Sorozatok

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Titkos írta:Szal érted, hol látsz ma egy ilyet, ilyet, vagy ilyet, ahol még a rész ténylegesen el sem kezdődött, de már az intrótól orgazmusa volt a nézőnek? XD
A SWAT KATS-et se felejtsük el :cool:
Titkos írta:Edit: Ja, így másodjára elolvasva most látom, hogy lehet én értelmeztem félre: úgy érted, hogy az Animax is kb. arra a sorsra jutott, mint a CN? Mert akkor egyetértünk. ^^".
Igen, a minőségbeli hasonlóságra és üzletpolitikára gondoltam :wink:
Titkos írta: Igen, ez sajnos az ilyen jellegű sorozatok rákfenéje volt, mondjuk engem annyira nem zavart a dolog, ráadásul egy idő után azt érték el ezzel, hogy a nézők 99%-a mindig a "gonosznak" szurkolt, vagyis Tomnak, Szilveszternek, a prérifarkasnak, stb., mert rohadtul unták már, hogy ő sosem, vagy csak az esetek 1%-ában nyer. XD
Én a Flúgos Futammal voltam így, hogy végig Gusztiéknak szurkoltam, dehát soha nem győzött, mert ugye ő volt a 'gonosz', holott a többiek ugyanolyan aljas módon lökdösték ki egymást :) Azt viszont már gyerekfejjel sem értettem, hogy ha mindig elől van, akkor minek áll meg csapdákat állítani ahelyett hogy behúzna a célba? :hammer:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta:de kb. benyögtek két mondatot, aztán a képernyőre vágták a címet
Az új Thundercats sorinak még benyögés sincs az elején. ^^"
Titkos írta:
Cruel Angel írta:Ugyanakkor tegyük hozzá, hogy a hanyatlás kezdeti korszakát még bírtam. Korai Johny Bravon (késöbbi szezonok nagyon elbutultak néha) például rengeteget szórakoztam. pl. Kinek rémlik a Scooby do paródia epizód?
Nekem és valami zseniális volt! Egyrészt, mert klasszikus ide vagy oda, Scooby-ék kalandjait mindig rühelltem, akármilyen inkarnációban léptek színre az elmúlt 20-30 évben és ez az epizód frankón kiparodizálta a sorozat hülyeségeit, másrészt az a rész önmagában egy királyság volt, pl. a legvégén Johny ugye visszakerült az erdőbe, ám ezúttal nem a Mystery Machine-ba fut bele, hanem abba a beszélő autóba, amelyik egy másik Cartoon Network sorozat főhőse volt. XDDD
Ha már Scooby Doo paródia... (bocs a minőségért, de nincs jobb, ezeket a részeket már nem hozták ki DVD-n)
Titkos írta: Apropó:

1. Abból végül hány részes is lett az első szezon?

2. Többé-kevésbé lezárták legalább, vagy épp az, hogy ez egy többszezonos, összefüggő sztorinak volt tervezve, csak a nézettség hiánya miatt elkaszálták?

3. Mennyire volt epizodikus, 1-1 rész mennyire kötődött egymáshoz a sorozaton belül?

Csak azért, mert egyszer majd ezt is végig akarom nézni.
1) 23 részes lett, amit sokan két szezonnak tudnak be, mivel volt benne egy félévnyi szünet. Sok amcsi sorozat évadjaiban vannak ekkora szünetek.

2) Cliffy nincs benne, viszont nagyon messze vagyunk egy lezárástól. Ennek szerintem legalább még két évad kéne.

3) Pont annyira volt epizodikus, mint mondjuk az Avatar. Nem érzem azt, hogy lettek volna felesleges részek, mert mindegyik hozzátett valamit a főszereplőkhöz és/vagy a sztorihoz.
Titkos írta: Én meg úgy vettem észre, hogy a nézők inkább pont a macska oldalán álltak, max a készítők favorizálták az egeret. XD A Vukban nem szurkoltak a vadásznak, mert a rókák csak próbáltak "megélni" valamiből és féltek tőle, míg a T&J-ben az egér egy arrogáns kis köcsög volt, aki a balhé kezdete után mindig igen hamar "rákapott" a dolog ízére és nem úgy tűnt, mint aki csak az életét félti, inkább mintha kifejezetten élvezte volna a macska szívatását, nem egyszer ki is provokálva azt. XD
:goodpost:

Ja igen, ezt elfelejtettem:
-OJ- írta:
Titkos írta:Szal érted, hol látsz ma egy ilyet, ilyet, vagy ilyet, ahol még a rész ténylegesen el sem kezdődött, de már az intrótól orgazmusa volt a nézőnek? XD
A SWAT KATS-et se felejtsük el :cool:
Ezután a sok opening után nekem az jutott eszembe, hogy én gyerekként ölni tudtam volna egy CN-ért. Mindegy lett volna, hogy ha angol is... Volt három csatornánk, és szevasz.
-OJ- írta: Én a Flúgos Futammal voltam így, hogy végig Gusztiéknak szurkoltam, dehát soha nem győzött, mert ugye ő volt a 'gonosz', holott a többiek ugyanolyan aljas módon lökdösték ki egymást :) Azt viszont már gyerekfejjel sem értettem, hogy ha mindig elől van, akkor minek áll meg csapdákat állítani ahelyett hogy behúzna a célba? :hammer:
Egyrészt igen, gyerekként nem értettem, hogyha mindenki ugyanolyan aljas, akkor miért az a gonosz, aki "dolgozik"?
Másrészt én is csak ültem, hogy ecsém, miért nem hajtasz a célba?
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Így jártam anyátokkal

Már a 4. évadnál vagyok és annyira nem érdekel ki az anya, hogy nagyon. az érdekelne, hogy

MI BARNEY FOGLALKOZÁSA?
előre is köszi ^^

ha most valaki azt reagálja erre, hogy: "hehe, ugyan kérlek" azt levadászom.... -_-

:'D Máskülönben jóféle ez a sorozat. Tökéletes Jóbarátok pótló csak néha nagyon meg tud ütni egy-egy témája.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Biztos valami olyan király céges dolog, amit egyszerű földi halandók nem hogy nem ismernek, de fel sem tudnák fogni. :D (Én sem láttam minden részt. Kéne)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Az is lehet, hogy nem ingyen fekszik le azzal a rengeteg nővel... XD
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Biztos valami managger, mivel nem csinál semmit és mégis felveti a pénz :lol:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ayla írta: MI BARNEY FOGLALKOZÁSA?
előre is köszi ^^
Nem emlékszem, hogy már a Góliát Nemzeti Banknál van-e, de gondolom valami felsőmenedzseri vezető beosztás. Pénzügyi, nem jogi.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Andro »

Most elkezdtem nézni a Red Widow c. ABC-sorozatot. Egy rész után nem sok mindent tudnék mondani. Adott egy nő, aki nem tudja, hogy a férje, a fivére, valamint a saját apja is bűnöző. Mikor a férjét lelövik, akkor szembesül a szörnyű valósággal, és úgy dönt, átveszi a családi bizniszt. Elsőre kissé érdekes alapkoncepció, hogy egy egyszerű háziasszony egy bűnszövetkezet feje legyen, de talán nem lesz bukta a sorozat. Az ABC idei újoncai ugyanis mind sorban csúfos kudarcot vallottak eddig. Még 1-2 részt tuti megnézek, hogy dönteni tudjak.

A másik sorozat, amit most nézek, egy brit sorozat, a Mr. Selfridge. 1909-ben járunk, Londonban, ahol az Amerikából érkezett Harry Selfridge nagyot álmodik. Az Oxford Street végén felépíti, és megnyitja a legnagyobb, és legjobb áruházat, amely arról híres, hogy először itt voltak kirakatok, és a vásárlók nézelődhettek is a kirakott áruk között. Harry álma az, hogy bemutassa a kor asszonyainak, hogy a vásárlás is lehet szórakoztató. Három részen vagyok túl, és nekem nagyon tetszik a sorozat. Jól felépített a történet, és nemcsak az áruház működésébe, a magasabb, valamint alacsonyabb rangú emberek életébe, de a kor társadalmába, divatjába is betekintést nyerhetünk. Szóval, csak ajánlani tudom.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Így jártam anyátokkal

KIVÉGEZVE. Amennyire lehet. Az egy dolog, hogy a GNBnél dolgozik, de hogy ott milyen beosztásban azt még mindig nemtudjuk. Szóval mostmár részről részre várom ezt is. Dejó...

Californication

Valami nyomi íróról és kicsapongásairól szól és ugyanazok a népek ajánlották nekem akik annak idején a Heroes-t és Sons of Anarchy-t. De így két rész után kicsit sem fogott meg. Nézte innen valaki? Jobb lesz ez?

Arrow vagymi
ez még csak várja, hogy megnézzem. Valaki, ajánló?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Kép

Downton Abbey

Három évad és két 1.5órás extra epizód kipipálva, mindössze egy hét alatt. De ezt valójában annak köszönheti, hogy nagyon ráértem, és mikor a feléig eljutottam, már minél gyorsabban le akartam tudni a maradékot is, hogy aztán törölhessem.
Pedig szeretem az angol filmeket, a kosztümös drámákat, az angol humort pedig különösen - de mindezek ellenére a cselekmény tekintetében ez egy hamisítatlan és teljesen fantáziátlan szappanopera, amit az öregasszonyoknak találtak ki (állítom, hogy minden országban ők teszik ki a nézőközönség nagy részét, azért olyan magas). Mert itt aztán van minden: félreértések megszámolhatatlan hada, mindenki kitol/kavar mindenkivel, amnézia, nem kívánt terhesség, néhány karaktert egy epizód alatt kinyírnak miközben előtte semmi bajuk nem volt, míg a fő lekvárkeverők végig ott vannak, stb. Tisztára mintha a Dallast néztem volna csak a századfordulós Angliába helyezve.
Az első évad még jó volt, hiszen hét epizódon át még bőven kitartott az újdonság varázsa és a karakterek megismerése. A második viszont mindennek az alja, egyrészt a cselédlány Daisy szerencsétlenkedésével, aztán ott volt az Ethel akinek a szánalmasan dögunalmas történet két évadon át húzták, miközben a Bates szál is csak döglődött. Annál a jelenetnél pedig, mikor Matthew isteni csodával határos módon seperc alatt feláll a tolószékből, letéptem volna az író fejét. A menyasszony kinyírásáról nem is beszélve, csak azért hogy ne legyen útban, és haladjon már végre a Matthew x Mary szál.
A harmadik évadban szerencsére visszavettek a lehetetlen fordulatokból, de így is jót röhögtem, mikor az elején teljesen ugyanaz a szituáció merült fel, mint Flintstone Frédi esetében az ő lánya esküvője előtt (vagyis elbacta az összes pénzt!). Ez követően az egész évad elég súlytalan volt, egyfajta üres időkitöltés míg Sybil bele nem halt a szülésbe - de ezzel a résszel legalább nem volt gond, aztán folytatódtak az unalmas hétköznapok.
Egészen addig, míg a második extra epizód végén meg nem ölték Matthewt, mert a színész megunta a sorozatot (őt se látjuk többé semmiben).
Ezzel úgy érzem, keresztet is vetettek a sorozatra. Mert akárhogy is hangoztatják, miszerint minden történetszál egyformán fontos és nincs igazi főszereplő, mégis az ő kulcsfigurája jelentette a sorozat fő mozgatórugóját és minden más aköré épült, vagy még annyira sem volt kidolgozva.
Ami tetszett a sorozatban, az a hangulat és a kor megjelenítése, valamint a rengeteg szerethető karakter (különösen a szolgák, a család elég halovány), és az tipikusan sznob beszólások, szarkazmussal teli párbeszédek (ebben az öreglányok, Maggie Smith és Shirley MacLaine igazán remekeltek). Kíváncsi leszek, épkézláb és igényesen megírt történet hiányában mindez hány évadra lesz még elég? -_-

6/10



Ayla írta:Californication

Valami nyomi íróról és kicsapongásairól szól és ugyanazok a népek ajánlották nekem akik annak idején a Heroes-t és Sons of Anarchy-t. De így két rész után kicsit sem fogott meg. Nézte innen valaki? Jobb lesz ez?
Első évadot megnéztem, de azóta sem érdekelt tovább a téma.
Egyértelműen inkább férfiaknak szóló sorozat, egy laza és züllött főszereplővel, aki minden nőt meghúz, és ezért királynak számít. De egyébként roppant unalmas.


Ayla írta:Arrow vagymi
ez még csak várja, hogy megnézzem. Valaki, ajánló?
Olyan, mint a Batman, de annyira azért nem sötét. Egy fokkal komolyabb, mint a Smallvile
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Doctor Who - Season 6

Ah, ez már hiányzott. :D Persze sokkal jobban tetszett volna, ha mondjuk a River Song sztorit, meg úgy az egész hatodik szezon gerincét képező történetet nem lövik már le nekem hatvan helyen az interneten, mivel így kb. az események 90%-át már előre tudtam, de még így is kiakadt azért az awesome-o-meter. :D Mondjuk a lezárásával ugyanaz volt a gond, mint a MLP harmadik szezonjának a végével: a befejező sztori ordít azért, hogy kétrészes legyen és fura volt, hogy 45 percbe tuszkolták bele, miközben volt olyan történet, ami meg simán belefért volna egyetlen epizódba, de jóóól elnyúúúújtottááááák. (Gondolok itt most főleg a "The Rebel Flesh - The Almost People" párosra, ahol azon kívül, hogy mi is az a flesh, kb. semmi olyan fúdenagy dolog nem történt, amit ne tudtak volna egy részben lerendezni. Valahogy nem annyira tudtam átérezni ezt a survivor horror feelinget ezekben az epizódokban, pedig pl. az egy szezonnal korábbi "The Time of Angels - Flesh and Stone" párosban ez még tökéletesen működött.) Azok után, amilyen duplarészt lenyomtak a szezon elején, én ugyanezt vártam volna vissza a végén, csak még rátéve pár lapáttal, ehhez képest ez nem igazán jött össze nekik, az ötös szezon vége szerintem csavarosabb és awesomeabb lett. (Bár úgy hallottam, Moffat is elismerte utólag, hogy pár dolgot elcseszett a Season 6 során, szal ja... XD) A karakterek viszont egyre jobbak, Mattet már az elejétől kezdve bírtam, mint Doktort, de itt aztán már végképp belejött a szerepbe, sőt, ahhoz képest, hogy Amy és Rory nekem még tök ellenszenvesek voltak az elején, mostanra úgy-ahogy megkedveltem őket is. :) (Bár más kérdés, hogy sajnos még az epizódszereplők között is sokkal jobb companion-alapanyagokat láttam, mint őket. Gondolok itt Ritára a hoteles részből vagy Craig, akit tök jó volt viszontlátni és abban a pár perces cybermanes jelenetben jobban aggódtam érte, mint Amyékért bármikor, szal ja... ^^") River meg River, ő csak rátett egy lapáttal arra, amilyen eddig is volt. XD Úgyhogy a fenti hibák ellenére is tök szórakoztató a sorozat, néhány poénon hangosan röhögtem, a szörnyekből meg ismét sikerült pár igazán hátborzongatót kitalálni. :)
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Titkos írta:...Craig, akit tök jó volt viszontlátni és abban a pár perces cybermanes jelenetben jobban aggódtam érte, mint Amyékért bármikor, szal ja... ^^"
Ó, őt bírtam én is. Meg azóta is röhögök, ha eszembe jut, hogy "Stormageddon dark lord of all" :lol:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

alvaro írta:Ó, őt bírtam én is. Meg azóta is röhögök, ha eszembe jut, hogy "Stormageddon dark lord of all" :lol:
Igeeeen! :lol: Btw: Az összes ilyen "I can speak baby" jelenet nagy király volt amúgy. XDD
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Hannibal 1x01

Jó kezdés.
Edward Norton után ez a Will Graham (Hugh Dancy) eléggé....zűrös, időnként egyenesen zakkant ahogy képes beleélni magát a sorozatgyilkosok szerepébe, de neki és a különös álmainak köszönhetően működik a sorozat thriller része. A hanghatások különösen találóak ezen a téren.
Aztán ott van Mads Mikkelsen mint a fiatalabb Hannibal Lecter, aki szabadidejében továbbra is emberi szerveket sütöget xD Szintén jó választás a szerepre. És Laurence Fishburne sem utolsó az FBI igazgató Jack Crawfordként.

SPOILER
Hannibaltól milyen sunyi volt már, ahogy leadta a drótot a sorozatgyilkos pajtásnak
Nem semmi családi vérfürdőt idézett vele elő


Nem olyan humoros mint a Dexter, de ezzel jól elleszek egy darabig :thumb:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Banshee

Rossz szokásomhoz híven most is pont azelőtt dobtam félre a sorozatot, hogy nézhetőbbé vált volna, bár sokat nem veszítettem volna, ha nem fejezem be.
A kezdő epizódot leszámítva az első öt epizód kimondottan gyenge volt, tele kidolgozatlan történetekkel és elképesztő következetlenségekkel, miközben a címszereplő kisvárost jóformán egyáltalán nem mutatták be. A karakterek ugyanettől a hiányosságtól szenvedtek: alig tudtunk meg róluk valamit. A szövegkönyv pedig tele volt rémesen összecsapott, bugyuta párbeszédekkel. Ami a legrosszabb, az a csapnivaló főhős (aki vagy begőzölt fejet vág, vagy félnótásan mosolyog, és ennyiben kimerült a színészi játéka. A szájába adott szövegek pedig még rosszabbak) és a nem kevésbé tehetségtelen ex-barátnője, akiknek csak a háttértörténetük volt érdekes, de a jellemük az nulla.
Szerencsére az évad második felében beindult végre az egyébként pofonegyszerű történet, amit addig csak halasztgattak (érdemi tartalom helyett felesleges szexjelenetekkel töltötték ki a műsoridőt), és abból kikerekedett egy tisztességes befejezés is, de az sem volt túl kiemelkedő.

5/10

Jobb is, hogy csak jövőre lesz folytatás. Addigra talán ismét kedvet kapok ehhez a sorozathoz, bár sok értékelhetőt (a véres bunyókon kívül) nem találtam benne
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

The Americans 1.évad

GoT mellett ez volt a másik sorozat, amiből hétről hétre néztem és nem halasztgattam az új epizódok megtekintését. A készítők szerintem minden szempontból jól eltalálták az arányokat. A 80-as évek hangulata megvan benne (sokszor a zenéknek köszönhetően), de annyira nem erőltették, hogy a sok retro már röhejesnek hasson a fiatalabb nézők szemében. A történetek nagyrészt epizodikus problémákkal foglalkoztak, de volt bennük annyi folytonosság, ami egy kerettörténethez és a karakterek jellemfejlődéséhez elég, miközben a kémfilmek feszültsége sem hiányzott belőlük. A karakterek oldaltól függetlenül, mind szimpatikusak voltak, éppen ezért a végjátéknál már szabályosan izgultam, hogy ki fog lebukni :shock: De szerencsére semmi jelentős cliffhangert nem hagytak a végére, így kibírom a majd egy éves várakozást a következő évadra :thumb:

8/10
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Doctor Who Season 7

És ennek a szezonnak is vége lett, méghozzá egy olyan cliffhangerrel, hogy november 23-ig mindenki meg fog őrülni, ugyanis csak akkor jön a folytatás, ami egyben a sorozat 50. évfordulós specialja is lesz. :lol: (Spoiler: Amiben egyébként majd a Tizedik Doktor és Rose is tiszteletüket teszik majd. :D) A szezonról: nem volt rossz bár ezek a nagy szünetek eléggé felszabdalták. Ugye az első fele lement még tavaly, aztán volt szünet, aztán jött a karácsonyi special, aztán megint szünet és márciustól májusig ment le végig. Emiatt inkább érződött úgy, mint két mini-szezon, ráadásul a korábbi szezonokkal ellentétben itt a nagy, egész szezonon átívelő történetet is nélkülöznünk kellett. Jó, ott volt Clara sztorija, ami legalább kiderült a szezon végére, meg Trenzalore-t is bedobták az utolsó részre, de abból még túl keveset láttunk most, majd talán a folytatásban. Eddig marhára nem vágom, miért is mondták, hogy ez az a hely, ahol senki nem hazudhat. Ja és Moffat meg jól átcseszte a fanokat, mert beígérte, hogy az utolsó részben hallani fogjuk a Doktor nevét, de persze kamuzott. Mondjuk ezt sejtettem, szerintem az sosem fog kiderülni, de akkor minek etet minket ígéretekkel? Meg nyilván azért is lett ilyen felemás a szezon, mert a közepén szálltak ki Amyék és gondolom Moffat úgy volt vele, hogy az már elég "sokk" egy szezonra, nem kell ide még valami hatalmas plot is, de azért nem bántam volna. Mondjuk Clara rulez. *___* Lehet csak én voltam így vele, de Amy és Rory idegesítő, ellenszenves és fárasztó volt számomra. Így a hetedik szezon elejére azért már eléggé kikupálódtak, de utána meg már a házaséletükkel volt egyre nehezebben összeegyeztethető ez a kalandozás a Doktorral, szóval én inkább megkönnyebbültem és nem szomorú voltam, amikor végre kiírták őket. ^^" Szóval Clara már nagyon kellett. :)

Az évfordulóról meg annyit, hogy: nagyon remélem, hogy nem egyetlen speciallal akarja letudni Moffat az egészet 45 percben. Meg az is elég gáz, ha csak két Doktor fog szerepelni összesen, ráadásul úgy, hogy abból az egyik még a jelenlegi. Oké, Eccleston (Kilencedik) kitalálta, hogy ő életében még egyszer el nem játssza a Doktor szerepét, pusztán azért, mert anno összekülönbözött a stábbal, vagy mi (ami szvsz ennyi év távlatából már egy hülyeség, kíváncsi vagyok, hány olyan ember van még ott, akik anno 2005-ben vele dolgoztak és azóta még nem léptek le), valamint azt is megértem, hogy a régi Doktorokat (Első-Hetedik) már igen nehéz lenne visszahozni, de pl. a Nyolcadikat (Paul McGann) még simán vissza lehetne, ő 1996-ban volt először Doktor és csak egy mozifilmet kapott, ráadásul mivel az Időháborúról is szó lesz a specialban, ezért ideális lenne, hogy behozzák. (Mert eddig csak annyit tudtunk, hogy Nyolcasként keveredett bele és Kilencesként jött ki belőle, viszont a hetedik szezon végén felbukkanó Doktor miatt még az is lehet, hogy csúszik az egész számozás és ő lesz az "igazi" Kilencedik Doktor, szóval ezt is megmagyarázhatnák.) Főleg, hogy olyanokat is csináltak már a legutolsó részben, hogy az Első Doktort eljátszatták egy másik színésszel és ráadásul úgy, hogy nem mondtam volna meg, hogy nem ő az. :D Szóval meg lehetne ezt oldani, hogy igazán nagyot szóljon, kérdés, hogy Moffat mennyi energiát hajlandó belefektetni a projectbe. (Hallottam már olyat is, hogy mivel a Sherlockot is viszi párhuzamosan a Doktorral, ezért az előbbiben lövöldözi el az összes agysejtjét, míg a Doktor esetében csupán a jól bevált recepteket kevergeti össze. Azért remélem, hogy nem így lesz.)
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A fentiekre reagálva csak annyit, hogy remélem (és gondolom), hogy a BBC eléggé oda fogja magát tenni az évfordulóra. Már eddig is jó pár videóval stb. látott el minket és ebből remélem is, hogy ahogyan közeledik a kövi szezon úgy derül ki, hogy mi is lesz (ha tényleg csak 2 Doki lesz akkor uhm :( , na de még mindig ott van a karácsonyi spec :D )
Moffatról meg az jutott az eszembe, hogy többször mondta, hogy gyerekként mennyire rajongót a sorozatért és számára mekkora megtiszteltetést jelentet, hogy most ő alkotja a DW-t, szóval ez megint csak reménykedésre ad számomra okot, hogy az 50. évfordulóra valami igazán nagyon ütős dolog lesz összehozva.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Doctor Who

November 23-án lesz az 50. évfordulós special, ahol fény derül a hetedik szezon végén megjelenő rejtélyes öreg Doktor kilétére, valamint a Russel T. Davies-érát kedvelők számára jó hír, hogy Tizes és Rose is szerepelni fognak. :D (Mondjuk én azért kíváncsi leszek, hogy ténylegesen a Tizedik Doktort kapjuk-e majd, vagy csak azt a "klónját", akivel Rose végül összejött.)

Ennél is nagyobb hír azonban, hogy az idei karácsonyi specialban végleg elbúcsúzunk Matt Smith-től, vagyis a Tizenegyedik Doktortól. Eredetileg még úgy volt, hogy aláírt valami 2014-re szóló szerződést, ergo legalább egy szezonig még maradt volna, de úgy tűnik, közbejött valami. Hiányozni fog, mégis csak vele kezdtem nézni a sorozatot, mondhatni ő kedveltette meg velem a Doctor Who-t legendás belépőjével, ráadásul pont David Tennantot váltotta, úgyhogy nagyok voltak vele szemben a fanok elvárásai, de maradéktalanul eloszlatott minden kételyt, a véresszájú "Tennantistákon" kívül szinte minden fan megszerette. :) Ugyanakkor nagyon izgatott is vagyok, az új Doktor ugyanis nem lesz semmi: bemutatom Peter Capaldi-t, a Tizenkettedik Doktort! :D Igen, végre meg merték lépni a készítők, hogy nem egy bishounen, eyecandy, 20-30 közötti pasast raknak be Doktornak, hanem a klasszikus sorozathoz visszanyúlva kaptunk egy jó kis ötvenest. XD (Reméljük van annyi normális fanja a sorozatnak, hogy ha most az összes fangirl lelépne, akkor sem esik le a nézettség a béka feneke alá. ^^") A képek és a "The Thick of It" sorozatban nyújtott alakítása alapján ráadásul a színészi játékával sem lesz semmi gond, egyszerre tud komoly és nagyon hülye lenni, ami fontos egy Doktort játszó színésznél, valamint az interjú alapján is szimpi volt. :) (Ja igen, sokan megjegyezték, hogy az első bemutatkozó videójában olyan gonoszul vigyorog. Nos, erre van egy tippem, valószínűleg nem véletlen, de előbb még megvárom az évfordulós specialt, abból derül majd ki, hogy igazam van-e.) Stílusra amúgy eddig nekem kicsit a Harmadik és Negyedik Doktor keverékének tűnik, de persze majd meglátjuk, hogy pontosan milyen lesz, remélhetőleg nem csak korábbi Doktorok összemixelt másolata. (Bár ahogy halad előre a sorozat, úgy lesz egyre nehezebb megoldaniuk, hogy ne váljon a Doktorok személyisége önismétlővé, de remélhetőleg ezt is meg tudják majd oldani valahogy. XD) És most jön a feketeleves: még jövő év elején kezdik forgatni az új Doktor epizódjait, úgyhogy miután kapunk majd egy regenerációt Karácsonykor, akár jövő augusztusig is várhatunk, mire képernyőre kerül a folytatás. :dirr: Apropó, regeneráció: ez mennyire igaz! XDDD (Mármint a fandom hülyébbik felére. XD) Azoknak a "kedves" fangirlöknek pedig, akik kiborultak Capalditól, ezt a videót ajánlom sok szeretettel. :twisted:
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Megnéztem az NBC féle Dracula minisorozat első részét... lássuk csak mi volt benne?
- Steampunk tech + Tesla (má' megint) felemlegetésével eleketromos áram a semmiből
- Titkos társaság akik olajból akarnak az eljövendő XX. sz-ban meggazdagodni
- Katanával hadakozó Drakula XIX. sz végi London háztetőin
- Van Helsing mint egyetemi oktató, akit mellesleg közös bosszú vezérel a címszereplővel
- A Hasfelmetsző Jack gyilkosságok valójában vámpír támadások voltak
- mondtam már, hogy a Gróf itt egy amerikai milliomosnak adja ki magát?

szóval összességében az egész cucc baromi buta, de a minőségi jelmezek, díszletek plusz a fentiekből kövezkezően teljesen elmeroggyant feldolgozása Bram Stoker mívének beteg mód szórakoztató elegyet alkot
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Primeval: New World

Nekem is szokásom olyan sorozatokat kifogni, amik nagyon megtetszenek, aztán kapom a hideg vizet a nyakamba, mert kiderül, hogy elkaszálták x évad után. Sajnos a Primeval spin off-ja csak egy évadot élt meg, a készítők szerint nem volt elég a nézettség, pedig az eredeti brit sorozatért is elég sokan rajongtak, amikor még adták. A Primeval-al (magyar címén Őslények kalandorai XD) még anno a tv-ben futottam össze, kíváncsi voltam, hogy ezúttal vajon minek adtak ilyen zseniális magyar címet. Sajnos nem az első résztől láttam, így csak némi fogalmam volt az alap szituációról. Szerencsére jó szokásukhoz híven, az AXN újra elővette a sorozatot és leadta az első évad ismétlését, tehát újra meg tudtam nézni, ezúttal az elejétől kezdve. Szerencsére nem sokkal később követte a második, majd kisebb szünet után a harmadik évad is. Amikor nekiláttam, akkor eszembe se jutott, hogy ennyire be fog jönni az időkapu+a jelenbe átszökött lények kombó. Maga az alap szituáció nem bonyolult, egyik percről a másikra fényes gömbök jelennek meg különböző helyeken és általában át is jön rajta valami csúnyaság. Főhőseink feladata pedig az, hogy szépen visszakergessék őket a saját idejükbe, lehetőleg anélkül, hogy vacsorává váljanak. Jó, azért nem mindig ez a helyzet, de általában ragadozók szabadulnak el. (Ja, és azért nem dinoszauruszokat említek, mert képbe kerülnek teherautó méretű bogarak, óriási férgek az idők hajnaláról, amikor még főleg szén-dioxidból állt a Föld légköre, sőt a jövőből érkező állatokkal is meggyűlik a csapat baja.) Azt hittem, hogy ez ilyen "monster of the week" kategóriájú cucc lesz, de szerencsére tévedtem. Kezdetben valóban ez volt a helyzet, viszont később behoztak egy komplex háttérszálat, ami egyre csak gabalyodott és sajnos az 5. évad végére sem sikerült teljesen tisztázni mindent. Sokáig vártam egy esetleges 6. évadra, de helyette érkezett meg a spin off, a Primeval: New World.
A helyszín változott, Angliából átmentünk Kanadába és teljesen új csapatot hoztak be a képbe. Persze azért nagyjából összekötötték a két sorozatot, a fő sorozat egyik karaktere vendégszerepelt az első részben, illetve visszatért az utolsóban is. A spin off rögtön két rejtélyt is bedobott az elején, gondolom ezzel próbáltak még több nézőt leültetni a képernyő elé. Az évad kétharmad részében ez is úgy működött, mint régen az eredeti sorozat, jött egy vagy több lény, amit vissza kellett juttatni az anomálián át a saját idejébe. Nekem ezzel nem volt bajom, mert szerettem ezt a felállást is. Aztán jött a váltás, itt szintén bedobták a háttérben húzódó rejtélyt, ezzel sokkal komplikáltabbá téve az egészet. A készítők eleve úgy tervezték, hogy ez is hosszabb lesz, nyilván ezért zárták le az évadot akkora cliffhangerrel, hogy majdnem falnak ugrottam tőle. A szereplőket hamar megkedveltem, mert igazán emberire sikerültek, könnyű volt velük azonosulni. Az nálam külön plusz pont volt, hogy minden a katonaság bevonásával kezdett elromlani. Ameddig csak a kis csapat tevékenykedett, nagyjából-egészéből jól mentek a dolgok. Aztán jöttek a marcona arcú katonák, akikkel közölni kellett volna, hogy az "előbb lősz, aztán gondolkozol" taktika nem igazán jön jól, hiszen az idővonalakkal nem kéne babrálni. Nagyon sajnálom a sorozatot, szerintem igazán megérdemelte volna a folytatást. Az egyetlen, ami miatt nehezteltem a készítőkre, hogy rövid évadokat csinálták. A New World első évada mondjuk 13 részes volt, de a sima Primeval 6 részes kezdő szezonnal nyitott, ami azért elég halovány egy huszonakárhány epizódot számláló sorozathoz képest.
Egyébként mindkét sorozattal nagyon vigyázni kell, mert bizony a céltáblával sétáló mellékszereplőkön kívül mások is kihullanak. A fő sorozatban konkrétan főszereplők is meghaltak, olyanok, akikre végképp nem számítottam. A New World-ben annyira nem volt brutális ez a fajta karakterhalál, de ebben sem éppen a happy end-re mentek rá. De talán pont ettől lett az egész életszagúbb, már amennyire egy ilyen sci-fi témánál ez lehetséges.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui Who-s (hús? hogy írjam le az s toldalékot (mmint almás, asztalos, who-s) hogy ne hasson hülyén? XD) avatár posztja hatására ide is bemásolom amit kiírtam ma google plusra:

Mivel a héten nem volt Dracula arra vetemedtem, hogy megnézzem életem első (két) Dr. Who részét a (The Night of the és) The Day of the Doctor képében, mert milyen dolog már, hogy az ember geeknek gondolja magát oszt még nem láttott egy részt sem egy 50 éve (minusz a ~15 év középen ameddig nem) futó és gigantikus fandommal bíró scifi sorozatból.

Észrevételek:
1. Első élménynek kifejezetten szórakoztató volt. (Kétségtelen eleget ültem már az ineternet előtt, hogy azért a mitológióval tisztában legyek annyira, hogy különösebben ne legyek elveszve. Bár azért voltak pár helyen kis kérdőjelek a fejem felett.)
2. Az epikus háttérzene tetszett (bolgyó körbevétele alatt, meg az utolsó jelenet alatt), pedig eléggé "átlagos epikus háttérzene" volt... tudja valaki, hogy ez a jubileumi szpesölhöz készült, vagy ez visszatérő motívum?
3. Azért annyira nem győzött meg, hogy neki üljek komolyabban nézni. Illetve a "nem szeretem az epizódikus végtelen történeketet" hozzáállásomon nem tudott át törni.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:Mivel a héten nem volt Dracula arra vetemedtem, hogy megnézzem életem első (két) Dr. Who részét a (The Night of the és) The Day of the Doctor képében, mert milyen dolog már, hogy az ember geeknek gondolja magát oszt még nem láttott egy részt sem egy 50 éve (minusz a ~15 év középen ameddig nem) futó és gigantikus fandommal bíró scifi sorozatból.
Én tényleg mindig örülök, ha új emberrel gyarapodik a Whovianok tábora, vagy ha valaki nem is lesz fan, de legalább ad egy esélyt a sorozatnak, viszont ezzel a két epizóddal kezdeni kb. olyan, mintha a Gyűrűk Ura világának megismerését A király visszatérrel indítanád. ^^" Lehet, hogy tetszeni fog, de messze nem fogod annyira érteni, illetve nem lesz az egész akkora katarzis, mint egy olyan nézőnek, aki már régebb óta benne van a témában. Csak gondoltam, ezt azért nem árt tudnod, meg azt is, hogy szerintem nem feltétlenül egy olyan évfordulós epizód a legjobb módja a sorozat megítélésének, ami bár tényleg baromi jó, de elsősorban értelemszerűen a "fanservice"-re, meg kikacsintásokra megy rá, a karakterekkel és a sztorival meg csak akkor foglalkozik, ha van még rájuk idő a fentiek mellett.
Cruel Angel írta:Észrevételek:
1. Első élménynek kifejezetten szórakoztató volt. (Kétségtelen eleget ültem már az ineternet előtt, hogy azért a mitológióval tisztában legyek annyira, hogy különösebben ne legyek elveszve. Bár azért voltak pár helyen kis kérdőjelek a fejem felett.)
Kérdezz nyugodtan, hátha tudok segíteni. :) Bár még nekem is legalább egyszer meg kell majd néznem, hogy úgy 80-90%-ban tiszta legyen a dolog.
Cruel Angel írta:2. Az epikus háttérzene tetszett (bolgyó körbevétele alatt, meg az utolsó jelenet alatt), pedig eléggé "átlagos epikus háttérzene" volt... tudja valaki, hogy ez a jubileumi szpesölhöz készült, vagy ez visszatérő motívum?
Ez kérlek a Tizenegyedik Doktor theme songja. :D Persze van belőle legalább 4-5 különböző változat, asszem ez sem az "original" volt, hanem egy némileg turbózott változat. Jellemzően ezt, vagy valamelyik egyéb változatát szokták bejátszani, ha Tizenegyes épp megment mindenkit az utolsó pillanatban valami cool húzással. XD Tízesnek is volt ilyenje, az ő idejében meg azt nyomatták kb. kétepizódonként. XD
Cruel Angel írta:3. Azért annyira nem győzött meg, hogy neki üljek komolyabban nézni. Illetve a "nem szeretem az epizódikus végtelen történeketet" hozzáállásomon nem tudott át törni.
Egyébként főleg erre írtam a postom legelejét, vagyis hogy lehet nem a legjobb ötlet volt ezzel a résszel kezdened az ismerkedést. ^^" Persze nem volt ez rossz, csak mondom, inkább fanservice-es megemlékezés régebbi fanoknak. Vagy legalábbis azoknak, akik folyamatosan olvassák a híreket a sorozatról, stb. (Pl. az, hogy egy pillanatra láttuk a következő Doktort is, egy átlagos nézőnek szerintem semmit nem mond, de én, aki már hónapok óta vártam rá, majdnem orgazmust kaptam attól is, hogy volt egy mondata, illetve mutatták a szemeit. XD Vagy pl. szomorúan jutott eszembe, hogy akik mondjuk csak az új sorozatot ismerik, azoknak a kurátor a végén semmit nem jelentett, pedig közben... :()

Az epizodikusságot viszont aláírom. Persze mindig van valamilyen legalább egy szezonon átívelő összefüggő rejtély a háttérben, de általában mégis inkább úgy van megírva az egész, mint egy 12-13 részes anime. A szezon első 1-2 epizódja durvának tűnik, meg ilyen "fú, mi lesz itt!"-feelingű, de aztán a maradék tíz rész tényleg epizodikus és csak az utolsó 1-2 részben veszik elő újra a kezdőbonyodalmat, ahol legtöbbször vagy meg is oldják, vagy áttolják a következő szezonra az egészet, ahol kezdődik elölről a fenti metódus. Igazából pusztán a történet miatt nem is ajánlanám senkinek, amit viszont nagyon eltaláltak benne, az egyrészt a humor, másrészt a Doktor, pontosabban a Doktorok, mert a sorozat fő vonzereje szerintem pont az a zseniális húzás volt, hogy a kezdetben kényszerű színészcserét később sikerült canon-elemként beépíteniük a történetbe, kvázi halhatatlanná téve ezzel a sorozatot, hiszen így nem kell bevezetniük az olyan húzásokat, mint remake, folytatás más szereplőkkel, "új generáció", stb., hanem egyszerűen ha az adott színész már unja a dolgot, vagy kezd kiöregedni a szerepből, lecserélik valaki másra és folytatódhat tovább a történet.

Edit: Ja, egyébként még a postod előtt gondolkodtam azon, hogy írjak-e ide valamit érdemben az évfordulós részről, de igazából azon kívül, hogy nagyon király volt és bőven várakozásaimon felül teljesített, mást nem igazán tudnék róla írni, mert egyrészt ezt látni kell, másrészt spoileres is lenne, harmadrészt meg ahogy már fentebb írtam, ezt igazán a hardcore fanok fogják élvezni, ők meg már úgyis centit vagdosva várták a megjelenés napját. XD (Ja és jut eszembe! A "The Five(ish) Doctors" című fél órás kisfilmet is ajánlom mindenkinek, a maga nemében legalább akkora epicness, mint az évfordulós rész volt és közben könnyesre röhögi magát rajta az ember. XD Persze ahogy az évfordulós részhez a "Whoniverse"-t jó ismerni, ehhez meg a sorozatban szereplő színészeket, plusz a készítő stábot. XD)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:
Cruel Angel írta:Észrevételek:
1. Első élménynek kifejezetten szórakoztató volt. (Kétségtelen eleget ültem már az ineternet előtt, hogy azért a mitológióval tisztában legyek annyira, hogy különösebben ne legyek elveszve. Bár azért voltak pár helyen kis kérdőjelek a fejem felett.)
Kérdezz nyugodtan, hátha tudok segíteni. :) Bár még nekem is legalább egyszer meg kell majd néznem, hogy úgy 80-90%-ban tiszta legyen a dolog.
A segítségemet én is felajánlom, akár a mostani special-al kapcsolatban, vagy, ha kíváncsi vagy egy-két dologra magával a sorozattal kapcsolatban, akkor is megpróbálok letisztázni pár dolgot.

Egyébként Titkosnak igaza van, ez egy kemény "fanservice" epizód volt a fanoknak, akik értették az utalásokat és a poénokat.
Titkos írta:Edit: Ja, egyébként még a postod előtt gondolkodtam azon, hogy írjak-e ide valamit érdemben az évfordulós részről, de igazából azon kívül, hogy nagyon király volt és bőven várakozásaimon felül teljesített, mást nem igazán tudnék róla írni, mert egyrészt ezt látni kell, másrészt spoileres is lenne, harmadrészt meg ahogy már fentebb írtam, ezt igazán a hardcore fanok fogják élvezni, ők meg már úgyis centit vagdosva várták a megjelenés napját. XD (Ja és jut eszembe! A "The Five(ish) Doctors" című fél órás kisfilmet is ajánlom mindenkinek, a maga nemében legalább akkora epicness, mint az évfordulós rész volt és közben könnyesre röhögi magát rajta az ember. XD Persze ahogy az évfordulós részhez a "Whoniverse"-t jó ismerni, ehhez meg a sorozatban szereplő színészeket, plusz a készítő stábot. XD)
Nekem is ez a problémám, már elkezdtem megalkotni magamban, hogy mit is fogok írni, de rájöttem, ha mélyebben belemennék a témába, akkor az egész egy jó nagy spoiler lenne. Nekem annyiban szerencsém volt, hogy bár csak egy nappal később tudtam megnézni, mégis sikerült úgy manővereznem az internet bugyraiban, hogy nem spoilereztem le magamnak semmit. Úgy éreztem magam, mint egy katona az aknamezőn. :LOL: Bár nem tartom magam hardcore Tennantistának, azért mégis a 10. Doki a kedvencem, úgyhogy örültem a visszatérésének.

Egy rövidebb véleményt azért mégis mondanék:
Szerintem ez zseniális volt, méltó egy 50. évfordulós részhez! Egyszerűen alig tértem magamhoz, miután megnéztem. John Hurt remekül játszotta a Doktort, nem gondoltam volna, hogy ennyire megkedvelem. Mindig is bírtam a humorát a sorozatnak, ezzel a triplázással pedig csak még rátettek egy lapáttal. Mindhárom színész természetesen adta ki magából a poénokat, különösen a fez és a szonikus csavarhúzós jelenetek tetszettek. Külön megjegyezném, amikor a 8.5-ös Doktor rászólt a másik kettőre, hogy ne lóbálják már a csavarhúzót, mert nem vízi pisztoly. :vigyor: A nyúlon szintén szakadtam egy sort, a Doktor elmondta a nagy monológját, aztán pedig megállapította, hogy az mégse egy zygon. :lol: Rose visszahozásán kicsit húztam a szám, mert nem tudtam, hogyan akarják megoldani. Szerencsére nem hatott erőltetettnek ez a megoldás. A szemüveges segítő hölgyemény pedig igazán szép sálat viselt, nagyon hasonlót, amit anno a 4. Doktor nyakában láthattunk. Nem bántam volna, ha Christopher Eccleston is visszatér, de állítólag vele nagyon nehéz volt együtt dolgozni és a mostani részre is csak különleges feltételekkel vállalta volna el a szereplést. Azok a jelenetek, amiket bevágtak és szerepelt rajtuk, már meglévő részekből vágták ki. Viszont így a regeneráció kicsit érdekesen nézett ki. Nekem sikerült megállítani egy jó pillanatba és világossá vált, hogy a 9. Doki lesz belőle, de ahogy olvastam, sokan azt hitték John Hurt a 11. Doktor utáni énje és belőle lesz majd a 12., vagyis Peter Capaldi. Mondjuk ez azért sem lehetséges, mert beszélték, hogy ezt a kalandot el fogja felejteni. Clara még mindig nagyszerű társ, őt valahogy jobban meg tudtam kedvelni ez alatt a rövid idő alatt, mint az Amy-Rory párost.
A karácsonyi részt már várom és egyúttal nagyon kíváncsi vagyok az új Doktorra. Érdekes, hogy megint visszanyúltak a kezdetekhez és az idősebb korosztályból választottak színészt. Azért remélem ez senkinek nem veszi majd el a kedvét. Nagyon drukkolok, hogy Clara még maradjon útitárs.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Titkos (és most már Rui, mert beposztoltál elém miközben ezt a kis wall of textet gépetem):
- Amin vakartam a fejem, hogy ki a csaj akinek az alakját felvette a Moment (bár lejött, hogy companion), illetve főleg, hogy miért hívja magát Bad Wolfnak.
- A másik ami némileg wtf volt számomra, hogy miért is kapták fel egy helikopterrel a Tardist az elején annélkül, hogy megnézték volna, hogy esetleg ne adj isten benne / környéken van-e a Doki.
- A kurátor a végén volt amit tényleg nem értettem és utána kellett néznem. (Az a rész folyamán el lett mondva/kikövetkeztethető volt, hogy a Doktor valamely korábbi inkarnációja kurátor volt. Elvégre egy asztala is van, nem? Vagy legkésőbb másnapra lesz XD) Bár Tom Baker féle Doktor volt az első Doki akivel képileg találkoztam az neten úgy 6-8 évvel ezelőtt, amikor egy ismerős betette avatárjának MSNn, így számomra (úgy hogy a Day of the volt ugye az első rész amit láttam) ő a kép ami bennem a Doktorrol él mégsem ismertem meg a színészt. Hát istenem, manerizmusát nem ismertem ugye, kalapja, sálja és göndör összevissza haja meg nem volt. XD
- Igen, tudtam, hogy az új Doktor színészéről láttunk (Capaldi? nem tudom h írják a nevét) teasert, az által, hogy láttuk a szemét meg a mozdulatát. Tényleg nagyon badass volt. ... Mondjuk, ami ennek kapcsán felmerült bennem az az, hogy mi van ha lesz utána is új regeneráció? Azon inkarnációk már nem voltak szükségesek a bolygó mentő akcióhoz? XD
- A háttérzenét azóta már kiderítettem, de köszi. (Kiderült, hogy már halottam is, hiszen láttam az "I'm the Doctor. Basically, run." jelenetét 11-esnek, valamikor pár évvel ezelőtt.)

És akkor más téma. Nézi valaki rajtam kívül a NBC Dracula című sorozatát? Most fut. Elvileg egy szezon van tervezve (remélem nem lesz több, mert az imho rontana az egészen), amely 10 részes és most tartunk az 5.-nél.
Szóval.... Ez a cucc glorious. Zseniálisan beteg és betegen zseniális. A készítők vagy szívtak valamit és/vagy úgy döntöttek, hogy ami eszükbe jut azt leírják a forgatókönyvbe, mert egy szezon és a stúdiónak ha nem tetszik, akkor sincs veszteni valójuk.
Miről szól... hmm... arról, hogy 1890 magasságában Dracula fiatal amerikai iparmágnásnak kiadva magát megérkezik Londonba, hogy Teslától lopott ötlettől vezérelve vezetéknélküli áramszolgáltatást adhasson olcsón mindenkinek. Ez természetesen csak álca (bár működik és borderline steampunk), valójában a XX. századot az olajjal uralni akaró felsőtízezerbeli titkos társaságot akarja levadászni, mivel ez a társoság évszázadokkal ezelőtt megölte a nőjét. Ebben segítségére van Renfield a fekete amerikai ügyvéd és inas, illetve Van Helsing a vámpírvadász, aki amúgy civilben orvosokat tanít a londoni egyetemen, ja és nagyon dolgozik egy megoldáson, hogy Vlad a napfényben is bóklászhasson, hogy nehogy véletlenül lebukjon. Mindemellett felbukkan nekünk Jonathan Harker, aki itt újságíróból lesz a címszereplő cégének aligazgatója azzal a feladattal, hogy minél több dolgot ásson elő a gonosz order tagok múltjából, viszont ezáltal negligája Minát a csinos jegyesét, aki természetesen Dracula nőjének pontos mása és mellesleg orvostanhallgató (nő létére).
"Jó, jó ez így elég vad, de mi ebben az annyira glorious?" - kérdezhetné a fenti bekezdésem alapján a kedves olvasó. Nos lássuk az alábbi gyöngyszemeket (nagyon halovány spoilerek) az első öt részből:
- Draculának katanája van.
- Láttunk 1980-as évekbeli londoni sárviadalt hölgyekkel. (Lehetett látni a könyöküket, meg a térdüket. Micsoda fertő. XD)
- Láttunk 1980-as évekbeli szórakozó helyet, ami egy az egyben 60's hippi bulijaira hajaz színes fényekkel (nyílászárók takarva színes leplekkel) és fű vagy lsd helyett abszinttal. A (háttér)zene amúgy ugyanaz.
- Láttunk 1980-as évekbeli elit melegbárt.
- Volt egy rész, amely főkonfliktusa az volt, hogy Drakula vajon fel tud-e vásárolni egy hűtőfolyadékot gyártó/forgalmazó vállalatot vagy sem. (Fel.)
- Dracula első rész óta d*gja a Társoság fővámpírvadász özvegy MILF-jét (Mert ilyenje is van a titkos társoságnak, miért ne lenne.), akinek csak most kezd leesni, hogy talán esetleg, mintha egy vámpírral bújkálna ágyba.
- Volt egy rész, melyben Van Helsing megmérgez tudatmódosító szereket használó látnok testvér és/vagy szerelmespárt, hogy ne derítsék ki, hogy ki a vámpír a városban. Majd, hogy nehogy lebukjon (ilyen paralízist az országban csak ő tud előállítani) felkeresi személyesen őket és reflex kalapáccsal juttatja őket a másvilágra. Don't do drugs, kids.
- és végül de nem utolsósorban io9.com-on (ez a gawker scifi/geek/fantasy blogja) recap blogolja valaki a részeket hétről hétre, amik legalább olyan szórakoztató olvasmányok néha, mint az adott rész. Pl. az eheti blogbejegyzés címe: "It’s bros before foes on a very special Dracula: Friendship Is Magic"
Kép
Válasz küldése