Sorozatok

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Ez igaz, mindenki mást szeret.

Jobbat úgy értettem, hogy míg a
Szökés televan izgalmas akciójelenetekkel, drámával , szerelemmel, váratlan fordulatokkal, jó poénokkal, részeknek is mindig izgalmas jeleneteknél van vége. Szinte minden benne van ami kell egy jó sorozathoz.

House meg inkább csak vígjáték. Bár aki szereti ezt a műfajt, azoknál megértem, hogy tetszik, nekem a vígjátékok általában mind unalmasak.
Amik miatt gyengébbnek tartom: vígjáték, orvosokról szól, minden rész más esetről szól, így nem olyan összefüggőek a részek, meg hát nincs benne gonosz karakter sem igazán.

De ez egyéni vélemény, akik jobban szeretik a vígjátékokat az akciódrámánál azoknál érthető, hogy a House tetszik. És hát tudom a dráma műfaj kevésbé népszerűbb.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

A House-ban is van minden évadban egy-két összefüggő szál, van benne dráma is elég keményen, mivel House és a többi szereplő jellemét is fokozatosan ismerjük meg egyre jobban. House nem a poén kedvéért olyan, amilyen, a többiek pedig nem véletlenül nem találják őt viccesnek (egy idő után már Cameron se).
Ha csak bele-bele nézel, nem látsz többet egy vígjátéknál, de ebben a sorozatban ennél azért jóval több van.

Mielőtt valaki belémköt, nem, nem magyarázok bele mély tartalmat, kemény drámát és egyéb baromságokat, mindössze rá szerettem volna világítani, hogy azért a House-hoz több kell, hogy sikeres legyen, mint pusztán a főszereplő túláradó szarkazmusa.

Ja és btw., én imádom a jó drámákat, az akció történeteket viszont nem szoktam szeretni (tisztelet a kivételnek). ^^"
Kép
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

egyet értek tenshivel :D merth én is szeretem house dokit :)
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Sister Tenshi írta:A House-ban is van minden évadban egy-két összefüggő szál^^"
De sajnos csak egy kettő, jobban szeretem az olyan sorozatokat legyen akár film, vagy anime, ami mindig izgi jelenetnél van vége, mert így sokkal nehezebb kivárni egy hetet, de pont e várakozás miatt szeretem a sorozatokat. Pl filmet nem is nézek, nem szeretem ahol egy nap alatt vége van valaminek.

------------------

Az a baj, hogy több részt nem is bírnék megnézni a Houseból, főleg orvosok miatt, nem szeretem az orvosokat, vagy bármi betegségról is hallani. Meg a főszereplő nekem alapból ellenszenves.
És hát fontos egy sorozatnál, hogy a szereplőket kedveljem. Pl Szökésben mindenkit kedvelek, még a leggonoszabb karaktert is. Mert hiába kegyetlen, nagyon jók a poénjai.

Sister Tenshi írta: Ja és btw., én imádom a jó drámákat, az akció történeteket viszont nem szoktam szeretni (tisztelet a kivételnek). ^^"
Nálam is Szökés az első akció sorozat ami tetszik. Egyébként főleg a történelmi vagy fantasy drámákat szeretem.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Hurrá... tegnap ismét elkezdték vetíteni a Lost 3-at, úgyhogy én most azt nézem, meg mellette a Jericho-t (ezt a múlt héten kezdték el). :cool:
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Most fejeztem be a JOURNEYMAN-t. Alternatív, időutazós sorozat, ahol a főszereplő minden részben egy célszemély múltját kell, hogy megjavítsa. Azt, hogy mikor, és hova utazik vissza a múltba, nem tudja befolyásolni, viszont minden utazásnak van egy célja, amit nem tudni, hogy miért befojásolja az utazást. Ez adja az egésznek a mistery hangulatot. Kicsit lassan indult be a sorozat, de az évad felétől már rendkívül izgalmasak voltak a részek. Sajnos a sorozatot első évad után lelőtték, pedig volt benne még potenciál, csak az NBC fejesek nem láttak benne elég potenciált.

Itt megtekinthető a sorozat rendkívül hangulatos introja.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Budzoli 2007.12.31. 11:33-kor.
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Family guy, tegnap láttam 2 részt belőle, és durva, a szó szoros értelmében. mivel semmit nem tudok róla, inkább inkáb itt egy video, valamennyire ebből is átjön a hangulata.. :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Family guyt egy darabig néztem, még be is jött, de egy idő után számomra unalmassá vált, szal asszem kb. az első évad után feladtam. Viszont Stewie arc :wink:
Különben is, mit akarnak, mikor a sztorikat lamantinok írják? :lol:
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Ejha, ennyire megviselt mindenkit a writers strike, hogy senki sem ír a topicba? :)

Elkezdtem egy új sorozatot, a címe Pushing Daisies. Mivel spoilerezni nem nagyon akarok, ezért csak annyit mondok, hogy aki szereti a fekete humort, és odavan a Tim Burton filmek hangulatáért, az semmiképp se hagyja ki.

Emellett megnéztem Veronica Mars három évadjából kettőt, és ezek után azt tudom mondani, hogy aki azt hiszi, hogy ez egy szimpla teen drama, az nagyon nagyot téved, ez kökemény Noir, megfűszerezve jó kis humorral, és néhol egy kis thriller is becsöpög.
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Battlestar Galactica SEASON 4 OMG ELKEZDŐDÖTT!!!
Erre várok már egy éve, hogy legyen már több rész. Végre elérkezett a pillanat. Igaz, hogy most csak 12 részt nyomnak le, és a másik fele csak ősszel lesz levetítve, de mit sem számít ez a kis részletkérdés. A lényeg, hogy megkaptam a rég áhított BSG adagot.

Amúgy meg olyanokat hallttam, hogy nem túlságosan Happy End lesz a sorozat vége. Adamát alakító Olmos azt nyilatkozta: “It’s devastating…don’t watch this program; it’s not an easy ride."
Tehát durva lesz az évad, sok kemény szituációval, de ez így jó.
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

H2O, anyone? :lol:
Kép
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

ELABORATE PLEASE!!!

Amúgy meg gb2 /Animék/

Galactica update - valahogy laposabban kezdődik ez az évad, mint az előzőek. Tartok tőle, hogy ez lesz az eddigi leggagyibb évad (mármint a most tavaszi, valószínűleg ősszel azért mindent beleadnak a fináléra).
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
Mitsu
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2008.03.30. 15:34
Tartózkodási hely: egy basszusgitár(os) mellett

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Mitsu »

nem tudom ismeri e valaki a Six Feet Under (magyar címmel Sírhantművek) című öt évados sorozatot.
Én úgy igazán nem nézek sorozatokat, de ezt nagyon szeretem. A legjobb, hogy a szereplők tényleg emberien viselkednek. :mosoly: Szóval várom azokat akik ismerik....mert nem sok olyan embert ismerek aki látta valaha.
Gazerock is not dead!
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: outsyder »

jut eszembe...
pénteken volt az egyik Babylon5 film, jövő héten pénteken megint lesz egy, állítólag tv-premier :D
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én is láttam a TV újságban, meg is nézném, de sajna melózok. :(
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Az egyetemi félévem estéit a Két pasi meg egy kicsi társaságában töltöttem. Vannak unalmas évadok a Jóbarátokban, így voltak hetek, amikor kész felüdülés volt váltani valami másra.

Valaki nézte anno az Észak és Dél című sorozatot? Felvettem VHS-re és kb. minden második nyáron megnézem :-P . Nagyon hiteles, még a történelmi személyek is nagyon hasonlítanak eredetijükre. Mondjuk ha esetleg valaki nem látta, de egyszer tervbe veszi, hagyja abba a második könyvnél, mármint a háború végével zárja le az egészet, mert utána legszívesebben kilőné a TV-t :? Majd sírva fakadtam anno a 3. könvy első részénél. Mondjuk IMDB is híven tükrözi a könyvek filmváltozatainak értéket: 8,1;8.0; meg valami 4 körüli :hammer: Most nagyon olcsón meg lehetne rendelni a DVD-t német amazonról, de sajna még reménykedek abban, hogy kiadják magyar szinkronnal. Alapesetben nem érdekelne, de mivel szinte kívülről tudom az egészet magyarul, nagyon nehezen tudnék hozzászokni az eredetijéhez. Bár igaz, hogy a magyarok nem adják épp olcsón a portékáikat :o_O:

Ja, valaki figyelte? ... lecsökkentették az X-akták korhatárát 15-re :lol: Mondjuk "ideje" volt, mert azért annyira sem vészes, mint a mai akciófilmek többsége pl. Bár sokkal jobban szeretem éjszaka nézni.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Ayla »

24

nah, eljutottam oda, hogy elkérejem, leüljek és nekifogjak megnézni. Tetszik, néha sajnos bealszom, tehát nemszabad fáradtan nézni. 7 részen vagyok túl és szuperrr. :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: shizu »

És hogy miért nézek még filmet is ritkán mostanában? Hát mert sorozatot nézek ::hehe::
How I met your mother mond valakinek valamit? Rég néztem már amerikai sorozatot, de ez végre megfogott. Sokan hasonlítják a Jóbarátokhoz, de szerintem nem összehasonlítható a kettő, azon kívül, hogy egy baráti társaság mindennapjairól szól. Lassan beérem a sorozat valós idejét, és mostanában kezdek Barney- fangirllé válni, pedig eleinte utáltam. Szóval HIMYM- vélemények?
Váratlan utazást még mindig nézegetem, de csak nagyon lassú tempóban, nem akarom, hogy hamar elfogyjon, nem is tudom mit csinálnék akkor :roll: Szerintem újra kezdeném az elejétől :lol: Egyébként ötödik évadnál járok, és még mindig imádom.
Nem tudom, van-e dorama- topic, de az utóbbi időben Nobuta wo produce-t néztem, ami szintén nagyon bejött, csak aztán magyar felirat hiányában abbamaradt, időhiány miatt pedig egyelőre nem folytatódott :(
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ha végeztél a Váratlan utazással, akkor ajánlom az Anne sorozatot. Szintén Lucy Maud Montgomery regényei alapján készült, ugyanabban a faluban játszódik és sok közös szereplője van a másik sorozattal. Ha az egyiket szereted, akkor a másikat is szeretni fogod. :D
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Lost 5. évadot nézem, nagyon jó eddig. :)

Vélemény
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Ayla »

mivel megfogadtam, hogy idén nem nézek Jóbarátokat ezért nekifogtam egy régi nagy kedvencemhez:

Charmed

magyarul Bűbájos Boszorkák.

csakhogy most angolul nézem.

még mindig szeretem, plusz rájöttem, hogy a magyar szinkronja kivételesen jó. Mmajd egyszer az is meglesz...

egy baj van ezzel a sorozattal: egy rész 45 perces.
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

FireFly
Ez egy nagyon jó sorozat (egy évad készült belőle -pénzhiány)... cowboyok és sci-fi (kicsit Cowboy Bebopos). Imádom, kedvenc lett :D

Halottnak a csók
Még mindig szeretem, bár a viasatot egyre jobban nem :?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Mind a kettő remek sorozat nekem is kedvenceim. :D A FireFly mozit is láttad? Ha még nem, akkor mindenképp nézd meg, mert ugyan ez se zárja le a sztorit, de ad egy kis pluszt hozzá.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én ezeket nézem:

- Smallville
- Charlie, majom a családban
- Helyszínelők (néha)
- Hegylakó

Ennyi.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Én meg a Született feleségeket. Ennyi. XD
Válasz küldése