A+ / Animax

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: Andro »

scineram írta:Nekem is pont ez jutott eszembe. És ott még Star Trek is van. Meg Battlestar Galactica. Talán még Outer Limits is. Persze nekem nem fogható.
Nekünk igen. Azt is nézzük szorgosan, főleg mert mostanában vasárnapoként Star Trek nagyfilmek vannak. Most a régieket adják. Nosztalgiázok Kirk kapitányékkal. ^^
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: Péter »

Addig volt jó amíg A+ volt, akkor még volt rajta mit nézni... =)
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: Andro »

Akkoriban még én is néztem, ha tudtam. Ma már csak hallom, milyen gagyik vannak rajta, és örülök, hogy nincs benne a csomagunkban.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: Péter »

Sámán Király (igaz az Jetixen ment) Trigun, Cowboy Bebop, Kiddy Grade, Yuu Yuu Hakusho... na ezek még jók/nézhetők voltak. :)
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Kiddy Grade-ből egy részt se bírtam végignézni. Viszont Áplusszon a Read Or Die volt még jó. Pont most akartam megnézni, hogy mik mentek régebben de valamiért nem hozza be az Animax oldalát, kiszolgáló nem található. lol
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: scineram »

A régi feliratos sorozatokat már biztos nem adják. Pedig jópár kedvencem onnan van. A Kiddy Grade kábé a feléig volt jó nálam.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: Péter »

Arra emlékszem még, hogy ment rajta FMP is, meg egyik haver nézte a Wild Armsot, na nekem az nem jött be. Kiddy Grade tetszett, a Kiddy Girl And... na az viszont nézhetetlennek bizonyult a számomra. ::argh::
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: miyume »

Nem tudja valaki, hogy a LoveCom-nak miért cserélték le az opening és ending zenéjét?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én azt hallottam, hogy valamiért nem lehet a számokat Japánon kívül forgalmazni. Állítólag az amcsik is ugyanazt kapták, amit mi.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: miyume »

Hát ez mekkora hülyeség már :wwall: És a többi animénél lehet? Amúgy pont nem igazán tetszett az első op és en, de azért furcsa ez így...
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: scineram »

A Moon River se mehetett anno a Hachikuroban.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: Andro »

TEgnap óta van animaxunk. De mikor meghallottam a Lovely Complex magyar szinkronját, megijedtem. Emberkínzás! A szinkron. Anyum meg dühöngött egy elvették a Coolt.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: scineram »

Hónapok óta először néztem Animaxot. Az első Conan film jó volt, a szinkron szerencsére ugyanazok, akik a sorozatot csinálták. Utána belenéztem A kertvárosi gettóba, hát ez nagyon LOL! Iszonyat durva szövegeket nyomtak, fel is merült bennem, eredetiben is ilyen ez, vagy csak úgy fordították, mint South Parkot. Remélem előbbi.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Én a Kokia koncertfelvételt néztem tegnap, szépséges volt. Mi a nagy mozgó kamera mögött ültünk a bal oldalon, ezért nem kellett a saját pofámmal szembesülnöm, amikor a közönséget mutatták (főleg a jobb térfelet vette).
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

A Lupin movie is jó volt.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Lupin mozi szerintem is aranyos volt. LOL még forintot is hamisítottak benne! XD
Kép
DreamerZ
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.01.22. 20:52

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: DreamerZ »

Nekem tetszik a Lovely Complex szinkronja, de a sorozattal kapcsolatban felemás érzéseim vannak.
A legjobb a Kertvárosi gettó volt. Magyarul nagyon ütős! Baromi jó poénok vannak benne, idézhető szövegelésekkel. Így kéne minden szinkront elkészíteni,simán felülmúlja a South Parkot. Az elején még zavart, hogy feketék a főszereplői meg folyton a niggerezés megy, és oltják a fehéreket is, de mostanra alappá vált, hogy csütörtök este -> animax. Kár, hogy beérték az amerikaiakat.
Imdb-n ezt írják a vetítési rendről: 1. évad: 2005 november-2006 március, 2. évad: 2007 november-2008 március, 3. évad: 2010 május-2010 augusztus. Szóval 2012-ig nem is lesznek új részek? :? Készül még egyáltalán belőle új évad?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: Titkos »

DreamerZ írta:A legjobb a Kertvárosi gettó volt. Magyarul nagyon ütős! Baromi jó poénok vannak benne, idézhető szövegelésekkel. Így kéne minden szinkront elkészíteni,simán felülmúlja a South Parkot.
Akkor csak nem velem van a gond, hogy baromira élvezem a magyar változatot. :) Arról nem is beszélve, hogy most sokat érnék az angol verzióval, ha abban a feketék olyan akcentussal beszélnek, hogy kb. azt sem tudom kivenni, mit mondanak.
DreamerZ írta:Az elején még zavart, hogy feketék a főszereplői meg folyton a niggerezés megy, és oltják a fehéreket is, de mostanra alappá vált, hogy csütörtök este -> animax.
Engem pont ezért nem zavart, mármint ha mondjuk csak a fehéreket, vagy csak a feketéket oltogatnának, akkor rájuk lehetne kenni mindent, "elfogult, rasszista, stb.", de így "igazságos". XD (Amúgy a kedvencem ebben a kategóriában a nagypapa fekete barátja, aki hiába maga is az, folyton a fekákat szidja. XDDD) Apropó, a legújabb Mondóban azt írták, hogy a Madhouse készítette, ez mennyire igaz? (Mármint amcsik írták, és japánok rajzolták/animálták? Vagy hogy?) Mondjuk ez megmagyarázná a kissrácok némileg animés fejeit, vagy pl. azt, hogy miért volt benne Afro Samurai paródia is. XD
Kép
DreamerZ
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.01.22. 20:52

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: DreamerZ »

Engem a szereplők közül pont Rumli bátya idegesített. :D Azzal, hogy folyton oltotta a niggereket, holott ő is az. De azért hozzá is kötődnek nagyon jó poénok.
A kedvenc részem az volt, amikor belopództak a moziba és még le is kamerázták a filmet. A rész elején lévő trailer megalapozta a hangulatot. Ezzel a 20 perccel mindent elmondtak a kalózkodásról.

Az amcsik írták és a MadHouse készítette az animációt az amerikai színészek hangjátéka alapján. Jól összehozták, igényes sorozatot csinált a Sony. Lehet az együttműködés és a távolság lassítja a munkát, azért készül ilyen kevés rész.

Eredetiben nem láttam, de szerintem ott is így beszéltek, amivel kiparodizálták a négerek beszédét. A magyar szinkronban általában a gettó-szlenget és a feketék dumáit bármennyire is erőlködnek, nem tudják visszaadni. Most végre "revansot" vehettek, és az is lehet, hogy egy kis pluszt hozzáadtak a magyar változatban. Arról nem is szólva, hogy Magyarország legjobb hangjai szinkronizáltak benne, és még az epizódszereplőknél sem volt változás (kivéve az érzékeny ügyvédfaszit), még arra is odafigyeltek, hogy a külföldi hangok (Mos Def, Samuel L. Jackson, stb.) állandó hangot kapjon.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Eredetiben naggggyon feketén beszélnek, tiszteletem annak, aki idehaza simán megérti. Nekem még egy-egy szót is nehéz kihallanom belőle, nagyon durva. Ezt tényleg nem lehet magyarul visszaadni, de amit lehetett, azt megtették az ügy érdekében. :) (De amúgy milyen revansról beszélsz? Nem hiszem hogy annyit hozzáadtak volna. :S)
DreamerZ írta:Engem a szereplők közül pont Rumli bátya idegesített. :D Azzal, hogy folyton oltotta a niggereket, holott ő is az.
Dehogy, csak Micheal Jackson betegségének az ellentéte sújtja szegényt. :-P De pont ez az ellentmondás adja poént ehhez a karakterhez. Erről a Feketék Fehéren c. filmbeli sztársportoló feka fickó jut eszembe, aki megszállottan csak a fehér csajokra van rámozdulva. XD (Az akkora! XD)

Némi pluszinfót meg kiigazítást amúgy tennék:
Wikipedia írta:Both the comic strip and the cartoon named after it were influenced by McGruder's love of anime and manga.
(...)
The second and third seasons features segments animated by Japanese animation studio Madhouse.
Nem értek az animációs szakkifejezésekhez, de a "segment" mindenképp arra utal, hogy nem az egészet ők animálták, nem? XD Az első mondatot meg azért másoltam, mert hogy nem a Madhouse miatt animés a rajzolás. :)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: Andro »

Igen, a segment azt jelenti, hogy több stúdió dolgozik egy adott animén. Na és ilyenkor szokott baj lenni, ha az animáció eltér, elvégre minden stúdiónak saját stílusa van.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: scineram »

Hú, mióta van újra Digi Kábelen Animmax? Egy éve már automatikusan elkerültem, de most elkaptam egy Nana részt. Nem mintha menne rajta bármi más érdekes.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mivel anyum rühelli az animéket - gyerekmese, mondja ő, aki rajongott anno a Dragon Ball-ért, meg a Sailor Moonért -, és mivel csak két tévénk van (egyik sem az én szobámban), még a Nanát sem tudom nézni, pedig azt nézném. Talán.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nekünk meg csak egy tévénk van, és apám rühelli a gülüszemű tátogó mohikánhajúakat, így én sem tudtam már régóta nézni. :( Nem mintha nem lenne sok más dolgom is. Bár a Conan ért annyit, hogy dacoltam a "veszéllyel" :cool: De általában ha érdekel a magyar szinkron sajnos másképp kell megoldanom.
Bár legutóbbi próbálkozásomkor már az volt, hogy mikor odakapcsoltam nem is anime ment. És ez így nem volt poén, akkor már minek próbálkozni?
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: A+ / Animax

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én megoldom japánul a dolgot. ^^
Kép
Válasz küldése