PlayStation Portable vs NintendoDS (szal nextgen handheldek)

PC vagy konzolos játékok témaköre.

Válassz!

PSP
17
59%
NDS
12
41%
 
Szavazatok száma: 29

Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

SoonDead írta:Az egész Nintendó el van japánosodva (ja mert japán?).
Ezt úgy mondod, mintha a Sony nem japán cég lenne... :p
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Én spec a PSP oldalán állok. Kb 6-7 hónapja vettem egyet. Ami leginkább megfogott, hogy óriási kapacitást lehet belekalapálni (persze megfelelő pénzösszegért), és ahogy elnéztem az európai helyzetet, a PSP nagyobb fénynek örvend. Meg nem voltam biztos benne, hogy animézni lehet e- rendesen egy DS-en, vagy egyáltalán lehet e-. Arról nem is beszélve, hogy a PSP eléggé személyre szabható, ezerféle progit tehetsz rá, úgy ahogy Neked tetszik. Sajna a PSP-nek manapság az a hátránya van, hogy a firmware, amivel kiadják, egyelőre törhetetlen, így nem lehet crackelt cuccokat futtatni rajta. Fél évvel ezelött még ez a dolog megkerülhető volt. Összegészében, most biztos nem vennék már emiatt PSP-t, de azt egyáltalán nem bántam meg, hogy 3/4 éve megvettem, mert nagyon megérte.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Rage írta:
SoonDead írta:Az egész Nintendó el van japánosodva (ja mert japán?).
Ezt úgy mondod, mintha a Sony nem japán cég lenne... :p
Nem nem úgy mondom. Sőt! Ponthogy ez a lényeg. Na mind1 lehet hogy nem követhető a gondolatmenet.
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

SoonDead írta: Nem nem úgy mondom. Sőt! Ponthogy ez a lényeg. Na mind1 lehet hogy nem követhető a gondolatmenet.
Ez hülyeség, a Nintendo mindig is a japán piacra orientált cég volt. Az egyetlen franchise-uk, ami Japánon kívüli helyeken ért el nagyobb sikereket, az a Metroid.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára phr0zen 2006.06.06. 08:15-kor.
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

phr0zen írta:Ez hülyeség, a Nintedo mindig is a japán piacra orientált cég volt. Az egyetlen franchise-uk, ami Japánon kívüli helyeken ért el nagyobb sikereket, az a Metroid.
Azért a SNES eléggé nemzetközi volt. (Legalábbis nagyonsok haveromnak volt) A Playstation megjelenéséig ez volt a legnépszerűbb konzol MO-n. De én is arra próbáltam kilyukadni, hogy igen, az újgenerációs nintendó konzol japán piacra orientált. A PSP viszont nem viszont nem. Ennyi.

Úgylátszik tényleg nem voltam érthető.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: PlayStation Portable vs NintendoDS (szal nextgen handhel

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Lol, a Nintendo bejelentette a 3DS XL verzióját! Nem mintha nem hagyna hidegen, egy ekkora döggel el nem bírom képzelni, hogy hogyan lehet kényelmesen játszani, ráadásul második csúszkát sem kapott, pedig annak legalább lett volna értelme. Tehát akkor a megfelelő játékélmény miatt majd ehhez is kiadnak egy Circle Pad-et? És ha az annyival nagyobb lesz, mint amennyivel az eddigi Pad a normál 3DShez képest, akkor ez már bőven nem tartozik a handheld kategóriába. Lapheld, esetleg. TabletopDS. Az egyetlen, amit irígylek belőle, az a hosszabb aksiidő. :(

Jah, és a legnagyobb röhej az egészben az, hogy még pár napja is arról volt hír, hogy az egyik Nintendo-fejes kijelenti, hogy "Neeeem, nem lesz felújított verziós 3DS, semmiképp, ez jó így, ahogy van. Bár fejben már a következő generációt tervezzük." Hát csókoltatlak, mókuskám. :hammer:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: PlayStation Portable vs NintendoDS (szal nextgen handhel

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Óóóó hidd el, nem ez a legszarabb húzása a Nintendonak.
EZ a legszarabb.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: PlayStation Portable vs NintendoDS (szal nextgen handhel

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

:LOL: Gratulálok Nintendo, most már csak az ellenkezőjét fogjuk elhinni annak, amit ígértek. XD Csak a minőséget ne adjátok alább, akkor még értek valamit.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: PlayStation Portable vs NintendoDS (szal nextgen handhel

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Háááááááááááááááááááááááááááááááááát...
Mivel én annyira nem vagyok érintett Nintendo téren (mivel én a Glorious PC Gaming Master Race tagja vagyok), így csak az jön le, amit Redditék szajkóznak. NEM repesnek. Az idei E3 nem volt éppen a legjobb.
Igen tudom, Redditen is sok a "circe jerk" meg a "karma whore", de ez van.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: PlayStation Portable vs NintendoDS (szal nextgen handhel

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

1. Nem tudom, mi az a Reddit, másfelől meg tudjuk, hogy egyeseknek mik az igényeik...
2. Az idei E3 tudtommal egy-az-egyben gyengécske volt, egyedül az Ubisoft muzsikált.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: PlayStation Portable vs NintendoDS (szal nextgen handhel

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

1) A Reddit olyan, mint a 4chan, csak mégolyanabb, és sokkal minőségibb (bár az ottlakók panaszkodnak arra, hogy ez régen sokkal kultúráltabb társaság volt). Szóval nekem az jön le tőlük, hogy leginkább valami Pokémon játékot és/vagy LoZ-t és/vagy Super Mario Bros-t várnak.
A mordályos nyul írta:egyedül az Ubisoft muzsikált.
Fogalmazzunk úgy, hogy hál' istennek nem muzsikált. XD
(Tudjuk, mindenki valami zenés-táncos progit hozott.)
Inkább tarolt.

Jut is eszembe. Mivel nincs kedvem átmenni ezért a másik topicba, ide írom hát:
Valaki a fentebb említett Redditen megjegyezte, mi Valve-éknál ez a "3-as undor". Nem undor ez, hanem készülnek egy új Orange Box-ra! L4D3 + Portal 3 + Half Life 3 + Dota 3 + Team Fortress 3
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: PlayStation Portable vs NintendoDS (szal nextgen handhel

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:Jut is eszembe. Mivel nincs kedvem átmenni ezért a másik topicba, ide írom hát:
Valaki a fentebb említett Redditen megjegyezte, mi Valve-éknál ez a "3-as undor". Nem undor ez, hanem készülnek egy új Orange Box-ra! L4D3 + Portal 3 + Half Life 3 + Dota 3 + Team Fortress 3
Bárcsak... :D Persze remélem ettől még külön-külön is megvehetőek lesznek, kb. csak a Portal sorozat érdekel ezek közül. XD Btw, a Warcraft III fanmapként indult Dota hogy változott át Valve játékká?
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: PlayStation Portable vs NintendoDS (szal nextgen handhel

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta:Btw, a Warcraft III fanmapként indult Dota hogy változott át Valve játékká?
Valahogy úgy, mint ahogy a HL2 modból Portal lett.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: PlayStation Portable vs NintendoDS (szal nextgen handhel

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jó, de a HL sorozat szintén Valve cucc, míg a Warcraft a Blizzardé. Igazából most arra gondoltam, hogy jogi problémájuk nem volt ebből? Ilyenkor a céget vagy a modot készítő fant kell megkeresni, ha egyezkedni akarnak? Mert ugye attól, hogy Kis Pisti csinál egy baromi jó modot, a játéknak a jogai (amiből csinálta) még az eredeti cégnél maradnak, legalábbis nekem ez lenne a logikus. Persze nem mondom, hogy nem lehetne megegyezni velük, de azért a Blizz híresen pénzéhes, tőlük származik az a kijelentés is, hogy "egyik régi játékunk sem lesz freeware soha!" (Még az olyanok sem, amik 1992 körül jöttek ki, ergo már szinte nincs gép, amin elfutnának. XD) A másik dolog, hogy a DOTA már egy létező fanjáték, most akkor ezt fogja céges kézbe venni a Valve, vagy ennek nyomán akarnak egy "hivatalos" verziót gyártani, saját engine-el, mindennel, és csak az ötletet veszik át?
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: PlayStation Portable vs NintendoDS (szal nextgen handhel

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Lol nincsen gen-game topic? Akkor nem viszem ezt a beszélgetést sehova sem.

No.
Amennyire én tudom, a WoW3-nak van valami térképszerkesztője, és a Dota azzal készült. Ebbe nem köthet bele a Blizzard, mert az teljességgel abszurd lenne.
De.
A Dota NEM Valve cucc, a Dota 2 a Valve cucc.
És mint olyan, Source engine-en fut. A Source pedig (ha eddig még nem tudtad volna) teljes mértékben Valve cucc.
Olyan lenne a Blizzard részéről nekiesni a Valve-nak, mintha a Quake fejlesztői akarnák ugyanezt megtenni a Team Fortress 2 miatt (a Team Fortress ugyanis egy Quake mod).
A jogi hajcihő meg valami olyasmi lenne, mintha valaki egy vízfestékkel festett, többé-kevésbé átdolgozott Mona Lisa képet akarna eladni. A Louvre tiltakozhatna, de mindenki csak megmosolyogná.

Arról nem is szólva, hogy WoW ide, WoW oda, ha a Blizzard bele akarna köpni a Valve levesébe, akkor nagyon sok habzó szájú fannal találná magát szembe úgy, hogy Gabe-nek a kisujját sem kellene megmozdítania.
Bakker, elég csak arra gondolnom, hogy az Origin úgy hasonlítja magát a Steamhez, mint a Facebookot a MySpace-hez, pedig az előbbi portálnak legendásan borzalmas az ügyfélszolgálata. A fanok egyébként is egyenesítik már a kaszákat az EA ellen.
Bakker, a cégnek olyan mélyen van a tőzsdei értéke, hogy oda már a fény sem jut el, és még ők verik magukat. Kíváncsi vagyok, mikor áldoz le végleg a csillaguk.
De elkanyarodtam.

Szóval nem, a Blizzardnak nincs beleszólása.

Apropó, Dota 2. Mit szeretek Valve-ékban? "Megélünk a kalapokból, nesztek, itt van ingyen a többi!" Imádom ezt a felfogást. XD Bakker, a játék alig fél éves, és már ingyenessé teszik! PR by Valve: you do it right!
De érzed: persze, sokan ki vannak borulva, hogy még a kanyarban sincs a HL3, valamilyen szinten jogosan is, de még ezek a hater-ek is úgy tudnak felnézni Gabe-re, mint a megváltóra. A csávó olyan könnyedén gyűjti be a fantábort maga köré, hogy az félelmetes. De tudod mit? A nagyok közül talán Gabe az egyetlen (najó, "Luke-ot" leszámítva), aki letesz valamit az asztalra.
Még mindig ezt mondom: elképesztő, hogy mennyire idealista a figura, és elképesztő, hogy mennyire működik is neki.
[/dicshimnusz]
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Doctor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2011.05.29. 11:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: PlayStation Portable vs NintendoDS (szal nextgen handhel

Hozzászólás Szerző: Doctor »

A Valve, nagyon jó kis cég, imdom a cuccaikat. Megvan majdnem az összes HL, CS:S, TF2, Portal, L4D, DoD:S. :D A Steam pedig egy nyerő üzleti megoldás.
Visont a TF2 ingyenessé tétele nem tetszett. Én kemény 8k-t fizettem érte, még hajdanán és kaptam érte egy "szép" kalapot. Thx Valve :|

Az Ea-t utálom, mert kitiltotta az eredeti BF2142 accom, mikor csak egyszer volt használva és nem is cheateltem. :)

Másrészt, ez ugye handheld topic.
Nekem itthon vagy egy PSP-m a 2000-es szériából. Szeretem, meg minden, csak szegény már betegeskedik. Ki kéne cseréltetni a D-pad részét, mert lehetetlen játszani vele, vagy filmet nézni rajta :(
Válasz küldése