Honey & Clover

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

iz working at it :3
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

gomen misu.. de hagura google első pár oldalán ezek voltak ..
Kép

life is pain, get over it
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Hát nekem ez az anime fizikai fájdalmakat okozott... Mármint nem arról beszélek, hogy annyira rossz volt... Nagyon jó volt, és még jobb lett volna, ha nem szeretek bele a legelső rész legelején Takemoto- kunba :dirr: Onnantól csak neki tudtam drukkolni, és kb vele szenvedtem végig az egészet, és az utolsó utáni pillanatig reméltem, hogy végül Hagu őt fogja választani (igen, még az utolsó rész pályaudvaros jeleneténél is azt vártam, hogy Hagu rájött a valódi érzelmeire, azért rohant ki utána... :dirr: ) Aztán persze mikor a szendvics előkerült, jöttek nálam is a krokodilkönnyek. Most komolyan, egy ilyen jó ember, mint Takemoto (pláne miután kinőtte a hülyeségeit biciklizés közben) nem érdemelte volna meg, hogy egyszer valami összejöjjön neki?
Aztán Takemoto miatt utáltam Moritát, jó arc, meg minden, de azt hittem, lerúgom a monitort, mikor lesmárolta Hagut.
Asszem ezzel az animével kapcsolatban nagyon átmentem vérmes fangirlbe, ami egyébként nem szokásom, de annyira életszerű, hogy egy csomó régi érzelmet előhozott belőlem ::jeye::
És megtörtént az áttörés: azzal együtt, hogy végig láttam japánul, és szeretem, és a hangokat is szeretem, el bírtam viselni a magyar szinkront. Nem tudom, hogy az én ingerküszöböm lett magasabb, vagy a színvonal, de az első két rész alapján nem volt olyan szörnyű érzésem, mint az összes eddigi magyar szinkronnal kapcsolatban.
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

shizu írta: Aztán Takemoto miatt utáltam Moritát, jó arc, meg minden, de azt hittem, lerúgom a monitort, mikor lesmárolta Hagut.
én azt a részt kifejezetten élveztem :P sőt én már az első perctől fogva Moritának szurkoltam :/ Takemoto is tök rendes meg minden.. de akkor is olyan kis nyámnyila gyerek.. Haguhoz lehet h illett volna is, de azt hiszem h legjobban tényleg az illik aki lett a végén :) annyira meghato volt amikor kikiabálta az ablakon h szereti :P és kb fél világ hallotta :P

amit nagyon szerettem volna még az a Mayama - Yamada páros.. de hát semmi se jött össze :P azért Rika-san is megérdemelet még egy kis szelet boldogságot.
Kép

life is pain, get over it
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Pont ezaz, h Moritának még ezeregy csaja lehet, szegény kis Takemoto meg pont az a típus, akinek egy szerelme van életében... Meg nemtom, lehet, hogy csak ezt akartam belemagyarázni, de nekem a legelejétől a legvégéig az tűnt egyértelműnek, hogy Hagu és ő... Úgy lett volna szép. Na mindegy.
A vége szerintem nagy hülyeség volt. Miért nem lehet Shuu-chan csak a nagybátyja, vagy kije, miért kell belevinni ilyen hülyeséget? De ahogy a topikot olvastam, látom, nem csak nekem szúrja a szemem. Másrészt valami szakavatottabb magyarázza már el, hogy megy ez a japóknál? Mert erre nyugaton is divat volt még a középkorban, hogy a rokonomba vagyok szerelmes, de mostanában már azért nemigazán. Ott még mindig?

Hjaigen, Mayama- Yamada... én kb az első évad közepén lemondtam róluk. Az egy teljesen más sztori volt az én nézetemben, mintha a végén Yamada is elismerte volna, hogy csak olyan jó reménytelenül szerelmesnek lenni, vagy valami ilyesmi (nem olt magyar sub, angollal meg scak a lényeget tudom felfogni :dirr: ) Mayama meg halál aranyos volt, ahogy Rika után futott :lol:
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

ha jol emlékszem távoli rokonok voltak és a korkülönbség se lehet tul nagy. kb olyan 7-8 év körülre tippelném.. , ugyh sztem tökre el lehet nézni az ilyesmit. sztem nagyon aranyosak együtt. tény h meglepett, de tetszett a befejezés.

máskülönben is sztem Shuu-chan volt az aki legjobban ismerte Hagu-t és ezt Hagu is tudta ezért tökre megérdemelték egymást.
Kép

life is pain, get over it
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Ez nem az az anime ahol az ember altal megalmodott karakterek osszejonnek XD
En Yamada fangirl vagyok/voltam, erte/vele zokogtam folyamatosan...Takemoto nem rossz gyerek, csak olyan nagyon...atlagos..Morita meg minden csak nem atlagos, vszleg ezert valaszott Hagu ugy ah tette..ami nekem irritalo volt, h akkor legalabb jottek volna ossze, de nem, meg ennyit sem adnak az embernek..vagy Yamada meg az a csavo a 2.szezonbol...(nem emlekszem a nevere X___x) de nem...ugy kell imadni ahogy van <3
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

ugy van :P HnC ugy jo ahogy van. csak az openinggel volt kis bajom. 1x is sok volt meghallgatni azt a hangot.
Kép

life is pain, get over it
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

A hang még csak hagyján, de nekem szokásom, hogy kaja közben nézek animét, és az első op végén, mikor az a homáralkatrész kiugrott a tálból, az valahogy el tudta venni az étvágyamat... Egyébként ötletes volt.
Az meg igaz, hogy úgy kell szeretni, ahogy van, ebben az animében pont az a jó, hogy egy kicsit fájhat tőle az ember szíve :dirr:
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
Quiou-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.05.12. 14:11
Tartózkodási hely: Atád City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Quiou-chan »

hmm...hát sztem nem rossz az anime ahoz képest hogy magyarul nyomatják enimexen xDD :-P
"A rajz csak egy hosszú vonal, amit olyan emberek készítenek, akik abban lelik örömüket, ha a gondolataiknak formát adhatnak."
Avatar
Matsuo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2007.04.26. 19:21

Hozzászólás Szerző: Matsuo »

Quiou-chan sztem is jó így szinkronizálva mert legalább aki lusta feliratot olvasni (hozzáteszem én jobban szeretem az animéket japán nyelven) az így szivesebben nézi meg az animéket az Animaxon. :-P
Nekem Ayu magyar hangja tetszik a legjobban.Bácsak nekem is ilyen szép hangom lehetne :oops: :)
És egyébként meg ez az anime tényleg úgy jó ahogy van. ::jsmile:: ::jsmile::
Avatar
Quiou-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.05.12. 14:11
Tartózkodási hely: Atád City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Quiou-chan »

jaja Matsuo, sztem is. iggen, én is úgy vok vele, hogy inkább japánul nézem az adott animét, és olvasom a feliratot (bár volt oan is hogy felirat csak angol volt, dehát az anime meg naon jó, szhal megnéztem)
monnyuk sztem jók ezek a hangok nekik, me ude minnyá így néztem, nempedig először japán hanggal, mint pl a bleachet...xDD:)) :-P
csakis moritáért nézem, de a sztori is teccik :oops:
"A rajz csak egy hosszú vonal, amit olyan emberek készítenek, akik abban lelik örömüket, ha a gondolataiknak formát adhatnak."
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

shizu írta: Az meg igaz, hogy úgy kell szeretni, ahogy van, ebben az animében pont az a jó, hogy egy kicsit fájhat tőle az ember szíve :dirr:
ez nálam is megvolt.. nekem nem kicsit fájt ám.. én mindig beleélem magam a dolgokba. s ez a HnC nagyon ott volt. már majdhogy nem sirtam is rajta :P
Kép

life is pain, get over it
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Majdnem? En a Yamada-Mayama-s heartbreak reszeknel mindig sirtam ;___; meg amikor azt mondjak, h "...de vegulis nem mentunk el soha a tengerpartra.." ott konrtetan dolt belolem a konny..(bar ezt asszem mar irtam...:3)
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Ne is mondjátok/írjátok... nekem is annyiszor fáj alatta a szívem :cry: Én Ayut szeretem a legjobban és Rikát :) (ami egész érdekes párosítás). Természetesen mindegyiket másért :D
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nekem morita-ért szakad meg a szivem... én neki adtam volna hagut.. de nah .. ez csak az én véleményem
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Matsuo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2007.04.26. 19:21

Hozzászólás Szerző: Matsuo »

Én is valahogy mindig magaménak érzem Ayumi és Mayama kapcsolatát és mindig szurkolok nekik. ::jeye::
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Én vagyok az egyetlen, aki szegény kis Takemotoért van oda?:dirr: Mondjuk filmekben általában mindig a balfékek a kedvenceim, de ő a végére egész kikupálódott... Namind1, én neki drukkolam végig, valahogy Yamadáékról már az elején sejtettem, hogy halott ügy...
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
Matsuo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2007.04.26. 19:21

Hozzászólás Szerző: Matsuo »

Shizu nem te vagy az egyetlen aki bírja Takemoto karakterét.Szerintem is egy aranyos srác a sorozatban. :) De ha nem haragszol a kedvencem még mindig Yamada. :-P :oops: Yamada olyan tipusú csaj amilyen én is szeretnék lenni. :-P Okos, és mindig vidám (kivétel amikor nem :-P ).
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

hát nem tudom mit birtok azon a szerencsétlen Takemoto-n. engem végig idegesitett.. Morita rulz akkoris :P mert ő egy lökött bohoc s az olyan kawaii :P
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Matsuo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2007.04.26. 19:21

Hozzászólás Szerző: Matsuo »

Én momentán azt bírom a Takemotoban hogy olyan kis egyszerű lélek mégis pl az ifjúság tornyát milyen odaadással csinálta miután szétrombolta.Ezt a kitartást pl bírom benne.
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Én végülis az összes szereplőt szeretem, persze mindenkit másért, de olyan aranyosak. :D
Avatar
Matsuo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2007.04.26. 19:21

Hozzászólás Szerző: Matsuo »

Hát igen Kumiko végülis igazad van.Mindegyik másért jó karakter.De szerintem mindenkinek van olyan, aki kicsit közelebb áll a szívéhez a szereplőkből.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Honey & Clover

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Honey & Clover

Első sorozat nem volt nagy szám, sokszor már túlzásba vitték a komolytalanságot, lassú is volt, a sok bulizás is zavart, így sokszor előfordult , hogy majdnem elaludtam az adott részeken. Számomra eléggé átlagos volt, így csak 5 pontot adnék rá.

1 special: ennek nem sok értelme volt, nem tetszett. 3 pont

2 special: ez már élvezhetőbb volt és vicces. De csak az első fele amikor Yamazakinak vettek ruhákat. 6 pont

2. sorozat már jobban tetszett, több volt benne az érzelem, a dráma és volt pár megható jelenet is.
Kedvenc szereplőm egyedül csak Nomiya lett.
Befejezés nem az lett amire számítottam. Bár végülis megértem Hagu döntését.
Spoiler
De annak örülök, hogy Ayu és Nomiya szerelmi kapcsolata kialakulóban van.
7 pont
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Honey & Clover

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Nos, most, hogy vége a hazai változatnak is, írok egy véleményt. :D Igaz, tavaly nyáron találkoztam először az animével, a speciálokon kívül mindkét sorozatot végignéztem, de őszintén bevallom, hogy így, magyar szinkronnal sokkal jobban élveztem.
Bár josei, de úgy vélem, hogy a H&C mégis mindenkihez szól egy kicsit, korra és nemre való tekintet nélkül. A maga kategóriájában mestermű, fiú létemre nagyon élveztem. :vigyor: Pont arról szól, amiről szólnia kell. Nagyon sok a szimpatikus szereplő. Rika, Hagumi és Mayama kivételével mindenkit kedvelek. Tudom, nekik is van okuk arra, hogy így viselkednek, de az ilyen embereket való életben sem csípem, egyszerűen irritálnak. :roll: A kedvencem Ayu, de szerintem Takemoto is nagyon jó karakter, nagyon illene Hagumihoz. Kellett egy viszonylag normálisabb és visszafogottabb karakter is a sorozatba. Takemotot nagyon tisztelem a Hagu iránti érzései miatt és azért is, ahogyan az egész sorozat alatt viselkedett.
Reméltem, hogy Ayu összejön Nomiyával, s bár ebből túl sokat már nem láttunk, de az apró utalásokból arra következtetek, hogy az ő kapcsolatuk is sínen van. Mayamát nem is láttam volna szívesen az oldalán, az idő előrehaladtával csak egyre unszimpatikusabb lett, fusson csak a Rikácskája után. Az is rendben van szerintem, hogy Hagu Shuujit és a művészetet választotta, ha nagyon gonosz akarok lenni, azt mondom, neki inkább pesztonka, mint párkapcsolat való.
A magyar változat szvsz nagyon jól sikerült, remélem egyre több ilyen igényes szinkromunkával találkozunk majd itthon.
Kép
Válasz küldése