Full Metal Alchemist

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Ki a kedvenc szereplőd?

Edward Elric
83
49%
Alphonse Elric
24
14%
Roy Mustang
42
25%
Scar
22
13%
 
Szavazatok száma: 171

Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sergyu »

Ha valaki kíváncsi rá, itt megtalálhatja az összes katonai fokozatot az anime-változatból: http://en.wikipedia.org/wiki/State_Mili ... mist_anime
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Avatar
Alha
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2008.02.05. 01:23
Tartózkodási hely: hát ahol tartózkodok

Hozzászólás Szerző: Alha »

Elején volt az a 100kérdéses vmi... hát azt hogy a szöszbe kell úgy belinkelni ahogy mufurc tette...? x)


Amúgy nagyon jó anime, csakhát Animaxon nekem nem olyan élvezhető. Felirattal jobb volt ^^ Ed meg Roy hangja, yáyy :3~
Devil May Cry
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Végülis egyéni vélemény, amikor Japánul néztem zavart Ednél a női, gyerekes hang, egy 15 éves fiúnak nem ilyen a hangja, magyarúl viszont egyből megszerettem.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Alha
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2008.02.05. 01:23
Tartózkodási hely: hát ahol tartózkodok

Hozzászólás Szerző: Alha »

Igen, meg én eddigi animéim 95%át japánul néztem úgyhogy teljesen megszokott nálam. Ednek fel se tűnt a női hang pedig tudtam, hogy nő a szinkronszínész, még képeim is voltak róla O_o De Roy hangja japánul a legszebb :3 A magyart meghallva kirohantam a világból O.O Al meg NC...
Devil May Cry
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

FMA vélemény

Nem vártam sokat az animétől, mivel videók alapján előszőr nem tetszett. Első pár rész nem volt rossz, de még mindig nem fogott meg. Aztán jöttek a Ninás részek, amik nagyon megrázóak voltak. innentől kezdve vált kedvencemmé a sorozat. Volt még pár gyengébb rész, de drámai, megrázó jelenetekből több volt. 5ös labor, 25. rész stb. Kellemesen csalódtam az animében, a végére bekerült a top 3ba is.

Zenék mind jók voltak, illetek az anime hangulatához. tetszett a kor is amiben az anime játszódott.

Szereplők jól kilettek dolgozva, nem is volt ellenszenves szereplő. De kedvencek főleg ők lettek.
Hughes: poénjai miatt
Envy:nagyon zakkant:)
Meg még Scar, Lust, Ed, Al, Winry.

Befejezés:
Tetszett, hogy a Homonculusokról is kiderült, vannak érzéseik. Szomorú volt, hogy Ed és Al külön világba került. Al nem is emlékezett az utóbbi 4 évre, de legalább testét visszakapta.
Anime elgondolkodtató is volt számomra.

Jól megírt, fordulatokkal teli dráma. Jól kidolgozott szereplők ahol szinte mindenkit lehet valamiért kedvelni. Érzelmeknek kiváló a bemutatása legyen szó boldogságról, félelemről, sokkról, dühről stb

9,5 pontot adok rá.

Movie:más volt a hangulata mint a sorozatnak, de tetszett.Bár Winry és Roy nem járt jól, de Ed és Al végre együtt van, elkezdhetik új életüket egy új világban, nem lesz könnyű. Wrath és Izumi és végre együtt lehet mégha túlvilágon is.

Örülök, hogy DVDn is megjelenik a sorozat és nem adom fel a reményt, hogy egy nap mangában is elolvashatom.

Anyukámnak szintén tetszett a sorozat és a movie is. Neki most ez a legjobb animaxos anime.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Ha az egészet egyben nézem, nagyon- nagyon jó volt. Ed karaktere nagyon megfogott, végre egy olyan főhős, aki nem balf*kodik :cool:
De a vége nekem egy kicsit csalódás volt. Egyrészt a movieban már fárasztott a végén a sok mászkálás a két világ között, másrészt szép és jó, hogy a két testvér újra együtt lehet, de mi lesz szegény Winryvel??? :cry: Mindig a csajok szívnak... :-P
Ezt leszámítva a movie is tetszett (Hitler, sörpuccs animében LOL), meg az egész történet jól ki volt találva, megható is volt, meg szép is, és szerencsére nem vitték túlzásba a plátói Ed- Winry szálat... :lol:
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szerintem nem volt az annyira plátói, mint inkább konkrét, csak az animében úgy döntöttek, hogy inkább Ed x Al irányba viszik el a sztori végét, valszeg több fangirlt nyertek vele. :dirr:
Kép
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Tehát mangában jobban ki van fejtve a dolog? Úgy olvastam, hogy ott a vége is valami teljesen más, ez igaz? Én mondjuk attól tartottam a legelején, mikor megláttam Edet és Winryt, hogy kb egy Inuyasha- Kagome lefolyású és intenzitású love storyt tesznek bele, ami engem egy idő után eléggé tud fárasztani. Akkor már jobb, ha egyáltalán nincs semmi, és hagyják azt a szálat... Mondjuk akárhogy is van, el akarom olvasni majd a mangát is.
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Feltétlen olvasd el, szvsz sokkal jobb, mint az anime. :D Amúgy nyugi, nem erőltetik annyira, mint az IY-ben. :wink: Viszont ahol én tartok (első 14 kötet), ott Winry már gyakorlatilag bevallotta magának, hogy szerelmes Edbe. :) Amúgy az anime és a manga kb. Izumi megjelenéséig hasonlít úgy-ahogy. Előtte is van pár eltérés, de onnantól totál más lesz a két sztori. A mangának jelenleg még nincs vége, viszont tuti, hogy másmilyen lesz a befejezés, mert szerencsére Hitlernek és a mi világunknak nyoma sincs benne, és a kapu sem egy "Csillagkapu", amin oda-vissza utaznának. Szóval szerintem mindenképp megéri elolvasnod a mangát a legelejéről. :)

Edit: Más téma: a Mangafan ki fogja adni az animét DVD-n, mivel ez most nem Retekklubos kiadás lesz, megvan rá az esély, hogy DVD minőségű képet nézhetünk normális felirattal, sőt, még Tonya mondta ha jól emlékszem, hogy 1-2 szinkronos baki is javítva lesz. :D http://mangafan.hu/kiadvanyok/dvdk/fma/1
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nekem alapvetően nem volt bajom a sorozat sztorijával a végére, elvégre manga hiányában kellett originált alkotniuk asszem. Sokaknak nem tetszett a 4 rész per lemez, de én is szebb képet akarok.

Rumiktard, Inu dvdn mennyire látszik a képminőségen a 8 rész per lemez?
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sajnos eléggé. :( Bár ahogy észrevettem, az idő előrehaladtával mintha valamelyest szépült volna, de még mindig nem az igazi. (Mondjuk az poén volt, hogy a Movie 1-nél ott gondolkoztam, hogy "Ez most azért szebb, mert rövidebb, mint 8-10 rész egymás után, vagy végre kezdik kihasználni a DVD lehetőségeit?" :dirr: Nem mondom, hogy Akira DVD minőség volt, de már érezhető volt egy határozott javulás az első IY DVD óta.)
Kép
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

Titkos írta:... Amúgy az anime és a manga kb. Izumi megjelenéséig hasonlít úgy-ahogy. Előtte is van pár eltérés, de onnantól totál más lesz a két sztori. A mangának jelenleg még nincs vége, viszont tuti, hogy másmilyen lesz a befejezés, mert szerencsére Hitlernek és a mi világunknak nyoma sincs benne, és a kapu sem egy "Csillagkapu", amin oda-vissza utaznának. Szóval szerintem mindenképp megéri elolvasnod a mangát a legelejéről. :)...
Na, most keltetted fel az érdeklődésem a manga elolvasására is! xDDDD Tudom, hogy már korábban is mondtad, hogy a manga sokkal jobb és olvassam, de ennek fényében, amit most mondtál sokkal jobban érdekel a manga. *kíváncsi lett*
Meg amúgy lehet illene is, lévén mégis csak kedvenc anime.. ^^;

Hogy Hitler benne volt kicsit, hogy is mondjam csak... poénnak éreztem a dolgot. Azt bírtam, hogy milyen őrültnek ábrázolták Hitlert! xD De mondjuk engem nem zavart az, hogy mi van a kapu mögött. De kíváncsi lennék, hogy a mangában mi sül ki a végére akkor...

