Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Muddy Blood
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009.03.03. 17:08
Tartózkodási hely: Akira cilindere

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Muddy Blood »

Ohohó az én legkedvencebb kedvencem a Bara no soretsu. Tele van olyasmivel, amit naon loveolok: retro, drog, csini crossdresser, gyönyörű szexjelenetek, öncsonkítás. Külön pozitívuma pedig, h az a fajta művészfilm, amiből nem értesz kb semmit :^_^:
~*Früzmücc Pucsító Pancsicsillag*~
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: shizu »

Hmm, nem ajánlottam még a Bin Jip-et? Pedig úgy rémlett, de lehet akkor a jó filmek közé írtam. A lényeg: fantasztikus film, feltéve ha az ember bírja a kicsit elgondolkoztató, kicsit művészi filmeket, amikben a férfi főszereplő meg sem szólal, és a női főszereplő is csak néhány mondatot mond. Egyébként szerelmes, de nem túl romantikus sztori, emészthető végkicsengéssel. Kell hozzá szerintem egy melankolikus hangulat, hogy igazán értékelni tudja az ember.
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

origo.hu írta:Augusztusra is maradnak tematikus rendben válogatott alkotások, öt koreai filmet vetít a Duna tévé (szeptembertől pedig jönnek a kínaiak), és hét darabból áll a film noir-széria a csatornán.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ajánlok pár filmet: Chung King Express, Teeth of Love, Mapado 1-2, Sorry for the city, Tale of two sisters, Hansel&Gretel, Red Shoes, Cinderella, The House, ...ing, 200 pounds beauty, 100 days with Mr. Arrogant, The Beast and the Beauty, Lovely Rivals, Someone Special, Formula 17 (taiwani shonen-ai movie).

Pár japán: Ringu, Ju-On, Death Note 1-2, Lovely Complex, Detroit Metal City, Dog Star, Battle Royale, Kurosagi movie, Detectiv Conan live-action moviek, Zatoichi, Moonlight Jellyfish, Taiikukan Baby (light shonen-ai movie), Boys Love (yaoi movie).
Kép
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

2046, Once Upon a Time in China, The Killer, A Better Tomorrow, A Better Tomorrow II, Once a Thief, Hard Boiled, A Bullet in the Head, The Promise, Red Cliff, Assembly, Ashes Of Time, Warlords.

Szerk.: Kimaradt: Hero, House of flying Daggers, Memoirs of a Geisha.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ridley44Lev írta:Kimaradt: Hero, House of flying Daggers, Memoirs of a Geisha.
Az Egy gésa emlékiratai marhán nem japán amúgy. Az AMERIKAI!
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Andro »

Két jó BL-filmet ajánlok:

- Bokura no ai no kanade
- Kindan no koi
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Az utolsó szabadtéri mozielőadás

A szinkronban volt egy csúnya húzás, de amúgy nagyon szép és megható film, nem bántam meg, hogy ezt választottam a tegnap esti műsorkínálatból.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Andro írta:
Ridley44Lev írta:Kimaradt: Hero, House of flying Daggers, Memoirs of a Geisha.
Az Egy gésa emlékiratai marhán nem japán amúgy. Az AMERIKAI!
A stáblista miatt raktam ide, meg azért mert Kína két fantasztikus színésznője van benne, plusz Japán legtehetségesebb színésze, és Malajzia legtapasztaltabb színésznője. Ja és ott van Mako (Japán) is aki már nem él közöttünk, Suzuka Ohgo (Japán) fantasztikus alakításával, de aztán Kenneth Tsang (Kínai) és Cary-Hiroyuki Tagawa (Japán) is ott van. Egyébként Ausztrál és Olasz is volt a stábban, szóval nem 100% amerikai. Egyébként sejtettem, hogy valaki meg fog szólni érte, nem sértésként mondom kérlek ne értsd félre. :)
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Kikujiro no Natsu

Már régóta érdekelt, a road movie műfajú filmek között bukkantam rá a filmkatalogus.hu-n, és most meg is néztem. Nem igazán tudok mit mondani, nekem nagyon tetszett. Joe Hisaishi az élőszereplős filmek zenéjét is ugyanannyira a szívén viseli, a rendezőnek pedig legalább a nevét biztos mindenki hallotta már. Bár ez a film állítólag rendhagyó az eddigi alkotásai között, de nekem nem volt viszonyítási alapom, és ezzel, amit láttam, teljesen meg vagyok elégedve.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ridley44Lev írta:
Andro írta:
Ridley44Lev írta:Kimaradt: Hero, House of flying Daggers, Memoirs of a Geisha.
Az Egy gésa emlékiratai marhán nem japán amúgy. Az AMERIKAI!
A stáblista miatt raktam ide, meg azért mert Kína két fantasztikus színésznője van benne, plusz Japán legtehetségesebb színésze, és Malajzia legtapasztaltabb színésznője. Ja és ott van Mako (Japán) is aki már nem él közöttünk, Suzuka Ohgo (Japán) fantasztikus alakításával, de aztán Kenneth Tsang (Kínai) és Cary-Hiroyuki Tagawa (Japán) is ott van. Egyébként Ausztrál és Olasz is volt a stábban, szóval nem 100% amerikai. Egyébként sejtettem, hogy valaki meg fog szólni érte, nem sértésként mondom kérlek ne értsd félre. :)
Mondom hogy nem japán. Kínai főszereplőkkel meg pláne nem. Igen, vannak benne japán színészek is elvétve.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: anubys »

Cassher
A Cassher SINS megtekintése után nagy reményekkel ültem le elé, de számomra jókora csalódás volt. A karaktereken kívül jóformán alig volt közös kapcsolódási pont az animével. Ez még nem is lett volna baj, de szerintem önmagában sem igazán állta meg a helyét. Nem mondom, hogy kidobott idô lett volna a megtekintése, de még egyszer nem fogom rászánni magam.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nézd, japán film. Én nem nézem őket, és így mindenkinek jó, senki sem haragszik senkire. Ma észrevettem, hogy az egyik Conan live action a meghajtón porosodik, elindítottam. Mikor megláttam a hidrogénszőke lobogó hajú japót, el is köszöntem. +750mb
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: anubys »

Azért szerintem vannak jó Japán filmek is. Lehet, hogy csak a LA cuccaik csúsznak el ennyire?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: anubys »

Hazafelé repülôúton akadt egy japán film a megtekinthetôek között, My darling is a foreigner címmel.
Egyszerû kis TV-film szintû darab volt, de annak nekem tetszett. Az alapsztori kitalálható a címbôl. Adott egy japán lány és egy külföldi srác, a humoros-keserédes részeket pedig a kulturális különbséget adták. Kifejezetten kellmes darab volt, bár más forrásból még szerintem nehezen beszerezhetô. Ahogy utánanéztem idei film. Ja és a fôszereplô (amerikai) srác neve Tony László volt. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nem írtad, melyik mangából készült. Lehet csekkolom, ha tudom.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: anubys »

Bocs, azt tényleg kifelejtettem.
Ahogy utánanéztem az imdb-n, csak akkor tudtam meg, hogy mangából készült.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem tetszett a Conan live mindkét movieja. Oguri Shun kiválóan adja Shinichit, Amúgy, akárki akármit is mond, nekem a Kaiji - The movie (Fujiwara Tatsuyával) is tetszett, bár a mangát nem ismerem. De nekem bejött. Egy kerek, egész történet, és azt kaptam, amit vártam. Igen, tövig rágtam a körmöm az idegességtől.

Ajánlanám még a Moonlight Jellyfish-t, amelyben Fujiwara Tatsuya játszik (szintén), mert valóban egy kihagyhatatlan alkotás egy a jakuzába tévedt fiúról, aki mindent megtesz szellemileg visszamaradt, ráadásul fényallergiában szenvedő öccséért. A vége nem éppen happy end.

Nem tudom ki ismeri a 200 pounds beauty (200 kiló szépség) c. koreai vígjátékot. Nem egy hétköznapi kis szirupos csoda, hanem tényleg egy igazi, meglepő fordulatokkal teli film. Kár lenne kihagyni!

És végezetül szeretném még ajánlani a Formula17 című taiwani shonen-ai moviet, ami egy Taipeibe érkező fiú és egy host kalandjairól szól, aki nem képes szeretni, mert első szerelme összetörte a szívét. Amúgy vígjáték, és én szarrá nevettem magam rajta. XDDD
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: scineram »

Elvileg a Testőr "egy rónin (kóbor szamuráj) történetét meséli el, aki egy faluba keveredve azt tapasztalja, hogy ott két érdekcsoport vív harcot egymással, állandó gondot okozva ezzel a helyieknek. Sanjuro igyekszik felvenni a harcot a zaklatókkal…"

lolwut: Egy marék dollárért?
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem megvan a film. Érdemes megnézni, ahogy Kurosawa-sensei minden művét.
Kép
Avatar
Andicilin
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2010.10.31. 11:14
Nem:
Tartózkodási hely: Sötét sikátor
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Andicilin »

Ugye lehet ide írni kérdést is? Mármint ezen kívül.
Szóval keresek két filmet, amiket az elmúlt években láttam és tuti, hogy írtam is róluk Animax fórumon, de ugyebár az most nem elérhető, így nem tudom megnézni, hogy mik voltak azok. [Ezt kitöröltem, mert már megvan.]
A másik film, amit keresek szintén tv-film, de max egy órás, talán annyi se. Nekem a fél óra rémlik. Van egy gyorsétteremben dolgozó csúnya srác, aki egyszer találkozik az ovis szerelmével, de eltakarja az arcát. Aztán valakitől szerez pár (talán 3) varázsitalt, amik egyenként 24 órára megszépítik. Ilyenkor úgy néz ki, mint a helyi sztár. Amikor szép, akkor találkozik a csajjal, illetve pár napot egy másik étterembe helyezik át, ahol a kollégák is az hiszik, hogy szép. Persze az igazság az, hogy végig csúnya marad, csak magát látja másnak, a többieknek ugyanolyan marad és a jóságát szeretik benne. Valahogy úgy derül ki, hogy randizni mennek a csajjal valami vidámparkba (vagy akvárium?) és ott fotóznak. Aztán összejön a csajjal, akinek az apja a gyorsétterem hálózat tulajdonosa, így minden szép és jó.
Szóval egyik se valami nagy szám film (biztos ezért nem tudom a címeiket se) de azért szeretném tudni. Ha valaki valami csoda folytán tud segíteni, annak megköszönném!

Keresek egy néhány éve a Hálózat tv-n ment kínai sorozatot, jobban mondva adatokat róla. Persze ha tudja valaki, hogy magyar szinkronnal honnan lehet megszerezni az se lenne rossz. Csak a magyar címét találtam meg, ami a roppant fantáziadús Kínai szerelmek volt. http://www.halozattv.hu/page/cikk/k/4/1905/1
"Csúcs ez az érzés, de csak annak, aki az, ami!"
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hmmm... ugyanaz a srác fogja játszani Genjit, aki a Hachikuróban Takemoto volt. Még nem tudom eldönteni, hogy ez jó dolog-e vagy sem. Majd meglesem és meglátom. ^^
Kép
Válasz küldése