Chobits

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Nurrik írta:én speciál Shinbo történetszálának továbbvitelére...vagy a srác hátterének a bemutatására gondoltam...

edit: ő meg Sumomo a kedvencem a sorozatban..nemtom mér... :shock:
Talán azért, mert a fő történeti szál egy kicsit el lett már nyújtva, és kicsit más is érdekelni kezdte az embert mellette. Kawaii anime, de ennyi... nem hiszem, hogy egyhamar meg fogom nézni még 2-3 sokszor. Bezzeg egy Full Metal Panic vagy egy Cowboy Bebop... :-P // inkább nem írom hányszor, mert betegesnek tűnne... // :roll: :D
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Nos ami engem illet én végignéztem a sorozatot és nagyon tetszett!
Tetszik, hogy a vége kicsit drámai lett!
A Clamp hozta a tőle elvárt színvonalat. Több animéjüket láttam már, és elképesztő, hogy mennyire más a rajzolási módjuk itt a Chobits-ban mint mondjuk az X-ben. :lol: :lol:
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Shin írta:Nos ami engem illet én végignéztem a sorozatot és nagyon tetszett!
Tetszik, hogy a vége kicsit drámai lett!
A Clamp hozta a tőle elvárt színvonalat. Több animéjüket láttam már, és elképesztő, hogy mennyire más a rajzolási módjuk itt a Chobits-ban mint mondjuk az X-ben. :lol: :lol:
Nos igen... a szemekkel nekem is meg kellett barátkoznom. De mint kiderült nem is véletlen, hogy olyan amilyen. ...és persze már az openingben is lehetett látni, hogy valami oka van annak, hogy más a rajzstílus.
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

most olvastam ki a mangát, úgyhogy elkezdtem az animét.
Shinbo még helyesebb szinesben X)
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
spydog
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.10.27. 20:23
Tartózkodási hely: Szlovákia

Hozzászólás Szerző: spydog »

Én csak egy újonc vagyok itt, de egy pár anime-n már túl vagyok, és most éppen relaxálok/ könnyedebb anime-ket nézek. Ugye talán nem is kell mondanom, hogy az NGE után milyen állapotba kerültem. Kellett már egy kis vidámság is, ezért a bemelegítés után (a DearS-al kezdtem XD) most rááltam a Chobits-ra. Nagyon szép történet, és bár még csak a 12. résznél tartok, de nagyon tetszik. Chii pontosan olyan karakter, mint amilyeneket "imádok" az anime-ken belül persze. Itt sokszor olvastam, hogy a kawaii jelzővel emlegetitek, és hogy ebben ki is merül a karaktere definíciója. Én ellemben azt hiszem, hogy igazából a kawaii csak a kezdet, hisz ennél azért több van Chii-ben. Persze attól, hogy aranyos, kedves, szerethető és lélekkel rendelkezik (legalábbis azthiszem), attól még csak egy "persocon" marad, egy gép. A szépségéért nem kellett semmit se tennie, és a személyiségét is programozták, ergo azthiszem kijelenthetem, hogy nem kellett harcolnia semmiért sem az életben. Vagy mégis? Még nemláttam az egész sorozatot, de amint lehet megnézem a többi epizódot is, mert a seiyuu-k nagyon jók benne(bár tudnék sok nagy anime-t ide írni ahol jobbak, de mindegy XD). Chii hanga egyszerűen elragadó, Sumomo-é se kutya(bár a kalandja a kutyával inkább mulatságos XD). Hibiya-san hangja ismerős volt a DearS-ből, bár kétségtelen, hogy a Chobits-ban még nem volt "olyan" XD...

Na szumma-szummárum azthiszem elég hosszúra sikeredett ez a hozzászólás, elnézést.

Végszónak csupán annyit szánok, hogy néha szükség van nemtúl drámai dolgokra is, hogy kipihenjük a meghökkentő anime-ket :)
スパイ 犬:

君は僕の心 を裏切ったな。皆も同じを裏切ったな!
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

spydog írta: Chii hanga egyszerűen elragadó
Tanaka Rie a hölgy neve, és imho minden idők legszebb hangú nöi seiyuu-ja, pont. :) Ha megtetszett, akkor láthatod még őt a Mobile Suit Gundam Seed-ben egy nagyon jó és emlékezetes női karaktert megformálni (ott énekel is :) ), illetve a .hack//SIGN-ban, de ott inkább csak "feature".

OFF: Azok alapján amiket eddig írtál (Pl hogy hatott rád az EVA) Sztem a .hack//SIGN tetszene neked.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
spydog
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.10.27. 20:23
Tartózkodási hely: Szlovákia

Hozzászólás Szerző: spydog »

Azthiszem nincs értelme vitatkozni XD :) Da ha lehetne, a Gundam dolgokat inkább kihagynám, nem nagyon vagyok oda a mecha dolgokért. Legalábbis én úgytudom, hogy az eléggé "fémes".

off: Az Eva meg azért volt rám hatással, mert a főszereplője személyisége megegyezik az enyémmel. A Pszichés megközelítése tetszett meg az anime-ben.
UI: majd meglátom mit tehetek annak az animenek az ügyében amit írtál.
スパイ 犬:

君は僕の心 を裏切ったな。皆も同じを裏切ったな!
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

Én a tavaszi szünetben megnéztem, és igen, nekem is tetszett. nem a legmélyebb tartalommal bíró animék közé tartozik, de sok jó poént dugtak el benne a szerzők, úgyhogy rendben volt. Azt hiszem a végkifejlet nem sikeredett túl hosszúra, talán az utolsó 2 részt töltötte ki, ami nem szokványos dolog - lévén, hogy sokszor el szokták húzni a befejezést. Nem panaszként írom, mert szerintem jobban kifejteni a dolgokat nem igazán lehetett volna. Mielőtt el kezdtem nézni a sorozatot, láttam pár képet, de azok nem tetszettek, azt hittem, valami Elfen Lied-es dologról van szó, aztán olvastam pár ismertetőt, aztán megnéztem a sorozatot és aztán nagyon örültem :) Kellemesen csalódtam benne :) Bár Hideki hangját nem igazán csíptem, a szemeit valahogy nem tudtam megszokni, de amúgy minden OK volt.
És igen, Sumomo szerintem is nagyon aranyos volt!! :)
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Nos három nap alatt egybe lenyomtam (ami nagy szó nálam, mert van vagy 30 anime aminek az első ötrészénel tartok/ebből tíz 13 részes XD/...de ez már egyéni szoc.probmlem..)

Nagyon tetszett. Chii karaktere eszméletlen aranyos, egyébként is elég nagy a kawaii-érzékenységi faktorom, így engem kiütött. A Történet jó, bár valóban sok fillerszagú rész volt benne (pl. amikor a neten játszottak), bár ennek ellenére egyiket sem untam, és az utolsó 15 részt egyben néztem végig. Az egyetlen dolog ami miatt nem 9et hanem 8at adok neki, az a vége. Olyan semmilyen...
És egyébként is sajnos a kapcsolatuk halálra van itélve...hiszen lehet hogy szeretik egymást, de Hideki emberből van szükségletekkel, amiket Chii nem feltétlen tud majd barátnőként/feleségként kielégíteni, így később lehet hogy Hideki félrelép stb... Ez így lehet hogy durván hangzik..de sajnos szerintem ez az igazság... :roll:

Kérdés:SPOILER A végén akkor végül minden Persocon érzéseket "kapott"? SPOILER
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Shin írta:elképesztő, hogy mennyire más a rajzolási módjuk itt a Chobits-ban mint mondjuk az X-ben
Ez azért van leginkább, mert az X-et Mokona rajzolta, míg a Chobits szereplőit Satsuki tervezte. Érthető hogy 2 embernek különbözik a rajzstílusa.
Jaaku írta:hiszen lehet hogy szeretik egymást, de Hideki emberből van szükségletekkel, amiket Chii nem feltétlen tud majd barátnőként/feleségként kielégíteni
Sőt, ha akarná se tudna őt Chii kielégíteni, a szó szoros értelmében. :dirr: (legalábbis a manga szerint) Ugyanis gondolkozzunk el egy percre, hogy hol is van Chii bekapcsoló gombja... Nos, ha azt megnyomják = format C = kitörölt emlékek. Hogy ennek ellenére Hideki meddig fog kitartani mellette az jó kérdés.
Jaaku írta:A végén akkor végül minden Persocon érzéseket "kapott"?
Az anime verzió alapján tulajdonképp igen, ez történt. A mangában kicsit más 1-2 dolog, de nem spoilingolok. :wink:
Kép
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Pal-chan írta:
Jaaku írta:hiszen lehet hogy szeretik egymást, de Hideki emberből van szükségletekkel, amiket Chii nem feltétlen tud majd barátnőként/feleségként kielégíteni
Sőt, ha akarná se tudna őt Chii kielégíteni, a szó szoros értelmében. :dirr: (legalábbis a manga szerint) Ugyanis gondolkozzunk el egy percre, hogy hol is van Chii bekapcsoló gombja... Nos, ha azt megnyomják = format C = kitörölt emlékek. Hogy ennek ellenére Hideki meddig fog kitartani mellette az jó kérdés.
Erre céloztam én is. :wink:
DE, amikor ott a webcamos fiúnál volt Chii, az nem nyomta be neki ott? :roll: Mert teljesen úgy tünt, viszont Chii semmilyen emlékét nem veszítette el...
Pal-chan írta:Az anime verzió alapján tulajdonképp igen, ez történt. A mangában kicsit más 1-2 dolog, de nem spoilingolok. :wink:
A manga jobb?
(úgyértem komolyabb/drámaibb/romantikusabb)
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Jaaku írta:DE, amikor ott a webcamos fiúnál volt Chii, az nem nyomta be neki ott? :roll: Mert teljesen úgy tünt, viszont Chii semmilyen emlékét nem veszítette el...
De, benyomta. Azért nem történt viszont semmi sem, mert (az anime verzió szerint) azt a területet valami védő cucc veszi körbe és csak az nyomhatja meg, aki szereti Chi-t, vagyis her one and only. Szóval Chi emlékeit csak Hideki törölheti ki, de ugye ő meg úgysem tenné meg.
Nekem általában jobban tetszik a manga verzió, főleg ha CLAMP alkotásról van szó. Bár a Chobits-ot még egész jól megcsinálták, de néhány kérdés azért maradt az anime végére. Pl. mi volt az a veszélyes program aminek elindítása ellen Dita és Zima harcoltak? :weh: Mert hogy mi lett volna ha Chi érzelmeit nem viszonozza Hideki, arra nem derült fény...
Kép
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Nos, akkor még a közeljövőben elolvasom a mangát is. :)
Kép
Avatar
zbory
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.07.08. 09:01
Tartózkodási hely: http://Hungary/Budapest

Hozzászólás Szerző: zbory »

Nekem összességében tetszett! Valóban nem ül seggre az ember a fordulatosságától :D, de szerintem élvezetes! Nekem amúgy is gyengéim az ilyen kawaii lányok szóval ebből a szempontból 100%os. Az a filózás a gép-ember kapcsolatokról pedig még némi gondolkodásra is okot ad.
Talán még jobb lett volna ha kicsit fokozatosabban derülnek ki a dolgok és nem kb az utolsó 3 részben minden. De így viszont szinte végig "vidámkodással" telik ami szintén nem rossz!
A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station.
Avatar
DemonLadyElvira
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2007.07.13. 08:14

Hozzászólás Szerző: DemonLadyElvira »

Háát...lehet hogy itt újonc vagyok, de sajnos eléggé kritikus vagy(természetileg). A Chobits nekem egy örök anime marad. Nekem nagyon tetszett az bakahság és szenvedés mivel elkezdődött és én abban reménykedtem hogy tartani fogja ezt stílust. Azonban önmagáhzo képest eléggé elkomolyodott az anime és nekem ez nem teszett. AMÚGY TÖK COOL XD
Az igazi szeretet nem kell és nem is lehet viszonozni.
Avatar
Matsuo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2007.04.26. 19:21

Hozzászólás Szerző: Matsuo »

Úgy látom ez a téma nagyon elhanyagolódott pedig egy nagyon szuper animéről van szó.Én eddig 2x láttam a Chobits-t oda-vissza (ahogy mondani szokták). :) Szerintem ez így jó ahogy van.A humoros részeken jókat lehet vidulni és a komoly részeken meg izgulni.A grafikája egyzserűen varázslatos. :) Szerintem nem én vagyok egyedül aki így gondolja. :-P Az OP.-t és az EN.-t nagyon eltalálták.Szeretem ha jó a zene egy jó animénél. :cool:
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Én is vagy 2x-er láttam,és mindíg nagyon tetszik.Bár nekem egy rész nem nagyon tetszett,amikor egy esős napon Hideki a gyilkos szoba urban legendje miatt parázik.Azt nagyon nehezen tudom végígnézni.Még kitérhettek volna jobban a végére,arra a veszélyes programra,ami Chiben volt.Na az is érdekelt volna.Vagy Elda és Freya múltából egy kicsit többet is mutathattak volna.
Összefoglalva nekem a Chobits mindíg is az egyik kedvencem lesz.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Matsuo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2007.04.26. 19:21

Hozzászólás Szerző: Matsuo »

Az tényleg egy olyan rész volt ami után kirázott a hideg. :-P :mrgreen: Óriási egy alkotás a Chobits. :) Egy valódi kötelező darab mindenkinek. :D
Avatar
Neko Reiame
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.01.09. 12:36
Nem:

Re: Chobits

Hozzászólás Szerző: Neko Reiame »

Én nagyon szertem ezt az animét ..a végén sírtam is....vagy is csak könyeztem mert sztem tök meghatóvolt:D :oops: ...de amúgy vicces anime:D
Nem az az igazi, akivel le tudnád élni az életedet, hanem az, aki nélkül nem.
"...semmi sem erkölcstelen, ami az ágyban történik, ha arra jó, hogy fenntartsa a szerelmet."
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Chobits

Hozzászólás Szerző: Shin »

Vicces anime, de a vége eléggé megkomolyodott.
Mondjuk a manga meg még inkább komorabb.
Felejthetetlen, de hát CLAMP, nem vártam mást ::jsmile::
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Válasz küldése