Hazai DVD kiadványok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

benji írta:gyakorlatilag nem lehet hozzájutni. Én előrendeltem, de kollégám már megjelenés másnapján nem kapott sehol. Pedig volt a boltokban, csak egy óra alatt elfogyott. Ennél azért jobban is felmérhették volna a keresletet.
Itt is az van kiírva, hogy a szállíthatóság bizonytalan... Tényleg elfogyott már az összes példány? Nem örülök neki, mert most láttam a filmet, és arra a következtetésre jutottam, hogy 2990 Ft nem pénz ezért a filmért, ráadásul dupla DVD-n. Szerintetek meg tudnám még szerezni valahonnan? Végülis csak egy hónap késéssel "ébredtem fel". ^^'
Olyan szélsőséges a hazai anime DVD-k kereskedelme. Van, amit pillanatok alatt elkapkodnak, viszik, mint a cukrot és/vagy nagyon nehéz beszerezni és/vagy interneten kell megrendelni, mert még megyeszékhelyeken sem kapható bolti forgalomban, és van, ami hónapok (esetleg évek) óta hányódik a Tesco DVD "turkálójában", jobb esetben a polcon porosodik (pl. Chihiro, de már a Vándorló palota is erre a sorsra jutott)...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Yuriko-chan 2007.09.30. 14:39-kor.
Avatar
shearer
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2006.05.31. 11:39
Tartózkodási hely: Arcadia parancsnoki hídja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shearer »

Conra állítólag lesz Paprika DVD. Ne kérdezzétek, hogy mennyi.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

:oscool:
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Nagyon ráérek, úgyhogy kiélem régóta gyűlő fikázhatnékomat :).
Örvendetes ez a sok Ghibli cucc, viszont a címeket és a borítókat szörnyűnek találom. Szal én nem értem, mik ezek a lehetetlen kötőjeles címek, mint "Nauszikaa - A szél harcosai", "Laputa - Az égi palota", stb. A legrémisztőbb mind közül a "Yesterday - Vissza a gyerekkorba", ettől egyenes a hideg ráz ki, ilyen ostoba címet elképzelni sem tudtam volna. A most megjelenő "Szentjánosbogarak sírja" méltó folytatása a sornak, legalább lenne ott előtte egy "A" névelő, mert így olyan fílingje van, mint egy IRCre odahányt hanyag mondatnak. Úgy általában teljesen hiányzik a címekből a frappánsság, irodalmi igényesség, vagy az öt perc gondolkodás. Egyedül a "A könyvek hercege" tűnik nekem normális címnek (Valószínűleg a megjelenésre az is "Whisper of the Heart - A könyvek hercege" lesz XD).
A borítók is ugyanolyan szörnyűek, mint a címek, Ghibli sorozathoz a fekete szín "ragyogó" választás, akkor a Hotaru no Haka lehetett volna rózsaszín is akár. A mostani borítójánál az is jobb lett volna.
A borítókban az egyénieskedés helyett nem ártott volna inkább lemásolni az eredetit vagy az amerikai kiadásokat, a címekben meg pont valami egyedi, ötletesebb kellett volna, és nem az angol (ilyen alapon lehetett volna a kár spanyol vagy hindi) cím majmolása.

Na, most már sokkal jobban érzem magam, azért éljen a sok új dvd. Remélem másnak legalább tetszenek, lehet hogy csak én öregszem... :dirr:
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Meg tudná mondani valaki, hogy a Totoro-n mi a bánatért van 12-es karika?! Azt sem értem, hogy miért nincs kép a DVD belső borítóján, ha már egyszer átlátszó tokban van, mint a Laputa és a Nauszika. Azoknak meg nem nagy fehérség van a belsejükben... Vagy az én példányom selejtes? o_O
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Ma délután Kiharu felhívott, hogy talált 3 példányt a Paprikából a Media Marktban. Kérésemre már csak 2 példány maradt, mire Kiharu távozott az üzletből. :cool:

Bocsi a duplázásért, azért nem akartam szerkeszteni, mert már több, mint egy napja írtam az előző hozzászólást és a témája is más. De nyugodtan rakjátok egybe, ha mégis az előzőt kellett volna módosítanom.
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Bezony, bezony. Pontosan így történt. De amíg Yuriko-chan gondolkodott addig mindhárom példány nálam volt, és csak pankáció árán adtam volna át bárkinek is őket. :D
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

Részemről én már nagyon várom, hogy a kezemben lehesen a
Hotaru no Haka. "Szentjánosbogara sírja"
Már rég megrendeltem a limitált verziót az xpressz-nél és 22. már hozzák is házhoz. :D
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

Na végre!!!!!!!!!!
Ma hozták meg a Szentjánosbogarak sírját! :D

MÁS: Szerintem idén elég sok animét adtak ki, :) csak a moziban nem volt semmi, tavaly a Ghost in the Shell volt, 2005-ben meg az Akira. Idén vajon miért nem volt? :neutral:
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Kezd bosszantani, hogy A könyvek hercege megjelenését már majdnem egy hónapja tologatják.
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Yuriko-chan írta:Meg tudná mondani valaki, hogy a Totoro-n mi a bánatért van 12-es karika?! Azt sem értem, hogy miért nincs kép a DVD belső borítóján, ha már egyszer átlátszó tokban van, mint a Laputa és a Nauszika. Azoknak meg nem nagy fehérség van a belsejükben... Vagy az én példányom selejtes? o_O
Tegnap megvettem a A vándorló palota-át.:)
*gyorsan kinyitja a dobozt...*
Egy kép van a belsejében...és tecc a palota.:)
A Totoro is kapható magyar szinkronnal?Te hol tudsz Miyazaki animéket szerválni?Eddig én a környékünkön csak ezt láttam,ebből is csak egy volt már mikor megvettem.:P
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Namiyo Kaminaga(Qinga) írta:Tegnap megvettem a A vándorló palota-át.:)
*gyorsan kinyitja a dobozt...*
Egy kép van a belsejében...és tecc a palota.:)
Jó, de én a Totoro-t kérdeztem. ^^'
Namiyo Kaminaga(Qinga) írta:Te hol tudsz Miyazaki animéket szerválni?
Itt.
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

1.Nem baaaaj...xD
2.Köcce!:))
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Január 23. után kapható az IY Movie 2. :)
Kép
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Trigun 5.-öt látott valaki valahol? oO Vagy még meg sem jelent? Pedig nekem úgy rémlik, hogy már kidobták...Égre földre keresem mindenhold, de sehol semmi. (XD valószínűleg ez lesz a mai soros égésem, mert tuti nem jelent még meg...nem, mégsem, megjelent, utánanéztem :mrgreen:) Eh, a többit Alexandrában vettem meg, a napokban újra meg kéne próbálnom végigjárni Pécs összes Alexandráját.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jaja, Trigun 5 már van, csak némi késéssel adták ki a többi részéhez képest, de speciel én a megjelenés előtt egy hónappal már azt hittem, hogy kapható. XD Amúgy Debrecenben a Roger's nevű DVD boltban vettem, de gondolom ez neked nem segít sokat. ^^"
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Meglepi! Én nagyon örültem, mikor megláttam, mert teljesen abban a hitben voltam, hogy az extra DVD dokumentumfilm lesz, szóval abszolút nem számítottam erre. :D (Persze egy dokumentumfilmet is örömmel fogadtam volna, sőt, a szívem mélyén egy picit csalódott is vagyok, de úgy vélem, ez a kiadvány megfelelő kárpótlás.)
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

Egy újjabb Ghibli alkotás.
Érdekel milyen rendező Hayao Miyazaki fia ezért (is) biztos beszerzem.
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Én azért nagyon sajnálom, hogy pont a Mononoke Hime nem fért bele ebbe a gyűjteménybe. Az utolsó percig reménykedtem benne, hogy az lesz az extra. Nem értem, hogy lehetett kihagyni belőle (hacsak nem valamilyen jogi probléma miatt).
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Eltaláltad, a Mononke Hime jogi okokból maradt ki a gyűjteményből. Egy másik kiadónal vannak a hazai kiadás jogai.
Kép
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Ahá, köszönöm a választ!
Akkor tovább várakozom a hazai kiadásra, ha már jogok vannak, talán valamikor ki is adják. :)
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
Desmond
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.12.27. 01:46
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Desmond »

Vajon kiadják ezeket egy csomagban is?
valami... akármi... mitudoménmi...
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Nem tudom, ez lehet hogy csak nekem nyúzfles, de aki hozzám hasonlóan ellustulta a Cowboy Bebop DVD-k beszerzését, az most megveheti 7.01-től a díszdobozos kiadást!

Kicsit off, de úgy gondolom, ha már eléggé fellendült az anime és a manga kiadás itthon, látszik, hogy van kereslet a dologra, akkor igazán elkezdhetnének Anime OST-ket is kiadni itthon... A CB-t még meg is venném... (bár valszeg csak a polcra, hallgatni egyszerűbb az empé3at mert az összes CD úgyse fér be egyszerre a lejátszóba, ami még legális is amúgy)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Sephiroth írta:Nem tudom, ez lehet hogy csak nekem nyúzfles, de aki hozzám hasonlóan ellustulta a Cowboy Bebop DVD-k beszerzését, az most megveheti 7.01-től a díszdobozos kiadást!
A hülyék meg, akik már megvették egyenként a DVD-ket (pl. én) robbanjanak szét mérgükben... Úgy utálom az ilyesmit, ez akkora kib***ás.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nekem is újdonság, de nem vagyok Bebop fan, szóval nem csapok le rá. Ellenben ha felröppen valami hír Haibane díszdobozos kiadásról, teletöltött extrákkal, feltétlen szóljatok. Ideje felébredni!
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése