AoiAnime Fórum

Szabályzat, segítségnyújtás, a fórummal kapcsolatos témák.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Köszi, hogy jelzitek a hibákat :) Most kérdeztem utána, a fent említett esetek valószínűleg tervezett karbantartási műveletek alatt történtek. Ma este is lesz előreláthatólag egy rövid idő, amíg nem lesz elérhető a szerver. Szóval nincs komoly hiba, csak a rendszergazda dolgozik értünk szorgalmasan :)
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Hikari »

teszt
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Kinek az ötlete volt, hogy legyen külön "Milyen jó..." meg "Milyen rossz film..." topic? :(
Eh, gondolom, hogy spontán témavirágzás eredménye, azért ilyen kényelmetlen. Mi van akkor, ha valaki nem szeretne/tud értékelni egy filmet, de írna róla?
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ez már bennem is megfogalmazódott, mert van olyan film, ami mondjuk totál semleges a számomra, de mégis kénytelen vagyok valamelyik topicba betenni, mert különben nem tudnék írni róla. Valami általános filmes topic jó lenne, ahová mehetnének mondjuk a válaszok és akkor offba se menne át, mert másnak más véleménye van az adott filmről.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Erre én is mondok egy +1-et. Annyi kéne szerintem, hogy nyit valaki egy "Film(ek), ami(ke)t most láttál", vagy hasonló című témát és akkor oda mehetnének az olyan filmekről szóló postok, amik vagy totál semleges élményt nyújtottak, vagy szimplán nem tudja/akarja őket értékelni az ember. A másik két topic pedig megmaradna a fanboykodós/fangirlködős (ha jó volt a film XD), vagy az "ezt ki kell írnom magamból, mielőtt lerohasztja az agyamat" (ha rossz volt a film XD) jellegű postoknak. XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Megkérdezem már, hogy van annak még bármilyen értelme/létjogosultsága, hogy ha a fórum keresőjét használjuk, két keresés között kb. 20-30 másodperces "kényszerpihenő" van beiktatva? Arra gondolok, hogy keresek pl. egy régebbi postot, amiből csak szavakra emlékszem, de azokra sem pontosan, ezért próbálkozom. Beírom X keresőszót, kijönnek rá találatok, de egyik post sem az, ami nekem kéne, szóval rögtön beírom Y keresőszót is, hátha majd arra. Ekkor viszont nem dobja ki a fórum ismét a listát, hanem előbb kapok egy "Most nem használhatod a keresőt. Kérjük, próbálkozz újra 22 másodperc múlva." információs falat és ha letelt az idő, csak akkor kereshetek újra. Szegényes számteches ismereteim fényében arra tippelek, hogy ennek valaha az volt az értelme, hogy a szerver/fórum túlzott leterhelését hivatott csökkenteni, hiszen ha mondjuk 20-30 állandó, a fórumot napi szinten használó, postolgató vendég van, akkor evidens, hogy ha ezek még keresgetnek is jobbra-balra, az lehet, hogy keményen belassítaná az egészet. Viszont nem tudom, hogy most, hogy "kemény" 6-8 állandó tagunk van, van-e ennek még bármi értelme, vagy fel lehet oldani ezt a dolgot? Na persze nem egy tragédia, meg én sem használom napi szinten a keresőt, de amikor néha mégis kell, eléggé zavaró. Vagy ez eleve a fórummotorba "gyárilag" lett beleépítve és Hikari ha akarna sem tudna változtatni rajta?
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Én nem is tudtam hogy van ilyen várakozás :p
De megkerestem és átállítottam 5-re. Az remélem elég.
Üdv a Balatonról. Látjátok még ilyenkor is dolgozik az admin :p
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hikari írta:Én nem is tudtam hogy van ilyen várakozás :p
De megkerestem és átállítottam 5-re. Az remélem elég.
Üdv a Balatonról. Látjátok még ilyenkor is dolgozik az admin :p
Nagyon köszönöm! :)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Eredetileg PM-et akartam írni, de igazából szerintem itt nagyobb sansza van, hogy Hikari, Pati, vagy bárki más illetékes észreveszi a dolgot. XD Röviden: egyik új felhasználónk írt nekem egy PM-et, amiben arra kér, hogy szóljak már a modnak, hogy törölje a regisztrációját, mert ő hiába szól, neki nem reagál.
Kép
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: tulokos »

