Élet Japánban, de milyen áron?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Talán nem sokan voltak, akik yenért forintot vettek volna.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: Andro »

A Citibank ennyiből jobb. Mondjuk nekem itthon anno Raiffaisennél volt számlám, mert csak ők tudtak dombornyomásos kártyát adni nálunk. Vidéken no Citibank. Gondoltam jobb, ha nem 100 ezer yenekkel mászkálok az utcán Tokióban. Lehet, hogy nagyon biztonságos város, de jobb félni, mint megijedni.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: anubys »

scineram írta:Talán nem sokan voltak, akik yenért forintot vettek volna.
Ez nem indokolja a dupla váltást, mivel a postai automatából vettem ki a pénzt, tehát tényleges pénzforgalom nem volt.
Mariko írta:LOL, és vajon miért nem tudták közvetlenül yenre váltani? Nem hinném, hogy az olyan nagyonbonyolult pénzügyi művelet lenne. :roll:
Mivel így jobban járatk. :(
Mondjuk még mindig jobb, mintha a forintot eurora, majd azt rubelre, azt jüanra, majd azt is még egy pár egyéb valutára váltották volna, mielôtt megkapm a yenemet. :roll:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A mobilomon lehet tévéadást fogni (1SEG), szerintetek az jár valami költséggel? Ha más nem, az adatforgalom?

A másik nem annyira anyagi, csak minek írjam máshová: nem tudtok véletlenül olyan fordítót, ami a kínai név (lehetőleg japán-) olvasatát kiadja? Most kaptam egy e-mailt, amiben benne van a feladó, de vesszek meg, ha ki tudom olvasni (szótárral sem...) és az a baj, hogy tudom, hogy az egyik kínai ismim írta, de még nem tudok ám minden nevet. :drop:
(De amúgyis be kéne már ruházni egy szótárgépre :drop: )
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Én ezt a szótárt szoktam használni, ritkán kellett csalódnom. Japán olvasatot hiraganával írja.
Kép
do the impossible, see the invisible
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ezt én is szoktam használni, tényleg nagyon jó, de sajna erre a feladatra pont nem jó. ^^" Még Rikai-channal kombinálva sem.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én azt sajnáltam, mikor ott kellett hagynom a mobilomat Japánban. Ingyenes volt, magyarán ingyen vettem, de nem hozhattam haza, mivel idehaza más a hálózat. De lepasszoltam egy kinti ismerősnek.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Attól hogy más a hálózat, még elhozhatod, csak nem működik. :wink: Amúgy be se lehet kapcsolni, vagy csak a hívás-mail-net nem megy rajta?
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A mordályos nyul írta:Attól hogy más a hálózat, még elhozhatod, csak nem működik. :wink: Amúgy be se lehet kapcsolni, vagy csak a hívás-mail-net nem megy rajta?
A 3G-s telefonok már mennek itt is, de a feltöltésük meglehetősen problémás, ha nem lehet USB-n keresztül.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem még kissé régebbi tipusú telóm volt sajna, amit be sem lehetett volna kapcsolni itthon. Másrészt, ha hazahozom is fizetnem kellett volna utána az alapdíjakat, mert alá kellett írni egy szerződést, hogy X ideig nem veszek másik telefont. Szóval, nem is érte volna meg. Inkább elpasszoltam és jól jártam.
Kép
Avatar
Kuroneko
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.10.03. 12:15
Nem:

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: Kuroneko »

Andro írta:Nekem még kissé régebbi tipusú telóm volt sajna, amit be sem lehetett volna kapcsolni itthon. Másrészt, ha hazahozom is fizetnem kellett volna utána az alapdíjakat, mert alá kellett írni egy szerződést, hogy X ideig nem veszek másik telefont. Szóval, nem is érte volna meg. Inkább elpasszoltam és jól jártam.
Mázlista. Én jól befürödtem, mert egy ismerősömre hallgattam és pont olyat vettem, amit használni sem lehetett utána, de még eladni sem :/ Lejárt az egy éves hűség aztán kuka...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Kuroneko írta:
Andro írta:Nekem még kissé régebbi tipusú telóm volt sajna, amit be sem lehetett volna kapcsolni itthon. Másrészt, ha hazahozom is fizetnem kellett volna utána az alapdíjakat, mert alá kellett írni egy szerződést, hogy X ideig nem veszek másik telefont. Szóval, nem is érte volna meg. Inkább elpasszoltam és jól jártam.
Mázlista. Én jól befürödtem, mert egy ismerősömre hallgattam és pont olyat vettem, amit használni sem lehetett utána, de még eladni sem :/ Lejárt az egy éves hűség aztán kuka...
Igen, ilyen is van. De én hála égnek egy helyi emberkére hallgattam, akivel összehaverkodtam és elkísért telefont venni. Ne kérdezd, milyen márka volt, de ilyen nulla yenes, vagyis elvileg ingyen kaptad. Gyakorlatilag nem. De mivel nem tudtam volna elolvasni a szerződést - nem tudtam még japánul -, kellett valaki, aki fordít angolra.
Kép
Avatar
Kuroneko
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.10.03. 12:15
Nem:

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: Kuroneko »

Andro írta: Igen, ilyen is van. De én hála égnek egy helyi emberkére hallgattam, akivel összehaverkodtam és elkísért telefont venni. Ne kérdezd, milyen márka volt, de ilyen nulla yenes, vagyis elvileg ingyen kaptad. Gyakorlatilag nem. De mivel nem tudtam volna elolvasni a szerződést - nem tudtam még japánul -, kellett valaki, aki fordít angolra.
Az enyém is ilyen 0 yenes volt. AU-höz csatlakoztam - azt kell mondjam sajnos, mert havi 3600 yenem ment el csak arra, hogy emailezzek. Aki pedig a Docomo-hoz ment, az mai napig itthon is használja a telefonját. Kellett hallgatnom az 'okosokra' :/ Legközelebb majd bölcsebb leszek :D
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: Andro »

A 3600 yen még nem is olyan sok, hidd el. Legalábbis ottani viszonylatban. Ezért nem szabad átszámolni a yent forintra. Sem semmilyen pénznemet.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Kicsit ide is tartozik meg nem is. De azért ide írom.
Szeretném a ágyamat lecserélni egy futon szerűségre. Hogyan lássak hozzá ? (oka fáj a derekam meg némi hely hiánnyal küszködök)
Válasz küldése