Stílusos negatív karakterek animékben

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: scineram »

Én simán találtam nektek végtelenül alattomos és stílusos antagonista hölgyeményt. :lol:
Titkos írta:Az Oreimo animéről van szó, és innentől inkább spoilerbe raknám, mert egyrészt azt a meglepetést tényleg nem akarom elszúrni másoknak, másrészt az egész sztorit nagyjából vázolnom kell, hogy érthető legyen, miért egy igazi sunyi kis rohadék a szóban forgó hölgyemény. SPOILER: Szóval gondolom az alapsztorit nagyjából mindenki ismeri: egy incest cuccról van szó, aminél ugyan mindenki reménykedett, hogy nem az lesz, de én már kb. az első két epizód után megmondtam... XDDD


Szokás szerint megint félrementél kissé. Sokkal inkább mindenki meg volt lepődve, hogy vagy 20 részen gyakorlatilag noma sem volt a wincestnek, úgyhogy sokaknál addig is enjoy the ride volt. És persze sokan reménykedni is elkezdtek, hogy ez aztán teljesen mentes lesz ettől. De senki nem vágott neki úgy, hogy bármi mást várt volna! Legfeljebb egy ideig kellemesen csalódott.

Ez úgy többé-kevésbé igaz is lett, na de azt aztán senki nem várta, hogy a gyeremekkori barátról kiderül, hogy EGY ALJAS KIS FÉREG, aki kb. 10 ÉVRE ELŐRE "MEGMÉRGEZTE" hősünk és a húga kapcsolatát, pusztán azért, hogy húgit, mint potenciális vetélytársat, elpaterolja az útból. Just...wow. O_O Szóval a második szezon vége felé derül ki, hogy húgi nem volt ám mindig ekkora tsundere bátyus irányába, sőt, már fiatalabb korában is szerelmes volt belé és mivel Szomszéd Lány egyfajta "harmadik, közös barátként" volt jelen az életükben, nyilván neki mondta el először az érzéseit, nem pedig a bátyusnak. Szomszéd Lány ezt kb. úgy reagálta le, hogy "Jézusom, hogy lehetsz szerelmes a saját bátyádba??? EZ UNDORÍTÓ!", de persze nem azért, mert valami régimódi erkölcsű, konzervatív karakterről beszélünk, hanem mert a kis dög már akkor szintén szerelmes volt a srácba. Ez a kirohanása persze olyan lavinát indított el húga lelkében, hogy félig magát is utálni kezdte és "bezárkózott", ezután vette fel ezt a "tsundere, bátyussal folyamatosan köcsögösködő" stílust, hiszen ha így bánik vele, akkor biztos, hogy sosem jönnek össze, mert bátyus is nagy ívben kerülni fogja a kellemetlen húgit. És ez ment ÉVEKIG... Hát wow... Persze lehetne a dologra mondani, hogy "olcsó, szappanoperába illő fogás", talán valahol az is, de én egy slice of life háremcucctól marhára nem vártam, hogy két szezon után a legvégén változtasson úgymond genyóvá egy olyan karaktert, aki azelőtt ugyanolyan potenciális waifu-jelölt volt, mint akármelyik másik csaj. Ráadásul direkt a legfélősebb, legcukibb, legszendébb karakterre osztani ezt az amúgy háttérben áskálódó rohadék szerepet... Ehhez szerintem kell bizonyos mennyiségű tökösség az író részéről, tekintve, hogy ezzel egy nagy méretű, potenciális fanboy-bázist veszített el valszeg, hiszen amíg "cukikáról" ki nem derült, hogy valójában milyen ember, sokaknál ő volt a "best girl". XD (Tényleg scineram, te ezt hogy viselted? XD)


Nagyon el vagy te tájolva, ha azt hiszed, mindenki ilyen cukikán állt hozzá Manamihoz. Tény hogy egy csendes, barátságos girl next door volt, de így is csak kicsit lepett meg az a harciasság, amit az utolsó is részben is levágott. Akkor sem az volt a váratlan, hogy így szembe ment Kirinóval, hanem inkább a temperamentuma. Az a catfight pedig egyenesen GLORIOUS volt, amiben gyomorba vágta.
A másik ok, amiért nem kellett ebben a tekintetben már semmit sem viselnünk, az Manami háttérbeszorulása az egész sorozatban. Szóval nem nagyon ismerek olyanokat, abszolút őt fanolták és shippelték legjobban. Mindenki szerette, mert ilyen barátságok karakter, de a rajongók ABSZOLÚT a Kirino=wincest vs Kuroneko=józanészésmindenamihelyesezenavilágon vs Ayase=yanderemazochista táborokra oszlottak, másnak itt nem osztottak lapot. Manani karakterizációjának minimális súlya volt. Ugyanis a Kuroneko shipperek, ÉN és minden jó érzésű ember, már az S2 közepén ki akarták kaparni az író szemét, amiért kikötözveanálisanvéresrerapelte a kapcsolatát Kousukéval és Kirinóval és ezzel az egséz addigi sorozatot. Az Ayase fanok pedig gondolom öngyilkosok lettek, mikor ő is könnyes búcsút vett Kousukétől a TV vetítés végén. Ezek után már az utolsó 4 OVA részben sok kérdés nem maradt, hogy ki kibe is szerelmes, akár tetszett, akár nem.
Ami még igazából a biztosítékot kicsapta sokaknál, az az abszolút végső fordulat volt. Ez ugyanis pontosan az ellentétére utalt annak, mint a te
Ehhez szerintem kell bizonyos mennyiségű tökösség az író részéről, tekintve, hogy ezzel egy nagy méretű, potenciális fanboy-bázist veszített el valszeg

állításod. Merthogy pontosan ez volt az igazán nagy chickening out, amit sokan a kiadók számlájára írtak, hogy a szerkesztő(k) presszuálták az írót, ugyan mégse legyen már a wincest szál a sorozat végső győztese. Jómagam kissé ambivalens vagyok ezen fordulattal kapcsolatban. Egyrészt a Manami által elmondottak miatt is a józanít élőképesség még egy utolsó szikráját jelentette a két főszereplőben.
Másrészt ha viszont a pletykáknak megfelelően nem ez volt az író igazi szándéka, azt én nem tudom jó szívvel elfogadni, lenyelni, még akkor sem, ha az én leányzóm brutális megerőszakolása miatt igazából már rég lemondtam az egész cuccosról. Illetve még ha bármennyire is igazak a Minamitól elhangzottak, én azokat a dolgokat attól még kurvára nem szeretem, így ha már a sorozat a wincest felé fordult, akkor mehetett is volna oda tűzön-vízen át.
Remélem kielégítettem kiváncsiságodat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára scineram 2016.01.17. 00:40-kor.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Cruel, Titkos, Surci: Köszi a további válaszokat. Nem láttam még a KlK-t, az Umineko kicsit jobban érdekel az elhangzottak közül, de mindegyikkel ráérek még. Tényleg az a kár amúgy az ilyen karakterekkel, hogy a körítés miatt nem elég komolyan vehetőek (de majd nézem, ha látom).

scineram: Ougi valóban jó választás, kicsit még gyúrhatnának rá, benne talán megvan az, hogy idővel megfeleljen a teljes elképzelésemnek. XD

Közben rájöttem, hogy az általam említett Speed Grapher negatív nője, Shinsen is majdnem megfelel a keresett karakteremnek, csak őt meg továbbra is übereli Suitengu, a francba. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:Remélem kielégítettem kiváncsiságodat.
Köszönöm, teljes mértékben! :D Esetleg még annyit ehhez, hogy:
scineram írta:Szokás szerint megint félrementél kissé. Sokkal inkább mindenki meg volt lepődve, hogy vagy 20 részen gyakorlatilag noma sem volt a wincestnek, úgyhogy sokaknál addig is enjoy the ride volt. És persze sokan reménykedni is elkezdtek, hogy ez aztán teljesen mentes lesz ettől. De senki nem vágott neki úgy, hogy bármi mást várt volna! Legfeljebb egy ideig kellemesen csalódott.
Itt természetesen én sem arra gondoltam, hogy már az első szezonban történt volna bármi a két tesó között (már csak azért sem, mert még emlékszem rá, hogy többek között pl. Ayla is hogy kiborult, amikor S1 után megnézte S2-t és látta, hogy amit én sejtettem az elejétől kezdve, az a szeme előtt válik valósággá XD), inkább csak arra, hogy ilyen címmel, hogy "Az én kishúgom nem lehet ennyire aranyos!", illetve ilyen "kameraállásokkal" már S1 elején valahogy éreztem, hogy ez az egész végül hová fog kifutni. :D Persze igazad van, lőhettem volna baromira mellé és megeshetett volna, hogy az író teljesen mellőzi az incestet, de végül csak nem tette. XD Mondhatjuk, hogy csak ráhibáztam, vagy véletlen volt, vagy ilyesmi, de igazából a "már előre megmondtam" dumával tényleg arra céloztam, hogy volt egy ilyen érzésem még a sorozat legelején, hogy végül így vagy úgy, de ez lesz a sztori konklúziója. XD (Megjegyzem, másik ilyen cucc, aminél már az elején ilyen érzéseim voltak, az "A húgom mostanában furcsán viselkedik" és ennek még csak nem is tudom, hogy mi a vége, vagy hogy light novelben egyáltalán vége van-e már, de maradjunk annyiban, hogy bizonyos "jelek" alapján ennél sem lennék meglepve, ha végül erre futna ki a dolog... XD) Szal egyszerűen ezekről annyira érződött, hogy ilyen imouto-fanok "etetője" a sorozat, mint ahogy a Kodomo no Jikanról sütött, hogy pedóshow. :D (Aztán azt is hiába védték az elején, majd a közepén a fanjai, a vége csak az lett, hogy tanárbácsi meghúzta a főlolit. :dirr:)

Btw, most függetlenül attól, hogy mennyire volt az incest route tervezett, vagy pedig az író tényleg csak "bepuncult" a történet végére, azért én azt tartom, hogy "support cutie"-tól elég váratlan infó volt ez a "már évekkel korábban is itt kavartam nektek a szart" húzás, még úgy is, ha amúgy elmondásod alapján nem igazán volt számottevő fanboy-tábora. XD
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Catrin írta:az Umineko kicsit jobban érdekel az elhangzottak közül, de mindegyikkel ráérek még.
Az Uminekohoz kb az még játszik, amit titkos mondott. Az anime nem dolgozza fel teljes egészében a vnt. Tehát az igazán szemét és számító húzások kiderülése az sajnos kimarad. (Tehát a fent említett Bernkastelről azt hiszem az anime utolsó néhány percében derül csak ki, hogy mégsem pozitív/neutrális szereplő.) Emellett maga az anime nem egy igazán jól feldolgozása magának a vnnek, szóval az animét kb. a két főszereplő összjátéka miatt érdemes csak nézni, ami amúgy egész szórakoztató, de azért kb 25 részre kevés. Esetleg némi horrorért ha valakinek ilyesmi bejön. Minden másért nem. Többi szereplő karakterizációjára egyre limitáltabban és limitáltabban jut idő a stáb nagysága miatt. A mystery részé bár hangulatában átjön viszont nem megoldható. Egyes nyomok kimaradnak (idő hiány/dramaturgiai szerep nem felismerése az adaptáló áltál), máshelyen meg véletlenül elszórt falsnyomok. (Az első (VN) Epizód feldolgozásában pl. van egy jelenet, ahol a főszereplő, akinek szemével nézzük az eseményeket meg akarna nézni egy hullát, de a gondos nagybácsi mondja, hogy inkább ne mert olyan borzalmas látvány. Az animében ez a jelenet megvan, de mi nézők azért csak látjuk azt a hullát. Probléma: Ha valaki a végig olvassa a VNt akkor tudja, hogy az a hulla nem lehet ott. Mert a szoba másik felében van és él és virul csak most épp másik szerepet játszik. Viszont mivel ez az adaptált anyag utáni részéből derül ki a VN-nek, ezért úgy látszik kevés volt az eredeti írói konzultáció az adaptáló stúdió között.) Végül de nem utolsó sorban mivel DEEN a stúdió, ezért a látvány is átlagos, néhol olcsó.

Szóval ha umineko akkor inkább manga / vn az ajánlott, az anime az főleg inkább egy kis kedvcsinálónak jó. Openinget (és omg az endinget XD) érdemes meghallgatni.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: Titkos »

paTKany írta:Manga: mivel általában olyan mangákat olvasok (yonkoma slice of life, comic rex-es ecchi, kislányoknak szóló rózsaszín vattacukor, Adachi, Kobayashi Ritz) ahol nincs nagyon antagonista, ezért legyen mondjuk Takafudou Hata a D-Fragból, mert azon túl, hogy egy szexi bijin, ő rendelkezik az egyik legjobb supervillain powerrel amibe valaha belefutottam. Itt látható működés közben: http://mangafox.me/manga/d_frag/v06/c046/17.html amikor valaki sóhajt, akkor ő azt belélegzi és megeszi, ezzel elveszi az áldozat szerencséjét és beépíti a sajátjába.
Tegnap óta azon röhögök, hogy micsoda "titánok harcát" nyomhatnának akkor a Binbougamis Sakurával, kinek képessége szintén:
MAL írta:A high school girl who has the power to absorb Happiness energy that gives her beauty, brains and health.
:D (Ráadásul ő is szexi bijin. :3)
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Magam részéről csak annyit tennék hozzá, hogy az egyértelmű kulturális okokon túl, egy női karakter nem feltétlenül attól lesz antagonista mert valami hipper gonosz vagy hasonló. Én ide sorolom a femme fatale szerű karaktereket. Ők a legtöbbször titokzatosságukkal, csábító faktorukkal és személyes varázsuknak köszönhetően készteti a partnerüket olyan lépésre amire nélkülük nem lettek volna képesek vagy nem is tervezték azt meglépni.Három ilyen karaktert jegyzek meg most itt:
1. Fujiko Mine - Lupin III: Szexi és nagyon is jól tudja, hogy a férfikat mi és hogyan motiválja és ezt könyörtelenül ki is használja. Szegény Lupint már annyiszor hagyta benn a börtönbe, hogy számon tartani is nehéz. Mellesleg nem szabad elfelejtkezni arról, hogy ő egy tolvaj, hiába is végezteti a munka dandárját a fiúkkal.
2. C.C. - Code Geass: Önön maga definíciója az, hogy boszorkány. Bár nem ő legszexibb anime csaj, de olyan kisugárzása van és olyan misztikumot tudd teremteni maga köré ami még Búja bűvkörével is feltudja venni a versenyt. És mint láthattuk jó pár férfiút csavart az ujja köré és engedett el. Lehet Lelouche bármennyire is zseni azt azért nehéz elvitatni, hogy nem jutott volna olyan messzire, ha nem lett volna mögötte C.C.
3. Julia - Cowboy Bebop: Maga a nő egy álom, ahogyan Spike hivatkozik rá és bár nagyon ártatlanak akarják láttatni azért azt ne felejtsük el, hogy előbb Vicius majd Spike szeretője volt és ugye mind ketten triád tagok voltak (ebből gondolom, hogy a csaj olyan helyeken is megfordult, ahol a Marsi maffia kemény fiúi is jártak szórakozni). Szóval, ha ő nem kavar bele a két srác kapcsolatába akkor talán nem az lett volna a vége mint ami lett az.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára iskariotes 2017.08.24. 21:28-kor.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Catrin írta: 2016.01.16. 11:36 Agyaltam, hogy ilyen igazán ütős antagonista nőcivel találkoztam-e már. És most így hirtelen senki nem ugrik be. Milyen kár! Na jó talán Dante az FMA-ból okés, csak ne lenne az egésznek utána vállalhatatlan endingje... Konklúzió: több nő gonoszkodhatna...
Többiek? Antagonista nők? Valami drasztikusabb élményre gondolok, nem ilyen Sailor Moon, meg Gundam, meg Ghibli gonosz nőcikre és nem is olyan robikra, mint Sharon Apple vagy Mother Elisa, hanem igazán emlékezetes szarkavaró tehetséges emberekre, mint az említett Johan, Monte Cristo vagy teszem azt Light, csak nőben. Ha van ilyen animében, akkor jól titkolja magát vagy lyukas a memóriám, ami nem lenne meglepő, szóval felhomályosítást kérek! Mangában esélyesebb a dolog... mangások? (Mangás Yomi a Ga-reiből?, mondjuk ott sem tűnik igazán annak..) Hm, közben eszembe jutott a Shangri-La nevezetű Gonzo-"csoda" is, amiben nőci volt az ellen, de az a sorozat annyira vacak... vagy a Last Exile-ben is akad ilyen, de valami emlékezetesebb kéne. Ha lehet ne is ilyen fél-ecchi, fél-fanservice "csajbandás feketéket" soroljatok, mint utálatos Maria a Witchblade-ből vagy mint a szemétkedős Akuma no Ridikülös lányok. És nekem a Clayemore ellen lányai sem voltak maradandóak.
Valamit kerestem ma reggel, és megakadt ezen a régi poszton a szemem, és mivel a válaszok sem voltak megnyugtatóak, agyaltam rajta egyet én is. Ami kijött belőle, hogy miután jól nekiálltam írni egy listát, ki is töröltem szinte az összeset, mert annyira mégsem emlékezetesek :dirr:, na de:
  • a shoujo animékben nyilván nagyobb valószínűséggel fognak ábrázolni kiegyensúlyozottabb női negatív szereplőket, ld. Beryl/Nehelenia/Mistress 9/stb. (Sailor Moon), Spoiler-tan (Kamikaze Kaitou Jeanne), másik Spoiler-tan (Rayearth S1), Kanoe + szintén Spoiler-tan (X, de ők meg nem olyan fontosak) stb.
  • nekem is inkább az ugrik be, hogy még ezekben is az emlékezetesebbek egyáltalán nem negatívak, csak a főhős ellenpontjaiként funkcionálnak, pl. Yui (Fushigi Yuugi), ill. a műfaji keretek miatt vagy nem nagyon gonoszkodnak, vagy inkább tragikusak, pl. Ceres (Ayashi no Ceres)
  • a tendencia abszolút valós, mert az "anime villainess" kifejezésre rákeresve kb. az első öt találat a "sexiest" oldalát domborítja ki, a hatodik meg az Evil Babes Wikia :/
  • Priscilla (Claymore)? oké, elfogult vagyok a Claymore mangájával kapcsolatban, de P eléggé stílusos főgonosz, ami csak az animét nézve nem feltétlen jön át (nem tudom, a fenti claymore-os kijelentés az animére vagy a mangára vonatkozott-e, de szerintem ég és föld a kettő) - de végeredményben a manga is egy nagy fanszerviz, szóval itt meg azon bukik meg
  • ha szarkavaró és stílusos, akkor Spoiler-tan (Vampire Hunter D), de film volta miatt nem túl emlékezetes, mert nincs ideje kiforrni magát
  • talán Chloe és Altena (Noir), vagy esetleg Nao és Shiho (Mai HiME)? utóbbiak kifejezetten jók a kavarásban
Ejj, tényleg azt érzem, hogy ahhoz, hogy női karakter legyen az antagonista, a karakterstáb nagy részének legtöbbször szintén nőneműnek kell lennie, abból meg olyan könnyű beleesni a fanszerviz kamuleszbülésbe (copyright by Surci)...
Catrin írta: 2016.01.16. 17:12De nah valami tetszetősebb kéne, nem egy szar sorozat szar dívája. [...] (és tényleg nő legyen, ne nő alakban lévő mesterséges intelligencia és ne is tucat harcos ellenliba és ne is az öreg nénik a Ghiblikből).^^
Ez meg csak szimplán :D :LOL:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: Surci »

^ Áh, gyengék ezek mint a harmat... Múltkor más témában nyígtunk egy sort ugyanezen, de ugyanígy nem ugrott be senki aki megütné a limitet: mind vagy sztereotipikus ellenpicsa, vagy nem igazán evil. Vagy nem lehet komolyan venni - ott van pl. Ragyo és Nui a Kill la Killben, de azért az a cucc is egy comedy-shounen, szal... Féligmeddig (LOLOL) Dilandau az Escából aki nagyon csavargatva megállna a eredetibb női(?) antagonistaként
SPOILER
- persze kérdés hogy őt nőnek tekintük-e. Én igen, sose volt kérdés, de elvileg hivatalosan Dilandau-"alakban" nem az, cak épp annak néz ki, női hangja van stb... Jó, kitérdekelnek Napkeltéék official közleményes baromságai :D
De ő sem főellenség, pontosabban az, de nem ő a mastermind. Olyasmi kari kéne mint Kira vagy Lulu, csak nőben, vagy mondjuk az a figura amit most Cersei hoz a Trónok Harcában.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Stílusos negatív karakterek animékben

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Most, hogy így végig néztem az elmúlt oldalakat rákellet döbbennem, hogy régen frissült a listám.

Shinobu Sensui - YYH: Nem a világ legrosszabb arca, de azért abban a sorozatban talán neki volt a legjobb "stílusa" és azért eléggé szemét is volt.
Walter C. Dornez - Hellsing: Egyrészt egy nagyon kemény csatát lenyom Alucarddal, de amiért ide került az a múltja. Szóval még a II. VH alatt kapcsolatba kerül a nácikkal, majd szépen vár és vár és csak vár. Közben szolgálja a Hellsing családot, haverkodik Alucarddal és ha már nem sikerült tőrbe csalni Integrat hát nevelgeti is.
Legato Bluesummers - Trigun: Képes volt emberként legyőzni egy félistent
Kirei Kotomine&Kiritsugu Emiya - Fate univerzum: Hát mindegyikük megéri a pénzüket. Az egyik egy rohadék a másik pedig egy köcsög vagy fordítva.
Father - FMA: Sok sunyi disznó van, de aki A, elpusztít egy birodalmat majd B, létrehoz egy országot, hogy majd azt is elpusztítsa mindezt teszi elsőként egy lombikban másodjára pedig egy széken ücsörögve az azért tudd valamit.
Makishima Shogo - PP: Elegáns, finom, művelt és lényegre törően használja az eszköztárát.
Joseph Carpenter-aka Joker - ROD: Magában az anime feldolgozásokban sem egy szent, de a mangában ha lehet még szemetebb mindenkivel. Bár a ruházata kifogástalan.
Kazundo Gouda - GitS SAC 2 GIG: Aki képes többször is nagyon csúnyán megszívatni Motokot annak itt a helye, másrészt a modora és az öltözéke is feljogosítja, hogy itt legyen.

+2
Karuta lapok - Chihayafuru: A cunya lapok nem segítik Chi-chant a királynőséghez.
Idő - Kőkapu: Folyamatosan múlik és telik és nagyon nem akar segítségére lenni a tütürü csapatnak.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Válasz küldése