LOL
Ha jól értem, azért akarja töröltetni, mert tévedett, itt "nem zajlik az élet". Akkor ez egy büntetés lenne, érezzük szarul magunkat? :D Mert olyan lapos a fórum, hogy a regisztrációja nyomát is ki akarja törölni, nem elég ha itt hagy minket? :tard:
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Jaj.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Köszi, ezen most jót nevettem. :D Igazából, ha simán nem lép fel ide többet, azzal is megoldódik minden probléma.
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Titkos írta: egyik új felhasználónk írt nekem egy PM-et, amiben arra kér, hogy szóljak már a modnak, hogy törölje a regisztrációját, mert ő hiába szól, neki nem reagál.
Köszi, hogy szóltál.
Nos, nálam ugyan jelzi a rendszer, hogy van egy új üzenetem, de amikor meg akarom nyitni, közli a fórum, hogy "Nincs jogosultságod visszatartott privát üzenetet olvasni." :wtf:

Viszont a user profilja elég vicces, kár lenne törölni :D


EDIT:
Na sikerült elolvasni az üzenetet, így hangzik:
Már volt egy kérésem. Az nem valósult meg. Kérlek töröld a regisztrációmat. Nagyon halottnak látom a fórumot én meg nem szeretek napokat várni egy válaszra. Ennyi az oka az egésznek. Ha ez nem megy a harmadikat a Hotline szervezetnek küldöm majd. Köszöntem.
Tudja valaki, mi az a Hotline szervezet? Ezt most vegyem fenyegetésnek? :roll:

(Amúgy meg mit képzeltek, hogy nem írtok többet? Napokat kell várni egy válaszra, szedjétek össze magatokat emberek, kit érdekelnek az otthoni teendőitek, munka, magánélet? Tessék fórumozni! Grrrrr :p )
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Hikari írta:Tudja valaki, mi az a Hotline szervezet? Ezt most vegyem fenyegetésnek? :roll:
Én tudom mi az, és vedd annak. Kitörölném én magam a csókát, de a moderátornak nincs user törlési joga, szóval ha lehet tedd meg minél hamarabb. A rosseb se akar levelezni a NMHH-val.
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Hikari »

WTF.. mivan, Magyarországon megint van ÁVH, vagy mi történt?
Amúgy meg mi a probléma azzal, hogy valaki 100% saját akaratból regisztrál ide és utána feljelent engem amiért ő regisztrál az én fórumomra? Remélem a CIA-hoz és az FBI-hoz is szalad sírva.
Úgy látszik hiába kicsi a forgalom, néhány retardált kretén így is eljut ide.
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Jó, hogy nem egyből a strasbourgi bírósághoz fordul...
Az internet népe de nagyon öntudatos tud lenni, basszus, vagy ez csak egy újabb magyar szokás lenne, hogy ott vagyunk kemények, oda rúgunk, ahol a legkisebb az ellenállás (jelen esetben egy kihaltnak ítélt fórum)?
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Fúha, látom ez a fazon azért súlyosabb volt annál, mint elsőre gondoltam. XD Btw, én is most találkoztam vele először, nekem amúgy konkrétan ezt küldte PM-ben:
Megszeretnélek téged kérni, hogy légyszíves jelezd a moderátornak, hogy törölje a regemet. Mert valszeg rossz fórumra regeltem. Mert semmi nem jön az erre vonatkozó kérésemre. Köszöntem.
Ez ugye így korrekt, plusz engem nem fenyegetett meg, max kicsit fura volt, hogy regizik egy fórumra (még azelőtt, hogy rendesen szétnézne), rájön, hogy nincs rajta naponta 10-20 post, ezért helyből törölteti magát, de úgy voltam vele, hogy a fene se' tudja, lehet neki ez a paranoiája, hogy fél "otthagyni a nickjeit" különböző fórumokon, úgyhogy ezen ne múljék, beírtam ide a baját. XD (Már csak azt nem tudom, minek köszönhetem a "megtiszteltetést", hogy pont engem keresett meg PM-ben a bajával, bár ki tudja, lehet minden gyakran postoló fórumosnak szétküldte, szóljatok, ha kapott még tőle más is... XD)

Ezután néztem meg a user profilját, amikor ide linkeltem, ott már azért "viccesebb" dolgokat írogatott, illetve itt láttam a topicban, hogy Hikarinak milyen "kedvességeket" küldött. Amúgy lol, hogy nem kap választ két napig és már kvázi "feljelentéssel" fenyegetőzik... XD (Egy átlag magyar ügyintézési idő ennek a sokszorosa szokott lenni, szóval... XD)

Btw, annyi haszna azért volt a srácnak, hogy legalább ismét tanultam valamit, ugyanis ez a "Hotline szervezet" számomra is teljesen új volt, viszont rákeresve ezt találtam. Ezzel csak annyi a gond, hogy elsősorban illegális tartalmak bejelentésére találták ki, ergo azért, mert ő elsőre meggondolatlanul regisztrált egy fórumra, nem hinném, hogy bármilyen joga lenne pattogni.
Hikari írta:(Amúgy meg mit képzeltek, hogy nem írtok többet? Napokat kell várni egy válaszra, szedjétek össze magatokat emberek, kit érdekelnek az otthoni teendőitek, munka, magánélet? Tessék fórumozni! Grrrrr :p )
Aztán képzelem, hogy Surci még beír ehhez valami olyasmit, hogy: "Látjátok, Titkos is itt nyafogott múltkor a határidők miatt, pedig én csak nektek akarok jót! Ez van, ha nem dolgoztok eleget! A végén még beperelik az egész fórumot!!!444" XDDDD
Hikari írta:WTF.. mivan, Magyarországon megint van ÁVH, vagy mi történt?
Az szerencsére nincs, ellenben hülyék sajnos voltak, vannak és lesznek is. ^^" XD

Szerencsére látom, hogy időközben töröltétek is, úgyhogy ez már nem aktuális, de nekem is feldobta a szombatomat. XD
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Titkos írta:Szerencsére látom, hogy időközben töröltétek is, úgyhogy ez már nem aktuális, de nekem is feldobta a szombatomat. XD
Igen, sőt a biztonság kedvéért bannoltam az ip-jét és az email címét is. Ha ennek ellenére újra regisztrál esetleg, és ismét megbánja, akkor megkeresem és lelövöm. :gun: :banan:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: scineram »

Hikari írta:WTF.. mivan, Magyarországon megint van ÁVH, vagy mi történt?
Én csak Nemzeti Ádó- és Vám- Hivatalról szoktam beszélni, szóval csak óvatosan.
Hikari írta:Igen, sőt a biztonság kedvéért bannoltam az ip-jét és az email címét is. Ha ennek ellenére újra regisztrál esetleg, és ismét megbánja, akkor megkeresem és lelövöm. :gun: :banan:
Azt azért megkérdezem, legalább egy (természetesen dinamikus) IPv4 címet bannoltál? :dirr: Kíváncsi lennék, megkapja-e mondjuk valamelyikünk kedvesen NAT-oló ISP-jénél a társasházi gateway ugyanezt. :lol:
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Dinamikus vagy nem, nemtom 1-2 hét után úgyis törlöm majd a banlistáról, elég addig bannolni, amíg elfelejti a fórumozást nálunk...
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Wo w micsoda kis detektív sztori kerekedett ebből. ^^
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Hikari »

A fórumon létrehoztam egy "aktív tagok" nevű csoportot, ahová azok a userek tartoznak, akik aktivitást mutattak az elmúlt 2 hónapban, és több, mint 2 hozzászólással rendelkeznek. Meglepően sok, 33 ember tartozik ide. A tagok megtekinthetők a fórum menüjéből elérgető "a csapat" link alatt.
Ha valaki aktívnak érzi magát, de nincs a listán, nyugodtan csatlakozhat. Elvileg nyilvános és önkéntesen változtatható a csoport tagság.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Na, most megnéztem és megnyugodtam, hogy még megvagyok :thumb:
Hónapok óta nem néztem rá senki rangjára se, most szinte meglepődtem, hogy mik vannak, a sajátomon különösképp. Nem akarok feljebb lépni :D

Mondjuk a mai tempómban talán nem is fogok egy darabig :oops:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nah akkor próbálgatva új hatalmamat :D, első moderátori közlemény:

1. Amennyiben animét véleményeznétek a továbbiakban, kérek mindenkit, hogy nézze már meg, hogy az "Animék" alfórum három oldalán van-e témája. Mert tényleg az van, hogy szinte MINDENT az animeajánlós topicba írunk, aztán ha másvalaki mondjuk 3 hónap-1 év múlva megnézi ugyanazt az animét, akkor akár reflektálhatna az előző hozzászólásra a témában, és akár új beszélgetés is kibontakozhatna, de az már addigra hússzor elsüllyedt a nagy gyűjtőtopicban. Nem baj ha akár 8 éve nem jött oda komment, legfeljebb feléled a téma.

Nyilván 1 darab kommentért nem kell új topicot nyitni (oké, én megtettem a LoGH-al, de az kellett az ELITIZMUS miatt :D) hanem értelemszerűen ajánlósba is lehet írni-reagálni, meg persze nem kell ezt halál komolyan venni, és ha valaki már meglévő topic helyett az ajánlósba postol az sem gond, de ha véletlenül eltűnne ilyen komment, az nem törölve lett, csak áthelyeztük. Nyilván nem fogjuk végigtúrni a 150 oldalt, de ha ilyenbe futunk előző oldalakon és nem valami másik három animét is érintő nagy beszélgetésből kéne kiragadni mint mondjuk a Grave of the Fireflies-téma volt a múltkor, akkor lehet hogy átpakoljuk.

2. Kicsit az én saram is, de kicsit Scineram-é is, mert Aoi Meet-en mondta hogy nyitni akar Anime társalgó topicot. Ez sem lenne hülyeség, mert ami nem az ajánlósba megy, annak a 90%-át meg az OFF-ba írjuk. De azóta keveset volt fórumon, és én is megtehettem volna helyette, csak vártam rá, mégis az ő ötlete volt. De ezt is megnyitnám mondjuk este ha van rá igény, és ide jöhet bármi, random fankodás ami OFF lenne animeajánlósban, sankakugif, fanservice-elemek, CUCC vs. MESTERMŰ-szóhasználat animékre, ha találtál egy jó képet-fanficet-bármit, új animekihívások feltételeinek kibeszélése, trendek a fandomban, hype-téma úgy általában, elitisták vs. causal animések, stb... Tehát kvázi minden amit eddig anime-témában OFF-ban tárgyaltunk, utóbbi pedig megmaradna rendes OFFtopicnak. Innen a 150 oldal miatt szintén nem pakolásznánk már át 2-3 oldalon át hónapokkal-évekkel ezelőtt lefolytatott nagy beszélgetéseket, hanem megmaradna ott. Ezenkívül kérnék mindenkit, hogy amennyiben talál a postjának megfelelő topicot az "Általános anime témák"-alfórumban, oda postolja.

3. Szezonos anime topicból ha úgy alakul, hogy többen követnek egy CUCCot, és részenként ki van tárgyalva, az az első pár post után új, tematikus topicba kerül.

Nem kell félni, nem lesz brutál rendmánia és postpakolászás, csak tényleg az van hogy ez a két -három topic pörög mint propeller, a többi téma meg pang, csak így egy rakat hozzászólás elsüllyed, amire adott esetben a későbbiekben, akár hónapok múlva más reagálni tudna.

Vélemények?
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: AoiAnime Fórum

Hozzászólás Szerző: Ayla »

1. NAGYON TÁMOGATOM. IGEN. VÉGRE. PAKOLGASSÁTOK A POSZTOKAT.

2-es ponthoz, gyakorlatilag egy chat-szobát írtál re, amije volt a fórumnak, még mIRC-en (nagyon régen). Ehhez tettem javaslatot a Moderálási gebasz: megoldási javaslatok témában hagyott bejegyzésemben. : )

3. ez is az egyes pont, szal IGEN, KÖSZI.

Szerk. másodjára is, mert most tűnt fel:
Fórum oldal legalján ez jelenik meg:
Regisztrált felhasználók: Ayla, Google [Bot]
Magyarázat: Adminisztrátorok, Globális moderátorok, Törzstagok

De akkor én miért nem vagyok világoskék? :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése