Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos

Várod?

Hajjaj!! Miazhogy!!
46
77%
Érdektelen. Más stílusra bukom.
10
17%
Drága. Inkább letöltöm.
2
3%
Túl véres. Jön majd a Családosok Országos Szövetsége...
2
3%
 
Szavazatok száma: 60

Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

17 kötetes + van egy bónuszkötet is hozzá
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Andro »

Akkor sokáig fogom olvasni. :)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: anubys »

A 17. is megjelent már magyarul, úgyhogy más csak a bónuszkötet van hátra. Eddig ez a leghosszabb, itthon végig megjelentetett sorozat. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Andro »

Majd a Natútót is végigviszik. Az még megy Japánban is.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mondjuk ahhoz, hogy azt végig kiadják kell még vagy egy évtized (feltéve, hogy addigra Kishi lezárja a sztorit).
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Andro »

Na ja. Detectiv Conan is fut már egy ideje. Na, de témánál maradva, az Árnybíró sem rövid kis sorozat. ^^
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Befejeztem a sorozatot. Jó volt a vége, csak az utolsó pár kötetben kicsit nagyon összesűrűsödtek a dolgok, a vége felé annyi szereplő halt meg egyszerre, hogy nem is tudtam sajnálni őket, mert annyira hirtelen történt minden. Munszu halála viszont nagyon szép volt. Szeretem az ilyen "halott szerettei után megy a halálba" témát. :cry:
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Na igen, elég szépen elkezdték kinyiffantani a fontosabb szereplôket. Nekem kifejezetten tetszett, hogy Munsu sem úszta meg végül, bár "kicsit" furcsa volt, hogy mennyit kibírt, valamint Adzsite halála szerintem fail volt, de ezekkel együtt is megérdemelt szerintem egy kövér 8-ast.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én vagyok az egyetlen, akinek csalódás volt a vége? ^^" Spoilerek: Mintha totálisan elfogyott volna a készítők fantáziája, ötletük sem volt, hogy hogyan zárják le normálisan. Nagyon bebonyolították a dolgokat a végére, itt már mindenki ismer mindenkit, mindenki valaki másnak a rokona/mestere/ismerőse/szerelme, és ahogy az egyik fórumita írta máshol: "Kár, hogy az író ennyire elbarmolta a végére a dolgokat, nagyon kavarós-misztikussá akarta tenni a sztorit, és pont ettől lett rossz." És ezt még az utolsó kötet előtt mondta, de mivel csak még tovább baromkodtak, sajnos be kellett látnom, hogy igaza van, pedig még volt rá esély, hogy ha kissé sietve is, de lezárják a dolgokat normálisan. Nem ártott volna még egy kötet mondjuk, de így is belefért volna, ha van ötletük, helyette kaptunk egy brutálisan időhúzós/összecsapott befejezést. Miről is szólt ez a kötet?

Első harmad: Előjön az előző árnybíró, hogy harcoljon Munszuval. Komolyan: ez érdekelt valakit? Halálosan hidegen hagy, hogy ki ez a fazon, eddig szó sem volt róla, és nem mintha bármit is hozzátett volna a történethez. Persze azért komplett fejezeteket kell eltölteni vele, kb. annyi volt az értelme, hogy a "hegyi barbár" mesternek legyen egy ellenfele, akivel a végén közösen kinyírhatják egymást, mint a szereplők 99%-a kicsivel később...

Második harmad: Szandó. Na végre! Nem ártott volna mondjuk őt JÓVAL HAMARABB előhozni, akár a kötet elején, vagy esetleg már az előző kötet környékén, ahol szinte egy teljes kötetet csesztek el a csatára való készülésre. Szandó itt már nagyon brutális, sorban darálja a barátait, még Munszut is kész lenne megölni. Ekkor olyasmi történik, amire soha azelőtt nem volt példa, de mivel az olvasó is rögtön facepalmolni kezd, ezért logikus, hogy még Szandót is egyből visszatéríti: Munszu ellövi a "klisés, nyálas nagymonológ" nevű támadást. Ezzel általában semmi bajom, szeretem az érzelmes karaktereket, és jókor, jó helyen nagyot tud egy ilyen ütni, de csak én érzem, hogy ez mekkora out of character dolog volt Munszu esetében? OK, ezt a "pszichológiai hadviselést" kb. minden ellenféllel szemben előtte, de általában afféle Dr. House-os stílusban, ahol nem a lelküket ápolta, hanem keményen a realitással próbálta őket arcon csapni, és meglepő módon ez általában hatott is. Millió és egy olyan eset volt, ahol már én mondtam azt neki magamban, hogy "Ezt sokkal hamarabb elintézhetnéd, ha nem parasztkodnál, hanem kedvesebbre vennéd a figurát, és a lelkükre beszélnél.", de a készítők úgy látszik, nem értettek egyet velem, szerintük ez nem illene Munszu karakteréhez, ezért általában mindig úgy oldották meg a dolgot, hogy az aktuális ellenfél meghaljon, ha túl hülye, vagy a kemény kritika hatására ébredjen rá saját hibáira. Ez ment 16 köteten át, erre mit csinál pont a legutolsónál? Majdnem sírva nyekereg, hogy "Szandó, mi a barátaid vagyunk, ébredj fel, és emlékezz rá, hogy ki vagy!" O___O Még azt meg szoktam érteni, ha egy szereplő kivételesen kivetkőzik a bőréből valami nagyon extrém helyzet hatására (pl. hogy csak ennél a mangánál maradjak: Munszu fékezhetetlen dühe, ha Adzsite megjelent, vagy a Khjevoljang iránti érzelmei), de ez így a legvégén elég hülyén jött ki. Még Bangdzsa is ott ordibál, hogy "ölje meg, ő már nem a barátunk!", Munszu meg hirtelen pacifistaként: "Nem, nem érted, nem látod! Ő még mindig a mi Szandónk!" (Értitek, Munszu, aki eddig pesszimista/realista volt, és mindig arról papolt, hogy nincsenek csodák, az ember maga irányítja az életét, stb.) Ez főleg úgy volt poén, hogy az előző harcban ugyanebben a kötetben még totál önmaga volt, az előző árnybíró is csak nézett, hogy "A saját szolgádat is képes lennél a halálba küldeni?", ő meg: "Mit tehetnék, ilyen a stílusom." Kár, hogy 5 perc múlva már elfelejtette. És ha már Szandó...miután kötetek óta utalgattak rá, hogy ő nem ember, kiderült, hogy micsoda? Hát persze, hogy nem! A készítők agya már totál nem itt járt, így az ilyen "apróságok" mind elvarratlan szálak maradnak. :? (Apropó, egyik nem anime-fan haverom szokta emlegetni, hogy általában az ilyenek miatt nem kedvence a műfaj: elvarratlan szálak, meg nem magyarázott dolgok, összecsapott befejezés, stb-stb., és mondhatjuk, hogy az Árnybíró vége magában hordozza a műfaj majdnem minden negatívumát.)

Harmadik harmad: Ó, ez az! Erre vártunk mind! Adzsite vs. Munszu! Fú, hogy itt mi lesz! :D Hatalmas és látványos harcok, Munszu még stukker nélkül, és fél karral is méltó ellenfele, és ha már előtték a különböző energiáikat, akkor olyan pszichológia szövegbe kezd majd M, hogy Adzsite már a szavaitól kidől, és végül testileg/lelkileg egyaránt megsemmisíti.... Hehe, szép is lett volna. XD Ugyan a készítők igyekeztek összehozni valamit a korábbi kedvelt szöveg stílusából, de csak egy eszmefuttatást hallottunk arról, hogy mi van, ha nem Hemoszu, hanem Munszu kívánsága teljesedett akkkor ott a barlangban? (Mi lenne? Semmi. Adzsite elég, ha kivárja, amíg Munszu elvérzik, főleg, miután a másik karját is kirobbantotta a helyéről.) Adzsite halála pedig mehetne a "10 legbénább főgonosz-halál" listára, azok után, hogy a puszta akaratával seregeket robbantott szét, nem képes kikerülni Szandót, csak mert a halott Munszu rálépett a köpenye szélére. (Aki meg állva halt meg, és rögtön be is állt nála a hullamerevség....) Persze a "biztonsági test" sem ér semmit, ugyanúgy meghal fél mp múlva egy egyszerű suhintástól. Komolyan, ez nagyon gáz volt... Ráadásul semmit sem tudtunk meg Adzsite nagy filozófiájából, itt rizsázott köteteken át, hogy "a jó és a rossz, mint a lap két oldala", meg hasonlók, és ebből semmit sem láttunk, tényleg egy szimpla mészáros démon lett a végére, aki élvezi, hogy öldököl. Ennek a karakternek sem lett így semmi értelme, csak kellett valami übertáp fickó, akit majd Munszu jól lenyom. A mangakák meg leszokhatnának már arról, hogy annyira hülyének nézik az olvasót, hogy "Á, biztos nem emlékszik már arra, hogy mi történt 10 kötettel korábban!", sajnos közlöm velük, hogy én igen, én nem a mangaka vagyok...:dirr:

És hogy mi történt a rengeteg "supporting characterrel"? 90%-uk totálisan értelmetlen halált halt, néhányan pedig túlélték. Persze akkor már kérdéses, hogy miért nem lehetett volna úgy, hogy mondjuk Munszun kívül mindenki túléli, vagy esetleg a semmitmondóbb jófiúk halnak ki, nem az olyanok, mint Hvang, Ulphaszó, vagy az a sapkás "feltaláló", akinek most nem ugrik be a neve, de az egyik legnagyobb arc volt, és még sorolhatnám. Btw, jól emlékszem, hogy Mitót is megölték? Csak mert ő is elég jó arc volt. Mindegy, mégis csak könnyebb bedarálni a legtöbb szereplőt, mint esetleg megrajzolni, vagy egyáltalán kitalálni, hogy mi lesz velük a jövőben, és a papír meg a tinta sem fogy legalább... :? (Mondjuk amilyen láma módon végeztek Vonszullal, már sejthettem volna, hogy a saját karaktereiket sem tisztelik annyira, hogy értelmes halált szánjanak nekik, vagy csak szimplán nem volt már ötletük.)

Az egész utolsó másfél/két kötet egy hatalmas "free for all" MMORPG party volt, ahol mindenki tápolódik, nyírja a mobokat, miközben a történet, az értelem, meg a karakterfejlődés is szépen lehúzódik a WC-n. Egy coolos vérengzés, mögötte 0 tartalommal. Kb. egy az egyben megismételték a flashback-ben szereplő csatát, csak itt most Adzsite is meghalt, meg egy generációval későbbi emberek szerepeltek. Ott még nem bántam, hogy szintén csak a dara ment, pont azért, mert reméltem, hogy majd az "igazi" végső harc pont eltér tőle, de ezek képesek voltak szinte ugyanazt megcsinálni. (Sőt...így visszagondolva, a régi még annyiból jobb volt, hogy ott az igazi "csata" nem is a harcmezőn folyt, hanem igazából utána kezdődött el... Itt meg "BANG! Adzsite halott! *váltás* "Már X hónap telt el azóta, hogy Munszu-sama meghalt...")

A Gaident még megveszem, de kétlem, hogy abban meg lennének magyarázva ezek a dolgok. Az egyetlen jó jelenet tényleg az volt, amikor Munszu a túlvilágon találkozik a többiekkel, meg a legeslegvégén ez a "mindig lesz egy Árnybíró, aki lesújt a gonoszokra" mondanivaló, de amúgy...

Jó, elnézést a cinikusra sikerült írásért, de ez most rendesen kiakasztott. Biztos az is benne van, hogy tisztességesen végigvártam a magyar kiadást, nem olvastam el a neten sem, nem néztem meg summary-kban, hogy mi lesz a legvége stb., és ez lett a türelmem "jutalma". Néha tényleg jobb, ha az ember előre tud 1-1- spoilert. A vérfürdővel meg semmi bajom nem lett volna, ha mellé nem felejtik el, hogy a kismillió kérdés közül legalább párat nem ártana megmagyarázni/kifejteni. Ez így tényleg maximum 8/10, de csak ha a végét nem számítom, mert az jól levinné 7-re, vagy akár csak 6-ra. (Amúgy lol, így visszagondolva talán a közepe volt a legjobb, amikor a főcsapat már összekovácsolódott, de azért még jöttek új karik, és a poénokról sem feledkeztek meg. Az eleje még túl epizodikus volt nekem, a vége felé meg már folyton csak flashback + csata + darkosodás.)
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2010.11.10. 19:51-kor.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Igazából szerintem nem volt olyan meglepő, hogy ez lett a vége, mert sajnos már egy ideje ebbe az irányba haladt a történet, úgyhogy engem nem is nagyon vágott földhöz a dolog. Ahogy feljebb is írtam az mondjuk azért engem is zavart, hogy ilyen hirtelen ilyen sok szereplő hullott el a végén.
Adzsitével meg szerintem már egy ideje nem tudott mit kezdeni az író, jó karakternek indult, de a történet utolsó negyedében standard főgonosz szintre süllyesztették. Kár volt érte. :(
Munszu lelkizése Szandónak szerintem is OOC volt, de ha nagyon akarjuk, akkor magyarázhatjuk a dolgot azzal, hogy csak azért volt ilyen érzelgős, mert ez kellett Szandónak ahhoz, hogy észhez térjen, és Adzsite legyőzéséhez mindenképpen szüksége volt a lányra.
Szvsz a mandragórás álom alatt terelődött egészen más vágányra történet, mint ahol addig haladt, mondjuk nekem még így is bejött, de kevésbé volt komoly a vége, mint amit az ember a sztori eleje alapján várt volna, én speciel több moralizálásra számítottam.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tényleg a mandragóránál kezdtek nagyon félremenni a dolgok, pedig az ember azt hinné, hogy addigra a flashback sztori, meg a végső leszámolás már megvan az alkotók fejében, csak valahogy el kell vinni odáig a történetet, és ehhez képest pont itt kezdték szétbarmolni a dolgokat. Apropó, mandragóra: a "reklámszövege" úgy szólt, hogy "gyógyír minden testi/lelki bajra", ehhez képest Munszu úgy kelt fel, hogy már tudta, hogy "bele van kódolva" a halál, szóval sok minden más mellett ezt sem tisztázták. Vagy pl. az utolsó két kötetben úgy magyarázták a dolgot, hogy Hemoszuba költözött Adzsite, és már a barlangból gyerekként is olyan pszicho fejjel jött elő, csak nem értem, hogy akkor a flashbackben miért úgy volt, hogy a harcok után vette át fölötte az irányítást Adzsite, amikor szemüveges kölyökből átvedlett császárra. (Apropó, akkor az a gyerek ki a fene volt?) Szóval lehet én olvastam régen, de minél tovább agyalok rajta, annál kevesebbet értek belőle. XD
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Titkosnak abszolút igazat adok.

Viszont. Én végig azzal nyugtatgattam magam, minden hülye fordulatnál és érdekes logikánál, így a manhwa elb*szott végénél is, hogy ez azért ilyen más mert manhwa és nem manga vagy eus cucc vagy amcsi. Szal másak a játékszabályok. Jelenleg is abban bízom, hogy a ráadás kötetben minden benne lesz és egy 9-est adhatunk az Árnybírónak majd.

Munszu nagyon OOC volt, tény de attól még sírunk fél napig a sztorin, meg azon is hogy hullanak az emberek, az a rész naogy emlékeztetett a Harry Potter végére, amikor a csta végén ott van egy rakás halott oszt csá.

Az, hogy Szandoról nem derült ki, hogy mi a csoda, az kérem a sírba vitt. És mindezt a kopogószellemem írta ide.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

A manhwa attól manhwa, hogy koreai a szerzője. Viszont az Árnybíró szerző párosának most a Shounen Sundayben fut sorozata, a Defense Devil. Gondolom semmi nem zárja ki, hogy koreaiak is publikáljanak Japánban, de akkor csak nem lehet annyira idegen a stílusuk?

Mostanában a könyves boltokban egyre sűrűbben veszem le majdnem a polcról. De valami miatt még nem sikerült érdemileg is bele néznem. :)
Így a végét is ismerve ajánlja valaki, hogy beruházzak a sorozatra?
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ayla írta:Munszu nagyon OOC volt, tény de attól még sírunk fél napig a sztorin, meg azon is hogy hullanak az emberek, az a rész naogy emlékeztetett a Harry Potter végére, amikor a csta végén ott van egy rakás halott oszt csá.
Jól mondod, bár itt legalább nem öltek meg fontos szereplőket off scene...
Ayla írta:Az, hogy Szandoról nem derült ki, hogy mi a csoda, az kérem a sírba vitt.
Na, ez engem is zavar. Meg azt sem tudtuk meg soha, hogy Adzsite mi is volt valójában. :(
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Viszont. Én végig azzal nyugtatgattam magam, minden hülye fordulatnál és érdekes logikánál, így a manhwa elb*szott végénél is, hogy ez azért ilyen más mert manhwa és nem manga vagy eus cucc vagy amcsi. Szal másak a játékszabályok. Jelenleg is abban bízom, hogy a ráadás kötetben minden benne lesz és egy 9-est adhatunk az Árnybírónak majd.
Én tartom magam ahhoz, amit fentebb írtam, hogy mindegy ki a szerző, mangákból is van egy csomó elcseszett végű darab, sőt, mintha pont akkor lennének elszúrva a manhwák/amcsi cuccok is, ha annyira "animésre" akarják megcsinálni, hogy direkt a szélsőséges dolgokra (vérengzés, indokolatlanul sok nyitva hagyott szál, főszereplők "kötelező" megölése a végén, stb.) mennek rá. Szerintem mangák közül ezek csak a rosszabb, kevésbé átgondolt/kidolgozott darabok jellemzői, viszont sok "nyugatabbi" író/rajzoló ezeket veszi át, mert szerintük ettől lesz igazán "mangás/animés" a cucc. Mondok pár példát:

Afro Samurai - Vérengzésen meg rulez animáción kívül semmi nincs benne, persze az amcsik rögtön felkarolták, mert szerintük ettől lesz olyan klafa. :dirr:

Mátrix - Ez ugyan élőszereplős, de bevallottan anime ihletésű, itt főleg a felesleges bölcselkedést, álfilozofálgatást vették át, ami ugye szintén megjelenik animékben, de jó esetben azért megmarad normális keretek között, amikor még értelme is van, mert elgondolkodik rajta az ember, és csak bénább darabok viszik túlzásba. Az a vicc, hogy a filmmel is ez volt a helyzet, az első részben még kb. eltalálták az arányt, aztán a 2-3-ban már a pszichoblablával igyekeztek pótolni a történet fantáziátlanságát.

Az Árnybírónál is azt éreztem, hogy azért észre lehet venni, honnan vettek át különböző elemeket (ha visszalapoztok a topic elejére, ott még le is húztam, hogy "fúj, Berserk-copy", persze később megkedveltem XD), de úgy az első 1-2 kötet után már látszott, hogy nem csak szimpla másolás, vannak eredeti ötleteik, érdekes fordulatok stb. Aztán az zavart, hogy az utolsó kötetben mintha kínjukban kapták volna elő a "kötelező" rossz anime elemeket, és vérfürdőn, karakterhalálon, elvarratlan szálon, meg álfilozofián át minden benne volt. :dirr: Más cuccoknál általában látszik, ha errefelé tartanak, de itt azért fájt annyira, mert az utolsó pár kötetig értelmesen vezették a sztorit, és a történetekből nekem az jött le, hogy Munszu szövegeléseinek még értelme is van, nem csak úgy random filozofál, mint a végén.
Ayla írta:Munszu nagyon OOC volt, tény de attól még sírunk fél napig a sztorin, meg azon is hogy hullanak az emberek, az a rész naogy emlékeztetett a Harry Potter végére, amikor a csta végén ott van egy rakás halott oszt csá.
Ez a baj, hogy én nem. :( Egy érzelmes jelenet, vagy egy szereplőhalál nagyon sokat dobhat a sztorin, ha jól van megírva, vagy indokolt. (Pl. Chrono Crusade vége úgy jó, ahogy van, Gankutsuou dettó, stb.) De a végén ez az eddigi kötetektől totál eltérő viselkedés, meg a szereplők szó szerinti ledarálása egyszerűen szinte semmilyen mély érzelmet nem váltott ki belőlem. Az előbbi szimplán furán hatott, az utóbbi pedig pont a vérengzés miatt. Ha teszem azt, 1-2 karakter meghal a főhősök közül már korábban, akkor az ember számít rá, hogy valószínűleg lesz pár halott most is, de a főbb karikat egészen a végéig megkímélték, aztán a legutolsó kötetben rendeztek egy mészárszéket. Munszu és Adzsite még benne is volt a pakliban, sőt, talán Szandón sem lepődtem volna meg annyira, de hogy a szereplők 90%-a... A HP pont jó példa, annál is ezt éreztem. Amíg az volt, hogy az ötös kötettől kezdve kötetenként volt egy halott a főbb szereplők közül, addig szó szerint ütött X vagy Y elhalálozása, de a végén az a "Roxfort Chainsaw Messacre" (fanok nevezték el így, találó XD) már szinte röhejes lett, egyszerűen még fel sem tudja az ember dolgozni XY halálát, mert máris ott egy újabb hulla, a végén már szinte csak a strigulákat húzgálja az olvasó, hogy "Meghalt....meghalt....ez is halott...." Spoiler: Csúsjelenet: Dobby-ba beleáll egy kés. Nem csak egy hülye balesetből adódó halál, de komolyan: mi értelme volt a történet szempontjából? Egy comic relief szereplő, nem egy Dumbledore, akinél lehet aggódni, hogy "vazz, mi lesz most velük, meghalt az egyik legtáposabb mágus! O_O" Dobby-t kb. mintha csak azért ölte volna meg, hogy egyrészt az ő fanjai is sírjanak egy jót, másrészt, hogy meglegyen az "egy hulla per fejezet" arány, mert az utolsó kötetben kb. már azt csinálta. És volt még pár ilyen szereplő, aki nagyon "n00b halált" halt. Szóval ezek szerintem ilyen súlytalan halálok, az ember a tizedik hulla után már szinte "immunis" lesz, főleg, ha öt perc alatt halálozik el mind.
Ayla írta:Az, hogy Szandoról nem derült ki, hogy mi a csoda, az kérem a sírba vitt. És mindezt a kopogószellemem írta ide.
Arra lennék kíváncsi, hogy vajon az alkotók egyáltalán tudják, vagy így volt a legkényelmesebb, hogy valami megfoghatatlan lény, és akkor nem kell neki különösebb háttérsztorit/jellemet írni? Már arra is gondoltam, hogy lehet koreainak kellene lenni, mert esetleg ő is valami népi mondából ered, mint pár korábbi sztori, de akkor meg nem ártott volna elmagyarázniuk, szerintem még a japánok sem értenék, nem hogy mi.
Kdanni írta:Mostanában a könyves boltokban egyre sűrűbben veszem le majdnem a polcról. De valami miatt még nem sikerült érdemileg is bele néznem. :)
Így a végét is ismerve ajánlja valaki, hogy beruházzak a sorozatra?
Én mindenképpen. Mondom, eleinte egy nyúlásnak gondoltam, amit a Mangafan biztos csak azért vett meg, hogy befuthasson, és aztán vehesse az igazi japán nagy neveket (habár a mondat második felével kapcsolatban kb. igazam lett... XD), de meggyőzött a történet, látszik, hogy azért munka van mögötte, a poénoktól helyenként fetrengtem, máskor pedig az érzelmi részek komolysága markol az ember szívébe. A szereplők jellemileg, történetileg szintén egész jól ki voltak dolgozva, a rajzolás pedig gyönyörű. :) Igazából ez az egész elégedetlenkedés itt a részünkről pont azért van szerintem, mivel a történet 80-90%-a annyira jó volt, hogy kár a végéért, de ettől függetlenül én szinte végig jól szórakoztam rajta. :) (A Gurren Lagann egészét sem szólja le azért az ember, mert a legvége egy kapitális elszúrás. XD)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2010.12.13. 01:34-kor.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Pár dolgot leszámítva én elégedett voltam a végével. Egyrészt túlságosan elhúzták a visszaemlékezést, így jólesett, hogy végre ismét halad a történet.
Engem a szereplôk intenzív kiírása sem zavart. Munsu fájdalombírása mondjuk nem kicsit túlzás volt, bár a sorozat legagyobb problémája számomra Adzsite halála volt. Hogy lehet, hogy egy olyan hatalmas lényt, akit korábban elpusztítani sem, csak elzárni tudtak, ilyen simán elintézhetô volt? Ennek ellenére végig élveztem a sorozatot. És szerintem igazán készíthetnének belôle egy 52 részes sorozatot. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Maximálisan egyet értek Titkossal. Tényleg humoros, drámai, fordulatos volt egészen a végéig, csak ott kezdtek már ők is belezavarodni a kavarásba. Ha a Mangafan ezzel is alapozta meg magának a későbbi komolyabb kiadásokat, én már csak a Kensint gyűjtöm tőlük, hogy ez véget ért. Ráadásul ez csak 1500 pénz volt, használtan még olcsóbb, de a régi köteteket talán még újonnan is megkapod kevesebbért valahol.
Egy sorozat meg tényleg faja lett volna, a film látványos volt, de egyébként nem nagy szám.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A legjobb tényleg egy TV sorozat lenne, de a film animációjával. :D Apropó, minden Árnybíró fannak ajánlom: http://www.youtube.com/watch?v=O_xIeSejJNg
Szerintem baromi jó lett. :D (Amúgy ez volt az eredetije, nem kevésbé hatásos... :D)
Kép
Avatar
Nareo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.11.06. 14:13
Nem:
Tartózkodási hely: nézz hátra

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Nareo »

Az, hogy Szandoról nem derült ki, hogy mi a csoda, az kérem a sírba vitt.
feszültség fokozó ha nem tudjuk miről van szó ill miről olvasunk. Egyébként szerintem csak az 6-7. kötetig élvezhető igazán.. vagy csak az én rögeszmém hogy szerintem a főszereplők múltjáról fölösleges olvasni (főleg közel 6 köteten keresztül..) lehet mert ezáltal közelebb kerülök a karakteréhez.. jobban megismerem és elvárásaim is lesznek. Lényeges egy karakter első megjelenése is sztem.. ha Munszu egy érzéketlen görény ne akarjanak belőle egy teljesen ellentmondásos karakter csinálni a végére...

Spoiler: Na meg a végén ez a tömegírtás o_O Hvang halála sztem egyeltalán nem volt fair... pontosabban értelme nem volt.. ha már Ulphaszo és Szu életüket feláldozva megmentik, az a minimum hogy legalább ő életben marad.. :? ..

mindenesetre azért tetszett a manga.. némi csiszolást maga után vonva :)
Predátor vagyok és szeretem a mézes puszedlit ^_____^
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nareo írta:feszültség fokozó ha nem tudjuk miről van szó ill miről olvasunk.
Valóban az, de a történet végén azért illik lecsapolni ezt a feszültséget és megmagyarázni a dolgokat, vagy legalább elejteni néhány utalást a lehetséges magyarázatra.
Nareo írta:vagy csak az én rögeszmém hogy szerintem a főszereplők múltjáról fölösleges olvasni
Igazából ha nem lett volna az a monstre visszaemlékezés, akkor gyakorlatilag nem is lett volna sztori. Mondjuk én speciel kimondottan szeretem, amikor a szereplők múltja mozgatja előre a történetet, csak is sajnos más kicsit túlzásba estek. ^^'
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Titkos írta:
Ayla írta:Munszu nagyon OOC volt, tény de attól még sírunk fél napig a sztorin, meg azon is hogy hullanak az emberek, az a rész naogy emlékeztetett a Harry Potter végére, amikor a csta végén ott van egy rakás halott oszt csá.
Ez a baj, hogy én nem. :(
ööh, igen én érzékeny kislány vagyok XD Te nem biztos :P

de kösz, hogy elmondtad, hogy ea Gankutsou és a Gurren Lagann vége is rossz ... :( :(
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Gankura nem mondtam, hogy rossz, csak hogy a végén van egy szereplőhalál, bár igazad van, rakhattam volna spoilerbe. ^^" (Szerintem ki is fehérítem így utólag.) A Lagann meg változó, szerintem irtó béna vége lett, de volt, aki meg azzal jött, hogy pont így lett neki kerek, szóval az végülis szerintem nem számít spoilernek, csak a véleményem, nem konkrét infó a sorozat valamelyik eleméről.
Kép
Avatar
echoCHANNEL
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010.05.06. 08:29
Nem:

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: echoCHANNEL »

Titkos: Én vagyok az egyetlen, akinek csalódás volt a vége?
Magabiztosan kijelentem, hogy nem..nem te voltál az egyetlen! Most komolyan, engem teljesen a padlóra küldött és itt eltekintek Munszu elhalálozásátólmert arra számítottam. Viszont egy csomó kérdésemre nem kaptam választ, ezen kívül meg az oké, hogy háborúzunk és sokaknak el kell esniük, de azért ne nyírjuk már ki az egész szereplőgárdát. Ha már gyilkolni volt kedve az alkotóknak, akkor inkább fektették volna bele az erejüket a FŐGONOSZ stílusos kiiktatására...Munszu és Adzsite végső harcától sokkal többet vártam. Mindegy is...csak megint felidegesítem magam. Pedig annyira szeretem ezt a manhwat...és nem múlt időben, még most is szeretem, csak annyira rossz, hogy ennyire keserű citromlevet tettek a kellemes teámba, no.
The hero is always camping somewhere near the scene. Until the last moment to save everyone.
Kezdő fórumozó ITT. :D Ismérv: kedvtől függően akár naponta képes lecserélni az avatart, valamint reflexből írja az 'xD'-t minden sor végére - berögződés. xD
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Most volt nagy Mangaakció az Alexandránál, be is pótolta a lemaradásom és berendeltem a még hiányzó kilenc kötetet, ezzel teljes lett a sorozat. Még a DN-pótláson is gondolkodtam, így így is jócskán túlléptem a keretet. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Árnybíró (Shin Angyou Onshi)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Na végre sikerült elolvasnom az első kötetet. És tetszett, sőt a kötetvégi extra alapján a mangaka páros is jó arcnak tűnik. Fellélegeztem, hogy nem hiába vettem meg előre az első öt kötetet. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Válasz küldése