Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
moRtiZ
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.01.03. 12:52

Hozzászólás Szerző: moRtiZ »

Viszonylag uj, meg futo sorozat, elmeletileg 26 reszes Tengen Toppa Gurren Lagann. Jelenleg 22. resznel tarto Mecha sorozat, abszolut jo, egyszeruen odaszogezett a kepernyohoz, es megneztem belole amit lehetett. Remek hangulat, nagyon nagyon jo story, amiben van par meglepetes. Mindenkinek erosen ajanlom a megnezeset. Eddig 10/10
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

::jthrill:: Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan Second Series ::jthrill::

Igazából most valahogy 2-jára nem tűnik annyira ütősnek, de akkor is... :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
shearer
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2006.05.31. 11:39
Tartózkodási hely: Arcadia parancsnoki hídja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shearer »

Van már belőle vágatlan, DVD verzió? :]
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Van, www.baka-updates.com -on nézz körül.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

shearer: Itt is fent van, majdnem legfelül. :wink:
Amúgy a véleményem az első két rész alapján: Baromi jó lett! :D Ilyennek kell lennie egy jó folytatásnak. :) Az első sorozat mondjuk tényleg jobb volt, de ebben is nagyjából minden a helyén van, a Dai Mahou Touge-t meg szerencsére magasan veri, szóval... :D (Csak tartsák is meg a színvonalat. :))
Kép
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Nyah... már régen forumoltam, szal már ép itt az ideje :D
Elkezdtem a Suzumiya Haruhi no Yuutsu-t (The Melancholy of Suzumiya Haruhi).
Elég jó az egész, (eltekintve a random-szerű sorrendtől).
Maga a történet nem egetrengető, de kellemes. (külön tetszet az a kis kvantumfizikai kitekintés a taxiban :-P) Meg persze a "Fumoffu" és a "Second Raid" támadások.
A regénnyel csak az anime után találkoztam, és csak most kezdtem el, szal arról most nem mondanék semmit, de állítólag jobb mint az anime.
A grafika csodaszép és kész.
9/10
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

PRINCESS TYUTYU!!! Annyira bugyuta <3
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Shoujo Kakumei Utena

9/10-re értékeltem, mindjárt kitérek mi húzta le.

Előbb a pozitívumok... Hangulata elsőosztályú, szerintem jórészt ez a döntő abban, hogy valakinek tetszik-e vagy nem, továbbnézi-e vagy abbahagyja 2 rész után. A rajzolás kicsit fura elsőre, de meg lehet szokni, sőt szerintem ehhez a világhoz nagyon illik ez a stílus (lehet kellene persze már statisztikát csinálni, hogy az anorexiások hány %-a látott már animét :eyes: ). A karakterek is nagyon tetszenek. A poénok meg nagyon betegek, de az, hogy minden egyes poént még úgyis kezelnek, mintha véresen komoly lenne, az aztán betesz ^^ Pl. Narumi a tehénkolomp és a Donna Donna című zene... ^^ Ja Narumira kitérve Onichan komplex rulzz *___* Meg persze úgy az alapfilozófia ez a "The world is our shell" dolog is érdekes benne :).


A negatívumok... a 2 főszereplő nekem annyira nem nyerte el a tetszésem, de hál' Istennek ez egy olyan film, amiben nagy hangsúly van a mellékszereplőkön is, sőt sok részben Utena csak mellékszereplőként jelenik meg. Továbbá ami legjobban lehúzta az a Fekete Rózsás részek. Persze ahhoz kellettek, hogy a Student Council tagjainak múltját még jobban megismerjük, de valahogy ez a része a sorozatnak volt az, ami a legkevésbé volt egyedi. Mert ugye ez is egy tipikus "sablonos-sorozat" olyan értelemben, hogy majdnem minden résznek ugyanolyan a felépítése (márint 3 fő részre lehet osztani a sorozatot, de azon belül értem), de a Fekete Rózsás rész az erősen emlékeztet más Magical Girlös filmekre (pl. Sailor Moon, amikor gonoszakká válunk, aztán a főhős nem akar bántani, aztán megszabadít minket...). A sorozat eleje meg vége legalább nagyobb egyediséggel rendelkezik ^^ hiába ott is a sablonosság, valahogy hangulatilag tetszik =).

Én csak ajánlom mindenkinek, persze azt nem fogom mondani, hogy nem fogja az illető 2 rész után kidobni, mert tényleg vagy bejön a hangulata vagy nem...
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Himiko Den

Nemrossz. 7 részt néztem meg eddig belőle. A rajzolása nálam bejön. A történet jól ki van találva a világ pedig különösen tetszik. Erős fantasy^^
De nagyon nagyon hiáyolom az akciót. Igen van benne az is, de nekem nem elegendő.
Mindenestre végignézem.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Code Geass - Lelouch of the Rebellion

Eddig 8 rész láttam belőle,azt kell mondjam, nagyon tetszik. Ha ez ilyen jó marad, és Lelouch továbbra is ilyen "jó", akkor azt hiszem Raito búcsút mondhat nálam, a top3 anime karakter listától. :)
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

anubys írta:Megpróbálkoztam a Sayonara Zetsubou Sensei-el, de már az első rész megfeküdte a gyomromat.
Mit szóltál volna ha látod a 3. rész OP-ét, ahol kötélről logó lányok, leszbikus jelenetek és egyéb érdekes dolgok láthatók? :dirr: Nah de senki se értse félre, nem ilyen témájú sorozatról van szó! Ez csak kicsiny része annak az elborultságnak, ami az egész humorát adja. De bármennyire is őrültek a karakterek, a való életből kiemelt sztereotípiák paródiái (egy mindenkit beperlő amerikai cserediák, egy szerelmeit megszállottan követő stalker lány és még sorolhatnám). Maga a sorozat is olyan témákat hoz elő, mely ismerős mindenki számára, hiszen ez a világ amiben élünk. (akármennyire kétségbeejtő vagy nevetséges is legyen)
Azért van néhány jelenet, ami már számomra is túl szürreális, de azt már az OP-ból le lehet szűrni, hogy nem egy átlagos anime-ről van szó. Persze eleve nem lehet egy olyan sorozat átlagos, amiben a főszereplő minden rész közben öngyilkos akar lenni. :D Én jókat tudok rajtva nevetni és ajánlom azoknak, akik szeretik a kissé kattant, sötét humort.
Kép
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Ergo Proxy - elég vegyes véleményeket hallottam róla, ezért úgy döntöttem, a saját szememmel kell látnom. Így 5 rész után nekem nagyon tetszik, persze még bármi lehet. De az biztos, hogy van egy hangulata.
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Engem is ez a hangulat fogott meg. Igaz a vége felett kicsit ellposodott szerintem, de akkor is kedvenceim közé lopta magát a sorozat. ^^
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Hmmm...én az Angel's Feather-t nézném meg,már ha nem csak az első 2 rész lenne fent Youtuben.:P
Máshol még az első két részt se találtam meg...letölteni pedig nem tudok.:P
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

én most néztem meg a Vándorlo palotát. szuper volt. annyira megragadott az egész. a hangulata is annyira tetszett. olyan jo volt nézni, mert arra emlékeztetett h mien volt mikor kicsi koromba néztem meséket. egyszerűen elvarázsolt a történet. mindenkinek csak ajánlani tudom :) ::sugoi::
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Most futó Higurashi no Naku Koro ni Kai-val szenvedek (nem vagyok egy nagy elme angolból :lol: ). Ezen kívül tervezem újranézni a Hellsinget, nagyon homályosak az emlékek róla :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hanon 2007.09.17. 20:01-kor.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Jelentem én is Higu Kait nézek. Nekem kifejezetten tetszik a lassú haladás benne, és örülök, hogy a gore részleteket az előző sorozathoz képest mellőzik és inkább a szereplők (főleg Rika) lelkivilágára koncentrálnak.
Kép
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Most végeztem a Zombie Loan-nal: közepes - tanulság - legyél óvatos a zombis történetekkel, mert habár a történet igyekezett újat is felmutatni, néha összefüggéstelen, és érdektelen részek csak kevés információt csepegtetnek. Viszont a vége felé már habzsoltam minden egyes részt. Csak egy ízelítőt kapunk a Zombie Loan-ból, mert a történet, még csak ezután következik (8 kötetes mű)... A karakterek nagyon szépen meg vannak formálva, és részekként egyre többet tudunk meg róluk. Michiru-ról keveset, de az is elég... (elegem van a sikítós karakterekből >.<) Szóval ezér közepes, olyan tingli-tangli.

Code Geass: Pörgős, akciódús, teli érzelmekkel, kell ennél több? Hát, még a szereplők! A karakter dizájn fantasztikus, a történet érdekes alternatívát nyújt, bár vannak benne klisészerű mozzanatok (mint az ördöngős karakter meg akarja változtatni a világot), de ezek mellett szemet hunyok, hogy élvezhető legyen a mű. Habár még csak három részt néztem meg, máris szomjazom a következőkre.

Death Note: Jelenleg inaktív. Valamikor folytatom. A mangát olvasom, habár azt is kisebb-nagyobb megszakításokkal, de nem azért, mert nem érdekelne, éppen ellenkezője! Finoman, lassan, szinte kínzóan olvasom, nézem... és nem szeretnék ahhoz a bizonyos ponthoz elérni, hogy az egyik kedvenc szereplőmet ne lássam a sorozatban...
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Kodomo no Jikan ova... OMFG WTF EZ MI!?!?!?! ez azé' má' hard...súlyosan súrolja a lolicon határait...ezt komolyan gondolták?!...ez most kiakasztott...a sorozat is ilyen lesz?... :tard:

Samurai Champloo: hogyan is élhettem eddig nélküle... :lol:

belenéztem a Claymore-ba, mert jókat írtatok róla, és tényleg nem rossz, bár most szüneteltetem, szerintem én megvárom, míg vége lesz, és után befejezem.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

outsyder írta:Kodomo no Jikan ova... OMFG WTF EZ MI!?!?!?! ez azé' má' hard...súlyosan súrolja a lolicon határait...ezt komolyan gondolták?!...ez most kiakasztott...a sorozat is ilyen lesz?... :tard:
Ez egy annyira szánalmas cucc, hogy csak azért nem írtam bele az "Animék, amiket rossznak tartotok" topicba, mert nem akarom az érzékeny lelkületű fanjait megsérteni, ugyanis ez az anime olyan dolgokat vesz komolyan (illetve szeretne komolyan vetetni a nézővel), ami már röhejes. Kezdjük ott, hogy nekem úgy alapból semmi gondom a loli cuccokkal, még úgy sem, ha azt nézzük, hogy lassan az ecchi fogalma teljesen azzal fonódik össze, hogy 10 éves lányok mutogatják a bugyijukat, a Love Hina szerű cuccok meg lassan kihaló faj lesznek. :( (Értsd: Bírom én az ecchit, de nem általános iskola alsó osztályába járó kislányokkal, vagy még fiatalabbakkal. :D) A másik dolog, hogy van olyan lolis anime, amiben még ránézésre nem is mondaná meg az ember, hogy ezek bizony "underage" szereplők, de a Kodomo esetében a karakterdizájnra is nagyon vigyáztak, hogy véletlenül se felejtsük el: 8 éves kislányok vannak perverz helyzetekben. (kivétel a szemüveges, annak kicsit megnövelték a mellméretét) A másik dolog, hogy loli cuccokból vannak nagyon jók, így kapásból eszembe jut pl. a Higurashi vagy Mai Otome. Mindkettő erősen a loli otakuk kedvence, de szerintem azok számára is teljesen szórakoztató és élvezhető cuccok, akik nem rajonganak az ecchiért. (Most amúgy tutira meg leszek kövezve, hogy "De a Higurashi nem is loli cucc!!!", de valójában igen, meg lehet nézni az itteni blogon a képeket, vagy az Animesuki fórumon a fanok reakcióit :D) A Kodomoban ezzel szemben nincs történet, és a hülye lolis ecchin kívül nagyjából semmi más sem. A 26 perces OVA alatt nem is tudom hány szexuális utalást számoltam össze, szinte élvezné is az ember, ha nem a kiskorú lányokkal történne (ilyen szempontból még jól ki is tolt velem a sorozat XD). Történet az nincs, azt nem is vártam. XD Az már a Sky Girls-nél sem volt (gondolok itt az OVA-ra, bár a blog alapján a TV-nek sincs nagyon sztorija XD), de annak pl. az OVA-ja még tetszett is, olyan "egyszer szódával elmegy" kategóriás kellemes kikapcsolódás volt. Az egész rész sztorija arról szól, hogy először ruhát vesznek a boltban, aztán átmennek a főszereplő csajhoz pizsamapartizni. Ennyi. :D Persze hogy az otakuk élvezzék, a kiscsajok rendre a náluk idősebb fickókba zúgnak bele, az egyik csak a bátyusba (még mázli, hogy nem a sajátjába :dirr:), míg a másik a saját tanárába. Egyes jelenetek egyszerűen már fájtak, aztán amikor jött a "komoly" rész (szerelmi bánat, meg koraérésből fakadó sérelmek), akkor nem csak marhára oda nem illő volt, de még jobban kikészített idegileg. XD További érdekességek, hogy OVA-hoz képest az animáció semmi extra, a zene pedig még a többi loli cucchoz viszonyítva is sokkal cukormázasabb (mármint az OP, az ED szimplán gyenge), ami nálam már az "undorítóan aranyos" kategória, pedig amúgy bírom ezt egy bizonyos fokig, pl Chobits OP rulez. :D
Azt hiszem mindent leírtam. Ha valaki nem akar loli animét nézni, megértem, ha meg azt akar, akkor nézhet sokkal jobbat. Ezt kifejezetten a pedóknak csinálták (nem véletlen, hogy egy felnőtt lúzer tanár a főhős kiscsaj álma), de pl. sztori attól még lehetett volna benne. Mindegy, elvileg ebből is lesz majd TV sorozat, ezt kéne "killer lolis" címmel reklámozni a Higurashi helyett, mert ettől fix, hogy agyhalott leszel. XD
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2008.01.01. 13:27-kor.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

outsyder írta:Samurai Champloo: hogyan is élhettem eddig nélküle... :lol:
Es telleg? Hogy lehet anelkul elni? :?:
En Sayonara Zetsubou-ba kezdtem most bele..en olyan elborult ember vagyok h nekem nagyon tetszik XD de sztem sok mindenkinek nem bejovos..mellette meg meg mindig Darker than Black-et es nehez kimondani..de mindjart vege..mi lesz velem?
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

outsyder írta:belenéztem a Claymore-ba, mert jókat írtatok róla, és tényleg nem rossz, bár most szüneteltetem, szerintem én megvárom, míg vége lesz, és után befejezem.
Ezt csak abban az esetben javaslom, ha nem vársz tőle semmi komolyabb tartalmat. A végére annyira borzasztóan lapos, inkoherens, és a mészárlás is olyan szinten öncélú és értelmetlen, hogy legfeljebb annak üt nagyon be, aki még semmilyen hasonlót nem látott. Egyébként időpazarlás megnézni a huszonakárhány részt (én csak azért néztem, mert reménykedtem, hogy jobbra fordul, de a hátralevő 2 részben nem hiszem, hogy sikerülni fog. :dirr: ).

A Berserknek pedig - amihez leggyakrabban hasonlítani szokták - fényévekről sem ér a nyomába. A grafikája tény és való, hogy jobb, de ez mondjuk el is várható 10 év különbséggel. :dirr:

De majd ha végeztem vele, írok részletes véleményt. :dirr:
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Nekem a Kodomo no Jikan OVA kimondottan tetszett. És nem érzem szükségét hogy menjek magam feljelenteni a rendőrségen :wink:
Magában nem volt különösebb értéke, de a nemsokára kezdődő sorozathoz egy jó kis előkészítő volt.
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

IloveRenji írta:Es telleg? Hogy lehet anelkul elni? :?:
pedig mondtad is, h nézzem meg :hammer:
Ezt csak abban az esetben javaslom, ha nem vársz tőle semmi komolyabb tartalmat. A végére annyira borzasztóan lapos, inkoherens, és a mészárlás is olyan szinten öncélú és értelmetlen, hogy legfeljebb annak üt nagyon be, aki még semmilyen hasonlót nem látott.
természetesen nem várom, h CC-i, VHD-i vagy esetleg FMA-i mélységekig szárnyaljon (ahhoz újranéznén ezeket :dirr: ). már az első 5 rész alatt is volt egy-két helyzet, ahol a falat kapartam (leginkább a kicsisrác miat...). denéha egy kis darálás jót tesz a lelkivilágomnak :^_^: (ha tényleg ilyen a vége, sztem a EL-t akkor se tudja túlszárnyalni :dirr: )

@Titkos, novalisk: nekem sincs különösebb bajom a loli cuccokkal (az ecchivel meg főleg), a loliconnal sem, egy bizonyos határig (sőt abból láttam még jót, ld. Takamichi illusztrációk - tehát én sem megyek magam feljelenteni :dirr: ). azt én is sajnálom, h az ecchi egyre inkább egyenlő lesz a lolikkal (sőt, a mostanság "divatos" loli-dömping kimondottan zavar). én még leragadtam ott, h ha lehet hinni az ANNnek (miért ne), akkor a manga, amiből készült erősen 18+-os, akkor alapból h kerülhet adásba egy ilyen nyílvánvalóan "pedóknak" készült cucc. tulajdonképp teljesen egyetértek Titkossal, nem is fűznék hozzá semmit (nem is tudnék :dirr: )...
(zárójelesen, csak annyit, h szerintem idővel, ha nem is annyira mint az Idolmaster-é, de a Sky Girls sztorija is fel fog pörögniXD)
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

outsyder írta:
Ezt csak abban az esetben javaslom, ha nem vársz tőle semmi komolyabb tartalmat. A végére annyira borzasztóan lapos, inkoherens, és a mészárlás is olyan szinten öncélú és értelmetlen, hogy legfeljebb annak üt nagyon be, aki még semmilyen hasonlót nem látott.
természetesen nem várom, h CC-i, VHD-i vagy esetleg FMA-i mélységekig szárnyaljon (ahhoz újranéznén ezeket :dirr: ). már az első 5 rész alatt is volt egy-két helyzet, ahol a falat kapartam (leginkább a kicsisrác miat...). denéha egy kis darálás jót tesz a lelkivilágomnak :^_^: (ha tényleg ilyen a vége, sztem a EL-t akkor se tudja túlszárnyalni :dirr: )
Lehet, hogy ott követtem el a végzetes hibát, hogy a leírások után, amik úgy emlegetik mint "Berserk, csak női szereplőkkel", én valami olyasmit vártam, mint a Berserk, és itt nem kifejezetten a fröcsögő lére gondolok. Hiába no, rosszul kezdtem közelíteni a témát. :dirr:
Válasz küldése