Amúgy előkészítettem egy kazit, hogy felvegyem a moziját, erre nem lett elég. a vége lemaradt xDDD ÁÁÁ, pedig rá kellett volna férnie.... -.- Biztos hosszabb volt rajta a két film, mint gondoltam... Így jártam :P Újra le kellene akkor töltenem... :P

És az öcsémnek is tetszett, furcsa de momentán első helyen van nála, még a Death Note-ot is megelőzi, pedig a DNért borzasztóan odáig volt, utoljára talán a Narutóért rajongott annyira, mint a DNért... De az FMA a No.1 nála, ennek pedig nagyon örülök, mert írtó jó anime, mégha ennyire el is tér a mangától, persze nincs viszonyítási alapom...

nem akartam ennyit beszélni, de mindegy... így jött ki :P xDD
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Mondjuk szerintem is jobb, mint Disznót, bár annak csak felén vagyok túl eddig. :)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ideje felhozni a topicot a mélyből, ugyanis tegnap indult a Fullmetal Alchemist 2 - Brotherhood, vagyis ezúttal a manga története kerül meganimálásra. :)

Ugyan elsőre egy "fillersztorival" indítottak, de már volt jónéhány utalás a későbbi mangás történetre, ezen kívül az FMA hangulat a helyén volt, az animáció a szokásos BONES minőség, az OP/ED is rendben van hála az égnek, szóval engem meggyőzött. A preview szerint a következő rész a flashbacktől indul, amit már jól ismerünk (hogyan sült el Trisha feltámasztása), viszont ha tényleg a mangát követik, akkor ebben a részben is lesz pár meglepi. :)
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nekem se okozott csalódást, szép kezdés volt. Az OP király. *o* Az ED zenéje se rossz, de meghaltam a rajzokon. XD Minőségre tényleg nem lehet panasz. Mondjuk Roynál feltűnt, hogy nem ugyanaz a hangja, mint az első szériában volt, de végülis ez se rossz.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Goofy »

JÓ, hogy említetted, ez az egy dolog zavart az egészben, Roy új hangaja. Ugyanis amikor megszólalt azt vártam, hogy mikor ugrik be a képbe Kisuke Urahara a Bleach-ből. :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na igen, az ED animációjától elsőre én is néztem, hogy "ez most mi a fene? O_O" (túlságosan emlékeztetett a Naruto Shi(t)ppuden első ED-jére :dirr: ), de aztán végül megmagyarázták, hogy azt Ed és Al rajzolta. XD

A hangokról: Kb. a régi gárda felét/háromnegyedét lecserélték, szóval hozzá kell majd még szoknunk pár új hanghoz. ^^" XD Eddig nálam nem vészes, a hangok a "nagyon jó" és a "tűrhető" között mozognak. :)
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Basszus, még jó, hogy Ednek Paku Romi maradt a hangja, milyen lenne már akkor, ha neki is más hangja lenne? o_o; (Nem is FMA lenne. :P)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: miyume »

erős kezdés volt szerencsére- az op naon tetszik, az en sem rossz, és jó lenne ha a grafika ilyen szép maradna- szóval eddig csillagos 5ös. mivel nem olvastam a mangát, kíváncsian várom az újdonságokat. a hangok nem zavarnak, annyira rég láttam, hogy már nem is emlékszem az eredetiekre ^^" tetszett a jelenet amikor Roy bőrig ázott XD
a Hughes-al való találkozás a mangában így történt vagy úgy mit az első sorozatban? esetleg egy 3. módon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Megnéztem (kétszer) az első részt az eclipse-től, most leszedem a sudo-ét is, képet és hangot összehasonlítandó - na meg a fordítást. Ha tudnék rendesen japánul, sokat segítene ebben :vigyor: Persze akkor nézhetném akár a raw-t is :o_O: Na mindegy, nagyon várom a folytatást, az openingnek most egész a hatása alá kerültem.
Narumival messzemenően egyetértek, Paku Romi az egyik legnagyobb kedvencem (Noda Junko a másik...), a hiánya furcsa törést hozna a FMA világába... olyan karakteres és jellegzetes, hogy miután ő lett Ed, Ed lett ő...
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Most néztem meg a második részt, és nem lankadt a kezdeti hangulat. :D Mondjuk Trisha halálának körülményeit elég gyorsan elintézték, itt most az jött le, hogy járványban halt meg... Nem tudom, hogy volt ez a mangában, nem olvastam. Mindenesetre kicsit elharapták, tényleg gyorsabban pörögnek az események, semmi filler-részlet... Nah de legalább Roy látogatása ki volt részletezve, és egész jó volt.
Na meg a poénok... Amikor Winry hozzávágja a csavarkulcsot Edhez... Aztán meg olyat szól hozzá, hogy Al a háttérben gonoszul elkezd vigyorogni. XD Az a fej felejthetetlen. XD
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Nem tudom tik hogy vagytok vele, engem már az előző részben is zavart az igen sok SD poén, és ebben is. Ha egy mangát olvasok, akkor általában el tudom viselni a dolgot, így viszont nem igazán.
Amúgy maga a jelenet a kapunál bejövős volt, bár az előző sorozat La Porte de l'Enfer dizájnja jobban bejött, mint ez.

Mellesleg kicsit matekoztam fejben:
Manga most 22. kötetnél tart. Ha egy kötetben kb. 5 chapter van (ez így tipp alapján volt), akkor az összessen idáig 110 chapter. Ha egy anime epizód filler jelenetek/epizódok nélkül kb. 2 chaptert tud feldolgozni, az azt jelenti, hogy 55 rész múlva, ergo bő egy év múlva beérték a mangát.
Lehet azt már tudni, hogy a manga kb. mennyire van a teljes befejezéstől?
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Titkos »

SD poénok: Ilyen az FMA manga stílusa, persze ott van mellette a komoly történet, de ezeket a poénokat gyakran bevágják, és ahogy halad a sztori, úgy lesznek egyre hasfalszaggatóbbak. XD (Az más kérdés, hogy akik meg a mangát olvasták, azoknak fájt, hogy a mostani részből is a legjobb poénokat hagyták ki, mert még a végén nem lenne elég darkos...:() Mondjuk már a sorozat előtt volt rá egy ötösöm, hogy akik csak az első sorozatot látták, a sok poén miatt már le fogják húzni a "remaket", de nem tudom, én most is jót röhögtem, amikor pl. Al bevágta az epizód vége felé azt a mindenttudó fejet (SD páncél, lol már XDDD).

Amúgy speciel ott még nem tartok, ahol a manga jelenleg, de már volt, aki azt mondta, hogy abban most megy a végső fight, szóval sokáig nem húzhatják. Persze majd meglátjuk, az IY-nél is mindig azt hittük, hogy most jön a végső harc, úgy 150 chapteren át folyamatosan... XDD De Arakawa nem Rumiko. :) És elvileg most a BONES eléggé összedolgozik a mangakával, pl. Isaac-et is Arakawa tervezte nekik az első részhez, szóval gondolom arról is beszélgettek egymás között, hogy kb. mikor lesz vége a mangának.
A mangáról: 4 chapter van egy kötetben, havonta jön ki egy chapter, ami olyan 40 oldal körül van, és jelenleg a 94-es a legfrissebb.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Túl a 3. részen is...
Ez egy kicsit WTF volt. Oo A poénok jók voltak, de maga az egész rész ilyen összeszabdalt valami hatását keltette, egyik jelenetből minden átvezetés nélkül ugrott a másikba, magyarázat semmi... Én találjam ki, hogy most mi volt közte? (Jó, aki látta az első sorozatot, annak nem volt új...) Túlzásba vihették a gyors tempót... =/
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Full Metal Alchemist

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Hát ez nagyon király volt, beindult a sztori elég rendesen, következő részben már Tucker lesz meg a kimérái, jó sorozat lesz ebből úgy néz ki :D Kihagyják az uncsi részeket
Válasz küldése