Tengen Toppa Gurren Lagann

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Másodjára frissen végignézve, még mindig a legjobb, még mindig üt, még mindig rulez. XD És így második nézésre már csak egyetlen plothole-t nem értettem:
Egy korábbi részben mondták, hogy nem csak a beastmaneket, de a bolygón lévő összes állatot is Lordgenome "gyártotta"/klónozta (ha úgy tetszik, teremtette), ezért vannak pl. olyan abszurdumok, mint a szőlőtestű viziló. XD Aztán pár rész múlva amikor Boota átalakul, Lordgenome szemrebbenés nélkül közli, hogy "a Spirál Erő nem csak emberekre korlátozódik". Ez tök jó, de kérdem én, előzőleg akkor miért jöttek azzal, hogy csak természetes evolúcióval kifejlődő lények tudják használni, és pl. a Beasmanek, mint Viral, pont ezért nem? Vagy a vakonddisznó az egyetlen kivétel, amik már Lordgenome előtt éltek a bolygón? XD
Értitek, mi a problémám? ^^" Akármennyire nem veszi magát komolyan a sorozat, azért a történet elég jól meg van írva, ergo fura lenne, ha az amúgy jól felépített sztoriban ekkora plothole lenne, ráadásul mindkét állítás viszonylag a végén van már a sorozatnak, szóval még az sem lehet, hogy közben máshogy döntöttek, mint annál az ominózus nyitójelenetnél.
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Biztos blöffölt, amikor azt mondta, hogy ő teremtette az össze állatot :D

Egyébként ez így tényleg plothole.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Én nem emlékszek arra hogy az állatokat is Lord Genome klónozta volna. Szerintem csak a Beastmaneket klónozta, ők nem rendelkeznel spirál energiával. Boota meg csak simán állat, akit végül felturbózott a spirál energia. Nem hiszem hogy ez plothole lenne.
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Ja igen, én kétszer végignéztem a TTGL-t, és én is úgy emlékszem, hogy a beastmaneket csinmálta Lord Genome, nem az állatokat.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na ide is beírom, amit az animeajánlós topicba, legalább felpörgünk.

Tengen Toppa Gurren Lagann The Movie - Guren-hen

Így fél évvel a mozis bemutató után (és egyidőben a második film premierjével XD) végre ezt is subbolták (gondolom a DVD kiadásra vártak :)), úgyhogy gyorsan meg is néztem. :D

Azt előre leszögezném, hogy a film határozottan jól sikerült, de azoknak semmiképpen sem ajánlanám, akik a TV sorozatot nem látták, mivel hiába ugyanaz a történet, a két órás játékidő miatt rengeteg dolgot le kellett rövidíteniük, így pl. az események sem a megszokott ütemben folynak, és a TV sorozat ismerete nélkül sok dolog eléggé érthetetlen lenne.

A film első 3/4-e gyakorlatilag a TV első felének az összefoglalója/recapje. Rövidítettek, 3 részt lenyomtak egy 5 perces képáradatban, kisebb dolgokat átírtak, de a gerince kb. ugyanaz. Az igazán érdekes a film utolsó fél órája, ahol a teljes harcot átdolgozták, és teljesen más dolgok történtek, mint a TV ezen pontján. :D Izgalmas, akciódús, és a jól megszokott borzongató Lagann-feeling is érezhetően átjött. :D

Az ending szintén remek lett, ugyanaz a Nakagawa Shoko énekli, aki a Sorairo Days és a Happily Ever After számokat is szolgáltatta a sorozathoz. :)

Egy két órás akció és fanservice dönpinget kapunk tehát, amit a sorozat fanjainak ha nem is kötelező, de legalábbis erősen ajánlott megnézni. :D Fél év múlva remélhetőleg szintén subbolják majd a második filmet is, ami folytatja, és lezárja a sztorit. :)

Végső értékelés: 9/10-et adok rá, mert amúgy minden a helyén van, de mivel két órájuk volt kb. 15 rész összefoglalására, ezért sajnos pl. a humoros részeket szinte teljesen mellőzték, és a karakterek jellemének megismerésére sem maradt annyi idő, mint a sorozatban. Az újítások a TV sorozathoz képest nem voltak rosszak, de azért jobbak sem.
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ez tényleg az eddigi legjobb amit láttam, gratula a cosplayernek. :D
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Tudtam, hogy tetszeni fog neked, a gratulációt meg átadom a cosplayernek.
honya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.09.25. 22:01
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: honya »

movie: én is megnéztem, nagy gurren lagann mániás vagyok :P Szerintem jó volt az ova, egyáltalán nem zavart, hogy a fele ugyanaz volt :D Jó volt látni újra ugyanazokat a szereplőket, na.
Amúgy, lesz új sorozat valamikor?

