Umineko no naku koro ni

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: anubys »

Őszintén szólva nekem nagyon nem tetszett a "lezárása". Ha nem fogok játszani a vn-nel, akkor esélyem sincs, hogy megtudjam, mi lesz a történet vége (jó,tudom, még azok sem tudják, akik játszanak vele).
Ráadásul a sikertelensége miatt nem valószínű, hogy lesz folytatása. :(

Számomra túl sok wtf rész volt benne (lehet, hogy az eredetinek az ismeretében ez nem állna fenn), így nekem végül csak egy 7/10-et ér.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Maron sztorijai, és az itteni postok alapján én eldöntöttem, hogy mégis inkább a játékkal fogom kezdeni az ismerkedést az Umineko világában, aztán legfeljebb megnézem az animét, mint "animált extrát", ha lesz még kedvem hozzá. (Engem már a Shuffle-nél is zavartak az eltérések a játékhoz képest, pedig az "csak" egy dating sim, itt meg azért egy komplex nyomozós sztori van elég hosszan kifejtve, nem akarom elcseszni az élményt.)
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

@Titkos: Azt kell hogy mondjam, jól teszed. Én a 3. fejezetnél értem be a VN-ekkel az Animét, onnantól gyökeresen más volt az élmény. Mondjuk az anime szinte 100%-os hűséggel követi a VN-t, tényleges eltéréstt csak 2-t találtam, viszont kb a VN 40%-a van csak benne (első és negyedik rész esetében még kevesebb), ezért nagyon sok minden nem érthető/ nem jön át igazán. És a higurashival ellentétben, ez nem egy horror-történet, ezért még csak az az előnye sincs meg az anime-nek, hogy jobban visszaadja a para-hangulatot. Itt "csak" gondolokodni kell, ahhoz pedig minél több - visszakereshető, újranézhető, lemethető - információra van szükség. Erre pedig a VN sokkal alkalmasabb.

Egy kis adalék azoknak, akik szerint az anime nem zárta le a történetet (amiben teljesen igazuk van): Ryuukishi szerint a 4. fejezet végére (ameddig az anime eljutott) minden információ rendelkezésre áll a megoldáshoz. Ezt nehéz elhinni, bár most, hogy újraolvasom a VN-eket, egyre több dolog kezd a helyére kattanni...
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sephiroth írta:Ryuukishi szerint a 4. fejezet végére (ameddig az anime eljutott) minden információ rendelkezésre áll a megoldáshoz.
Csak attól tartok,ezeknek az infoknak a nagy része az animéből kimaradt...
Úgy látszik, mégiscsak neki kell majd állnom valamikor a vn-nek.

@Titkos
Szerintem jobban jársz az eredetivel, legalábbis annak ismerete nélkül számomra zavaros volt az animált verzió.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

anubys írta: Csak attól tartok,ezeknek az infoknak a nagy része az animéből kimaradt...
Igazából én úgy láttam, hogy az esszenciális információk szinte mind mind bent voltak. Csak éppenséggel az animátorok b@sztak pirossal mondatni a szereplőkkel. Így viszont sokkal nagyobb teret adva különböző bizonytalan elméleteknek. Mondjuk amilyen elmélet szórványokat találtam én a világhálón szanaszét, azt hiszem vn olvasatában is gyakorlatilag azt magyaráz bele az ember, amit akar. Pl. "Kedvenc" elméletem: Kanon = Shanon. Még NEM láttam sehol egy gyakorlati hasznosítását a gyilkosságok, Battler miben léte és úgy általában Beato "mondanivalójának" megértéséhez, pedig több különböző embertől olvastam róla.

Szerkesztve: Kihagytam egy mondatból véletlenül egy nem-et ^^"
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cruel Angel 2010.01.12. 19:00-kor.
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

@Cruel Angel: Ami az elméltedet illeti, bennem is felmerült, és most újraolvasásnál próbálok arra figyelni, hogy vajon Battler látja e őket együtt bármikor is. Egyelőre úgy vagyok vele, hogyha tudnám, hogy ez a jó megoldás, akkor mondhatnám, hogy vannak rá hintek.
És akkor az olyan elméletekről még nem is beszéltünk, amelyek szerint mindenki a teától haluzik be fura dolgokat, a hint pedig az, hogy Beatrice Wood (művésznév: "Beato") pedig a neve egy művésznőnek, aki teáskannákat (is) készített...
Namost ha ezt koherensen bele lehet magyarázni az uminekoba, akkor a megoldás gyakorlatilag bármi lehet :D
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: anubys »

A hallucináció ötlete bennem is felmerült, ez esetben viszont bármi történhetett. A Kanon = Shanon ötlet elég vadul hangzik. :dirr:
Viszont az igazat megvallva egyelőre azt sem tudom, egy elkövetőt kell-e keresni, vagy fordulónként más volt a tettes?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

anubys írta:Viszont az igazat megvallva egyelőre azt sem tudom, egy elkövetőt kell-e keresni, vagy fordulónként más volt a tettes?
EP5 alapján: Úgy tűnik Kinzó papa természetes halállal hal, viszont ugye, aki eltitkolja, az mindig ugyanaz. E mellett viszont a többi gyilkosság szerintem különböző a különböző fejezetekben.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: anubys »

Kiderült az End of the Golden Witch végén, hogy ki volt a tettes, vagy elhúzzák a Chiru végéig?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Maron »

Szerintem elhúzzák a Chiru végéig, esetleg a következő részben felfedi, de a részletes magyarázattal várni az utolsó játékig. De elméleteket már az 5-6. rész alapján lehet gyártani, a 6. részben elhangzott 2 olyan piros igazság, ami alapjaiban rengethet meg néhány elméletet (vagy megerősítheti azt).
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

anubys írta:Kiderült az End of the Golden Witch végén, hogy ki volt a tettes, vagy elhúzzák a Chiru végéig?
Én 5 chapter után tartom magamat ahhoz, h mikor ki, mivel mindig mások maradnak életen. Ergó nem itt a lényeg.
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Maron »

A játékos hírek jöhetnek ide, ugye?

A Witch Hunt egyben hozza ki mégis 6. rész fordítását, ami egyáltalán nem baj, sőt. Viszont ami fontosabb, információk a 7. részről. A címe:

Requiem of the golden witch

Itt linkek, képek és egyéb információk vannak, vigyázat, 6. rész spoilerek viszont!

Az új portré - tkp. talán nem is számít spoilernek, mivel 2, teljesen új szereplő látható rajtuk.

Új opening, szerintem nem spoileres igazán, az előadót még ki tudtam venni, hogy ki (Sakura Kanae, ő énekelte pl. a DisCode-ot), de a címét, ha megfeszülök sem.

A minta screenshotok nyers fordításából úgy néz ki, választ kapunk néhány kérdésre, de szinte biztosra vehető, hogy lesz még legalább egy rész. A 2 új szereplőről nem tudom, mit gondoljak, mikor már most is 40 körül van az állandó szereplők száma a játékban, egyszer AS fórumon valaki viccesen megjegyezte, hogy még mindig bejöhet a többi démon, mint új szereplő a 72-ből, ugye eddig volt Ronove, Gaap, EP6 spoiler Zepar és Furfur
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

MALon arra gyanakodnak némelyek, hogy pont hogy nem lesz még egy játék EP7 után. Én merem remélni, hogy lesz.
Mindenki tippelget, az új portrén lévőkre. Ez a két tipp van leginkább:
1. fiatal Kinzo és Beato v1.0
2. fiatal Rudolf és Asumu

Én részemről magamtól az elsőre gondoltam, de a másodikat gyanúsabbnak érzem, bár magamtól nem ugrott be. Pl. Kinzo szemei amikor épp nem Goldsmith üzemmódban van akkor kék, míg ennek a srácnak olyan sárgásak a szemei, amik hogy hogy nem Rudolf szemeihez jobban hasonlítanak.
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Maron »

...vagy teljesen új szereplők. :wink:

Asumu és a fiatal Rudolf esetleg, de a nőn rajta van a címer, és férj/feleség azt elvileg nem viselhetné, ezért ennek kevesebb esélyt adok mondjuk, aztán ki tudja.
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Maron »

Elnézést a duplapostért, de annak, akit érdekel esetleg: a Witch Hunt kihozta a 6. rész patch-et végig most, szóval játékosok mehetnek letölteni. :)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: anubys »

Létezik olyan torrent, ami az első négy fejezetet tartalmazza? Nemrég leszedtem egy darabot, ami az első fejezet volt önmagában, de valahogy nem sikerült működésre bírnom. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Maron »

4chan, /rs/, beírod, hogy Umineko és biztos találsz linket. :wink:
Kép
Avatar
Kasai
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009.11.29. 17:08
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Kasai »

EP4 torrent Ebben benne van az előző három is. Én is ezt szedtem le, nekem működik.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: anubys »

Köszönöm, azt hiszem, a torrent mellett teszem le a voksomat. 4chan nekem túl kaotikus, meg valamiért a RapidShare-es linkek nagyrésze sem szokott mûködni. :weh:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: anubys »

Bakker, fogalmam sincs, miért nem tudom működésre bírni. Szépen leszedtem, összerakta magának a kép állományt, bemountoltam, telepítés, majd az exe-nél leáll az egész megpróbáltam többször is, úgy is, hogy az összes file-t a virtuális meghajtóról átmásoltam, de sehogy nem akar elindulni. :evil: Xp SP3-at használok.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Maron »

A telepítést Microsoft Applocallal csináltad? A 4-es telepítése valamiért nehezen akart nekem is összejönni anno, végül manuálisan másoltam át mindent, és úgy is működik. PÜ-ben írj rám, megpróbálok segíteni, ha nem boldogulsz vele.
Kép
Avatar
Kasai
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009.11.29. 17:08
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Kasai »

Én miután feltelepítettem, fel is raktam hozzá az angol patch-et és azzal indítottam el, szal az eredetit nem próbáltam. Amúgy lehet hogy a nem unicode-ot használó programok nyelvét kell átállítani japánra.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: anubys »

VNDB szerit most szombaton jön ki a Requiem of the Golden Witch. Ha valaki van akkora fan, hogy kéne neki eredetiben (valamint a japán is megy annyira, hogy megértse), annak próbálhatok egyet vadászni. Csak most szóljatok!
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: Maron »

Nem tudom, hányan olvassák innen a 4chanon a spoilereket, de... De.... *kapargatja az állát a földről. :shock: Megint kapunk egy pár új szereplőt, ráadásul jó néhány dologról lerántják a leplet, ami kissé... sokkoló lesz. ::are:: :o_O: Nem is kicsit sokkoló... 4chann a /jp/ teljesen felbolydult a hírekre. Maga a játék elég hosszú, mondják, hogy még a 2chanosok sem értek a végére.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Umineko no naku koro ni

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nem is csoda, még csak ma jelent meg Japánban. Bár gondolom, hogy vannak olyan fanok, akik notebookkal a kezükben mentek a boltba, és ott helyben végigjátszották.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése