Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Junchi írta:Ash néha olyan hidegvérrel kezelt bizonyos szituációkat, hogy azt minimum tanítani kéne.
Hail to the King, baby! :thumb:

Akkor már nézd meg a harmadik részt is, az lesz ám a totális agymenés :LOL:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Először is gyorsan nézd meg a harmadik részt, mert addig nem láttad a legjavát! :D Ez még inkább akcióvígjáték, mint a 2 volt, max pár horror-elem van csak benne, Ash itt már igazán tökös karakter és a film tele van olyan beszólásokkal, amik ma már szállóigék lettek, pl. a klasszikus "This...is my BOOMSTICK!" :lol: Külön poén, hogy ott folytatja a sztorit, ahol a 2 abbamaradt. XD (Persze a legvége ennek is idióta lett és ezt már nem is folytatták, de úgy tűnik, ez hagyomány lett a trilógiában, hogy valami hülyeséget még bedobnak mindig lezárás gyanánt. XD) A poénjai persze maradnak a 2-ből ismert "bugyuta szinten", de itt mintha már lenne pár jobb is, meg igazából én a 2-n is röhögtem, szóval nehezen érzem át szenvedésedet. XD (De komolyan, amikor a szarvasfej-trófea elkezd röhögni, majd végül már a lámpától a bútorokig az egész szoba együtt röhög és Ash is kínjában, meg az a fej, amiket közben vág...zseniális! XD) Aztán zárásként még nyomd le ezt is, mondjuk még én sem láttam, de ilyen sztorival kötelező... XD

Amúgy ja, a "fan-marketingje" némiképp megtévesztő a filmnek. Mindenki úgy adja elő, mintha ez valami végig paráztatós trilógia lenne, valójában az első rész az, ami még tényleg horrornak készült, a többi az már elsősorban vígjáték, szvsz annak tök jók. :) Mondjuk kissé hülyén is érzem magam, mivel én ezeket olyan sorrendben néztem végig, ahogy magyarul megjelentek DVD-n (2,3,1) és pont az első rész az, amit még nem volt időm teljes terjedelmében végignézni. Bár ez a "fú, összecsináltam magam tőle!" ajánlás nálam eddig mindig fordítva sült el. Szal volt egyrészt az Evil Dead II-nél, ahol én is néztem, hogy "mi...ettől? O_O", amíg le nem esett, hogy ez direktbe vígjáték, aztán ugyanilyen ajánlással ültem le korábban a Bárányok hallgatnak elé, minek köszönhetően majdnem a film feléig úgy voltam vele, hogy "mi ez a sz*r?", mire elkapott a feeling, meg kezdtem érteni, hogy miről szól a film és rájöttem, hogy ez valóban félelmetes, csak nem úgy, ahogy egyesek állították. (Meg azért az ilyen "fú, amikor először láttam, de paráztam tőle!" ajánlóknál nem árt figyelembe venni, hogy az illető jellemzően 10 éves kora körül látta ezeket először, akkoriban azért még sok minden ijesztőbbnek tűnik. XD) Ugyanakkor van egy kisebb fanréteg, akik mint "classic B horror movie" tekintenek rá és őket teljesen meg tudom érteni. Van a filmnek egyfajta feelingje, egyrészt pont az, hogy kevés pénzből készült, kb Sam Reimi hülyéskedett a haverjaival, szerintem ők sem gondolták, hogy ekkora kultusz lesz a film. XD Másrészt meg azért a gagyiságok ellenére is volt egy nagy adag darkos hangulat a filmben, az is feelinges, amikor a "démon szemszögéből" megy feléjük a kamera, miközben ők próbálnak elfutni, stb. Szóval most oké, hogy valamilyen szinten védi őket a "classic-shield", de pont ez az, hogy classic-shieldet nem kap akármelyik film, hanem pont azért lettek sokak szerint classicok a legtöbb esetben, mert valami olyat mutattak fel, amit korábban addig nem sűrűn láttak, vagy legalább volt egy sajátos feelingjük. Pl. oké, hogy manapság ez a "fiatalok felmennek bulizni egy eldugott hegyi nyaralóba, aztán elszabadul a pokol" nyitás már lerágott csontnak számít, de felteszem, hogy '81-ben talán még nem volt ennyire elcsépelt az ötlet. Másrészt meg oké, van már sok ilyen film, de kérdem én, hány olyan van, ahol be is merik vállalni, hogy akkor most tényleg ennyi gore és beteg jelenet legyen? A mai ilyen kamaszhorroros hülyeségekben legrosszabb esetben is max leszúrják őket, de hány mondhatja el magáról pl., hogy megerőszakolta őket egy fa? :D Na, ez a nem mindegy! XDDD

Mondjuk vicces, mert igazából nekem pont az effektek voltak azok, amik picit lejjebb vitték a film értékelését, szóval odáig oké, hogy a zombimaszkok jók voltak, meg valóban ijesztőek, de amikor pl. a film vége felé van az a "mindegyikük oszlásnak indul" effekt, én csak lestem, hogy "WTF, 81-ben ilyet? O__O". Mintha valami gyurmafigurák esnének darabjaikra, vagy nem is tudom, de azért a 80-as években ennél már jobb effekteket is lehetett volna csinálni. Az ilyenekbe, hogy "valami zajt hallottam kintről, megnézem mi az" azért nem kötöttem bele, mert kissé már a műfaj velejárója lett, ennyi erővel azt is kérdezhetnénk, hogy akciófilmekben miért nem találják el soha a főhőst, amikor egy kisebb osztagnyi főgenya lő rá folyamatosan, ő meg általában még gagyibb fegyverrel is nyomul, mégis mindenkit első találatra leszed. Ash-ről meg annyit, hogy naná, hogy hidegvérű, a későbbi részekben egyre inkább badassé csinálták, amíg nem volt Chuck Norris, Schwarzenegger és hasonlók, addig is kellett egy coolos akcióhős a népnek. XD (Megjegyzem, őt mindig is jobban kedveltem a fentieknél, pont azért, mert a legtöbb filmjében olyan "komolytalanul cool", szóval nem erőlteti annyira ezt az elcsépelt macsó stílust.)

Szóval a maga idejében szerintem ez egy korrekt B-film volt és még így is messze több kreativitás van benne, mint a maiakban (már csak azért is, mert nem lehetett mindent CGI-vel megoldani), a harmadik részét meg azért még tényleg nézd végig szerintem. XD (Trailer, csak hogy átérezd a feelinget, most mondd, hogy nem imádnivaló. XDDD) Apropó, véletlenül kaptad ki most pont ezt a filmet, vagy tudod, hogy idén jön/jött a remake? XD

Ja, a legfontosabbat majdnem elfelejtettem: nehogy magyar szinkronnal nézd, csakis eredetiben. Volt "szerencsém" ma pl. ehhez a Boomstick-jelenethez a 3-ból, a fazon hangja még nem is lenne rossz Ashnek, de olyan bele nem éléssel mondta végig, hogy szerintem ez csak felolvasta, vagy legalábbis ordított róla, hogy totál nem tud mit kezdeni a szereppel.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:az is feelinges, amikor a "démon szemszögéből" megy feléjük a kamera, miközben ők próbálnak elfutni
Az elején még igen, de aztán annyira overused lett ez az ötlet, hogy a sokadik ilyen után kicsit már vonogattam a szemöldökömet.
Titkos írta:Mintha valami gyurmafigurák esnének darabjaikra, vagy nem is tudom
Nem mintha, hanem az az is volt. :D De szerintem egész jól néztek ki, már annak ellenére, hogy csak gyurma volt. (Mondom, engem egyedül az a krumplipüré zavart, ami végül kifolyt belőlük. Meg a tej.)

Ami a harmadik részt illeti: Na igen, ebben már látok lehetőséget. xD Valszeg ilyesmi akart volna lenni már a második rész is, de azon inkább csak kínlódtam, ellenben ez még akár egy Berserk paródiának is felfogható. xD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Ami a harmadik részt illeti: Na igen, ebben már látok lehetőséget. xD Valszeg ilyesmi akart volna lenni már a második rész is, de azon inkább csak kínlódtam, ellenben ez még akár egy Berserk paródiának is felfogható. xD
Ja, amúgy tényleg olyasmi. XD Meg Bastard... :D
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ha már a Shingeki kapcsán úgyis benne vagyok ebben az óriásos témában, gondoltam vére megnézem az Óriásölőt, mert már elég régóta itt döglik a gépemen. Még anno, amikor beharangozták, el akartam menni, hogy moziban megnézzem, de aztán valahogy elfelejtődött. Mondjuk ezt egyáltalán nem bánom, mert így nem kellett pénzt adnom erre a borzalomra.

A legfőbb gondom az volt a filmmel, hogy nem tudták eldönteni, most konkrétan kinek szánják. Kisebb gyerekeknek túl ijesztő és bár nem annyira véres, mégis tartalmaz néhány erősebb jelenetet. A bugyuta történetet viszont ők legalább tudták volna élvezni. A felnőtteknek pedig túl unalmas, igazából alig történik benne valami, a főbb csata is film utolsó fél órájában zajlik le. A cím miatt azt hittem, hogy majd vértől csöpögő, óriásölős csatákat fogok látni, ehelyett még annyi dögöt sem irtottak ki, mint a Shingekiben. :o_O: (Ha jól számoltam, a végére három óriás hal meg, szóval az még barátok között elosztva is igen csekély mennyiség.) A két szereplő eléggé felszínes karakter, amivel nem is lenne bajom, csakhogy ez elvileg komolyabb filmnek számítana, szóval jogosan várhatnám el a a kidolgozottabb jellemeket. A kémia pedig annyira nem működött jól a srác és a csaj között, hogy csak lestem. "Jaj, kalandra vágyom! - De jó, én is!" És ezzel le is rendezik az egészet, szóval talán még a Disney hercegnők is alaposabban választanak maguknak társat. ^^" Néha voltak benne jó jelenetek, de az elején a vérgagyi CG nem tudom mi akart lenni, amikor elmesélték az óriások legendáját. Az óriások pedig egyáltalán nem voltak félelmetesek, a legtöbbjükön inkább elröhögtem magam. A kedvencem az óriáskirály "árulója" volt, nem tudom hogy találták ki neki azt a frizurát. XD A film végi csatában lehetett volna még potenciál, azonban egy sima kötélhúzásban kimerült az egész. Lehet, hogy picit túloztam, de akkor sem izgultam halálra magam, pedig az emberek oldaláról hullottak páran. Amikor a király megkérdezte, hogy van-e valami gyenge pontja az óriásoknak és azt a választ kapta, hogy nincs, felcsillant a szemem, hogy nem lesz olyan egyszerű a győzelem. Sajnos utána mutatták, ahogy simán lenyilazták az óriásokat, pedig ennél nagyobb ellenállásra számítottam a részükről. A végén pedig nagyon könnyű megoldást választottak, ami végül is logikus volt, tekintve az alapfelállást, de túl gyorsnak éreztem a lezárást. Amúgy, ha látta valaki, akkor felvilágosíthatna, hogy mi volt az utolsó 5 perc értelme. Nekem az jött le, hogy az óriásokat irányító korona lett végül az angol királyi család koronája, amit hosszú időn keresztül formáltak meg a végső formájára. Az a gyerek meg mit akart ott a végén? Nem tudom, minek erőltették bele, hogy ez tulajdonképpen a múlt, nem pedig egy kitalált fantasy történet.

Összességében adok rá egy 4/10-et, de ennél sokkal többet is ki lehetett volna hozni az alap sztoriból. Ráadásul úgy tudom, hogy két történetből gyúrták össze, szóval így duplán nem értem, miért szúrták el ennyire. :weh:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Ha már a Shingeki kapcsán úgyis benne vagyok ebben az óriásos témában, gondoltam vére megnézem az Óriásölőt, mert már elég régóta itt döglik a gépemen. Még anno, amikor beharangozták, el akartam menni, hogy moziban megnézzem, de aztán valahogy elfelejtődött. Mondjuk ezt egyáltalán nem bánom, mert így nem kellett pénzt adnom erre a borzalomra.
LOL, látom kb. ugyanazok voltak a problémáid neked is ezzel a filmmel. XD (Sőt, még pontból is ugyanannyit adtunk rá mindketten. :lol: ) Én amúgy még áprilisban húztam le, sajnos mertem remélni, hogy lesz annyira jó, hogy legalább a mozijegy árát megérje, de nagy tévedés volt. ^^"
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:LOL, látom kb. ugyanazok voltak a problémáid neked is ezzel a filmmel. XD (Sőt, még pontból is ugyanannyit adtunk rá mindketten. :lol: ) Én amúgy még áprilisban húztam le, sajnos mertem remélni, hogy lesz annyira jó, hogy legalább a mozijegy árát megérje, de nagy tévedés volt. ^^"
Ebben a topicban nem szoktam visszaolvasni, szóval ez szépen elkerülte a figyelmemet. Egyébként jó tudni, hogy nem csak nekem volt csalódás a film. :LOL: Ahogy nézem, a végét te se nagyon értetted, úgyhogy nem velem van a baj. XD

Btw, az új Superman filmet meg kéne alaposabban néznem (amikor először néztem, beletekergettem), mert így nem tudom kellő háttérismerettel lehúzni. ^^"

A Föld után című "remeken" pedig rendszerint bealszom, úgyhogy azt kávéval kísérve kell majd fogyasztanom.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Duplázok, bocsi! :drop:

World War Z

A szemem felcsillant, amikor megláttam a címet, mivel Jakker sokat mesélt nekem az eredeti műről és azt mondta, hogy ez nem egy szokványos zombis történet. (Meg Budapesten a kőbányai konzervgyárban forgatták bizonyos részeit, ami tőlem kb. 15 percre van busszal.) Valahol sejtettem, hogy nem lesz olyan, mint a könyv, amit ugyan nem olvastam, de az elmondások alapján még annál is jobban eltértek tőle, mint amire számítottam. Megint adott egy in medias res kezdés, ami nem is lenne meglepő, tekintve a műfajt, de sajnos attól még több sebből vérzik az egész koncepció.
Kezdjük mindjárt a zombikkal, mert végül is egy ilyen típusú filmnek eléggé meghatározó egyéniségei. A legtöbb zombis filmben a dögök lassúak és csak minimális szinten képesek a futásra. Na, itt viszont szembe megy az egésszel, ami nem lenne zavaró, ha jól nézne ki a koncepció. Csakhogy itt inkább hülyén néz ki az egész. A zombik olyan akrobatamutatványokra képesek, amiket még egy légtornász is megirigyelne. Simán felugranak egy épületről a helikopterre, a falon majdnem Pókemberként másznak fel (ezt az előzetes már ellőtte). Szóval rettenetesen gagyin hatott az egész, inkább röhögtem, mint féltem. A végén pedig az az idióta fogcsattogtatás, ami a doki zombi részéről ment, na ott már fogtam a fejem! Plusz az átváltozás alig 10-15 másodperc, vagyis megharapnak valakit, elkezd rángatózni, majd kész is a zombi. Régen mélyedtem már el a biológiában, de úgy rémlik azért egy vírusnak több idő kell a fertőzésre. A kiváltó okot ugyan még a film végére sem tudjuk meg, viszont legalább összeülnek és agyalnak rajta, feldobják az elméleteket, amik alapján elindulhatnak. Ez speciel tetszett, mert ha nem is akarják megmagyarázni, legalább annyira keltsék fel az érdeklődésemet, hogy nézzem végig a filmet, hátha csak kiderül az a nagy titok.
A szereplők hullanak, mint a legyek, de a legtöbbjük szimpla statiszta, vagyis a haláluk teljesen súlytalan. Igazából még Brad Pitt sem hozta a szokásos formáját, mert azon kívül, hogy rém gagyi frizurája lett, nem sok említésre méltó információt tudok róla felhozni. A visszavonult családapa klisét pedig muszáj volt ráhúzni, nehogy már izgulnunk kelljen érte. :dirr: Igazából egyetlen karaktert tudnék kiemelni, az pedig a katona lány, akit tényleg féltettem. Még a fontosabb szereplők is csak pár mondat erejéig lépnek előtérbe.
A legnagyobb "kedvencem" mégis a film első felében volt. A katonai bázisról próbálnak éppen teljes sötétségben és csendben kilopakodni a repülőhöz. A főszereplő felesége éppen az ideiglenes tartózkodási helyén nézi a műholdas telefont, amit még korábban kapott. Rögtön az jutott eszembe, hogy "ha most megszólal a telefon, akkor én..." és megszólalt. XDDD :hammer:
A másik facepalm kategóriás jelenet a már említett falas rész volt, ami az előzetesben is szerepelt. Vagyis konkrétan ennek az előzménye az, ami kiakasztott. A fal miatt már megint sikerült vinnyognom, mert az tényleg beválik ám minden helyzetben! X'D Nagyban örülnek, mert "hurrá, nem tudnak bejutni a zombik!" és úgy döntenek, csapnak egy jó kis énekléssel egybekötött bulit. Höh, azt már bőven tudták (és mi nézők is), hogy a zombikat a hang vonzza, de ugyan már, minek ilyen kis apró részletekre figyelni! Persze, hogy erre az összes élőhalott begerjedt és elkezdtek egymás vállára ugrálni, kvázi egy hústornyot hoztak létre és így bejutottak. Ennyit a menedékhelyről...
A vége egyébként egész jó volt abban a kutatóközpontban, tehát nem volt teljesen szar ez a film. Még az eszüket is sikerült használni a szereplőknek, amit az elején eléggé kétségbe vontam. A megoldás egyébként egyszerű volt, és a Világok Harcából ismerős lehet, de ezen nem akadok ki, mert jobb ötlet nekem se jutna eszembe. Meg aztán ez még viszonylag hihető is, szóval nem asspull kategóriás megoldást hoztak össze, ezért jár egy vállveregetés a készítőknek.

Sajnos még így sem tudott átkerülni a jó filmek kategóriájába, szóval nekem marad egy átlagos darab, az értékelésem ennek megfelelően 5/10. Újranézni valószínűleg nem fogom, és még mindig a Zombieland maradt a kedvencem ilyen témában.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Rui-chan írta:Duplázok, bocsi! :drop:

World War Z

A szemem felcsillant, amikor megláttam a címet, mivel Jakker sokat mesélt nekem az eredeti műről és azt mondta, hogy ez nem egy szokványos zombis történet. (Meg Budapesten a kőbányai konzervgyárban forgatták bizonyos részeit, ami tőlem kb. 15 percre van busszal.) Valahol sejtettem, hogy nem lesz olyan, mint a könyv, amit ugyan nem olvastam, de az elmondások alapján még annál is jobban eltértek tőle, mint amire számítottam. Megint adott egy in medias res kezdés, ami nem is lenne meglepő, tekintve a műfajt, de sajnos attól még több sebből vérzik az egész koncepció.
És imhol a tökéletes Trailer ami hozzá jár-> http://www.youtube.com/watch?v=I2cS5Fv5xIQ#t=196

Brad Pitt The Zombie Movie :thumb:

Abszolúte egyszer nézős alkotás annyira nem a könyvről szól ,hogy akartam rá haragudni de nem tudtam...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Látni nem láttam (szimplán halál nem érdekelt XD), de bevallom, én ilyen címmel, hogy "Z világháború", Brad Pitt játszik benne, meg "már megint egy zombis sztori" (plusz a trailert megnézve), meg nem álmodtam volna, hogy ennek van egy könyv eredetije. ^^" Tipikusan a sokadik B filmnek tűnt, ami a hatszázadik bőrt húzza le a mostanában reneszánszát élő zombis témáról, épp csak beleraktak egy népszerű színészt, hogy ő is növelje a nézőszámot. Túl bugyutának tűnt az egész ahhoz, hogy ez könyvben eladható legyen. (Jó, tudom, könyvből is vannak gagyik, az Abraham Lincoln vampire hunter is könyvből készült, illetve írjátok, hogy a Z eléggé szétbarmolta az eredeti regényt, szóval elhiszem, hogy a könyv jobb.)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Elhatároztam, hogy szép lassan pótlom azokat a filmeket, amiket már egy ideje letöltöttem, de egyszerűen vagy időm, vagy pedig kedvem nem volt megnézni őket. Megmondom őszintén, ez valami pechsorozat lehet (vagy tényleg ennyire gyér az évi felhozatal), mert eddig három filmből három itt kötött ki/fog kikötni, a legújabb próbálkozásomról mindjárt írok is. Következzék...

A Föld után

Az Avatar - Az utolsó léghajlító és A lány a vízben kapcsán M. Night Shyamalan alaposan a bögyömben volt, de néha elkap az örök optimizmus és adok még egy esélyt bizonyos embereknek. Ebben az esetben azt hiszem nem kellett volna. :knife: Tegnap még a World War Z-n voltam kiakadva, de az semmi ehhez képest. Korábban írtam, hogy többször próbálkoztam a megnézésével, de rendszerint bealudtam az elején. Nos, nem csak az elején lehet bealudni, hanem úgy konkrétan az egész filmen. Amúgy nem arról van szó, hogy hiányoltam az akciót, mivel a Hold című film az egyik kedvencem, pedig az aztán tényleg egyszereplős darab.
Kezdjük mindjárt azzal, hogy Jaden "pocsék színész vagyok, de Will Smith az apám, ezért kapok filmszerepeket" Smith egyszerűen borzalmas. Elvileg neki kéne elvinni a hátán az egész filmet, de ebbe alaposan belebukik. Gondolom azért csinálták meg, hogy néha látjuk monitoron az életjeleit, mert így legalább érezzük, hogy milyen érzelmet kéne produkálnia az adott helyzetben. :dirr: Will Smith pedig a másik gyenge pontja a filmnek, igazából olyan, mintha nem is ő lenne. Az meg egy más kérdés, hogy olyan sérülést élt túl, amibe egyébként lazán bele lehet halni, de mivel Will Smith-ről van szó, ezért bután nézne ki, ha sírás lenne a vége. Aztán a kapcsolat a két karakter között szintén nem jön át, szóval az oké, hogy biológiailag is apa-fia kapcsolat van köztük, de itt egyáltalán nem így hatott. Mintha két idegent láttam volna egymástól teljesen különbözően cselekedni. Azon már meg se lepődtem, hogy ez is egy apa-fiú konfliktusról szól, hiszen ez a Star Wars óta kb. kötelező elemként megjelenik majdnem minden Hollywoodi produkcióban.
Az alapfelállás szintén nem túl eredeti, viszont ma már az a csoda, ha nem lopnak korábbi filmekből vagy máshonnan ötletet. A Föld annyira szennyezett lett, hogy az emberiségnek új otthon után kellett néznie. Csakhogy az új bolygón már voltak élőlények, valami fura ragadozók, amik szaglás alapján találják meg az áldozatukat. Szerencsére ezt az elején néhány percben elmondják, de annyira nem is fontos a történet szempontjából. Vagyis csak annyira, hogy különleges katonákat képzetek ki az idegenek ellen, így tudtak győzelmet aratni. Will Smith is ezen különleges emberek egyike, a fia pedig a nyomdokaiba akar lépni. Az eredményei kiválóak, de a harcban béna, vagyis elsőre meghúzzák, közlik vele, hogy nem lehet Ranger. (Nem a texasi kopóról van szó. XDDD) Az apa ugyan igyekszik jó képet vágni a helyzethez, de közben vérbeli katonaként utasítja a fiát, az asztaltól sem állhat fel, hacsak ő nem ad rá engedélyt. :hammer: Na, kitalálják, hogy a legújabb kiképzésre együtt mennek, mert nem sokat látják egymást és ez jó alkalom lesz arra, hogy közelebb kerüljenek egymáshoz! Az űrhajó meteorviharba kerül, kénytelenek kényszerleszállást végrehajtani egy bolygón. Ez a bolygó nem más, mint a Föld, ami azóta regenerálta saját magát és egy burjánzó világ lett újra. A zuhanást csak a két főszereplő éli túl (tényleg nagyon ciki lenne, ha más is megúszta volna). Az űrhajó két darabra tört, az első részében lévő jeladó meghibásodott, tehát útra kell kelni a hátsó részhez, hogy az ottanit beüzemeljék. Apuka mindkét lába eltört, így tehát a fiára hárul a nemes feladat, hogy véghezvigye a feladatot. Az utazás nem veszélytelen, ugyanis a bolygó élővilága erősen megváltozott és kb. minden élőlény az emberek ellensége. Igazából ez csak annyiból állt, hogy természetes ellenség híján nagyobbra nőttek az állatok. Ezt mondjuk nem tartom túl nagy hibának, elvégre az evolúció menetét tényleg nem könnyű megjósolni. A tájak nagyon szépek, van itt erdő, vízesés, vulkán, szóval a szemünk el lesz kényeztetve. Sajnos ez édes kevés, bár értékelem, ha nem túl unalmas a körítés, valami tartalma is legyen.
Bár egy darabig úgy néz ki, hogy a srácnak nem sikerül eljutni az űrhajó hátsó részéhez, mégis megcsinálja. A fő bonyodalom itt jön be a képbe. A hajón ugyanis szállítottak egy lényt, amit még az elején említettem, az emberek ellenségéről van szó. Kiderül, hogy a feromonokat érzékeli, vagyis úgy tudja követni a kiszemelt áldozatot. Ja, és azt még nem említettem, hogy a srác nővérét korábban egy ilyen alien ölte meg, de többet nem tudunk meg az esetről, ugyan már minek ezzel húzni az időt! ^^" A jeladót persze nem lehet beüzemelni, magasabb helyre kell vinni. A fiú nekiáll vulkánt mászni, az meg nem érdekes, hogy olyan közel kerül a lávához, amit meg kéne éreznie a bőrén, de ezen már nem fogok kiakadni. A lény persze követi, mert kell a végére egy epic összecsapás. A megoldás egyébként vicces lett, szóval már csak röhögni tudtam, a facepalm-on jóval korábban túlléptem. Mi a megoldás: ha nem félsz, ez az izé nem is lát téged, láthatatlan leszel és le tudod gyakni mindenféle erőfeszítés nélkül. Okkkééééé. Hero time ftw! :dirr: Természetesen a segítség minden probléma nélkül megérkezik. Megvan a nagy összeborulás, majd a gyerek közli, hogy már nem akar Ranger lenni, inkább megy az anyjával dolgozni. XDDD

Mondhatnám, hogy olyan szar, hogy már jó, de nem. Egyszer kibírtam, viszont többet még csak említés szintjén sem szeretnék találkozni ezzel a filmmel. 3/10 és még lehet, hogy jószívű voltam. Unalmas bugyutaság az egész, egyedül az volt a jó, hogy letöltöttem, tehát nem adtam ki pénzt a mozijegyre.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Üdvözöllek az Akiknek Felforr Az Agyvize M. Night Shyamalantól Klubban! :D

Egyébként ez is mekkora baromság, hogy nincs az állatoknak természetes ellensége, hiszen ők egymás természetes ellenségei. Oké, persze, nőjenek nagyra, de nem muszáj megmagyarázni, ha csak ennyire futja a készítőknek. :S
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Megint én. :vigyor:

Elysium - Zárt világ

Neill Blomkamp ezúttal ismét megpróbált sci-fi filmet rendezni, sajnos nem túl sok sikerrel. Amennyire tetszett a District 9, ez annyira nem. ^^" Egyébként nem vártam el sokat a filmtől, mert lényegében ez a felállást már rengetegszer olvastam különböző regényekben, szóval újat nem tudtak mutatni. Éppen ezért haragudtam meg a filmre, hiszen némi változtatással az év egyik legjobb sci-fije lehetett volna.
Az alaphelyzetbe csak úgy belecsöppen a néző, de az in medias res kezdés sosem szokott zavarni. A világról ugyan nem derül ki semmi, csak az, hogy van egy Elysium nevű űrállomás, ahol a gazdagok laknak. Náluk nincs szegénység, betegségek, nélkülözés, hanem tiszta jólét. Ezzel szemben a túlnépesedett Földön kész kihívás a túlélés. A főszereplő gyári munkásként dolgozik, de korábban már volt büntetve és nincs túl jó barátságban a rendfenntartó robotokkal és természetesen Elysiumra vágyik, ahogy sokan mások is. Ezt használják ki bizonyos emberek, akik kamu "tartózkodási engedélyt" adnak el az embereknek. Eddig még nem is lenne bajom a történettel, csakhogy szépen elkezdődik a bullshit áradat, ami még az én ízlésvilágomat is sérti. :dirr: Amikor a menekültek felszállnak az űrhajókkal és belépnek Elysium légterébe, figyelmeztetik őket, hogy ha nem fordulnak vissza, megfelelő ellenintézkedéseket tesznek. Természetesen a menekültek mennek tovább. Ennél a pontnál azt hittem, hogy majd valami jó kis lövöldözés lesz, az űrállomás megcsillogtatja a tehetségét a védelmet illetően. Ehhez képest a főnökasszony "felhívta telefonon" a kopóját, hogy szedje le az űrhajókat. A kemény katona csávó kipakolta a furgonját és rakétával szedett le három hajóból kettőt. Az utolsó szerencsésen földet ér Elysiumon.
Sosem voltam egy nagy fizikus zseni, de a következő dolgok megragadták a figyelmemet:
- Mégis hogyan van gravitáció, amikor az űrállomás egy helyben áll, még csak nem is forog? Talán az emberek a cipőjükbe szerelt mágnessel maradnak a talajon? XDDD

- A légkör hogy marad bent, amikor forgás nélkül elvileg nincs mesterséges gravitáció? Amikor becsapódott a menekültek hajója simán bemondták a védelmi központban, hogy már a lakóövezet légkörében vannak. Semmilyen pajzs, vagy egyéb eszköz nem volt ott, amivel megakadályozták volna a légkör elszökését a világűrbe.


Ezek után a történet haladása érdekében beraknak egy "csavart", mert anélkül a főszereplőt sem lehet rugdosni, hogy ugyan már menjen fel végre Eylsiumra. Az elején említettem, hogy egy gyárban dolgozik, ahol biztonsági robotokat szerel össze. Neki az a feladata, ha jól értettem, hogy kemencébe kellett beleraknia a részeket, amire ráégették a festéket. Bemutatták szépen a munkafolyamatot: betolta a robotok részeit a helyiségbe, kijött, lezárta az ajtót kívülről, hangosan elkiáltotta magát, hogy indítja a gépet, aztán megnyomta a gombot. Itt jön be az a bonyodalom, ami miatt kicsit begyorsul a történet. Az egyik folyamat alatt beragad az ajtó, nem csukódik be. A főszereplő ezért szól a művezetőnek, hogy baj van. Erre a főnök rögtön közli, hogy ha nem megy be és javítja meg, akkor beküld mást, ő pedig ki van rúgva. A srác végül belemegy, félrelöki az ajtó becsukódását akadályozó valamit. Amint lépne ki az ajtó magától lezárul és elindul a folyamat. Megint két olyan dolog, amitől a kezem az arcomon csattant:
- Előtte világosan mutatták, hogy csak manuálisan lehet bezárni az ajtót, illetve elindítani a programot. Ehhez képest itt nem kellett senki és semmi, magától történt az egész.

- A rendszer jelezte, hogy szerves anyag van a kamrában, mégsem állította le a folyamatot, pedig azt hiszem 2145-ben már tudnának ilyen protokollt írni vészhelyzet esetére.

Szóval a srác kap egy kis sugárszennyezést, közlik vele, hogy csak pár napja van hátra. Elhatározza, hogy feljut Elysiumra, de sajnos nincsen pénze. Sebaj, van más megoldás! Felszerelik valami spéci kütyüvel, ami beborítja a testét, ettől olyan lesz, mint valami Superman. Bosszúból a nagyfőnököt akarja meghackelni, amiért nem törődött az állapotával. A jegyeket árusító fazon veszi rá erre az akcióra. Sikerül is lelőni a gépet, áttölteni a főszereplő agyába minden információt, csakhogy az információ le volt védve, mert a gyár főnöke meg Elysium védelmi minisztere összebratyizott és újra akarták írni az űrállomás működtető programját. Mivel az adatokat megszerezték a nőci ráuszítja a katonáit a főszereplőre. Elkezdődik a menekülés, a verekedés, lövöldözés és a szokásos akció kellékek. A srác belefut a korábbi barátnőjébe, de pont emiatt rabolják el őt is a kislányával együtt. Kiderül, hogy a srác fejében lévő programmal a Föld lakóit is Elysium állampolgárává lehet tenni. A főszereplő feladja magát, hogy feljusson az űrállomásra. Ők is lezuhannak, akárcsak korábban a menekültek. Az elején rögtön ott termettek a robotok és minden bevándorlót igyekeztek elfogni, vagy ha ellenállt, akkor lelőni. Ehhez képest, amikor a katonák gépe zuhan le, semmilyen intézkedést nem tesznek, még csak robotok sem mennek oda az elfogásukra. A végére még beletesznek egy harcot, némi gyilkolást és egy fél happy endet.
Igazából a vége jó volt, tetszett, hogy meghagyták a keserédes érzést, de még ez sem menti meg a többi hülyeségtől a filmet. Kb. az utolsó 15 percben láthatunk valamit Elysiumból, a hányingerkeltő giccsen kívül. Ennél vannak sokkal jobb alkotások, amik ilyen témával foglalkoznak. Összességében 4/10, mert a Föld után-nál kicsivel szórakoztatóbb volt.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mostanában csak rossz filmeket tudok kifogni? Igazából nem, láttam pár olyat, ami tetszett, de sajnos bőven akad olyan cím, ami ebbe a topicba kívánkozik.

A következő film, amiről írni fogok elég érdekes módon került a látóterembe. A Shingeki kapcsán futottam bele a címbe, olyan pletykák kezdtek el keringeni róla, hogy a manga vége eredetileg hasonlított volna ennek a filmnek a befejezésére. (A megfelelő topicban egyébként már írtam róla, de részletesebben itt fogom kifejteni, miért is könnyebbültem meg utólag a megváltoztatott befejezéstől.) Ez a film nem más, mint Stephen King egyik regényéből készült adaptáció, A köd. Angol címén The Mist és 2007-es alkotás, nem összekeverendő a magyarul szintén A köd-nek fordított 1980-as The Fog című filmmel.

Amikor utánaolvastam a történetnek, felcsillant a szemem, mert megtetszett az alapötlet. Adott egy idilli kisváros, amit egyik éjszaka vihar sújt, majd másnap hirtelen köd kezd el leszállingózni a hegyekből. Senki nem törődik vele, hiszen ez egy természeti jelenség, semmi különös nincs benne. A főszereplő bemegy a városba és viszi magával a fiát is, valamint hozzájuk csatlakozik a szomszéd, akivel nincsenek túl jóban. De mivel a pasas kocsija tropa lett a vihar miatt, ezért felajánlják a segítséget. Út közben egy rakás katonai járművet látnak a hegyi katonai bázis felé tartani. Még ez sem lesz gyanús senkinek, pedig szerintem egy egész század húzott fel a hegyekbe, ha nem több egység. A bevásárló körút zökkenőmentesen zajlik, de közben a köd egyre terjeszkedik a kisváros felett. Innen kezdődik a bonyodalom, a köd nem közönséges természeti jelenség, valami vagy valamik rejtőznek benne. Az alap helyzet felvázolásáig nagyon tetszett a film, meg az is bejött, ahogy folyamatosan adagolták az információkat a helyzetről:
- Kezdődött azzal, hogy egy idősebb férfi véresen rohant be a bevásárlóközpontba és közölte, valami van a ködben, már el is kapott valakit.
- Aztán a raktárban, a hátsó ajtón valami nagyon be akart jönni, ezt megfejelték gyér fényviszonyokkal, tehát eléggé hatással volt rám.
Innentől viszont olyan fordulatot vett a film, hogy leginkább a fejemet fogtam, néha pedig kedvem támadt volna lefejelni az asztalt. Amikor a főszereplő elmondta, hogy mit tapasztalt a raktárban, senki nem hitt neki, azt hitték csak képzeleg. Mentek is páran megnézni, mi a helyzet. Kinyitották a hátsó ajtót és a fiatal srácot ki akarták küldeni, hogy javítsa meg a generátort. Még poénkodtak is, mert nem láttak semmit a ködön kívül. Egyszer csak benyúl egy csáp, megragadja a fiút és bármennyire próbálják visszahúzni, nem sikerül. Utána az egyik férfi megjegyzi a főszereplőnek, hogy igazán fogalmazhatott volna másképpen arról, milyen zajt hallott. Aha, mert a valami megpróbálta benyomni a raktárajtót-féle zaj tényleg eléggé félreérhető. :knife: Szerencsére a szörnyek nem csak csápokban merültek ki, később feltűntek más csúnyaságok is, kisebb-nagyobb kivitelben. Amúgy nekem leginkább az Evolúció jutott róla eszembe, mert itt is hasonlítottak a lények egy-egy földi állatra, vagy legalábbis részben. Páran megpróbálnak elmenni, nos azt gondolom nem kell ecsetelnem, hogy nem jutnak messzire.

A bajok akkor kezdődnek, amikor eljön az éjszaka és megjelennek a rovarszerű dögök. A bolt egyébként kirakatos, tehát ilyen 5 kilós zsákos kutyakaját pakolnak fel, akár a homokzsákok. A keletkezett repedéseket pedig ragasztószalaggal erősítik meg. Ez amúgy tök hülyén hangozhat, de végső megoldásnak jó, hiszen egy szupermarketben nincsenek ilyen célnak megfelelő eszközök. Szóval, amikor elkezdenek az üvegnél gyülekezni a "rovarok", akkor mindenki áll ott és a lámpákat feltartva nézik a kinti teret. Erre még több lény érkezik, mire valakinek nagy ügyesen feltűnik, hogy biztos a fény vonzza őket ide. Elkezdik lekapcsolni a lámpákat, viszont itt jön az igazi facepalm kategória: közben hátul sorra nyomják fel a reflektorokat. -___-" És hogy ne legyen egyszerű az élet, jönnek a pterodactyl-ra hasonlító szörnyek, amik ugyan a "rovarokra" vadásznak, de közben betörik az üveget. Tűzzel próbálják elijeszteni őket, viszont ez alig akar összejönni:
- A biztonsági öngyújtó alig akar meggyulladni, pont az utolsó pillanatban sikerül működésre bírni.
- Egy másik embernek azonnal sikerül fáklyát csinálni a felmosóból, csakhogy megbotlik a benzines vödörben, elesik és saját magát gyújtja fel.
Ez legalább annyira értelmetlen, mint amikor hülye halált halnak a szereplők. Sajnos a rossz dolgok még nem érnek véget, mert el kell menniük gyógyszerért a pár 10 méterre lévő patikába. Ott aztán ilyen pókszerű izékkel találják szembe magukat, amik savas hálót lőnek. Oké. :dirr: Természetesen itt is jó páran elpatkolnak, hiszen túl egyszerű lenne, ha minden simán menne. A meglepetés viszont az öreg néni volt, már azt hittem ő is otthagyja a fogát. Ehelyett, amikor szembekerült egy "pókkal", akkor előretartott valami spray-t és öngyújtó segítségével szép lángszórót csinált. Öröm volt nézni, igazi badass grandma lett belőle. :D

Tehát a film első fele még nem is volt annyira szörnyű, néhány facepalm jelenettől eltekintve egészen át tudtam érezni az üzletben rekedtek helyzetét. Csakhogy a patikás kaland után a feltűnési viszketegségben szenvedő szektás nő kerül a figyelem középpontjába. Egy éjszaka alatt majdnem mindenkit megnyer magának és ilyen zombi módon követik őt az emberek. A nő azt hiszi, hogy most jött el a Jelenések könyvében említett apokalipszis. Még közös imádságokat is tartanak, meg minden. Ez eddig nem lenne baj, csakhogy kitalálja, ki kell engesztelni a kint ólálkodó szörnyetegeket, méghozzá nem is akárhogyan: áldozatokkal. Erre pont kapóra jön az ott ragadt katona, aki közben elmondja, hogy mi ez az egész. Sejtettem, hogy valami félresikerült kísérlet eredménye, egy másik dimenzióból szabadultak el a lények. Ami azután történt azt leginkább az Another végéhez tudnám hasonlítani. A hentes teljesen random módon fogja és hasba szúrja a katonát, akit aztán kidobnak az üzlet elé, hadd legyen belőle szörnykaja. Innentől kezdődik el az igazi vallási fanatizmus. A legtöbben valami prófétának tartják a nőt és kész kis szekta alakul ki a menekültekből. Néhányan, akik még tisztán tudnak gondolkodni, elhatározzák, hogy megszöknek a következő nap reggelén. Sajnos lebuknak és majdnem meglincselik őket, de szerencsére erre nem kerül sor. Amúgy az egész film egyik legjobb jelenete az volt, amikor a nőt végre lelőtték. :twisted: A főszereplő még meg is köszönte, már neki is nagyon elege volt belőle, akárcsak nekem.

Gondoltam innen már minden simán fog menni és nem értettem, hogy miért mondták azt, nagyon rossz a film vége. Oké, az autó felé menet még néhányan meghalnak, de páran eljutnak oda és elindulnak kifelé a városból. A főszereplő házához eljutnak, a felesége meghalt, kicsit gyászolnak, majd mennek tovább. A kritikák miatt vártam a bad ending-et, de ez még annál is szörnyűbb lett, mint amire számítottam. Azzal semmi gond nem lett volna, ha út közben egy nagyobb dög (mert voltak ilyen 10-20 méteres, csápos birodalmi lépegetőnek kinéző lények is) megtámadja az autót és mindenki meghal. Nem, be kellett hozni az egyesen rettenetes és kiakasztó befejezést! Elhatározzák, hogy addig kocsikáznak, ameddig ki nem fogy a benzin, hátha kijutnak a ködből. Sajnos nem jutnak ki, még mindig veszélyben vannak. Előkerül a pisztoly, amit még a főszereplő szerzett korábban. Megnézni, csak 4 töltény maradt, de 5-en vannak, köztük a főszereplő fia is, akinek korábban ígéretet tett, hogy nem adja oda a szörnyeknek. Mondja a pasas, majd ő kitalál valami megoldást a helyzetre. Mutatják a kocsit kívülről, eldördül 4 lövés, aztán vált a kép és a férfi megpróbál saját magával is végezni, ám ez nem sikerül, mert nem volt annyi golyó. Kiszáll és várja, hogy jöjjenek a dögök. Ekkor valami zaj hallatszik, de a lények helyett tankok, repülők és túlélőkkel megrakott autók mennek el mellette. Ha 5 percet várnak, mind megmenekülhettek volna. A főszereplő megölt 4 embert, köztük a saját fiát is, mert azt hitte itt a vég. Ennél szörnyűbb és idegesítőbb véget el se tudtam volna képzelni. Akkor inkább ne mutatták volna a végén a túlélőket, hanem vágták volna el a filmet, ahogy a főszereplő áll a kocsi mellett. Vagy haltak volna mindannyian, ennél még az is jobb lett volna. :knife:

Egy viszonylag tűrhetőbb befejezés miatt megkapta volna az átlagos 5 pontját, mert voltak benne kifejezetten jó részek is. A befejezés viszont kapásból elvett 2 pontot, így 3/10-et adok erre a filmre.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui-chan írta: A köd
Leírásod olvasván jöttem rá, hogy én láttam ezt a filmet. Részleteiben. Háttértévézve ismerősnél.
Mivel tehát csak részleteiben láttam így véleményem valószínűleg egy cseppet sem objektív, de nem teljesen értek veled egyet. Odáig igazad van, hogy a film folyamán voltak facepalm, WTF jelenetek. Az egész szektás mizéria teljesen abszurd volt. (Akkor lett volna talán hihető ha egy-két hét eltelt volna.) Sőt, amennyit rémlik a filmből szinte csak facepalm jelenetek voltak, nekem nem rémlik semmi igazán "jó". (A badass nagyiról ezek szerint lemaradtam.)

Viszont. A film végén a twist szerintem az egyetlen pozitív pontja. Váratlan, kegyetlen, emberi, drámai és főleg abszurd mód életszagú. (Mármint nem abban, hogy valaki megöli a saját fiát. :dirr: Hanem az élet néha kegyetlen. Azt hiszed, hogy kitalálsz valamit, ami adott esetben a legjobb döntés aztán az univerzum kiteríti a lapjait és kiderül, hogy a legrosszabb döntést sikerült meghoznod ami lehetséges.) A probléma ott van, hogy ehhez szükségeltetett volna egy film, ami speciális effektektől kezdve a forgatókönyvön át főleg a színészi játékig és a rendezésig komolyan tudja magát venni. Magyarul ha a horror horror tud lenni és nem csak egy slasher jellegű cucc facepalm jelenetek tömkelegével.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:A film végén a twist szerintem az egyetlen pozitív pontja. Váratlan, kegyetlen, emberi, drámai és főleg abszurd mód életszagú. (Mármint nem abban, hogy valaki megöli a saját fiát. :dirr: Hanem az élet néha kegyetlen. Azt hiszed, hogy kitalálsz valamit, ami adott esetben a legjobb döntés aztán az univerzum kiteríti a lapjait és kiderül, hogy a legrosszabb döntést sikerült meghoznod ami lehetséges.)
Ahogy azt írtam, nem a bad end-del volt a problémám, hanem annak megvalósításával. Számtalan más módon lehetett volna befejezni, anélkül hogy kirakták volna a tragikus szálat belőle. A döntés következményeit pedig nem lehet előre látni, ők is elég rosszul jártak. Szvsz a reménytelenséget jobban átadták volna, ha lezárják azzal, hogy a főszereplőt mutatják csak az utolsó jelenetben. (Vagy mondom, inkább ő is halt volna meg a többiekkel együtt/utána.) Az is eléggé rossz véget jelentett volna, és még a nézőket is bizonytalanságban hagyhatták volna a befejezést illetően. Ennél még az 1984 befejezését is indokoltabbnak tartottam.
Cruel Angel írta:A probléma ott van, hogy ehhez szükségeltetett volna egy film, ami speciális effektektől kezdve a forgatókönyvön át főleg a színészi játékig és a rendezésig komolyan tudja magát venni. Magyarul ha a horror horror tud lenni és nem csak egy slasher jellegű cucc facepalm jelenetek tömkelegével.
Ez nem horror, hanem sci-fi thriller. Stephen King regényéből készült, ő pedig szeret eljátszadozni azzal a gondolattal, hogy az emberek hogyan reagálnak a bezártságra. Ha jól tudom, akkor a Langolierek, illetve A búra alatt is erről szól. Könyvben valószínűleg sokkal jobb, mert a tapasztalatom szerint rengeteg minden elvész a filmre adaptálás közben. Mondjuk én King-et nem igazán szeretem, A holtsáv volt az egyetlen, ami igazán tetszett tőle.

Szerk.: Megtaláltam letölthető formátumban a novellát, és ugyan még nem olvastam el teljesen, csak a végét, de máris százszor jobban bejön, mint a film. Itt nincs semmi idióta befejezés, igazából tök nyitott maradt az egész. Bármerre mennek, mindenhol köd van, nem tudnak szabadulni. Megállnak tankolni és aznap úgy fekszenek le, hogy remélik egyszer kijutnak a ködből. A főszereplő hall a rádióban egy szót, de úgy véli, csak képzelődött. Sokan nem szeretik az ilyesfajta lezárást, nekem nagyon bejött. Látszik a teljes reménytelenség, nincs hová menniük, viszont mégis ott van az a 0.0001% esély rá, hogy kijutnak. Bad end, de nem ilyen elcseszett módon. A film pedig behozta ezt a "csak azért is ott van a győzelem illata a levegőben" típusú lezárást.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rui-chan 2013.12.09. 23:53-kor.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui-chan írta:Ez nem horror, hanem sci-fi thriller.
csak, hogy trollkodjak:
"The Mist (also known as Stephen King's The Mist) is a 2007 American science fiction horror film" - from Wikipedia the free encylopedia
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:csak, hogy trollkodjak:
"The Mist (also known as Stephen King's The Mist) is a 2007 American science fiction horror film" - from Wikipedia the free encylopedia
Egészen nyugodtan. :D Megnéztem, IMDB-n is ott van a horror kategória, csak azt először nem vettem észre. Részemről továbbra is inkább a thriller-hez áll közelebb, mert a pszichológiai hatásokra eléggé rámentek. Bár az már más kérdés, hogy hogyan. ^^"
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Radírfej (Eraserhead)

Úgy volt, hogy tegnap megnézem a frissen lesubbolt Gintama filmet, de aztán végül ez a cucc lett belőle, mert hát nagyon régóta ott pihent a listámon, és egy ilyen bestiát nem lehetett tovább a ketrecben tartani.

Hát... Ömm... OMGWTFBBQ, mi_a_szart_néztem.jpg (Látta amúgy innen valaki?)

Kenyerem a szürreális, bizonyos keretek között a beteg, de még a perverz is, sőt, a művészfilmeket sem vetem meg, de ez a film akkora torzszülött blődség, mint a baba, amelyik szerepel benne.

Lehet nem kellett volna az egekig felpumpálni az előzetes elvárásaimat - akkor talán nem loccsanok végül ekkorát a betonon... Próbáltam előtúrni a művészi szemüvegemet, hogy azon keresztül lássam a történéseket, de egyszerűen nem találtam sehol, a végére meg már nem is érdekelt, ellenben a szemellenzőm előkerült.

Kicsit utána olvastam, eléggé megoszlanak róla a vélemények, bár a magasztalók tollából csak a szokásos ömlengés-körökre futotta, egyébként egyik sem tudta értelmes keretek között megfogalmazni, mi is tetszett benne olyan nagyon... Egy biztos: David Lynch további munkásságára nagyon nem vagyok vevő és az ipsét művésznek sem nevezném - inkább egy beteg gyökérnek, aki egy szürreális rémálmot képernyőre vitt, majd azt még meg is fejelte egy rakat szétdrogozott nonszensszel.

Érdekes viszont, hogy egy percig sem unatkoztam rajta, bár a változatosabbnál változatosabb szörnyülködések közepette nem is nagyon jutott rá idő. Thumbs up a hangeffektekért és a creepy kisugárzásért; azért volt egy-két emlékezetes pillanata is.

2 (fölé)/10
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jó, tudom, ne szóljunk le filmet látatlanban, főleg ne egy rövid trailer alapján, de: OH_MY_GOD! Eddig csak Szirmai utálta Michael Bay-t, de még pár ilyen gyerekkorunk megerőszakolása film, mint a Transformers (bizony, nekem az is fájt, pedig láttam, de bár ne tettem volna...), vagy ez és belőlem is sikeresen hatert fog faragni a pali.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A többiek kommentjeire reagálva elkezdtem írni a 47 roninról, de rájöttem, hogy amit én akarok írni, az nagyon offtopik lenne a jófilmes topikban, úgyhogy átpakoltam ide.

Én úgy mentem el a filmre még annak idején januárban, hogy "ez csak egy látványos hollywood-i akciófilm lesz", de végülis igen ritka élményben részesített. Ritkán szenvedek filmtől ennyire. Talán az FMA-s Shamballa movie volt olyan, amit a nagycsatalejelentél ki akartam kapcsolni unalmamban. A roninék egyharmadánál már úgy voltam vele, hogy vagy kimegyek a teremből, vagy elbőgöm magam kínomban, csak azért maradtam, mert Szirmais vetítés volt, és azt reméltem, hogy majd jól lehúzza a halálba, és ez majd feloldja a feszültégeimet. (Sajnos nem húzta le eléggé...)

Fájdalmasan szuperklisés volt, kliséken kívül nem is nagyon volt benne más, csak annyi, amennyit kénytelenek voltak átemelni az eredeti történetből (ami csak kevéssel volt több, mint a karakterek nevei). Asszem ezzel ki is tárgyaltuk a történetet.
Szereplők. Szegényszupercsudálatosgaidzsin meg csodaszerelmetesdamsel karaktere és egész kapcsolata olyan mély... ségesen unalmas volt. Persze Keanu csak azért kellett bele, mert az amcsik nem mennek el a moziba, ha nincs egy hollywoodi sztár a stáblistában, de leszámítva, hogy ő volt a film Masaki Kenshi-je (akinek tl;dr, azoknak animechucknorrisa), igazából marhára nem osztott és nem szorzott a jelenléte. Volt, és nagyon nézett, meg néha levert ellenfeleket. Ja, és persze kellett bele szerelmi szál, mert az kell bele. Nagyon. Mágikuscsajszi még el is ment, de egy normális filmben ő lenne a gyenge szereplő, és ez sokat elmond a filmről. A legnormálisabb karakter persze Oishi volt, kicsit több kellett volna belőle, mert ahhoz nem volt elég, hogy megmentse a filmet. A leggázabb szereplő pedig - kapaszkodjatok meg - a kövér comic relief volt(!!!!) aki két gyenge poén után hősi halált hal, és mindenki megsiratja.....,.,. :evil: Jajjnekem... jajj! Rémesen primitív.

Most pedig térjünk rá az apró, de idegesítő hülyeségekre.
Emberevő vadállat-kirin. Hátööö nem is tudom... muszáj volt!?
Tenguk. Nyilvánvaló, hogy két ok miatt voltak benne: hogy megmagyarázzák, hogy miért van egy japánosfilmben kaukázusi szereplő, meg miért fogja lenyomni a végén a démoncsajt (de legalább nem hagytak benne asspullt, valahol ez is dícséretes), meg hogy legyen okuk egy látványosnak szánt harci jelenetre (amit majd jól bele lehet rakni a trailerbe, dejólesz), de a háttérsztorijuk írtó gáz volt. Ahogy Szirmai is megjegyezte, biztos azért üldözik egy erősen buddhista országban a félmadár-démon lényeket, mert azok buddhisták. Igen, tök komolyan előadták, hogy az emberek a vallásuk miatt közösítik ki őket. :hammer:
Fehér, fátylas menyasszonyi ruha. Röhögtem. És martam közben a fejemet.
A többi inkább globális probléma volt, nem tudnék több konkrétumot listázni, meg azóta sok jótékony idő is eltelt.

Megpróbálkozom pár prozitívum felsorolásával:
Oishi
Látványosnak látványos volt. Kifacsart, erőltetett, fantasy-sított, "Yimou Zhang-nak akarok látszani" jellegű látványos, de ha minden más fos, legalább ezt tudjuk értékelni.
Nem erőltettek bele happy end-et.

A poén az egészben, hogy előtte elkezdtem nézni a régi, feketefehér filmet (ha már feldolgozásra megyek), de olyan fél óra múlva abbahagytam, mert marhára nem történt semmi, ráadásul két részes volt, nagyon hosszú, és nem volt időm meg türelmem ilyesmire. A moziban pedig az ugrott be, hogy bár inkább a régi verziót nézném! Még az a felvezető semmi is érdekesebb volt... és legalább japánabb.

Mittykének üzenem, hogy az eredeti történetben is Kirának hívták azt a karaktert. ;)
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

A mordályos nyul írta: Mittykének üzenem, hogy az eredeti történetben is Kirának hívták azt a karaktert. ;)
Épp ezért nem értették a szüleim, hogy min nevetünk... Amúgy az a karakter mondta el a film egyik legnagyobb hibáját, amikor megkérdezte, hogy a csaj nem az egyik ágyasa-e a csaj apjának.
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nem csak sértegetni akarta? Tudod, az a típusú sértés, amit a bunkó ember poénnak szán.
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

De, valószínűleg igen, de akkor is elmondja vele a film nagy hibáját: a csaj tényleg olyan volt egy kicsit...
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Lehet, hogy én már annyira kész voltam minden mástól, hogy ez fel sem tűnt. :roll:
Válasz küldése