az elkövetkező 1-2 hónapban nem lesz időm megnézni nyugodtan, azért a netes spoilerektől félve megkértem egy havert hogy spoilerezzen (ha a vég elkerülthetetlen, legalább a saját akaratomból történjen... :wink: ).

Nos ez kb. két hete történt, azóta meghánytam-vetettem a dolgot, és kissé lenyugodtam. De továbbra sem tudom elfogadni a végét.

Mivel hogy:

mióta animézek mindig egy olyan karaktert kerestem mint Raito, mindig vágytam rá hogy a főszereplő egy negatív, alapvetően antipatikus karakter legyen. Ezekután érthető hogy mikor megjött a Death Note egyből megimádtam, és ennek az egyetlen oka tuladjonképpen Raito karaktere volt...
Egyébként én nem vagyok happy end centrikus, sőt jobban szeretem ha a végén dráma van, tragédia, fájdalom. Viszont itt vágytam rá hogy Raito nyerjen, tényleg csak egyszer szerettem volna hogy a főhösőm nyerjen...


Szóval valószinűleg majd csak hónapok múlva fogom befejezni, vagy akkor sem, számomra a Death Note 25.tel (egyenlőre) véget ért.

Egyébként szerintetek mi történt volna hogyha a Death Note, mondjuk L elé esik le?
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

júj ez durva... vagyis furcsa lett volna. Jó kérdés, de komolyan. Szerintem L is gyilkolt volna vele, de L még Light-nál is hidegvérűbb szóval ő nem hibbant volna bele.. :D

Jaaku: sokan abbahagyták a 25 ös résznél... majdnem énis...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Én is így gondolom. Hiszen L legalább annyira unatkozott (vajon miért játszott nyomozósdit mindig...mert zseni és az egyszerű dolgok nem kötötték le)és neki is legalább akkora igazságérzete volt mint Raitonak...szóval szerintem is gyilkolt volna, és sőt! megmerem kockáztatni hogyha ezt mind Japánban teszi, akkor az unatkozó Raito az apján keresztül elkezdi hajkurászni és nyomozni utána...
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

loll, most hogy mondod .. tényleg nem lett volna olyan lehetetlen :vigyor:
de L nemhiszem hogy úgyjártvolna mint Lighto-kun... Hamarabb megölte volna még mielőtt az keresztbetettvolna neki... Na de én mostmár hagyom a fikciót...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Susiegirlie
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2007.05.15. 10:19
Tartózkodási hely: Shinigami World

Hozzászólás Szerző: Susiegirlie »

sztem ha Raito nem követi el a azt a hibát L-el a nmetomhányqadik részben (a TV-s) akko fel sem figyelnek rá..ha okosabb lett vna simán irogathatna észrevétlenül...meg ha Ryuk sem háziállatnak tartotta vna akko csipte vna....
bár azért bitti nem ovlt szerelmes belé mint Remu Misába---XDDDD
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Nos mivel a történet nem a valóságra épül de hogyha létezne a való életben is a Halál Könyve akkor kb 1 a 10millióhoz hogy megtalálnák azt aki használja a könyvet. Light-kun az elején egyáltalán nem körül tekintő , pl: nem csak Japánban kellett volna megölnie a bűnözőket etc.. És annak is nagyon kicsi az esélye h L elsőre megtalálja Light-kun tartózkodási helyét.
Tehát egyetértek abban hogy jobb körültekintéssel L nem találta volna meg ::taka::
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

igen, nekem pölö rögtön az jutott eszembe mikor a kezébe került a füzet hogy biztos kinyír valami amcsi sorozatgyilkost vagy ilyesmi, a lényeg hogy a világ másik végén... jó messzire... tőle. :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Dakota írta:pl: nem csak Japánban kellett volna megölnie a bűnözőket etc..
Nem csak Japánban ölte meg a bűnözőket, hanem szerte a világon. L mindössze abból következtetett a tartózkodási helyére, hogy kicsit korábban az összes áldozatot mutatták a kantói médiában. Nem ugyanaz...
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Akkor lehet hogy én emlékeztem rosszul de nekem az rémlett hogy Light-kun valami olyasmit mondott "kevesebb a bűncselekmények száma Japánban" azthiszem újra megkell néznem az animét
::japtoun::
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nah:
L úgy jött rá hogy Lighto-kun Japánban és és hogy azon belül abban a városban ahol van, amikor bevetette azt a TV-s trükköt, meg abból is hogy a legelső ilyen szívrohamos áldozat is ott történt és Japánban csökkent, azonkívül, a leginkább a bűzözők aránya.
Nemtudommmenyire spoiler, de ha én olvasnám vissza nekem az lenne ^_^
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Ayumie:

1. Amikor L bevetette a "TV-s trükköt", már rég sejtette, hogy Light Japánban van, méghozzá Tokióban vagy a környékén. A Lind L. Taylor-os műsort kizárólag Kantóban sugározták, tehát NEM ez volt az árulkodó jel.

2. Az, hogy az első áldozat japán volt, még semmit sem jelent. Egy átlagos nyomozó abból, hogy egymás után meghal egy japán, egy üzbég és egy kanadai bűnöző, még nem fog arra következtetni, hogy a gyilkos japán - ehhez L intuíciója és zsenialitása kellett. Arról nem is beszélve, hogy Ő SEM ezt tekintette elsődleges bizonyítéknak, hanem azt, hogy az összes (gyakorlatilag egyszerre) elhalálozó bűnöző neve és arca mindössze egyetlen híradásban jelent meg aznap, méghozzá a kantói műsorban.

