Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ja, ezt nem tudtam, de akkor jó. :)
Kép
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Nos, amiket az utóbbi időkben néztem.

Strawberry Panic: Csak hogy kipróbáljak egyszer egy shoujo-ait is. Ahogy sejtettem, nem igazán nekem való, nem köt le. Nos, nem volt éppen rossz, de különösebben jó sem. Olyan langyos víz. A rajzstílus az tetszett. Valahogy olyasmi érzésem volt vele, mint a Sukisyóval, irreálisra sikeredett eléggé, hogy a másik nemet totál kiradírozták szinte a létezésből.

Junjou Romantica: Ez eléggé tetszett, főleg az első szezon. Tudom, általában a második tetszik mindenkinek jobban (legalábbis ahogy olvasgattam), hát nekem nem. Mondjuk ahhoz, hogy ez tetsszen valakinek, alapból szeretnie kell a BL-t, mert nem igazán arra való, hogy ez szerettesse meg. A rajzstílus, karakterdizájn nem éppen a legszebb, de ezt már megszoktuk, a BL-en belül elég gyakori. :roll:

Cream Lemon New Generation: Ez elvileg a Cream Lemon hentai sorozat késői leszármazottja. Na ez az az anime, amelytől mindenkit széles ívben eltanácsolnék. Eszméletlen rossz szerintem. Kivétel talán az első epizód, annak még valami értelme is van, és nem olyan gyatrán csinálták meg, mint a többit. Ez egyébként az első Cream Lemon sztori (Ami történetek) újrafeldolgozása. No a jellemeket eléggé megváltoztatták benne, egyedül a lány neve, és a mostohafivéréhez való vonzalom maradt. Ja, és egyébként hentait ne várjon senki, mert még csak ecchinek sem nevezném. Bár tartalmaznak ágyjelenetet, de ilyet normál animében is látunk. A második részben egy srác dobozból vesz magának "mű" barátnőt, csak egy kicsit félresikerülnek a dolgok. Ezt gondolom, humorosra szánták, inkább röhejes. A harmadik, az a szörnyes hentaiok kaptafája, na ez a legpocsékabb. Az utolsó rész meg gyakorlatilag egy PC képernyőjén folytatott szövegelést foglal magába, szóval se teteje, se veleje. Az egész OVAnak, amellett, hogy kritikán aluli, inkább amolyan dráma fílingje van. Szóval rossz, ha rám hallgattok, ne pocsékoljátok vele az időt!

Aishiteruze Baby: Végre valami, amiről őszintén lelkesen tudok nyilatkozni. Egyszerűen aranyos ez az anime! Nekem a kicsit sajátos rajzstílusa, az ezzel teremtett hangulat is tetszett, a szereplők, az egész történet. És még a végét sem rontották el, bár lehet mondani talán, hogy némileg nyitott maradt. Szóval ezt az animét határozottan szerettem!

Bokura ga Ita: Kicsit későn szántam rá magam, hogy megnézzem, lévén olvastam spoilert, hogy nem éppen happy endes. Kicsit sokat problémáztak benne, picit túltengett a szenvedő szerelem, és az eléggé sajátos karakterdizájn sem tetszett maradéktalanul. Összességében nem volt rossz, de nem lesz a kedvenceim között. Minthogy a manga még több angsttal és szenvedéssel folytatódik, mondhatom, hogy a befejezést végül is elég jól megcsinálták, ha korábban nem olvasok arról, mi lesz ezután a mangában, akkor tetszett is volna. Bár az tuti, hogy elbőgi rajta magát az ember, de azért ez a rész nagyon szép lett.

Kare Kano Az eleje abszolút bejött. Mulatságos, romantikus, komoly részek, gondolatok, érdekes abrázolásmód (nekem tetszett ez a manga-megelevenített módszer). Régen nevettem ennyire animén, mint ennek egyes jeleneteinél. A karakterek abszolút bejöttek, minden őrültségükkel együtt, a történet is bejött. A gondjaim a 14-15. résznél kezdődtek, amik ugye a 15. feléig recap epizódok, vagyis csak adásidő töltők, de semmi értelmük. Az epizódok elején a visszatekintés is eléggé hosszúra nyúlt szinte minden alkalommal. Aztán volt egy cut-out animációs rész, na ez abszolút nem tetszett ez a megoldás, és az utolsó előtti résznek se sok értelmét láttam. Az utolsó meg? Ott hagy minket a levgőben lengeni, mint amikor az ember egy izgalmas könyvet olvas, vagy filmet néz, és a végén nem kapja meg a megoldást: várhat a következő részig. Szóval arra tökéletes, hogy az ember bekapja a csalit, és fejvesztve robogjon a mangát olvasni, mert épp egy érdekes résznél vágták el a történteket. A mangában pedig még akad mit olvasni, tekintve, hogy 21 kötetes, és ez a "vágás" a 8. kötet elejénél van. Szóval most olvasom a mangát. ::hehe:: Ezt egyébként merem ajánlani mindenkinek, aki szereti a romantikus, a párkapcsolattal, és általában a személyiség fejlődésével kapcsolatos történeteket, mert ebben elég egyedi és nagyon jó megközelítésű.

La Corda D'Oro: Hát ebbe eléggé belebolondultam egy pár rész után. Szép is, jó is, és a zenék! Mondjuk a vége nem teljesen olyan lett, mint amilyennek szerettem volna, de ezt ugye várni lehetett. Viszont az OVAját (Secondo Passo) ismét kritikán alulmúlták. Nem olyan rossz, mint a Cream Lemoné, de a Corda folytatásának nagyon rossz. Ismét valami, amit inkább nem kellett volna folytatni, mint ilyen módon. Az igényesség gyakorlatilag csak a rajzban maradt meg, viszont történetileg, jellemábrázolásilag nagyon mellé, a karakterekben inkább visszafejlődés (Kahoko), szóval eléggé fel is mérgesített, hogy minek kell elrontani ilyesmivel valamit, ami olyan jó volt. Totál más színvonal. Bár lehet, nem kellett volna közvetlen a sorozat után néznem. De akkor is.

Nna, szóval, ennyi volt egyelőre az utóbbi "termés". ::japtoun::
http://animeweb.hu
Legújabb fordításaim: Shiroi Kumo (manga, befejezett), Orange (anime, befejezett), Honoo no Alpen Rose (anime, folyamatban)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Aqualuna írta:Aishiteruze Baby: Végre valami, amiről őszintén lelkesen tudok nyilatkozni. Egyszerűen aranyos ez az anime! Nekem a kicsit sajátos rajzstílusa, az ezzel teremtett hangulat is tetszett, a szereplők, az egész történet. És még a végét sem rontották el, bár lehet mondani talán, hogy némileg nyitott maradt. Szóval ezt az animét határozottan szerettem!
Ha az igazi befejezésre vagy kíváncsi, akkor ajánlom, olvasd el a mangát mert abban tényleg lezárják a sztorit, nem csak a romantikus szálat, hanem Yuzuyu történetét is.
Kép
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Lehet, hogy megteszem. Majd a Kare Kano, meg még néhány függőben levő manga után... ::hehe::
http://animeweb.hu
Legújabb fordításaim: Shiroi Kumo (manga, befejezett), Orange (anime, befejezett), Honoo no Alpen Rose (anime, folyamatban)
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Ga-rei Zero: Meglepően hangulatos, és jól összerakott sorozat. Szellemek, yuri, és Gungrave-fíling. Szerencsére csak 13 rész, úgyhogy nem kell attól félni, hogy a részletekben elvesznének a készítők. Akit mindez még nem győzött meg: katanás lányok. Iskolásruha. Pocky. :D
Viccet félretéve, tényleg jó sorozat, érdemes nézni.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Sephiroth írta:Viccet félretéve, tényleg jó sorozat, érdemes nézni.
/Agree. Az egyik legjobb anime, amit valaha láttam. Egyébként csak 12 részes. :) (Mondjuk lehetett volna több is...)
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Corpse Princess
Azt hiszem újra kell néznem... de különben nagyon jó.

