Animék, amiket rossznak tartotok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ami az egyik legrosszabb sorozat az a Lili a virágangyal. Szinte csak szenvedtem amíg néztem. De ez talán betudható a rossz szinkronnak is.
A Candy, Candy azonban az egyik kedvencem. Tehát, azt nem bántani! Értve vagyok???!!! :twisted:
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Apropó, Rose of Versailles: Ezt még a bátyám is nézte annakidején...
(Bár most már biztos letagadná :wink: )
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Hikari írta:Apropó, Rose of Versailles: Ezt még a bátyám is nézte annakidején...
(Bár most már biztos letagadná :wink: )
Olyan ismerős. Miről szól? Asszem láttam, de nem vagyok biztos benne.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Halványan dereng, hogy egy szőke lányról aki férfiruhában bizonyította be hogy milyen bátor és szerelmes lett egy hasonlóan szőke férfiba? Sacc...persze lehet, hogy nem ez volt az... :roll:
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kagome írta:
Hikari írta:Apropó, Rose of Versailles: Ezt még a bátyám is nézte annakidején...
(Bár most már biztos letagadná :wink: )
Olyan ismerős. Miről szól? Asszem láttam, de nem vagyok biztos benne.
Lány (Oscar), akit a papa fiúnak nevelt, katona lesz, felutazik Párizsba, és Marie Antoinette testőre lesz (mindezt nem sokkal a forradalom előtt), aztán "összjejön" egy fazonnal -> szerelmi háromszögek ezerrel.

És mindemellett baromi jó. :) Az anime és manga történetének egyik legnagyobb klasszikusa. (bárcsak a mangát lefordítanák valami emberi nyelvre is...)
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

mana írta:
mufurc írta:
Meglivorn írta:Fist of the North Starban egyetértünk. Én még a Genocybert tartom ilyennek, de ezt is csak ritkán említem. :p
Utóbbiból hálistennek kimaradtam... *fuhh*
Mázlista... Nekem mindkettőhöz volt "szerencsém", igaz, saját hibámból...
És most, hogy belegondolok, tényleg ez a kettő az, ami abszolút nem jött be :roll:
En meg speciel nagyob szeretem a GenoCyber-t.. :) Imho az a baj, hogy annal az emberek tobbsege leragad azon, hogy 'fuuuj, belek!' megstb, es nem veszi eszre, hogy tele van baromi jo megoldasokkal meg a sztori is nagyon korrekt.. :P
Mondjuk ez mutatja, hogy mennyit ernek az ilyen 'legrosszabb ez-az' topicok.. pl. valaki feljebb emlitette ugye a Cowboy Bebopot, amit meg NAGYON soken (én is pl.) a legjobbak kozott tartanak számon.


(Candy Candy meg valami rettenet.. o___o/)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Case írta: (Candy Candy meg valami rettenet.. o___o/)
És miért is rettenet? Ha néztél volna belőle valamit, tudhatnád, hogy van benne sok ötletes megoldás (főleg ahhoz képest hogy a műfajában az egyik első volt), és a sztori is nagyon korrekt. :P

A Beboppal kapcsolatban amúgy egyetértek....
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Éppen ma este fogom megnézni a Cowboy Bebop movie verzióját...majd elmesélem hogyan tetszett. Nem nagyon hallottam még kritkát róla, meg nem is kaptam sem ajánlást sem elrettentést így teljesen "szűzen" állok a témához :lol:
Kép
Avatar
Touji
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2003.07.31. 08:03
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Touji »

Nekem ami nem jött be anime az Angel Links és a Megami Kouhosei.
Valamint a .hack sorozatot se szeretem.
Azt például azért nem, mert meg kell nézned két sorozatot, egy OAV-t és vagy 3 játékot végigvinned, hogy teljesen átlásd az egész szorit.
Nem szeretem az ilyen marketing-animéket...
Touji
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Elfelejtettem, de eszembe jutott... van még egy anime ami nem igazán jött be. Azt hiszem kapok majd érte ::japtoun:: de bizony számomra a Mononoke Hime bizony úgymond felejthető "élménynek" bizonyult. Megmondom őszintén, hogy nem zártam a szívembe...
Kép
Avatar
Ken
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.07.31. 16:33

Hozzászólás Szerző: Ken »

Eszembe jutott még egy, a Cubix. Már ha ez anime. Az öcsém imádja, de engem kiráz tőle a hideg. Az a kancsal gyerek meg a többiek... A csodálatos szinkron pedig...
Azzal is egyetértek, hogy a Digimon sorozat és a movie szinkronja is borzadály. Pláne az ilyeneket nem bírom:
Cody:-Jaj de jó, újabb digitojás!
Armadillomon:-Jaj, de jó, az új tojással át fogok alakulni!
Hawkmon:-Csak vigyázz, nehogy magas legyen a koleszterinszinted tőle.
(Az idézetek sajnos nem pontosak, de szerintem ebből megértitek, mire gondolok)
Amúgy a Pokémon3 miért nem jelent meg a moziban?Nézem a TV-műsort és látom, hogy megy a HBO-n. Még videón se lehet megvenni...
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Ynah írta:Azt hiszem kapok majd érte ::japtoun:: de bizony számomra a Mononoke Hime bizony úgymond felejthető "élménynek" bizonyult.
Egyetértek.. mármint azzal, hogy kapsz érte ;) a Mononoke Hime szerintem jó anime. Nekem nagyon tetszett..
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Ynah írta:Azt hiszem kapok majd érte ::japtoun:: de bizony számomra a Mononoke Hime bizony úgymond felejthető "élménynek" bizonyult. Megmondom őszintén, hogy nem zártam a szívembe...
Tőlem ugyan nem kapsz semmit (max egy nagy puszit), mert én sem rajongok túlságosan a Mononoke Hime-ért. És szerintem a Chihiro is felejthető... :?
Avatar
Touji
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2003.07.31. 08:03
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Touji »

Lulu írta:
Ynah írta:Azt hiszem kapok majd érte ::japtoun:: de bizony számomra a Mononoke Hime bizony úgymond felejthető "élménynek" bizonyult. Megmondom őszintén, hogy nem zártam a szívembe...
Tőlem ugyan nem kapsz semmit (max egy nagy puszit), mert én sem rajongok túlságosan a Mononoke Hime-ért. És szerintem a Chihiro is felejthető... :?
Kíváncsiságból: Neked melyik anime movie tetszik? :?:
Touji
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Totoro, Laputa, Kiki, Porco Rosso. Szerintem ezek a filmek voltak Miyazaki legjobbjai, azóta hanyatlik ^_^ (öregszik szegény)

Najó, nem, ez csak az én izlésem.
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Touji írta:Kíváncsiságból: Neked melyik anime movie tetszik? :?:
Na, vannak azért kedvenceim: Totoro, Laputa, Nausicaa, Kiki, Mimi wo Sumaseba...
Miyazaki bácsitól tényleg csak azt a két filmet nem szeretem. :?
Avatar
Touji
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2003.07.31. 08:03
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Touji »

Meglivorn írta:Totoro, Laputa, Kiki, Porco Rosso. Szerintem ezek a filmek voltak Miyazaki legjobbjai, azóta hanyatlik ^_^ (öregszik szegény)

Najó, nem, ez csak az én izlésem.
:lol: :lol: :lol:
Touji
Avatar
Touji
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2003.07.31. 08:03
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Touji »

Lulu írta:
Touji írta:Kíváncsiságból: Neked melyik anime movie tetszik? :?:
Na, vannak azért kedvenceim: Totoro, Laputa, Nausicaa, Kiki, Mimi wo Sumaseba...
Miyazaki bácsitól tényleg csak azt a két filmet nem szeretem. :?
Azért látom az igazán nagyokat kedveli mindenki... :wink:
Touji
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ebben az öregedésben azért lehet, hogy van valami...
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Nekem Miyazakitól legjobban a Nausicaa tetszett. ^.^
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Lulu írta:
Touji írta:Kíváncsiságból: Neked melyik anime movie tetszik? :?:
Na, vannak azért kedvenceim: Totoro, Laputa, Nausicaa, Kiki, Mimi wo Sumaseba...
Miyazaki bácsitól tényleg csak azt a két filmet nem szeretem. :?
A Whisper (Mimi wo Sumaseba) nem Miyazaki, "csak" Ghibli. Ezért nem irtam. Természetesen remek ^_^
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Meglivorn írta:A Whisper (Mimi wo Sumaseba) nem Miyazaki, "csak" Ghibli. Ezért nem irtam. Természetesen remek ^_^
Tudom, hogy nem Miyazaki, de a nekem szánt kérdés az volt, hogy melyik anime movie tetszik. És az is nagy kedvencem, szóval nem lehetett kihagyni a felsorolásból... :twisted:
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Titkos írta:
Case írta:
Titkos írta:Nekem csak egy van, a Shin Chan, de az valami borzadály. Már a grafika is kész röhej (5 éves gyerek rajzol így), de az egész sorozat rettenetesen unalmas, esetleg röhögni lehet rajta (bár engem inkább idegesíteni szokott), de nevetésre ott van a többi normális, és valóban vicces anime. Bocs, ha valakit ezzel megbántottam, de nekem ez a véleményem.

U.I.: Az már csak egy adalék, hogy logikailag is vannak benne hülyeségek pl. egy 5(!) éves gyerek nem azért megy a strandra, hogy a 20 éves csajokat vizslassa. (Csak, mert az egyik részben ilyen is volt...)
Shin-channak imho több köze van a Beavis & Butthead/South Park vonalhoz mint az átlag animékhez és úgy is kell nézni...
Igaz, csak akkor nem kellene animének hívni... (Pláne, hogy a készítők fele amerikai.)
nem én voltam aki megemlitette a legrosszabb animék topicban.. :) (és egészen biztos, hogy igaz ez a 'készítők fele amerikai' kitétel? Mert amit én eddig láttam Shin-chanból azalapján én ebben kételkedem egy 'kissé'...)

egyébként az anime vs. nem-anime témához meg... erre azt tudom felhozni példának, hogy példul Tezuka Osamu (és több más anime-alapfigura) is csinált jónéhány olyan mangát és animét aminek semmi köze ahhoz amit az emberek hagyományosan mangának/animének neveznek.. akkor ettöl ezek az egyébként lenyügözö alkotások kevésbé érdekesek, vagy élvezhetöek, vagy kevésbé érdemes róluk beszélni?
Sokszor az anime-rajongókkal egyébként ez a probléma, hogy olyannyira belemásznak ebbe a világba, hogy ami egy kicsit is elüt a müfaj bevett sablonjaitól azt alapból elutasítják.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Úgy érzem kezd egy kicsit elharapózni ez a atéma, nagy bánatomra :cry: Én már leírtam a véleményemet és tartom magam hozzá..tiszteletben kell tartani egymás véleményét...
Attól,hogy valami egy kicsit más mint a jól bevált általános minta, avagy amit már megszoktunk talán még lehet jó...számomra is sok olyan anime létezik amiről itt a fórumban azt olvasom tőletek,hogy nagyon jó, a jellemábrázolás kitűnő és mégis nagy csalódás....mert mindannyian mások vagyunk. Az anim-okban is ezt látjuk-vagyis én ezt látom- hiszen mind lélektani fejlődésekre mutat rá-kivéve ami szórakoztat- de még azokban is előfordul mélyebb érzelmi vonal... mert oda kell figyelni arra, hogy amiket teszünk,mondunk mások lelkében visszhangot vernek...hegyeket omlasztanak, vagy szivárványt rajzolnak...
Elnézést kérek ha beleszóltam ha ok nélkül "okoskodom" de én valóban úgy vettem észre,hogy személyeskedéssé fajul ez a téma...ami igazán kár lenne...tekintve, hogy milyen tartalmas és szórakoztató ez a fórum és mennyi segítséget és szép pillanatot okozhat számunkra...
Kép
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

mufurc írta:Nna, én ennyi voltam ebben a témában...
Én meg ennyi sem :mrgreen:
Kép
Válasz küldése