Sorozatok

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:Meeten megkínoztak múltkor ezzel az Adventure Time nevű szörnyűséggel...
Igen népszerű sorozat fandom.memebase.com-on/tumblrön, ezért én már egy ideje gondolkodtam, hogy belenézzek, de így most megnyugtattál, h nem kell rá időt fecsérelni. Ezt szerettem volna megköszönni. :dirr:
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ha jól láttam, csak kutya tudta változtatni a méretét, őt meg egyből befagyasztotta a király, hogy ne tudjon semmit csinálni. A többire később reagálok. ;)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:Igen népszerű sorozat fandom.memebase.com-on/tumblrön, ezért én már egy ideje gondolkodtam, hogy belenézzek, de így most megnyugtattál, h nem kell rá időt fecsérelni. Ezt szerettem volna megköszönni. :dirr:
Szívesen, máskor is... XD
A mordályos nyul írta:Ha jól láttam, csak kutya tudta változtatni a méretét, őt meg egyből befagyasztotta a király, hogy ne tudjon semmit csinálni. A többire később reagálok. ;)
Én úgy emlékszem, azzal kezdődött a rész, hogy egymás hátán snowboardoznak (...) és egyszer a kutya lesz nagy és a srác ugrik fel rá (meg lépnek át komplett hegyeket...), máskor meg cserélnek, szóval ez alapján a srác is meg tudta volna csinálni, de lehet majd neten lecsekkolom, mert ebből nehéz bármit is felidézni, az agyam nagyon tiltakozott az egész koncepció ellen. XD OK. XD (Meg nem az volt, hogy nem azonnal fagyasztotta be, hanem valamit beszólt neki és "bosszúból"?)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:...
:goodpost:

Volt hozzá nekem is "szerencsém", de kiválóan jellemzi azt a színvonalat, amit a CN már jóóóideje képvisel. Értékelhető humort nemigen találtam benne (négy részt láttam összesen), inkább csak kapálózott, de azt is rosszul (sőt, voltak olyan jelenetei is, amik már nekem voltak kínosak).

Paródiának meg IMHO harmatgyenge. A magam részéről fognám az egész stábot és leültetném a Duck Dodgers idevágó epizódja elé, hogy lássák, hogyan is kell ezt normálisan csinálni.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Cruel Angel írta:
Titkos írta:Meeten megkínoztak múltkor ezzel az Adventure Time nevű szörnyűséggel...
Igen népszerű sorozat fandom.memebase.com-on/tumblrön, ezért én már egy ideje gondolkodtam, hogy belenézzek, de így most megnyugtattál, h nem kell rá időt fecsérelni. Ezt szerettem volna megköszönni. :dirr:
Ehez én is szeretnék csatlakozni, és ezútom szeretném virtuálisan hátbavágni egy szívlapáttal azt, aki az Animániához hasonlította.
Junchi írta: Paródiának meg IMHO harmatgyenge. A magam részéről fognám az egész stábot és leültetném a Duck Dodgers idevágó epizódja elé, hogy lássák, hogyan is kell ezt normálisan csinálni.
Ebbe szerintem belenézek, hátha lesz olyan jó, mint a fentebb említett Animánia.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Andro »

Titkos: Részvétem. Annak idején én is kísérleteztem vele, de most már simán tovább nyomom a távkapcsolón a gombot, ha meglátom. Nekem sem jött be. Bűnronda grafika, harmatgyenge történet.

És... még van olyan, hogy anime-meet?! OO
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:kiválóan jellemzi azt a színvonalat, amit a CN már jóóóideje képvisel.
Ez! Mivel én vetítésen láttam laptopról, fogalmam nem volt róla, hogy amúgy melyik csatornán szokott menni, de be is ugrott, hogy "Basszus, ha ez CN cucc, akkor ismét bizonyították, hogy jól tettem, hogy úgy 10 éve "dobtam" őket." Szvsz az a csatorna akkor élte az aranykorát, amikor még a Flúgos Futam és hasonlók mentek rajta, utána jött a Dexter, Két lökött kutya, stb. és grafikailag már azok sem jöttek be, de legalább még a sztori adott újat, vagy a poénok jók voltak bennük, viszont amik utánuk jöttek, azoknak a 99%-a tényleg a no comment kategória.
Junchi írta:A magam részéről fognám az egész stábot és leültetném a Duck Dodgers idevágó epizódja elé, hogy lássák, hogyan is kell ezt normálisan csinálni.
Na igen, érdekes módon abból is csak kb. 2-3 epizódot láttam, azokat sem egymás után, mégis viccesnek, szórakoztatónak és igényesnek találtam. (És ennek a legkisebb részben volt ahhoz köze, hogy ők szerencsére még a hagyományos karakterdizájn hívei, értsd: sem a gagyi flash, sem a bűnronda 3D CGI nem szippantotta őket magába.)
Sárkánybaby írta:...aki az Animániához hasonlította.
OK, ez most nekem fájt. Bár most, hogy mondod, követendő példának kitűnő: hogyan kell a sokszor totál random jeleneteket és poénokat jól tálalni. Ami az AT-nak nem sikerült.
Sárkánybaby írta:
Junchi írta:Paródiának meg IMHO harmatgyenge. A magam részéről fognám az egész stábot és leültetném a Duck Dodgers idevágó epizódja elé, hogy lássák, hogyan is kell ezt normálisan csinálni.
Ebbe szerintem belenézek, hátha lesz olyan jó, mint a fentebb említett Animánia.
Nem rossz amúgy, ahogy már fentebb írtam, csak pár epizódját láttam, de mindig volt min röhögni, a Zöld Lámpásos epizódon behaltam, meg Mordályos mutatott valami kannibálos részt, az sem volt semmi. XD
Andro írta:És... még van olyan, hogy anime-meet?! OO
Más városban nem tudom mi van, itt nálunk már évek óta inkább csak névlegesen anime meet, amúgy random ökörködés megy, meg szökőévenként egyszer vetítenek valamit, bár az is egyre ritkábban anime, lásd most az AT-ot.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A Duck Dodgers az haláli!!! :thumb: Szóval tessék csak nyugodtan belenézni! :D

És amúgy igen is voltak jó sorozatok Dexterék után is! Megas XLR, Fosterék háza, Juniper Lee, Rémkölykök (Codename: Kids Next Door), hogy csak a saját készítésű sorozatait említsem. (Ezek azok, amiket néztem is, és tetszett is, és Dexterék utániak)
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Titkos írta:Szvsz az a csatorna akkor élte az aranykorát, amikor még a Flúgos Futam és hasonlók mentek rajta, utána jött a Dexter, Két lökött kutya, stb.
Mekkora királyságok voltak azok, a sok Hanna-Barbera sorozat, Tom & Jerry, Bolondos Dallamok, és volt nagyon sok G.I.Joe-jellegű sorozat (Centurions, Sky Commanders, stb), amin egy fiatal srác jól szórakozhatott :thumb: És persze a TRA of Jonny Quest, ezt a mai napig őrzöm DVDn a teljes sorozatot :cool:

Aztán a saját készítésű sorozatokkal elkezdődött a villámgyors hanyatlás. Dexter, Johnny Bravo, PPG, ezek még egész jók voltak, de ezek is csak az első epizódjaikban, mielőtt elfogyott volna a kreativitás. Aztán jöttek az olyan UNDORMÁNYok mint a Boci és Pipi, Menyus, Ed Edd és Eddy, Két buta kutya, amelyek persze már a debil humorra voltak kihegyezve, de ha egy gyerek azt nézte és elkezdte utánozni, az megnézhette magát :drop: És utána már csak ezeket a sz*rokat nyomatták, ahelyett hogy normális és minőségi rajzfilmeket vettek volna - mint nálunk az Animax.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Én a Tom & Jerry-t világéletemben mindig gyűlöltem. A főhős, akinek szurkolni kéne (de felesleges, mert mindig jól jön ki a dologból) egy enyveskezű öntelt fickó, aki pont ugyanolyan szadista, mint a ellensége. Akkor lett volna érdekes a dolog, hogyha egyik részben ez "nyert" volna, másik részben az.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

:goodpost:
Ezen kettő sorozat (előbbi kis, utóbbi közepesn nagy) ált. iskolás korom két meghatározó sorozata volt.

Ugyanakkor tegyük hozzá, hogy a hanyatlás kezdeti korszakát még bírtam. Korai Johny Bravon (késöbbi szezonok nagyon elbutultak néha) például rengeteget szórakoztam. pl. Kinek rémlik a Scooby do paródia epizód?
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Sárkánybaby írta:Én a Tom & Jerry-t világéletemben mindig gyűlöltem. A főhős, akinek szurkolni kéne (de felesleges, mert mindig jól jön ki a dologból) egy enyveskezű öntelt fickó, aki pont ugyanolyan szadista, mint a ellensége. Akkor lett volna érdekes a dolog, hogyha egyik részben ez "nyert" volna, másik részben az.
Ez volt benne a szép, hogy mindkettő megérdemelte a magáét.
És így is volt, hol ez hol az 'győzött'.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Cruel Angel írta:Korai Johny Bravon (késöbbi szezonok nagyon elbutultak néha) például rengeteget szórakoztam. pl. Kinek rémlik a Scooby do paródia epizód?
Ehhe, pont ezt akartam írni. :D A Johnny Bravo első évada valóban zseniális, abból az "érából" messze az egyik legnagyobb kedvencem (+ a Dexter). (A második évad már egy kalap szart nem ért, szal igen, JB nem egy Einstein, meg minden, de ott komplett retardáltat csináltak belőle és Carl engem baromira irritált. A harmadik évad már úgy vissza-visszatért a gyökerekhez, épp csak addigra már nem érdekelt az egész...)

A Cow and Chicken-t és azt a menyusos baromságot meg mindig is rühelltem.

Nálam az abszolút kedvenc (a már fent említett Dodgers mellett) a Samurai Jack volt. :3 Azt valahogy nem bírtam megunni. (Kár, hogy ilyen bamba módon vágták végül el... :/)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én szeretem a Tom és Jerry-t még ma is. A Samurai Jack is jó volt, míg adták. Kár, hogy már nincs. Mondjuk, CN-t se nézek, mióta csak baromságok mennek rajta.

Igen, én meg most Buffy-t nézek. Igaz, hogy régi, meg vámpíros, de én szeretem. Jó kicsit nosztalgiázni az ilyen sorozatokkal. ^^
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

-OJ- írta:És így is volt, hol ez hol az 'győzött'.
Hát nemtom, nekem nem rémlik, hogy Jerry-t olyan gyakran belegyalulták volna a földbe.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

-OJ- írta:És persze a TRA of Jonny Quest, ezt a mai napig őrzöm DVDn a teljes sorozatot :cool:
Te is? :D Nekem is ki van írva DVD-re... legalábbis remélem még nem halt meg a DVD. ^^'

Egyébként szerintem a CN a '90-es évek végén és a 2000-es évek elején élte e fénykorát, de annak sajna mára már nyoma sincsen. Most lehet, hogy én öregedtem meg, vagy a mai kissrácok ízlése tér el drasztikusan az enyémtől, de már egy jó ideje semmi értékelhetőt se láttam a csatornán. Utoljára a Juniper Lee-t találtam szórakoztatónak, de az se mostanában volt.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Sárkánybaby írta:A főhős, akinek szurkolni kéne
Nem kéne. Itt mind a kettő szemét volt, sőt, gyakran Jerry kezdte. Egyébként is, két főhős van, Jerry nem jobban főszereplő, mint Tom. Amúgy igen, volt egy olyan epizód, ami úgy ért véget, hogy Tom elkapja Jerry-t a szájmenéses kiskacsával együtt, majd gonoszan röhög és elsötétül a kép... itt a vége, fuss el véle! :)
Mariko írta:Utoljára a Juniper Lee-t találtam szórakoztatónak, de az se mostanában volt.
Na végre, olyan, mintha pár kommenttel feljebb nem is írtam volna semmit. :S

Amúgy csak szólok, ezek mennek most a csatornán:
Young Justice (Bár nem láttam még, de a DC Comics feldolgozások jók szoktak lenni)
Batman: The Brave and the Bold
Xiaolin Showdown (nem rossz)
Teen Titans
ThunderCats

Ezen kívül van pár olyan az aktuális listában, amibe lehet belenéznék, ha lenne időm bármire. :drop:

A szünetelő műsorok listáján meg kiszúrtam egy régi kedvencet: ¡Mucha Lucha! AZ MEKKORA ÁLLATSÁG VOLT MÁR!!!! :LOL:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A mordályos nyul írta:Amúgy igen, volt egy olyan epizód, ami úgy ért véget, hogy Tom elkapja Jerry-t a szájmenéses kiskacsával együtt, majd gonoszan röhög és elsötétül a kép... itt a vége, fuss el véle! :)
Hááát.. amennyit én láttam a sorozatból (értsd: gyerekként néztem rendszeresen, mert nem nagyon volt más), elég elhanyagolhatóan kevés volt az ilyen rész. Erre például én nem emlékszem.
A főhőst úgy értettem, hogy minden sorozatban van egy karakter, akivel a nézőnek szimpatizálnia kellene. Ebben Jerry volt az.
A mordályos nyul írta: Amúgy csak szólok, ezek mennek most a csatornán:
Hol? Oo Annyira megörültem a listának, hogy ránéztem, mivan a Thundercats-szel. Ez is milyen már: a nézők az egekig magasztalják, IMDB is ad rá 8.0-t, de második évadot nem csinálnak. Le nem merik húzni a klotyón (hivatalosan "on hiatus"), de a készítőktől már elbúcsúztunk. Át tudnám ezért a CN torkát harapni.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Elvileg a magyar Cartoon Network-ön, de hogy mikor, azt nem tudom.

De amúgy Jerry sosem lesz olyan szemét, mint az original Csőrike.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Csőrikéről nem tudok mit mondani, én Tom & Jerry-n szocializálódtam, a WB sorozatot kerültem. Úgy voltam vele, elég volt Tomot sajnálni, nem kell még Szilveszter is mellé.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Andro »

A mordályos nyul írta:Elvileg a magyar Cartoon Network-ön, de hogy mikor, azt nem tudom.

De amúgy Jerry sosem lesz olyan szemét, mint az original Csőrike.
Ezért nem szeretem a Looney Tunes. Bár ott is szerintem Tapsi Hapsi viszi a pálmát a szemétkedésben. Ő ráadásul még transzvesztita is. XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hehe, azt úgy hívják, hogy drag queen. :D
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Sárkánybaby írta:Hááát.. amennyit én láttam a sorozatból (értsd: gyerekként néztem rendszeresen, mert nem nagyon volt más), elég elhanyagolhatóan kevés volt az ilyen rész. Erre például én nem emlékszem.
A főhőst úgy értettem, hogy minden sorozatban van egy karakter, akivel a nézőnek szimpatizálnia kellene. Ebben Jerry volt az.
Igazad van, tényleg nem volt sok ilyen :drop:
Hirtelen, ami eszembe jut
- tengerparton vannak a kiskacsával,
- láthatatlan/eltűntető krémet használnak a kiskacsával
- Tomnak van egy ikertestvére
- csuklós kutyák
- Tom pénzt örököl, ha nem bántja többet Jerryt
- amnéziás Tom

De azért tegyük hozzá, hogy Tom rendszerint meg is érdemelte, amit kapott. És ez benne az érdekes, mert a való életben az egér sosem győz ::^_^:: Objektíven nézve persze, hogy az ember a macska oldalán áll a kártevő egérrel szemben, de ezen az alapon pl a Vukban is a vadásznak kellene szurkolni, hogy irtsa ki azt a tyúktolvaj bandát :thumb:


Mariko írta:Te is? :D Nekem is ki van írva DVD-re... legalábbis remélem még nem halt meg a DVD. ^^'

Egyébként szerintem a CN a '90-es évek végén és a 2000-es évek elején élte e fénykorát, de annak sajna mára már nyoma sincsen. Most lehet, hogy én öregedtem meg, vagy a mai kissrácok ízlése tér el drasztikusan az enyémtől, de már egy jó ideje semmi értékelhetőt se láttam a csatornán. Utoljára a Juniper Lee-t találtam szórakoztatónak, de az se mostanában volt.
Kiadhatnák a többi részt is DVDn, eddig csak az 1-13at találtam meg ripben ::argh::

Tény s való, egyre ízléstelenebb az egész kínálat. 'Kedvencem' a Ben10 az idióta történeteivel, nulla karaktereivel, és persze a főszereplő, aki az introban 'kedves gyerek', valójában a neveletlen hülyegyerek mintapéldánya :drop:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Andro »

-OJ- írta:Kedvencem' a Ben10 az idióta történeteivel, nulla karaktereivel, és persze a főszereplő, aki az introban 'kedves gyerek', valójában a neveletlen hülyegyerek mintapéldánya :drop:
Tökéletes összefoglalása a sorozatnak. XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:Mekkora királyságok voltak azok, a sok Hanna-Barbera sorozat, Tom & Jerry, Bolondos Dallamok, és volt nagyon sok G.I.Joe-jellegű sorozat (Centurions, Sky Commanders, stb), amin egy fiatal srác jól szórakozhatott :thumb: És persze a TRA of Jonny Quest, ezt a mai napig őrzöm DVDn a teljes sorozatot :cool:
Jaja. (Jó, mondjuk a Jonny Quest nekem mindig ellenszenves volt, a G.I.Joe-t és hasonló sorozatokat meg öt éves kor fölött már nem bírtam elviselni a csöpögő amcsi propaganda miatt, de ez legyen az én egyéni szoc problémám, ettől még állítom, hogy tízszer több munka volt bármelyikben, mint egy mai átlagsorozatban.) Viszont most, hogy belinkelted ezeket az amúgy valóban király intrókat, beugrott, hogy többek között ilyeneket sem látok már a mai rajzfilmek többségében. Adventure Time-nál is vártam, hogy "nézzük az intrót, az úgy kb. kicsiben már be is mutatja, hogy miről szól egy sorozat, mit lehet várni tőle", de kb. benyögtek két mondatot, aztán a képernyőre vágták a címet, mondom: "király, ezen is biztos sokat dolgoztak..." Szal érted, hol látsz ma egy ilyet, ilyet, vagy ilyet, ahol még a rész ténylegesen el sem kezdődött, de már az intrótól orgazmusa volt a nézőnek? XD
-OJ- írta:És utána már csak ezeket a sz*rokat nyomatták, ahelyett hogy normális és minőségi rajzfilmeket vettek volna - mint nálunk az Animax.
Mondjuk nem tudom, lehet én vagyok lemaradva Animax-témában, de a Kertvárosi gettó kivételével most nem nagyon ugrik be más nyugati rajzfilm, ami úgymond "értelmes" volt és a csatornán futott. ^^"

Edit: Ja, így másodjára elolvasva most látom, hogy lehet én értelmeztem félre: úgy érted, hogy az Animax is kb. arra a sorsra jutott, mint a CN? Mert akkor egyetértünk. ^^"
Sárkánybaby írta:Én a Tom & Jerry-t világéletemben mindig gyűlöltem. A főhős, akinek szurkolni kéne (de felesleges, mert mindig jól jön ki a dologból) egy enyveskezű öntelt fickó, aki pont ugyanolyan szadista, mint a ellensége. Akkor lett volna érdekes a dolog, hogyha egyik részben ez "nyert" volna, másik részben az.
Igen, ez sajnos az ilyen jellegű sorozatok rákfenéje volt, mondjuk engem annyira nem zavart a dolog, ráadásul egy idő után azt érték el ezzel, hogy a nézők 99%-a mindig a "gonosznak" szurkolt, vagyis Tomnak, Szilveszternek, a prérifarkasnak, stb., mert rohadtul unták már, hogy ő sosem, vagy csak az esetek 1%-ában nyer. XD
Cruel Angel írta:Ugyanakkor tegyük hozzá, hogy a hanyatlás kezdeti korszakát még bírtam. Korai Johny Bravon (késöbbi szezonok nagyon elbutultak néha) például rengeteget szórakoztam. pl. Kinek rémlik a Scooby do paródia epizód?
Nekem és valami zseniális volt! Egyrészt, mert klasszikus ide vagy oda, Scooby-ék kalandjait mindig rühelltem, akármilyen inkarnációban léptek színre az elmúlt 20-30 évben és ez az epizód frankón kiparodizálta a sorozat hülyeségeit, másrészt az a rész önmagában egy királyság volt, pl. a legvégén Johny ugye visszakerült az erdőbe, ám ezúttal nem a Mystery Machine-ba fut bele, hanem abba a beszélő autóba, amelyik egy másik Cartoon Network sorozat főhőse volt. XDDD
A mordályos nyul írta:
Sárkánybaby írta:A főhős, akinek szurkolni kéne
Nem kéne. Itt mind a kettő szemét volt, sőt, gyakran Jerry kezdte. Egyébként is, két főhős van, Jerry nem jobban főszereplő, mint Tom. Amúgy igen, volt egy olyan epizód, ami úgy ért véget, hogy Tom elkapja Jerry-t a szájmenéses kiskacsával együtt, majd gonoszan röhög és elsötétül a kép... itt a vége, fuss el véle! :)
Ja, erre én is emlékszem! XD Mondjuk sanszos, hogy pont azért, mert a több száz rész közé "bekeveredett" 2-3 ilyen, a többiben meg tényleg mindig Jerry nyert. ^^" És SB-vel értek egyet, oké, hogy mindkettő szemét volt, de a készítők valahogy az egeret állították be mindig "áldozatnak", illetve főhősnek, akivel a nézőnek azonosulnia kellene, miközben azon röhög, hogy hogyan veri el a macskát különböző trükkökkel, csak ahogy már fentebb írtam, ezt úgy túlzásba vitték, hogy sokan inkább Tom pártjára álltak. XD
A mordályos nyul írta:Amúgy csak szólok, ezek mennek most a csatornán:
Young Justice (Bár nem láttam még, de a DC Comics feldolgozások jók szoktak lenni)
Batman: The Brave and the Bold
Xiaolin Showdown (nem rossz)
Teen Titans
ThunderCats
Jó, de ez most öt cím, amiket úgy kell "kikukázni" a sok szemét közül. ^^" "Aranykor" alatt szerintem itt arra gondolunk, amikor az ember képes volt egy fél délutánnyi időt "elcseszni" a CN mellett, mert ahogy vége lett az egyik rajzfilmnek, máris mutatták, hogy mi lesz a következő és mit ad isten, mindegyiket szerettük. XD
Sárkánybaby írta:Hol? Oo Annyira megörültem a listának, hogy ránéztem, mivan a Thundercats-szel. Ez is milyen már: a nézők az egekig magasztalják, IMDB is ad rá 8.0-t, de második évadot nem csinálnak. Le nem merik húzni a klotyón (hivatalosan "on hiatus"), de a készítőktől már elbúcsúztunk. Át tudnám ezért a CN torkát harapni.
Apropó:

1. Abból végül hány részes is lett az első szezon?

2. Többé-kevésbé lezárták legalább, vagy épp az, hogy ez egy többszezonos, összefüggő sztorinak volt tervezve, csak a nézettség hiánya miatt elkaszálták?

3. Mennyire volt epizodikus, 1-1 rész mennyire kötődött egymáshoz a sorozaton belül?

Csak azért, mert egyszer majd ezt is végig akarom nézni.
-OJ- írta:De azért tegyük hozzá, hogy Tom rendszerint meg is érdemelte, amit kapott. És ez benne az érdekes, mert a való életben az egér sosem győz ::^_^:: Objektíven nézve persze, hogy az ember a macska oldalán áll a kártevő egérrel szemben, de ezen az alapon pl a Vukban is a vadásznak kellene szurkolni, hogy irtsa ki azt a tyúktolvaj bandát :thumb:
Én meg úgy vettem észre, hogy a nézők inkább pont a macska oldalán álltak, max a készítők favorizálták az egeret. XD A Vukban nem szurkoltak a vadásznak, mert a rókák csak próbáltak "megélni" valamiből és féltek tőle, míg a T&J-ben az egér egy arrogáns kis köcsög volt, aki a balhé kezdete után mindig igen hamar "rákapott" a dolog ízére és nem úgy tűnt, mint aki csak az életét félti, inkább mintha kifejezetten élvezte volna a macska szívatását, nem egyszer ki is provokálva azt. XD
Kép
Válasz küldése