A boota esetéről meg annyit, hogy nem tudom, már rég láttam (most nézem újra :D), de nem azt mondta boota, hogy ő azért szegődött simonhoz, hogy vigyázzon rá? (tehát az volt az eredeti teste, és később vette fel a malac formát) mintha valami ilyesmire emlékeznék. na de megnézem újra, és majd akkor megmondom :D

a cosplayról meg annyit, hogy szerintem egyik sem fogta meg a lényegét a ruhának. (itt is van 1: http://www.sankakucomplex.com/2009/02/2 ... o-cosplay/ )
Első, az a koponya a hajában nem rá van csak csatolva a hajára.
Az fogja el a fufruját. Nem tudom hogy nem tudják ezt megérteni :D

Másik, Yoko hotpants-e nem egy kisgatya. Nem egy testtől elállós izé. Akármilyen képet megnézel Az egy nagyon simulós gatya, nem eláll a testétől, de beszorítja a hátsóját :D
Amíg az ilyen alap dolgokat nem sikerül megvalósítaniuk, addig én nem mondom rájuk hogy igényesek :D
Persze ez csak saját vélemény
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ne keverjük, a Movie az, aminek a háromnegyede ugyanaz, mint a sorozat, az OVA meg egy 24 perces poénkodós rész, amit egy Nintendo DS játék mellé adtak. :)

Ha új sorozat alatt folytatásra gondolsz, olyan szerintem nemigen lesz, mivel eléggé elvarrtak a végén minden szálat, viszont mivel a Gainaxról beszélünk, szépen elkezdik majd fejni ezt is, mint az EVA franchise-t, szóval 10+ mozifilmre, meg 4-5 "újramesélő" sorozatra simán lehet számítani, aztán majd 10 év múlva a "digitálisan felújított kép + hang" sorozatra, ami amúgy történetileg full ugyanolyan, mint a régi, stb. XD (Jó, most kicsit túlzok, bár ha megnézzük, hogy az EVA-ból mit csináltak, akkor nem annyira. XD)

Boota nem mondott ilyesmit, csak hogy "Nem engedem, hogy egy ujjal is hozzányúlj Simonhoz!", de az elvileg totál véletlen, hogy anno találkoztak, lehetett volna bármelyik vakondmalac, meg nem volt korábban emberi formája. :)
Kép
honya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.09.25. 22:01
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: honya »

jah ok xD akkor az ova az ore no lagann wa pika pika xD
mondjuk sztem tokmind1, de nem baj xD

hat kar pedig jo lenne.
esetleg arrol szolhatna amikor kamina meg elt. es ott ilyen alternativ tortenetek jok lennenek. (mint az ova volt :D)

bootas meg.. ok, reg lattam, de nekem vhogy ez emlekeztetett
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Goofy: igen, be is volt már ide posztolva pár oldallal hátrébb
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jaja, klasszikus. :)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: anubys »

Jövő hét csüt-péntek adják le az első TTGL movie-t az Anilogue fesztivál keretén belül.
Link
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Ugyan japán hanggal adják, vagy angol szinkronnal? A trailer angol szinkronos :(
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Végülis a King of Thorns trailerje is angol szinkronos, de szerintem 99%, hogy minden filmet eredeti nyelven fognak adni, szóval ezek japánul mennek majd. :) Amúgy a Lagannál azért linkelték ezt a trailert, mivel ez az egyetlen eddig, ami angol nyelven elérhető, és igazából ez a TV sorozaté, Movie trailer még csak japán raw-ban létezik. (Illetve most találtam egyet a movie-ról, de az sem szinkronos, csak subos.) Gondolom a trailernek meg azért kell angolnak lennie, hogy aki most először látja, az is értsen valamit belőle, hogy kb, mégis miről szól, és többen tudnak angolul, mint japánul. XD Bár igazából a Lagann esetében nekem szinte tökmindegy, lévén az egyik olyan animeről beszélünk, ahol az angol szinkron majdnem az eredetivel vetekszik. :) (Bár természetesen ha választani kellene, inkább a japán. :)) Amúgy terveim szerint én is ott leszek a pénteki vetítésen, igazi széles vásznon nézni a Lagannt egy élmény. :D
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én is meglepődtem, hogy a sorozat trailerét rakták be, pláne, hogy angol volt a hang. Viszont már voltam ilyen vetítésen. Legtöbbször japán hang + ráégetett angol felirat van. Lehet kérni fejhallgatót, és megy közben élőben az alámondás magyarul (inkább érdemes kihagyni).
A felhozatalból engem csak a King of Thorns érdekel, úgyhogy valószínűleg szombaton megyek az Urániába. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, megnéztem tegnap, valóban japán szinkron/angol felirattal ment, és ahogy sejtettem, nagy élmény volt szélesvásznon nézni. :D
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, duplapost, de ha más nem, legalább felhozom a topicot. :dirr:

Egy ideje már kijött a második remake film, a Lagann-hen, a "Mit néztél mostanában?" topicban már írtam róla, most azt nem is ismételném itt meg újra, inkább nézzük a pozitív negatív dolgokat a filmmel kapcsolatban:

Amik bejöttek:

-Fanservice a maximumon, a készítők most is kihasználták, hogy nem TV sorozattal, hanem Movie-val van dolgunk, és az első film félmeztelen Yokós akciója utána itt gyakorlatilag már "fullmeztelen" Yokót és Niát láthatunk. XD

-1-2 epic pillanat, pl. azzal, hogy csak Kittan halt meg, kissé olyan "hősök pantheonja" hangulata volt annak a résznek, hogy csak Simon, Kamina, és Kittan voltak ott a "halottak dimenziójában". :)

-A beszólások. XD Legjobbak talán a "A te melleid nélkül nem teljes a csapat." illetve az "Annyiszor mondom, ahányszor csak kell: WHO THE HELL DO YOU THINK I AM???" voltak, de tuti volt még 1-2 jó. XD

Amik nem:

-Kissé zavaró volt, hogy mivel két órába bele kellett férnie az összes csatának, ezért a cselekményre szinte alig maradt idő, aki a sorozat nélkül nézi, jóformán semmit nem ért a sztoriból.

-Simon Spirál Erő-használatát kissé már túlzásba vitték, ilyen fél-SSJ harcos, fél-Hollow módban nyomta, Spirál Erővel nyitja ki a bezárt ajtót, meg vissza kell magát fognia, különben eluralkodik rajta a Spirál stb.

-A Gainax még mindig nem heverte ki az EVA-t, és most itt is kitalálták, hogy nem csak a pilóták hatnak a robotra (ugye a sorozatban és az első filmben még csak ilyenre volt példa), hanem fordítva is: eltörik a robot fúrókarja, és Simon elkezd vért köpni, vagy a kedvencem: levágják a mecha fél karját, és Yoko felüvölt fájdalmában. :dirr:

-A végén az a mechafest bejött volna, ha ötletesen oldják meg, és nem annyiból áll az egész, hogy előszedik a szereplő saját vagy korábbi mecha nevét, és elébiggyesztik a "Tengen Toppa" titulust. ("Tengen Toppa Solvernia, Tengen Toppa Yoko W Tank", stb.) A dizájnjuk még szódával elment, volt köztük jobb és elég ötlettelen is, de ez a névadás ilyen Studio Pierott-féle "ó'csó" megoldás volt. És ha már mecha: Viral hogy a fenébe tudott Spirál erőt felszabadítani, és egymaga irányítani egy GL-típusu mechát? (Vagy az ikrek, akiknek meg végig Grappal/Grapearl mechája volt, bár ők legalább emberek...)

-Ki ez a pasas ott jobbra? A sorozatból egyáltalán nem ismerős, az első filmben sem szerepelt, most meg úgy állították be, mintha X éve a brigád tagja lenne. Szerencsére annyi szerepe nem volt, de akkor is furcsa. Ismeri valaki?

Asszem annyi, ahogy már a "Mit láttál?" topicban is írtam, a 8/10-et még így is megérdemli, de a Gainax helyében ezt a történeti vonalat ennél tovább már nem húznám, helyette csinálhatnak esetleg alternatív világos sztorikat. :) (Ahogy teszik is, készül a Parallel Works 2. :D)
Kép
honya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.09.25. 22:01
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: honya »

Hali
köszi a leírást XD
én úgy tudtam hogy láttam én ezt a lagann-hen-t, de a leírásod alapján elbizonytalanodtam... XD szal most meg fogom nézni mégegyszer XD

am a paraller works alatt melyikre gondolsz? Mert láttam párat, de nem tudom melyik hivatalos (mondjuk azt tudom hogy melyik nem XD)
szal a paraller works 1 az a lovagos nia kiszabadítós? XD

