Shinkai Makoto

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Shinkai Makoto

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Mivel kikerült a főoldalra a Byousoku 5 Centimeter honlapja, éppen ezért aktuálisnak találtam egy ilyen téma nyitását. Ha vki még nem olvasta volna a hírt: itt van.

Shinkai Makoto művei közt szerepel a Beyond the Clouds, a Voices of a Distant Star, a rövidebbek közül a She and Her Cat, az Other Worlds, a Bittersweet Fools és a Smile, de gondolom azoknak, akik látták vmelyik filmjét, nem kell őt nagyon bemutatni.

Remélem adminok/modok is értelmesnek találják a topicot, ellenkező esetben a megfelelő lépéseket nyilván megteszik.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Én személy szerint nagyon is értelmesnek találom a topikot. ;)
Sajnos még csak három filmjéhez volt szerencsém, de remélem, valahogy a többit is sikerül megnéznem. (Az új produkciója pedig szerintem megint csak nagyot fog ütni, és nem csak animáció / látvány terén.)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
zline
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2005.03.17. 11:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő, egyszer itt- egyszer ott :)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zline »

Én is csak három filmjét láttam, de nem tudok betelni a szép rajzolástól.
És az eddig láttottaknak nagyon jó a sztorija.
alig várom már az új filmet. :wink:
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

She and Her Cat-et láttam, aranyos kis anime.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Meg csak most vettem eszre ezt a topikot..hat en lattam a She, and Her Cat-et is, es a Voices of a Distant Star-t is..es mindkettot nagyon szeretem..a Beyond the Clouds nagyon is tervbe van veve, mar a gepemen figyel, csak lelkiero kell meg hozza :( a tobbirol nem is hallottam...es ah olvastam vhol h mindent o maga csinal a filmjeiben, a Voices of a Distant Star-t o meg a felesege szinkronizaltak (remelem nem mondtam nagyon hulyeseget^^)..de akkor a tobbi muvenek is utananezek, mert minden szinten igenyesnek tartom amit csinal..
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Nem mondtál hülyeséget bár később újraszinkronizálták, viszont én akkor is az eredetit szeretem jobban. Mellesleg szerintem is nagyon jók a filmjei (eltartott 1 ideig míg mindet összevadásztam anno), és nagyon várom az új filmet is mert a teaser az fantasztikus lett. A zene amúgy se rossz a filmjeiben, de ez edig mindent üt. Vadul kerestem vmi hosszabb verzióját is, de sajna ilyen nem létezik :( (talán majd az OST-n! :D)
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

jaj én is nagyon szeretem, először a macskásat láttam, el is raktam a kedvenceim közé (főleg hogy macskafan vagyok) de aztán nem tudva hogy ő (aki a macskásat) csinálta a Voices-t meg a Beyond the Clouds-t, megnéztem e kettőt, és csak utána tudtam meg :)
bevalollom, mind a kettőn kicsordultak a könnyeim *.* :oops:
Kép
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

A hivatalos honalpra (http://5cm.yahoo.co.jp/) felkerült egy újabb trailer. Bár az előző jobban megfogott, azért ebből is kiderül, hogy nem mindennapi alkotással leszünk majd gazdagabbak.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Egyenlőre csak a Voices-t láttam tőle, de most néztem meg a legújabb alkotásának az előzetesét, úgyhogy az is felkerült a megtekintendők közé. Amíg pedig az elérhető lesz, addig is pótolhatom a hiányosságaim. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Vegre sikerult megneztem ez Egao cimu kis rovid dolgot..de..de ilyen edes dolog nincsen!!Az a horcsog..*dead* nagyon kis aranyos, gyonyoru kepi vilagot tud teremteni ez az ember, es a zene is tokeletesen passzol hozza, mar nagyon varom az ujabb alkotasokat is..
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Én csak a Beyond The Clouds-ot láttam :D. A többit nem vágom, de ha olyanok, akkor azokat is meg kell néznem. A BtC-t nem tudnám viszont ajánlani azoknak akik a vígjátékokat szeretik, mert a maga módján igen nyomasztó... Azon kevés animek közé tartozik amiket egyeltalán nem értek, de teljesen átérzek és elég volt 2szer...
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem tud valaki arrol h van-e uj muve Shinkai Makotonak? Hallottam vmirol, vmi 3 reszes filmrol aminek kijott az elso resze, de hatha vki okosabb nalam..mert nagyon erdekelne.. :3
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

IloveRenji írta:Nem tud valaki arrol h van-e uj muve Shinkai Makotonak? Hallottam vmirol, vmi 3 reszes filmrol aminek kijott az elso resze, de hatha vki okosabb nalam..mert nagyon erdekelne.. :3
5 Centimeters per Second :)
ezzel szolgálhatok: http://animeaddicts.hu/animecontent.php?id.1076 ;)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Azt hiszem ez megfelel :dirr: (meg sztem errol is beszeltem, latom 3 OVA resz lesz..) Koszonom :D
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Eddig csak a Beyond the Clouds-ot, a Voices of a Distant Start és a She and Her Catet láttam tőle... remekművek. Olyan hangulatuk van, mint semmi másnak - amit felerősít a különleges animáció és persze a lenyűgöző hátterek. Mindenkinek kötelező legalább 1 Shinkai mű megtekintése! :wink:
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

Én is ezeket láttam tőle, leszámítva a Beyond the Clouds-ot, de az is épp tart lefelé a gépünkre. :) De láttam a 5 centimeters per second első részét.

