Chihayafuru

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Szerintem bőven megér egy témát ez a sorozat, mivel bevallom, nálam az egyik dobogós helyre pályázik a 2011-es felhozatalból. Oké, talán négy rész után ezt egy kicsit korai kijelenteni, de engem valamiért nagyon megfogott a sorozat. Eleinte valami béna kártyázós-párbajos akárminek gondoltam, de inkább a shoujo vonalhoz áll közelebb.
A szereplőket elsőre megkedveltem, főleg Chihayát tartom aranyosnak. Különösen kíváncsi leszek, hogy a továbbiakban mi lesz Aratával, hogyan fognak találkozni. Meg persze Taichi láthatóan többet érez Chiohaya iránt, mint barátság. Azt hiszem, lassan elkezdem a mangát is olvasni, mert a heti egy epozód kevés ebből. Hiába, Madhouse anime. :D
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: scineram »

A Taichi barátnő szálat bírom, remélem nem fogják elcseszni, sok potenciál van benne. És igen, Arata felhívása óta én is tűkön ülök. Nagyon látszik, hogy ez nem egy összekapkodott adaptáció, már örülök a két cournak. Ezt a flashback dolgot rögtön itt az elején nagyon jól oldották meg. Talán először kedveltem animében gyerek karaktereket. A kevés ősziből amit elkezdtem, ő, a Bentó és Tintahallány eddig a kedvencem.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nekem ez a kedvencem ebből a szezonból, vagyis pontosabban ez az egyetlen sorozat, ami tényleg tetszik. ^^

Igazából maga a karuta annyira nem érdekes játék, de annyira szerethetőek a szereplők, hogy egyszerűen nem tudok nem szurkolni nekik. A szerelmi szál is jól indul, Chihaya egyértelműen féltékeny Taichi barátnőjére, és ott van még persze Arata is, aki szintén bekavarhat. Apropó Arata, kíváncsi vagyok, hogy mi történhetett vele, amitől így megváltozott. Mondjuk Chiahaya biztos nem fogja csak úgy ennyiben hagyni a dolgot. Elképzelhetőnek tartom, hogy felkerekedik, és elmegy hozzá, hogy észhez térítse kicsit. ::^_^::
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: scineram »

Pont erre gondoltam én is, a hozzá illő legtökösebb dolog lenne ilyenkor beülni a kocsiba és átugrani. Persze ez csak én vagyok, ő felülhetne egy nem összehányt vonatra, és szembesítené Aratát. Eredetileg azt vártam egyébként, valami Karuta bajnokságon fognak majd összefutni vele, de most neki kell majd visszarángatnia. Taichit már elkezdte.
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Hát igen, a Bakuman mellett ez az egyetlen jó őszi sorozat. Szerintem a szerelmi száltól túl sokat nem kell várni, a shoujo animékben általában nem sokat lépnek előre ilyen szempontból, itt meg nem is ez a fő szempont. A visszaemlékezés nekem is tetszett, bár a második részben hirtelen nem tudtam mi van, mert ekkora adag egy kicsit hirtelen jött.
Igen, esélyes, hogy Chihaya puszta kézzel fogja visszarángatni Aratát. :)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A sorozat nem shoujo, hanem josei. Bocs a kukacoskodásért, de erre mindig ugrok. ^^' A seinent és a shounent bezzeg senki se mossa össze.
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Oké, jogos. :) Bár ennél szerintem nem határolható el annyira élesen korosztályok szerint a nézőközönség.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: scineram »

Na, bejött a spekulációnk. :) Mondjuk a korábbiakból akár ki is találhattam volna, az OKot. Bár remélem, nem lesz ebből egyhamar transfer student shit (jajjj, Guilty Crown, te kis kliséhalmaz), de az útkereszteződés már megvan. Emellett vizuálisan is igen nagy élmény továbbra is, hadd fűccse az is a dorámát.
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Corot »

A nagy találkozás kissé hatásvadász volt, ennek ellenére imádtam! :D Volt egy pillanat, amikor attól féltem, visszaszállnak a vonatra anélkül, hogy találkoztak volna Aratával de szerencsére nem így lett.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hehe, tudtam hogy ez lesz. :vigyor: Nagyon bírtam, amikor Chihaya letámadta Aratát. XD Ja, és Taichi gyakorlatilag bevallotta egy belső monológban, hogy bele van zúgva Chihayába, és ha a lány nem futott volna el Arata után, akkor még a kezét is megfogta volna. Remélem, ők ketten összejönnek idővel, mert nagyon aranyosak együtt. ^^
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Corot »

Én inkább Arata párti vagyok, de általában nem jönnek be az ilyen jellegű kívánságaim. Ráadásul Arata nem mutat olyan élénk érdeklődést Chihaya iránt, mint Taichi.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Hát öö.. nem tudom. Szerintem egyelőre Chihaya sem mutat túl nagy érdeklődést Taichi iránt (aki már kiskorukban is szinte megőrült a lányért, de az már akkor is nagy ívben tett szerencsétlenre :lol: ). Kíváncsi leszek, hogy Arata mit lép majd ezek után. Gyakorlatilag semmi oka, hogy maradjon, szóval jöhet a jó öreg transfer student klisé. :-P
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Ma megnéztem az 5. és 6. részt is. Véletlenül fordított sorrendben, ami szerintem sokkal jobb volt így. Előbb Kana-chan és aztán a melodráma. Kana-chan nagyon aranyos, a melodráma meg nem számít tudom, hogy josei animebe kezdtem bele. :D
Dark-san írta:Kíváncsi leszek, hogy Arata mit lép majd ezek után. Gyakorlatilag semmi oka, hogy maradjon, szóval jöhet a jó öreg transfer student klisé. :-P
Szerintem elmennie, még kevesebb oka van. Ráadásul a szomszéd kislánnyal elég közel állnak egymáshoz. Kíváncsi vagyok milyen szerepe lesz még a történetben.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Szerintem Arata nem fog sokáig otthon ücsörögni, és előbb-utóbb ő is visszakerül a képbe. ^^

Az 7. rész megint csak jó volt. Chihaya gőzerővel toboroz, és ha kell akár asztalostul is elrángatja a kiszemelt tagjelöltet az edzésükre. :vigyor:
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: scineram »

Bennem eddig pont ellentétes benyomást hagyott sorozat, minthogy elsüssön egy transfer student szarságot. Persze fogjuk látni Aratát, de inkább csak versenyen. Nem hinném, hogy beállítana jövő héten, hogy "Na itt vagyok. Pörgessük azt a plotot meg szerelmi N-szöget!" Legalábbis ha így lesz, akkor fiam csalódás leszek.
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Azért az nagy meglepetés lenne, ha Arata véletlenül beállítana és megmentené a klubot a felszámolástól. :lol:
scineram írta:Nem hinném, hogy beállítana jövő héten, hogy "Na itt vagyok.
Akkor pont ellentétesen gondolkodunk. (áh, ugysem szokott bejönni, amit jósolok, sz'al nyugi. :D ) Mondjuk nekem az lenne csalódás, ha az egyik főszereplő csak töltelékszereplőnek züllene vissza.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: scineram »

Most már kezdek én is attól tartani, hogy ő lesz a szükséges ötödik ember. Mások is spekuláltak is már erről. Olcsóságnak érezném, elvégre neki ott van most élete, de majd meglátjuk. Kivitelezésen múlik sok minden végső soron. Ja, és Taichi nőjével is foglalkozhatnának. Kétszer láttuk mindössze, és dobva eddig nem lett.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nem tudom, nekem nem úgy tűnt, hogy Aratának olyan hű de nagy élete lenne odahaza. Ráadásul ha Chihaya hatására most újra megnyílik a karuta felé, akkor egy idő után kicsi lesz neki az az kisváros, ahol most él. Egyébként én elképzelhetőnek tartom, hogy nem meglepetés cserediákként fog felbukkanni, hanem az első versenyükön fognak Chihayáék találkozni vele, és majd csak azután fog csatlakozni ő is a csapathoz. Az mindenesetre biztos, hogy mivel ő is főszereplő, így előbb utóbb Chihaya közelébe fog kerülni.
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Corot »

Én is úgy gondolom, hogy egy versenyen fognak először találkozni viszont nem hiszem, hogy Arata később csatlakozna Chihaya csapatához. Szerintem ő külön utakon fog járni, persze szigorúan tartva a kapcsolatot/barátságot a többiekkel.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Beleolvastam egy frissen megjelent manga scanaltionbe, és már már fájdalmasan shojo rajzolása van, én nem is tudnám így olvasni. :D Apró dolgokon változtattak, de talán hangulatosabb is lett tőle az anime.

A klub stabilizálása talán már véget ért, ezután még, gondolom, majd a tanárnénit puhítják meg egy kicsit, aztán már előre is fog haladni valamit a történet.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: scineram »

Igen, most a karuta van fókuszban, de nem is baj. Néhány szabályt is jobban megismertem, amik eddig nem voltak világosak. Az se volt rossz, hogy a régi arcot hozták vissza ötödiknek. És legalább van valaki a klubban aki felveszi Chihayajával a versenyt!
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: scineram »

Na kinek jött be az edzőtábor? Továbbra is nagyon tetszik, ahogy a játékkal foglalkoznak, amiről korábban nem is hallottam. Én abszolút Taichval értettem egyet az újoncokkal kapcsolatban, de ha lelkesek, az jó. A vége pedig nagyon szép volt. Csak Taichi nőjét hiányolom. Ő szó nélkül dobva lett tán?
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nagyon tetszett az eheti rész is. ^^ Taichi csaja meg már engem is kezd érdekelni, szerintem nem véletlenül adták a tudtunkra, hogy létezik. Valószínűleg előbb-utóbb meg fog jelenni, és okot ad majd egy kis drámázásra.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ki szerint lesz Arata az országos bajnokságon? Szerintem számíthatunk rá, de talán nem lesz innentől sem még permanens szereplője.
Azt azért meg kell említenem, mikor Chihaya Tsutomu előtt térdelve könyörgött, az haláli fej volt. Mondjuk neki rengeteg zseniális arca van.
http://randomc.net/image/Chihayafuru/Ch ... e%2014.jpg
http://randomc.net/image/Chihayafuru/Ch ... e%2017.jpg
http://randomc.net/image/Chihayafuru/Ch ... e%2023.jpg
http://randomc.net/image/Chihayafuru/Ch ... e%2028.jpg

PS: Mint Junchival a Pingdráma topikban, link másolása és paste a nyerő stratégia. De azért átalakítom őket.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára scineram 2011.12.25. 01:40-kor.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Chihayafuru

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Tényleg jó esély van rá, hogy Arata ott lesz az országos bajnokságon. Egyébként az eheti részben nagyon megható volt, amikor Chihaya rájött, hogy a szülei őrá is pont ugyanolyan büszkék, mint a híres nővérére. ::^_^::

BTW: a linkjeiden mind Q jön be a C-ből, meg egy no hotlinking felirat. ^^
Kép
Válasz küldése