Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

-OJ- írta:Nem azért nézünk animeket, mert a kíméletlenül ronda valóságot akarjuk látni.
Ez az igazság. Ettől függetlenül nézni fogom, de ha annyira realisztikusak akartak lenni, miért nem csináltak inkább élőszereplős sorozatot vagy filmet? Egyébként fogadni mernék, hogy a színészek valójában teljesen normálisan kinéző emberek, úgyhogy ha nem lenne átrajzolva, még el is menne.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:
-OJ- írta:Nem azért nézünk animeket, mert a kíméletlenül ronda valóságot akarjuk látni.
Ez az igazság. Ettől függetlenül nézni fogom, de ha annyira realisztikusak akartak lenni, miért nem csináltak inkább élőszereplős sorozatot vagy filmet? Egyébként fogadni mernék, hogy a színészek valójában teljesen normálisan kinéző emberek, úgyhogy ha nem lenne átrajzolva, még el is menne.
Pont ezek a dolgok jutottak nekem is eszembe a múltkor. Ugyanis az még hagyján, hogy "kíméletlenül ronda valóság", de ezek konkrétan a valóságot "csúnyították" még tovább, már irreális szintre. Ez kissé olyan, mint amikor van egy slice of life anime, amire rámondják, hogy a hétköznapi életről szól, de nem egyszer sikerül annyira eseménytelenre venniük az egészet, hogy annál a való élet is hatvanszor izgalmasabb. Itt ugyanez volt. Oké, kitalálták, hogy a szemüveges csaj legyen kevésbé attraktívabb, mit bánom én, legyen, de átestek a ló túloldalára és ahogy Mariko is írja, összehoztak egy down-kóros szereplőt. ^^" (Röviden: lehet, hogy a valóság ronda, de csak ritkán ennyire. :dirr: )
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

scineram írta:Egyébként fogadni mernék, hogy a színészek valójában teljesen normálisan kinéző emberek, úgyhogy ha nem lenne átrajzolva, még el is menne.
Ha érdekel, itt egy kép a színészekről. Egy élőszereplős sorozathoz szerintem teljesen rendben lennének.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:
scineram írta:Egyébként fogadni mernék, hogy a színészek valójában teljesen normálisan kinéző emberek, úgyhogy ha nem lenne átrajzolva, még el is menne.
Ha érdekel, itt egy kép a színészekről. Egy élőszereplős sorozathoz szerintem teljesen rendben lennének.
OK, akkor nálam innentől "hivatalos": inkább lett volna élőszereplős dorama, sokkal jobban jártunk volna.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mégis anime lesz kedvenc úszóink kalandjaiból, júliusban indul és mivel SB és Mariko a múltkori trailernél még panaszkodtak, hogy túl kölyökkképű nekik némelyik srác, ezért a karakterdizájnra is rágyúrtak KyoAni-ék. XD
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Sárkánybaby írta:Apropó, kérdés. Hogy van az, hogy az egyetem szinte SOHA nem téma animében/mangában? Láttam párat, hogy erősítse a szabályt, de olyan ki tudja milyen sokat nem.
Nekem úgy jött le, hogy a Toradora! írójának aktuális ln szériája (Golden Time) az egy felsőoktatási intézménybe járó egyén/egyének körül forog. ééés állítólag idén lesz belőle anime.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Egyetemi élet? A Toradora írójától? SOLD!
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

paTKany írta:a Red Data Girl, a Suisei no Gargantia és a Kakumeiki Valvrave
Köszönöm szépen az ajánlókat, rájuk nézek! (Én most abszolút nem néztem, hogy mit adnak, sőt, az előző szezont sem figyeltem :( )
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A CB-t nem érdemes a történetért nézni, az tényleg csak amolyan keretként van jelen. Vagyis pontosabban a sorozatnak nincs szigorú értelemben vett története, hanem a szereplők adják a magvát, akiknek mind megvan a maguk kis saját története, és ezek közül emelték ki Spikét, hogy keretet adjon a sorozatnak. Engem speciel ez egyáltalán nem zavart, de én alapból mindent a szereplőkért nézek/olvasok, úgyhogy nálam a sztori mindig csak másodrangú.
-OJ- írta:A FireFly is le lett zárva, ezért készült hozzá a Serenity című mozifilm :wink:
Az azért kicsit túlzás, hogy le lett zárva. Az egyik történetszálat tényleg lezárták, de maradt még nyitott kérdés rendesen. Ez szerintem max. szezonzárónak menne el két sorozat között.
Titkos írta:De az animékre visszatérve: szerintem tényleg az van, hogy régen sokkal bátrabban mertek próbálkozni, új témákhoz nyúlni, stb. Rengeteg olyan "anime original" OVA volt, ami teljesen új történetet/karaktereket mutatott be, nem kötődött valamilyen mangához, light novelhez, vagy már létező animéhez, és az ilyeneknél nyilván az is benne volt a pakliban, hogy totális bukás lesz belőlük, de mégis kismillió ilyen született.
Most is vannak anime original történetek, pl. a paTKany által feljebb beajánlott sorozatok közül kettő is ilyen, de mondhatnám az előző szezonból a Psycho-Passt is, szóval azért mernek próbálkozni, és nem egyszer sikeresek is ezek a próbálkozások.
Ha meg önálló OVA-kat keresel, akkor ajánlom az Anime Mirai Projekt animéit. Most már asszem a harmadik éve megy, és minden évben 4 rövid, 25perces anime kap támogatást. Nem mindegyik kiemelkedő, de általában eredeti ötlet alapján készülnek (nem manga vagy LN nyomán). A mostaniak közül pl. a Death Billiards egész érdekes volt.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:
-OJ- írta:A FireFly is le lett zárva, ezért készült hozzá a Serenity című mozifilm :wink:
Az azért kicsit túlzás, hogy le lett zárva. Az egyik történetszálat tényleg lezárták, de maradt még nyitott kérdés rendesen. Ez szerintem max. szezonzárónak menne el két sorozat között.
Igen, ebbe nem akartam jobban beledumálni, mert messze nem ismerem ennyire a sorozatot, de az nekem is rémlett, hogy azért eléggé megoszlott a fanok véleménye abban a kérdésben, hogy ez a mozifilm mennyiben "zárta le" a sorozatot.
Mariko írta:Most is vannak anime original történetek, pl. a paTKany által feljebb beajánlott sorozatok közül kettő is ilyen, de mondhatnám az előző szezonból a Psycho-Passt is, szóval azért mernek próbálkozni, és nem egyszer sikeresek is ezek a próbálkozások.
A Psycho-Pass amúgy érdekelt, be is raktam képzeletben "planned to watch"-ra. :) Az más kérdés, hogy olvasgatva kicsit az itteni topicját, a fórumozók majdhogynem "elvették tőle a kedvemet", legalábbis eléggé lefikázták, főleg a legvégét, de mondjuk már megtanultam, hogy azért ilyen szinten nem kell a más véleménye alapján képet alkotni egy-egy sorozatról, pl. a Mirai Nikkinél is volt egy csomó "én már csak Yuno miatt nézem", meg "20 résztől felfelé már csak for the lulz miatt éri meg nézni" post, ehhez képest én úgy voltam vele, hogy bár volt benne nem egy hülye húzás, de összességében végig baromira szórakoztató volt, a befejezés 20-tól felfelé (főleg az utolsó 3-4 epizód) meg pont a "cseresznye a tortán". :vigyor: Ergo ennek fényében szerintem majd a Psycho-Pass-be is belekezdek valamikor. :)
Mariko írta:Ha meg önálló OVA-kat keresel, akkor ajánlom az Anime Mirai Projekt animéit. Most már asszem a harmadik éve megy, és minden évben 4 rövid, 25perces anime kap támogatást. Nem mindegyik kiemelkedő, de általában eredeti ötlet alapján készülnek (nem manga vagy LN nyomán). A mostaniak közül pl. a Death Billiards egész érdekes volt.
Köszi, ezekre majd lehet ránézek, ilyen "önálló OVA" volt végülis az a boszorkányos is, amit Mordályos linkelt nem olyan rég a "Mit néztél...?" topicba és bár nem voltam tőle elájulva, de kellemes 25 perc volt. :) Max annyi a bajom, hogy jó lenne, ha nem csak ilyen egyepizódnyi "kísérletek" születnének az OVA-k háza táján, hanem esetleg rövidebb sorozatokat is ki mernének adni. Pl. mint ez, ez, vagy ez, esetleg ez.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Valvrave-et néz valaki? Annyira el van túlozva az egész, olyan sok mindent bele akarnak tuszkolni a történetbe, hogy már most majdnem ott tart, mint a Code Geass a második szezonban. XD Also call me Moses. :lol:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mariko írta:Valvrave-et néz valaki? Annyira el van túlozva az egész, olyan sok mindent bele akarnak tuszkolni a történetbe, hogy már most majdnem ott tart, mint a Code Geass a második szezonban. XD Also call me Moses. :lol:
Jelen! :vigyor: Azt hiszem nálam nyugodtan pályázhat majd az Év Csalódása címre. Az nem zavar, hogy a Sunrise régebbi sorozataiból vette a legtöbb ötletet, mert saját magadtól lopni még nem bűn. A megvalósítás az, ami kiakaszt. :wwall: Az eleje nagyon jól indult, a csaták látványosak, csakhogy a 4. résztől elkezdődött a Guilty Crown szintű hülyeség, amivel hazavágták az egészet. Ráadásul a szereplőket sem tudtam annyira megkedvelni, hogy izguljak értük. A főszereplő srácban látok még némi lehetőséget, viszont félek attól, hogy őt is elrontják. Az idol lánykát szerettem, de belőle meg második Flay-t (Gundam Seed) csináltak, egyúttal hihetetlenül idegesítő lett.
Eleve két szezonosra tervezik, kíváncsi vagyok, hogy mi marad a második évadra, ha már most ennyi mindent beletesznek. A gáz szerelmi és iskolai történetszálat nem is említettem, úgy érzem nem érdemes. A 6. résznél majdnem dobtam, de ha a Total Eclipse-t és a Guilty Crown-t is végig tudtam nézni, ez már nem fog ki rajtam. :drop:

A másik mecha sorozat, a Majestic Prince viszont inkább unalmas, lassan halad, poénok terén gyenge, ám mégis jobban tetszik, mint a Valvrave. Teljesen középszerű, semmit nem várok tőle, de pont ezért nincs esélye akkorát bukni nálam. Az 5. és 6. rész egész kellemes volt, kicsit jobban megkedveltem a szereplőket. ^^ Itt is van koppintás, a fehér hajú csajszi pl. Lacus (Gundam Seed, Seed Destiny) kettő. Már igazán lehetne valami látványos csata, amit talán a 8. rész el is fog hozni. A világot ugyan nem váltja meg, de kellemes kikapcsolódást nyújt. Mellesleg a részek alatt sose néztem a számlálót, hogy mennyi van még belőle. A Valvrave-nél pedig többször is előfordult ilyen.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Az elején még én is agyaltam rajta, hogy nézzem-e egyáltalán a Valvrave-et, de aztán egyre abszurdabb lett, és néhány rész után elérte azt a szintet, hogy már nem tudtam komolyan venni, és onnantól nyugodt szívvel röhögtem a sok hülyeségen, amit felvonultat. Ez olyan guilty pleasure cucc nekem, ami egyrészt gáz, de pont ezért mégis fun. Az ilyen hülyeségekre kell gondolni, mint amikor a geek gyerek volt az egyetlen ember, akik képes volt megoldani a problémát, ami végül abból állt, hogy megnyomott egy nagy, piros gombot. XD
A szereplők közül nekem pont Haruto az, aki nem szimpi, viszont Erüerüfü rulez! XD A lányok közül meg a hikikomori csajt bírom. LOL a reakciója az áramszünetre! :lol:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én egy nagyon picit gondolkodtam rajta, hogy lehet el kéne kezdenem (tetszetős karakterdizájn, überrulez opening, stb.), de aztán mindenhol azt olvastam róla, hogy amilyen erősen indított, úgy zuhant a színvonal epizódról epizódra egyre lejjebb, ráadásul elég gyorsan, mivel most tartunk kb. az ötödik rész környékén, de már mindenki azt mondja, hogy aki nézi is, az vagy csak szigorúan "for the lulz" alapon, vagy egy konkrét szereplőért, akit kedvel. Ezek után inkább eltekintettem a megnézésétől. XD Az első résszel amúgy próbálkoztam, de nekem már annak is WTF volt a vége, ha jól rémlik, a fehérhajú bish valami vámpír, vagy mi az isten, aki először hasbaszúrja a barnahajút, majd utána inni kezdi a nyakából a vért. MI VAN??? Vagy szóljatok, ha most valami mással keverem, de eskü ilyesmi rémlik az első rész végéről. XD Mindez úgy, hogy amúgy ez valami mecha-cucc lenne, bár mástól is hallottam, hogy legfőképpen pont abba bukott bele a sorozat, hogy annyiféle műfajt próbáltak belekeverni (mecha, fantasy, sci-fi, slice of life, ecchi, romance, shounen és shoujo ai, stb.), hogy szinte lehetetlen vállalkozás volt értelmesen kijönniük a dologból és nem is sikerült nekik.

Mariko, azért téged megkérdezlek (mivel te is végignézted anno XD), hogy van annyira jó, mint a Star Driver volt? Csak azért, mert abban próbáltak sokféle műfajt összekeverni, de nekem ott működött. Nem vette magát komolyan a sorozat, a karakterek sablonjellemük ellenére is a szívemhez nőttek, a poénokat bírtam, az akció látványos volt (még ha elég repetitív is :dirr: ), a fanservice tetszetős, a zene pedig epic. Egy csomóan fikázták azt is, meg mondták, hogy szerintük gáz és csak guilty pleasure-ként nézik, de én még ezt sem mondtam, én jól szórakoztam rajta, annyi gondom volt vele, hogy a sztorival egyáltalán nem kezdtek semmit, pedig volt benne potenciál. Szóval a Valvrave van legalább ugyanannyira szórakoztató, vagy annál jóval gázabb? Mert eddig nekem elég semmilyennek tűnt, de pl. ezen a "Hívj Mózesnek!" beszóláson még úgy is röhögtem, hogy csak a screenshotodon láttam, szóval ha ilyenekkel lenne tele, még jól is szórakoznék rajta. XD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A Valvrave legújabb része ismét hozta a színvonalat, amit az első epizódban láttam. Még mindig volt benne néhány fölösleges iskolai jelenet, de L-Elf legalább megizzasztotta a tanulókat. A srácot amúgy nem bírom, túlságosan Gary Stu karaktert csináltak belőle. Mondjuk a 6. rész végén eléggé meglepett, hogy Haruto volt a testében, de a kép láttán sírva fakadt. Valószínűleg valami kapcsolat fűzi a lányhoz, aki szerepel a fotón.
A vámpír harapás valóban benne van, de nem vért isznak, hanem így tud Haruto egyik testből a másikba ugrálni. Amúgy ez nem igazán fantasy, mert konkrétan nincs megmagyarázva, hogy mitől lettek a képességei, de én egyből nanorobotokra gyanakodtam. Ettől meghalni se tud, simán feláll, miután szétlőtték. :dirr: A Star Drivert ugyan még nem láttam, de többektől is hallottam, hogy hasonlít rá. Lesz második évada, ami biztató, de a végétől függ, hogy egyáltalán bele nézek-e.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Mariko, azért téged megkérdezlek (mivel te is végignézted anno XD), hogy van annyira jó, mint a Star Driver volt?
Engem nem annyira a Star Driver-re, hanem inkább a Code Geass utolsó részeire emlékeztet, amikor már minden második ember geassel rohangált, és a szereplők két részenként átálltak egyik oldalról a másikra. XD Na, ez is ugyanúgy túl sokat akar, és pont ezek miatt a túlzások miatt válik helyenként röhejessé. A Star Driver-e ellentétben itt próbálnak komolykodni is, bár eddig annyira nem jött össze nekik, na jó a legutóbbi részben pont működött a dolog. A mózese beszóláshoz hasonlóak sajnos nem nagyon vannak, de azért szinte minden részre jut valami hülyeség. :D

Rui-chan: Én Erüerüfüt pont azért bírom, mert annyira el van túlozva a szuperkatona meg látnoki képessége. Persze komolyan venni őt sem tudom. XD
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mariko 2013.05.28. 16:21-kor.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Star Driverhez max annyi köze van, hogy mindkettőben mecha pilóták a főszereplők. Szerintem azok hasonlítják csak hozzá, akik nem is látták :LOL:

egyébként sokkal inkább a Guilty Crownhoz hasonlít a lehetetlen fordulataival, az alapszituációval, a szerencsétlen főhőssel, és ahogy mindenki a saját érdekeit tartja a legfontosabbnak.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Kotonoha no Niwa ~The Garden of Words~

Shinkai mester ismét nagyot alkotott :thumb:

45perces műsoridőtől nem várhattam egy teljesen eredeti, világmegváltó sztorit, de amit előadott az úgy ahogy van tökéletes. Lényegében egy nagyon egyszerű szerelmi történetről van szó, amelyben a két főszereplő nem igazán találja a helyét a saját társadalmi közegében, éppen ezért egymás támogatására szorulnak, később elszakadnak egymástól és akad egy kisebb magánéleti bonyodalom is, majd következik egy felettébb hangulatos lezárás. Az esőben lezavart nagy drámai 'veszekedés' és összeborulás elég hollywoodira sikeredett, de ettől függetlenül igazán megindító volt, és még az elválásuk ellenére is pozitív/optimista a film végkicsengése, ami Shinkaitól nem épp általános megoldás

A rajzolásról és az animációról is csak elismerően tudok írni. Az elejétől a végéig elképesztően gyönyörű és részletesen megrajzolt, természetbeli és városi képeket láthatunk. Élénk zöld környezet, szemetelő vagy épp szakadó eső, a tavak vizének fodrozódása a rengeteg esőcsepp hatására, máskor a felhők vagy az épületek közül kibukkanó erős napsütés, mindezek egy lehengerlően szép látványt nyújtottak.
Most először éreztem úgy, hogy utálok feliratot olvasni, mikor a mutatott képnek minden egyes részletében van valami érdekesség. Ezért a feliratos megtekintés után megnéztem még egyszer anélkül, majd magam is kiültem a szakadó esőben a lugas alá egy csokival a kézben (sörhöz még korán van).

A zenei aláfestés szintén jól sikerült, hol vidám hol melankolikus hangulatot teremtve, míg máskor pont a zene hiánya és csak a zuhogó eső hangja (vagy épp a teljes csend) vált az adott jelenet javára. Nem ez a film meghatározó része, de egyszer sem éreztem úgy, hogy az adott hangzás nem illik oda ::^_^::

Már így is kétszer láttam, de még egy jó párszor újra fogom nézni, ha egy hangulatos románcra vágyom. Barátnőkkel, anyukákkal szigorúan meg kell nézetni :vigyor:

9/10

Előzetes
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

BSW írta:Barátnőkkel/anyukákkal megnézetni?
Vagy tényleg csak fordított nemek esetén jön mindenki azzal, hogy egy mű pedofil?
Engem fordítva sem zavarna.
És egyébként is az a vége hogy a nő megvárja míg felnő a srác
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Uchoten Kazoku PV2
+ Promókép
Egyáltalán nem úgy néz ki, mint az artworkökön :knife:

Ghibli - Kaze Tachinu karakterek és szinkronhangok.
Tényleg Hideaki Anno lesz a főszereplő szinkronja :thumb:

Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaete mo Omaera ga Warui! PV

Space Battleship Yamato 2199 - Vol.6 PV1
Space Battleship Yamato 2199 - Vol.6 PV2
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Oké, két nap eltelt, köpni-nyelni tudott már valaki a Valvrave óta? Őszintén szólva kurvára nem számítottam rá, hogy ilyen messzire merne menni a Sunrise, elismerésem. Az egész jelenet zseniálisan volt megrendezve, vegyitve a dolgot Shouko szokásos lulzy beszédével (igazi populistacsalád sarja) félelmetesen hatásos volt a kontraszt. Sajnálom is mindhármójukat. Persze a dolog miértjével kapcsolatban vannak még bőven kérdések, de ha arról van szó, aminek tűnik, akkor azok az eddigi apróságok, "éhező" OS-tan szexes poénjai bizony már Nyaruko szintű előreutalással érnek fel. Kívácsni vagyok, még ebben a courban kiderülnek-e a történtek valamint hogy ki lesz a lila Valvrave pilótája. Csak így tovább, Sunrise!

Annak is örülök, hogy a másik nagy mecha kedvencemben még nem értek be a death flagek, bár tartok a közeljövőtől. Nagyon tetszik a Majestic Prince sokkal visszafogottabb, introspektívebb stílusa. Amennyire elborult és epikus gyakran a Valvrave, ez annál inkább emberileg realisztikus, sztoriban sokkal komolyabb, és úgy is veszi magát. A marsi küldetésen végre már Tamaki is csilloghatott, bepillanthattunk kicsit a Valgaru társadalomba, és katonai stratégia szempontjából is akadhat már lehetőség az ellencsapásra. Szerintem ez lehet majd a félidei csúcspont.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

scineram írta:Oké, két nap eltelt, köpni-nyelni tudott már valaki a Valvrave óta? Őszintén szólva kurvára nem számítottam rá, hogy ilyen messzire merne menni a Sunrise, elismerésem.
Őszintén szólva, semmi újat nem mutattak vele :D
Minden saját gyártású sorozatukba beletesznek egy ilyen 'durva' jelenetet (Geass, Gundamek), amiben váratlanul megölnek, kínoznak vagy lefektetnek egy közkedvelt karaktert :wink:
Ettől persze nem lesz komolyabb a történet, csak a nézők előtt hencegnek vele, hogy mi ezt is meg mertük lépni, aztán minden megy tovább a régiben :thumb:

scineram írta:Nagyon tetszik a Majestic Prince sokkal visszafogottabb, introspektívebb stílusa. Amennyire elborult és epikus gyakran a Valvrave, ez annál inkább emberileg realisztikus, sztoriban sokkal komolyabb, és úgy is veszi magát.
Biztosan nem egy sorozatot nézünk :shock:
Szerintem a világ sokkal komolytalanabb és logikátlanabb, mint amit a Valvravében felépítettek, a rémesen fantáziátlan karakterekről nem is beszélve. A sztori most került csak elő, 10rész(!) után, aminek a nagy részét át is ugorhatták volna és nem maradunk le semmiről. A sorozat humora pedig legtöbbször a gyökérség szintjén mozog :drop:

Nem kimondottan rossz vagy nézhetetlen, csak annyira fantáziátlan és eseménytelen, hogy 10perccel az epizód megtekintése után már el is felejtettem az egészet.
Ráadásul a történet egyre inkább a most futó Yamato 2199 klónja lesz, az viszont minden tekintetben jobb az MP-nél
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Annyira nem vágódtam hanyatt az első évadtól, szóval erősen kedvfüggő lesz, hogy bele nézek-e.

Akkor már inkább a Valvrave második évada ősszel, mert kezd érdekessé válni a téma. Ha pedig elég merészek, akkor megléphetik a hetedik részben előrevetített eseményeket.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Remélem, hogy meglépik, mert én már nagyon unom ezt az iskolás közeget.
Válasz küldése