Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Chäos;Head + Steins;Gate + Robotics;Notes

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nem írtokj eleget a Steins Gateről... nekem a Chaos Head egyáltalán nem jött be, de most mindenkitől azt hallom ez jobb. Tényleg jobb, vagy ha nem jött be a Chaos Head ez sem fog tetszeni? Már nem tudom mit higgyek.

Nekifoghtam a Hidan no Aria-nak. első rész után olyan mint egy olvasztott ToraDora és Shana + gunfight . Naná hogy Kugimiya Rie jó de ez az anime eddig poén XD

Amúgy valami ecchi school life-ot néznék. Van valami normálisabb mostanság az újak között?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:
Ayla írta:Nem írtokj eleget a Steins Gateről... nekem a Chaos Head egyáltalán nem jött be, de most mindenkitől azt hallom ez jobb. Tényleg jobb, vagy ha nem jött be a Chaos Head ez sem fog tetszeni? Már nem tudom mit higgyek.
Én is ennél a pontnál vagyok még leragadva, de úgy döntöttem, hogy végignézem, lesz, amilyen lesz. Legfeljebb mellényúlok, mint a Chaos;Headdel. :?
Egyébként ezek kapcsolódnak egymáshoz valamilyen szempontból? Mert többen úgy írtok róluk, mintha "testvérsorozatok" lennének (mint pl. Baccano és Durarara) vagy ilyesmi...
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Egyébként ezek kapcsolódnak egymáshoz valamilyen szempontból? Mert többen úgy írtok róluk, mintha "testvérsorozatok" lennének (mint pl. Baccano és Durarara) vagy ilyesmi...
S;G elvileg a Choas;Head folytatása, bár, ha valaki megtudja nekem indokolni, hogy miért, kap egy táblás csokit. (Szal sem a történet, sem a karakterek nem mutatnak semmilyen hasonlóságot, egyedül talán az alaphangulatra lehetne ezt ráfogni, bár megjegyzem, nálam eddig Steins >>>>>>>>>> Chaos;Head.)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Elvileg ugyanazok a fejlesztők ütötték össze mindkét játékot, és a Steins egy évvel a Chaos után játszódik, szintén Akihabarában. Mondhatjuk, hogy inkább spinoff, mint folytatás. Ennél konkrétabbat nem tudok mondani, mert egyrészt még nem játszottam velük, másrészt még fenntartom magamnak, hogy játszhassak, szóval önspoilerezés kilőve.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én úgy tudom (vagy inkább gondolom), hogy olyan kapcsolat van a C;H és a S;G között, mint az Umineko és a Higurashi között.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Tényleg, köszi, jó példát kerestem de ez nem jutott eszembe :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Én úgy tudom (vagy inkább gondolom), hogy olyan kapcsolat van a C;H és a S;G között, mint az Umineko és a Higurashi között.
Ez most némileg off lesz, de mivel már mindkettőből kijött az összes epizód: Végülis azon kívül, hogy X szereplőre némi belemagyarázás kíséretében rá lehet fogni, hogy Y szereplő a másik sorozatból, volt még valami összefüggés a kettő között? XDD (Már a címet kivéve, meg hogy ugyanaz a készítő. XD)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Titkos: egy két off utalgatáson kívül semmi. (pl. 8. epben volt egy random gondolkodós játék feladvány amiben Rika, Satoko és Miyoko nevű 3 lány volt)
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A mordályos nyul írta:Elvileg ugyanazok a fejlesztők ütötték össze mindkét játékot, és a Steins egy évvel a Chaos után játszódik, szintén Akihabarában.
A Chaos;Head Shibuyában játszódik. Csak a pontosság kedvéért.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Mennyire jó a sorozat?

Többször nézős vagy elég 1x is?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: anubys »

A Steins;Gate-nek még csak az első fele van kint, szóval még nem tudni, mi lesz a vége. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Steins;Gate-et továbbra sem nézi senki rajtam kívül? Azért kérdem, mert már az ötödik rész óta folyamatosan vörösben van nálam az AWESOME-o-meter és úgy tűnik, egy ideig még marad is. A Dick;Head-del még csak nyomokban sem vethető össze.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:A Dick;Head-del...
Ezek az átírt nevek... XD Lassan listát fogok vezetni, korábban volt már Painbow, meg Hypeschool of the dead. :lol:
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Junchi írta:Steins;Gate-et továbbra sem nézi senki rajtam kívül? Azért kérdem, mert már az ötödik rész óta folyamatosan vörösben van nálam az AWESOME-o-meter és úgy tűnik, egy ideig még marad is. A Dick;Head-del még csak nyomokban sem vethető össze.
Majd cenzúrázatlan BDripben :cool:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Junchi írta:Steins;Gate-et továbbra sem nézi senki rajtam kívül? Azért kérdem, mert már az ötödik rész óta folyamatosan vörösben van nálam az AWESOME-o-meter és úgy tűnik, egy ideig még marad is. A Dick;Head-del még csak nyomokban sem vethető össze.
Most vetem bele magam, hogy a végére értem a Moshidoranak.
Ma végeztem a második résszel is, de eddig Okabe Rintarou karaktere esélyes, hogy dobogós legyen nálam az idegesítő karakterek listáján. Annak mondjuk nem annyira örülök, hogy még ongoing a cucc, így a mostanában szokásos tempóban a végére érek az eddig bekészített 11 résznek jövő hétre, aztán marad a várakozás. Feltéve, hogy tényleg annyira epic cucc.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

anubys írta:eddig Okabe Rintarou karaktere esélyes, hogy dobogós legyen nálam az idegesítő karakterek listáján.
Ha ez megnyugtat, elsőre én is a pokol legmélyebb bugyraiba kívántam a karakterek döntő hányadát, kezdve rögtön Okarinnal, de ahogy haladt előre a sztori, végül annyira megkedveltem őket, hogy mostanra Okarin lett a kedvenc karakterem a szezonból Makise Kurisu-val kéz a kézben. :3

Egyébként igen, EPIC CUCC. Pláne a rendezés... Az valami egészen zseniális, ami imho nagyon ritka, ha VN-adaptációt néz az ember.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: anubys »

A napokban nézegettem kicsit, el is jutottam vele a 9. részig.
Ami számomra egyelőre kérdéses, hogy Okabe hogyan csúszott át először egy másik idősíkra? Akkor nem volt a mikró közelében. (Bár az is furcsa nekem, hogy miként vált a mikróból időgép, inkább valamiért a telefonjára gyanakszom.)
Ha követjük a sorozat logikáját, miszerint az történik, hogy egy másik párhuzamos idősíkba csúszik át, akkor igazából csak Okabe szempontjából fontos, hogy mi történik. Végülis az idősíkok léteznek attól függetlenül, hogy az emlékeit épp melyikből hozta. Ha nem is jut el oda, akkor is létezik egy olyan, ahol a CERN (vagyis itt SERN) nem hozta létre a disztópiát. Sőt a többi karakter szempontjából az is mindegy, hogy ő eléri-e ezt, mivel az ő emlékeik úgyis a másik síkon maradnak.

Amúgy eddig határozottan tetszik, tényleg idő kellett neki, hogy nekiálljon kibontakozni. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: paTKany »

anubys írta:Ami számomra egyelőre kérdéses, hogy Okabe hogyan csúszott át először egy másik idősíkra? Akkor nem volt a mikró közelében.
Gondolom ez ilyen költői kérdés, mert amúgy magától adódik rá a logikus válasz, hogy nem csak egy időgép van. Vélhetően Okabe akkor is érzi az idősikváltást, amikor más szórakozik a múlttal.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ez volt már?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: anubys »

paTKany írta:Gondolom ez ilyen költői kérdés, mert amúgy magától adódik rá a logikus válasz, hogy nem csak egy időgép van. Vélhetően Okabe akkor is érzi az idősikváltást, amikor más szórakozik a múlttal.
Elsőre nekem nem esett le. Mondjuk az is furcsa volt, hogy volt, hogy hiába szórakoztak az idővel, mégsem váltott idővonalat. Legalábbis nem úgy tűnt, hogy jött volna neki az érzés.
Junchi írta:Ez volt már?
Még nem láttam. Nagyon profi munka. :)


Elérkeztem a sorozat feléhez. Nem tudom, a VN-ből mennyi került(t) feldolgozásra, de egyre jobban kezd érdekelni a sztori. Tényleg jó döntés volt, hogy nem riadtam el az első résztől. :D
Ahogy néztem az eredeti már fordítás alatt van...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Junchi írta:Ez volt már?
Láttam, láttam, tegnap nekiestem a Stenis;gate-nek is. Talán pont emiatt. Röviden az első 5 rész után: meglátjuk. Megnézni szerintem megnézem már mindenképp.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

No mivel több ismerős istenítette a sorozatot, ezért mára én is eljutottam a 15. részig. (Plusz wikipedia segítségével elspoiloltam magamat a jövőre nézve is. XD)
anubys írta:A napokban nézegettem kicsit, el is jutottam vele a 9. részig.
Ami számomra egyelőre kérdéses, hogy Okabe hogyan csúszott át először egy másik idősíkra? Akkor nem volt a mikró közelében.
A fenti kérdésre a válasz egyrészt az, hogy mivel ez egy telefon-mikró, ezért telefonon keresztül is el lehet érni, lásd pl. a 9. részben mikor Ferris-chan távolról küldi a D-mailt. Tehát Okarin küldött egy üzenetet a múltba, ami ezúttal jelentősen változtatott rajta, és így átcsúszott egy másik idővonalra.

Mondjuk azzal a fenti kijelentéssel egyet kell értenem, hogy az úgy tényleg marhaság ha nem minden D-mail esetén él át idővonalról idővonalra ugrást, csak a "jelentősebbeknél". Ha nincs idővonal ugrás, akkor nem kéne észlelni, hogy megérkezett az üzenet a múltba, hiszen az üzenetnek már korábban ott kellett volna lennie, tehát a célszemélynek emlékeznie kellett volna, hogy pár órája/napja kapott egy értelmetlen üzenetet, még mielőtt azt elküldték.

Mindezek mellett azt kell, hogy mondjam tényleg üt a S;G rendesen, nagyon jól lett az anime megírva, rendezve. Egy nagy bajom van vele: Hiába jó a rendezés, sajnos süt a dologról, hogy dating simből készült. Ennek ellenére, ha nem is a top 10es listám része, de ha így megy tovább egy top 25-ösbe lehet, hogy becsempészi magát.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>Cruel Angel

Wat? Bár még nem játszottam a játékkal, de amit hallottam/olvastam róla, az alapján én egyáltalán nem mondanám dating sim-nek. Visual novelnek visual novel, de nem datsim.

Btw nálam 100%, hogy top10-es a cucc, sőt, top5-be is lazán befér, feltéve persze, ha nem tolják el a visszamaradt 10 részt sem (15-öst még nem láttam).

Btw2 amin igazából most agyalok, az az, hogy ha Mayurinak az a sorsa, hogy meghaljon ezen az idősíkon és csak akkor van esélye, ha (Suzuha elméletét követve) Okarin úgy lép át egy másik time line-ra, hogy közben túlhalad azon a bizonyos 1%-on, akkor mi van, ha ezzel visszakerül arra a síkra, amikor meg Kurisu halott. Szal ő egyértelműen hulla volt az első részben, majd láttuk, hogy a végén újra életben volt, ami csakis úgy történhetett meg, hogy Okarin átlépte az 1%-ot. Tehát elméletileg csak az egyik lánynak van esélye életben maradnia, feltéve persze, ha mondjuk Okarin együtt utazna időt Kurisuval. Vagy dunno... Lehet, fölöslegesen agyalok és a mai részben minden kiderül majd. :3
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Chäos;Head + Steins;Gate

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Junchi írta:...Visual novelnek visual novel, de nem datsim.
Ööö... jó akkor definiálom, hogy nekem mi a "klasszikus" dating sim: Visual novel, melyben fiú főszereplőt irányító játékos különböző moe kategóriákba sorolható lányok között válogathat, hogy ki/kik problémáit oldja meg a játékban hozott döntéseivel. Persze vannak határesetek, mint pl. Fate Stay/Night ahol ahhoz, hogy a második lánnyal egyáltalán foglalkozhass először az első lány útvonalát kell végigjárni, és ahhoz, hogy a harmadik lánnyal foglalkozhass előbb a második lányt is ki kell pipálni. Nekem úgy tűnik (javítsatok ki, ha tévedek) a S;G a fenti (kétségtelen szubjektív) definíciómnak megfelel.
Junchi írta:Mayurinak az a sorsa, hogy meghaljon ezen az idősíkon és csak akkor van esélye, ha (Suzuha elméletét követve) Okarin úgy lép át egy másik time line-ra, hogy közben túlhalad azon a bizonyos 1%-on, akkor mi van, ha ezzel visszakerül arra a síkra, amikor meg Kurisu halott. Szal ő egyértelműen hulla volt az első részben, majd láttuk, hogy a végén újra életben volt, ami csakis úgy történhetett meg, hogy Okarin átlépte az 1%-ot. Tehát elméletileg csak az egyik lánynak van esélye életben maradnia
Omedeto. Igen, ez a végkonfliktus. Válaszd az egyik nőt a másik ellenében.
Kép
Válasz küldése