Ellenszenves animeszereplők

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Szerencsétlen Yukiterunak az az egyetlen hibája, hogy ő a legrealisztikusabb szereplő egy totál irreális animében. Tudom, írtam már a megfelelő topicban, de egy 14 éves (!!!!!! kicsi!!!) antiszociális fiú, aki akarata ellenére keveredik bele egy mészárlós baromság közepére. Mi a legvalószínűbb? Pánik, sírás, menekülés. Még így is volt több jó megmozdulása pl a dart-szal.
Az persze más dolog, hogy mindenki más totál valószíerűtlenül táposan működött, élükön az óvodással meg a lufinénivel. (Jó, mondjuk ott a design tette hiteltelenné az egész szereplőt.) Persze, mindenki azt szeretné látni, hogy Yukiteru kúlosan ledarál mindenkit, de biztos, hogy az új jobb lett volna? Szerintem a történet kábé két hónapja alatt még így fejlődött. Plusz ha átmegy terminátorba, akkor Yuno szerepvesztetté válik - bár lehet, hogy azt sem lett volna utolsó, ha megnézhettük volna, hogy hogyan kezeli a helyzetet, hogy már nincs rá szükség, de nyilvánvalóan nem ez volt a mangaka célja. Az esetleg egy alternatív verzióba menne el. Mert be kell látnunk, hogy Yukiteru volt a főszereplő, de nem a fő szereplő. Minden Yuno-nak volt alárendelve.
Plusz sajnos az a szerencsétlen seiyuu is sokat rontott az animeverzión.

Nem titkolom, hogy jó ötletekkel megáldott tehetségtelen alaknak tartom ezt a mangakát, és én sem rajongok Yukiteru-ért, de ezt a tömény gyűlöletet nem tudom hová tenni. :roll:
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Ja, ha már Péter felhozta Lucy-t: ott is hasonló a helyzet, egy alapvetően passzív-agresszív, közveszélyes karaktert próbálnak meg jó színben feltüntetni és a nézővel megsajnáltatni, teszik mindezt úgy, hogy szinte az összes emberi szereplőt irreális mértékben genyának állítják be, Lucynál pedig pár gyerekkori sérelemre vezetik vissza a teljes bosszúhadjáratát. Mit mondjak, én sem zártam a szívembe.
Plusz ezt még a végére, megfejelték ugye azzal, hogy Lucy kvázi a semmire fel nyer bűnbocsánatot. Szóval ha addig nem lett volna alapból ellenszenves a karakter azért, mert kicsinyes okokból kezdett gyilkolni, akkor azért tuti meg lehet utálni, mert még csak el se nyerte méltó büntetését.
Shirosaki írta:Szerintem a legoverratedebb anime így kéz a kézben az Akirával.
Ebben félig egyetértünk, viszont én az Akira helyett inkább a Laint tenném oda, meg az ilyeneket mint a Gunslinger Girl, Bake, Stein;Gate, és a többi.
Shirosaki írta:Amúgy számoljátok mennyi negatív dolgot írtam ide és észrevettétek, hogy még nem figyelmeztetett a fórum adminja? Tök jó hely ez.
Az admin itt nem is fog, de még a mod se, mert ő is csak törölni szokott. Az admin, mod feladata amúgy se az, hogy a neki nem tetsző véleményért büntessen, ahol ez megy, az már régen rossz.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Péter írta:
Shirosaki írta:Szerintem a legoverratedebb anime így kéz a kézben az Akirával.
Ebben félig egyetértünk, viszont én az Akira helyett inkább a Laint tenném oda
Nem, maradhat az Akira. : P (És a magam részéről még a GitS-et, a Cowboy Bebepot és a Code Geass második sorozatát raknám oda mellé, hogy akkor már meglegyen az én verzsönöm is.)

/off
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Péter »

Junchi írta:
Péter írta:
Shirosaki írta:Szerintem a legoverratedebb anime így kéz a kézben az Akirával.
Ebben félig egyetértünk, viszont én az Akira helyett inkább a Laint tenném oda
Nem, maradhat az Akira. : P
Nem, a Lain nagyon is jól van ott. =P

És hogy ne legyen (annyira) off, ha a top 10-be, top 20-ba nem is, de egy top 50-be Laint-t is szívesen betenném, mert engem konkrétan kirázott tőle a hideg. Tipikusan az a forma, akinél nem szeretném azt, ha egy üres folyosón, egyszer csak ott állna a hátam mögött, és mikor megfordulnék, bele kéne néznem az üres tekintetébe. Ha pedig ne adj isten még el is mosolyodna, már attól kezdenék félni, hogy mikor tör belőle elő A dolog. :vigyor:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Visszatérve drága Yukiterura, én azért nem bírtam, mert Yuno többször utalásokat tett rá, hogy meg fogja ölni, azonban még a végén is az ő pártját fogta, sőt! Ha jól vettem ki a jelenetet, akkor le is feküdt vele, miután korábban a csajszi napokig fogva tartotta. WTF? :? Persze közben meg kitalálja, hogy akkor most ő lesz az isten és helyre hozza az egész dolgot. WTF?2
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Péter írta:És hogy ne legyen (annyira) off, ha a top 10-be, top 20-ba nem is, de egy top 50-be Laint-t is szívesen betenném, mert engem konkrétan kirázott tőle a hideg.
Aw, szerintem tök aranyos volt. :D Feel free to call my taste weird, de ha mindenáron kell moe karaktert mondanom animékből, akkor ő nálam elsők között ugrik be. (Habár itt is az van, hogy ofisal artokon sokkal karakteresebb a designja, mint az animében magában.)

Dammit, kéne vezekeljek a sok off után valami onnal, habár most nem ugrik be senki, aki az utóbbi időben különösebben ellenszenves lett volna.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Junchi írta:Aw, szerintem tök aranyos volt. :D Feel free to call my taste weird, de ha mindenáron kell moe karaktert mondanom animékből, akkor ő nálam elsők között ugrik be. (Habár itt is az van, hogy ofisal artokon sokkal karakteresebb a designja, mint az animében magában.)
Azzal a macis cuccával szerintem is cuki. ::^_^::

Mostani animéből asszem Shiba Miyukit tudnám mondani, eléggé nyomul a drága Onii-chanra és van némi yanderés beütése.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Péter »

Most már tényleg meg kell néznem ezt a Miraki Nikkit. :vigyor: Mostanában egyre többször látom, hogy ha felmerül ez a cím, az emberektől egyszerre kap hideget, meleget, ami persze jó dolog. =)
Junchi írta:Aw, szerintem tök aranyos volt. :D Feel free to call my taste weird, de ha mindenáron kell moe karaktert mondanom animékből, akkor ő nálam elsők között ugrik be.
Nekem inkább Punie-chan jut eszembe, mert ő egyszerre cuki és badass. :vigyor: http://www.youtube.com/watch?v=m2rgq1QYaF4
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Rui-chan írta:Visszatérve drága Yukiterura, én azért nem bírtam, mert Yuno többször utalásokat tett rá, hogy meg fogja ölni, azonban még a végén is az ő pártját fogta, sőt! Ha jól vettem ki a jelenetet, akkor le is feküdt vele, miután korábban a csajszi napokig fogva tartotta. WTF? :? Persze közben meg kitalálja, hogy akkor most ő lesz az isten és helyre hozza az egész dolgot. WTF?2
Én ezt teljesen az abúzív kapcsolat számlájára írtam. Mint ahogy a bántalmazott nők is sokszor érzelmileg és minden szempontból függenek a bántalmazójuktól, és nem hogy nem hagynák el, hanem még totál bele vannak gabalyodva. És amennyire ki volt szolgáltatva Yunonak, totál elhiszem, hogy betegesen összenőttek érzelmileg. Csak nem gondolom, hogy ez tudatos húzás volt a mangaka részéről, hanem így sikeredett, mint a Twilight.

Bááár... amennyi Bella-gyűlölő van ugyanezen okok miatt, még talán a Yukiteru-gyűlöletet is megérthetném. De a Mirai Nikki még mindig jobb szerelmi történet, mint a Twilight, pedig az is milyen messze van egy egészséges párkapcsolattól.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

(Also bár tisztában vagyok vele, hogy a sorozat kontextusában nem ez volt, hanem mint nyúl írta hosszútávra berendezkedett abuziv kapcsolat, de IMHO ne akadjunk fel azon, hogy valaki lefeküdt a sztalker baltás gyilkos pszichopatával. Ha baltás psziochopata le akar veled feküdni valszeg amúgy sem lenne sok választásod. :dirr:)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Shirosaki írta:Nem bírom ezt a birka mód megbocsátósdit és az engedjünk el mosolyogva sorozatgyilkosokat elvet, amivel Vash működött. Oké, hogy egyszer-kétszer kiakadt rájuk, de ez nem menti meg a karakterét számomra. Az mentené meg, ha lefegyverezné és átadná őket a bolygó rendfenntartóinak de ezt egyszer se tette.
Ezzel annyi a gond, hogy ugye neki is vérdíj van a fején, így a zsarukkal nem szívesen konfrontálódott, meg eleve a "western" környezet miatt nem is minden városban működött rendőrség, volt, ahol összesen egy darab sheriff állomásozott és sokszor azt is zsarolták a rosszfiúk, vagy csak szimplán korrupt/beszari volt. XD
Shirosaki írta:Odáig sajnos nem jutottam el, hogy bizonyította volna a sorozat a módszere tökéletlenségét.
Pedig ha 19-ig kibírtad, azt a maradék 6-7 részt már lenyomhattad volna, történnek ott még érdekes dolgok. XD (Sőt, most jut eszembe, nem csak Wolfwoodon mutatja be a sorozat, hogy ez az elv nem mindig működik, Legatónak is sikerül Vash-t egy olyan helyzetbe hoznia, amiből bizony még ő sem tud tökéletesen kijönni, de nem spoilerezek.)
Shirosaki írta:Amúgy számoljátok mennyi negatív dolgot írtam ide és észrevettétek, hogy még nem figyelmeztetett a fórum adminja? Tök jó hely ez.
Plusz ami még tetszik, hogy nem lett a dologból flamewar. Szal azért láttam én már olyan fórumot, ahol egy ilyen után egyből megjelent pár hardcore fanboy, hogy: "Beszóltál a kedvenc karimra? HURR-DURR, MOST AZTÁN BAJOK LESZNEK!" XD
Androsama írta:Én ugyanígy vagyok Asukával. Egy arrogáns kis liba, aki mást sem tud, mint fölényeskedni, meg ordibálni. De az NGE-t azért anno végignéztem úgy 10 éve. :)
Vele amúgy én is, pedig az a poén, hogy mivel ha jól rémlik, csak úgy a nyolcadik rész körül jelenik meg és én csak úgy 16-ig néztem az EVA-t, ezért kb. alig "töltöttünk együtt" vele nyolc részt, de így is folyamatosan idegesített. Mondjuk más kérdés, hogy az NGE-ben a legtöbb karakter egy "mákvirág", szóval igen nehéz volt bárkit is komolyan kedvelnem a gárdából. XD
A mordályos nyul írta:kúlosan
Jajj, tényleg, tök jó, hogy őt belinkelted, mert a nagy össznépi felsorolások közben ő majdnem "megúszta", hogy megemlítsem, pedig konkrétan hat rész alatt sikerült kivívnia ellenszenvemet. XD Szal láttunk mi már olyat, hogy egy karakter ordítóan Gary Stu (khm...Masaki Kenshi...), de ott legalább maga a szereplő nem tudta ezt magáról, csupán a rendező alakította mindig úgy a sztorit, hogy jól jöjjön ki a dolgokból és mindenre legyen egy B (C...D...E... XD) terve. Kiritónál viszont minderre még rátesz egy lapáttal, hogy a pofája is akkora, mint egy hegynek. A legjobb volt eddig, amikor Shinon "pasijával" találkozik először és nem is tudom már milyen hülye indíttatásból kifolyólag, de úgy érzi, hogy most faszméregetést kell játszania vele, aztán még utólag el is gondolkodik rajta, hogy "Hmm...lehet, hogy egy kicsit túllőttem a célon?", én meg a képernyő előtt: "Á, csak egy "kicsit"....b+..." Emellett persze megkapja az összes többi szokásos "Gary Stu tápot" az írótól, szóval bekerül egy olyan játékba, amit akkor lát először, de kapásból olyan dolgokat csinál benne egyből, amit még az évek óta játszó egyéneknek sem sikerül, aztán Shinon is csak addig "top rekorder", amíg nem jön az isteni Kirito, onnantól másodrendű, "gyönge nő" lesz, mert hát faszagyerekből csak egy lehet ebben az animében, és az bizony Mr. K. (Persze a SAO-nak messze nem ez az egyetlen baja, de már attól sokkal jobb sorozat lehetne, ha az egész sztori kevésbé lenne ennyire "otaku szemszögből" írva, pusztán azért, hogy a célközönség Kiritón keresztül érezhesse magát Supermannek...)
Péter írta:Plusz ezt még a végére, megfejelték ugye azzal, hogy Lucy kvázi a semmire fel nyer bűnbocsánatot. Szóval ha addig nem lett volna alapból ellenszenves a karakter azért, mert kicsinyes okokból kezdett gyilkolni, akkor azért tuti meg lehet utálni, mert még csak el se nyerte méltó büntetését.
Sőt, ha jól rémlik, még a végén a srác kér tőle bocsánatot... XD Rage ha jól emlékszem, anno erre írta, hogy "WTF, ember? Ő tépte darabokra a te családodat, nem fordítva!" XDDDD Plusz itt akkor már eléggé elmosódik az is, hogy az anime mi alapján osztogatja a jófiú/rosszfiú szerepeket, hiszen a "főboss" Marikóra simán rá lehet kenni, hogy ő is csak jót akart és azt szerette volna, ha Kurama igazi lányaként tekint rá. (Ugye Lucynál is mindig ezzel jöttek, hogy csak szeretethiánya volt, szegényt nem értették meg, blablabla... Na most ezt el lehet lőni akármelyik diclónál ugyanígy, viszont akkor fel kell tennünk a kérdést, hogy mi alapján érdemel Mariko halált, míg Lucy megbocsátást?)

Btw, az "overrated animék" témához, amiket itt Junchival ketten összeírtatok: azért én ennyire nem vagyok szigorú, mert akkor én is kapásból egy tucat címet beírhatnék ide. XD Nálam leginkább csak az kerül be az "overrated panteonba", amiknél már tényleg úgy érzem, hogy nem csak szimplán sok a fanjuk, de érdemtelenül népszerűek éveken át és olyanokat aggatnak rájuk, mint "egy kor meghatározó eleme", "a műfaj rekonstrukciója" stb. Szóval nálam csak ilyenek, mint Naruto, Bakemonogatari, K-ON, stb. kerülnek be ide, a többivel még úgy vagyok, hogy akkor sem zavar, ha sok a fanja, ha én amúgy nem annyira kedvelem (pl. Panty & Stocking), mert vagy nincs azért akkora hype körülötte, ami már nekem sok lenne, vagy úgy érzem, hogy azért annyi eredetiség valóban van benne, hogy megérdemli a népszerűséget, még ha nekem nem is jön be. Btw, ilyeneknél, mint GITS, Akira, stb., azért nem árt figyelembe venni, hogy mikor is készültek, hány hasonló sorozat/film készült akkoriban, stb. Mai szemmel szinte "természetes" is, hogy messze nem ütnek már akkorát, mint régen, de anno azért szerintem a népszerűségüket bőven megérdemelték, még úgy is, hogy pl. nekem az Akira sokkal jobban tetszett a GITS-nél. A Cowboy Bebop amúgy tipikus "hangulat-anime"", a története kb. csak "nyomokban" van ott, "alibinek", de ha a hangulata nem kap el, az egészet nyugodtan kidobhatod a kukába pár rész után, a Code Geass R2 meg azért annyira nem volt gáz szerintem, csak baromira érződött az a rendezőcsere a két szezon között. ^^" (Bár félve merem bevallani, hogy élmény és szórakoztatási faktor szempontjából nekem az R2 még meg is verte az első sorozatot. XD Lehet, hogy több benne az asspull, meg az "it's magic!" jelenet, viszont kevésbé éreztem azt, mint az első nézése közben, hogy igazából az egész egy mecha-háború, ahol a Geass használata néha besegít a főhősnek. Vagyis a második szezonban már orrba-szájba nyomatta mindenki a saját "varázshatalmát" és ez nekem jobban tetszett, hiszen a címe is Code Geass. XD Light sem azt csinálta a DN-ben, hogy sima mezei stukkerrel nyomult, aztán heti párszor beírt valakit a Deaht Note-ba, hanem keményen "listázott", mert ott meg az volt a lényeg. XD) Amiket még írtatok, azok közül a Steins;Gate van benne a "még nem láttam, de majd meg szeretném nézni" kategóriában, szal annál még meglátom majd, hogy mennyire érdemli meg a hype-ot, a Lain és Gunslinger Girl viszont nem is érdekel túlzottan. XD
Péter írta:És hogy ne legyen (annyira) off, ha a top 10-be, top 20-ba nem is, de egy top 50-be Laint-t is szívesen betenném, mert engem konkrétan kirázott tőle a hideg. Tipikusan az a forma, akinél nem szeretném azt, ha egy üres folyosón, egyszer csak ott állna a hátam mögött, és mikor megfordulnék, bele kéne néznem az üres tekintetébe. Ha pedig ne adj isten még el is mosolyodna, már attól kezdenék félni, hogy mikor tör belőle elő A dolog. :vigyor:
Ahogy már írtam, sem az animét, sem a karaktert nem ismerem különösebben, de azért azt hozzá kell tennem, hogy a képek/AMV-k alapján számomra is inkább "creepy" a csaj, mint cuki. ^^" XD Persze mondom, ez inkább ilyen első benyomás a részemről.
Rui-chan írta:Visszatérve drága Yukiterura, én azért nem bírtam, mert Yuno többször utalásokat tett rá, hogy meg fogja ölni, azonban még a végén is az ő pártját fogta, sőt! Ha jól vettem ki a jelenetet, akkor le is feküdt vele, miután korábban a csajszi napokig fogva tartotta. WTF? :? Persze közben meg kitalálja, hogy akkor most ő lesz az isten és helyre hozza az egész dolgot. WTF?2
Yukiteru a túlélésre játszott, pontosan tudta magáról, hogy egy lúzer, ezért ha már ott volt neki egy különbejáratú "terminátor", aki bele volt zúgva, úgy volt vele, hogy semmibe nem kerül neki eljátszania, hogy viszont szereti, cserébe megkapja testőrnek a többi naplóhasználó ellen. XD (Persze a helyében én egy percig sem bíztam volna meg Yunóban és mivel yandere és hajt rám, valszeg őt próbáltam volna meg legelsőnek kinyírni. XD Aztán lehet, ez is rossz döntés lett volna... XD) Azért a fogvatartós, meg a szexelős jelenet között úgy emlékszem, eltelt egy fél sorozatnyi idő, azért ezt tegyük hozzá. XD (Mondjuk ha nem rögtön a sorozat elején, akkor legkésőbb ott pattintottam volna le a csajt és tekintettem volna ellenségnek, amikor eljátssza velem ezt a túszul ejtős dolgot...) De a lefekvés, meg a "végén már az ő pártját fogja" dolog onnan jött, hogy elvileg a végére tényleg beleszeretett Yunóba. Az meg naiv hülyeség volt a részéről, hogy elhitte, hogy aki megnyeri a "játékot", az visszamenőleg is feltámaszthat mindenkit, de mintha az is Yuno hazugsága lett volna, csak "Yukki" volt olyan hülye, hogy instant bekajálja. XD (Bár ebben nem vagyok biztos, nem emlékszem, hogy először kinek a száján csúszott ki ez a baromság. XD) Szóval megvédeni nem igazán tudom (bár nem is nagyon akarom, mert számomra sem volt túl szerethető kari), épp csak engem azért annyira fel sem húzott. XD (Nekem ott volt helyette az apja...)
Péter írta:Most már tényleg meg kell néznem ezt a Miraki Nikkit. :vigyor: Mostanában egyre többször látom, hogy ha felmerül ez a cím, az emberektől egyszerre kap hideget, meleget, ami persze jó dolog. =)
Amúgy nekem igazából maga a sorozat tökre bejött, a Shingeki előtt ez volt nálam a "nagy cím", ami végre legalább próbál valami fél-eredeti sztorit kitalálni és végigvinni. Az más kérdés, hogy ez nem sikerült neki hibátlanul, de a szórakoztatási és az élmény-faktor végig a helyén volt nálam. :) (Sőt, még a csavar sem maradt el a sztori végéről.) A gond inkább az volt, hogy pont a két főszereplő kb. két klinikai eset, akik így vagy úgy, de eléggé le tudják fárasztani/fel tudják hergelni az embert egy idő után. Nem ők az egyetlen hülye karik a sorozatban, de a többi vagy nem is kap annyi screentime-ot, hogy elegünk legyen belőlük (noha végig jelen vannak a sztoriban), vagy elég hamar kinyírják őket. XD Kapásból volt 4-5 olyan szereplő, akiknek a sorsa/történet sokkal jobban érdekel volna, mint a főhős debil párosé, de sajnos nem én írtam a sztorit, így meg kellett elégednem ezzel a felállással. ^^" XD Viszont az mentségére szóljon, hogy azért a legvégére még az ő sztorijuk is megindított egy kicsit, pedig még akkor sem tudtam velük túlzottan azonosulni. XD Ennek ellenére végül valami 8/10-et adtam rá, mert szórakoztató volt, izgalmas volt, érdekelt, hogy mi történik benne, stb. és ma már ezt is nehéz elérnie nálam sok animének. ^^" Szóval szerintem egy próbát tehetsz vele, persze nem garantálom, hogy tetszeni fog, de mintha az emberek az egész sorozatot egy kicsivel jobban lehúznák, mint amilyen szinten valójában gáz és mintha ezt a sok negatív értékelést főleg a főszereplő páros miatt kapná. (Akik valóban elég sokat szerepelnek,de azért nem csak róluk szól a sztori.)
Péter írta:Nekem inkább Punie-chan jut eszembe, mert ő egyszerre cuki és badass. :vigyor: http://www.youtube.com/watch?v=m2rgq1QYaF4
Na, ez egész király volt. XD Ha jól látom, ez valami omake. Amikor a sorozatot néztem, sajnos abból a szempontból eléggé csalódtam benne, hogy a Dokuróhoz képest mintha kevésbé mertek volna "vérengzeni", inkább csak a pankrátor-verekedős részeket nyomatták orrba-szájba, ez viszont most bejött, több ilyen kellett volna bele. XD
Cruel Angel írta:(Also bár tisztában vagyok vele, hogy a sorozat kontextusában nem ez volt, hanem mint nyúl írta hosszútávra berendezkedett abuziv kapcsolat, de IMHO ne akadjunk fel azon, hogy valaki lefeküdt a sztalker baltás gyilkos pszichopatával. Ha baltás psziochopata le akar veled feküdni valszeg amúgy sem lenne sok választásod. :dirr:)
Na igen, ez meg a másik. XD Ezért is mondtam, hogy én Yunót igyekeztem volna elsőnek kinyírni, mert a yandere az yandere: vagy meggyőzően el tudod játszani, hogy viszontszereted, vagy minél hamarabb megszabadulsz tőle, ellenkező esetben bajaid lesznek. XD
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Ayla »

minden második mellékszereplő a Bleachben valaha = ellenszenves.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Jaj, de jó, hogy emlékeztettetek rá, hogy Kiritot is szívlapáttal bírnám agyonverni meg mondjuk Asuna is halálra bír idegesíteni. Igaziból ő számomra a kézzelfogható mérőpont arra, hogy hol ér véget az aranyos tsundere és kezdődik a tróger.
Avatar
Keelia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.09.23. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: leginkább a gép előtt

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Keelia »

Bleachből én csak Orihimét tudnám kiemelni, akit konkrétan utáltam :D Bár eleve kiidegelnek shounenekben azok a tipikus női karakterek, akiknek ha van is valamilyen erejük, igazából csak vannak, hogy legyen kin nyáladzani, meg meglegyen a hisztisliba :P
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Shirosaki írta:Jaj, de jó, hogy emlékeztettetek rá, hogy Kiritot is szívlapáttal bírnám agyonverni meg mondjuk Asuna is halálra bír idegesíteni. Igaziból ő számomra a kézzelfogható mérőpont arra, hogy hol ér véget az aranyos tsundere és kezdődik a tróger.
Végre valaki! XD Jó, találkoztam persze már olyannal, aki alapból nem esett hasra tőlük (pl. Junchi és Péter XD), de ők az egész sorozatot lehúzták amúgy is. Én meg úgy vagyok vele, hogy akár még jó is lehetne a koncepció, de pont az "otakuközpontú" történet cseszi el az egészet, aminek viszont a legékesebb példája Kirito. Amúgy Asunáról tetszett ez a hasonlat, mondjuk őt azért nem ismerem, mert igazából a második szezonból többet láttam, mint az elsőből, ő meg ugye abban nem nagyon szerepel, de azért az pl. kemény volt, amikor elkezdett enyhén műdrámázni, hogy "Úristen, Kirito-kun, abba ne hagyd már az Alfheim Online-t, ez számunkra az egyetlen menedék!" (utalva ezzel az AI "gyermekükre"), mire én magamban: "Vaaagy...összeházasodhattok, ha már ez olyan fontos és csinálhattok magatoknak egy sajátot, aki nem 0-ból és 1-ből áll, de tudom, hogy az már túl szép lenne, meg nálatok az IRL amúgy is túlértékelt". :dirr: XD
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Ayla »

itt csak én vagyok ilyen nagyon mélyen fantasy központú, hogy igenis úristen Kirito ne hagyd abba a gamet és mi lesz a 011110111 gyerekünkkel? :dirr:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:itt csak én vagyok ilyen nagyon mélyen fantasy központú, hogy igenis úristen Kirito ne hagyd abba a gamet és mi lesz a 011110111 gyerekünkkel? :dirr:
Nem az, csak akkor egyáltalán a legelső játékban miért küzdöttek annyira a "szabadságukért"? :D Úgysem ér nekik semmit. XD Akkor már megvolt a ház a tó partján, a gyerek, az "asszony"... XD Kellett neki kinyírni a főbosst, ha jobban belegondolunk, minden vágyát teljesítette. XDDDD
Kép
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

SAO-ból ám én tanultam. Rádöbbentem, hogy nem szabad olyan karakterről figurát venni, akiről két rész alapján alkottál képet. Így van erről a kamionosk****ról egy gyönyörű, 30 centis szobrom, aminek a megvételét azóta bánom.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Na várjatok, ha Kiritón ennyire kiakadtatok, akkor mit szólnátok Shiba Tatsuyához, alias Gary Stu Kami-samához a Mahoukából? :dirr: Úgy nagyjából szorozzátok meg öttel Kirito OP-ságát és nagyjából megkapjátok Tatsuyát, bár lehet keveset mondtam. A csávó amúgy tök hülye a mágiához, a "lúzer" osztályba jár, de később persze kiderül, hogy képes bárkit visszahozni az életbe, mert helyre tudja állítani az illetőt egy korábbi állapot alapján. Ez azt jelenti, hogy kvázi isten, meg halhatatlan, mert ugyan ezt magán is el tudja játszani. Kirito hozzá képest egy kezdő gyengus valaki. XDDD Ezen kívül Tatsuya egy szuperfegyver, az érzelmi skálája hasonlít Steven Segaléhoz. Az anime egyik nagy problémája volt, hogy nem tudnak repülő mágiát előállítani. Nos, ezt főhősünk a délutáni szabad óriái alatt megoldja, mintha misem lenne ennél természetesebb.
A húga sem sokkal jobb, de róla már írtam korábban.

Illetve, ha már eszembe jutott, akkor megemlíteném Yagami Lightot. Az egyik fő oka annak, hogy 3 rész után dobtam az animét, ő volt. Nem tagadom, hogy zseni, de ez nekem még édeskevés, mert egyébként a stílusa miatt kapásból lőttem volna fejbe, pedig általában nem szoktak ennyire felhúzni a szereplők. Mégis milyen indoka volt a Death Note használatára? Unatkozott! WFT? :o_O: Már elnézést, de csak a hecc kedvéért nem kéne embereket gyilkolni, még akkor sem, ha bűnözők. Amúgy Griffith is hasonló volt a Berserkben, csakhogy őt azért elég jól ellensúlyozta Guts és Casca.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hűűű, találtam magamnak Guilty Pleasure célt! *____* Megnézem a Mahoukát is meg a SAO-t is, és összehasonlítom egymással Tatsuyát, Kiritót meg Kenshit! ::hehe:: Óh, mélyégek, kik vártok rám! Ne okozzatok csalódást!

Igen, ilyen élvezetesen szidtátok őket. :D
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A mordályos nyul írta:Óh, mélyégek, kik vártok rám! Ne okozzatok csalódást!

Igen, ilyen élvezetesen szidtátok őket. :D
Ne tessék bemenni, a mélység fölött nem illik lebegni :hammer:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Na várjatok, ha Kiritón ennyire kiakadtatok, akkor mit szólnátok Shiba Tatsuyához, alias Gary Stu Kami-samához a Mahoukából? :dirr: Úgy nagyjából szorozzátok meg öttel Kirito OP-ságát és nagyjából megkapjátok Tatsuyát, bár lehet keveset mondtam. A csávó amúgy tök hülye a mágiához, a "lúzer" osztályba jár, de később persze kiderül, hogy képes bárkit visszahozni az életbe, mert helyre tudja állítani az illetőt egy korábbi állapot alapján. Ez azt jelenti, hogy kvázi isten, meg halhatatlan, mert ugyan ezt magán is el tudja játszani. Kirito hozzá képest egy kezdő gyengus valaki. XDDD Ezen kívül Tatsuya egy szuperfegyver, az érzelmi skálája hasonlít Steven Segaléhoz. Az anime egyik nagy problémája volt, hogy nem tudnak repülő mágiát előállítani. Nos, ezt főhősünk a délutáni szabad óriái alatt megoldja, mintha misem lenne ennél természetesebb.
A húga sem sokkal jobb, de róla már írtam korábban.
Így a leírásod alapján túltápoltnak valóban túltápolt, de kérdés, hogy képes-e kellően arrogáns is lenni? :D Kirito ellenszenvén azért sokat dobott ez a "I'm OP and I know it!" *hangjegy*-stílus. XDDD Persze a Gary Stu karik már önmagukban idegesítőek tudnak lenni, de pl. míg az Isekais Kenshinél inkább az íróra voltam dühös, addig a SAO-s Kiritónál simán a karakterre is. :dirr:
Rui-chan írta:Illetve, ha már eszembe jutott, akkor megemlíteném Yagami Lightot. Az egyik fő oka annak, hogy 3 rész után dobtam az animét, ő volt. Nem tagadom, hogy zseni, de ez nekem még édeskevés, mert egyébként a stílusa miatt kapásból lőttem volna fejbe, pedig általában nem szoktak ennyire felhúzni a szereplők. Mégis milyen indoka volt a Death Note használatára? Unatkozott! WFT? :o_O: Már elnézést, de csak a hecc kedvéért nem kéne embereket gyilkolni, még akkor sem, ha bűnözők. Amúgy Griffith is hasonló volt a Berserkben, csakhogy őt azért elég jól ellensúlyozta Guts és Casca.
Lightot én is még tíz részen belül véglegesen megutáltam (konkrétan onnantól, hogy elkezdett rendőröket is ölni), viszont magát a sorozatot szerintem még így is kár volt kihagynod, mert egyrészt baromi jó és csavaros, másrészt mekkora elégtétel, amikor ez a kis féreg a legvégén mégis veszít, ráadásul meg is hal! :D Ott örömködtem... XDDDD Amúgy még az is lehet, hogy már én is írtam róla ide korábban, csak most lusta vagyok visszanézni. XD Viszont azt elismerem, hogy ő legalább egy jól megírt karakter, még ha ellenszenves is, akinél jól végigkövethető, hogy mit hogyan ért el, így "sajnos" csak ezüstérmes lett az "utálatversenyemen", mivel a School Days-es Ito Makoto-t az első helyről letaszítani szinte lehetetlen. :dirr: Igaz, ő nem a világot, csak pár nőt hódított meg, de ilyen semmi jellemmel egyáltalán ezt is elérni minimum nevetséges, a vége felé pedig végképp átváltott "tetű-módba".

Lightra visszatérve: Ezt a Light - Griffith párhuzamot már több helyen láttam/hallottam (legutóbb pont Surci hozta itt fel pár hete XD), viszont érdekes, hogy általában embere válogatja, hogy ki melyiknek az oldalára áll. Jó, nyilván van, aki mindkettőt rühelli, de általában úgy vettem észre, mintha az egyiket vagy kifejezetten bírnák, vagy legalábbis "kiegyeznének" vele és csak a másik karakter iránt táplálnak izzó gyűlöletet. XD Pl. fura, de én Griffithen annyira nem húztam fel magam. Persze ellenszenves volt az emberekhez való hozzáállása, viszont talán pont azért "néztem el" neki a dolgokat, mert őt egy konkrét cél vezérelte: saját királyságot akart magának. Persze, hogy ez mennyire magasztos cél, arról vitatkozhatnánk (szvsz szimpla nagyravágyás, kapzsiság, hatalomvágy, stb. mozgatta), de mégis több értelme van és konkrétabb, mint Light "hmm, unatkozom, kezdjünk el videójátékozni az egész világgal!" hozzáállásának. :dirr: (Jó, ő is bedobta ezt az "új világ istene" maszlagot, de ez inkább "reklámszöveg" volt, mint valami konkrét, megfogható cél.) Valamint az sem elhanyagolható, hogy Lightnak nem igazán voltak emberi megnyilvánulásai, végig olyan számító és hideg volt, hogy csodáltam, hogy mindenkit ilyen jól palira tudott venni végig. Griffith viszont a magasztos álomról szőtt monológjai után mindig eleresztett 1-1 kedves gesztust, emiatt én is kb. úgy voltam vele nézés közben, mint a Héják, hogy "oké, lehet, hogy egy nap majd minket is beáldozna a hatalomért, de vajon tényleg képes lenne megtenni ezt?" Plusz ott több értelme volt annak, hogy annyi embere volt és mind hűen követték, hiszen kb. a nulláról küzdötte fel magát velük együtt a csúcsra, amíg Griffithnek jó volt, addig a Héjáknak is, semmi okuk nem lett volna ellene fordulni, vagy megkérdőjelezni, amiket csinál. (Ja, meg neki sem "varázsfüzete", sem "varázsszeme" nem volt, csak az eszére és harci tudására hagyatkozhatott, bár "mágiának" ott volt az a jóslat, hogy "akinél a vörös Behelit, az nagy dolgokra hivatott", vagy hogy volt, de ez ténylegesen nem sokat segített rajta, talán annyiban, hogy Zodd emiatt nem kapta szét őket még az elején. XD)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Na jó, Light aztán tényleg beleillik a hagyományos unatkozó főhős kategóriába, amit már emlegettem, és ő tényleg ki is mozdult belőle, amikor talált magának egy életcélt cutie markot. Én úgy értelmezem egyébként, hogy ennek az egésznek a lehetősége eleve benne volt magas intelligencia, nulla életcél , de ő sem tudott róla, meg nem volt meg az a lehetőség, amit a füzet adott. Volt szuperintelligenciája, lett egy füzete, utána már könnyen átesett az önigazoláson, hogy miért is helyes az, amit tesz. Az önigazolás egy nagyon emberi dolog, pszichésen fontos, hogy tudjuk, hogy az a jó, amit mi teszünk, mindenki más hülye; így lehet magasztos jelszavakkal véghezvinni a legnagyobb borzalmakat.
Én is utálom Lightot, mint embert, de még csak azt sem lehet mondani, hogy nem reális a karaktere. Itt zakatol az agyamban a Zimbardo-féle börtönkísérlet, és hogy milyen kevés kell ahhoz, hogy egy simán akármilyen emberből előjöjjön a gonosz.

Rui: nem kell azt gondolni, hogy Light-tal szimpatizálni kellene csak azért, mert úgymond róla szól a történet. Sőt, nekem kifejezetten tetszett, hogy a negatív szereplő a főszereplő. (Ilyeneket lehet nekem nyugodtan ajánlani!) Ezt arra az esetre, ha valaha épp kifogynál a nézni-/olvasnivalóból. :) Állítólag a manga jobb, én azt olvastam, nincs benne erőltetett fanservice meg ugyebár ott nem hagytak ki fontos logikai lépéseket.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Surci »

A Kira/Gurifiszü-témával kapcsolatban annyit, hogy én azért éreztem ótvar nagy patkányságnak amit Griffith tett, mert neki a nagy álmán kívül azért tényleg voltak emberi kapcsolatai, pl. hiába nyomta a nagymonológot ott a szökőkútnál, Gatts akkor is a barátja volt, sőt valami több is ennél, csak későn jött rá. Az embereivel is törődött, kiállt értük amikor kellett, elismerte a teljesítményüket, (pl. Caskáét). És nem gondolom hogy ezeket megjátszotta mint Light, bár szerintem tisztában volt vele hogyha odáig jut a dolog akkor az álma érdekében fog dönteni - de szerintem reménykedett, hogy sosem fog odáig jutni a dolog, és ugye a végén majdnem eldobta az egészet.

Na Kiránál nincs ilyen, nem szeret ő senkit, csakis saját magát. Az L felé mutatott barátsága merő színjáték, mégha ezt L el is hiszi. Misa is megmondja, hogy nem érdekli szereti-e őt Light vagy sem, ő akkor is Kira pártján áll. Ezen kívül meg nincs senki más. Amikor elintézi L-t vagy az apját, vagy meg akarja ölni a húgát, Takadát vagy bárki mást akik úgymond "közel" állnak hozzá, a nézőben egy szem kétely nincs hogy most itt tényleg vívódik az érzelmeivel mint Griff az Eclipse előtt vagy amikor Gatts otthagyja. Magyarul nem érzi azt az ember hogy ez a rohadék tényleg elárulja és feláldozza azokat akik a végsőkig kitartottak mellette. Kira a kőkemény haszonelvűség és racionalitás elvén dolgozik, nincs semmi olyan kötelék, érzelem az áldozatai felé amit el tudna árulni, így megbotránkozni sincs okunk rajta.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci: Az a poén, hogy kb. minden szavaddal egyetértek, épp csak pont ezek miatt a dolgok miatt vagyok úgy vele, hogy Griff még mindig okébb, mint Kira. XD Mondhatnám úgy is, hogy persze, Griff is megcsinálta végül a szemétséget, de legalább ott volt a vívódás, látszott rajta, hogy neki sem két pillanatba telik elárulni a barátait, még akkor sem, ha már csak ez az egy út maradt az álmához, amiért egész eddig élt. (Mert ugye ekkor már egy emberi roncs volt testileg-lelkileg egyaránt.) Szóval ő legalább érezte a dolgok súlyát, ahogy te is mondod és ha védeni akarnánk, még rá is kenhetnénk, hogy a folyamatos kínzás a börtönben akkorra már félig meghülyítette.

Kirának ellenben mi az indoka? Hogy unatkozik? ROTFLOL! :D Ennél még Kirito is jobb, ő legalább egy játékba menekül a valóság elől és bár szívózik másokkal, de ténylegesen csak a "rosszfiúknak" árt. XD Plusz pont ezért a "hideg racionalitásért" találtam nem csak visszataszítónak, de talán valamennyire ijesztőnek is Lightot. Még ha nem találta volna meg a DN-t és nem kezd el öldökölni, akkor is elgondolkoztam volna rajta, hogy "Úristen, milyen ember az ilyen, akinek nincs egy barátja sem, otthon, meg az iskolában is csak úgy "van", de igazából sem a családtagjaihoz, sem másokhoz nem fűzi semmilyen érzelmi szál?" Szerintem egyszerre undorító és szánni való. (Jut eszembe: amikor Matsuda a végén jól beolvas neki, az szerintem picit olyan, mintha a nézők szócsöve lenne, legalábbis az anti-Kira nézőké. XD)

Szal most így elgondolkodtam, hogy ha kettőjüknek próbálnánk megmagyarázni, hogy felfogja-e, hogy mit csinál, akkor Griffith valszeg valami olyasmit mondana, hogy "Basszus, én is érzem, hogy ez mennyire durva, de az álmomért mindent!", míg Kira valszeg csak nézne, hogy mégis mi ebben a rossz, hiszen mindent meg kell tenni azért, hogy ő "isten legyen", a "parasztnak" meg az a dolga, hogy meghaljon érte, ha ő úgy kívánja. Ez a nem mindegy. Sőt, erről eszembe jutott, hogy Makotóban is pont ez hergelt fel: ha "csak" valami tenyérbemászó élvhajhász lett volna, akkor sem lenne túl szimpi, de ő kb. fel sem fogta, hogy miket művel, az ő világképében az tök oké, hogy egyik pillanatban a barátnője legjobb barátnőjét, másik pillanatban meg annak a barátnőjét vagy épp ellenségét dugja, aztán a végén, amikor már nagyon borul a bili, akkor sem érti, hogy X vagy Y miért pöccen be a viselkedésétől, sőt, még az utolsó epizódok egyikében elnyom egy ilyen "Ó, Uram, mit vétettem, hogy ezt teszed velem?" nyavalygást. Amikor meg parázott, akkor sem azért, mert megértette, hogy mit nem kellett volna csinálnia, szimplán csak ilyen ösztöni szinten érezte, hogy "fú, XY dühös lesz rám, ha ez kiderül, mert az a ribanc folyton csak problémázik". (Ezt így szó szerint nem rakták bele, de Makoto agya valami ilyesmi mondatokat szőhet össze, már ha éppen működik és nem a farkában van az összes vér. :dirr: ) Hányinger az az ipse, Kirának legalább tartása volt. :D (A sztori végét leszámítva, dehát "No king rules forever my son.", ahogy Terenas mondta a WoW-ban. :vigyor: ) Plusz most beugrott, hogy azért Kirának mázlija is volt, hogy talált maga mellé hozzá hasonló defektes hülyéket, hiszen Misa egy önbecsülés nélküli tipikus "szőke", Mikami pedig szintén ilyen érzelmileg beforduló antiszoc ipse, mellé pedig "az osztály elnyomott, kiközösített kisfiúja", aki ezt még felnőttként sem tudta feldolgozni, de Kira végre megadta neki a "bosszú" lehetőségét, amit ő örömmel teljesített. :dirr: (Na persze nem mintha az L-Mello-Near hármas tök normális lett volna, de ők legalább nem hagyták, hogy valami megalomán fazon dirigáljon nekik és mentek a saját fejük után. XD)
Kép
Válasz küldése