Dragon Ball, Z,GT

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása

Egyet értesz-e a sorozat cenzúrázásával?

Igen
5
4%
Igen, de betiltani azért nem kellett volna
10
8%
Nem
104
87%
 
Szavazatok száma: 119

Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: anubys »

Amikor a Kai-t bejelentették, én azt hittem, hogy nem a régi kópiákat fogják elővenni remasterelni, hanem szépen az elejétől újrarajzolják. Úgy szerintem igazán jó dolog is kisülhetett volna belőle. Ne meg ahogy láttam (A Raditz-os rész még megnéztem.), elég szépen befigyelt a cenzúra is. :roll:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Amikor a Kai-t bejelentették, én azt hittem, hogy nem a régi kópiákat fogják elővenni remasterelni, hanem szépen az elejétől újrarajzolják. Úgy szerintem igazán jó dolog is kisülhetett volna belőle. Ne meg ahogy láttam (A Raditz-os rész még megnéztem.), elég szépen befigyelt a cenzúra is. :roll:
Igen, én is ezek miatt untam meg pár epizód után. (Mondjuk Goku hangja miatt számomra az egész DB élvezhetetlen japánul.)
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Péter »

Az újrarajzolás hiánya engem annyira nem zavar, mert az inkább vektorizálás lett volna, én meg inkább a hagyományos, kézzel rajzolt grafikát és színezést preferálom. A cenzúra, egyéb jellegű vagdosás viszont epic fail... úgy volt a fillereket redukálják, nem a lényeget. :?
Kép
tejfol
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.04.06. 16:54
Nem: Férfi

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: tejfol »

Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Péter »

Hogy mennyire utálom én a fuuu facet... :D

Ha már poénkodni akarunk, legyen már igényes, mint ez: http://www.youtube.com/watch?v=ux4aTIpUtnU
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Andro »

anubys írta:Amikor a Kai-t bejelentették, én azt hittem, hogy nem a régi kópiákat fogják elővenni remasterelni, hanem szépen az elejétől újrarajzolják. Úgy szerintem igazán jó dolog is kisülhetett volna belőle. Ne meg ahogy láttam (A Raditz-os rész még megnéztem.), elég szépen befigyelt a cenzúra is. :roll:
Pedig régi kópiák voltak, amik kaptak új színt, némely karakter új hangokat is, meg az egész anime új openinget és endinget. Én komoly kemény négy részig bírtam, aztán úgy döntöttem, maradok a réginél, ami igaz, hogy jóval hosszabb, rakás harcos résszel, meg jó pár fillerrel, de számomra élvezhetőbb.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nem tudom, ki tudja, de szeptember elsejétől ismét Dragon Ball Z, méghozzá ezúttal a Viasat6-on fogják adni. A régi jó magyar szinkronnal fog lemenni, és egyenlőre csak az első 52 rész kerül adásba, heti hét alkalommal. Tehát napi egy rész hétfőtől-vasárnapig.

A hír: http://www.sorozatjunkie.hu/2012/08/15/ ... amehameha/
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: scineram »

WAT? Azt hittem, azt már elégették.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nem nem. Amúgy a régi szinkronnal fog lemenni, bár volt egy olyan pletyka, hogy új szinkronja lesz. Ezek szerint mégsem. Viszont, készült egy fanmade fordítás az első japán openinghez. Nagyon profi, be is linkelem, remélem, nem gond.

http://www.youtube.com/watch?v=Fz7gDZ5M ... plpp_video

Az rtl klubos opening elbújhat mellette.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Andro írta:http://www.youtube.com/watch?v=Fz7gDZ5M ... plpp_video

Az rtl klubos opening elbújhat mellette.
+1
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:WAT? Azt hittem, azt már elégették.
Ők kb. ezt nyilatkozták, "elvesztek a kópiák a raktárból" vagy mit mondtak (ja persze, azok csak úgy el szoktak veszni...), meg hogy még ha meg is találnák őket, akkor sem érnének velük már semmit, mivel rég lejártak a jogdíjak, szóval vagy újra meg kéne venniük a sorozatot is, vagy minimum új szinkront kéne hozzá csinálniuk. Ehhez képest most úgy néz ki, hogy a Viasat kapásból leadja, szóval ja, érdekesen működnek itt (is) a dolgok... :dirr:

Amúgy őrülök neki, nosztalgiából tuti belenézek majd 1-2 részbe, bár teljesen végignézni elég volt egyszer a németen.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én tuti végignézem. Jó lesz újra látni a tévében. ^^
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Én csak annyit fűznék a dologhoz, hogy bár nem nem érdekel már a dolog (gyerekként több fantáziát láttam benne... no meg az az első széria volt), de láttam a tévében a reklámot... és majdnem felsírtam a röhögéstől. Mortal Combat zene a tréler alatt? Nagyon találó. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Andro »

A traileren én is néztem egyet. De nagyon jó lett. ^^
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Péter »

Néha, amikor eszembe jut (és időm engedi), meg-meg szoktam nézni az adott részt, nosztalgiázni kiváló. =)

Egyetlen bajom van csak, ez az 1 rész / 1 nap arány már kevés. Oké, hogy régen ehhez volt hozzászokva az ember, de most már automatikusan nézném tovább a következőt. =D
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nem tudom mennyire hallottak a kedves DB-rajongók arról, hogy a múltkori Battle of Gods-mozi után új DBZ-movie készül Fukkatsu no F címmel. Az ötletet egy Dermesztő ténykedéseit összefoglaló (szvsz zseniális :D ) Maximum the Hormone-szám adta, éa Toriyama maga készítette a mangát, aminek az első fejezetéről szóló összefoglalót itt lehet megtekinteni. A mozihoz már trailer is van, ami itt érhető el.

A magam részéről úgy vagyok vele hogy jó lenne ha békén hagynák végre ezt a franchise-t, és szintén örülnék ha Toriyama nem ebből akarna még 20 év múlva is megélni. Az egészből egyedül az alapot adó nóta az értékelhető (persze ízlések és...), de ha a rendkívül "eredeti" sztorit nem vesszük - most komolyan, Dermesztő visszatér? -___- , a megvalósítás akkor is enyhén szólva hagy maga után kívánnivalót már így trailer alapján is, pl. a kocka karadesign, ami már a BOG-movieban is megvolt nekem nem jön be, a gagyi CG-ről nem is beszélve - itt egy mozifilmről beszélünk, nem valami 200+-os gagyisónen huszadik filler epizódjáról, szal igazi Toei-minőségnek ígérkezik...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Surci írta:Nem tudom mennyire hallottak a kedves DB-rajongók arról, hogy a múltkori Battle of Gods-mozi után új DBZ-movie készül Fukkatsu no F címmel.
Ennyire:
Catrin írta:Mindegy, bármilyen lesz is, részemről az új DB film nagyon várós. :D Már szabályosan meghülyültem a nagy lelkesedésemtől. :hammer:
(Nyomatják is a marketinget rendesen, naponta követem a cuccait..XDXD Áhh ezek a reklámvidik is pont a topicba passzolnak! ;) )
És ennyire:
Catrin írta:És már megint DB tőlem, de csak mert tegnap jött a hír, hogy a cím inspirációja mellett a Maximum the Hormone: F (Freezáról szóló) 2008-as száma szól majd az új DBZ filmben. Nem gyenge! Már most várom, hogy fognak erre pofozkodni (főleg mert DB zenék ennyire még nem zúztak).^^
És egy másik fórumon ennyire:
Catrin írta:Ó, én egészen más véleményen vagyok. Szerintem nagyon fun lesz ez a film! Igaz, hogy Freeza új shiningja első ránézésre totalgay, de nem ijesztett el. :D Mondjuk én eleve a Kami to Kamiról is úgy gondolom, hogy jobb volt mint az addigi összes DB movie és spec együttvéve (kövezzetek! imádtam ezt az új istenes dolgot... ha már újra elővették, legalább elszállnak rendesen és legalább Toriyama is résztvesz a bőrhúzgálásban :P). Szóval nagyon lelkes vagyok, hogy a DB-t ennyire nyomatják újra, olyannyira, hogy megszállottan követem az új híreket. Pl. minden reggel ezzel kelek, és hasonlók. :D Szóval, ha csalódom is a filmben valamiért, ez a lelkesedés akkor is maradandó lesz az fix.
Szóval befejezve a fangirlködést: az új toei/bandai/game dizi és animáció nekem sem a szívem csücske, de már megemésztettem, sőt már-már kedvelem. Jó, hogy írtál, nekem nem szokásom, mert itthoni fórumokon főleg csak kerülőkkel találkoztam, ami érthető. :D De így plusz egy topic, amibe hintettem egy kis rajongást. XD

Edit:
Legújabb hír amúgy az, hogy Gokuéknak kék haj szolgáltatja az új powercsillit... XD (saiyarainbow style íííijjááááá)

Edit 2, csak hogy a hosszabb trailerek is akkor már linkelődjenek. :P
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Maximum Hormone számból építkezzen egy anime (vagy úgy egyáltalán bármi) szerintem szinte biztos garancia a nem túl erős történetre.

Illetve meg mégy annyit, hogy soha sem tudom eldönteni, hogy Oda Eichiro vagy Aojama Goso, a manga történelem két leggyávább emberei egyike akik nem bírják/akarják/merik befejezni a történetüket mert egész egyszerűen már túl régóta írják a képregényt és fogalmuk sincs, hogy mit kezdenének kalózok és soha fel nem növő gyomozó nélkül. Vagy éppen ezért lesznek ők tiszteletre méltóak mert kitaláltak egy univerzumot ami generációkat/korosztályokat ejt/ejtett foglyul egyedi világukkal és páratlan történet mesélésükkel? Nem tudom. De, hogy egy már többször is lezárt univerzumot maximum 3 évente valamilyen oknál fogva, de csak azért is elővenni, hogy egy olyan történet legyen elmesélve aminek semmi értelme és semmi köze semmihez. . . hát szvsz szánalom. Mert azt még megérteném, hogy az eredeti készítőnek vagy készítőknek idővel van még mit hozzátenni a világhoz, vagy hogy jó pár év(tized) után még hozzá raknak valamit. De, hogy folyamatosan bővüljön a világ lényegtelen moviekkal,OVA-kal vagy specielekkel már nem tartom túl szerencsés dolognak.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Surci »

iskariotes írta:De, hogy egy már többször is lezárt univerzumot maximum 3 évente valamilyen oknál fogva, de csak azért is elővenni, hogy egy olyan történet legyen elmesélve aminek semmi értelme és semmi köze semmihez. . . hát szvsz szánalom.
EZ! Pontosan ez a bajom nekem is az egésszel. Behoznak új szinteket, meg olyan új karaktereket (amúgyis a szintezésről szól már az egész, nincs sztori, se semmi, csak hogy ki milyen idióta szintre tud változni -___- ) amiknek közük nincs a már lezárt DB univerzumhoz. A PlayStationos karadesign meg csak hab a tortán. Amúgy a BOG szvsz önmagában megállna mint mozi, a gond ott van hogy a Z és a GT közé nem lehet beilleszteni. Amúgy most volt a premier előtti vetítése az F movie-nak, amiben SPOILER!!44 már nemcsak hogy GOD, de Kék Hajú Isten szintre változnak -_____-"" A sztoriról nem akarok sokat elárulni, de az is a szokott lapos vonalon halad, úgyhogy nagy meglepetés nem fog érni senkit, csalódás annál inkább. Hogy ennek a mozinak megint mi értelme volt, azt szerintem a készítők se tudják (ha az újra bőségesen folyó pénzcsapokat nem számítjuk - de az már a fanok hibája hogy minden szemetet meg lehet velük etetni).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na igen, nekem mondjuk az egész Dragonball annyiból állt mindig, hogy megnéztem a simát, meg a Z-t animében és ott véget is ért a kaland (szal még az egykori rajongás sem volt elég erős ahhoz, hogy az eredeti manga, a hatvanmillió movie, vagy bármi más érdekeljen ebből a franchise-ból), viszont az nekem is feltűnt, hogy úgy kb. az utóbbi 5-6 évben mintha fokozottan orrba-szájba nyomatnák megint Gokuékat. Oké, hogy kultanime, meg oké, hogy mostanában amúgy is divat mindenből folytatást, remake-et, stb-t gyártani, de amekkora bőrlehúzásokat a DB univerzummal csinálnak mostanság, az talán csak Anno EVA-s ámokfutásához mérhető. (Legalábbis ő csinálta azt a saját "szerelemgyerekével", hogy előbb halálra tejeltette, majd temetés után zombiként feltámasztotta és még manapság is "kínozza".) Persze valóban van még sok ilyen "nem akar méltósággal meghalni!" franchise (nekem mindig a Pokémon ugrik be, a Pokémonmesterré soha nem váló Ash-el, aki lassan ilyen Idétlen időkig-stílusban éli az életét, mintha valaki ligánként nyomna rá egy resetet :lol: ), de olyan, ahol az eredeti alkotó örömmel asszisztál (elvileg) szeretett sorozata totális kivéreztetéséhez és már-már önparódiává silányulásához...nos, olyanból még anime-manga berkekben is relatíve kevés van. (Most így hirtelen a filmek világából is csak a Star Wars ugrott be. XD) Ugyanakkor a fanok felelőssége is benne van a dologban, hiszen ezek a cuccok már rég "meghaltak" volna, ha nem lenne egy nosztalgiából építkező fanréteg, aki hatszázadjára sem unja meg azt nézni, ahogy Goku és Freeza összecsap (nem véletlen, hogy megint őt fogják elővenni, nem is tudom már hanyadjára...), vagy ahogy Shinji mechát vezet. :dirr:

Amúgy személyes véleményem, de ha már Catrin belement: Freeza szerintem nem most lett "totalgay", hanem mindig is az volt. :dirr: Az egyetlen ijesztő/komolyan vehető tulajdonsága a forgatókönyv által ráruházott "az univerzum legerősebb lénye" titulus volt, valamint a klasszikus mémmé vált "this isn't even my final form!" húzása, de ezt leszámítva egy fájdalmasan röhejes külsejű karakter volt, egy ilyen főgonosz-dizájn szvsz max valami Excel Saga szintű vígjátékban lenne bocsánatos bűn, de nem a DB-ben, vagy legalábbis nem úgy, hogy a pali világok leigázójaként és hihetetlenül ijesztő főmuftiként van bemutatva. :dirr: (Ez Buu-nál volt jó, ahol ugyan szintén tiszta röhej volt a karakter mindegyik formája, de nem is akarták komolyan vetetni, a vele való harc is bővelkedett nem egy szándékos "for the lulz" elemben. XD) Szóval rejtély számomra, hogy miért ez a kari maradt meg sokak számára a "No #1 DB ellenfélnek", amikor kis túlzással majdnem mindegyik jobb volt nála. XD (Jó, most számítsuk le a sima DB Piccolo előtti gonoszait, mert azok között is volt pár komolyan vehetetlen arc, de akkoriban azok még passzoltak is a sztoriba, nem jutottunk el az "egyet fingok és egy bolygó felrobban mögöttem" típusú tápállatokig. XDDD)
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Titkos írta:Freeza szerintem nem most lett "totalgay", hanem mindig is az volt.
Persze, ezzel egyetértek, de ez az aranyszín már súlyos! Amúgy én mindig is a Freeza szakaszt utáltam a legjobban az egész DBZ-ből, mert a legtúlhúzottabb... nagyon nehezen szenvedtem át magam rajta, hozzá képest Cell epic, Buu pedig felüdülés (pedig kapja be az egész gokubuziság a végén), bár nálam egyik ellenfél se emelkedett ki, emlékezetesebbként a többinél. Az meg alap, hogy a sztori értelmes része a mangában végetért és pont. :D Ennek ellenére én megnéztem minden vackát és a gyökér GT-t is, és várom az új filmet is, mert ahogy Surci is mondta "a fanok hibája, hogy minden szart megtudnak velük etetni" és nem is nézem le ezért Toriyamáékat sem (spec ő mondjuk jókat üldögélt a babérjain, csak az utóbbi pár évben ült újra le dolgozni az "ügyön"XD) Ettől függetlenül alig várom, hogy megnézzem ezt az újabb bőrt, mert egyszerűen jó látni ezeket a karaktereket sokadjára is, új jelenetekkel, még hülyébb szinteken is. :D Simán szórakoztathat úgy mint az előző film, teljesen nosztalgikus, de ha még is csalódom és totál szarnak gondolom majd, mint ahogy kb. az összes többi moviespecét, hát legyen... ettől még alapjában véve nem megy el az esetleges kövi filmtálalásnál a lelkesedésem. Mert ez nálam nem ezen múlik, hanem a kedvenceim iránti alaprajongásom mértékén, ami ritkán és nehezen kopik. Persze most nekem könnyen jön ez, mert a Kait is nyomatom, de fan függő, kinek hol telik be a pohár. Nálam nem igen szokott betelni, mivel időközönként iszom belőle. :LOL:

Még annyit Surcira reagálva, hogy az, hogy ezeket a GT elé nem igen lehet beilleszteni engem nem nagyon zavar, mivel az egész GT filler... ilyen szempontból kb. mindegy, sőt még talán hitelesebb az utóbbi két movie, ha már belenyúlt az eredeti mangaka is. Mostani F-nek ugye a forgatókönyvét is ő írta. De ez nem önvígasztalás vagy ilyesmi, mert alapvetően a GT sztorija is okés lenne nálam, lezárásnak is majdnem jó (leszámítva az utsó nagytornás jövős jeleneteket), csak Goku retardabb a szokásosnál is benne, ráadásul végig kicsi, ráadásul a sorozat 90% baromi unalmas volt, főleg az űrös kalandozások.... stb.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Péter »

Őszintén szólva, én se sok jóra számítok, a közelgő új DBZ mozival kapcsolatban. Eleve szinte minden, aminek a címében szerepel a Forever, vagy a Resurrection szó, az általában nem sok jót jelent.

A 2013-as Kami to Kami se ment nálam 5 pont főlé (és sanszos, hogy ez se fog, sőt), hála a rém gagyi főellenségnek, meg úgy alapból a lulz számba menő plotnak. Ezek után, mit várjak? Pláne az újfent tömény lulz számba menő plot alapján, ami már így önmagában is egyszerre hangzik fásultan erőltetettnek, és röhejesen fantáziátlannak (Golden Frieza).

Jelenleg nem is tudom, akarom e én ezt egyáltalán látni? Persze ez nyilván költői kérdés volt a részemről, mert úgyis meg fogom nézni, de (mint mondtam) sanszos, hogy ez se fog nálam 5 pont fölé menni (és akkor még jóindulatú voltam).

Inkább hagynák már békén az egész DBZ franchiset, hisz az már a GT-nél kibukott, hogy ebből egyszerűen nem lehet több pénz kifacsarni anélkül, hogy az ne látszódna meg az újabb és újabb kiadások minőségén.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Péter írta:hála a rém gagyi főellenségnek
Miért találod gagyinak Beerust? A fizimiskája és a dumája miatt? Vagy mert behoztak (Whissel karöltve) egy Gokuéknál (most tényleg) jóval táposabb egyént, azt sugallva vég konklúzióként, hogy hozzá már nem vagy csak sokára érhetnek fel? Saiyajin kami ide vagy oda... Elvileg ugye az új filmben is csak a páholyból nézik majd a dolgokat/kellően asszisztálnak, hogy a halandók segge megmeneküljön. Nekem ez spec bejön. Én kedvelem ezeket a karaktereket, jópofák és lazák, de lehet azért, mert kicsit legalább tompítják Goku gigafényét. Persze nagyon is kedvelem Kakarottot, de abban tényleg röhejes az összes film, hogy majdnem mind csak őt nyomatja, sokaknak a Z vége sem tetszik emiatt... ugye Gohan fejlődésének/végső főszereplővé tételének teljes degradálása miatt (mondjuk annyira ezt én nem bántam - bár jogos felvetés, de Goku hypja gigászi/sajnos úgy látszik pénztermelőbb - annak pedig külön örültem, hogy Vegeta viszont megkapta azt az egyedülálló developmentjét, amihez hasonlót nem találni a franchise-ban).
Péter írta:Persze ez nyilván költői kérdés volt a részemről, mert úgyis meg fogom nézni
A fanok átka, egyszerűen zavaró érzés lenne kimaradni belőle/ csúnyán fogalmazva "nem megismerni"... ha szar, akkor is. :vigyor:
Péter írta:Inkább hagynák már békén az egész DBZ franchiset
Játékfronton látom erre a legkevesebb esélyt, anime ügyileg viszont kíváncsi vagyok, hogy most megint leállnak majd vagy jövőre újabb bejelentést kapunk? O_O

Mostanra amúgy szétspoilereztem magamnak az F filmet, mert ugye tegnap óta jönnek a premier előtti vetítés hintései... Egyszerre örülök is dolgoknak és nem is, szóval még mindig nem tudom eldőnteni, hogy szórakozni vagy nyafogni fogok jobban. Valószínű a kettő hullámzó egyvelege. Kíváncsian várom. ::^_^::
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Péter »

Catrin írta:Miért találod gagyinak Beerust? A fizimiskája és a dumája miatt?
Azt mondanám is-is. Nálam bekerült a legbénább DBZ bossok közé, még movie mércével is, ami azért nem semmi. Nála talán már csak a Bio-Broly volt kreténebb húzás, pláne ahogy legyőzték.

Egyébként ez az istenné válás is, hasonló kaliberű debilség az én szememben. Többek között, ezért is volt minden bajom a GT-től, mert az még hagyján, hogy kid Goku idegelt, Pan baromi unszimpatikus volt, Omega Shenron meg egy "zseni", de az a zárás... Szabályosan úgy éreztem magam utána, mint aki megrövidült 10 IQ-val. :D
Catrin írta:Persze nagyon is kedvelem Kakarottot, de abban tényleg röhejes az összes film, hogy majdnem mind csak őt nyomatja, sokaknak a Z vége sem tetszik emiatt... ugye Gohan fejlődésének/végső főszereplővé tételének teljes degradálása miatt (mondjuk annyira ezt én nem bántam - bár jogos felvetés, de Goku hypja gigászi/sajnos úgy látszik pénztermelőbb - annak pedig külön örültem, hogy Vegeta viszont megkapta azt az egyedülálló developmentjét, amihez hasonlót nem találni a franchise-ban).
Igen, mivel valahol az egész DBZ lényege ugye, egyfajta staféta átadás lett volna, ami a Cell saga végén bekövetkezett, ám a Buu sagával ez utólag felül lett írva. Hozzáteszem, én se annyira bánom, mert a Buu saga az egyik kedvencem. :D
Catrin írta:A fanok átka, egyszerűen zavaró érzés lenne kimaradni belőle/ csúnyán fogalmazva "nem megismerni"... ha szar, akkor is. :vigyor:
Ahogy mondod, bár a 2014-es Kait én tuti nem fogom megnézni, tekintve, hogy már a 2009-es sem tetszett.
Catrin írta:Játékfronton látom erre a legkevesebb esélyt, anime ügyileg viszont kíváncsi vagyok, hogy most megint leállnak majd vagy jövőre újabb bejelentést kapunk? O_O
Játék az még oké, tekintve hogy egész decens fightereket szoktak kiadni. Viszont anime fronton, jó lenne már leállni, csak hát ugye Toei na. :)
Catrin írta:Mostanra amúgy szétspoilereztem magamnak az F filmet, mert ugye tegnap óta jönnek a premier előtti vetítés hintései...
Nekem sose volt bajom a spoilerekkel, sőt alkalomadtán inkább még jobban felkeltik az érdeklődésem, vagy megkímélnek egy felesleges csalódástól. :)
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Dragon Ball, Z,GT

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Péter írta:Nála talán már csak a Bio-Broly volt kreténebb húzás, pláne ahogy legyőzték.
Ó, akkor ebben is eltér kicsit a véleményünk. Azaz BioBroly kreténségét én sem vitatom, de jobban kedveltem a 2. Broly filmnél, pont a lol zárása miatt. Fájdalmas nagy baromság volt az fix, de tetszett, hogy Gokumentes és a kölykök mellé asszisztált a Krilin família is. :D
Péter írta:Szabályosan úgy éreztem magam utána, mint aki megrövidült 10 IQ-val. :D
Minimum. Bár nálam itt jött elő a débén bosszankodás. Egészen kikelek magamból, ha a haverokkal felmerülnek a GT „szépségei“, főleg a vége... A videót köszi, azért ez a fránya sorozat is tartalmaz nem egy felejthetetlen jelenetet. :hammer:
Péter írta:Hozzáteszem, én se annyira bánom, mert a Buu saga az egyik kedvencem. :D
Nálam is ez a kedvenc, így nekem a mostani Kai is alap (az előzőt is kedveltem a vágások miatt), most örülök is neki, hogy rövidebb kiadásban nézhetem. Viszont ja, ha nem tetszett neked a korábbi Kai, valószínű ez sem fog. Én egyedül az OST-re morgok helyenként, de ennyi. Viszont az új OP/ED-eket szeretem, főleg a második endinget, amit valamikor már linkeltem a fórumra, mivel nem kicsit fangirl felajzó (legalábbis nálam :vigyor: ).
Péter írta:Nekem sose volt bajom a spoilerekkel, sőt alkalomadtán inkább még jobban felkeltik az érdeklődésem, vagy megkímélnek egy felesleges csalódástól. :)
Totálisan dettó! A szétspoilerezést is úgy értettem, hogy szándékosan ezen függtem napközben (pl. a kanzenshuu idétlen fórum postjain és stb.), annyira kíváncsi vagyok. XD Vigyáznom kell rendesen ezzel a spoilerezős hajlamommal, mert párom/haverok többsége a másik típusba tartozik: azaz nem igazán csípi, sőt utálja. :D Ezzel szemben én a spoilerektől akár még nagyobb hype-ot érzek. XD
Válasz küldése