A She and her cat remekmű, úgy tudom, díjat is kapott érte, teljesen jogosan. Hihetetlen, hogy pár percbe mennyi mindent bele tudott varázsolni!
A Hoshi ni koe nem fogott meg annyira, de alapjában véve mindegyik Makoto-anime hangulata magával ragadó... Szép, de nem mázos (sőt!). Lassú, de nem vontatott, inkább nyugis. És nagyon kellemes zene!

A közvetlen előtted levő üzenet ne idézd. köszi - Admin
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
Avatar
ShadowBladE
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.07.22. 18:31
Tartózkodási hely: Gyál
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ShadowBladE »

Én eddig a The Place Promised in Our Early Days(Beyond the Clouds), Voices of a Distant Star, She and her Cat, A Chain of Stories about their Distance(5cm) láttam, ez utóbbit tegnap, és mindegyik tetszett.
És pontosan, ahogy előbb írták, bírom, hogy kis nyugis az egész. Nem ide tartozik, de lehet, a YKK-t is el kéne kezdenem, az is hasonló, úgy tudom.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem ertek mar megint semmit :dirr:
Most akkor a Byousoku 5 cm az nem tobbreszes? Mert nekem megvan az elso resze, de most torrenten latok olyat is h elso resz is, meg olyat is aminek nagyon nagy a merete, tehat vmi movie szeruseg..
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

3 részből áll, nemrég jelent meg DVD-n - a rip természetesen mindhárom részt tartalmazza.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Belekezdtem a Byousoku 5 Centimeters-be (megnéztem az első részt), és az első reakcióm az volt, hogy: Kép Mindezt a számomra lenyűgöző grafika miatt, eszméletlenül szép képek vannak benne! (És ilyenkor jön az a probléma, hogy nem lehet egyszerre a képekre és a felirat szövegére is figyelni.)

Nem láttam még ezelőtt Shinkai Makoto filmet, de ezek után azt hiszem sorra fogom venni őket. Remélem a többinek is ugyanilyen szép grafikája és története van.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Az első postban felsoroltak közül mindhez volt szerencsém. Szeretem Shinkai Makoto alkotásaoi, mindnek van egy különleges hangulata. Szeretem, hogy olyan nyugodtak és az érzelmekre hatnak. Ezen felül pedig mindig hozzá társul ehhez, a gyönyörű grafika és zene. Mindig kikapcsol ha megnézek egy Shinkai Makoto alkotást, nincs is nála jobb időtöltés.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Az a 3 rész valahogy úgy tűnt nekem, mintha az eddigi műveit is valahogy bele dolgozta volna. Egyébként, meg pont azt adja, amit "elvártam" tőle, szép és érzelmes mű...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Most láttam a Hoshi no Koe című (remek)művet. Nagy elvárásokkal ültem le megnézni ezt a filmet, mert a 5 Centimeters per Second-ot láttam előbb, és az olyan gyönyörű volt, hogy igen magasra tette a mércét. Nem csalódtam, a várt színvonalat kaptam. A történet egy része engem egy kicsit az Iriya no Sora, UFO no Natsu-éra emlékeztetett, habár az az anime nem igazán nyerte el a tetszésemet, ez viszont annál inkább. Úgy látszik, hogy Shinkai Makoto-nál tényleg visszatérő téma az egymástól elszakadó szerelmesek közti távolság. Nem bántam meg, hogy végre időt szakítottam ennek a kis gyöngyszemnek a megtekintésére. (Plusz még az is dobott egyet a hangulaton, hogy a kedvesemmel néztem, és utána együtt könnyeztünk. :') ) Most már nagyon kíváncsi vagyok a Beyond the Clouds-ra is. ^^ Ha az is ilyen jó lesz (aminek elég nagy a valószínűsége), akkor követelni fogom, hogy a Ghibli filmek után Shinkai Makoto műveit is kiadják DVD-n Magyarországon... Hihetetlen, hogy még nincs 40 éves ez a pasi, és már most életműdíjat érdemelne... Ráadásul még szerény is.
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Yuriko-chan írta:Ha az is ilyen jó lesz
Az lesz. Nekem személy szerint jobban tetszett, mint a 5 centimeter per second, igaz minden művét rettenetesen szeretem az alkotónak.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Végre megnéztem a Beyond the Clouds-ot is. Nem nagyon tudok mást mondani, a szokásos színvonalat hozta, szóval hol vannak azok a magyar kiadású Shinkai Makoto DVD-k...?
Válasz küldése