Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kashim »

dani576 írta:Én ilyen esetben azt mondanám, hogy "rendben köcsög, elveszem az életed!" :twisted:
Én azért nem mennék ilyen messzire de két dologot biztos megtennék!
1)Jól besz@r@tnám mondjuk valami maszkkal vagy valami hirtelen mozdulattal!
2)Kapna az OLIGHT M21-től egy stroboszkópot közelről és átmenne forgószemű anime figurába!
(Az 500 lumen közelről csodákra képes + ehhez még a strobi hát..... :D )
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Kashim írta:OLIGHT M21
Utána néztem, és tényleg durva lenne, ha valaki arcba kapná! De én még bedobnék mellé egy olyan sporteseményekről ismert, durvahangos dudaszót, had szakadjon a dobhártyája! :D
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Kashim írta:A Hallowen-on meg azt nem értem miért kell majmolni ezt az alapjában véve gagyi amerikai ünnepet!
Alapjában véve nem amerikai ünnep. Az meg megint más, hogy az államokban hogy ünneplik.
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Laurie Wolf
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.10.22. 10:51
Nem:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Laurie Wolf »

Kashim írta: Manapság már rühellem a karácsonyt főleg a decemberben bemegyek egy bevásárlóközpontba ahol látom a ,h a sok hülye hitelre veszi a plazmatévét na attól aztán végleg ki tudok borulni!

A Hallowen-on meg azt nem értem miért kell majmolni ezt az alapjában véve gagyi amerikai ünnepet!Szerintem úgy sz@r ahogy van! Még csak az hiányozna ,h becsöngessen egy hülye kis újgazdag csicska ,h csoki vagy életet!Na akkor B@szna be csak igazán!
Bevásárló központos élményem ünnepek előtt nekem is akad. Egyik nő olyan trágárul magyarázta a fél áruházláncnak, hogy mennyire f*sza kivan az egésszel, "a hülye ajándékoktól kezdve a kölyköknek egészen a karácsonyfáig, nembeszélve még ,hogy főznie is kell".
....
Engem személy szerint ez szomorít el, itt tartunk.

Halloweent illetően osztom. Elég nagy sz@rság. ^_^"


Témához még annyit, nekem nem lenne különösebb problémám az ünnepekkel, csak valahogy nem fekszik ez az ajándékozás része. Én is gyakran felhozom ha szóba kerül, hogy ne vegyenek már ajándékot. Minek? Egy részt én túl bunkó vagyok és nem veszek, ezt aláírom. Másrészt sokkal többet ér, ha azt a pénzt amit valami gagyi, használhatatlan dologra költenek, inkább közösbe bedobjuk és elmegyünk belőle valahová. Egy vacsorára, sörre, kávéra, italra vagy akármi, feltéve ha épp nyitva vannak. Ha meg nem otthon is meglehet teremteni a hangulatot.
A legjobb karácsonyok mindenesetre a nyugis kanapés pihenésről szóltak nálam a karácsonyfa, a dvd lejátszó és a hóeséses ablak közelében. ^^
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

HellRaiseR írta:
Kashim írta:A Hallowen-on meg azt nem értem miért kell majmolni ezt az alapjában véve gagyi amerikai ünnepet!
Alapjában véve nem amerikai ünnep. Az meg megint más, hogy az államokban hogy ünneplik.
:goodpost: Arról nem a kelták tehetnek, hogy az amcsik jelmezes parádét csináltak ebből az ünnepből.

Egyébként én azt nem szeretem, hogy pl. a pécsi Árkádban november első napján azonnal előveszik a karácsonyi díszeket, ráadásul minden évben ugyanazokat. Giccsesek, és szerintem nem csak nekem van már csömöröm tőlük. Néhány méterenként karácsonyfát tesznek a folyosó közepére, de nem egyet-egyet, hanem hármasával... És persze az áruház közepén van mindig az ultimate giccsparádé hungarocell palotával, vattahóval, torz mozgó mesefigurákkal, plafonig érő karácsonyfával, elektromos kötélmászó Télapóval és egyéb ízléses dolgokkal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Yuriko-chan 2010.11.01. 08:47-kor.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Laurie Wolf írta: Témához még annyit, nekem nem lenne különösebb problémám az ünnepekkel, csak valahogy nem fekszik ez az ajándékozás része. Én is gyakran felhozom ha szóba kerül, hogy ne vegyenek már ajándékot. Minek? Egy részt én túl bunkó vagyok és nem veszek, ezt aláírom. Másrészt sokkal többet ér, ha azt a pénzt amit valami gagyi, használhatatlan dologra költenek, inkább közösbe bedobjuk és elmegyünk belőle valahová. Egy vacsorára, sörre, kávéra, italra vagy akármi, feltéve ha épp nyitva vannak. Ha meg nem otthon is meglehet teremteni a hangulatot.
A legjobb karácsonyok mindenesetre a nyugis kanapés pihenésről szóltak nálam a karácsonyfa, a dvd lejátszó és a hóeséses ablak közelében. ^^
Így én is szeretném az ünnepeket nyugodtan békében eltöltve lenne ténylegesen ünnepi hangulata a dolognak .(csak hogy ez pl nálunk lehetetlen)

Yuriko: Ez szintúgy a Westendben vagy más nagy beváráló központban is így van. Mintha valami bűverővel rendelkező hipnotikus eszközök lennének amik azt mondogatják 'vásárolj vásárolj VÁSÁROLJ MÉG !!!
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Laurie Wolf írta:Témához még annyit, nekem nem lenne különösebb problémám az ünnepekkel, csak valahogy nem fekszik ez az ajándékozás része. Én is gyakran felhozom ha szóba kerül, hogy ne vegyenek már ajándékot. Minek? Egy részt én túl bunkó vagyok és nem veszek, ezt aláírom. Másrészt sokkal többet ér, ha azt a pénzt amit valami gagyi, használhatatlan dologra költenek, inkább közösbe bedobjuk és elmegyünk belőle valahová. Egy vacsorára, sörre, kávéra, italra vagy akármi, feltéve ha épp nyitva vannak. Ha meg nem otthon is meglehet teremteni a hangulatot.
A legjobb karácsonyok mindenesetre a nyugis kanapés pihenésről szóltak nálam a karácsonyfa, a dvd lejátszó és a hóeséses ablak közelében. ^^
Én is így gondolom, inkább bulizni szoktunk, de azért egy kis valamit mindig szoktam venni, egyik havernak Fankadeli CD mert azt szereti, a másiknak bor, valami mindig eszembe jut. =)
Kép
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Laurie Wolf írta:nembeszélve még ,hogy főznie is kell.

Na az ilyeneket nem értem. Akinek nehezére esik az hogy törődjön a családjával, és túl lusta, hogy legalább ünnepkor meglepje valami jó kajával az minek ment férjhez?
Laurie Wolf írta:A legjobb karácsonyok mindenesetre a nyugis kanapés pihenésről szóltak nálam a karácsonyfa, a dvd lejátszó és a hóeséses ablak közelében. ^^
Én is így vagyok ezzel. Néhány messzebb lakó haverommal csak ritkán találkozunk, de ilyenkor legalább esély van rá, hogy össze tudjunk jönni. Elköltjük a pénzt együtt, beülünk valami kajáldába, ilyesmi. Vagy elmegyünk valakihez megnézni egy ütős filmet, csendben és nyugalomban. De olyan is volt, hogy csak kiültünk egy padra és néztük a hóesést, miközben minden hülyeségről beszélgettünk. ::^_^:: Kár, hogy ez mostanában nem nagyon lehetséges, éjszakánként egyre több a drogos a főtéren, a velük való ünneplést meg inkább kihagynám. Ezért nem járok nagyobb bulikba is, mert 40% 12 éves, magát felnőttnek gondoló idióta, 50% drogos, a maradék 10% meg a kettő együtt.
Yuriko-chan írta:elektromos kötélmászó Télapó
Ott legalább nem a házak falára aggatják fel a rendkívüli ízlésficammal rendelkező gazdag emberek...

Szóval én nem igazán bírom az ünnepeket, legalábbis nem úgy, ahogy mai formájukban jelen vannak. Sajna mostanság már minden csak a pénzről szól, és akinek nincs belőle zsákszámra, azt már lassan emberszámba se veszik. Legalábbis az én városomban nem, pedig a lakosság nagy része csóró. Az a pár szerencsés meg Porscheval jár mindenfelé, de a szegényebb utcákat elkerüli messziről. Mondjuk meg is értem. Ha egyszer nekem is lenne pénzem, én sem maradnék itt. Na, de egyszer úgyis gazdag leszek! :twisted:
Laurie Wolf
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.10.22. 10:51
Nem:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Laurie Wolf »

dani576 írta:
Na az ilyeneket nem értem. Akinek nehezére esik az hogy törődjön a családjával, és túl lusta, hogy legalább ünnepkor meglepje valami jó kajával az minek ment férjhez?

Számomra se tiszta. Sőt, ha ezt elemzem akkor egy teljesen másik témához lyukadok ki, hogy miért házasodnak meg ilyen "sürgetve" az emberek. Aki nem érzi magát alkalmasnak gyereknevelésre vagy házasságra az minek mászik bele. Nem csak magának tesz vele komolyabb károkat. v_v" Most is azon kapom magam, hogy egyetemen már minden csoporttársam a házasságot repesgeti. Nem mintha ez probléma lenne, nekem legalábbis nem :D csak egyes véleményeknél érzem azt a mérhetetlen nagyságú rózsaszín felhőt. Hisznek még a csodákban, tök lehangoló, hogy én meg hozzájuk képest milyen cinikus vagyok a témával kapcsolatban.

dani576 írta:

Én is így vagyok ezzel. Néhány messzebb lakó haverommal csak ritkán találkozunk, de ilyenkor legalább esély van rá, hogy össze tudjunk jönni. Elköltjük a pénzt együtt, beülünk valami kajáldába, ilyesmi. Vagy elmegyünk valakihez megnézni egy ütős filmet, csendben és nyugalomban. De olyan is volt, hogy csak kiültünk egy padra és néztük a hóesést, miközben minden hülyeségről beszélgettünk. ::^_^:: Kár, hogy ez mostanában nem nagyon lehetséges, éjszakánként egyre több a drogos a főtéren, a velük való ünneplést meg inkább kihagynám. Ezért nem járok nagyobb bulikba is, mert 40% 12 éves, magát felnőttnek gondoló idióta, 50% drogos, a maradék 10% meg a kettő együtt.


Hóesés nézés *-* ::jeye:: karácsonykor a havas utcán egy nagy séta az aztán mindent visz ^_^
Városi szakaszban igen, bár én eddig csak a szilveszteri estéket tapasztaltam meg milyenek olyankor. :) Itt falun azonban még mindig összejönnek ezek a séták. Mátra, hó, erdő meg egy meleg kis vacok ahova visszalehet menni melegedni, ha már átfagytunk tetőtől talpig ^^
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kashim »

HellRaiseR írta:Alapjában véve nem amerikai ünnep. Az meg megint más, hogy az államokban hogy ünneplik.
Bocs én nekem eddig csak az enyhén szólva debil amerikai változathoz volt szerencsém!Most már belátom, hogy kelta ünnep és az amcsik rontották le ilyen színvonalra.

Amúgy érdekességnek a wikiről az ünnepel kapcsolatban az amcsiknál!
A szülők nem engedik ki gyermeküket, mert félnek a várható következményektől. Az utóbbi időben ugyanis megnőtt Halloween-kor az eltünt- és megölt gyermekek száma. Így ez az ünnep, az előző 10 évhez képest, nagyon sokat vesztett a jelentőségéből.
Ott is vannak elég beteg emberek, akik ilyenekre képesek vagy szimplán csak kibuktak ők is a kéregető gyerekek miatt?
Laurie Wolf írta:A legjobb karácsonyok mindenesetre a nyugis kanapés pihenésről szóltak nálam a karácsonyfa, a dvd lejátszó és a hóeséses ablak közelében. ^^
Igen számomra is ez a legmegfelelőbb változat!Amúgy remélem idén is sok hó lesz!!!! ::^_^::
Na meg a havas fényképek is kellenének mert már üres a raktár! :)
Laurie Wolf
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.10.22. 10:51
Nem:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Laurie Wolf »

Kashim írta: Amúgy érdekességnek a wikiről az ünnepel kapcsolatban az amcsiknál!
A szülők nem engedik ki gyermeküket, mert félnek a várható következményektől. Az utóbbi időben ugyanis megnőtt Halloween-kor az eltünt- és megölt gyermekek száma. Így ez az ünnep, az előző 10 évhez képest, nagyon sokat vesztett a jelentőségéből.
Ott is vannak elég beteg emberek, akik ilyenekre képesek vagy szimplán csak kibuktak ők is a kéregető gyerekek miatt?
Milyen agresszív kis kéregető lehet már az akit a társadalom nevében eltüntetnek..
Halloween alapjáraton kedvez a csendes őrülteknek.
Kashim írta: Igen számomra is ez a legmegfelelőbb változat!Amúgy remélem idén is sok hó lesz!!!! ::^_^::
Na meg a havas fényképek is kellenének mert már üres a raktár! :)
^_^ azt én is nagyon remélem.
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Laurie Wolf írta:Halloween alapjáraton kedvez a csendes őrülteknek.
100%-ban egyetértek vele!
Laurie Wolf írta:^_^ azt én is nagyon remélem.
Végre valaki aki ugyanúgy várja a havat ahogy én!Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik az is ,h kb 2éve volt amikor utoljára túrán igazi hardcore havas fényképeket készíthettem.
Megvonási tünetek.... :hammer:

(Idén úgyis vettem egy két túra cuccot amit csak terepen tudok letesztelni.) :D
Laurie Wolf
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.10.22. 10:51
Nem:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Laurie Wolf »

Kashim írta: Végre valaki aki ugyanúgy várja a havat ahogy én!Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik az is ,h kb 2éve volt amikor utoljára túrán igazi hardcore havas fényképeket készíthettem.
Megvonási tünetek.... :hammer:

(Idén úgyis vettem egy két túra cuccot amit csak terepen tudok letesztelni.) :D
:D Na akkor már ketten vagyunk! Ilyen túrára már énis kikívánkozom nagyon, csak kéne szerezni egy áldozatot. :twisted: De megteszi egy magamhoz hasonló identitású ember, aki tényleg szívesen jönne és nyomnánk a fényképezőt. Nem beszélve, hogy mennyit lehet aközben is hülyéskedni áhh. ^^

Én amondó vagyok mindenből lehet jó szórakozási lehetőséget kihozni, de úgy az igazi ha megoszthatom valakivel. Bár ez tényleg csak az én szuvenír nézetem, eléggé igénylem a társaságot. ^^
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

dani576 írta:Na az ilyeneket nem értem. Akinek nehezére esik az hogy törődjön a családjával, és túl lusta, hogy legalább ünnepkor meglepje valami jó kajával az minek ment férjhez?
Javaslom egyszer próbálj végigcsinálni egy karácsonyi nagytakarítást, süss négyféle süteményt, és dobj össze egy háromfogásos ebédet a családnak. Elég kimerítő tud lenni, pláne ha minden feladat egyedül az anyára nehezedik, mert ő az egyetlen a családban, aki még szeretne valamennyire hagyományos karácsonyi hangulatot teremteni, a többiek viszont le se sz@rják az egészet, nekik csak az számít, hogy ott legyen mondjuk a legújabb okostelefon a fa alatt. :roll:

Én szeretem a Karácsonyt, a nagytakarítás részét mondjuk annyira nem, de imádok karácsonyfát díszíteni, minden éven sütök többféle süteményt a családnak, és megajándékozom a szeretteimet valami aprósággal (mert nem az érték számít, hanem az, hogy gondoltál a másikra). A TV-ből és a boltok kirakatából felém ömlő giccses "Költs minél többet!" reklámokat meg egyszerűen ignorálom.

A Haloweennek meg nálunk semmi tradíciója sincsen, de ránk akarják erőltetni, mert pénz van benne, pont úgy mint a Valentin nap esetében. A legszomorúbb az egészben, hogy közben a Farsang meg szépen lassan feledésbe merül. :(
Kép
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Mariko írta:Javaslom egyszer próbálj végigcsinálni egy karácsonyi nagytakarítást, süss négyféle süteményt, és dobj össze egy háromfogásos ebédet a családnak.
Igazad van, erre soha az életben nem lennék képes, mert még egy nyomorult rántottát sem tudok csinálni. :drop: Csak arra céloztam, hogy azért panaszkodni nem kell, elvégre nem minden nap várja el a férj, hogy elsőosztályú legyen a kaja. (vagy legalábbis gondolom, én nem...) Ha valaki már férjezett, akkor a házimunkát talán elvégezhetné. Gondolom a párja meg nem küldi ki a hóesésbe fát vágni...

Én szívesen túráznék már, jó ideje nem voltam. Erdő mellett élek, több kilométerre Északra (asszem' :wwall: ) csak a természet van, ami igazán szép tudna lenni télen, ha nem szemetelnék tele az egészet. :(
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

dani576 írta:Ha valaki már férjezett, akkor a házimunkát talán elvégezhetné.
Igazából a férfinak is pont ugyanannyiba telne elvégezni a házimunkát mint a nőnek, jó főzni a legtöbb pasi nem tud (kivételek persze akadnak ^^), de ő is ugyanúgy tudna porszívózni, vagy teregetni, esetleg kikérdezni a gyerek leckéjét, a családok többségében mégis a nőre hárulnak ezek a feladatok, annak ellenére, hogy általában ő is ugyanúgy ledolgozza a napi 8 óráját a munkahelyén, mint élete párja.

Na jó, elég érdekes irányba mentünk már el. ::^_^::
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Laurie Wolf írta:Na akkor már ketten vagyunk! Ilyen túrára már énis kikívánkozom nagyon, csak kéne szerezni egy áldozatot.
Ja kéne mert én is akkor élvezem legjobban ha van kihez beszélni közben!A legutóbbi ilyen túrám egy Nagymaros-Zebegény cucc volt!Közben ment a téma a erdőben ólálkodó gyilkos pandákról amik korhadt faágakba petéznek és elragadják a gyanútlan túrázókat......na ettől kész voltam de a hangulatot azért megadta!!! :vigyor:

Mondjuk 2éve sokkal kevesebb minőségi túracuccal rendelkeztem de a Gore-Tex-es bakancsom tavalyi megvétele után imádok a hóban járkálni idén ezt megfejeltem egy Cordura kamásli-val mert a mély hóba még a GTX-es túrabakik is beáznak ha felülről megy bele az áldás!
Wolfy te milyen cuccban nyomod a túrákat?
dani576 írta:csak a természet van, ami igazán szép tudna lenni télen, ha nem szemetelnék tele az egészet. :(
Ja ez teljesen így van én tegnap voltam a normafánál a őszi táj miatt!Mondanom sem kell rengeteg ember + a mellékösvényeken nem lehet járni mert tele vannak dobálva "csokis" WC papírral!Ezért mondom ,h nem a vidéki földművelő ember a paraszt , hanem sokkal inkább a sok újgazdag köcsög aki divatból túrázik!
Ezzel kapcsolatban azt bírom a legjobban bevásárolnak maguknak a legdrágább túramárkákból mint pl: Columbia / The North Face / Merrel stb.... aztán fogják magukat beülnek a kocsiba majdhogynem behajtanak az erdőbe csak szerencse az hogy a legtöbb helyen sorompóval oldották meg ezt a problémát!Na szóval ott megállnak vagy fél óráig tetvészkednek majd elindulnak és 45 perc múlva visszaérnek majd kijelentik milyen jó volt aztán hazahúznak a gizda terepjárójukkal!
Nem tudom ez számotokra ismert jelenség de engem nagyon idegesít amikor az ilyen "beton parasztok" kimennek az erdőbe szétszemetelik azt!!!És akkor még a sok tahó cross motorosról meg mountain bike-os downhill majmokról még nem is beszéltem akik arra nem képesek ,h megköszönjék amikor az ember lehúzódik az amúgy túraútvonalról, h elférjenek a sz@rukkal!

Bocs ha egy kicsit vulgáris lettem volna, de utálom az ilyen embereket és ez sose lesz másképp!!! :mad:
Laurie Wolf
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.10.22. 10:51
Nem:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Laurie Wolf »

Kashim írta: Ja kéne mert én is akkor élvezem legjobban ha van kihez beszélni közben!A legutóbbi ilyen túrám egy Nagymaros-Zebegény cucc volt!Közben ment a téma a erdőben ólálkodó gyilkos pandákról amik korhadt faágakba petéznek és elragadják a gyanútlan túrázókat......na ettől kész voltam de a hangulatot azért megadta!!! :vigyor:
Mondjuk 2éve sokkal kevesebb minőségi túracuccal rendelkeztem de a Gore-Tex-es bakancsom tavalyi megvétele után imádok a hóban járkálni idén ezt megfejeltem egy Cordura kamásli-val mert a mély hóba még a GTX-es túrabakik is beáznak ha felülről megy bele az áldás!
Wolfy te milyen cuccban nyomod a túrákat?
gyilkos pandák XD ::hehe::
:D Én szerényebb készlettel rendelkezem ugyan, de nekem is vannak ilyen erre az alkalomra használatba vehető felszereléseim. Mindelsősorban táska, amibe viszem a vizet, fényképezőt, valami nasit vagy pénzt ha a közelben lehet kajázni. ^^ Ha a pocakom szólít akkor nincs mese menni kell.
Másrészt időtől és évszaktól függően, mindenképpen arra megyek, hogy kényelmes legyen. Egyrészt nem divatbemutatóra megyek, másrészt tényleg ott szükség van arra, hogy ne csússzon a cipőm, ne fázzak,stb. Általában amúgy én is bakancsban indulok el, ha nagyon meleg, szárazabb idő van akkor egyszerű sportcipővel is beérem. Télre meg van egy régi columbia kabátom.
Meg jellemző tulajdonság, hogy sokat mászok. ^^ Mindig kiszúrok valami érdekeset ilyen hegységes, dimbesdombos részeken is a tetőtérben. :D Ehhez van érzékem.
Kashim írta:
Nem tudom ez számotokra ismert jelenség de engem nagyon idegesít amikor az ilyen "beton parasztok" kimennek az erdőbe szétszemetelik azt!!!És akkor még a sok tahó cross motorosról meg mountain bike-os downhill majmokról még nem is beszéltem akik arra nem képesek ,h megköszönjék amikor az ember lehúzódik az amúgy túraútvonalról, h elférjenek a sz@rukkal!

Bocs ha egy kicsit vulgáris lettem volna, de utálom az ilyen embereket és ez sose lesz másképp!!! :mad:
Elég ismert. ^^ Bükkbe mentünk kicsit kiruccanni Lillafüred előtt mindig megállunk kicsit szétnézni. Épp egy üres elhagyatott fészket és egy másik "kicsiarakást" stirölve láttam néhány turistát. Az egyik aktívan dohányzott, a másik épp telefonon beszélt, hogy nagy családi kirándulás folyik. Időközben mi elmentünk erre meg arra, sőt ha emlékezetem nem csal még megis ebédeltünk. Visszafelé még mindig ott álltak egy kupacba ugyanezt a tevékenységet folytatva. Namondom.. szép.
Meg tényleg ez a szemetelés dolog ami nekem is bassza a csőrőmet. Jó nem vagyok megrögzött WWF kolléga mindig, de erdőt muszáj máár ^^"... az emberek azé mennek oda, hogy végre kiszabaduljanak a városból meg a mindennapi életből, és ez olyan illúzióromboló tud lenni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laurie Wolf 2010.11.01. 15:42-kor.
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Kashim írta: ment a téma a erdőben ólálkodó gyilkos pandákról amik korhadt faágakba petéznek és elragadják a gyanútlan túrázókat......
Na ez komoly... :D Bírom az ilyen beteg sztorikat!
Kashim írta:ott megállnak vagy fél óráig tetvészkednek majd elindulnak és 45 perc múlva visszaérnek majd kijelentik milyen jó volt aztán hazahúznak a gizda terepjárójukkal!
Na ez meg nem túrázás, semmi köze nincs ahhoz. Egyedül, vagy rossz társaságban én is megunnám 20 perc alatt, de ennyire meg semmi értelme elmenni. Nagyon ritkán nézek körül itt a pusztán, de ha mégis, akkor estig tuti nem érek haza. Messzebb is mennék, de állandóan eltévedek, szóval ezt inkább kihagyom. :)
Kashim írta:sok tahó cross motoros
Na, őket ne is említsd. Simán behajtanak bárki magánterületére és ott járkálnak órákig körbe-körbe a béna, valószínűleg lopott vagy összetákolt motorjaikkal, amik olyan hangosak, hogy még a város másik felében sincs lehetőség nyugodt filmezésre vagy bármi csöndet igénylő dologra. Hog mennének neki egy fának! :evil:
Laurie Wolf
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.10.22. 10:51
Nem:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Laurie Wolf »

dani576 írta:
Kashim írta:sok tahó cross motoros
Na, őket ne is említsd. Simán behajtanak bárki magánterületére és ott járkálnak órákig körbe-körbe a béna, valószínűleg lopott vagy összetákolt motorjaikkal, amik olyan hangosak, hogy még a város másik felében sincs lehetőség nyugodt filmezésre vagy bármi csöndet igénylő dologra. Hogy mennének neki egy fának! :evil:
Mindig a legideálisabb időpontban szoktak azok is megjelenni.. ütközött érettségi előtti pánik napokkal :dirr:
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kashim »

dani576 írta:Nagyon ritkán nézek körül itt a pusztán, de ha mégis, akkor estig tuti nem érek haza. Messzebb is mennék, de állandóan eltévedek, szóval ezt inkább kihagyom. :)
Oké ha nyerek a lottón akkor kapsz majd tőlem egy Garmin karra szerelhető 12 csatornás GPS! :D
dani576 írta:Hog mennének neki egy fának! :evil:
Tudom ,hogy a prémium vastag kifeszített damilra gondoltál, kár ezzel a fás cuccal jönni! :twisted:
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Laurie Wolf írta: :D Na akkor már ketten vagyunk! Ilyen túrára már énis kikívánkozom nagyon, csak kéne szerezni egy áldozatot. :twisted: De megteszi egy magamhoz hasonló identitású ember, aki tényleg szívesen jönne és nyomnánk a fényképezőt. Nem beszélve, hogy mennyit lehet aközben is hülyéskedni áhh. ^^

Én amondó vagyok mindenből lehet jó szórakozási lehetőséget kihozni, de úgy az igazi ha megoszthatom valakivel. Bár ez tényleg csak az én szuvenír nézetem, eléggé igénylem a társaságot. ^^
Én is úgy szintén így vagyok a vele csak elég ritkán jönnek el emberek akikkel szeretek túrázni...

Nálunk a bringások jó fejek csak az ilyen cross mesterek szoktak randalirozni de hál istennek lenöttek a fák és elég gyorsan mennek fent akadnak a ágakon. :)

Ja és főzés takarítás terén a lányok pártját fogom ebben a világban a férfi embernek ugyanúgy kötelessége ellátni az ilyen feladatokat mint a párjának nincsen már ilyen nemek szerinti leosztás bár magyar o. konzervatív fejletlen hozzállása ezt nemigen segíti elő.
Laurie Wolf
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.10.22. 10:51
Nem:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Laurie Wolf »

JimRaynor írta: Én is úgy szintén így vagyok a vele csak elég ritkán jönnek el emberek akikkel szeretek túrázni...
Nálamis ez az alapállás. Meg mostanság nehezebben is jönnek össze a talik is, mindenki szétszéledt, nem 1-2 órányi távolság van hetileg köztünk a főiskola miatt. :D
JimRaynor írta: Nálunk a bringások jó fejek csak az ilyen cross mesterek szoktak randalirozni de hál istennek lenöttek a fák és elég gyorsan mennek fent akadnak a ágakon. :)
Arra befizetnék.. :D
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Laurie Wolf írta:Arra befizetnék..egy esti maratonra, a susnyás közt :D
Jaj ne is mond a tegnapi túrám során a normafa környékén rám sötétedett!Mivel gondoltam még van időm így felmentem a jánoshegyi kilátóba "egy kicsit körbenézni" igaz nappal már többször voltam fent de kíváncsi voltam az esti látképre is.
Ráfaragtam rám sötétedett és még mák ,h a táskámban mindig magamnál hordok egy led lámpát.Bár a nagyon jó szolgálatot tett, de még azóta sem tudtam lemondani egy OLIGHT lámpa vásárlásáról.Mivel rá kellett jönnöm ,h egy SUREFIRE lámpát elég necces lenne beszerezni!
De azért az OLIGHT is tud!(azért ezen a képen elsőre meglepődtem)
http://www.aegisgear.com/82-414-thickbo ... idator.jpg
Laurie Wolf
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.10.22. 10:51
Nem:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Laurie Wolf »

Kashim írta: Jaj ne is mond a tegnapi túrám során a normafa környékén rám sötétedett!Mivel gondoltam még van időm így felmentem a jánoshegyi kilátóba "egy kicsit körbenézni" igaz nappal már többször voltam fent de kíváncsi voltam az esti látképre is.
Ráfaragtam rám sötétedett és még mák ,h a táskámban mindig magamnál hordok egy led lámpát.Bár a nagyon jó szolgálatot tett, de még azóta sem tudtam lemondani egy OLIGHT lámpa vásárlásáról.Mivel rá kellett jönnöm ,h egy SUREFIRE lámpát elég necces lenne beszerezni!
De azért az OLIGHT is tud!(azért ezen a képen elsőre meglepődtem)
http://www.aegisgear.com/82-414-thickbo ... idator.jpg
na ezen még énis néztem egy nagyot most
mázli akkor, te tényleg felvagy készülve mindenre ^^ a lámpát..na azt én mindig elfelejtem. mondjuk még késő este nemigen voltam túrán, de még kerülhetek énis hasonló szituációba.
így belegondolva kár, hogy nem geológiára mentem, akkor még nyertem volna ilyen hiperaktív ismerősöket.
Válasz küldése