Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos

Várod?

Hajjaj!! Miazhogy!!
46
77%
Érdektelen. Más stílusra bukom.
10
17%
Drága. Inkább letöltöm.
2
3%
Túl véres. Jön majd a Családosok Országos Szövetsége...
2
3%
 
Szavazatok száma: 60

Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Énmár 2x is kiolvastam ^^'' a 7est.
A vége engem megrázott, nagyon érdekel mi lesz ezután Szando sorsa...
ami még külön ledöbbentett és a legjobban foglalkoztat az Munszu képzeletbeli barátnője vagymi

Mikorra várható a 8as kötet?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Már van. És azzal kapcsolatban, ami legjobban foglalkoztat téged (engem is eléggé XD), elég megdöbbentő dolgok derülnek ki. Oo

9. kötetet akarok!!!!
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Tényleg jó jönne már egy újabb kötet, de gyanítom hogy ezt a conra fogják ismét kidobni. Vagy legalábbis nagyon remélem. :cool:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Mangafan oldalán azt írták, hogy már a nyomdában van a 9. kötet, úgyhogy egy-másfél hét múlva jelenik meg (ha a nyomda el nem cseszi).
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

nekemis kell kilences. Azóta meglett a 8-as és nagyon tetszett. Szerintem csöppet más a stílusa mint az előző köteteknek. Nagyon bejön. Kár, hogy egy rakás szálat elvág és ilyen To Be Continued... fílingje van az egésznek.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Hát igen, végülis jók voltak az ilyen kis egy-egy fejezetes sztorik, viszont a főhősnek is kell tartania valahová...így azért örülök, hogy végre egy főszál is beindult. :cool:
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

így 8 kötet után azt kell hogy mondjam hogy nagyon élvezetes kis shounen cucc ez, és shounenhez képest annyira nem is 2 dimenziós a főhős, érdekel a történet és a világ is, jó dolog hogy nem tudunk meg rögtön mindent, hanem a főszereplő személyes sorsán keresztül ismerjük meg a világot. Nagyon foglalkoztat már, hogyan is zajlott Dzsusin bukása, mi volt benne VALÓJÁBAN Monszu és Adzsite szerepe...
Ami nem tetszik annyira: az ondal és ponhjang rész túl hosszú volt fillernek, és egy dekát sem vitte előre a sztorit, ráadásúl körüljárt újra egy olyan témát (álom, valóság, hit, remény), amit a mandragóra fejezet sokkal jobban megcsinált, és az vitte is előre a történetet. Én elhiszem, hogy ez a központi témája a mangának, de akkor is...
Ja, és néha nehezen látom át a harcokat, hogy mi is történik éppen, de gondolom ez a műfaj sajátossága, és nem a manga "hibája"

Tényleg, tudja valaki hány kötetes lesz? Csak hogy mire készüljek....
Én emlékszem rosszúl (nincsenek elöttem a régebbi könyvek) de Munszu eddig mintha Monszu lett volna, nem???
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Az Árnybíró 17 kötetes. Még csak kb. a felénél járunk a történetnek, szóval jó darabig élvezhetjük kedvenc Árnybíránk kaladjait. Állítólag még csak ezután fog igazán érdekes fordulatot venni a sztori. :D
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Sephiroth rosszul emlékszel. Munszu mindig is Munszu volt :D

és a hatalmas harci jeleneteket énse mindig látom tisztán. De ha összeszűkíted a szemed és megbillented a fejed, úgy félpercnyi meredezés után kitisztul a kép ^^ XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Arxur
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2008.02.27. 11:47
Tartózkodási hely: Szeged-Baja

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Mariko írta:Az Árnybíró 17 kötetes. Még csak kb. a felénél járunk a történetnek, szóval jó darabig élvezhetjük kedvenc Árnybíránk kaladjait. Állítólag még csak ezután fog igazán érdekes fordulatot venni a sztori. :D
Csak Szando ne legyen gonosz. Mert már Adzsite egy jópárszor "megtűzte". XD

Egyébként irtó jó a manga. Felülműlta a várakozásomat.
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Nos...kivégeztem a 9. kötetet is. :D Aki nem olvasta az készüljön fel rá, hogy ebben most különösen sok harci jelenet lesz, de bevallom fél percet egyik képen se tökölődtem, szerintem egész jól kivehetők és igen dinamikusra sikerült ez a kötet. És sok újabb érdekes információkkal lettem gazdagabb, amely tisztázza az előző kötetben nyitvahagyott kérdéseket... és persze a remek történetvezetésnek köszönhetően újabbakat hagyott maga mögött. :wink:
Vonszul kinézete egyre bizarabb és így egyre jobban tetszik nekem. Hiába... csipem a zombikat és egyéb szörnyecskéket. :D Ami azt a tagot illeti, aki Szandot elkezdte tanítani... ha leütnek se tudom, de valamiért valakire nagyon emlékeztet... ha másnak is beugrana ilyesmi, ne habozzon megosztani velem. :D
Avatar
Mitsu
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2008.03.30. 15:34
Tartózkodási hely: egy basszusgitár(os) mellett

Hozzászólás Szerző: Mitsu »

nemrég kezdtem él és az abszolút favom lett. nagyon tetszik, csak az a baj, hogy ritkán jutok hozzá, mert Alexandrában soha sincs az a rész ami nekem kéne. *füstölög* Manga bolt meg nincs Pécsen... Most tartok a hetedik kötetnél, de azon a véleményen foglalok helyet, hogy a hatos a legjobb (eddig). Nagyon jól meg vannak tervezve a történet karakterei...Bár számomra Bangdzsa a legjobb XD
Gazerock is not dead!
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Rendelj a Mangafan webboltjából Mitsu, én is onnan szoktam. A postaköktség csak 300 pénz, de ha két kötetet vagy annál többet rendelsz, elengedik.
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Shinzo írta: Ami azt a tagot illeti, aki Szandot elkezdte tanítani... ha leütnek se tudom, de valamiért valakire nagyon emlékeztet... ha másnak is beugrana ilyesmi, ne habozzon megosztani velem. :D
Nos, a kereszt-alakú sebhely egyértelműen Kenshin-utalás, a karakter maga viszont inkább Kenshin mestere, Hiko Seijuro. Nekem legalábbis elsőre ő ugrott be
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Mitsu
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2008.03.30. 15:34
Tartózkodási hely: egy basszusgitár(os) mellett

Hozzászólás Szerző: Mitsu »

Mariko írta:Rendelj a Mangafan webboltjából Mitsu, én is onnan szoktam. A postaköktség csak 300 pénz, de ha két kötetet vagy annál többet rendelsz, elengedik.
Köszi a tanácsot! Még egyszer megpróbálkozom Alexandrába aztnán ha nem akkor rendelek...

Mellesleg csak egy gyakorlati kérdés... Szando nem fagy halálra azokban az ,,összefűzött nadrágszíjakban"?
Gazerock is not dead!
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Mitsu írta:Mellesleg csak egy gyakorlati kérdés... Szando nem fagy halálra azokban az ,,összefűzött nadrágszíjakban"?
Hát... van neki egy köpenye is... :D
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

köpeny? jahm. szééép szagggatott köpenymaradék ...esetleg. Biztos a nagy gallérja védi a sok hidegtől. :dirr:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ilyesmin nem szabad fennakadni, yay for fanservice! :dirr:
Kép
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Sephiroth írta:
Shinzo írta: Ami azt a tagot illeti, aki Szandot elkezdte tanítani... ha leütnek se tudom, de valamiért valakire nagyon emlékeztet... ha másnak is beugrana ilyesmi, ne habozzon megosztani velem. :D
Nos, a kereszt-alakú sebhely egyértelműen Kenshin-utalás, a karakter maga viszont inkább Kenshin mestere, Hiko Seijuro. Nekem legalábbis elsőre ő ugrott be
Ez nem is rossz gondolat. :D Bár a magam részéről szerintem valamelyik általam olvasott manga karaktere lehet.. főleg hogy ez is az. De a lényeg a lényeg, marhára szimpi. :cool:
Avatar
Mitsu
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2008.03.30. 15:34
Tartózkodási hely: egy basszusgitár(os) mellett

Hozzászólás Szerző: Mitsu »

Ayla írta:köpeny? jahm. szééép szagggatott köpenymaradék ...esetleg. Biztos a nagy gallérja védi a sok hidegtől. :dirr:
Jaja... Mi lesz abból a szerencsétlen köpenyből a manga legvégére? :D
Gazerock is not dead!
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Én azt hittem, már akkor vége, mikor Munszu bolondgombát evett. De csak leszedte róla, nem szétszaggatta.
Kép
Avatar
Mitsu
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2008.03.30. 15:34
Tartózkodási hely: egy basszusgitár(os) mellett

Hozzászólás Szerző: Mitsu »

Még egy-két ilyen gomba eset vagy nagyobb harcos jelenet és Szando örökké valóságig a ,,nadrág szíjaiban" élhet... Hacsak Munszu nem úriember és nem adja oda Szandonak a kabátját. Bár ezt róla nehéz elképzelni... :-P
Gazerock is not dead!
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

De némi karakterfejlődéssel elképzelhető. Az 5. kötetben is Szando egyszer csak elkezdett beszélni.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ahhoz, hogy Munszu odaadja a kabátját egy lánynak elég nagy karakterfejlődést kellene produkálnia. :D

Pesze Munszut így is szeressük!
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Karakterfejlődés? Méghogy Munszu odaadja a kabátját, lol, most kapott egy vadi újat amiben még bishibb XD hülye lesz ráadni Chunjangra, ha az vacogást sem hallat :dirr:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése