Blood+

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Kösz, Sephiroth, megmentettél attól, hogy ezt az animét valaha is megnézzem. :p
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

A szándékom nem éppen ez volt, de ha belőled ilyen hatást váltott ki :)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Már az elején borzalmasan hatásvadász és pozőr volt a CUCC, de ha ez így is folytatódott még vagy 50 részen keresztül, akkor köszönöm, nem kérek belőle. ;)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Nekem már az első 2 rész elvette a kedvemet az egésztől.
Főleg a legjobb barátnők ömlengése tornaórán :?
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Az ömlengés az egy dolog, de az a töméntelen klisé, hatásvadászat és fanservice... plusz a Hans Zimmer zene. Meh. :/ Mondjuk, én már a csellózó vámpírbishinél kidőltem... :D;; (David Bowie sokkal jobban csinálta az Éhségben.) Nem is néztem, csak blogokban olvasgattam néha, hogy hátha egyszer történik vmi érdekes, de nem.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

A csellózós bishi. Az tényleg vicces volt XD
Főleg ahogy a tömeg reagált rá.

Igazából engem az zavart, hogy ebben a 2 részben nem volt semmi, ami megfogott volna. Akár egy hangulat, vagy zene...
De hát ízlések és pofonok.
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

A sorozat Imho nem volt rossz, sőt, nekem kifejezetten tetszett, bár nem éppen az a gondolkodtató, vagy újító anime, de a szereplők közötti viszonyok úgy a 20. résztől fölfele elég érdekesen alakúltak ahhoz, hogy fentartsák az érdeklődésem.
Hatásvadásazat: Ha nem lenne hatásvadász, akkor valszeg az lenne a kiritika, hogy unalmas, és nem történik benne semmi.
Fanservice: az első részt leszámítva (bár lehet, hogy én értelmezem szűken a fogalmat) az egy szem Juliet képviseli a fan service-t teljes mellszélességgel :) Nem látom be ez miért baj, ettől nem lesz rosszabb a sorozat szerintem. Ezen kívül én nem láttam benne Fan service-t, bár lehet hogy csak nem erre figyeltem.
A zene nekem bejött, még akkor is, ha helyenként sablonos és "ez egy kimaradt track a karib tenger kalózaiból" fílingje volt, de a szerepét betöltötte.
Persze, nem egy világmegváltó darab, ezt elismerem, dehát ez nem is annak készült.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Ez az AMV mint ötlet jó (főleg a vége), de a megvalósítása :o_O: hát nem az igazi. Egyébként meg sztem ki lehetett bírni a sorozatot és szórakoztató volt, bár a sok lelkizés a vége felé meg az elején nagyon idegesített.

valaki felvilágosítana, hogy a mi a ***** jelent az, hogy pozőr? Annyit használjátok... (tudom gugli vagy viki, de annyira azért nem érdekel)
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

most csupán ex has, anélkül, hogy értelmező szótárakat túrnék fel:
A pózőr olyan személy, aki bizonyos dolgokat öncélúan, csak a hatás kedvéért tesz, úgy hogy azok látványosak legyenek, és lehetőleg "jól nézzenek ki". kb a színpadiassal egy jelentése van, csak ez inkább egy személy stílusát, fellépését takarja.
Teljesen szubjektív imho példák pár anime-ből:
- Karl a Blood+-ból, ő egy díszpéldány :) Főleg a 13. rész környékén.
-Raw La Creuset (sose tudtam rendesen leírni a nevét) a Gundam Seedből
- Major Armstrong az FMA-ból
-Sora a .hack//SIGN-ból (legalábbis ahol eddig tartok, annak tűnik)
- Aya a Fruits Basketből (asszem ő volt a kígyó)
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Nah megnéztem a Bládplászt... nem tudom mit nyígtok, nem volt ez rossz.:D Klisék vannak benne, de nem hegyni, és néhol egész meglepő dolgok történnek (*szpojler* lásd a megrontott és megölt fiatalkorú öccs *szpojler*). Még a lelkizés is elviselhető keretek között tartották (most egy ügyes húzással elfedtem, hogy érzelgősebb vagyok, mint egy kisiskolás lány :dirr: ), úgyhogy nincs ezzel gond.
A nagytesó meg jófej volt a filmben, riszpekt neki. Igazi hájszkúl bedessz delikventből lett nagy és bölcs családapa. Szerettem.

ui: a Hádzsi (tudjátok, a gót csellós bishi:]) meg nem pózőr, csak lúzer, de a sorozat végén pofánvágják, és abbahagyja azt is.
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
Diva-sama
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:41
Tartózkodási hely: Franciaország

Hozzászólás Szerző: Diva-sama »

Én szeretem ezt a sorozatot!!! (gondolom ez a nevemből is látszik)
Persze vannak benne ritka unalmasan részek, de amúgy mindent összevetve jó!
I love...
- Kiddy Grade!!!
- Blood+!!!
- FF7: AC!!!
- Jigoku Shoujo!!!
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Blood+ véleményem

Előszőr azt hittem nem lesz nekem való, meghogy csak hentelésről fog szólni, de hamar rájöttem, hogy nem így van. Történet nagyon szép, tele mély érzelmekkel. Ez az anime hatott meg a legtöbbször, 20. rész után szinte minden epizód mély nyomott hagyott bennem. Harcok és zenék is jók.
Diva opera előadása amikor a nézők változtak át, már azért is tetszett nagyon, mert a jelenetről a Parasite eve jutott eszembe.
Pozítívum még, hogy a szereplők többszőr váltanak ruhát is.

Animéről nehéz spoiler nélkül írni, nem is tudnék.
James és Amshel kivételével mindenkit kedveltem, de főleg őket:

Solomon:Amikor feltünt a bálon egyből megkedveltem, de ahogy haladt a történet, méginkább szimpi lett.. Mégsem gonosz, őszintén szerette Sayát is. Szerelemért képes volt lemondani mindenről és Sayának is nagyon szépeket mondott.

"A felhőkarcolók fénye
elhalványul szépséged mellett.
Már senkim sincs rajtad kívül.
Mindenem hátrahagytam.
Nem csak az erőm és vagyonom.
Nem csak ezt, de a fivéremet... és Divát is.
Hogy így örökké együtt
élhessünk te meg én.
Szeretném újra látni a mosolyod.
Hosszú életem során te vagy az első,
Saya, aki ellopta a szívem.
Tudtad,hogy a föld szivárványként ragyoghat?
Hogy a tenger vörösben pompázhat?
Tudtad,hogy oly sok szépség van még
a világban, amit nem láttál?
Szeretném megmutatni neked
a világ megannyi csodáját.
Elszakítani a sors vasláncát,
szabadon szárnyalni a kék ég alatt.
Szeretném, ha megtapasztalnánk,
hogy mi is egyike vagyunk a csodáknak.
Ha ez az álmod,
akkor majd én valóra váltom.

Ha hátrahagytál bármit is, visszaszerezhetjük
azt majdnem végtelen életünk során.
És ezért neked szentelem mindenem.

saya:
Te Diva Chevaliere vagy, nem?

Solomon:

De mindenek előtt, az vagyok, aki szeret.

Ha arra vágysz, hogy megöld Divát, akkor majd én megteszem neked.
Ha ezáltal veled élhetek, akkor a pokol tüze sem állhat utamba."

Ha elolvasom mindig meghat. Halála szintén szomorú volt.

Haji: őt is hamar megkedveltem, neki is nagyon fontos Saya és ő is nagyon tud szeretni.

Sifuk. Irene és Moses halála nagyon megrázó volt. Megfogott ahogy a reményért küzdöttek és ők is rájöttek mi a szeretet. Örültem, hogy a kis aranyos Lulut megtudták menteni a haláltól és megísmerte a boldog életet.

Kai. Eleinte még nagyon lobbanékony és sértődékeny, de a család mindig fontos volt neki. Time jump után megkomolyodott és őt is nagyon megkedveltem.

Befejezés: Diva halála szintén megrázó, ő csak családot akart, ha őt is szeretetben nevelik jó testvére lehetett volna Sayának. Majd Haji beszéde is nagyon megható volt.

"Látni akartam a mosolyodat. Még egyszer, mint amikor először találkoztunk. Szolgáltalak téged és még ha le is kellett
mondanom mindenről, örömmel tértem vissza hozzád. Mikor először felébredtem azután,
hogy a Chevaliered lettem, a könnyeid voltak, amiket először mutattál nekem. Azután haragtól vezérelve, a fegyverek felvétele, és
a harc mellett döntöttél. Azonban...mikor rád találtam Okinawán, körülvett a boldogság. Ott volt az arcodon a mosoly, amit én hiába akartam, nem tudtam megadni neked. Te voltál az, és a családod, Kai,
akik azt a mosolyt adtátok neki.Saya...a Chevalieredként a kívánságaid szerint éltem. De most...meg kell tagadnom a
kívánságodat, csak most az egyszer. Élj. Kérlek, élj. Élj ma a holnapért. Nem kell többé harcolnod. Mostantól fogva úgy élhetsz, ahogy szeretnél. Élj ma és mosolyogj holnap. Ha teljes életet élsz, várva a
holnapot, menni fognak a dolgok. Nankurunaisa! Kérlek, vezesd el Sayát a holnaphoz. Szeretlek!"


Örültem, hogy David és Julia összejött és gyerekük is lesz. Kai és Saya utolsó beszélgetése is nagyon szép lett.
Szomorú belegondolni, hogy Saya amikor 30 év múlva felkel, akkora Kai már majdnem 50 éves lesz, de legalább találkoznak még. Remélem Kai is megismer majd egy lányt, akit úgy tud majd szeretni mint Sayát.. De addig sincs egyedül, ott vannak a barátai, gyerekeiként neveli Saya unokahugait is. Akik mindig Saya családja lesznek és ott lesz neki Haji is mindig.

Kedvenc idézetek még:

Haji:

Aznap, mikor elhagytuk az állatkertet, engedtem az Elfajzottak
energiáját feltörni bennem, hogy megvédhesselek.
Számtalan embert sebesítettem meg,
akik megpróbáltak elfogni téged.
Azonban...Mikor rám néztél, a szemed
félelemmel és fájdalommal telt meg.
Ettől a perctől kezdve elnyomtam
az Elfajzottak erejét magamban,
hogy többé ne kelljen
ilyen fájdalmat érezned.

Georg és Kai:
Élj a mának, várd úgy a holnapot is és ne felejts el mosolyogni.

Moses: Tehát ilyenkor a könyörgök szót használjátok. Mi mindig csak erővel tudtunk elvenni bármit is, ha szükségünk volt rá. De most vége! Ha van más mód is, kérlek tanitsd meg nekünk.

Moses: Minket nem tanitottak meg, hogyan dolgozzunk közösen és már túl vagyunk azon, hogy megtanulhatnánk, hogy kell. Hadd mondjak annyit, köszönöm. Örülök, hogy legalább volt rá esélyem, ha csak egyszer is.

Moses:
Megkeressük a módját, hogyan élhetünk
a Thorn-tól való félelem nélkül.
Hiszek a "remény" nevű szóban,
melyet az Emberek Könyvében írtak le!


De még sokat tudnék írni.

Nagyon megszerettem az animét, pedig eleinte volt pár gyengébb rész, amik ha nem lettek volna megkapta volna az anime a 10 pontot, de így is többet ér 9,5nél.

Fordulatos izgalmas drámai történet, ahol fontos a család, összetartás, hűség. Karakterek jól kidolgozattak, érzelmekkel teliek. Több szálon futó történet sok szép idézettel. Szerelmi bonyodalmak, cselszövések, drámai jellemfejlődések teszik feledhetetlenné.

Aki egy szép megható drámát akar látni és nem zavarja, hogy nagyon érzelem dús azoknak ajánlom. Én biztos megnézem többször is, nem tudnám megunni.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Quiou-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.05.12. 14:11
Tartózkodási hely: Atád City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Quiou-chan »

hát én személy szerint non szeretem a bládplászt, először is azért, mert mondoban volt róla szó, amit megvettem, és akko letöltöttem és megnéztem...erre az enimex is megvette ( :D )
picit furi volt először magyarul...de Hagi hangját naon eltalálták (Howl magyarhangja :oops: ) tát jó volt, mer má kéccer láttam... :D :-P
nemtom..nekem az össz pasi kedvencem volt, főleg a szépség (Hagi) és Solomon, na meg Karl (L)
"A rajz csak egy hosszú vonal, amit olyan emberek készítenek, akik abban lelik örömüket, ha a gondolataiknak formát adhatnak."
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Fiúkat szerintem is nagyon jól kitalálták a sorozatban.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Quiou-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.05.12. 14:11
Tartózkodási hely: Atád City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Quiou-chan »

jaja, az tuti :D meg monnyuk a csajokat se rühelltem :-P
jó, csak picit maot de a végére őt is bírtam :oops:
"A rajz csak egy hosszú vonal, amit olyan emberek készítenek, akik abban lelik örömüket, ha a gondolataiknak formát adhatnak."
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én is szinte mindenkit megkedveltem a végére, kivéve Amshelt és Jamest.

Vajon Kai talál majd magának egy lányt akit szerethet?
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Quiou-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.05.12. 14:11
Tartózkodási hely: Atád City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Quiou-chan »

Amshelt én se bírtam :mad:
de monnyuk James-t komáltam, amien kis homi volt :lol: :oops: :-P
hát Kai helyzete is rossz volt...sayaé meg naon jó...3 pasi oda volt érte :cool: :oops:
"A rajz csak egy hosszú vonal, amit olyan emberek készítenek, akik abban lelik örömüket, ha a gondolataiknak formát adhatnak."
Avatar
Diva-sama
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:41
Tartózkodási hely: Franciaország

Hozzászólás Szerző: Diva-sama »

Chevaliert keresek! már van 3, még kell 2: James és Amshel, illetve már van egy nővérem is, akinek még nincs chevalierje, úgyhogy egy Haji is kellene!

Akit érdekel írjon nekem pü-t!

Előre is köszönöm!
I love...
- Kiddy Grade!!!
- Blood+!!!
- FF7: AC!!!
- Jigoku Shoujo!!!
Avatar
Matsuo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2007.04.26. 19:21

Hozzászólás Szerző: Matsuo »

Az én szívembe Solomon karaktere lopta be magát.Egyszerűen annyira romantikus volt ahogy védte Saya-t. :oops: ::japsmil::
De annyira sajnáltam szegényt amikor meghalt. ::bawl::
Nekem már az elején tetszett a Blood+, mert sztem órási a történet és a karakterek is jók.A grafikáról már nem is beszélve
:-P ::^_^::
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Solomon szerintem is nagyon romantikus, már az elején is amikor felkérte Sayát táncolni.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Matsuo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2007.04.26. 19:21

Hozzászólás Szerző: Matsuo »

Hát igen vannak még romantikus úriemberek.Igaz elég kevés.:-P
Úgy lettem volna akkor Saya helyében. :oops: :-P
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Nem mondom, hogy a Blood+ nagyon jó, de nem is rossz. Sőt! Szerintem az egyik legnagyobb erősége, hogy a karakterek fejlődnek. Bár ennyi esemény közben kicsit furán jönne ki, ha ugyan olyanok lennének mint az elején. A történetben mindenki megváltozik, és párszor iszonyítosan váratlan dolog történik. Szerintem egy vámpír sztorinál elkerülhetetlenek a klissék, ez a vámpír sztori már eléggé elnyűt, szóval tényleg nehéz belőle vmi újat alkotni. Nem mondom, hogy sikerült, de akkor is egy felejtethetetlen darab! :)
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Ezért is jó, hogy harc mellett sok érzelmet is tettek a sorozatba, mert így mégis eltér a többi vámpíros sztoritól.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Matsuo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2007.04.26. 19:21

Hozzászólás Szerző: Matsuo »

Hát igen.Nem mondható egy szokványos animének.De éppen ezért jó.Bárki megtalálja benne azt amit egy animében szeret.Szerintem az a jó benne hogy nem laposodik el a történet és nincsenek benne unalmas részek. :) :wink:
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én is így érzem, egyedül a 17. rész volt ami nem tetszett.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Válasz küldése