Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Aqualuna írta:
Ayumie írta:Prince of Tennis- tipikus sportanime, így 10 rész után... de azért még nézem egy ideig mert a fülemben cseng a főhős szavajárása ^^
Mada mada dane.. :LOL: A 20. részig bírd ki, onnantól kezd majd jobban lekötni, ahogy megismered a szereplőket.
kösz ezt megfogadom!

amúgy nemrég fejzetem be a Zombie Loan-t , ami nagyon tetszett láv :D

terítéken a Ghost Hunt = )
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Azumanga daioh (olyan nem bírok belőle egyszerre sokat nézni típusú :D ) és Potemayo :D
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Fullmetal Alchemist
Azt hittem, majd csak úgy elnézegetem, ha épp nem lesz más dolgom, de nagyon megfogott, főleg Ed karaktere. Ha hajlamos lennék ilyesmire, már tiszta fangirlé váltam volna :cool: És a hangja is nagyon tetszik. Már lassan a célegyenesbe fordulok, de még sok a rejtély, kíváncsi vagyok, mi lesz a vége.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Le portrait de petite Cosette

Érdekes. De mi az az üveg.. magyarul? ^^''
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

Full Moon wo Sagashite-t néztem az elmult 1 hétben. hát szuper volt. ajánlom mindenkinek
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Két napja megnézem az Esca Movie változatát. Hát, kár volt. A változat még hízelgő is, sok köze nincs az eredeti történethez, arról nem is beszélve, hogy a karakterek meg aztán teljesen mellé. Történetszövésről meg nemigen lehet beszélni. Ajánlom minden Esca-kedvelőnek, hogy hagyja ki az életéből. Gyanítom, ezt csak azért készítették, hogy a címe eladja és kaszáljanak rajta. ::pirate::
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Paprika : tetszett. =)

meg mégmásik 4 movie amit elméletileg megnéztem csak nemfigyeltem oda XD

EDIT

azokon kívül még:

Toki wo Kakeru Shoujo -vááá dejóvolt
Memories- második része a legjobb
5 centi... - nagyonszép 3 részre osztott film. Mégjó h HD-n láttam =)
Szentjánosbogarak Sírja- nem időpocsékolás, az biztos.
Metropolis- ezt még meg kell nézzem mégegyeszer :D


U.I: most jöttem haza anime-maratonról XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Onegai Teacher- ez tetszett- aranyos volt, szórakoztató- le tudott kötni, többször is megnézem majd
Onegai Twins- ez annyira nem volt jó- kicsit unalmas volt, nem fogott meg a történet se, volt egy-két olyan fanservice jelenet aminél már erősen fogtam a fejem+ kiszámítható volt az egész- erősen egyszer nézős
DearS- ez sem tetszett túlságosan- már vártam a végét... olyan érzésem volt, hogy összecsapták az egészet, így egyik szál sem tudott kibontakozni a történetben, mindenbe belekaptak egy kicsit aztán hagyták is annyiban... és asszem ez az én ízlésemnek már túlságosan shounen- az a tanárnő nagyon gáz ^^"
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Mostanság DESZÜ NÓTÓ-t nézek, és JÓ. Mondjuk a mangát olvastam a feléig, így nincs eddig nagy meglepetés, de nézzük tovább.

Emellett 1 részt láttam a Magical Shopping Arcade Abenobashi-ból is, ami szintén tetszik, ajánlom mindenki figyelmébe, aki szeret nevetni.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Mostanság DESZÜ NÓTÓ-t nézek, és JÓ. Mondjuk a mangát olvastam a feléig, így nincs eddig nagy meglepetés, de nézzük tovább.
Én a mangát nem olvastam, csak a történet főbb pontjait spoilerezték le nekem, de valóban, még így is érdekes, az Animaxos vetítése óta elkezdtem nézni. :)
Surci írta:Emellett 1 részt láttam a Magical Shopping Arcade Abenobashi-ból is, ami szintén tetszik, ajánlom mindenki figyelmébe, aki szeret nevetni.
Ez meg rajta van a listámon, bár mióta tudom, hogy Gainax, valahogy kicsit tartok tőle, mert az FLCL-nél már bebizonyosodott, hogy ami szerintük vicces, az nekem inkább túlerőltetett hülyéskedés. De majd meglátom, ez milyen lett. :)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta:az Animaxos vetítése óta elkezdtem nézni. :)
Miért van az az érzésem, hogy nem a tvben? :)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos: Az FLCL-el én is hasonlóan jártam, de az MSAA-ról 1 rész után csak annyit tudok mondani, hogy az alapszitu érdekes, és még bármi kisülhet belőle + az egész rajzolás meg karadesign egész szimpatikus. Kedvcsinálónak itt egy jó AMV, én ezután kezdtem el nézni. :)
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Nem tűik erőltetnek? :gurul: Mindenesetre én belefigyelek... :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

FLCL- két rész után látni kell a többit is :D :D
és
Ergo Proxy-nah most meglássuk mér is olyan jó..... :cool:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:
Titkos írta:az Animaxos vetítése óta elkezdtem nézni. :)
Miért van az az érzésem, hogy nem a tvben? :)
Jól érzed, egyrészt a sorozatos Animax bakik keverve a csodás "gramofon" minőségű szinkronnal eléggé lerontják az élményt, másrészt ki bír egy ilyen animét heti két részes leosztásban nézni? :D
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Szerintem a MSAA nagyon el van talalva, ambar meg nem fejeztem be, csak a 9.resznel vagyok, de benne van Jason es Freddie, kell meg tobb ahhoz, h szetessek? :dirr:
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Titkos írta:...másrészt ki bír egy ilyen animét heti két részes leosztásban nézni? :D
én^_^
ill még úgyse, mert a múlt héten nem volt hozzá kedvem, azelőtt meg vmiért kimaradt...
kb úgy vagyok vele, mint a Spirallal... szép és jó, de nem dobok hátast tőle :) (annyi különbséggel, h a Spiral op-ja tetszett :D )

Muteki Kanban Musume, avagy a túlmozgásos ramen-harcos lány vs. a pékség szöszi pálcikahajigáló bajnoklánya :dirr: az első rész után azt kell mondjam, h óriási, bár néha már fárasztó (de csak azért, mert azelőtt kellőképp lefárasztottXD)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Angel Sanctuary
Az alapsztori a meglehetősen szabadon értelmezett keresztény hitvilággal és a háborúzó angyalokkal tetszett, a vérfertőzés viszont nem. Komolyan nem értem, hogyan működik a japán lányok agya.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta:Jól érzed, egyrészt a sorozatos Animax bakik keverve a csodás "gramofon" minőségű szinkronnal eléggé lerontják az élményt, másrészt ki bír egy ilyen animét heti két részes leosztásban nézni? :D
Hát a bakiktól sokan hátast dobtak, néha én is, de azért kitartok. A hangminőség nálam egész jó. De egyébként, most, hogy nagyjából visszaálltak erre a szinkronos dologra, szerintem kifejezetten érdemes beletekinteni. Legalábbis én most nézek először Bleachet, és eszembe jutott róla, amit te a Naruto manga kapcsán mondtál, hogy egy jó magyar szöveg mennyit tud dobni az élvezhetőségen, néhány résznél például én tényleg felröhögtem, mert annyira jól eltalált, kúlos lett a nyelvezete.
Kép
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Nálam nem jön be az Animax, de nem érzem úgy, hogy lemaradnék valamiről :-P

Én most elkezdtem nézni a Kagihime Monogatari Ekyuu Alice Rondo-t, az első rész után most azt mondanám, többre számítottam volna. De majd meglátjuk.
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Titkos írta:...mióta tudom, hogy Gainax, valahogy kicsit tartok tőle, mert az FLCL-nél már bebizonyosodott, hogy ami szerintük vicces, az nekem inkább túlerőltetett hülyéskedés.
Szerintem próbáld ki a tengen Toppa Gurren-Lagannt, könnyen lehet, hogy megváltozik e véleményed, legalábbis velem ez történt. :wink:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Earth Girl Arjuna, már túl vagyok a közepén, és még mindig nem tudtam eldönteni, hogy ez jó, vagy pedig borzasztóan idegesít :D Szóval a végének kell eldöntenie, hogy tetszett-e, hátha lesz ott valami fordulat. Eddig inkább a nem tetszik felé hajladozom :D
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Három nappal ezelőtt még szilárd meggyőződésem volt, hogy legalább egy évig nem állok neki a Death Note-nak. Azonban valami miatt, már nem tudom mi volt az ok, de elkezdtem letölteni az első részt. Aztán pár órával később azon kaptam magam, hogy lent volt 30 és már a 10. részt néztem. o.O Tegnap nem tudtam leülni a gép elé, szóval elmaradtam az ütemtervtől, még csak a 17. résznél tartok. XD Rá kellett jönnöm, hogy ez tényleg jó, mert eddig nem tudtam, miért van mindenki ennyire rákattanva. XD Engem most elfogott a Death Note láz, és L fan lettem. ::daisuki:: Zseniális a sorozat és van hogy szó szerint leesik az állam, vagy sírva röhögve verem magam előtt az asztalt . Nagyoooon imádom. XD
Kép
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Végignéztem Arjunát, háááát, ez nem jó :D

A képek nagyon szépek, a zene is nagyon szép, a mondanivalója sem butaság, és mégis szerintem az egészet sikerült butaságra csinálni :)
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Ajuna? nekem tetszett, érdekes volt ilyen témában is egy animet látni, noha nem vok green peaces. :)

Escaflowne - The movie

Valószínű jobban jártam volna ha a sorozatot kezdem el nézni, mert bár tetszett a film, csak ugye elég sok kérdést hagy maga után, elég gyorsan eljő a végső csata, de így ha tudom az összes spoilert már nincs kedvem belekezdeni a sorozatba.

Mai Otome

Hasonlóan jártam vele mint a Himevel, csak azért nem tudtam bedarálni egyszerre az egészet, mert nem volt rá időm. :D 18 vagy 19ik részig jutottam egy nap alatt. Sajnos nem tudom megnevezni, h mi fog meg ennyire a Mai sorozatokban, más köntösben nem biztos h egyáltalán végignézném, kevés olyan anime van ami ennyire nézhető, legalábbis számomra. A legtöbb esetben vagy a sok hülyeség vagy épp a komolyság az ami lefáraszt, de ezekben sztem el vannak találva az arányok. igaz itt sem lehet szabadulni 1-2 csöpögős résztől, de szerencsére azt sem vitték túlzásba.

Magical Shopping Arcade Abenobashi

Azt hittem ez is egy totál idióta cucc lesz az elejétől a végéig, de a 6ik rész végétől egy más szálat is kap a történet, ahol egész meglepően komolyabb témák kerülnek feszegetésre. Egyetlen problémám, h ezt nem mindig sikerült teljesen jól összehozni, általában a komolykodást egy hülyeséggel törték meg, ami párszor nem h vicces, de inkább erőltetett volt. Persze ez egyéni ízlés kérdése, h meddig vicces vmi és mikortól hülyeség. Ezt leszámítva tetszett ez a ritka egyveleg is! :)
Let's begin, de gozaimasu!
Válasz küldése