Mondo magazin

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

igen az animestars minőségileg tényleg jobb, de nem sok helyen láttam én se, jó mondjuk egyszer a madarastescoban, de nem fogott meg mert még nem értem fel addig az animeismeretig amit az animestars taglal.
mondot is csak akkor veszek, ha olyant írnak benne ami érdekel pl: a final fantasy kifejtéséről szóló cikk meg azok amik az ahavi számban voltak kifejtve, nos nemigazán érdekeltek. az augit véletlenszerűen vettem meg, de ez kivételes eset volt.
paTkany és dani576 beszólásai mindég érdekesek! :vigyor:
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Hakuma Riyuichi írta: dani576 beszólásai
Elég furcsa a többes szám, mivel (eddig :twisted: ) csak egy volt....
Én a Mondot veszem folyamatosan, mert az AS nem mindig jutott el ide, de nekem is jobban tetszik, már csak azért is, mert több volt a szöveg és kevesebb a kép.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

nem csak egy volt (szentem), mert már mielőtt beléptem ide hallottam a nevedet máshol is és azthiszem a mondoban.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Hagyd csak nem bírja pozitív kritikát és így leplezte a zavarát :cool:
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Én nem vettem, veszem, és nem is fogom venni mert neten elég jó beszámolókat találni amúgy is akkor meg minek adjak ki pénzt ez kb a manga esete megveszik aztán pár év múlva kuka vagy fórum sürgősen eladnám topic!!!
De mi a fenét publikáltál benne Dannyboy??? :?:
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

idézem: "NEM TUDOM, HOGY MI ÉRTELME VAN A KILARINAK, DE NAGYON ODAVER!! (amúgy mindenki jobban járna, ha én lennék a főszerkesztő)
ezt a mondatot két dolog miatt rakták be a magazinba: 1 animax sorozatról van szó (szentem is cuki)
2 a főszerkesztőt áthelyezték és tényleg bekerült egy hülye cikk a japán és lengyel szexről meg a japánok munkájáról vagy miről meg a házasságtörésről japán módon mindez 2 oldalt foglal! elég hülyeség de elolvastam.
mondjuk az a rovat hogy: hogyan rajzoljuk kezet.lábat jól jött mert ez a legnehezebb része az emberábrázolásnak (meg a két egyforma szem, de a szemekben abszolút profi vagyok)! :vigyor:

JimRaynor: igen szerintem is!
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hát igen ez a komment 100% Dannyboy!!! :vigyor:
De ha ő lenne a főszerk akkor a Hentai-on és a Konzol játékokon kívül nem tudom mi lenne még benne!!!

To Hakuma:
A jó és gyors hírekért mától hivatalosan is az egyik hírszerző tisztem vagy!!!Állj fel ifjú tanítványom!!!(Darth Sidious genya röhögése) :vigyor:
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

oké mit szeretnél tudni?

igen szerintem se szólna másról a mondo ha dancika főszerk lenne! :vigyor:

to danyboy: csinálj saját újságot és ne a mondót rontsd meg. az ehavi szám így is csökkent színvonalban.(sajnos, bár a koncertbeszámolónak még szint nagyon örültem)
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hakuma Riyuichi írta:to danyboy: csinálj saját újságot és ne a mondót rontsd meg.
:LOL: és mi lenne a címe PLAYDAN??? :vigyor: :hammer:

Na jó ezt máshol folytassuk Hakuma!!!Hagyunk másokat is reagálni!!! :D
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: Goofy »

A Kilari-t nem bírtam megnézni, akkora szeme volt benne a kislánynak, hogy megijedtem tőle. :knife:
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

pedig tök cuki!
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

JimRaynor írta:Mekkora a különbség a két újság között minőségben és célcsoportban?
Szerintem van különbség a élcsoportot illetően. Én úgy vettem észre, hogy a Mondo leginkább a 14-16 éves Animax-es generációt próbálja megszólítani, azokat akik még csak most ismerkednek az animékkel, míg az Animestars inkább a valamivel idősebb Kölyökklubos korosztályt célozta be, azokat akik már túl vannak néhány animén.
Minőségileg szerintem egyértelműen az AS volt a jobb, már csak azért is, mert több volt a magazinban a hosszabb terjedelmű cikk, és nem voltak benne értelmetlen helykitöltő baromkodások, amik az utóbbi időben egyre inkább elszaporodtak a konkurens újságban.
Egyébként én úgy vettem észre, hogy már stílusában és szerkezetében is más volt a két magazin, a Mondo egy idő után a tinimagazinok (Bravo és társai) stílusát kezdte felvenni, míg az AS felépítése már az elejétől kezdve inkább a konzolos, számítógépes magazinokra hasonlított.
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

igen ezért hanyagolom az AS-t: mert nem vagyok otthon a számítógépes játékokban. animékben pedig fejlődőképes és erre alkalmasabbnak láttam a mondot (mármint az animékkel kapcsolatos tájékozódásban).

Mariko) csak azért kezd hasonlítani a mondo a tinimagazinokhoz, mert ahogy írtad ők a célközönség+ az egyik szerkesztőt áthelyezték (mint ahogy már írtam) és ő ellenőrizte a tartalmat és javítgatta a hibákat. a helyétpedig egy aszisztensi sorból kikerült ürge vette át (én így hallottam) és még bele kéne rázódnia a szakmába szal...
erről az Amondó rovatban bővebb kifejtés van, mindjárt utánaolvasok, aztán jelentkezem.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hakuma Riyuichi írta:igen ezért hanyagolom az AS-t: mert nem vagyok otthon a számítógépes játékokban.
Én se vagyok otthon ebben a témában, de minden számban egy 3-4 oldalas cikk volt csak ebben ilyesmikről, azt meg nyugodt szívvel átlapoztam.

A Mondo szerkesztőváltásáról hallottam, de olyasmit is, hogy lehet, nem végleges a dolog.
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

annak örülnék, mert ha a következő számba még több ilyen cikk bekerül akkor egy kicsit még lejjebb süllyedhet a ranglistán....
ha vmilyen infó kell az aug-i számból írjatok...
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Főszerk. váltás még csak most volt, a tinimagazin stílus pedig már nagyon régóta jelen van, szóval ne aggódjatok, remélhetőleg pozitív változásoknak nézünk elébe.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

ebben reménykedem!
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Szeretném megkérni minden kedves anime vagy Japán iránt érdeklődő társamat, hogy amennyiben egy kicsit is szimpatizál a Pécsi Anime Fanclubbal, szavazzon rá a Mondo magazin márciusi számának 70. oldalán található szelvény segítségével. Köszönöm! :)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A Wildstar-on felbuzdulva (és mert vásárolhatnékom is volt), megvettem az új Mondót. Még csak a címlapsztorit olvastam el... De most komolyan, ez komoly? Ilyen langyos szólögybölést régen olvastam utoljára. A lecsóban kezdődik az elbeszélés, nulla felvezető, semmi átfogó kép, hanem egyből (gyakorlatilag érdektelen) részleteket rágott meg, hogy hogyan változtatható a karakter arccsontja stb. Mintha átugranád ebédet, és csak a desszertről ennéd le a ribizliszemeket. NEM az a lényeg, az már csak az extra. Voltak főbb pontok is, de inkább felsorolásnak tűnt az egész, mint fogalmazásnak, illetve, mintha túl sok mindent akart volna leírni az illető, és csak így fért bele a karakterkorlátba.

Ilyenkor ki lehet hagyni kevésbé lényeges témákat, mint például alap MMORPG elemeket, amik minden hasonló játékban előfordulnak, és amibe a totálkezdők is hamar belejönnek. Mint például a temető!!!4444 (Van olyan MMO, amiben nincsen? Még ha van is, azt gondolnám, hogy az a különlegesség, amit hangsúlyozni kell, nem az, ha valahol van.) Ha már holo-crypt, akkor a halál helyétől való távolság helyett inkább azt említeném meg, hogy a benne lévő AI minden alkalommal kiröhög, hogy de béna vagy, hogy már megint meghaltál. No, ez már új információ! És még arra is utal, hogy a készítőknek van humorérzéke. (Nem emlékszem, hogy ezt említette-e, mentségemre szóljon, hogy felejthető volt az egész.)

Nem vártam, hogy újat mond a cikk, de egy frappáns összefoglalónak, neadjisten embereket megérinteni képes kedvcsinálónak örültem volna.
Remélem a többi cikk között lesz valami érdekes is, különben sajnálni fogom azt a 700+ forintot. :( A címlapsztorinak azért illene ütősnek lennie. (Lehet, hogy csak ehhez kaptak jó minőségű képet?)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A mordályos nyul írta:Lehet, hogy csak ehhez kaptak jó minőségű képet?
Valószínűleg pontosan erről van szó. XD

Újat mondani egyébként szerintem sose tudott az újság, legalábbis azoknak nem, akik a nemzetközi animés oldalakat is követik, de egy ideig legalább szórakoztatóak voltak a cikkek, aztán már az sem, ráadásul folyton ugyanazokról az animékről írtak, most meg már arról se, mert animéről is szinte alig van benne szó. ^^'
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A mostaniban ezek az animék szerepelnek:
Marvel Disk Wars
Elfen Lied
Gogogokukuku no Brünhilda
Omoide no Marnie
Hyouka
Tokyo Ravens (erről nem is hallottam még)
Abarenbou Rikishi
Gunslinger Girl
Baccano!
Nyári szezon gyorskör
Plusz a többi rovat. Ránézésre van benne potenciál, szóval még reménykedem. :)
Nem is biztos, hogy muszáj újat mondania, de ha élvezetes olvasni a cikkeket, akkor már megérte, ha pedig meghozza a kedvem egy animéhez/mangához, akkor duplán jól jártam.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Mariko írta:mert animéről is szinte alig van benne szó. ^^'
Amióta a Mondo kéthavira váltott, az anime-manga felhozatala nekem jobbnak tűnik.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Oké, ezt tényleg normális, anime magazinhoz illő, tartalomnak tűnik. A Baccano! cikk még talán érdekelne is, de csak azért nem hiszem, hogy meg fogom venni.

Egyébként nagyon sokáig járattam az újságot, de aztán azt vettem észre, hogy alig egy-két cikket olvasok el belőle, és úgy már nem igazán érte meg annyi pénzt kiadni érte. ^^'
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nekem a kellő "anime cikkadaggal" nem szokott gondom lenni mennyiségre, a minőség meg valóban hullámzó, nagyban függ attól, hogy az aktuális cikket egy fanboy/fangirl írja, esetleg egy olyan, aki ismeri, de azért próbál objektív maradni, vagy pedig egy olyan személy, akinek csak kiadják, hogy "Bélám, van itt még két üres oldal, nyomjál már rá valamit az egyik aktuálisan futó animéről, utána úgyis lapzárta!". A Wild Star cikk ugyan nem anime, de annál pont ez utóbbit éreztem. Vagy kiadták egy illetőnek, akit különösebben az egész téma nem érdekelt és csak összevadászta gyorsan a netről az alap infókat, vagy rajongója ugyan, de kb. egy hetet játszhatott vele, mielőtt a cikket megírta. Akárhogy is történt, nekem is eléggé száraznak tűnt az egész, pedig valamilyen szinten ettől a cikktől vártam volna, hogy majd megingatja a "WoW-hitemet" és "elcsábít" némileg a WildStar felé, ehhez képest csak megerősített abban, hogy maradjak a WoW-nál, pedig tudom, hogy a WS annál sokkal jobb/szórakoztatóbb, mint amit most Mondóék kihoztak belőle, de sajnos az írásban semmi nem jött át a játékot övező humorból, sokszínűségből. Mondjuk ebben nyilván az is benne van, hogy még elég friss a játék, animékből is értelemszerűen könnyebben lehet átfogó cikket írni mondjuk egy öt évvel ezelőtt megjelent darabról, mint egy olyanról, amelyik most fut és még csak három epizódja jött ki.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mondo magazin

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Pff, hát igen, ilyen szempontból "rossz választás" volt, mert lehet még nekem is elvette volna a kedvemet, pedig én voltam a leglelkesebb a játékot illetőleg. :D Na jó, nem, csak akkor, ha ez lett volna az egyetlen információforrásom.
Válasz küldése