Hazai DVD kiadványok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hazai DVD kiadványok

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Nekem eddig nem volt vele problémám, a Ghibli-sorozat részeit is onnan rendeltem meg szépen sorban, ahogy megjelentek (természetesen ügyelve arra - saját hibából tanulva ^^' -, hogy a lehető legkevesebb postaköltséget kelljen fizetni). Reméljük, hogy csak átmeneti zavarról volt szó.
Avatar
CSP
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008.10.29. 21:32
Nem: Férfi

Re: Hazai DVD kiadványok

Hozzászólás Szerző: CSP »

anubys írta:Néha kicsit engem is bosszant az ilyen leértékelés, de most ezen nem húztam fel magam. Még hiányzik egy pár darab a gyűjteményből, lassan azokat is ideje lesz beszerezni.
Bár a legfőbb vágyam a Ghibli-k közül az egy Vadon hercegnője lenne! :cry:
A Vadon hercegnője tényleg csúszik... :(
Még tavaly fölvettem a kapcsolatot a kiadóval, és azt mondták, hogy úgy néz ki 2008 novemberében elkezdik készíteni a DVD-t. De valami probléma lehet, mert azóta sem jeleztek vissza.

Én meg itt ülök a tökéletesített magyar feliraton, és várom a fejleményeket, hogy végre mikor kell... :roll:

Ráadásul klassz kis kommentárt is készítek: "A Mononoke hime szimbólumai" címmel (egyenlőre füzet formátumban).
Lassan már legszívesebben felraknám őket a netre, de annyira jó lenne, ha a "hivatalos" gyári DVD-re kerülnének fel! Úgyhogy inkább várok még... :hammer:

:!: Még valami azoknak, akiknek tetszett a Gedo senki - a Földtenger varázslója című anime!

Aki megvette bolti DVD-t, tapasztalhatta, hogy a filmben szereplő két gyönyörű japán nyelvű dalt nem szinkronizálták magyarra, hanem meghagyták eredetiben. Ami még nem is lenne baj, hiszen így gyönyörű.

Nagy hátránya viszont a kiadványnak , hogy ezen dalok alatt ilyenkor nem jelenik meg automatikusan magyar felirat. Ehhez külön be kell kapcsolni a magyar feliratot, a filmnézés közbeni kapcsolgatás pedig valahogy kicsit megtöri a varázst.

De mintha ez nem lenne elég, a második dalhoz már egyáltalán nem találunk a DVD-n semmilyen magyar nyelvű feliratot! Nincs. Ez pedig már igencsak nagy hiányosság, :evil: révén ezek a dalok a film mély mondanivalójának szerves részét képezik.

Ennek orvoslására elkészítettem hát a film két énekéhez tartozó magyar feliratot!

Ezt egy megfelelő dvd-lejátszóprogram (pl: SMPlayer v. 0.5.62, vagy más) segítségével bárki elindíthatja az eredeti, gyári DVD-mellett, és zavartalanul élvezheti a filmet magyar szinkronnal, és feliratozott dalokkal. :D

A felirat letölthető az alábbi helyek bármelyikéről:

http://www.hosszupuskasub.com/downloadf ... 266054.zip
http://mirror.donsystem.hu/old/index.ph ... F6ldtenger
http://www.podnapisi.net/gedo-senki-200 ... ok-p423090
http://animgo.hu/index.php?fel=399
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hazai DVD kiadványok

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

5 nappal eltolták a Perfect Blue megjelenését... Remélem a holnapi dátumot már betartják.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hazai DVD kiadványok

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

+1 nap...
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hazai DVD kiadványok

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

MEGJELENÉS: 2009. április 30.
Na jó, kezdek bepöccenni...
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hazai DVD kiadványok

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Én már az elején éreztem, hogy nem fog menni az eredetileg kiírt dátum. Szinte mindegyik Ghibli megjelenésnél is ez volt korábban.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hazai DVD kiadványok

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Igen, volt "szerencsém" azt is megtapasztalni. A könyvek hercege megjelenését tologatták a legtovább.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Hazai DVD kiadványok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Azért remélem a Conra megjelenik... :dirr:
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hazai DVD kiadványok

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Szerintem ez a dátum automatikusan tolja ki magát (most május 1. van kiírva)... A conra nem megyek, de akkor lesz a szülinapom (május 16-án), és ha addig nem jelenik meg a Perfect Blue, akkor nagyon mérges leszek.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hazai DVD kiadványok

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Törölnöm kellett az Ocean Waves rendelésemet, és újra megrendelni, mert 5 napja lejárt a félrerakási idő, és jelenleg május 12-ére van kiírva a Perfect Blue megjelenése... Mégis mi tart ennyi ideig?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Hazai DVD kiadványok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szerintem hagyd a fenébe, majd megveszed, amikor már a boltokban lesz. ^^" (Japán figurákat jobban elő merek rendelni, mint itthoni dolgokat, sajnos nálunk ez még rohadtul megbízhatatlan.)
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Hazai DVD kiadványok

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Az Anime Starhoz beígért Blood, the last vampire nem lesz hanem helyette az Appleseed lesz adva. Hátha valakait érdekelt ez a dvd megjelenés is.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Hazai DVD kiadványok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

iskariotes írta:Az Anime Starhoz beígért Blood, the last vampire nem lesz hanem helyette az Appleseed lesz adva. Hátha valakait érdekelt ez a dvd megjelenés is.
Áhh. :( Akkor nem hiszem, hogy a mellékletes verziót veszem. Egyszer elkezdtem nézni ezt az új Appleseed-et egy vetítés alkalmával, de egyszerűen nem bírtam ezt a számítógépes megvalósítást. :( Szinte fájt tőle a szemem.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hazai DVD kiadványok

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Titkos írta:Szerintem hagyd a fenébe, majd megveszed, amikor már a boltokban lesz. ^^"
Nem, inkább várok, mert Pécsen nagyon kiszámíthatatlan az anime DVD-k árusítása.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Hazai DVD kiadványok

Hozzászólás Szerző: Narumi »

iskariotes írta:Az Anime Starhoz beígért Blood, the last vampire nem lesz hanem helyette az Appleseed lesz adva. Hátha valakait érdekelt ez a dvd megjelenés is.
Oh... :( Pedig most terveztem volna, hogy megveszem a DVD-s kiadást, mert ez azért érdekelt volna. Mindegy. Spóroltam 600 (?) pénzt. :P
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hazai DVD kiadványok

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

A Perfect Blue Május 27-re tolódott.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hazai DVD kiadványok

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Vajon miért azt írtad, hogy akkorra tolódott, nem pedig azt, hogy akkor meg is jelenik? ^^' *szkeptikus*
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Hazai DVD kiadványok

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

A tenger zúgását a tartalma alapján szvsz korrektebb és reálisabb lett volna az olcsóbb kategóriába sorolni. :? Egyébként jó kiadás lett, az anime maga nagyon tetszett. :) A Perfect blue viszont nagyon jó vételnek tűnik, csak még nem volt időm belenézni.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Hazai DVD kiadványok

Hozzászólás Szerző: anubys »

A Perfect Blue már itthon pihen egy ideje, amint lehetett előrendeltem, valamint a héten meglett a FMP, és a Bebop digipack-os kiadása is, a kettő együtt ötezerért. Gondoltam, ennyit azért beruházok rájuk. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Hazai DVD kiadványok

Hozzászólás Szerző: outsyder »

pár hete találtam az újságosnál papírtokos, miraxos Appleseed dvdt, kő kemény 300 pénzért!!!!
a tok jól néz ki (gondolom az eredeti műanyag tok papír változata), maga a lemez szintén iszonyat jól (dobtam is egy hátast, amikor megláttam), van rajta japán, magyar, angol hang (első kettő 5.1, bár ezt nem tudtam ellenőrizni^^; ), magyar, angol felirat, werkfilm, meg rendezői komment+felirat, szóval óriási üzlet volt ennyiért^_^
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Hazai DVD kiadványok

Hozzászólás Szerző: anubys »

Na, ma meglett a Vampire Hunter egylemezes kiadása, és a két FMP Fumoffu DVD, mindez 2200-ért. :)
Ismét olcsón bővült a gyűjteményem. ::jsmile::
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése