Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Ubika97
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.07.20. 15:50
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ubika97 »

A bleach-et nagyon szeretem vagy 3-szor láttam egymás után a sorozatot és mind a 3 filmet láttam 2 le is van töltve :D

Meg a Soul Eater az új anime az Animaxon nagyon szeretem mert nagyon vicces és szeretem a démonos halálistenes történeteket,meg a harcolosakat :vigyor:
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Ubika97 írta:A bleach-et nagyon szeretem vagy 3-szor láttam egymás után a sorozatot
Inkompetens vagyok a témában, de ez nem egy jelenleg is futó sorozat, ami egy jelenleg is futó manga alapján (kivéve a filleráradatot, ami hol jobb, hol kevésbé, mint maga a manga) készül? Akkor hogy láthattad többször is egymás után? :twisted:

Soul Eater:
Igazán ötletes art-ja van, majd egyszer sort kerítek rá. :)

Ma néztem meg a One-Outs 1. részét, ami egy baseballozó Akagiról szól, akinek az OP-ban folyton ide-oda fújja a szél a sliccét... :shock: (Ez egy nőknek szánt baseball-anime, vagy mire véljem ezt???) Eddig nem túl meggyőző: az Akagi és Kaiji utórengésének tűnik, nameg nem tudom, h akarnak kihozni epic fight-okat abból, h
a, elkapod a labdát
b, nem.

A narrátor, a legyőzhetetlen, titokzatos főhős, hatalmas tétek, 1-2 torz arc már megvan, amik az előző két animuban még meg is győztek.
Adok neki egy esélyt, de ezek után nem várok sokat. :/
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

zebra:

abba ne hagyd a One Outs-ot! óriási sorozat, és hamarosan rendes baseballt tolnak majd. Én egy betűt nem értek mai napig se a baseballhoz, de végigizgultam az egészet, Tokuchi Toua hihetetlen karakter :D

(nekem is volt Akagi és Kaiji utánérzésem, de ez a karakter más, mint az előző kettő)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Biiru Seijin írta:abba ne hagyd a One Outs-ot! óriási sorozat, és hamarosan rendes baseballt tolnak majd. Én egy betűt nem értek mai napig se a baseballhoz, de végigizgultam az egészet, Tokuchi Toua hihetetlen karakter
OK, nem hagyom abba! Azt látom rajta, h hihetetlen kari. ::^_^::
Biiru Seijin írta:(nekem is volt Akagi és Kaiji utánérzésem, de ez a karakter más, mint az előző kettő)
Rajtam kívül ismeri ezeket az animéket valaki a fórumon?! Zsír. :thumb:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

zebra írta:Rajtam kívül ismeri ezeket az animéket valaki a fórumon?! Zsír. :thumb:
Én is ismerem őket, a Kaiji pölö az egyik kedvenc animém. :3 (Erről jut eszembe, kéne változtatni végre az aláírásomon. Na, meg is teszem...)

Ami a One Outsot illeti: Tervezgetem már egy ideje, bár vannak néminemű előítéleteim + karakter design = ééérdekes, de nah, majd bővebben, ha eljutok odáig.

És akkor még a témánál maradva: Nemrég láttam az Uténát, ami OMGFCKAWESUM volt! (Szerintem ezzel el is mondtam mindent. :3)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ha már ez a téma, akkor melyiket érdemes inkább megnézni, az Akagit vagy a Kaijit? A fura karakterdizájn ellenére szemezgetek velük, csak nem tudom melyikkel lenne érdemes kezdeni.

Hogy ne csak offoljak, végre valahára elkészült a felirat a Mouryou no Hako utolsó részéhez (csupán másfél évbe tellett ^^). Jó sorozat volt, a végén szépen összeállt a kép, de valószínűleg még jobban tudtam volna értékelni, ha nem többhavonta nézek egy-egy részt belőle, egyébként is kissé szürreális és nehezen követhető volt a történet, a lassú tempó meg csak tovább nehezítette a megértését. Egy újranézést mindenképpen megejtek valamikor, hogy tényleg megértsek minden apró részletet.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>Mariko

Kaiji! :D Az Akagiban nekem egyedül csak a főhős karaktere jött be jobban a Kaijihoz képest, valamint utóbbiban csupa olyan "szerencsejáték" van, amiknek világosan elmagyarázzák a szabályait + mindenki számára érthetőek, míg az Akagiban azért nem árt tisztában lenni a mah-jong alapjaival, meg stuff. Szal részemről Kaiji, de az Akagi is nagyon jó. :3
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Hálistennek csak az OP/ED langyi kicsit a One Outsban, a sorozat színtiszta GARság :D
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Junchi írta:Kaiji pölö az egyik kedvenc animém
::beer:: Nekem is! 10/10 nálam. (Az Akagi 9/10.)
Junchi írta:Nemrég láttam az Uténát, ami OMGFCKAWESUM volt!
Én meg pont azzal szemben vagyok kissé előítéletes. Bár ez a kifordított tündérmese-dolog még jól is elsülhet, talán majd egyszer belenézek.
Mariko írta:Ha már ez a téma, akkor melyiket érdemes inkább megnézni, az Akagit vagy a Kaijit?
Kaiji-val kezdtem én is, Neked is azt javaslom. A Kaiji-ban, ha túléled az Espoiros részeket, iszonyúan izgalmas lesz a sztori. Hatalmas pszichológiai anime! Akagi karaktere is pure win, de maga az anime néha igencsak agyzsibbasztó a folyamatos mahjong szövegeléssel. Bár, hozzá kell tegyem, sokkal jobban elmagyarázza a lényeget, mint a Saki. Ettől függetlenül dobtam a fordítást két rész után, a feliratozáshoz tényleg értenem kellene a játékszabályokat...
Kaiji karaktere túl emberi, érzelemorientált, küzd a becsületéért, az éleéért, míg Akagi egy legendás játékos. Ha az egyiket végignézed, és tetszett, a másikat se hagyd ki a teljesség kedvéért.
Biiru Seijin írta:a sorozat színtiszta GARság
Remélem is. ::^_^::
A One Outs mellé beiktatom a Last Exile-t is, érdekesnek tűnik. A kövi szezonban meg ismét akad egy érdekesség: The Legend of Koizumi. Aki bírta az Akagi-t, szerintem, az ne menjen el mellette.
Avatar
Ubika97
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.07.20. 15:50
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ubika97 »

Nem a végéig láttam csak a 110-ik ep-ig mert tovább nem adták szinkronnal :( :cry: csak felirattal van a neten.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Felirattal az igazi animét nézni. :wink:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Junchi írta:Kaiji! :D Az Akagiban nekem egyedül csak a főhős karaktere jött be jobban a Kaijihoz képest, valamint utóbbiban csupa olyan "szerencsejáték" van, amiknek világosan elmagyarázzák a szabályait + mindenki számára érthetőek, míg az Akagiban azért nem árt tisztában lenni a mah-jong alapjaival, meg stuff. Szal részemről Kaiji, de az Akagi is nagyon jó. :3
zebra írta:Kaiji-val kezdtem én is, Neked is azt javaslom. A Kaiji-ban, ha túléled az Espoiros részeket, iszonyúan izgalmas lesz a sztori. Hatalmas pszichológiai anime! Akagi karaktere is pure win, de maga az anime néha igencsak agyzsibbasztó a folyamatos mahjong szövegeléssel. Bár, hozzá kell tegyem, sokkal jobban elmagyarázza a lényeget, mint a Saki. Ettől függetlenül dobtam a fordítást két rész után, a feliratozáshoz tényleg értenem kellene a játékszabályokat...
Kaiji karaktere túl emberi, érzelemorientált, küzd a becsületéért, az éleéért, míg Akagi egy legendás játékos. Ha az egyiket végignézed, és tetszett, a másikat se hagyd ki a teljesség kedvéért.
Köszi mindkettőtöknek! Akkor Kaijit fogok nézni, a mahjonghoz úgysem lövök sokat. Jól jönne egy félév szabadság, hogy mindent meg tudjak nézni/el tudjak olvasni, amit kinéztem magamnak. :(
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Köszi mindkettőtöknek! Akkor Kaijit fogok nézni, a mahjonghoz úgysem lövök sokat.
Nincs mit, remélem, tetszeni fog. ::^_^::
A One Outs, miután Toua csatlakozott a baseball csapathoz, kezd egyre érdekesebb lenni! Azért nem semmi, h a csapat tulajdonosa mindenkit a zsebében tart, és vesztésre játszik... Csak nem ő lesz az Evil ezúttal a szokásos yakuzaman-ok helyett? :o_O:
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Summer Wars

Nekem jobban tetszett, mint a Toki wo Kakeru Shoujo.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Yuriko-chan írta:Summer Wars
Pont tegnap tettem wishlistre, a One Outs után meg is nézem azonnal, érdekesnek tűnik. ::^_^::

One Outs:
Imádom Tokuchi-t!!!!
Eddig maximálisan a szívemből beszél a srác:
"A kis esély azt jelenti, hogy nem nulla."
"A felelősségvállalás azt jelenti, hogy átvállalod a fájdalmat, amit okoztál. Ha tönkreteszel egy ezüstétkészletet, veszel helyette aranyat." (Eközben bevágják a vezető beosztású embereket, miközben bocsánatot kérnek az emberektől, akiknek nincs hatalmuk - jelezve azt, hogy a bocsánatkérés nem egyenlő a felelősségtudattal.)

Arról már nem is beszélek, hogy ez az arc tényleg egy baseballozó Akagi: úgy átvert mindenkit, mint a fene! Csak pislogtam.

Ennyi: :thumb:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nodame Cantabile + OVA
Aranyos volt, Chiaki végre belefáradt az ellenállásba és beadta a derekát Nodamének. ^^ Amit sajnáltam, hogy az első szezonban megszeretett mellékszereplők közül szinte alig tért vissza valaki, még Milch is csak néhány rövid cameo erejéig bukkant fel, pedig azt reméltem, hogy miután Európába jönnek, újra nagyobb szerephez fog jutni.
Most jöhet az utolsó szezon! Remélem, Nodamének a végén összejön az áhított közös fellépés Chiakival. :vigyor:
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Amit sajnáltam, hogy az első szezonban megszeretett mellékszereplők közül szinte alig tért vissza valaki, még Milch is csak néhány rövid cameo erejéig bukkant fel
:( Pedig a kis homi dobos, a vagány hegedűs arc, Milch tök jó fejek voltak, megszerettem őket nagyon az első szériában.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

zebra írta::( Pedig a kis homi dobos, a vagány hegedűs arc, Milch tök jó fejek voltak, megszerettem őket nagyon az első szériában.
Sajna ők, Milchet leszámítva, nem szerepeltek, csak az OVA-ban volt egy rövidebb jelenetük, mondjuk az nagy poén volt. XD
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Last Exile:

Két részt néztünk meg belőle öcsémmel, nem rossz. Iszonyat hangulatosak a zenék, szép az art (olyan Natsumésen elmosott minden, kár, h a CG belerondít), epic-ek a fight-ok (csak elég illogikusak, de erre még kitérek), jó az OP és ED.
A steampunk egy különleges műfaj, ugye a viktoriánus éra, az ipari forradalom, a gőzgépek összemosása egy másik érával. Általában azzal szoktak eljátszani, mi lenne, ha most is gőztechnikát használnánk. Szóval pont a szépsége adja a legnagyobb logikai bakit is: visszahozza a viktoriánus éra technikáit, de a harcmodor, az életstílus is olyan marad, mint akkoriban volt. Elektromos áram, mint olyan pl. nem létezik. Elég fura, de hangulatos amúgy nagyon. Ez a műfaj igen közel áll a szívemhez, és mivel ritka a minőségi steampunk mind filmben, mind könyvben, vagy animében, ezért eleve kedvezőbb elbírálásban részesül nálam. :) Csak ne csesszék el a végére nagy hülyeségekkel...
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

zebra írta:Last Exile
Nekem egy kedvencem, mindenképp ajánlom, hogy folytasd
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Cruel Angel írta:Nekem egy kedvencem, mindenképp ajánlom, hogy folytasd
Fogom: öcsémmel közösen nézzük, mert őt is érdekli. ::^_^::
Most fejeztem be a One Outs-t, nagyszerű anime, csak ajánlani tudom. Tokuchi az egyik kedvenc animekarimmá lépett elő, zseniális figura.
Egyedül az OP és ED borzalmas, de legyen ez a legnagyobb baj. :wink:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kuuchuu Buranko a.k.a. Trapeze
Ezt a sorozatot majdnem nem néztem meg, mert elsőre elriasztott a látványvilága, de aztán végül csupa jót hallottam róla, úgyhogy mégis belevágtam. Egyáltalán nem bántam meg, mert tényleg nagyon jó, és a szürreális dolgokhoz elég hamar hozzászokott a szemem, sőt az kimondottan tetszett, hogy időnként állatfejjel ábrázolták a pácienseket, mert nagyon jól szimbolizálták a belső problémáikat és a fóbiákat.
A másik dolog, ami nagyon bejött, hogy az egyes epizódok eseményei párhuzamosan futottak egymással, így voltak olyan jelenetek, amik visszaköszöntek később egy másik szereplő szemszögéből, és az először statisztaként felbukkanó karakterek néhány résszel később a doki betegeikén bukkantak fel újra.
Az egyetlen dolog, amit negatívumként tudok felhozni a sorozattal szemben az, hogy a páciensek majdnem mind kényszerbetegek, elég sok mentális betegség létezik, egy kicsit színesebb palettát is felvonultathattak volna.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Kuuchuu Buranko
:goodpost:
Mariko írta:A másik dolog, ami nagyon bejött, hogy az egyes epizódok eseményei párhuzamosan futottak egymással, így voltak olyan jelenetek, amik visszaköszöntek később egy másik szereplő szemszögéből, és az először statisztaként felbukkanó karakterek néhány résszel később a doki betegeikén bukkantak fel újra.
Ügyesen felépített anime, igen. Ezen én is lestem, amikor leesett, h Mayumi-chan nem véletlenül tépi le a naptár ugyanazon pár lapját minden részben.
Mariko írta:Az egyetlen dolog, amit negatívumként tudok felhozni a sorozattal szemben az, hogy a páciensek majdnem mind kényszerbetegek, elég sok mentális betegség létezik, egy kicsit színesebb palettát is felvonultathattak volna.
Ezt párom is nehezményezte, de szerintem azért alakulhatott így, mert alapból ez az anime testközelbe akarja hozni a pszichiátria világát, vmint életvezetési tanácsokat is ad. Egy "cifrább" kór nemigen illett volna a képbe. Talán azért is kerültek túlsúlyba a kényszeresek, mivel megkockáztatom, h ez az egyik leggyakoribb tünet. (Magamon is látom a jeleit. :oops: )

Abenobashi Mahou Shoutengai
A túltengő fanservice mennyiségtől eltekintve eddig (6. résznél járok) nagyon nagy paródia! Jók az utalások, tetszenek a rajzstílus váltogatások, jópofa darab.

Nemrég néztem meg a Tistou-t, nagyon szép történet egy kisfiúról, aki a virágokkal akarja szebbé tenni a világot. Annyira nagy szövegek vannak benne! Csak ajánlani tudom.
Kár, hogy az anime alapjául szolgáló könyv nem elérhető neten, csak külföldről lehetne megrendelni. :/
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Mariko írta:Kuuchuu Buranko a.k.a. Trapeze a páciensek majdnem mind kényszerbetegek
Woáááááááááá ::jbow::
Állandóan azon gondolkoztam, hogy ha készítenék animét, biztos egy OCD-s lenne a főszereplője. Hát ezzel már nem ugrok bele az iparba :D Viszont köszi a tippet, nagyon kíváncsi vagyok ezek után rá. Igazából láttam a Monkból (flúgos nyomozó) egy fél epizódot, de elég is volt. Nem igazán jön be az a felfogás, hogy az OCD-sek flúgos-bogaras emberek, mert aki nincs benne, nem tudja milyen zárt ajtók mögött szenvedni... A bogarasság háttérgondolat szétfeszíti az embert és tönkre is teheti az életminőségét (bocsánat, elég súlyos OCD-s vagyok és kritikus vagyok ilyen dolgokban).
Szóval köszi a tippet ::jeye:: Majd élmény-beszámolok.
Ja, amúgy igen, sok mentális betegség van, de érdekes módon az én ismerőseimnek fogalma sincs az OCD-ről... :shock: Nekem se volt, amíg bele nem futottam egy cikkbe, ami leírt.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

AyaDid írta:A bogarasság háttérgondolat szétfeszíti az embert és tönkre is teheti az életminőségét
Ezt nagyon jól megmutatja az anime is, nekem elég hitelesnek tűntek az esetek. Biztosan tetszeni fog. ::^_^::

Konnichiwa Anne:
Az első ep elvarázsolt, mindenképpen folytatom, gyönyörű anime. (Kár, h iszonyú lassan feliratozzák.) Igazi gyerekszáj, akár a Tistou-ban, csodálatos grafika, aranyos főszereplő. Kár, hogy a szereplőgárdában a kliensanyag van túlsúlyban (alkoholista, munkanélküli nevelőapa, szegénységben élő, gyerekgyáros nevelőszülők, rosszindulatú gyermekek...).
Válasz küldése