Kedvenc párosod :)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: Péter »

Catrin írta:Áháháhá mit látok, még egy fan! ::beer:: (Mondjuk VegeBut ki nem szereti?? talán egy-két Yamcha fanXD, pedig az én Yamcha szeretetem teljesen állandó maradt, kicsit se bánom, hogy annyi se veled, se nélküled után végre túlléptette őket Toriyama a dolgon, és milyen jó, hogy Vegetára váltott. )
Vannak páran, akik inkább a Goku & Chi-Chi párost komálják, vagy a C18 & Krillin párost. Yamcha fannal én eddig még nem találkoztam, a többség általában a hasznavehetetlenség megtestesítőjének tartja, amiben persze van valami. :D

Kép
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Igen... Yamchára már csak ez maradt... a DB-nek is nagy shounen betegsége, hogy Goku mellett senki se számít (de Yamcha a Z-ben már a többiek mellett sem), mondjuk ennek leginkább mindig is Vegeta itta meg a levét.

A többi párost is nagyon szeretem, szóval még lehetne említeni ugye GohanxVidelt is, amúgy Chichiék mókás páros, Krilinék pedig cukik, de Vegetához és Bulmához (nem látunk közös momentekből kb. semmit és még így is harapható köztük a kémia!) nem érhetnek fel nálam.

Egyedül talán a GT-nél a sokak által erőltetetten belefantáziált PanxTrunks szál nem tud kicsit sem izgatni. Nekem érdekesebb lett volna, ha ezt inkább BraxGotennel játsszák el, bár mindegy. Mondjuk Trunkshoz én inkább Maront tenném, Krilinék lányát, mert ez több szempontból is wtf (Krilin Vegita após társa lenne és nem Gokué, háhhá, korban is közelebb állnak a gyerekek, Maron(család)nak is jusson vmi(saiyajin)XD, írtam is erről egy random fanficet magamnak Vegita és a gyerekek címmel, de egyelőre nem publikáltam seholXD).
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Valahogy kimondottan jóleső érzés tud lenni az, ha animenézés és/vagy mangaolvasás közben az ember végül azt kapja, amit akar. Különösen akkor, ha azt régóta szeretné, és valami olyasmi kaliberű dolog az, mint mikor a shippingből KÁNON lesz. Olyankor a boldogsághormonok száma is arányosan megnövekszik.

Nagyon érett már és a szerző egy istenverte retardált lett volna nem meglépni ezt, de a 64. fejezetben végre ofisal lett a Wave×Kurome dolog. Nem feltétlenül 100% romantic érzések hozták ezt elő, ahogy Wave továbbra is egy agyhalott barom és vélhetően nem tart tovább 1-2 fejezetnél, lévén a klisé-közhelyet azért erősen követő Akame ga Kill úgyis meglépi az "Akame kinyírja Kuromét" fordulatot, de erre már úgyis boldog-boldogtalan fel van készülve. Régóta. A lényeg az, hogy az a rengeteg development és cute moment nem volt hiábavaló, ahogy az is örömteli, hogy még fórcsánon is két pofával kajálta ezt a többség.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ez érdekes. Én csak az animét láttam, ahol ugyebár ennek a párosnak nem nagyon volt helye, ellenben ezen téma tekintetében a Tatsumi×Mine párost nagyon kajáltam. Iszonyat pipa lettem persze, mikor szegény leánytól megfosztottak, kifejezetten a szimpatikus tsunderek közé tartozott, akik még a klasszikusabb értelemben voltak. Gondolom sokat tudnál mesélni a manga és anime eltéréséről (tedd azt! :) , kíváncsi lennék előbbiben mi lett kedvenceimből, ugyanígy pórul jártak-e, ahogy erre sajnos erősen utaltál.
Kép
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: wwhite »

A mordályos nyul máshol írta:8. nap - Kedvenc animés/mangós párod sorrend nélkül

Liza Hawkeye és Barry the Chopper (Fullmetal Alchemist)
XDDD Ezt nem láttam jönni. Nem biztos, hogy Riza örülne neki, ami a másik fél vágyait illeti...
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Na, pár reagálás a 45-ösből:
A mordályos nyul írta:Princess Tutu-ből mindkét páros
Kábé egész nap azon gondolkodtam, hogy ki lehet a másik. Mármint AZ egyik az gondolom Fakia/r × Ahiru (ami tényleg nagyon jópofa volt, főleg Fack Ya fejlődése miatt), viszont a másik? A Mytho × Rue? Bár ott azért nem volt sok minden, a Fakia × Rue meg abszolút sansztalan, szal... need sum help here. :D
wwhite írta:az Ayu x Mayama x Rika trió mennyire nem ilyen, avagy ennél destruktívabb háromszöget régen láttam már, és borzasztó nézni, ahogy Ayu lohol Mayama után, Rika meg...
Duh, ne is említsd. >_> Alapból sem voltam kimondott fanja az ötletnek, hogy a Mayama × Ayu dologból bármi is legyen (annyira egyoldalú volt, hogy áh...), viszont, mikor behozták miss omgpoorsweetie-t, hát még jobban borult az egész, olyannyira, hogy szinte számoltam vissza a másodperceket, mikor látjuk inkább a másik "brancsot" megint. "OMG, én emózok." "OMG, én meg sajnállak. Acc egy pucit?" BLARGH!

(Btw ma határoztam el azt, hogy a 31 napos csellendzset lenyomom még AA-n [ha már elkezdtem], max ilyen csökkentett üzemmódban, aztán kézcsók. Ez már azért a kevés érdekes emberért sem éri meg. Főleg, mióta átment Sankaki v2.0-ba az egész.)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Junchi írta:
A mordályos nyul írta:Princess Tutu-ből mindkét páros
Kábé egész nap azon gondolkodtam, hogy ki lehet a másik.
Benne volt a kommentben, csak túlságosan is terepszínűre vettem (a fehér nem jó rejtőszín :D ) de átszerkesztettem, hogy látszódjon, hogy van ott még valami. Viszont a színezés nem volt véletlen, ugyanis elég nagy spoiler szerintem. ::jbow:: (Csak én szoktam az idézőjeles+visszavonós módszerrel átmenteni másik topikba?)
Surci írta:
A mordályos nyul írta:Lehet jobb lett volna, ha mégis az ellenszenves animeszereplők topicban marad? :(
NEM :dirr:
:LOL: Lehet, hogy már mondtam, én Lightot gyűlölöm, mint ember, viszont szeretem, mint karakter.
Cruel Angel írta: meg hogy nyulat trollkodjam: Ciel/a bowl of curry (Tsukihime franchise)
Most miért? OTP! :thumb:
Ja, és el is felejtettem összepacsizni az Arcueid-fannal. ::jcheers:: Ciel csak egy kicsivel tudta beelőzni. De igazából mindenki a szívemhez nőtt, és nem is nagyon tudtam elfogadni azokat az endingeket, ami nem adott mindegyiküknek megoldást.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: scineram »


Bennük azt még bírtam, ahogy jól kezelték azt a helyzetet, az egész eljegyzés dolgot, amibe belecsöppentek. A sorozat végére sokkal jobb, tartalmasabb karakterek lettek, mint elsőre gondolnák sokan.

Vree írta:8. nap - Kedvenc animés/mangós párod
Tehát a nyertes:
Ueno és Oka, a manga pedig Myterious Girlfriend X.
ez a két mellékszereplő ellopja a show-t egyszerűen azzal, hogy annyira üdítően ÁTLAGOSAK.
[/url]
Őket én is nagyon szerettem az animében annak ellenére, hogy olyan kevés szerep és idő jutott nekik párosként. Jóval szimpatikusabbak voltak, mint a főszereplő duó.

A sok Yomi és Kagura, meg Okabe és Kurisu válasz szinte papírforma. Ha nem csak hetero párokra szűkítettem volna válaszaimat, az előbbiek biztos befigyeltek volna. :wink:

paTKany klasszikusához gondolom a Macrosst kellene megnéznem? Már csak kíváncsiságból. :D
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: paTKany »

scineram írta:paTKany klasszikusához gondolom a Macrosst kellene megnéznem? Már csak kíváncsiságból. :D
Nem az anime klasszikus, hanem a "learn the difference" meme image macro. :LOL:
Amúgy Gundam AGE.
És /m/ körökben akkora rage trigger, mint a kazuárok között ez:
Kép
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

paTKany írta:
scineram írta:paTKany klasszikusához gondolom a Macrosst kellene megnéznem? Már csak kíváncsiságból. :D
Nem az anime klasszikus, hanem a "learn the difference" meme image macro. :LOL:
Amúgy Gundam AGE.
Ezek szerint a "Fuck Sunrise." mondatból jól tippeltem volna meg a franchise-t. XD
paTKany írta:És /m/ körökben akkora rage trigger, mint a kazuárok között ez:
Kép
Lehet, hogy most újabb szleng-műveletlenségemről teszek tanúbizonyságot, mert lövésem nincs, mi az a kazuár (már persze az egyértelműn kívül XD), de az tény, hogy ennél a Matt x Sora párosnál kevesebb seggből előrántott pairinget láttam. ^^" Digimonban nem shipelek senkit, szal nekem tök nyolc amúgy, de miután a teljes 01-ben kb. az összes Sorás érzelmes jelenet Tai-hoz volt köthető, ez az egész "fordulat" olyan, mintha a készítők kitalálták volna, hogy "höhö, emlékeztek, hogy mindenki ezt a kettőt szerette volna együtt látni, meg a fangirlök is nagyrészt mind Tai-ért voltak oda? A 02-ben borítjuk az egészet és összehozzuk Matt-el, lesz itt rage!" :dirr:
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta:
wwhite írta:az Ayu x Mayama x Rika trió mennyire nem ilyen, avagy ennél destruktívabb háromszöget régen láttam már, és borzasztó nézni, ahogy Ayu lohol Mayama után, Rika meg...
Duh, ne is említsd. >_> Alapból sem voltam kimondott fanja az ötletnek, hogy a Mayama × Ayu dologból bármi is legyen (annyira egyoldalú volt, hogy áh...), viszont, mikor behozták miss omgpoorsweetie-t, hát még jobban borult az egész, olyannyira, hogy szinte számoltam vissza a másodperceket, mikor látjuk inkább a másik "brancsot" megint. "OMG, én emózok." "OMG, én meg sajnállak. Acc egy pucit?"
De pedig Ayunak akkoris Mayamával kellett volna összejönnie! :oops: Óh Hachikuro és óh hachikurós love szálak.... :? Nekem valamiért annyira klappoltak volna, szerintem nagyon jól néztek ki egymás mellett.

1: Mayama és Rika: na ezt nagyon nem bírtam, pont az említett emofest miatt amit levágtak, meg aztán gondolom az AyuXMaya shippem miatt egyszerűen nem tudott izgatni Rika kínlódása. Rendesen szégyelltem magam amikor néztem, hogy ennyire nem hat meg, hát milyen egy szemét ember vagyok én, valami kőszívű szörnyeteg vagy mi, de egyszerűen annyira nem érdekelt hogy arra szavak nincsenek.

2: Ayu és Nomiya, amitől szintén nem voltam hasraesve, ez így nem jött be és kész.

Hagu & Takemoto & Morita:

Hagunak pedig akkoris Takemotoval kellett volna összejönnie! :oops: Oké hogy Morita a lelkitársa meg mittomén, de Takéval annyira aranyosak voltak együtt... egyébként is szurkoltam nekik, mert ez mindkettőjük vonalán egyfajta coming-of-age-cucc lett volna, erre... Legalább Hagu búcsúja azzal a szendviccsel szépre sikerült, de ahogy wwhite írta, a teljes karakterfejlődését sikerült sutba vágni. Pedig amikor már láttam hogy az elsőszámú páros AyuXMayamából nem lesz semmi, legalább nekik szurkoltam, jött a baleset, na mondom ez egy jó plot device lesz arra hogy Takemoto majd valahogy mellette maradjon és ápolja és így összejöjjenek vagy valami, erre ez is kuka... Áh :? Annyira, de annyira bennem van ez a két tüske a mai napig, hogy szinte nincs is kedvem újranézni, pedig imádom és 9/10-et adok rá, de ezek teljesen hazavágják az egészet.
:goodpost: A WR nagyban köszönheti nekik, hogy annyira értékeltem (7/10) amennyire, és nem lejjebb minden erénye ellenére. Olyan jó volt már végre egy kissé más stílusú kapcsolatot is látni, mint a szokott tizenéves-fősulis nagy love storikat vagy a happylove házasságot... Ráadásul úgy tudja az anime kifejteni és érzékeltetni ezt a szerelem nélküli kötődést, hogy mindketten mellékszereplők, mégis talán a legmélyebb kapocs ebben a cuccban közöttük van mindenféle Kiba&Cheza meg Hige&Blue ellenére.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Junchi írta:"OMG, én emózok." "OMG, én meg sajnállak. Acc egy pucit?"
Ez elég pontos látlelete a dolgoknak. :3
Surci írta:Hagunak pedig akkoris Takemotoval kellett volna összejönnie! :oops: Oké hogy Morita a lelkitársa meg mittomén, de Takéval annyira aranyosak voltak együtt... egyébként is szurkoltam nekik, mert ez mindkettőjük vonalán egyfajta coming-of-age-cucc lett volna, erre... Legalább Hagu búcsúja azzal a szendviccsel szépre sikerült, de ahogy wwhite írta, a teljes karakterfejlődését sikerült sutba vágni. Pedig amikor már láttam hogy az elsőszámú páros AyuXMayamából nem lesz semmi, legalább nekik szurkoltam, jött a baleset, na mondom ez egy jó plot device lesz arra hogy Takemoto majd valahogy mellette maradjon és ápolja és így összejöjjenek vagy valami, erre ez is kuka... Áh :? Annyira, de annyira bennem van ez a két tüske a mai napig, hogy szinte nincs is kedvem újranézni, pedig imádom és 9/10-et adok rá, de ezek teljesen hazavágják az egészet.
Igazából én is végig inkább Takemoto felé húztam (a penultimate good-boy-next-door, tele megértéssel és jóindulattal), de igazából Moritának is örültem volna (mert hát ki ne bírná Moritát), szóval mindkettő indokolható és elfogadható lett volna (=mind a kettőnek meglett volna a maga nagyon reális és relatable kimenete). Na de Shuu-chan~~ ...meh. Btw én is ezért adtam a HachiKuro2-re "csak" 9-est (szemben az első évadra izomból rányomott 10-zel), mert jelenleg én sem érzem az ingert, hogy újranézzem. Szóval tüske itt is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára wwhite 2016.01.17. 10:15-kor.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: scineram »

paTKany írta:Nem az anime klasszikus, hanem a "learn the difference" meme image macro. :LOL:
Amúgy Gundam AGE.
Áhh de hüje voltam, nem kellett volna ignorálnom a Sunrise részt. Az AGE-ről viszont már-már legendásan borzalmasakat hallottam, úgyhogy így nem vágnék bele. :drop: Egyelőre csak az új Gundamekkel kezdtem bekapcsolódni a franchízba.

Ami a Hagu & Takemoto & Morita hármast illeti, igazából Takemotót túl kiegyensúlyozott embernek tartottam, igazi normalfagnek a két művészzsenihez képest.
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: Vree »

scineram írta:az animébe
Látod, nekem eszembe se jutott ránézni, hogy volt- e belőle anime :)
A női főszereplő Urabe hangját valami félelmetesen eltalálták.
Válasz küldése