Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nálunk meg ma derült ki, hogy egy rakás ember ismeri a My Sassy Girl c. kóreai vígjátékot. Aki még nem látta nézze meg, mert nagyon jó! Én csak ajánlani tudom. XD
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Jaja... én is egyre több embertől hallom, hogy látott már koreai filme(ke)t...
Apropó Korea: aki ismeri és szereti Kim Ki-duk filmjeit, annak ajánlom
figyelmébe a Bin-jip 2 lemezes változatát, pár hete láttam a MediaMarkt-ban
(a nemrég megjelent Ghost in the Shell-lel egyetemben...)
Kép
Avatar
MoombaSP
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.02.21. 20:03
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MoombaSP »

Horror-t kedvelőknek ajánlanám a Guinea Pig sorozatot,
annak is különösképp a Flower of Flesh and Blood c. részét.
Nem épp emberbarát, csak erős idegzetűek/gyomrúak számára. ^_^
"No leadership qualities, failed as an instructor...I guess they were right."
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Hát én még most próbálom behozni az ismertetőt hozzá. Felirat van hozzá?
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Ha esetleg megnézi/megnézte valaki a Virágok Völgye c. alkotást kérem véleményezze...
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

DinkaMailer írta:Jaja... én is egyre több embertől hallom, hogy látott már koreai filme(ke)t...
Apropó Korea: aki ismeri és szereti Kim Ki-duk filmjeit, annak ajánlom
figyelmébe a Bin-jip 2 lemezes változatát, pár hete láttam a MediaMarkt-ban
(a nemrég megjelent Ghost in the Shell-lel egyetemben...)
Imádom Kim-ki Duk filmjeit. Zseniális az a rendező.
Kép
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

DinkaMailer írta:Apropó Korea: aki ismeri és szereti Kim Ki-duk filmjeit, annak ajánlom
figyelmébe a Bin-jip 2 lemezes változatát, pár hete láttam a...
Erröl jut eszembe hogy a Duna tv-n mindig van egy müsor ami egy adott kultura filmjeit vetitti. Most a hetekben pedig a japán, koreai filmekkel foglakozik KELETI SZÉL cimen. Elsőként Kim Ki-duk filmje a Bin-Jip - Lopakodó lelkek cimű filmet mutatjak be ma este (21:50). Én is ajánlom mindenkinek, nagyon jó film. Utána héten a Musa - A harcos cimü film lesz. Rá 2 napra pedig az m2-n az OLDBOY-t is vetittik, ezt is ajánlott megnézni.
Akit érdekelnek az ilyen filmek az most tud válogatni. :wink:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

JSaN: nagyon kösz a fenti infókat!
Nagyon tetszett a tegnap esti film! Azthiszem még fogok nézni ilyeneket!
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

JSaN írta:Elsőként Kim Ki-duk filmje a Bin-Jip - Lopakodó lelkek cimű filmet mutatjak be ma este (21:50). Én is ajánlom mindenkinek, nagyon jó film.
Ezer és még több köszönet és hála...régóta meg akartam nézni ezt a filmet, és most végre sikerült. Nagyon tetszett, és a vége...nagyon durva volt...és ezt eljátszani, hát le a kalappal a színészek előtt.
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Örülök hogy segithettem az infókkal, részemröl biztos nem most láttam utoljára a filmet.
Kiharu írta:...és ezt eljátszani, hát le a kalappal a színészek előtt.
Hát igen, nem semmi ugy eljátszani hogy egy árva szót sem szólal meg a főszereplő az egész film alatt. És mégis végig élvezetes marad.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Volt egy pont azért ahol megfordult a fejemben a gondolat, hogy elkapcsolok, de ezt gyorsan el is hessegettem magamtól. És a film vége miatt megérte nagyon, rettenetesen hatásos volt a befejezés. Csak tátogtam utána még legalább 5 percig, hogy: fúha.
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Ismét ajánlom figyelembe a Keleti szél sorozatot, ezuttal Hayao Miyazaki Chihiro szellemországban cimü animéje kerül bemutatásra. A Duna televizón 19:30kor kezdödik. Aki még nem látta az nézze meg, jó kis anime ami ritkán van TV-ben.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

JSaN írta:jó kis anime ami ritkán van TV-ben.
Azért nem annyira. A TV2 legalább háromszor leadta.
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Ringu O....aki ismeri,ismeri,aki meg nem az nem.:)
Nem tom mi volt elöbb...ez vagy a kör...és vkitől azt hallottam h a kör eredetileg japán...mind1...*nem látta a Kör-t*....de a Ringu O kb a feléig a fréászt hozza a z emberre,és kb a felénél lehet igazán érteni a sztorit,de onnantól kevésbé félelmetes.:)
A Tesco-ban lerltem a dvd-re,mikor karácsony környékén bazinagy leárazások voltak.:D
Amúgy volt vagy 10 féle japán filmecske...*bánja h nem milliomos*....csak sajna egy idő után kissé nagyon felvitték az árukat...3 nap elteltével a 300ft-os dvd kb 1000 ft-ba került.-.-"
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sergyu »

Ha valaki vevő a régebbi filmekre is, érdemes megnézni a Hamok asszonya című japán filmet. Egy Böszörményi-féle filmklubbon láttam, sajnos egy rossz minőségű DVD-ről, így nem volt túl részletgazdag a kép, de ha hozzá tudsz jutni egy jobb kópiához, nagy élmény.
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Avatar
kaldvi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2007.11.30. 22:30

Hozzászólás Szerző: kaldvi »

Eat the schoolgirl egy érdekes darab :lol: kicsit szadista
Még a Natural cityt tom ajánlani, koreai film, először a natural city korea.wmv változatot töltöttem, francia a szinkronja és koreai alámondás van alatta, az egész egy nagy hangzavar :shock: nem tom miért nem volt akkor már 1xűbb eredeti hanggal feltenni :? lényeg h ne ezt a verziót töltsétek, egyébként jó film
Avatar
Red13
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.02.05. 23:00
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Rengeteg ázsiai filmet láttam már, így csak 3 kedvencet írok le.
Japán filmek közül a kedvencem a Dead or Alive Tobosha. Takashi Miike féle elvont film, de rengeteg utalással, metafórákal, egyszerűen mestermű, igazi művészfilm.
Hongkongi filmek közül a kedvencem a Made in Hong KongEz a kínai társadalmat mutatja be egy fiatal gyerek szemszögéből. Persze a nyomor és az alvilágon keresztül.
Koreai filmek közük a kedvencem a My Sassy girlEz a legjobb romantikus vígjáték amit valaha láttam.
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Egon&Sönci piszkosul jól +csinálták.
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Nem tudom a live action moviek idesorolhatóak-e, de túl vagyok életem első két ilyen filmjén. Rettentően féltem tőlük (nem is csoda), de nem csalódtam. Hogy nevesítsük a dolgot, a két Nana moviet néztem meg, és valami zseniálisak voltak. :mrgreen:
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Elsősorban pécsiek és Pécs környékiek figyelmébe ajánlanám: http://www.pecs.hu/index.php?oldal=prog ... =51060&a=1
Magáról a filmről nem tudok nyilatkozni, mert még én sem láttam, de valószínűleg el fogok menni a vetítésre.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i ... m_id=65626

Nagyon jól hangzik, mindenképp belenézek, remélem ébren tudok maradni.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i ... m_id=96106

Végre emberi időben adnak ázsiai filmet. Ha törik, ha szakad, ezen nem fogok elaludni. XD
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Amiket manapság láttam:
Kedd este láttam a Az íj (Hwal) t amit már rég óta terveztem megnézni.

Kim Ki-duk tizenkettedik játékfilmje elégikus példázat egy 60 éves öregember plátói szerelméről, aki egy nyílt tengeren horgonyzó hajón él. Az idős tengerésznek egy vonzó 16 éves lány a társa, akit kiskorában talált meg, maga nevelt fel, majd beleszeretett. A férfi tehetséges íjász, és türelmesen számolja a lány tizenhetedik születésnapjáig hátralévő napokat, amikor tervei szerint elveszi őt feleségül. Egy nap jóképű fiatal srác érkezik az öreg hajóra. A nevelőapa csalódottan látja, hogy fiatal menyasszonyának a fiú tetszik. Az öreg számára, aki ősi szertartások tisztelője, íjának három lényeges szerepköre van: gyors és biztos fegyver, amivel megvédheti önállóságát, ami megmondja a jövőt, továbbá hangszerként lehet rajta játszani. Az íjhoz tartozó hegyes nyilak férfiasságának, erejének szimbólumai.

Annyi ekőjáróba szögezzünk le, hogy a hogy a szövegkönyv megtanulása a szereplőknek nem volt nehéz, mivel hogy a 2 legfontosabb szereplő gyakorlatilag nem is beszélt /vagyis az öreg egyátalán nem a lány pedig cak hangokat adott ki magából, na jó talán egyszer elhagyta a száját egy ne/.
A film megtényleg elégikus, de valahogy jobban tetszett mint a szombaton megnézett Café Lumiére.
A filmzenéje tetszett az meg főleg, hogy a rendező milyen ügyesen játszott ezzel a dologgal. Gondolok itt az íj és a zene összefüggésére vagy, hogy mikor volt hallható és mikortól nem /füllhallgatós rész/, bár a film végére már kicsit fárasztó volt.
A képivilága nem volt nagy szám, mert gyakorlatilag végig egy ronda hajó volt amit egész végig látthatunk /na jó azért volt egy két szép kép/.
Az öreg eleinte szimpatikus volt /már amennyire egy gyerekrabló az lehet/ . A leány pedig nagyon búja volt szerintem, a fiatal srácról meg nincs külön véleményem.
Mondjuk ami elöszőr nagyon nem tetszett, az a külvilágból érkező férfiak viselkedése volt a lány iránt. A film végén lévő nyilas jelent számomra elrontotta a tökéltes happy endet, mert ezek szerint az öreg nem tudott megmaradni tisztának, hiába is akart.

Szombat éjjszaka volt szerencsém a: Café Lumiere (Kôhî jikô)hez

A japán filmtörténet egyik legnagyobb alakja, Ozu Jaszudzsiro életműve inspirálta Hsziao-hszien Hou poétikus filmdrámáját, melynek főszereplője egy japán riporterlány, aki magányosan él a nagyvárosban. Folyton utazik, élete jó részét vonatokon tölti. De mindegy hol van, mindenütt magányos. Gyermeket vár, de nem akar összeköltözni az apával, és már a szüleivel is kevés dolog köti össze. Mindennapjai nagy tragédiák és izgalmak nélkül zajlanak, de az igazi boldogság és az felszabadult öröm is kerüli.

Öszintén szólva a film iradatlanul lassan csordogált. Szóval oks müvész film meg minden, de még így is lassú volt.
A főszereplő hölgy tényleg magányos, de úgy gondolom ez leginkább magának köszönheti. Mert bár tényleg gyereket vár, de az apa szívessen magához venné. Illetve a szüleivel is más lenne a helyzet, hogy ha pl a terheségét nem úgy mondta volna, ahogy én szoktam mondnai, hogy vettem kenyeret. És talán az is jobb lett volna, hog yha nem egy olyan barátot választott volna mint akit választott. Szóval rémes. Aki nem tudd aludni annak igazán jó altató film.

Ja igen a vonatos szimbolikák tetszettek
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
kaldvi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2007.11.30. 22:30

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: kaldvi »

A homok asszonya elég érdekes volt, de nem tudtam beleélni magam a főszereplő helyébe, én a végén mexöktem vna.
Avatar
Aemi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.07.06. 12:42

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Aemi »

Sziasztok!

A Battle Royale vérdoboz megvan valakinek? Érdekelne, hogy jobb-e a képminőség,mint az előző kiadásban.
Nem sokallom érte a majdnem 4e Ft-ot. Nekem már csak az első rész is megérne ennyit. Habár a könyv tényleg sokkal jobb volt.
Amúgy a könyvben és a filmben is Kawada Shogo a kedvencem ::hehe::
Válasz küldése