Régi rajzfilmek, animék

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nem tudom h volt e már emlitve de nekem nagyon tetszett a fecsegö tipegők :p az olyan aranyos kis mese volt :)
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Azt én is mindig néztem, mikor kisebb voltam. Aztán olyan hirtelen hagytam abba, mintha elvágtak volna egy szallagot. Egyik nap még néztem, másnap meg már valahogy nem érdekelt. Pedig dejó volt előtte punnyadni. :P
Avatar
NeoExDeath
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2003.11.18. 20:39
Tartózkodási hely: Pest City
Kapcsolat:

régiek

Hozzászólás Szerző: NeoExDeath »

Hello!

A Punky Brewster nekem is nagy kedvencem volt, az volt az első műsoros videókazettám :) Sajnos eltűnt, viszont egy barátomtól sikerült megszereznem (nem hiszem hogy több kazettát is kiadtak Magyarországon, szóval sztem mindenki ugyanarra gondol). Ha valakit érdekel, digitalizálás után átküldhetem.

Amit én keresek, az két film, ami a 90-es évek elején volt a videótékákban. Az egyik magyar címére még emlékszem, ha igaz Az Univerzum védői címmel futott. Kb 70-80 as évekbeli robotos animek, főszerepben egy magyarul Mazingának hívott robottal amit emberek irányítottak. A második filmben egy "űrvonatot" kellett megvédenie. Még emlékszem egy-két apró részletre, de kb ennyi a lényeg.
Utánanéztem neten, japánban ez egy Great Mazinger nevű baromi sokrészes széria, és a robot is stimmel, de ezek biztos hogy filmek voltak.
Valakinek mondanak valamit?
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Nekem mondanak, én annak idején VHS-en láttam, bár szinte semmire nem emlékszem belőle (sajnos...):
http://www.youtube.com/watch?v=-uOO6u_L_Fo
(Akinek megvan jelentkezzen... :))
Persze ez nem "igazi anime", talán koreai másolat, :? de mégiscsak ez volt az első találkozásom a mechás műfajjal.... :mrgreen:
Van egy eredeti japán sorozat, csak az openinget láttam, de az is üt...:mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=04COLY9m ... ed&search=
Szerk: Elküldés után vettem észre, hogy az előző bejegyzés erről szól, teljesen véletlenül jutott pont most eszembe :^_^: , átszerkesztettem...
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Nem tudja valaki, mi volt az az anime, ami annak idején a Hello, Sandybelle! sorozat végeztével ment a magyar ATV-n, vagy TV4-en (nem emlékszem már a csatorna nevére, csak hogy korábban a Sandybelle ment rajta). Valami Ray vagy Rei vagy ilyesmi volt a főhős neve, és valami ősemberes vagy mi volt, mert irha ágyékkötőszerűségekben mászkáltak a szereplők. Na jó, volt fölsőrészük is ezeknek a ruháknak, szóval nem kifejezetten ágyékkötők voltak. :roll: Meg még az rémlik, hogy egy női szereplő is volt emellett a Ray(?) mellett, és hogy vándoroltak(?) valahová? Nem tudom, de egy jó csomót csak mentek és mentek. :?:
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

Emlékszem arra az animére, bár én VHS-en láttam mert régen, 6 db VHS-en adták ki, amúgy 22 epizódos. A címe az volt, hogy Rai, a Dzsungel fia.
"Genshi Shounen Ryuu"

A történet röviden: (Spolier)

Rai-t csecsemő korában elszakítják anyától mert fehér a bőre és azt hiszik rőla, hogy a sátán fia ezét hívják mindig "fehér ördögnek".
Felakarják aldozni a T-rex-nek "Tiránnusz" de egy ősmajom megmenti és felneveli, miután Rai felnő elhazározza, hogy megkeresi az annyát és útja során barátokat is szerez (Ran és Don) és ellenségeket. (Toka, Kain)


Az animében egyszerre vannak jelen dinoszaruszok, ősállatok és ősemerek ezért a kort ahol játszódik pontosan behatárólni nem lehet, egyszerűen a múltban. Én nagyon szeretem régen, bár kicsit azért véres volt, nem bánnám ha kiadnák DVD-n.

Itt egy link:http://www.youtube.com/watch?v=QyxRDLfEmgs
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Köszi szépen! ::jbow::
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

Egy ideje megjelent az emlékeimben két régi rajzfilm, amikről meggyöződésem volt, hogy animék csak mivel nagyon régen láttam kevésre emlékeztem belőlük ezért megesküdni nem mertem rá, de utánnajártam és már biztosan mondhatom, hogy animék.