Egyébként olvasta valaki a gurren lagannos mangát ami egy iskolában játszódik? XD
honya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.09.25. 22:01
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: honya »

na, megnéztem ezt a Moviet.
Tévedtem, tényleg nem láttam. én a Gurren-hen-t láttam XD
Hát személy szerint nekem nagyon teccett, bár engem alapból elragadott ez a világ XD

Azt a pasast ensem ismerem XD
de mondjuk volt még pár emberke aki bennevolt és nem ismertem. Pl az a hosszú kékhajú emberke

Én is 8/10-et adnék rá XD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Titkos »

honya írta:am a paraller works alatt melyikre gondolsz? Mert láttam párat, de nem tudom melyik hivatalos (mondjuk azt tudom hogy melyik nem XD)
szal a paraller works 1 az a lovagos nia kiszabadítós? XD
Parallel Works-ből 8 hivatalos készült, nemhivatalos alatt gondolom AMV-kre gondolsz. :) Ezek a következők:

1. A lovagos-Niás XD
2. Viral és Simonék a pachinko-automata Gunmannel játszanak. XD
3. Szamurájos-Feudálisjapános
4. Ez a vadnyugati-hagulatú, ahol "megcserélték" a világot, és a Beastmanek harcolnak a Gurren Brigád elnyomása ellen. XD
5. Ez valami iszonyatosan beteg, rajzolásilag meg történetileg is. Gimmy próbálja hőseinket "megkanchozni", egyeseket sikerül is. :dirr:
6. Ez is egy alternatív világ, de a sorozathoz hasonlóan itt szintén a Beastmanek az elnyomók, és ellenük harcolnak az emberek, csak a setting más.
7. Ennek a klippje nem nagy szám, természeti képek + egy futó srác árnyéka, de legalább a zene az egyik legjobb a sorozatból.
8. A Lordgenome múltját elmesélő klipp, vagyis hogyan lett az egykori Spiral-harcosból a rettegett Spiral King. Mondjuk szerintem plothole-os, ha a sorozatbeli történetével hasonlítjuk össze. :dirr:
honya írta:Egyébként olvasta valaki a gurren lagannos mangát ami egy iskolában játszódik? XD
Naná, egy tök jó paródia, kár, hogy olyan rövid lett. XD
honya írta:de mondjuk volt még pár emberke aki bennevolt és nem ismertem. Pl az a hosszú kékhajú emberke
Ő itt jobbra? Őt még az elején válogatta be Kamina, amikor az ikreket, a cigist, a majomfejűt, meg a többieket. XD
Kép
honya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.09.25. 22:01
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: honya »

hat youtubeon nezegettem, de pl volt amelyikben egy kis kamina akarta megfogni yoko segget, de yoko eszrevette.. erre kiskamina letepte a melltartojat XD es ez is paraller works neven volt fent, de biztos nem hivatalos mert eleg gagyin nezet ki XD (nem epp gurren lagann stilus volt)
de ugy laccik meg kell nezegetnem ujra oket, mert voltak olynok amiket nem lattam XD
van valami jo oldal ahol fenvannak, vagy marad a youtube es a sok fake paraller works? XD

jah, onemanga-n olvastam, es ott nem volt vegig fent -.- de nagyonnagy volt XD

hm, valahogy nagyon nem ugrott be nekem :D de akkor jo XD
tiszteletem hogy emlekeztel ra XDD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Hozzászólás Szerző: Titkos »

honya írta:hat youtubeon nezegettem, de pl volt amelyikben egy kis kamina akarta megfogni yoko segget, de yoko eszrevette.. erre kiskamina letepte a melltartojat XD es ez is paraller works neven volt fent, de biztos nem hivatalos mert eleg gagyin nezet ki XD (nem epp gurren lagann stilus volt)
Az hivatalos, az az ötös Parallel Works, fentebb írtam róla. És az nem kiskamina, hanem Gimmy, a vörös hajú kissrác, sima megfogás helyett pedig durvábbal próbálkozott, konkrét megujjazással. XD (Mondjuk a rajzolás tényleg gagyi volt. XD)
honya írta:de ugy laccik meg kell nezegetnem ujra oket, mert voltak olynok amiket nem lattam XD
van valami jo oldal ahol fenvannak, vagy marad a youtube es a sok fake paraller works? XD
Én torrentről szedtem le, itt a fenti három link bármelyike jó elvileg. :)
honya írta:jah, onemanga-n olvastam, es ott nem volt vegig fent -.- de nagyonnagy volt XD
Azóta már feltöltötték végig, mondjuk így is csak 6 fejezet az egész, de legalább végig tartja a színvonalat. XD
Kép
Válasz küldése