Szóval a lényeg: Light nem csak Japánban gyilkolt - erre még a legamatőrebb közlekedési rendőr is felfigyelt volna.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Shisou 2008.02.22. 20:07-kor.
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Ellie17
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.22. 11:36
Tartózkodási hely: Lehet félni. A szekrényedben...

Hozzászólás Szerző: Ellie17 »

Csodáljuk együtt L-t zsenialitása miatt! És sírassuk meg, mert Kira változásának szele őt is magával sodorta. Raito tényleg elővigyázatlan volt kezdetben, de nem is gondolta, hogy a könyvvel tényleg meggyilkolhat valakit. Csak amikor beteljesült, de még akkor sem akarta nagyon elhinni. Aztán jó sok embert megölt... nos nem tudom, ki hogy van vele, de én ilyen esetben nem egy természetfeletti erővel bíró gyilkosra kenném a dolgokat. Másrészt nem tudom mit gondolt Raito, akárhogy nézzük ő is csak egy nyomorult ember volt, aki gyilkolásra adta a fejét. Értem én a nagy monológokat, hogy jobb világ, és bűnözés nélküliség, de most komolyan ezt csak magának akarta bemagyarázni. Élvezte a hatalmat és szeretett ölni. Halvány búntudat sem látszott a szemében. A taktikus Raito érdekes volt, de a vége felé már szerintem megőrült. Az új világ istenei leszünk én meg te kezdetű mondatai, amelyek eseményben való beteljesülése valljuk be tragikusra sikerült.
Erről eszemne jut egy kérdés. Nem tudom Spoilernek minősül-e szóval fehérrel írom:
Kira elkötelezett híve volt a riporternő, akivel később szoros kapcsolatot épített ki, ő lett a szóvivője. Ám a nőt elrabolták, Mello édipofa. Mellot megölte, ahogy a Kira által adott papírdarabra ráírta a férfi nevét. Raito telefonált neki, és elmondta, hogy a lánynak egy dolga van még. Felhívni Mikamit, hogy továbbra is ítélje el az embereket. Light-kun elővette az órájába rejtett papírt, és ráírta a nő nevét. De Mikami is leírta vele egyidejűleg. Mikor erre fényt derítettek, elmagyarázták az esettel kapcsolatban mi az észrevételük. Merthogy megtalálták a nő nevét Mikami könyvében... mégvalami a legvégén megoldott lapcserélgetős dolog sem világos. hogy is volt ez? N-ek kicserélték, de Raito is, és így tovább, szóval nem értem, hogy ha már mindenki ide-oda cserélgette, mégis hogy hamis lapra írtak, ha Mikami még ellenőrizte is mindig az eredetiségét. Mikami is őrült.
Nem is beszélve Raito kis házakedvencéről Misáról. Nos ő egy kis kirakati bábú, aki csodálta Kirát, szerelmes lett Raito-ba, állítólag nem azért, mert ő Kira, ennek tetejébe még ő volt a második Kira.
És még valami a hamis halál könyvének mi szerepe volt? Mert mintha animében is lett volna nemcsak Live action-ban.
A sötétség karjai hívogató ölelésként csábítanak el,
És mi csak zuhanunk a végtelen mélybe, utána kapva.
Vágyjuk, mint a beteljesületlen szerelmet,
A fényt, mert ugye a sötétségből születtünk meg. By Ellie17

http://magasroptugondolatok.blogol.hu/
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Shinsou:
Lehet hogy az első áldozat semmit sem jelent , de később felhozták, én úgyemlékszem, aztis mint tényt. Na de persze, hogy igazad van L zsenialitása 'oldott' meg mindent. Szeressük L-t. :D

Amúgymeg Misa tényleg fura volt. Mint egy használati tárgy...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Lightnak nem kellett volna akkor elveszítenie a fejét mikor Lind L. Taylort bemutatták a TV-ben, az egész anime alatt mindenki azt mondogatta hogy Light milyen jó logikával rendelkezik stb.. akkor bevethette volna ezt a jó logikáját és rájöhetett volna , hogy ez biztos csak egy trükk mert ha valaki nyomoz valaki után nem az lenne az első lépése hogy felfedi teljes önmagát. Mondjuk lehetett látni Lighton akkor hogy teljesen kikelt magából úgyhogy nem tudott gondolkodni , dehát ezért fontos néha a hidegvér
:hee:

Misáról meg csak annyit hogy amikor Light még rendelkezett az emlékeivel tehát még használta a Halál Könyvét , volt egy olyan jelenet mikor átölelte és valami olyat mondott magában , hogy felhasználja a szemeit a lánynak és aztán megöli őt. Mondjuk Misa is megmondta neki hogy kihasználhatja és Light is tudtára adta hogy megöli szóval én nem értem ezt a lányt :neutral: Aztán mikor Light lemondott a Halál Könyvéről sokkal jobban oda figyelt Misára.

Tehát a Halál Könyve változtatja a használóját szörnyeteggé , mert látszik hogy Light az esetek után hogy ellenzi az ember gyilkosságot.
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Válasz küldése