Az egyik a "Fehér Farkas" a másik meg a "Vadon Szava".

Itt egy AMV: http://www.youtube.com/watch?v=Y2nnjhje ... re=related

Na rémlik valami? :)
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Nem. Én Fehér Agyarból csak olyat láttam, ami tuti nem anime (azt hiszem, kanadai rajzfilm volt, ha jól emlékszem, és nem sok köze volt az eredeti történethez.)
Viszont azon töröm a fejemet az utóbbi napokban, hogy milyen zenés rajzfilm volt az Óz, a nagy varázsló történetéről úgy cirka a 80-as években. Szépen rajzolt, szép dalokkal, egy darabig meg voltam győződve, hogy csakis Disney lehetett, de igazából fogalmam sincs. Magyar tévében is adták anno. Ami rémlik a dalokból, az némi szövegrészlet, ilyenek, hogy:

Kék az ég,
fénylő, csalogató messzeség,
százszor megálmodott utazás,
repít a vágyakozás!

Meg:
Egy-kettő, bal-jobb,
tarts velünk, hipp-hopp,
s jól gondold meg mit kérsz!

(Utóbbit értelemszerűen a sárgaköves úton való vándorlás közben énekelték, a másik meg talán a theme volt.)

Valaki :?:
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

Hát az "Óz"-nak több feldogozása is van, legelöszőr volt a rendes film, utánna volt egy anime változata is és még sima mesében is feldolgozták.
Sőt az animésnek két váztozata is van az egyik a klasszikus a másik meg egy sci-fi stílusú.


Ez a klasszikus openingje:http://www.youtube.com/watch?v=gE8x8qr9guw
Ez ismerős?
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Őőm, nem nem amire Aqualana gondol az mas..az nekem kiskorom meghatarozo rajzfilmje, ami meg mindig megvan videokazettan (es imadom!!)
En meg regebben a szinkronszineszek alapjan utanakerestem, es kijott h egy 80as evekbeli anime, a cime vmi Oz no Mahou (mondhatnam dirr) de semmi koze a sorozathoz, annak Oz no Muhai Tsukai a cime..amugy meg sajnos eleg lehetetlen megszerezni, en nagyon szerettem volna mert a videokazim mar nagyon leamortizalodott, annyiszor megneztem T_T
Es az "opening" igy van:

Kék az ég, hívógató roppant messzeség
Vonzó titokzatos utazás, repít a vágyakozás
Valahol a földön túl, tudom, hogy valaki vár
Ó Istenem miért nem vagyok madár?
Andalító messzeség, vakító láthatár
De a szívem érzi valaki vár
Úgy félek mégis szállok már, elrepülök, visz a vágy hozzád
Kék az ég, elzsongító roppant messzeség
Százszor megálmodott utazás
Repít a vágykozás (2x)

(a 3/4 et fejbol irtam, kivulrol fujom meg mindig..az utolso refrenhez be kellett kapcsolni a filmet.. :3)
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

Értem, nekem valahogy kimarat az a változata az életemből vagy csak nem emlékszem rá. :roll:
Tudnál írni valami linket róla? Köszi. :)
Video, ismertető, képek teljesen mindegy. Nagyon érdekelnek a régi animék.
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Linkü De ezekszerint a cimet tekintve tevedtem, mert ez az Oz no Mahoutsukai..Ha ezekutan te is talalsz rola vmit, akkor te is meselhetsz, csoda h ezt megtalaltam :dirr:(w00t 4 Nagareboshi Gin)
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Nagyok vagytok! ::jbow:: arigato
Tényleg ez volt, most majd megpróbálok kutakodni utána. A gond csak az, hogy ha pl. youtube-ba beírom, hogy oz no mahou tsukai, akkor kihozza az anime sorozatot, a vörösesbarna hajú Dorothyval. ::jwar::
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

Hétvégén régi animék után kutatam és találtam egy oldalt ahol ott volt a Voltron és még 3 rajzfilm, és akkor derültégből villámcsapás megláttam ezt a mesét
http://www.youtube.com/watch?v=FxGD5BBdhow
Úgy voltam vele, hogy ha a Voltronal eggyüt szerepelt akkor az is anime, csak utánna vettem észre, hogy az a Worl Event Studio áltak a Voltron első 4 epizódjából összevágott kiadott verzió, nem az Eredeti japán verzió, azt a Toei Animation készítete. Utánna rákerestem a youtube-n
és megtaláltam a magyar változatát, elég volt megnézni a rajzolását és eldölt, hogy nem anime. Mindegy akkor is jó rajzfilm, én kicsi koromban sokszor megnéztem. :)

MÁS: Tudtátok, hogy a Hercegnő és a Kobolt magyar rajzfilmen japánok is dolgoztak?
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Bendzsi írta:Tudtátok, hogy a Hercegnő és a Kobolt magyar rajzfilmen japánok is dolgoztak?
Nem tudtam. *_* Annyira szeretem azt a rajzfilmet és olyan rég nem adták le sehol...sóóóhaj

"Nem kell hősnek lenned, csak őrizd ezt a fényt, hogy dallá váljon benned, és űzze el az éééééjt." *danolászik*
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

yaaay :) a Denvert annyira szerettem :) meg a Cápali és Cápetit :D
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Denver az valami dinós volt, nem?
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Igen, az vmi Dinos volt..
Lol, megtalaltam az "openinget", magamtol mar nem emlekeztem az egeszre :
Denver
Dino jó barát
Ősidőkből
Szól hozzád

Denver
Dino jó barát
Ősidőkből
Szól hozzád

Mint 1 bűvös kút
Rejtelmes a múlt
Barátokra lelsz
Hogyha útra kelsz
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

matsuo-chan írta:yaaay :) a Denvert annyira szerettem :) meg a Cápali és Cápetit :D
Ezek is animék??? :shock: Hát akkor tényleg már kiskoromban is rajongó voltam :lol:
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Nem ezek nem animék.
Kép
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Hjahh, most nézem, hogy régi RAJZFILMEK és animék a topic címe... :dirr: fura is lett volna. Mindenesetre csíptem őket. Meg nagy Disney- rajongó voltam, de ez kitart a mai napig is. Sőt, a Hupikék Törpikéket vagy a Frédi és Bénit pl kiskoromban nem szerettem, mostanában meg tök szívesen nézem :D
Asterix és Obelix? :cool: na az is nagyon nagy volt!
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

IloveRenji írta:Linkü De ezekszerint a cimet tekintve tevedtem, mert ez az Oz no Mahoutsukai..Ha ezekutan te is talalsz rola vmit, akkor te is meselhetsz, csoda h ezt megtalaltam :dirr:(w00t 4 Nagareboshi Gin)
Még egy link: http://www.animenewsnetwork.com/old-school/2003-06-17
Nem nagyon méltatják, de legalul azt írják, hogy kb. 1 dollárért megvehető VHS-en. :wink: ("Unopened VHS copies can be purchased at half.com for less than a dollar") Ez persze az angol nyelvű változat, amiben viszont Aileen Quinn énekli Dorothyt!!! Úgyhogy gondolom, azt érdemes lehet meghallgatni.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Az a baj, h engem a magyar verzio kot minden emlek, meg azt fujom kivulrol..off: de leszedtem a Who Framed Roger Robbit-ot is, angol szinkronnal, es akkora csalodas volt, mert nem a megszokott dolgokat hallottam, pedig azt is annyiszor lattam, h az vszleg nem volt egeszseges XD ment a dal angolul, en meg ugy enekeltem egyidoben vele magyarul, ugy h nem lattam 10 eve :dirr: /off
Szal ezzel ezt nem elem tul, de nem hiszem, h itthon vhogy meg lehet szerezni, azt sem tudom kit lehet felhivni..mondjuk meg mindig megvan, szal a hangokat meg hallom, max a kepet nem latom annyira mar :weh:
(de utkozben megtalaltam az ebay-es oldalon..*gondolkodik, gondolokodik* meg az is lehet h megis megveszem..nem tudom :S)
Avatar
Gulandro
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.03.22. 09:23
Tartózkodási hely: "Anywhere I go..."
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gulandro »

Ahoy,

valaha a Szív Tv-n ment egy sci-fi anime sorozat. Csak néhán momentum maradt meg, valamiért vándoroltak egy ütött kopott űrhajóval és találtak egy szőke lányt aki végül meghalt és üveg koporsóban kilőtték az űrbe. Akinek van valami hasonlóról emlkéke esetleg tudja melyik az kérem tudassa. Előre os köszi.
"Az élet apró
virágszirmok játéka.
Ebben gyönyörködj..." (haiku)
Lezárt