FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

PC vagy konzolos játékok témaköre.

Melyikkel játszol szivesebben?

QW...Q3
19
21%
UT...UT2k4
18
20%
Couter-Strike
18
20%
Medal of Honor
8
9%
RCTW
3
3%
Egyéb
24
27%
 
Szavazatok száma: 90

Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: Péter »

Old FPS iz the good FPS! Thatz my motto. =)

Haloval kapcsolatban (ahogy már a blogomon is írtam): Van nekem erről egy elméletem, miszerint ha nincs a sok Boxtard, aki örül a fejének, hogy kaptak egy kellőképpen az ő masinájukra optimalizált (értsd: lebutított) lövöldét, akkor hamar eltűnt volna a középszerűség mocsarában. Milyen is a Halo? Mint egy Half-Life-ba oltott Unreal, röhejes, komolytalan, és giccses ellenségekkel.
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Akkor hogy egy kicsit a jövő felé forduljunk!
Crysis 2 elég durvának hat azok után hogy állítólag csak Direct x 10 v. az ajánlott 11-en indul csak be!De már láttam ebből is jelent meg gyűjtői kiadás ami egyféle segítség a lámák számára mivel multi felszereléssel van teletömve ez már egy kicsit röhejes hogy erről szólnak a gyűjtői kiadások én mondjuk valami kézzel foghatónak jobban örülnék pl: figura,illusztrációs könyv,feliratos ruha darabok stb.....
Hát ti hogy álltok ezzel?
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: Péter »

A Crysis egy techdemo, a legsemmitmondóbb FPS, amihez valaha szerencsém volt.
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Péter írta:A Crysis egy techdemo, a legsemmitmondóbb FPS, amihez valaha szerencsém volt.
Na azért voltak sokkal semmitmondóbb FPS szösszenetek is!De valóban néha nekem is olyan érzésem volt hogy néhány résznél nagyon a grafikára ment a cuccos nem pedig a történetre de a grafikáját és a Crytek új 3-as engine-t csak dicsérni lehet! :)
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: Péter »

Őszintén szólva teszek a grafikára, számomra az határozza meg legkevésbé egy játék milyenségét.

Az egyik kedvenc FPS-em például mai napig az RtCW... ja hogy nincs benne átlátszó, hullámzó vízfelület, nem fénylik ott minden textúrán a legújabb bumpmaping és pixelshader, nem vág az arcomba a lansflare, nincs benne Havoc fizika, Physx (ami amúgy is egy szar) sőt még Ragdoll se? Kit érdekel... maga a játék piszok hangulatos, vannak benne eredeti ötletek, és jó a harcrendszere, más nem is kell.
Kép
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Péter írta:A Crysis egy techdemo, a legsemmitmondóbb FPS, amihez valaha szerencsém volt.
Akkor te még nem játszottál a Midas interactive játékaival...

Az egész kb. annyi, hogy mész és lősz, majd meghalsz, vagy egy bug miatt visszadob a főmenübe...
A legjobb értékelés, amit találtam a cég játékaira adtak 10-ből 4 pont....
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Péter írta:Őszintén szólva teszek a grafikára, számomra az határozza meg legkevésbé egy játék milyenségét.
Ez szerintem félig igaz csak de igazad van sok múlik a hangulaton és a történeten és a zene sem elhanyagolható!Csak az a sz@r a retro-ban hogy az ember előbb utóbb ráun dolgokra!!!
Bár valahogy megértem a lázadásod az új fps-ek ellen hiszen az utóbbi években nem készült semmi kimagasló sőt néha a szintet sem ütötték!
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: Péter »

Kashim: Nem lázadok én, egyszerűen csak nem jön be azaz irány, amerre az FPS-ek elindultak, illetve amerre tartanak. Utálom, hogy nincs normális HUD, hogy beépített regenscript tölti vissza fél másodperc alatt HP-t (noná, nehogy már a láma játékosnak figyelni kelljen a Healthbar-t, esetleg medikiteket keresni, ugyan már... én kérek elnézést) vagy hogy mindenfajta célzást segítő baromságokat ragnak bele.

dani576: Midas interactive tudtommal csak kiadó.