K-ON!
Azt hiszem nagyok voltak az elvárásaim. Nem volt olyan jó... túl sok már moe :-P

Natsume Yuujinchou
Még csak pár részt láttam belőle nekem nagyon tetszik :D

Így a végére egy kérdés: Megnézzem a Clannad-ot? :?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kumiko írta:Így a végére egy kérdés: Megnézzem a Clannad-ot? :?

Naná. :)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Code Geass
Még nem volt anime, ami közben ennyiszer csaptam volna a homlokomra, hogy „Ilyen nincs!”. Valaki szólhatott volna a készítőknek, hogy a kevesebb néha több, mert a második szezonra már olyan szinten túlbonyolították a sztorit, hogy majdnem minden epizódban volt egy pálfordulás, vagy kiderült egy halottól, hogy mégis él és hasonlók. A karakterek néha teljesen indokolatlanul vagy debil okokra hivatkozva álltak át egyik oldalról a másikra, vagy hoztak meg súlyos döntéseket, és hogy végkép ne lehessen komolyan venni az egészet, mindezt megfejelték még ipari mennyiségű fanszervizzel is.
Igazából még most sem tudom eldönteni, hogy a sorozatot a készítők komolyan gondolták-e vagy sem, minden esetre nekem nem sikerült komolyan vennem, de ennek ellenére remekül elszórakoztam rajta, persze ez azt eredményezte, hogy olyan jeleneteken derültem jókat, amiket valószínűleg cseppet sem szántak viccesnek az alkotók (örök kedvencek, amikor kiderül, hogy Lulu anyja él, meg Orange-kun pálfordulása). XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Needless

Ezt úgy ajánlották nekem, hogy a TTGL-re hajaz, mondom oké, adjunk neki egy esélyt, biztos fun lesz. Sajnos nem, eléggé betett a cucc, olyannyira, hogy egy rész után dobtam is.

Ez nem "arra hajaz", ez kb. próbálta lenyúlni az alapfelállást, meg görcsösen igyekszik a "coolness" faktort is fenntartani, de már inkább zavaró és baromi erőltetett, mint ténylegesen cool.

Alapsztori: A Harmadik Világháború után járunk, szétbombázták a Földet, és Japánban egy Black Spot nevű zóna alakult ki, amiben ki tudja miért, speciális képességű emberek jöttek létre, a Needlessek. (Beastmen in TTGL.) És amennyire az első részből kiderül, ezek vs. a sima emberek harca lesz kezdetben a fő konfliktus, de persze már az elején megjelenik a "badassfogat", akik lemészárolnak egy kisebb sereget, majd miután lenyalogatták a vért a kezükről, az utolsó túlélőket kezdik üldözni.

Megvalósítás: Eléggé idegesítő. ^^" Próbáltak mindent átvenni, ami a Lagannban jól működött, és rendre el is cseszték őket. Akció szinte végig, erőltetett gyenge poénok, erőltetetten coolosnak látszani akaró szereplők, ha valamelyikük támad, akkor a támadás nevét teljes képernyős kanjikkal írják ki (erre biztos a halláskárosultak miatt volt szükség...) és még lehetne sorolni. Ja, a pozőr neveket ki ne hagyjam, pl. szinte kötelező volt a főgonoszt Adam Archlight néven elnevezni ("Főfény Ádám", jesszus... XD), de egyébként is úgy döntöttek, hogy "ha már lúd, legyen kövér" alapon jól belekeverek az egész közepébe a kereszténységet is, úgyhogy Testamentum nevű mechák lesznek, az egyik főhős pap, aki amúgy gránátot tart a Bibliában, és azzal arcozik, hogy ő az Isten, stb., beteg egy cucc. XD Illetve mindezt még időnként bedobott gagyi, fanservice(nek látszani akaró) jelenetekkel tarkítják.

Zene: Az általános háttérzene megint csak cool akarna lenni, úgyhogy szinte non-stop gitárnyúzást hallhatunk sok jelenet alatt. (Kicsit a 4Kids/Fox Kids zenéi jutottak róluk az eszembe.) Más nem is nagyon volt, hogy őszinte legyek. XD

OP: Legalább nem hazudnak, már itt egyértelművé válik, hogy miről koppintottak elsősorban, a cím is hasonló, a szereplőkről aztán végképp a Lagannosok ugranak be mindenkinek, láthatjuk a síroknál ordító Kittant is, és akinek még mindig nem esne le, az OP végén ugyanúgy a "hármasfogat" pózol be, mint a Lagannál a Simon-Kamina-Yoko trió. (Btw, van egy Simeon nevű kocsma/bázis is, biztos véletlen...) Az OP zene nem nyűgözött le, nem mondanám rossznak, inkább ez is csak olyan semmilyen, mint az egész sorozat.

ED: Na, aki volt olyan erős, hogy a 24 perces rész alatt nem röhögte, vagy unta magát halálra, annak ezzel adják meg a kegyelemdöfést. Komolyan, a legdurvább loli-fanservice, amit animében eddig láttam OP/ED-ek közül mindenképp. Mondjuk mentségemre szóljon, hogy lehetőség szerint kerülöm ezeket, mint a pestist, szóval lehet, hogy nálam "tapasztaltabbak" most tudnának mutatni "jobbat", de ez a cukormázas dal + képparádé megspékelve olyan jelenetekkel, hogy az egyik csak gyakorlatilag a másik mellét kapja be, meg épp csak meg nem dugják egymást élő adásban...szóval ez kicsapta nálam a biztosítékot. Elnézést, de tényleg ilyen, aki nem hiszi, járjon utána: http://www.youtube.com/watch?v=Hkys9qOoLCM
(Mondjuk már az OP-ban is viccesen vette ki magát, hogy kb. a felénél kicsit a dallam is megváltozik, és mintha a képek is arról tanúskodnának, hogy egy akció sci-fi sorozat helyett most hirtelen egy loli/magical girl show-ba csöppentünk, viszont úgy tűnik az ED-el végképp hangsúlyozni akarták, hogy a pedók se' szomorkodjanak, lesz itt moe dögivel.)

Szereplőkről:

Na itt minden van, főhősünk a shota Simon Cruz, aki nővérével a CC-re hajazó zöldhajú lánnyal menekül, aztán később találkozik Kaminával Blade-el, valamint Yokóval Eve-el. (Igen, alap, hogy a főszereplő páros is Ádám & Éva, mondtam, hogy mindent beleraktak, amitől coolos lehet szerintük. XD) Az epizód végén megjelenik még Viral Kafka is, de itt rövid úton bevégzi. XD

Amúgy róluk nem lehet sokat írni, aki látta a Lagann-t, az kb. sejti, hogy milyen szerepkört fognak betölteni. Cruz a félős shota, aki természetesen rajongó módon fanolja Blade-et, aki az übercool és már szteroidosan izmos pap, valamint ott van Eve, aki a fanservice-t szolgálgatná a férfiközönségnek, ennek ellenére több helyen elnyerte a "legidegesítőbb női karakter akit animében valaha is láttunk" díjat, szóval itt valami keményen félresikerült.

Mást nem nagyon lehet erről mondani, egy rész is sok volt nekem belőle, aki bírja az agyatlan zúzást, talán tehet vele egy próbát. Én nem fogom megvárni, amíg a loli alakulat is állandó szereplő lesz, nekem már az is sok volt, amikor láttam, hogy a "következő rész tartalmából" preview-ban Eve előkapja egyik karja helyéről a Giga Drill Breaker-t Bazi Nagy Fúrót.

Edit: Azok az s-tagú dolgok áthúzott szöveg lennének, aki tudja, hogy ezen a fórumon hogyan lehet olyat írni, világosítson fel, köszönöm. :dirr:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2009.09.13. 14:40-kor.
Kép
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Csak megjegyezném, mielőtt plágiumért kiáltunk, hogy a Needless manga 2004-es.
Szerintem nem rossz cucc, agyatlan kikapcsolódásnak (és lolimoefanservicenek) kiváló, de ennyit távolról sem ér, amennyit írtál róla :)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Igen, tudom, hogy a manga akkori, de ez nem menti meg az animét. XD (Meg amennyire abba belelapozgattam, nem annyira Lagannos azért, mint az anime stílusa.) Szal érted egy 4 éves viszonylag noname mangából miért pont a Lagann utáni évben csináltak egy hozzá elég hasonló animét? (Amúgy nem ez volt az első, amelyik a hangulatot/stílust próbálta átvenni, hasonló pl. a Basquash! is, de az legalább viszonylag eredeti lett, kosarazó mechás animét még nem nagyon láttam. XD) Ha pedig kiderülne, hogy a Gainax merített a Needless-ből, gratula nekik, hogy ilyen tucataniméből sikerült a használható elemeket átvenniük. XD

Amúgy persze, tudom, hogy az egész nem ér ennyit, de hidd el, te is ideges lennél, ha fél évig ezt a cuccot várod, hogy ha Lagann 2 nem is lesz, de talán minimum kellemes kikapcsolódás, és erre ezt a pozőr, agyonfanservice-elt szutykot kapod.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Tokyo Magnitude 8.0
Amekkora hype vette körül az animét már az indulása előtt, akkora csalódás volt nekem. Először katasztrófafilmre készültem, de hamar kiderült, hogy a készítők inkább drámában gondolkodnak, sajnos azonban a drámából sem lett semmi, így végül két szék között a padlón kötöttek ki.
Az utolsó néhány részben még próbáltak betenni egy kis csavart a sztoriba, arra számítva, hogy sikerül meglepniük a nézőket, de mivel már a legelején leesett mindenkinek, hogy mire készülnek, így a meglepetés elmaradt.
Az egyetlen, amit tényleg értékelni tudtam benne, hogy nagyon szépen és realisztikusan megcsinálták az összeomló/összeomlófélben lévő épületeket, de ezt leszámítva dögunalmas volt a sorozat.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Az utolsó néhány részben még próbáltak betenni egy kis csavart a sztoriba, arra számítva, hogy sikerül meglepniük a nézőket, de mivel már a legelején leesett mindenkinek, hogy mire készülnek, így a meglepetés elmaradt.
Szóval tényleg ez lett a vége?
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nemrég fejeztem be a RomeoXJuliet-et és jelenleg a 07 Ghost-ot lesem, amikor van időm.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Titkos írta:
Mariko írta:Az utolsó néhány részben még próbáltak betenni egy kis csavart a sztoriba, arra számítva, hogy sikerül meglepniük a nézőket, de mivel már a legelején leesett mindenkinek, hogy mire készülnek, így a meglepetés elmaradt.
Szóval tényleg ez lett a vége?
Igen. De nekem még így is tetszett, mert az első 4 rész annyira erős volt, hogy számomra meghatározó élményt nyújtott.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Szóval tényleg ez lett a vége?
Ez bizony, és számomra ez tett be végleg a sorozatnak.
Kép
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Számomra meg pont emiatt lett a sorozat egészen, sőt már-már kifejezetten jó.
Valahogy több érzelem volt benne így :)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Félreérhető voltam. ^^ Nem azzal volt bajom, hogy meghalt a kissrác, hanem hogy így elbaltázták a dolgot, és azt, amit ők meglepetésnek szántak, már jó előre lehetett tudni.
Kép
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: novalisk »

A baj az, hogy az a bizonyos kép nekem is elspoilerezte, így nem volt esélye meglepetésnek lenni, de azért egész jól meg lett oldva érzésem szerint :o
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

07-Ghost
Alapvetően tetszett a sorozat, de nagyon próbáltak spórolni a készítők a manga alapanyaggal (25 fejezetből csináltak 25 epizódot), és nyújtották a sztorit ahol érték, amitől kicsit vontatott lett, és szinte alig jutottak el valameddig a történetben. A sorozat vége teljesen nyitott maradt, és folytatásért kiállt, reméljük lát a stúdió elég fantáziát, meg persze pénzt benne, ahhoz, hogy folytassák valamikor.

Pandora Hearts
A most véget ért sorozatok közül ez tetszett a legjobban, annak ellenére, hogy a sztori nem sok újat tudott nyújtani, mivel olvasom a mangát is. A grafika ugyan hagyott némi kívánnivalót maga után, de Kajiura Yuki zenéje és a seiyuuk kárpótoltak érte. Az egyedüli, ami nem tetszett benne, az a befejezés volt, a készítők le is akarták zárni, meg nem is, és egy kicsit erőltetett lett az egész. Én a magam részéről jobban örültem volna, ha csak egyszerűen nyitva hagyják a végét, így sem állja meg önállóan, a manga nélkül a helyét, akkor meg olyan mindegy.
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Maron »

Mariko írta: Pandora Hearts
A most véget ért sorozatok közül ez tetszett a legjobban, annak ellenére, hogy a sztori nem sok újat tudott nyújtani, mivel olvasom a mangát is. A grafika ugyan hagyott némi kívánnivalót maga után, de Kajiura Yuki zenéje és a seiyuuk kárpótoltak érte. Az egyedüli, ami nem tetszett benne, az a befejezés volt, a készítők le is akarták zárni, meg nem is, és egy kicsit erőltetett lett az egész. Én a magam részéről jobban örültem volna, ha csak egyszerűen nyitva hagyják a végét, így sem állja meg önállóan, a manga nélkül a helyét, akkor meg olyan mindegy.
:goodpost:

Csak bólogatni tudok rá, ugyanez volt az érzésem, kiegészítve azzal, hogy a készítők se nagyon tudták, hogy zárják le, mintha akkor szembesültek volna ezzel a problémával, mikor eljutottak a 23. részig.
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Titkos: a Needless-t én is egy részik bírtam de úgy, hogy beletekergettem aztán töröltem is. De tényleg nem ér annyit, hogy két oldalt írjál róla :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Goofy írta:Titkos: a Needless-t én is egy részik bírtam de úgy, hogy beletekergettem aztán töröltem is. De tényleg nem ér annyit, hogy két oldalt írjál róla :D
Egyetértek, főleg, hogy múltkor belenéztem a 13-as részbe, elvileg lassan itt az új OP, ami ugyan még nem volt, viszont szemtanú lehettem, hogy a Kamina-utánzat még a haverjai segítségével sem bír el 3 nyamvadt lolival, szal no comment... XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Jelenleg ezeket nézem párhuzamosan. (Bár egy-egy cím mindig nagyobb hangsúlyt kap.):

Ghost Hound
Kara no Kyoukai movies
Rebuild of EVA movies
Astro Fighter Sunred
Chi`s Sweet Home
Kemono no Souja Erin
Mouryou no Hako
Hellsing Ultimate
Tokyo Magnitude 8.0
Bakemonogatari
Umineko no Naku Koro ni

Az előző szezon nagy meglepetése számomra a Bakemonogatari. Ugyan még csak két részt néztem meg belőle, de az első képek alapján egy középszerű, vámpíros sorozatot vártam, de a stílusa rögtön meggyőzött. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése