Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Harrison Fawcettet én is nagyon szerettem régebben, 15 éves koromat az ő könyvei határozták meg. A Mysterious Universe sorozatba írt regényeit anno mind elolvastam.

Most Huxleytől a Szép új világ című borzalmat olvasom. Sajnos már csak húsz oldal van belőle hátra. Jellemformáló alkotás. A legfélelmetesebb és legundorítóbb disztópia, amihez valaha is szerencsém volt. Az 1984 hozzá képest egy mesekönyv. Igaziból engem regény még soha nem taglózott le annyira, mint amennyire ez tette minden egyes oldalon.

A benne lévő nagymennyiségű erotika (már ha a rutinná vált, "unott kefélést" annak lehet nevezni) meg a komplett témája miatt is erősen felnőtteknek való alkotás. A tökéletes világ van benne bemutatva, ahol mindenki, kivétel nélkül boldognak lett teremtve. Mindenki imádja a munkáját, teljesen szabad a testiség és senkit nem zavarnak meg olyan felesleges érzelmek, mint a halálfélelem, a gyász, a szerelem vagy a büszkeség.

Egy olyan világról szól a könyv, ahol az ember már nem elevenszülő. "Nincs anyákkal és apákkal megverve". Az emberek gyárakban készülnek. Mindenki csak annyira lesz erős, okos és ellenálló, amennyire a munka megkívánja, amire megrendelik. Aki csak a csatornákat tisztítja, annak például minek egy kutyáénál bonyolultabb elme? Csecsemőkori kínzásokkal és tudatalatti üzenetekkel úgy kondícionálnak mindenkit, hogy rettegjen a könyvektől, imádja amit csinál és ha rátörnének az értelem rákfenéjeként számontartott érzelmek vagy kételyek, csak vegyen be egy pirulát.

Nagyon ajánlom mindenkinek. Főleg olyanoknak, akik nincsenek megelégedve a mostani világ berendezkedésével. A tökéletességnél ugyanis minden jobb.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A Szép új világ azon ritka könyvek egyike, amik majd' egy év múltán is rendszeresen eszembe jutnak, mikor a könyvhöz hasonló szituációt tapasztalok a hétköznapi életben. És ijesztően sok ilyen helyzet van, főleg kondicionálás. :( Szóval beszállok melléd az ajánlásban!
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Jack McDevitt : Született Stratéga

Egy igen terjedelmes Syfy sága első kötete , számomra annyira nem sodró lendületű de hangulatos könyv a maga misztikumával és fordulataival.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Stanislaw Lem - Az Úr hangja

Ez most nem egy űrhajós sztori Lem-től, hanem a kozmikus háttérsugárzásra alapozva írt egy elgondolkodtató és filozofikus történetet. Nagyjából arról szól, hogy egy véletlen folytán egy folyamatosan befogható sugárzást rögzítenek egy űrkutatóállomás egyik frekvenciasávján, amit idegen civilizációk üzenetének vélnek, lévén folyamatosan ismétlődő rendszerről van szó. Egy titkos kutatócsoportnak sikerül "anyagba öntenie" az üzenetet, amely új "anyag" lehet élethordozó, de akár fegyver is. De a könyv legérdekesebb része maguk a fejtegetett hipotézisek, hogy honnan jön maga az alap rádiójel amit fogtak. Kiderül, hogy egyidős az univerzummal, viszont ahhoz túl sok benne a rendszer, hogy véletlen vagy nem tudatos információforrás legyen. Csak ajánlani tudom mindenkinek, viszont fel kell készülni, hogy az eleje nagyon száraz, és aki nem ért egy kicsit a fizikához, annak elég szenvedés lesz, viszont a közepétől már túlzottan érdekes ahhoz, hogy letegye az ember, annak ellenére hogy cselekménye szinte nincs is.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Stanislaw Lem olvasói klubot alapíthatunk lassan, csak kell még pár ember. Sikerült megszereznem 1.000 Ft-ért az Álmatlanság című novelláskötetét, amit már hajtottam egy ideje. Egyelőre csak a Futurológiai kongresszust (létezik egy ilyen című film is, annak azonban semmi köze ehhez) olvastam el belőle, de tervezem a többi történetet is magam alá gyűrni.

Elég nehezen olvasható, mert tele van újonnan kreált szavakkal, amit a főszereplő ugyan próbál elmagyarázni, de ez nem mindig sikerül, meg aztán ő sem tud mindennek utána nézni. Ezen kívül az eleje kicsit lassan indul be, sokan panaszkodtak rá és emiatt hagyták félbe. Nekem nem volt vele különösebb bajom, főleg mert elég sok fekete humor van benne, amit igencsak csípek. Érdekesség, hogy talán ennél a novellánál kell keresni a Mátrix és az Eredet forrását, hiszen elég sok olyan elem megjelenik, ami visszaköszön a két filmben. És Lem ezt 1970-ben írta, vagyis elég régi írásról van szó.
A történetről nem is írnék semmit, mert így elég sok poént lelőnék belőle. 113 oldal, egy délután alatt simán le lehet tudni, már ha gyorsan hozzászokunk a kreált szavakhoz.

Azért a kedvenc részemet megosztanám veletek, mert ebből nem sok mindenre lehet következtetni.
"Az egész világ egy hulla, de remekül tartja magát, mert egyre ügyesebben balzsamozzák. Más szóval, mert megtanultuk álcázni a halált."
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Rui-chan írta:Elég nehezen olvasható, mert tele van újonnan kreált szavakkal, amit a főszereplő ugyan próbál elmagyarázni, de ez nem mindig sikerül, meg aztán ő sem tud mindennek utána nézni.
Na igen, Lemnél szokni kell ezt a típusú nyelvezetet, szinte az összes művében jelen van. Mondjuk sci-fi író, így nyilván körbe kell írnia a működési elvét azoknak a dolgoknak amiket ő talált ki :D Asimov például sokkal olvashatóbb, de Lemnél legtöbbször az alapprobléma van olyan érdekfeszítő, hogy az ember csakazértis végigrágja magát a könyvön. Nekem amúgy a kedvencem tőle a fenti Úr Hangja, pedig abban jóformán történet nincs is, Lem-féle szakszöveg annál inkább, mégis hihetetlenül érdekfeszítő. Ami még nagyon tetszett tőle az az Éden, a Kudarc és a Legyőzhetetlen.
Rui-chan írta: Azért a kedvenc részemet megosztanám veletek, mert ebből nem sok mindenre lehet következtetni.
"Az egész világ egy hulla, de remekül tartja magát, mert egyre ügyesebben balzsamozzák. Más szóval, mert megtanultuk álcázni a halált."
Lem közismerten nem az optimista világszemléletű sci-fi írók közé tartozik (finoman fogalmaztam).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Surci írta:Lem közismerten nem az optimista világszemléletű sci-fi írók közé tartozik (finoman fogalmaztam).
Pont ezért tetszett meg nekem nagyon. :vigyor: Elismerem, néha nem árt pozitív jövőképről is olvasni, de ahogy most állnak a dolgok inkább ilyen Lem-féle disztopikus világos tudok elképzelni. Az Úr Hangját pedig igyekszem majd valamikor elolvasni.

Egyébként Asimovot is nagyon szeretem, bejön a stílusa. :D
Kép
Avatar
Keelia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.09.23. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: leginkább a gép előtt

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Keelia »

Csak jövőhéten megyek könyvtárba (addig Agatha Christie-től olvasom a Gyilkosság az Orient-expressz-ent), de van egy könyv, amit muszáj még egyszer elolvasnom: Turulfi

Mélységesen ajánlani tudom, kb. az a lényeg, hogy a 60-as évek Magyarországán milyen lett volna, ha kialakul az amerikai szuperhőskultusz :D És természetesen Budapest világváros, Normafa Hollywood nagytestvéreként tündököl. Nem olvastam még ehhez hasonló könyvet, maga az alapötlet szerintem nagyon jó, és igazán szórakoztató olvasmány :)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Surci ajánlására elkezdtem olvasni Stanislaw Lemtől Az Úr hangját. Barátnőm küldött ncore meghívót, így be tudtam szerezni. XD Még csak a negyedénél tartok, de máris egy rakás kedvenc idézetem lett belőle. Amúgy tényleg száraz kissé és néhol nehezen érthető a fizikai szakzsargon, csakhogy van egy bizonyos pörgése az egésznek, ami miatt olvastatja magát. Nem is mondanám sci-finek, inkább filozofikus-tudományos esszének, mert tényleg nem történik benne jóformán semmi. Ennek ellenére jól van előadva, pedig nekem a történet is fontos szokott lenni. Néhol cinikus, kissé sötétebb hangvételt üt meg, erősen kritizál benne néhány filozófiai gondolatot, szóval aki érzékeny az ilyesmire inkább kerülje el. Már most is nagyon tetszik, kíváncsi vagyok mi lesz később, amikor jobban beindul. Csodálkozom, hogy eddig ennyire elkerültem Lem munkásságát, pedig igencsak harmonizálok vele.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

J.K. Rowling: Harry Potter og de vises sten

:D

első kötetet dánul. Na nem mondanám, hogy mindent értek, sőt a felét sem, de fordítva működik a dolog: magyarul már fejből tudom a szöveget és emlékezetből meg satöbbi tanulom az új szavakat.

Máskülönben nagyon poénok a dán fordítások is, ami a neveket illeti. Még mindig a magyar fordítás a legjobb (dánhoz és románhoz viszonyítva)

igen, büszkve vagyok magamra :)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én meg büszke vagyok rád Ayla!!!! :cry: (meghatottság) Annyira nagyon gratulálok, hogy ilyen hiperül haladsz a nyelvvel!!!!!!! PLUSZ nem ijedsz vissza egy regénytől, csak mert nem értesz mindent! Elvileg én is "ezt vallom", gyakorlatilag már egy ideje nem alkalmazom...
Én még azóta sem mertem elkezdeni japánul a HP-t, pedig már mikor leszedtem! Na jó, lehet, hogy előbb megeszem angolul, mert eddig még csak magyarul volt meg, aztán japán, aztán majd meglátjuk, lehet még a dán is szóbajön. :)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Éhezők viadala

Két kötetet végeztem ki és eddig nem dobom el az agyam. A film majdnem tökéletesen követi a dolgokat, Katniss rohadtsokat zuhant a szememben és úgy amúgy az egészet nagyon túlértékeltnek tartom.

Igen, nem lehet letenni, de nem mert annyira izgulsz, hogy mi lesz, hanem mert úgy van megírva. Ez az állandó elkeseredettség és lapos érzelelmmentes hozzáállása Katniss-nek (két könyv alatt kétszer éreztem, hogy ember, nem többször) meg olyan hangulatba hozott, mint amikor Kertész Imre nobel díjas művét olvastam és a végén rájöttem, hogy ennél jobban időt még az életben nem pocsékoltam könyvre.

Befejezni befejezem, mert a hármas filmre várni kell. De nem lett nagy kedvenc. Katniss helyett inkább megnézném az egészet egy Kapitóliumban lakó szeméből vagy mondjuk Gale-ből. Bár nem is tudom. Lehet inkább csak az a bajom, hogy ez a first point view - dolog megírása nem a legjobb amit eddig olvastam.

Máskülönben ha a harmadik kötet nem lesz hűdejó és hűdejobb, akkor azt kell, hogy mondjam, jobb nem elolvasni a könyvet. Elég a film, ahol Jennifer Lawrence jobb Katniss mindenestől, mint a könyves Katniss. FACT.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ayla írta:Éhezők viadala
...Ez az állandó elkeseredettség és lapos érzelelmmentes hozzáállása Katniss-nek ...

...Máskülönben ha a harmadik kötet nem lesz hűdejó és hűdejobb...
Nope, ha eddig elkeseredett volt neked Katniss, akkor még nem láttad a harmadik kötetbeli énjét. (Én magam részéről az első kötetet egész olvasmányosnak tartottam, és láttam a főhősnőben fantáziát. A második kötet az túl szorosan ismételt kb. mindent az előzőből, hogy az a pár dolog (még több jelenet a játékokon kívül) sokat dobjon rajta. Bárcsak ezzel kezdődött volna a sorozat. XD ... De a harmadik... hát az valami kegyetlenül fájdalmas, elkeserítő produkció volt. Hihető az a depresszió, amin Katniss keresztül megy, félre értés ne essék, csak omg, aszittem, hogy egy YA scifit olvasok, ahol ez a befejező kötet, ahol majd minden jóra fordul. XD)
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

eddig nekem nem hihető a depresszió. Nem jön át az emberi érzés. Nem azt mondom, hogy legyen érzékenyebb, reagáljon le jobban dolgokat ( lol, ez utóbbi :dirr: ) de valamiért nekem nem kerek.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Két kötetet végeztem ki és eddig nem dobom el az agyam. A film majdnem tökéletesen követi a dolgokat, Katniss rohadtsokat zuhant a szememben és úgy amúgy az egészet nagyon túlértékeltnek tartom.
Én az egész franchise-al vagyok így. XD Oké, igaz, hogy a könyvet nem olvastam, szal ez most kissé "offtopic", de mivel nincsen általános filmes topic (pedig egyre többször érzem úgy, hogy kéne, lehet lassan nyitok egyet XD), ezért ide írom: megnéztem anno a legelső Éhezők Viadala filmet és nem mondanám rossznak, sőt, a young adult kategóriában még a jobb sztorik között van, valamint az is igaz, hogy végre egy olyan erős női főszereplő, aki nem esik bele sem a "tökösebb vagyok, mint bármelyik férfi" eltúlzott jellemábrázolásba, sem a "a végén úgyis én leszek a damsel in distress" elcseszett karakterizálásba (már ugye amennyit az első film alapján láttam belőle, hogy később mivé lesz, azt passzolom), viszont még ezek sem tudták feledtetni velem, hogy az egész sztori egy nagy kövér "Battle Royale in America" történet. :dirr: Szal egyfelől ott van a társadalomkritika, a "valóságshow"-k kigúnyolása, stb., de ami az egészből a "nagy szám", a "játék" lenne, az körülbelül semmiben nem különbözik a Battle Royale-ben felvázolt változattól. Érdekes, hogy míg a japánok ezt a "túlélőshow" témát valahogy harmadjára-negyedjére is el tudják úgy adni, hogy érdekes legyen, mert mindig kellő változtatásokkal teszik (szal pl. egy Mirai Nikkiről nem mondanám, hogy BR koppintás, hiába azonos az alap, mert a BR-ben viszont nem volt jövőbe látó telefonjuk... XDDD), addig bár Amerikából kevesebb ilyen sztorira emlékszem, azok valahogy mégis rendre maradnak ennél a Legyek Urás "sok kölyköt egy szigetre küldünk, aztán aki túléli, az örülhet" metódusnál. ^^" Ráadásul az Éhezők Viadala ezt annyira király ötletnek találta, hogy amikor megnyerik az első részben a meccset és az ember már izgalommal a torkában várná, hogy "oké, akkor most vége a marháskodásnak és kezdődhet a rendszert megdöntő original forradalmár sztori!", akkor *surprise* újra visszakerülnek a kib*szott "játékba", csak most erdő helyett a tengerparton vagy hol kell ledarálniuk egymást. What a twist! :dirr: Persze lehetne most azzal jönni, hogy már a Battle Royale is nyúlta valahonnan ezt a "survivor game" ötletet és lehet, hogy ez így is volt, viszont eddig a többi feldolgozásnál úgy éreztem, hogy az mind vitt valami új ötletet az alapkoncepcióba, így az ember kevésbé érezte, hogy az egész valami "copy + paste" sztori. Az Éhezők Viadalánál ez sajnos nem sikerült, pedig nem egy young adult cuccal megismerkedtem bár (ha más formában nem is, filmként mindenképp) és még az Eragonban, sőt, a Twilightban is láttam, hogy mik azok az elemek, amik miatt a fandom rájuk kattant (pedig most direkt két olyat mondtam, ami kicsit sem tetszett, főleg ugye az utóbbi...), viszont itt valami hihetetlenül nem sikerült éreznem a cucc ún. "önálló esszenciáját". Pedig mondom, így sem gondolom egy rossz filmnek/sorozatnak, értem is, hogy miről szól, de hogy kb. a HP meg a Twilight után ez legyen korunk harmadik legtúllihegettebb young adult sorozata, azt mindig erősnek éreztem, mert annál picit többet kéne szerintem felmutatnia. Meg tényleg, amiket így láttam a későbbi részekből is, kb. így tudnám a három filmet jellemezni:

1. Battle Royale valahol a távoli jövő Amerikájában

2. Az előző annyira jó volt, hogy eladjuk újra, ezúttal "beach party" lesz erdei kempingezés helyett. :dirr:

3. Itt kezdődne el az a sztori, aminek már az első film végén el kellett volna kezdődnie, de közben lesz még sok Katniss-emó, meg agymosott Pita, meg hasonló mellékszálak. :dirr: Ja és filmben persze két részre bontva, hogy még vontatottabb legyen, mert manapság az a menő, hogy minden ilyen könyvből készült filmsorozat utolsó kötetét két filmben kell megcsinálni. :dirr
Ayla írta:...mint amikor Kertész Imre nobel díjas művét olvastam és a végén rájöttem, hogy ennél jobban időt még az életben nem pocsékoltam könyvre.
Szintén csak filmben láttam (sajnos nem volt választásom, az iskola önkényesen elvitte középsuliban az egész osztályt rá XD) és jól mondod, még úgy az első felében voltak érdekes részek, de onnantól, hogy bekerül a táborba, öncélúan túlnyújtott és hatásvadász jelenetek sorából áll az egész film, amit a végére már szabályszerűen unsz és arra gondolsz, hogy másfél óra alatt is bőven átjönne mindaz, amit ők 120 percig nyomattak. És most nem is arra gondolok, hogy mondjuk háromszor kivezénylik a nácik és mindháromszor fél, hogy mindjárt lelövik, vagy hasonló, mert ilyesmi nem is volt a filmben, hanem pl. a "klasszikus" esőben állós jelenetre, ami 1-2 percig hatásos volt, de utána már az ember az óráját nézi, mert tényleg semmi nem történik, azon kívül, hogy állnak, különböző szögből veszik őket és "feel our pain!". Én átérzem, de ehhez nem kell ennyire túlnyújtani. ^^" Mondjuk az Éhezők Viadalával ellentétben itt nem feltétlenül vagyunk kisebbségben a véleményünkkel, mert sokaktól hallottam, hogy sem a film, sem a könyv nem "hatott rájuk" különösebben. Jó példája annak, miért van az, hogy lassan már a Nobel díjak kiosztását is egyre kevésbé tudja komolyan venni az ember, mint ahogy az Oscar díj átadó is kb. egy vicc már jó pár éve. ^^"
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Michael Ende - Végtelen Történet

Nem is tudom hányszor olvastam már, de most megint elővettem és ugyanúgy leköt mint amikor 10 évesen először került a kezembe. Aláfestő zenének meg ez a szám tökéletes hozzá. Egyszerűen nem tudom felfogni hogy miért nem készül ebből egy rendes filmadaptáció mostanában. Oké, van az 1984-es klasszikus verzió, de azt nagyon nem szeretem, túl giccses és idétlen. Ha már minden vacak képregényt megfilmesítenek, hihetetlen hogy erre még nem csapott le senki. Lehet hogy küldök egy mailt Peter Jacksonnak :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Egyszerűen nem tudom felfogni hogy miért nem készül ebből egy rendes filmadaptáció mostanában.
Mert a könyv régi és ráadásul nem is angol/amerikai írta. :D XD Ez gúnynak hangozhat, de ahogy tapasztaltam, leginkább ezek határozzák meg, hogy melyik könyvből készül film. ^^" Ugye a Végtelen történet esetében a könyv német és ha jól rémlik, a klasszikus film is elsősorban német volt, de legalábbis valami német-amcsi koprodukció. (Olvastam is, hogy pl. a klasszikus vált, Limahl-féle theme song-ot az amcsik rakták be a filmbe, az eredeti német verzióban benne sincs. :dirr: ) Szóval ez ugyanolyan, mint amikor én kérdezem meg, hogy "a Vaják fantasy regényeket hogy nem kapta még fel senki?" Úgy, hogy főleg amcsik csinálnak filmeket (legalábbis világszintű, nagy blockbustereket), számukra pedig Európa Londonnál kezdődik, Párizsnál pedig meg is áll. XD ^^" Ami azon túl van keletebbre, az vagy "nem éri meg" a fáradtságot, hogy egyáltalán foglalkozzanak vele, vagy ha foglalkoznak is, valszeg nem lesz sikere, az amcsi közönség nem fog tudni azonosulni vele. (Legalábbis ők mintha így gondolnák.) Épp pár napja olvastam, hogy pl. az élőszereplős Asterix filmeket az amcsiknál le sem adták a mozikban, pedig a "nagy vizen innen" ugye az egész franchise akkora alapság, mint pl. a Bud Spencer - Terrence Hill filmek. Ez van, van, ami nem jut el a másik kontinensre, az "itteni oldalon" meg pl. soha nem volt nagy keletje a Wicked című, Óz világán alapuló musicalnek, ami az amcsiknál kb. akkora sikerre és rajongótáborra tett szert, mint mondjuk a Hair, a Macskák, stb. (Néztem is egyik conon, hogy "jól látok, egy Elphabának öltözött csaj énekli a színpadon a Defying Gravity-t? O_O" :D)

A Végtelen történetre visszatérve: Lehet nem is mernek hozzányúlni, az sokaknál ilyen gyerekkori "alapmű", amit nem szabad piszkálni. :dirr: Pl. Nostalgia Critic említette az egyik videójában, hogy konkrétan el szokott arról feledkezni, hogy ez egy könyvön alapul, mert egyszerűen gyerekként az "égett bele az agyába", hogy "van egy film és az az alap". ^^" XD Szóval lehet alapból azt hinnék egy új filmről, hogy az valami remake-je/reboot-ja a régi filmnek, nem pedig a könyv egy újabb adaptációja. :dirr:

Egyébként megnyugodtam, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki a filmet giccsesnek, meg hasonlónak érezte. ^^" És mielőtt kezdenétek, hogy "persze, mert felnőttként láttad!", öhm, nem, 12-14 körül voltam, ha jól emlékszem. ^^" Fogalmam nincs, milyen az eredeti regény (csak Wikin olvastam pár éve, hogy darkosabb), de a film valahogy bennem rohadtul nem hagyott annyira mély nyomot, hogy "gyermekkorom meghatározó élményeként" aposztrofáljam, mint a rengeteg rajongója. ^^" Egynek elment, de még csak különösebben érdekesnek, vagy megkapónak sem találtam. A zenéjét imádom, de ennyi. XD Igazából két olyan dolog volt benne, ami miatt szerintem sokan bírják: az egyik a látványvilág, ami ma már ugyan gagyinak hathat, de '84-ben még bőven fantasztikus volt. :D (Bár nem tudom, számomra pl. Falkor minden volt, csak aranyos nem, félig ijesztő, félig perverz fejeket vágott az összes jelenetében. :dirr:) A másik meg, hogy bár a könyvhöz képest "finomított" a cucc, még így is volt benne jó pár olyan ijesztő rész, ami gyerekként valóban "beleéghet" az ember agyába és jó értelemben lesokkolhatja. Pl. többen emlegetik azt a jelenetet, amikor Atreyunak át kell mennie valami kanyonon, aminek a két oldalán két szobor helyezkedik el és aki nem elég ügyes, azt szemeikből kicsapó lézersugárral ott helyben megsütik. XD Nekem mondjuk az annyira nem volt nagy szám, de helyette ott volt a farkas a mocsárban, attól már lehetett parázni. :D Vagy ugye szintén ekörül van az a jelenet, amikor szegény ló el is merül. ^^" A vége viszont anélkül is "öhm...what?" volt, hogy utána olvastam, hogy igazából a film kb. a könyv felét dolgozza fel. (Az más kérdés, hogy sokak szerint pont odáig vitte a sztorit, ameddig még jó és utána a könyv is elkezd "gázosodni", bár erről inkább te tudnál nyilatkozni, aki olvasta végig. XD)

Oké, asszem ennyi, szerintem most igyunk egy kávét, mielőtt a hardcore Végtelen történet film(!) fanok megérkeznek és darabokra tépnek. :D
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:Egyébként megnyugodtam, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki a filmet giccsesnek, meg hasonlónak érezte. ^^" És mielőtt kezdenétek, hogy "persze, mert felnőttként láttad!", öhm, nem, 12-14 körül voltam, ha jól emlékszem.
Hát nekem se tetszik a film, és most elég finoman fogalmaztam. Én 7 évesen láttam moziban, és bennem eléggé megmaradt. Nem mondanám hogy ilyen korú gyerekeknek való az a cucc. Volt benne egypár jelenet, amiket te is említettél, pl a szfinx, vagy a farkasember meg a bádogkatonák, amiktől azért lehetett parázni. Én először a filmet láttam, és pár évre rá olvastam a könyvet, egyszerűen ég és föld a kettő, össze se lehet hasonlítani. A sztori szinte nem is ugyanaz, emellett a film valóban csak a feléig vitte a könyvet (és van 2 folytatása is, de azokhoz nem volt szerencsém hálistennek, lehet hogy ott be is fejezik...). Annyira nincs köze a könyvhöz, hogy Ende konkrétan le akarta tiltani a mozit, és be is perelte a készítőket, de már akkor majdnem kész volt a film és csak annyit tudott elérni hogy a nevét tüntessék el mindenhonnan, ne legyen hozzá semmi köze.
Titkos írta:sokak szerint pont odáig vitte a sztorit, ameddig még jó és utána a könyv is elkezd "gázosodni", bár erről inkább te tudnál nyilatkozni, aki olvasta végig.
Itt nem tudom mire gondolnak akik a másik felét szidják, de én nem mondanám gáznak egyáltalán, csak másabb, szerintem komorabb a második fele, főleg az utolsó egynegyede, mint az első része. Az első részben Atreyu a főszereplő, és nagy szerepe van a Kislány Királynőnek, míg a másodikban már Bastian a protagonista, és az Atreyu-fanok emiatt szoktak RAGE-elni :D, Egyébként a második feléhez annyit, hogy SPOILER amilyen jól indul a teremtéstörténet :) olyan hirtelen darkul be. Kira-effektus van itt is, konkrétan Bastian meghülyül Auryn-tól, a végén már istennek képzeli magát, csak aztán kiderül hogy nemhogy nem isten, de mellé még kurvanagy szarban is van, csak épp addigra már szerencsésen elmart maga mellől mindenkit, aki segíteni tudna rajta. Míg az első részben Atreyu végig észnél volt és nem kattant meg a medáltól, nyilván emiatt szimpatikusabb sokaknak mint Bastian, aki úgymond nemcsak "letaszította" a főszerepről Arteyut, de még meg is kattant a végére. Szerintem viszont teljesen jól van ez így, valahogy életszerűbbnek is érzem, elvégre Bastian teremtette az egész új világot, aztán az ilyen hatalomtól mindenkinek elszáll az agya, míg Atreyu teremtésre nem is képes, maga is fantáziabeli lény lévén.
Titkos írta:számomra pl. Falkor minden volt, csak aranyos nem, félig ijesztő, félig perverz fejeket vágott az összes jelenetében
Dettó. És elvileg ő egy sárkány (szerencsesárkány), ami pedig a filmben van, az egy KUTYA. Mondhat mindenki amit akar, de az akkoris egy kutya, annyi köze van a sárkányokhoz, mint nekem az eszkimókhoz. A könyvben milliószor szimpatikusabb.

Én azért reménykedek benne hogy egy Peter Jackson-féle rendező egyszer belebotlik és csinál egy rendes mozit belőle, mert ez a könyv simán megérdemelné.

Amúgy pl. azt sem értem hogy a Dűne-univerumot miért nem szedik elő újra. Az ráadásul amerikai is. Simán van akkora az a világ mint a Star Wars-univerzum, ráadásul az előzménykönyvekkel együtt teljesen fel is van építve az egész történelme is, kiváló alapanyag lehetne egy 6-9 részes űroperának. Van belőle az az ezeréves rossz film (ezvan, sztem gagyi, semmi köze a könyvek hangulatához), és kb ennyi. olyan pénzgyárat lehetne belőle csinálni hogy hihetetlen, nem is értem miért nem csaptak még le rá. Ez már eléggé OFF de mostanában megint töröltek-csúsztattak pár olyan projectet amit nagyon vártam már régen, pl. Az őrűlet hegyei című Lovecraft-regénnyel Del Toro már sok éve küzd, de az Universal tavaly (vagy tavalyelőtt?) megint kihátrált belőle, mondván hogy túl drága- persze a szutyok Tűzgyűrűre azért csak sikerült összekalapozni 200 millió dollárt -_-. Vagy Cameron is sok éve ígérget egy Battle Angel Alita -filmet, de aztán mindig más cuccoknak ad elsőbbséget. Amúgy nem nagyon szeretem amikor Hollywood mangákhoz-animékhez nyúl (Dragon Ball Evolution, Tűzgyűrű meg még sorolhatnám), de ezt kifejezetten várom. Mondjuk a Holnap határa filmnek is egy manga volt az alapanyaga, de a film ott sokkal jobb lett mint az eredeti sztori.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:A sztori szinte nem is ugyanaz, emellett a film valóban csak a feléig vitte a könyvet (és van 2 folytatása is, de azokhoz nem volt szerencsém hálistennek, lehet hogy ott be is fejezik...).
Á, ne reménykedj, azok a tipikus "szar folytatások". Közük nincs, nem hogy a könyvhöz, de szinte még az első filmhez sem. ^^" Én ugyan azokat már nem láttam, de NC videó keretén belül kvázi "végignéztem" őket (NC nagy fanja amúgy az első filmnek, tőle jött az előző postomban írt "mindig elfelejtem, hogy ennek egy könyv az alapja" mondat XD) és már a kettő is gáz (valami olyasmi rémlik, hogy a Bastiant játszó színész nem is vállalta már, emiatt egy másik sráccal forgatták újra ugyanazokat a jeleneteket, vagy vágták össze az ő jeleneteit az első filmből vett jelenetekkel, vagy valami ilyesmi... XD), a harmadik rész pedig már kb. az "önparódia" szintje, konkrétan van benne egy olyan jelenet, mint a Star Wars Holiday Special wookie családja, csak itt kőfalóékkal. Komoly, annak a kőgólemnek "kiderül", hogy felesége, meg két kölyke van, a kölykök TÉVÉT NÉZNEK (vágod, Fantázia világában, ahol pont az ellen harcolnak, hogy az emberek fantáziája ne apadjon el, mert akkor a sötétség bekebelezi a világot... XD) és ezt az egészet egy iszonyú durva "jumping the shark" pillanattal koronázzák meg, ahol a kőfaló felül a kőmotorjára és közben a "Born to be wild" szól. És most asszed, hogy valami hallucinogén hatása alatt állok, de sajnos ez így történt. Szóval a folytatásokról ennyit, szerintem ha már az első film is kiborított, ezeket végképp messzire kerüld el. :D
Surci írta:Annyira nincs köze a könyvhöz, hogy Ende konkrétan le akarta tiltani a mozit, és be is perelte a készítőket, de már akkor majdnem kész volt a film és csak annyit tudott elérni hogy a nevét tüntessék el mindenhonnan, ne legyen hozzá semmi köze.
Tyűha, nem gondoltam, hogy ennyire félresiklott a dolog. XD
Surci írta:Itt nem tudom mire gondolnak akik a másik felét szidják, de én nem mondanám gáznak egyáltalán, csak másabb, szerintem komorabb a második fele, főleg az utolsó egynegyede, mint az első része. Az első részben Atreyu a főszereplő, és nagy szerepe van a Kislány Királynőnek, míg a másodikban már Bastian a protagonista, és az Atreyu-fanok emiatt szoktak RAGE-elni :D, Egyébként a második feléhez annyit, hogy SPOILER amilyen jól indul a teremtéstörténet :) olyan hirtelen darkul be. Kira-effektus van itt is, konkrétan Bastian meghülyül Auryn-tól, a végén már istennek képzeli magát, csak aztán kiderül hogy nemhogy nem isten, de mellé még kurvanagy szarban is van, csak épp addigra már szerencsésen elmart maga mellől mindenkit, aki segíteni tudna rajta. Míg az első részben Atreyu végig észnél volt és nem kattant meg a medáltól, nyilván emiatt szimpatikusabb sokaknak mint Bastian, aki úgymond nemcsak "letaszította" a főszerepről Arteyut, de még meg is kattant a végére. Szerintem viszont teljesen jól van ez így, valahogy életszerűbbnek is érzem, elvégre Bastian teremtette az egész új világot, aztán az ilyen hatalomtól mindenkinek elszáll az agya, míg Atreyu teremtésre nem is képes, maga is fantáziabeli lény lévén.
Ez konkrétan baromi jól hangzik, egyre inkább érdekel a könyv. XD Azért a vége ugye happy end? XD Darkosság ide vagy oda, az már "kissé" brutál lenne, ha Bastian hatalomvágya végül elpusztítaná egész Fantáziát, vagy ilyesmi, mert akkor ugye mi értelme volt az egész addigi harcnak? De amúgy mondom, egész szimpi, sőt, már anno, amikor Wikin olvastam a könyv - film változtatásokat, bennem volt, hogy "lehet be kéne ruházni a könyvre", konkrétan az tartott tőle vissza, hogy ha jól tudom, a magyar fordítás még abból az időből való, amikor dívott a "magyarítsunk mindent", így Bastian "Barnabás", Atreyu "Átráskó", vagy mi, meg gondolom akkor ez igaz a többi szereplőre/névre is. :dirr: Ezt meg én annyira sosem csíptem, mert akkor pl. Harry Potter is lehetne Köcsögkészítő Henrik. :dirr: Plusz ugye a film miatt én is az eredeti neveket szoktam meg. És mivel az eredeti regény nem angol, hanem német nyelvű, még az sem megoldás, hogy "akkor olvasd el eredeti nyelven!". ^^"
Surci írta:Dettó. És elvileg ő egy sárkány (szerencsesárkány), ami pedig a filmben van, az egy KUTYA. Mondhat mindenki amit akar, de az akkoris egy kutya, annyi köze van a sárkányokhoz, mint nekem az eszkimókhoz. A könyvben milliószor szimpatikusabb.
+1 Jaja, az egy spániel, ami annyiban volt sárkány, hogy pikkelyeket ragasztottak rá. :vigyor: Persze oké, hogy amennyire tudom, a könyvben sem az a "tipikus" sárkány, hanem valami oroszlánfejű izé, de az oroszlán még mindig ijesztőbb/coolabb, mint a spániel. :dirr:
Surci írta:Amúgy pl. azt sem értem hogy a Dűne-univerumot miért nem szedik elő újra. Az ráadásul amerikai is. Simán van akkora az a világ mint a Star Wars-univerzum, ráadásul az előzménykönyvekkel együtt teljesen fel is van építve az egész történelme is, kiváló alapanyag lehetne egy 6-9 részes űroperának. Van belőle az az ezeréves rossz film (ezvan, sztem gagyi, semmi köze a könyvek hangulatához), és kb ennyi. olyan pénzgyárat lehetne belőle csinálni hogy hihetetlen, nem is értem miért nem csaptak még le rá.
Na, a Dűnében mondjuk még annyira sem vagyok otthon, mint a Végtelen történet világában, ellenben egyik haver nagy fanja, olvasta a könyveket, látta a filmeket és tőle olyasmiket hallottam, hogy:

1. "Hogy lehetne jó filmet csinálni egy olyan könyvből, aminek a 90%-a belső monológ?" Ő ebben látta az okát, hogy sem a korábbi filmek nem sikerültek valami fényesen, sem azóta nem akadt senki rendezőfia (XD), aki hozzá mert volna nyúlni a témához.

2. Elvileg nem egyetlen film van, hanem legalább kettő. Hogy melyik-melyik, azt végképp nem tudom, de haver olyasmit mondott, hogy van egy régebbi, ami elvileg a könyv sztoriját követné, viszont ahogy te is írod, hangulatilag semmi köze a könyvhöz, hiába stimmel a történet úgy-ahogy, míg van egy újabb, ami meg állítólag már jobb lett, legalábbis, mint önálló film, csak éppen semmi köze a könyvhöz. XD (Vagy fordítva, elég rosszul emlékszem vissza egy ilyen "szóbeli közlésre", ami évekkel ezelőtt hangzott el... XD) Ergo össze kéne gyúrni a kettőt és akkor legalább egy vállalható Dűne film születne. XD

Ha nagyon érdekel, utánakérdezhetek nála, hogy hogy is van ez a Dűne filmekkel, de mivel kb. félévente egyszer nézi a mailjét/Facebookját, lehet nagyobb a sanszunk, ha elkezdjük az IMDB-t, Wikit, meg hasonlókat nézegetni. ^^" XD (Tán valami 80-as években, illetve 2000-ben, vagy azután készült filmekről beszélt, de ez már tényleg csak nagyon halvány emlék. ^^" Jut eszembe, nincs ebből valami sorozat is? Vagy azt már végképp "csak álmodtam"? XD)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:Ez konkrétan baromi jól hangzik, egyre inkább érdekel a könyv. XD
Jó az a könyv, és tényleg olvastatja magát, egy nap alatt le lehet tolni, szal csak ajánlani tudom. A végéről nem akarok spoilerezni, de mivel ez azért mégiscsak ifjúsági irodalom, nem árulok el nagy titkot ha azt mondom hogy nem valami elmebeteg disztrópia lesz a vége :D De mondjuk úgy hogy nem sokon múlik :D
Titkos írta:ha jól tudom, a magyar fordítás még abból az időből való, amikor dívott a "magyarítsunk mindent", így Bastian "Barnabás", Atreyu "Átráskó", vagy mi, meg gondolom akkor ez igaz a többi szereplőre/névre is.
Én magyarul olvastam, és nekem egyáltalán nem volt zavaró. De nyugodtan olvashatod angolul is, ott a nevek megmaradtak eredetiben.

Dűnéhez annyit hogy volt az 1984-es mozifilm, ami szvsz szörnyű lett, meg volt egy minisorozat 2000-ből, amit nem láttam mert az első movie egy életre elrémített a filmadaptációktól. Amúgy meg lehetne azt filmesíteni, ugyanis bár sok benne a moralizálás, emellett tele van akcióval, zseniálisan kifejtett cselekményszálakkal, politikai intrikával, egyedi karaktererekkel és minden olyasmivel ami egy ilyen univerzumot egyedivé és érdekessé tesz.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Surci írta:És elvileg ő egy sárkány (szerencsesárkány), ami pedig a filmben van, az egy KUTYA. Mondhat mindenki amit akar, de az akkoris egy kutya, annyi köze van a sárkányokhoz, mint nekem az eszkimókhoz.
Milyen egy sárkány? :D Ha mutatsz nekem egy valódit, sőt, szerencsesárkány altípust, akkor elfogadom, hogy nem is emlékeztethet kutyára. Amúgy ez pontosan olyan húzás volt, mint ahogy Fogatlan meg gyakorlatilag macska, mert az emlősök közelebb állnak az emberek szíve csücskéhez, mint a hüllők.

Az egyik folytatás amúgy a könyv második felén alapul, a történet gyakorlatilag ugyanaz, csak mivel a gyerekszínészt már nem tudták ugyanúgy beletenni, eljátszották, hogy tinédzserkorában jut vissza a könyv világába. Nem érdemes megnézni, mert abban már annyira rémesen gázok a kosztümök meg díszletek, hogy nem is tudsz másra figyelni. Tisztára, mint szegény Aranyrózsa barlangjának (aka. Fantaghiro) szupergagyi folytatásaiban, amik ugyanúgy sértések az eredeti film számára. :(
Ha van harmadik rész is, azt viszont már nem láttam.

Ontopic:
Lea és a viharbanyák: szuperédes magyar meseregény. Vajon be tudom még szerezni boltban kicsiunokatestvéremnek? :)
Elhagyatva: Már megint egy Young Adult könyvet merészeltem kézbe fogni, de Meg Cabot legalább normálisan ír, nem úgy, mint a többi tehetségtelen sikerhajhász, akiktől eddig olvastam. A történet lapos, mint a Hortobágy, és üres, mint egy politikai ígéret, de legalább nem fájdalmas.
Korábban elkezdtem már a Svejket és William Faulknertől a Zsiványokat, de azok most szünetelnek egy darabig.
Valamint hamarosan elkezdem a világ egyik legrémesebb könyvét (legalábbis visszajelzések alapján), mert mazó hajlamaim vannak. :D Nem, nem amire gondolsz: Sherion Woods-tól (asszem álnév, mert mintha magyar lenne, de nem vagyok biztos benne) az Apály című izé. Úgy adták kölcsön, hogy "bátor vagy!" :D
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

A mordályos nyul írta:Milyen egy sárkány? Ha mutatsz nekem egy valódit, sőt, szerencsesárkány altípust, akkor elfogadom, hogy nem is emlékeztethet kutyára.
Hát nemtom melyikről asszociálsz előbb egy sárkányra: erről, vagy erről? Ez azért egy európai sztori, és a sárkányok felénk valahogy így néznek ki. A kutyák meg így. Namost el lehet dönteni hogy Falkor melyikre hasonlít :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Énfelém sehogy nem néznek ki, ugyanis errefelé valahogy nincsenek, asszociálni meg bárhogyan tudok. Láttam már ilyet is, ilyet meg ilyet, vagy ilyeneket, és mindegyik elfogadható sárkánynak tűnt számomra. Újabb típusú értelmezésekről már nem is beszélve. Ha ez lehet sárkány, akkor az a Falcor miért ne lehetne? Főleg, hogy egyik se szerencsesárkány, és az még a nyugati mitológiában sem szerepelt sehol, tehát akármilyen is lehet.

Van egy nagy sárkányrajongó ismerősöm, aki egyszer elkezdett arról beszélni, hogy milyen korrekt az Így neveld a sárkányodban a sárkányok biológiája (!), illetve a sárkányok szaporodásának elméleteiről (!!), mintha létező lényekről beszélne. Én pedig értelmetlennek tartom, hogy azt fejtegesse bárki, hogy milyennek kellene lennie egy fiktív dolognak. És jah, felőlem még Edward Cullen is lehet vámpír, mert tökmindegy. Egy vámpír igazából ilyen, minden más mese, a mese lényege meg a fantázia szabadsága.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Falkornál amúgy az a fő gond, hogy nem a film rendezője találta ki, hanem a könyvben elég jól le van írva, hogy hogyan is kellene kinéznie. IMDB-ről:

"Falkor (Fuchur in the book) is pretty much a Chinese dragon. He has scales that shine like pearls, big ruby eyes, is described as an air and fire creature who blazes through the skies, to which water is deadly, and who has an amazing "bronze" voice. Hearing Fuchur, or indeed any luck dragon sing, is described as an incredibly beautiful, once-in-a-lifetime event."

Tehát mindenképpen egy méltóságteljes "csodalény", ami ha nem is olyan, mint mondjuk egy európai standard sárkány, viszont semmiképp sem egy spániel. XD Szóval ezért van elszúrva. Ez ugyanaz, mint ahogy Peter Jackson meg Barna Radagast cseszte el most nemrég a Hobbitban, csak ott legalább volt annyi mentsége, hogy ha jól tudom, arról a mágusról eleve igen kevés szó esik a könyvekben is, ergo ott mondhatja a rendező, hogy "Istenem, ha semmilyen támpontot nem kaptam szinte, hogy milyen is legyen, akkor kénytelen voltam én kitalálni valamit!" (Az más kérdés, hogy attól még nem kellett volna szánalmas comic relief karakterré silányítania, de mindegy...)

Btw, ez a beszélgetés végül rávett, hogy megvegyem a könyvet. :D
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ennyi erővel abba is bele lehetne kötni, hogy Bastian/Barnabás mennyire más a könyvben. A filmben miért nem kövér, miért nem utálja magát jobban? Miért nem önzőbb?

És hogy milyen egy szerencsesárkány?
A szerencsesárkányok Fantázia legritkább állatai közé tartoznak. Egyáltalán nem hasonlítanak a közönséges sárkányokhoz vagy óriásgyíkokhoz, melyek mint borzasztó nagy utálatos kígyók mély barlangokban lakoznak, bűzt terjesztenek és bizonyos valódi vagy állítólagos kincseket őriznek. A káosz eme torzszüleményei többnyire gonosz, mogorva természetűek, a denevéréhez hasonló bőrszárnyuk van, mellyel zajosan és nehézkesen
emelkednek a levegőbe, és tüzet meg füstgomolyagot okádnak. Ezzel szemben a szerencsesárkányok a levegő és a langymeleg teremtményei, a féktelen örömé, és hatalmas testük ellenére könnyűek, mint egy nyári felhő. Ezért nincs szükségük szárnyra a repüléshez. Úgy úsznak a levegőégben, mint halak a vízben. A földről nézve lassan cikázó villámoknak tetszenek. (...) Hosszú, hajlékony teste, melynek gyöngyházszínű pikkelyei rózsás és
fehér színben csillogtak, elnyomorítva és megbéklyózva függött az óriási pókhálóban. Az állat hosszú szakállát a szája alatt, dús sörényét és a farkáról, valamint végtagjairól lógó bojtokat egyaránt behálózta a tapadós kötelék, úgyhogy szinte már mozdulni sem bírt. Csak rubinpiros szemgolyói szikráztak oroszlánszerű arcában és tanúsították, hogy még életben van.
Annyi, hogy nem oroszlánszerűre csinálták. De ez Fantázia, ahol mindent lehet, tehát ha a dizájner ezt fantáziálta, miért ne "valósulhatna meg" Fantáziában? Amellett meg ez egy feldolgozás, és még mindig nem kötelező (akármennyi fan is akad ki rendszeresen ilyesmi miatt), hogy a feldolgozások tökéletes másolatai legyenek az eredetinek.
Válasz küldése