Amúgy játszottam már nagyon debil FPS-ekkel, lásd Nitro Family, vagy Will Rock. Bár a Nitroban tetszett a duálozás lehetősége. :vigyor:
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Péter írta:Utálom, hogy nincs normális HUD, hogy beépített regenscript tölti vissza fél másodperc alatt HP-t (noná, nehogy már a láma játékosnak figyelni kelljen a Healthbar-t
Na ezért szeretem én a stalkert mert abban neked kell bevásárolni medkitből is és ha nincs money erre akkor bizony szopóka!Nem azt mondom hogy stalker a tökély de ez a rendszer nagyon megfogott benne!
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: Péter »

A Stalker epic FPS, főleg Oblivion Lost moddal. Az még tovább növeli a játék realitását. :cool:
Kép
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Péter írta:dani576: Midas interactive tudtommal csak kiadó.
Én úgy olvastam, hogy fejlesztő, de lehet, hogy igazad van. Olyan cégeknek nem igazán nézek utána, amiknek fos játékokhoz van köze.
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Péter írta:A Stalker epic FPS, főleg Oblivion Lost moddal. Az még tovább növeli a játék realitását. :cool:
Igen ez a világ nagy igazságainak egyike! :thumb:
Nem tudom én most a Call Of Pripyat részt nyomatom modokkal és a trader mod alap most egy spawn menu-t tettem be de az nagyon elvette a mindenért meg kell harcolni hangulatot na mind1 most az új arsenal mod-ot várom és nagyon jó ötletnek tartom hogy külön tárat is kell venni a lőszer mellé nem csak töltöm a végtelen tárakat!Remélem az új bejelentett stalker játékban már én állítom össze részlegesen a ruhám a gázálarcom (nyerő lenne a metro 2033-as gázmaszk rendszert integrálni és a külön vegyél szűrőt mert az sem igyé van :D )Mondjuk az lenne az igazi poén ha tártartókat is kéne venni a mellényre és táska mérete is a típusától függene de mit mondjak ha egy játék túl reális akkor az végzi ki mert napjaink játékosainak a COD ban látható láma rendszer a modi ahol szinte hallhatatlanok vagyunk a HP visszatöltés miatt!
Több reális játékot kevesebb szennyet! ::argh::
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: Péter »

Azt hiszem az RtCW óta a Painkiller volt még az egyetlen olyan FPS, amivel úgy igazán el tudtam szórakozni. Sajnálatos, hogy a klasszikus arcade vonal szinte kihalt mára... :(

Egy kis gameplay: http://www.youtube.com/watch?v=MoIB5O7zOaM
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ha ez a vonal jön be, akkor szerintem neked tetszeni fog a Bulletstorm.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: Kashim »

anubys írta:Ha ez a vonal jön be, akkor szerintem neked tetszeni fog a Bulletstorm.
Tudom nem nekem írtad Anubys de megnéztem és az alábbi dolgokat szűrtem le.
1)Nem tudom hány év után végre feltalálták a lábbal való rúgást.Micsoda újítás! :D
2)Jó a grafikája de vajon ez elég lesz a sikerhez mert szerintem a grafika nem minden!
3)Elég eszetlen játék de stresszoldónak jó nagyon is jó!
4)Mi a fenére lehet gyűjteni ennyi XP-t mert egyfolytában azt jelzi ki ahogy az ember zúz? :)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: anubys »

Elsôsorban Péternek írtam, mivel a Painkillert elkövetô csapat készíti.
Eddigiek alapán én arra számítok, hogy egy nagyon jó, agykikapcsolós hentelés lesz. Xp pedig majd azért kell, hogy minél nagyobbat lehessen zúzni. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: Kashim »

anubys írta:Xp pedig majd azért kell, hogy minél nagyobbat lehessen zúzni. :D
Igen azt gondoltam ,h arra de miért nem lehet ezt megoldani úgy ,h csak a pálya végén írja ki a játék a gyűjtött lelkek után kapott valutát! :D
(Így tényleg Epilepszia +-os besorolást fog kapni!)
Amúgy meg ez az áram dolog is egy kicsit elvont, ennyi erővel lehetett volna két duracell nyúl is a főszereplő akik elszívják az áramot!Én a cat shit one után már őszintén nem is csodálkoztam volna rajta! :vigyor:
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: Péter »

anubys írta:Ha ez a vonal jön be, akkor szerintem neked tetszeni fog a Bulletstorm.
Szeretem a taktikai és az Arcade vonalat is egyaránt. =) A mai trendeket nem szeretem, hogy nincs normális HUD, regenscript tölti vissza a HP-t, stb.

Az ajánlót amúgy kösz, bár a Painkillert készítő csapatból kivált fejlesztők már nyomattak egy viszonylag fasza gamet, a NecroVisioN-t.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

anubys írta:Elsôsorban Péternek írtam, mivel a Painkillert elkövetô csapat készíti.
Eddigiek alapán én arra számítok, hogy egy nagyon jó, agykikapcsolós hentelés lesz. Xp pedig majd azért kell, hogy minél nagyobbat lehessen zúzni. :D
Vidi alapján nem rossz bár a nekem a Serious Sam marad a mindenkori kedvencem.
Annál nagyobb agyhalál nincs amikor a szivarozó lépegető t-rex fej pányvázza ki a s*** akarom mondani hátsódat rakétával... :D
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: Péter »

Serious Sam-ből a Second Encounter volt a legjobb, főleg Violence Mod-al megtoldva. :vigyor:
Kép
Avatar
Shingo
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2006.11.12. 10:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Scarletmoon Night Club
Kapcsolat:

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: Shingo »

Serious Sammal meg sima Doommal szoktam nagyritkán játszani.
A Sam tényleg vicces, és az egykerekező bohóc a robbanó tortával? XD

Ha normálissal akarok játszani, akkor XIII. Az a játék egy legenda.
Kép
Priscilla the vampire empress, the mermaid princess and the kicker of bad butts. =)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ecsém tolja nagy hévvel Modern Warfare-t meg mitomén kiegjeit én a single-el el bogarásztam de már nem köt le az ilyesmi.

Sam bácsi meg maga az agy halál agresszív hajlamok és stressz levezetésre kiváló. (az ugra bugra termeket bírtam a legjobban :D)

Half Life 2-őt is kiveséztem (minden részét) most hogy 2k-ért az egész sorozatot meglehetett venni.
Avatar
Shingo
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2006.11.12. 10:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Scarletmoon Night Club
Kapcsolat:

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: Shingo »

Orange box powa, ugye milyen jó!
Kép
Priscilla the vampire empress, the mermaid princess and the kicker of bad butts. =)
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Nem rossz, de egy-két jelenetnél kifejezetten unalmas volt. Mondjuk ötször játszottam végig, utána már mi nem lenne unalmas? :drop: A két külön rész sem volt rossz, de az alapjáték utolsó pályájánál semmi nem tetszett jobban a játékban, a toronybeli baromkodás nagyon "átjött", ahogy dobáltam az embereket. :) De az egész gyűjteményből a Portalt imádtam meg a legjobban, csak túl rövid és könnyű... A Team Fortress 2 meg Xbox Live híján kimaradt.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: FPS - azaz FörsztPerszonSúter ^ ^

Hozzászólás Szerző: Péter »

A Serious Sam 2 szerintem kicsit gyenge lett a Second Encounterhez képest. Oké, poénos meg minden, de már kicsit soknak éreztem a fárasztó poénokat egy idő után. A legjobb amúgy Duke Nukem... =)

Half-Life 2... jó FPS, de nem éri el az az első rész hangulatát, ráadásul kábé a tipikus HL monsztrák felét kivették, és jó pár fegyvert is. Máig nem értem a Valve politikáját, miszerint kiadták az alap HL-t, Opposing Force, ahol egy rakás új stukkert és szörnyet pakoltak a játékba, aztán a Blue Shift-nél vissza minden alapba. :weh:

Portal... ennek se értem a felkapottságát, lényegében mint egy lebutított HL 2, ahol a reskinelt gravity gunal szórakozol, modnak oké, de ezért pénzt adni?
Kép
Válasz küldése