Vámpír és Démon Anime karakterek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Lord.Kamina
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.02. 16:32
Nem: Férfi

Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: Lord.Kamina »

Ide lehet írni démon és vámpír fiúkról lányokró párokról akiket imádtok! Írjátok le kedvencitekeT! Miért? h? stb... ::jsmile:: Lehet anime ova játék de hentai ne!!! :vigyor:
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Habár megint anime témában lett nyitva topic és én maximum a OVA beli személyiségüket ismerem, két kedvenc vámpirom van:

Evangeline A.K. McDowell, a Negima! OVA 4. részét most láttam a hétvégén, így elég friss az élmény:
http://kdanni.files.wordpress.com/2010/ ... .png?w=853

A másik Moka a Rosario + Vampireből. Most jött ki a JumpSQ és már alig bírom kivárni, a következő fejezetet. A mostanában történtek igencsak fel forgatták a storyt. De kedvenc oldalam akkor is ez marad: http://img683.imageshack.us/img683/6431/14rv.png
És meglepően témába vág, tele démonokkal. :P
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Lord.Kamina
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.02. 16:32
Nem: Férfi

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: Lord.Kamina »

Nem baj írjon bárki nyugodtan! :vigyor:

Rosario + Vampire egyik kedcem, még szeretem vampisból a:
Blood+
Hellsing
D a vámpírvadász
Trinity Blood
Dance in the Vampire Bund
Tsukihime


Démonoból pedig a:
Bleach
Chrono Crusade
Claymore
HellGirl


Aki ismeri és szereti őket v mást bátran írjon! ::jsmile::

A Negima az miről szól? Mesélsz róla?
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Lord.Kamina írta:A Negima az miről szól? Mesélsz róla?
Egy 10 éves varázsló elvégzi a varázsló iskolát és az a feladatot kapja, hogy legyen a tanára egy 31 lányból álló osztálynak. Kezdetben az ecchin és a humoron a van a hangsúly, de mostanra már inkább shounen-fight.
Szerintem tetszene neked, gondolom a Rosario + Vampire se csak a vámpírok és démonok miatt tetszett. :D


És persze a démonok közül, hogy hagyhattam ki, Hagoromo Kitsunét.
A MAL adatlapjára felkerült hangszínész is, nem is akár ki Noto Mamiko.
Lehet, hogy majd újra belenézek az Nurarihyon no Mago animebe?
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Az ova is anime, szóval no para Kdanni. =)

Vámpír és démon animék... azt hiszem az egyetlen értelmes animét már láttad vérszívó témában, az pedig a Vampire Hunter D. A többit inkább nem minősíteném, lolikák és pozőr, láma baromság. Démonos animékből én ajánlanám neked a Berserket, messze veri a Claymoret.

Egyébként ha már írtad hogy gamekről is lehet szó, nos nyilván animu témájú puli station gamek karaktereire gondoltál, de azért én ajánlanék neked pár minőségi darabot is. Kain - Blood Omen sorozat. Vampire the Masquerade, illetve a Warhammer fantasy vámpírjai. Ha démonokat akarsz látni, ajánlom a W40k chaos kódexeit, vagy a Dawn of War sorozatot.

Illetve ha már mindenképp animésebb beütésű vonalon akarsz maradni, akkor töltsd le a Mugent, ez egy teljesen ingyenes és szabadon bővíthető bunyós cucc, ott van két neked való char: Isabeau vagy a keményebb Neo Reaper Isabeau SSJ9. Na ezekre biztos nem lesz panaszod, animében ilyet nem látsz. =)
Kép
Avatar
Lord.Kamina
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.02. 16:32
Nem: Férfi

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: Lord.Kamina »

Kdanni: Nagyon kösz a beszámolót! megfogom nézni. ::jsmile::

Péter: AZTA!!! :shock: Ezekaz isabeuk nagyon tetszenek! Honnét lehet leszedni? PÜ?

Am a felsorolt animék nekem tetszettek. :drop: Berserkről már olvastam, azt is megfogom nézni. ::^_^::
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Vámpírok:
Alucard (Hellsing), a vérengzős fajtából
Abel Nightroad (Trinity Blood), a pacifista fajtából
Touma Kyouhei (Midnight Secretary), a romantikus fajtából. ^^

Démonok:
Sebastian Michaelis (Kuroashitsuji),
Laures (Seimaden),
Lucifer (Angel Sanctuary), bár ő nem egészen démon, hanem bukott angyal. :D

A Trinity Blood nekem is nagy kedvencem, bár inkább a manga és a regények, mint az anime, az sajnos olyan lett amilyen. :(
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Lord.Kamina írta:Péter: AZTA!!! :shock: Ezekaz isabeuk nagyon tetszenek! Honnét lehet leszedni? PÜ?
Ha csak leszeded az önmagában semmit sem ér, be kell másolni mint adatot, aztán hivatkozni kell rá a megfelelő fájlban, de elég OFF a téma, szóval majd PÜ-ben elintézzük.

Mindenesetre már annak is örülök, hogy egyáltalán nyitott vagy az animukon kívüli dolgokra. Ha komolyan érdekel a vámpíros, démonos téma majd ajánlok még pár tartalmas darabot, mert az animuk 99%-a még csak a felszínt se karistolgatja, egyik témában se. Persze attól függ komolyan érdekel e, vagy elég az eyecandy. :)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ugyan akiket akartam, azoknak a nagy részét már mások írták, de azért én is.

Vámpírok közül:

Alucard (Hellsing): Az "animék Drakulája". (minden értelemben XD) Pozőrség, stílus, vérengzés. Általában nem szoktam kedvelni az ilyen karaktereket, de ő egyszerűen annyira őrülten, és élvezettel csinálja, hogy az már jó. XD A "soha nem tudtok kinyírni"-feelingje is sokat dob a dolgon, minden második animés gonosz ezzel él, de ritka, amikor a "jófiúnak" van ilyen képessége. Ahogy valaki egyszer nagyon jól megfogalmazta: "Esküszöm, ez a Hellsing manga arról szól, hogy Alucard mekkora egy tápállát, akit nem lehet megölni." Pontosan, de a fanok valszeg épp ezért szeretik. XD

D (Vampire Hunter D: Bloodlust): Afféle "japán Penge", nála a szokásos "félvámpír irtja a többi vámpírt az emberek javára" témát kapták elő. Talán az a méltóság és kimértség fogott meg benne, ami manapság eléggé eltűnt az összes vámpírsztoriból (khm...Twilight....de van még pár ilyen), szóval jó volt látni egy olyan "régivágásút". :wink: Mondjuk a tenyerében lévő parazitával együtt lett igazán fun. XD Az első filmet nem láttam, a regény/manga pedig eléggé alulteljesített a szememben, de a Bloodlust filmet mindenkinek ajánlom. :)

Ayakashi Moka (Rosario to Vampire): Az animét kérem felejtse el mindenki, az egy rossz vicc, de a mangában szerintem egész jó jellemeket/háttértörténetet fabrikáltak az összes fantasy-lénynek, és ez alól a vámpírlány sem volt kivétel. A rózsakeresztes megoldás külön tetszett, a YGO óta jó ötletnek tartom ezt a "tárgyba van zárva a másik énem" dolgot, sokmindent ki lehet belőle hozni. :) (Amúgy Kdanni, az a kép tényleg rulez! XD)

Kiss-shot Acelora-orion Heart-under-blade (Kizumonogatari): És igen, még mindig csak ellenőrzés után merem leírni a nevét, szerintem bátran állíthatjuk, hogy neki van a legidiótább neve minden vámpír közül. XD Itt most kicsit mondjuk "csalok", mivel egyelőre csak a regényben szerepel (oké, a Bake anime első részében volt róla pár képkocka XD), de mivel ebből már hivatalosan is be lett jelentve az animés adaptáció, gondoltam "érvényes". Talán azért bírom, mert szinte az egész sztori legtáposabb szereplője (szerintem Araragit Oshinóstól bedarálta volna, ha nem játszanak különböző feltételek mellett, de ezt majd remélhetőleg animében mindenki meglátja), ő is a klasszikus vámpír-vonalon halad, azt most passzolom, hogy denevérré tud-e változni, de a köddéválás, regeneráció, emberevés ott vannak a repertoárjai között. XD (Egyébként érdekes, hogy itt szó szerint embereket esznek a vámpírok, szóval nem csak a vérét szívja ki.) Persze azért nem mindenható, a regenerációs képességének a kijátszására is van mód, de róla inkább no spoiler. :D (Ja, és szándékosan nem Shinobut írtam, ő már csak a szokásos "silent moe loli", a történetben is alig van funkciója. ^^")

Arcueid (Tsukihime): Az animéről ebben az esetben is csak annyit mondanék, hogy "a fanok számára az anime nem létezik", viszont a visual novelben kifejezetten tetszett, hogy bár a történet elég komoly, de mégsem a szokásos vérben gázoló, őrült vámpírlányt kaptuk, sőt, az első találkozás nagyon lol, az ember tényleg nehezen hiszi el róla, hogy vámpír lenne. XD Megjegyzem, a sztoriban amúgy egy egész jól kidolgozott vámpírtípussal találkozhatunk. :)

Démonokból rengeteg van, nagyon sokat lehetne írni, most talán csak a Chrono Crusade-esek ugranak be így elsőre, (főleg a mangában, ahol a végén kiderül, hogy valójában mi volt ez az egész "egyház vs. démonok" felszín), de tényleg sokan vannak, szóval őket most inkább nem sorolom fel. ^^"
Péter írta:Kain - Blood Omen sorozat.
Én ebből Razielt bírtam, bár nem tudom, hogy a szeráf-vámpír-zombi mennyire számít még vámpírnak. XD
Péter írta:a Warhammer fantasy vámpírjai.
Na ez egy jó kép. :) (Bár ilyen tápállat mellé már szinte túlzásnak érzem még azt a bazi nagy kardot is. XD)
Péter írta:Mindenesetre már annak is örülök, hogy egyáltalán nyitott vagy az animukon kívüli dolgokra.
Mért ne lenne? :)
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

eddig majdnem mindenki favos akit felsoroltatok: Alucard, Nightroad, a Claymore..stb..

Talán Moka az R+V ből nem annyira.. túl... nem tom kifejezni milyen.

régen volt ez a Yu Yu Hakusho. na azt mint klasszikust megemlíteném.
de hiányzik amikor a fiúkkal együtt izgultunk a képernyő előtt a sok shounenfighton :)
"vajon meghal ez és ez a kövi részben?" régi szép idők..... ::^_^::
amik sajnos elmúltak, mert felfedezték, hogy lány vagyok.....
vámpírt személyesen is ismerek. a démonokról nem nyilatkozom.................../csak ha megadja valaki a kódomat, de az nem fog menni :-P :vigyor: /
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Na ez egy jó kép. :) (Bár ilyen tápállat mellé már szinte túlzásnak érzem még azt a bazi nagy kardot is. XD)
Mert azzal a nagy karddal védi meg magát az őt levágni készülő lovagokkal szemben. :) Animék többségében ennél ötször nagyobbat használnak, mellé jóval szerényebb fizikai adottságokkal.
Titkos írta:Mért ne lenne? :)
Mondjuk mert ha azt mondom egy animésnek, hogy "ha démonokat akar látni, akik nem bishi/loli bőrbe vannak bújva, hanem tényleg démonoknak néznek ki és annak megfelelően is viselkednek, akkor például ismerkedjen meg a Warhammer világgal" akkor a többség elintézi annyival, hogy "jaj hát ez ilyen táblásjáték" miközben nem is a játékról lenne szó, hanem könyvekről, regényekről, novellákról, stb.
Kép
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Vámpírok közül nekem a Vampire: The Masquerade – Bloodlines c. játék karakterei viszi a pálmát (plusz a hangulata is), animuban még nem találkoztam nagyon bejövőssel.

Démonok közül Nougami Neuro. Egész egyszerűen ószom, mert sétál a plafonon és gyakran papagájfeje van. Plusz nem esett bishifizálás áldozatává.
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nemtom, Neuro szerintem azért annyira nem kapott visszataszító külsőt (mármint emberalakban), vagy csak nekem van fura ízlésem? ^^'
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Gensou írta:Vámpírok közül nekem a Vampire: The Masquerade – Bloodlines c. játék karakterei viszi a pálmát (plusz a hangulata is), animuban még nem találkoztam nagyon bejövőssel.
Nekem egyedül a Vampire Hunter D jött be úgy igazán, a többi vámpíros animu hát hogy is fogalmazzak... röhejes, élen a pozőr Alucardal. Halhatatlan? Az ám a… megnézném hogy maradna életben ha a Daemon Prince elemésztené, vagy pár Planet Killer kirobbantaná alóla az egész szánalmas bolygót. ;P

Vampire game epic win! Még mindig röhögök amikor eszembe jut haverom, aki a Baseball ütős fémeztelen Nosferatuval randalírozott a kórházban, ahol a vörös csajt ghoulá változtathatod. :LOL:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Mert azzal a nagy karddal védi meg magát az őt levágni készülő lovagokkal szemben. :) Animék többségében ennél ötször nagyobbat használnak, mellé jóval szerényebb fizikai adottságokkal.
Már amikor nem puszta kézzel-lábbal csinálnak mondjuk a lovagokból konzervdobozt, mert ilyen is van. XD
Péter írta:Mondjuk mert ha azt mondom egy animésnek, hogy "ha démonokat akar látni, akik nem bishi/loli bőrbe vannak bújva, hanem tényleg démonoknak néznek ki és annak megfelelően is viselkednek, akkor például ismerkedjen meg a Warhammer világgal" akkor a többség elintézi annyival, hogy "jaj hát ez ilyen táblásjáték" miközben nem is a játékról lenne szó, hanem könyvekről, regényekről, novellákról, stb.
Ez nem azt bizonyítja, hogy animén kívül más nem érdekli, hanem hogy momentán nincs kedve/ideje/pénze áldozni egy hatalmas fantasy világra. Pl. nekem jelenleg untig elég mondjuk a GyU, meg a Warcraft, nem vágynék egy harmadikra. XD (Btw, Warcraftot is sokan elintézik úgy, hogy "ja tudom, az az MMORPG, a WoW", közben az csak a sorozat jelenlegi utolsó része, de én eleve nem is szoktam "térítgetni", ha érdekli, majd utánanéz.) Amúgy lehet keverem, de nem a Warhammer-höz használt táblás játékhoz kerülnek 30.000-be a figurák? Mert akkor megértem az emberek tartózkodását. XD
Péter írta:Nekem egyedül a Vampire Hunter D jött be úgy igazán, a többi vámpíros animu hát hogy is fogalmazzak... röhejes, élen a pozőr Alucardal. Halhatatlan? Az ám a… megnézném hogy maradna életben ha a Daemon Prince elemésztené, vagy pár Planet Killer kirobbantaná alóla az egész szánalmas bolygót. ;P
Ez már megint csak kukacoskodás, meg fanpiszkálás. :-P Eleve ha ebből a logikából indulunk ki, a legtöbb karakter 90%-a mehetne a francba, egy bolygórobbanást talán csak Superman élne túl... Amúgy szerintem neked valaki (tévesen) beadta, hogy Alucardot komolyan kellene venni, pedig dehogy. :D Én is sokszor röhögök, amikor pl. átalakul egy fekete izévé, aminek a közepén egy szem van, vagy egy röhögő "árnyfej" lesz stb. Vannak ilyen "lol, but cool" szereplők. XD (Pl. most futó sorozatok közül ilyen a Star Driver, ahol a Galactic Pretty Boy legalább annyira "menő", mint amennyire "fabulous". XD) Sőt, Hellsingben nem csak ő ilyen, hanem majd' mindenki, én legutóbb a Vatikánon röhögtem, amikor az egyik pap mondja pszicho fejjel, hogy "megindítom a rekonkvisztát", és megindul egy Ku Klux Klan ruhás sereg... XD (Hmm, már megint kezdek offba menni, de az én hibám, nem bírom ki, hogy ne reagáljak az ilyesmire. XD)
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Ez nem azt bizonyítja, hogy animén kívül más nem érdekli, hanem hogy momentán nincs kedve/ideje/pénze áldozni egy hatalmas fantasy világra. Pl. nekem jelenleg untig elég mondjuk a GyU, meg a Warcraft, nem vágynék egy harmadikra. XD (Btw, Warcraftot is sokan elintézik úgy, hogy "ja tudom, az az MMORPG, a WoW", közben az csak a sorozat jelenlegi utolsó része, de én eleve nem is szoktam "térítgetni", ha érdekli, majd utánanéz.) Amúgy lehet keverem, de nem a Warhammer-höz használt táblás játékhoz kerülnek 30.000-be a figurák? Mert akkor megértem az emberek tartózkodását. XD
És ki mondta hogy ez bizonyítja? Egy általános, tapaszt reakcióról beszélek, amit nem csak Warhammer kapcsán láttam már, ennél jóval szűkebbre szabott game storykat, mint amilyen a Mafia, vagy a Stalker is elintéztek már efféle "legyintés" reakciókkal. A Warhammer világának megismeréséhez nem kell pénz, még csak játszani se kell vele, ha valaki nekiáll utána olvasgatni a dolgoknak, már abból sok mindenre rájöhet, és nem kell az összes faj történelmét bevágni, elég csak abban a témában olvasgatni, ami az illetőt érdekli. Warcraft témát meg végképp nem keverném ide, tekintve hogy a Warcraft világ a Warhammer Fantasyból lett átnyúlva, csak megáldották ezzel a fél-keleti, giccses grafikával.
Titkos írta:Ez már megint csak kukacoskodás, meg fanpiszkálás. :-P Eleve ha ebből a logikából indulunk ki, a legtöbb karakter 90%-a mehetne a francba, egy bolygórobbanást talán csak Superman élne túl... Amúgy szerintem neked valaki (tévesen) beadta, hogy Alucardot komolyan kellene venni, pedig dehogy. :D Én is sokszor röhögök, amikor pl. átalakul egy fekete izévé, aminek a közepén egy szem van, vagy egy röhögő "árnyfej" lesz stb. Vannak ilyen "lol, but cool" szereplők. XD (Pl. most futó sorozatok közül ilyen a Star Driver, ahol a Galactic Pretty Boy legalább annyira "menő", mint amennyire "fabulous". XD) Sőt, Hellsingben nem csak ő ilyen, hanem majd' mindenki, én legutóbb a Vatikánon röhögtem, amikor az egyik pap mondja pszicho fejjel, hogy "megindítom a rekonkvisztát", és megindul egy Ku Klux Klan ruhás sereg... XD (Hmm, már megint kezdek offba menni, de az én hibám, nem bírom ki, hogy ne reagáljak az ilyesmire. XD)
Vagy egyszerűen csak a véleményem. =) Egyébként ki a rák mondta, hogy nekem bárki is beadott bármit, és hogy komolyan venném? Pontosan tudom, hogy Alucard ugyan az a kategória mint Dante, a badass, önmagát parodizáló macho, csak épp az a probléma, hogy egyikkőjüket sem találom viccesnek, inkább erőltetetnek és túljátszottnak. 2 figura tudja ezt jól csinálni, az egyik Duke Nukem, a másik Serious Sam.
Kép
Avatar
Lord.Kamina
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.02. 16:32
Nem: Férfi

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: Lord.Kamina »

Héj! Héj! Skacok hagyjuk már ezt a vitatkozást abba. :neutral:

Nem, nem állok senki mellé. :-P A maga módján mindkétfélnek igaza van.

Péter: Azt h érted h az "animuk 99%-a még csak a felszínt se karistolgatja, egyik témában se"? :o_O:

Vámpír lány és démon fiú (v fordítva) párosításal h vagytok? ::jeye::
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Lord Kamina: ha mindenki leírná, hogy "Én Dantét szeretem" "Én meg Miyu-t szeretem", utána meghalna a topic. :P Ez még bőven értelmes érvütköztetés, szóval csigavér. ;)

Szerintem (az esetek többségében) semmi gond nincs azzal, ha minden szerző saját szájíze szerint értelmezi a vámpírokat, tekintve, hogy a vámpírtan nem egy egzakt tudomány. :vigyor: Persze egy pár értelmezés engem is ki tudott borítani, de az nem anime, szóval nem keverem ide a témát. Bizonyos keretek közt, indokolt esetben viszont sok eltérés megengedhető szerintem.
Ha minden vámpír egy szigorúan behatárolt tulajdonságcsoporttal rendelkezhetne, szerintem igen hamar kimerülne a téma.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Lord.Kamina írta:Péter: Azt h érted h az "animuk 99%-a még csak a felszínt se karistolgatja, egyik témában se"? :o_O:
Úgy, hogy az animukban inkább a karakterdizájn (értsd: bishi/loli/moe) viszi el az egész hóbelebancot a hátán és/vagy a pozőr, öncélú akció, amihez sokszor jár még ecchi, pantyshot, satöbbi is a fokozottabb hatás kedvéért. Ez jó annak akit ilyenekkel meg lehet venni, vagy jó akkor ha kikapcsolódni akarsz, a szemedet legeltetni (már ha bejönnek ezek a klisék) vagy csak egyszerűen röhögni (ha más nem kínodban). Viszont ha komolyan érdekel a téma, akkor ne az ilyeneknél ragadj le, hogy Blood+ Chrono Crusade, Alucard, hanem fordítsd a tekintetedet komolyabb hangvételű témák felé. Lásd Warhammer, Elder Scrolls, World of Darkness, Forgotten Realms, Greyhawk, stb.
Lord.Kamina írta:Vámpír lány és démon fiú (v fordítva) párosításal h vagytok? ::jeye::
Öhm... na igen, ez annak fényében válik igazán viccessé, hogy e két lény nem igazán kedveli egymást, ha csak nem egyeznek az érdekeik (ami általában elég ritka). =)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Lord.Kamina írta:Vámpír lány és démon fiú (v fordítva) párosításal h vagytok? ::jeye::
Nem rémlik, hogy egyáltalán találkoztam-e volna már ilyen felállással. XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Péter írta:e két lény nem igazán kedveli egymást, ha csak nem egyeznek az érdekeik (ami általában elég ritka). =)
Már persze milyen értelmezésben. Lehet olyan történet, amiben kedvelik egymást. (Most kapásból csak My Balls, de mindeny XD)
Plusz ne felejtsük el a klasszikus love-hate kapcsolat lehetőségét sem.
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Mariko írta:Nemtom, Neuro szerintem azért annyira nem kapott visszataszító külsőt (mármint emberalakban), vagy csak nekem van fura ízlésem? ^^'
Nem tudom, én nem tudok rá bishként tekinteni, mert 1) a sorozatban senki nem mondta, hogy jól nézne ki, 2) inkább weirdo-nak és félelmetesnek jött le. És a mangában nem rajzolták meg olyan szépen, mint azt animében (igaz, ez inkább a mangaka sara).

@Péter: engem a Malkavita-szál szórakoztatott nagyon :D A "kérdezhetek valamit?" helyett azt mondta, hogy "kiaknázhatom a szürkeállományod?", meg hasonló hülyeségeket felelt mindenre. Ja, és a stoptáblával is leállt vitatkozni: "No, you stop!" "..." "No, you first!" "..." A legtöbb sebzést felfogó ruha pedig egy kivágott cowboycucc volt erősen kilátszó vérvörös tangával... Áh, a malkaviták nagy arcok.
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: Péter »

A mordályos nyul írta:Már persze milyen értelmezésben.
Hagyományos, klasszikus, többségi, ergo mérvadó értelmezésben. =)

Egyébként nekem se rémlik, hogy lenne olyan anime ahol démon+vámpír párosítás lenne. Ha van is, akkor elég nagy Fail.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Péter írta:
A mordályos nyul írta:Már persze milyen értelmezésben.
Hagyományos, klasszikus, többségi, lerágott, klisés, ergo sokak szerint mérvadónak tekintett, és eltérést nem tűrő értelmezésben. =)
Fixed ::^_^:: No offense
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Vámpír és Démon Anime karakterek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Hát ez nagyon cuki volt Nyúl, de tudod inkább legyen "klisés és lerágott" (ami az animékre inkább jellemző) mint hogy démon címen olyanokat nyomjanak az arcomba és akarják komolynak beállítani, mint Aion, Hellgirl, meg a többi. ::^_^::
Kép
Válasz küldése